2020-02-19   17:13:37
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Länsi-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2015 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  15:04   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 lokakuu 2015         
 
 
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v 
P13 LRIKM-ennätys Atte Moilanen, OU, 1:10,18 2014 
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alex Lydman  2003    342  38.03        1:19.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.52                 
                     
Vilho Heino  2003    232  42.70        1:30.40   
  Rauman Uimaseura  1:30.19                 
                     
Elias Kalliokoski  2003    197  45.82        1:35.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.45                 
                     
Ivar Nordman  2003    197  44.33        1:35.49   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:38.65                 
                     
Teemu Oksakari  2003    194  46.84        1:36.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.30                 
                     
Leevi Kortesoja  2003    168  47.17        1:40.70   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Samu Hatakka  2003    156  47.51        1:43.17   
  Rauman Uimaseura  1:43.53                 
                     
Egor Konev  2003    142  51.39        1:46.41   
  Kokkolan Uimaseura  2:06.06                 
                     
Joose Lehtonen  2003    141  50.04        1:46.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:00.60                 
                     
10  Eeli Hanka  2003    124  53.07        1:51.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:55.51                 
                     
11  Onni Haikonen  2003    114  53.87        1:54.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:53.98                 
                     
12  Roope Oijennus  2003    96  57.30        2:01.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:02.63                 
                     
13  Eero Reinikka  2003    94  55.69        2:02.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Arttu Niemi  2003    93  57.50        2:02.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.17                 
                     
15  Matias Ylipelkonen  2003    81  1:01.23        2:08.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:23.24                 
                     
Elmo Arvo  2003              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:47.06                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Simo Kangasmaa  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:55.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Teppo Jestoi  2003              DSQ  SW 7.1 
  Kokkolan Uimaseura  1:37.19                 
                     
 
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v 
P13 LRIKM-ennätys Atte Moilanen, OU, 1:10,18 2014 
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Justus Hilaja  2002    332  38.20        1:20.28   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:22.28                 
                     
Mikael Nurmela  2002    291  39.59        1:23.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:24.21                 
                     
Reino Heinikangas  2002    265  40.92        1:26.54   
  Porin Uimaseura  1:29.60                 
                     
Robin Söderholm  2002    259  41.94        1:27.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.76                 
                     
Niko Kuhna  2002    251  40.96        1:28.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.55                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    246  42.15        1:28.75   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:28.86                 
                     
Nico Neder  2002    234  41.85        1:30.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.78                 
                     
Rasmus Kullas  2002    222  42.97        1:31.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.17                 
                     
Valdemar Peltonen  2002    222  43.11        1:31.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.12                 
                     
10  Oskari Ketonen  2002    209  44.73        1:33.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.06                 
                     
11  Joonas Järvi  2002    208  43.92        1:33.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.23                 
                     
12  Ville Kuusimäki  2002    201  45.36        1:34.87   
  Porin Uimaseura  1:33.76                 
                     
13  Veeti Verronen  2002    198  44.41        1:35.27   
  Rauman Uimaseura  1:37.42                 
                     
14  Lauri-Luukas Jäntti  2002    161  47.57        1:42.19   
  Porin Uimaseura  1:36.66                 
                     
15  Frans Ekstrand  2002    159  47.48        1:42.47   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:43.18                 
                     
16  Miro Nurmela  2002    153  48.88        1:43.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:52.12                 
                     
17  Ahti Alavillamo  2002    142  49.97        1:46.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:49.53                 
                     
18  Eero Hirvilammi  2002    141  49.96        1:46.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:58.94                 
                     
19  Atte Lehto  2002    96  56.16        2:01.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:06.44                 
                     
20  Joni Kontu  2002    90  57.43        2:04.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:18.22                 
                     
Atte Tolppi  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Elias Hjelt  2002              DSQ   
  Lapuan Virkiä  1:42.61                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Kalle Juupaluoma  2002              DSQ  S.W 7.1 
  Seinäjoen Uimarit-58  1:53.08                 
                     
Kirill Helsing  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Viktor Byggmästar  2002              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:55.84                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  15:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner