Resultater for Efterårsstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2015 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 oktober 2015 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte M Hansen | 2000 | VAT Copenhagen | 30.61 | 1:02.51 | |||||
2 | Mathilde Laugesen | 2001 | VAT Copenhagen | 30.94 | 1:04.47 | |||||
3 | Xenia Huryn | 2000 | VAT Copenhagen | 31.34 | 1:05.05 | |||||
4 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 31.35 | 1:05.14 | |||||
5 | Victoria Vorm | 2001 | VAT Copenhagen | 31.22 | 1:05.17 | |||||
6 | Sara Mortensen | 2001 | VAT Copenhagen | 31.49 | 1:05.20 | |||||
7 | Xandra Huryn | 2001 | VAT Copenhagen | 31.37 | 1:05.53 | |||||
8 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 31.96 | 1:05.60 | |||||
9 | Ida T Mose | 2002 | VAT Copenhagen | 32.00 | 1:05.88 | |||||
10 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.03 | 1:06.01 | |||||
11 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 31.91 | 1:06.89 | |||||
12 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 33.54 | 1:07.67 | |||||
13 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 32.99 | 1:08.08 | |||||
14 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.30 | 1:08.75 | |||||
15 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 34.02 | 1:08.79 | |||||
16 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 33.41 | 1:08.80 | |||||
17 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 33.97 | 1:09.12 | |||||
18 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 32.96 | 1:09.53 | |||||
19 | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | 32.99 | 1:09.86 | |||||
20 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 34.60 | 1:11.69 | |||||
21 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 35.04 | 1:11.74 | |||||
22 | Sara Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | 35.40 | 1:12.21 | |||||
23 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 34.94 | 1:12.62 | |||||
24 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 35.70 | 1:13.44 | |||||
25 | Minna Juul | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 35.79 | 1:13.74 | |||||
25 | Sofie Hertzberg | 2002 | VAT Copenhagen | 35.51 | 1:13.74 | |||||
27 | Emma Eistrup Crow | 2002 | Farum Svømmeklub | 36.14 | 1:17.71 | |||||
28 | Frida Bramming | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 36.81 | 1:18.79 | |||||
29 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 38.42 | 1:20.21 | |||||
30 | Amanda Pandrup Elmstrøm | 2002 | Solrød Svømmeklub | 38.67 | 1:24.04 | |||||
31 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 38.90 | 1:25.26 | |||||
32 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 40.98 | 1:26.24 | |||||
33 | Sofie-Amalie Føns Lomholt | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 40.39 | 1:28.03 | |||||
34 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 42.79 | 1:30.76 | |||||
35 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 48.38 | 1:41.06 | |||||
- | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | VAT Copenhagen | 32.03 | 1:06.53 | |||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 33.36 | 1:07.99 | |||||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.13 | 1:08.57 | |||||
4 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 34.50 | 1:10.90 | |||||
5 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 34.01 | 1:12.60 | |||||
6 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.78 | 1:14.13 | |||||
7 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.31 | 1:14.36 | |||||
8 | Isobel Crosskey | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.04 | 1:15.18 | |||||
9 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 36.80 | 1:15.34 | |||||
10 | Laura L. Hørning | 2004 | VAT Copenhagen | 35.52 | 1:15.58 | |||||
11 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 36.09 | 1:15.62 | |||||
12 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.81 | 1:16.48 | |||||
13 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.64 | 1:16.77 | |||||
14 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 37.52 | 1:16.80 | |||||
15 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.36 | 1:17.22 | |||||
16 | Freja Møller | 2004 | A6 | 37.77 | 1:17.30 | |||||
17 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.96 | 1:17.32 | |||||
18 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 37.21 | 1:17.56 | |||||
19 | Anna Maria Madsen | 2004 | VAT Copenhagen | 38.00 | 1:17.86 | |||||
20 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 37.13 | 1:18.37 | |||||
21 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.74 | 1:18.74 | |||||
22 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.17 | 1:19.15 | |||||
23 | Isabel Lillebæk | 2004 | A6 | 38.80 | 1:19.45 | |||||
24 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 38.39 | 1:20.18 | |||||
25 | Maja Damsgaard | 2003 | Farum Svømmeklub | 37.91 | 1:20.63 | |||||
26 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.96 | 1:21.10 | |||||
27 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 37.43 | 1:21.35 | |||||
28 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 38.64 | 1:21.71 | |||||
29 | Julie Dahl | 2004 | VAT Copenhagen | 39.79 | 1:23.58 | |||||
30 | Naya Dige | 2003 | Farum Svømmeklub | 39.83 | 1:23.67 | |||||
31 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.65 | 1:24.34 | |||||
32 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | A6 | 41.28 | 1:26.62 | |||||
33 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 41.61 | 1:28.17 | |||||
34 | Linea Christiansen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 40.57 | 1:28.30 | |||||
35 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 41.31 | 1:31.15 | |||||
36 | Johanna Dahms | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.18 | 1:33.87 | |||||
37 | Emma Nissen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 44.66 | 1:34.43 | |||||
38 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 46.05 | 1:39.06 | |||||
39 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 48.40 | 1:44.66 | |||||
40 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.09 | 1:47.67 | |||||
41 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 48.75 | 1:47.83 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 36.81 | 1:15.42 | |||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 37.15 | 1:16.16 | |||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.81 | 1:20.61 | |||||
4 | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.34 | 1:26.08 | |||||
5 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.40 | 1:26.37 | |||||
6 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.75 | 1:27.61 | |||||
7 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 41.23 | 1:31.28 | |||||
7 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.72 | 1:31.28 | |||||
9 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 43.67 | 1:32.00 | |||||
10 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.86 | 1:35.26 | |||||
11 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 46.21 | 1:38.95 | |||||
12 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 45.94 | 1:39.68 | |||||
13 | Vilja Meinert Jacobsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 46.89 | 1:40.08 | |||||
14 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 46.84 | 1:40.19 | |||||
15 | Frederikke Vinderslev | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 46.41 | 1:40.55 | |||||
16 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 48.85 | 1:41.19 | |||||
17 | Neve Morrison | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 47.49 | 1:41.37 | |||||
18 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 48.10 | 1:41.56 | |||||
19 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 48.96 | 1:42.17 | |||||
20 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 48.60 | 1:42.91 | |||||
21 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 48.19 | 1:43.01 | |||||
22 | Caja Klingenberg Jacobsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.14 | 1:44.27 | |||||
23 | Christine Heimann Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 47.70 | 1:44.87 | |||||
24 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 50.86 | 1:45.12 | |||||
25 | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.74 | 1:45.97 | |||||
26 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 50.18 | 1:47.58 | |||||
27 | Emilie Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 48.37 | 1:49.20 | |||||
28 | Laila Elliks | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.44 | 1:51.39 | |||||
29 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 54.44 | 1:59.82 | |||||
30 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.48 | 2:11.81 | |||||
31 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.43 | 2:13.09 | |||||
32 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:15.82 | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 49.10 | 1:47.99 | |||||
2 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:24.70 | 2:24.78 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:54 |