Results for Sälsimmet 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 14:45 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 1, 25m Bröstsim Damer 0-8, Finaler |
Sponsor: B3IT Norr |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Bengtsson | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 27.12 | ||||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 27.43 | ||||||
3 | Elma Moberg | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | 27.57 | ||||||
4 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 28.31 | ||||||
5 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 28.39 | ||||||
6 | Maja Jeppsson | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 29.23 | ||||||
7 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 29.35 | ||||||
8 | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | 29.55 | ||||||
9 | Embla Lidén | 2008 | KFUK-KFUM Kometerna | 33.52 | ||||||
10 | Teomina Elfström | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | 36.29 | ||||||
11 | Jasmine Rydefjord | 2007 | Simklubben Ägir | 39.20 | ||||||
12 | Elma Neuman | 2008 | Njurunda Simsällskap | 40.20 | ||||||
13 | Tyra Gustafsson | 2008 | Härjedalens Simklubb | 42.87 | ||||||
14 | Elsa Zetterberg | 2007 | Njurunda Simsällskap | 44.81 | ||||||
- | Anna-Klara Sundström | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Forssbeck | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jennielee Oppgård | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefine Grönlund | 2008 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Henningsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Majken Gidlund | 2008 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 14:45 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 14:49 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 2, 25m Bröstsim Herrar 0-8, Finaler |
Sponsor: Sysadm, Ahla Vent |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sigge Raynaud | 2008 | Timrå Simklubb | 33.53 | ||||||
2 | Joel Täljsten | 2007 | Njurunda Simsällskap | 45.72 | ||||||
3 | Anton Ericsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 47.96 | ||||||
- | Elis Täljsten | 2008 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Igor Do | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philip Linder | 2007 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viggo Qvist | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viking Månsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 14:49 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 3, 25m Bröstsim Damer 9-10, Finaler |
Sponsor: B3IT Norr, Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Sahlin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 21.32 | ||||||
2 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 21.55 | ||||||
3 | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | 22.24 | ||||||
4 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 22.27 | ||||||
5 | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 22.79 | ||||||
6 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 22.87 | ||||||
7 | Alice Nilsson | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 22.98 | ||||||
8 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 23.30 | ||||||
9 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 23.56 | ||||||
9 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 23.56 | ||||||
11 | Frida Olsson | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 23.74 | ||||||
12 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 23.97 | ||||||
13 | Meya Gunsth | 2005 | Njurunda Simsällskap | 24.35 | ||||||
14 | Marika Edlund | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 24.38 | ||||||
15 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 24.42 | ||||||
16 | Hanna Worander | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 25.00 | ||||||
17 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 25.10 | ||||||
18 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 25.54 | ||||||
19 | Alva Norgren | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 25.55 | ||||||
20 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 25.86 | ||||||
21 | Molly Edén | 2006 | Härjedalens Simklubb | 26.21 | ||||||
22 | Nellie Moström | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 26.43 | ||||||
23 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 26.47 | ||||||
24 | Moa Fastborg | 2005 | Umeå Simsällskap | 26.50 | ||||||
25 | Aina Höglund | 2006 | Kramfors-Alliansen | 26.62 | ||||||
26 | Lilly Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 26.65 | ||||||
27 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 26.81 | ||||||
28 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 27.59 | ||||||
29 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 27.62 | ||||||
30 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 27.72 | ||||||
31 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 28.08 | ||||||
32 | Lovisa Brygt | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 28.56 | ||||||
33 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 28.84 | ||||||
34 | Milla Vestberg | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 29.02 | ||||||
35 | Myrna Gidlund | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 29.15 | ||||||
36 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 29.41 | ||||||
37 | Julia Johnsen | 2006 | Njurunda Simsällskap | 30.09 | ||||||
38 | Tuva Fridlund | 2006 | Njurunda Simsällskap | 30.67 | ||||||
39 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 30.81 | ||||||
40 | Tindra Rosengren | 2006 | Njurunda Simsällskap | 30.99 | ||||||
41 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 31.44 | ||||||
42 | Amelia Walterstad | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 32.84 | ||||||
43 | Shewita Tsegay | 2006 | Njurunda Simsällskap | 34.39 | ||||||
44 | Emilia Olsen | 2006 | Njurunda Simsällskap | 35.37 | ||||||
45 | Sara Mahmood | 2006 | Simklubben Ägir | 35.99 | ||||||
46 | Maya Smedberg | 2006 | Njurunda Simsällskap | 37.51 | ||||||
47 | Elsa Tjernström Blomberg | 2006 | Njurunda Simsällskap | 37.93 | ||||||
- | Alejandra Rosen Lilja | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Amanda Carlzén | 2005 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elin Frödin | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Gillgren | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Evelina Hansson | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia Kivimäki | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isa Ekbladh | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Janny Gillgren | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Tångring | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nike Wassberg | 2006 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Tyra Hagman | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vanja Lundberg | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar 9.10, Finaler |
Sponsor: Spikarna Förvaltn.,Imerys |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 21.40 | ||||||
2 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 24.37 | ||||||
3 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 24.71 | ||||||
4 | Edvin Lideskog | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 25.86 | ||||||
5 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 26.34 | ||||||
6 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 26.43 | ||||||
7 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 28.90 | ||||||
- | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Viktor Vestman | 2005 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Freppo Systems, Imerys |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.78 | 1:06.18 | |||||
2 | Elise Öberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.23 | 1:09.48 | |||||
3 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.98 | 1:11.93 | |||||
4 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.42 | 1:14.98 | |||||
5 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.57 | 1:16.39 | |||||
6 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.03 | 1:19.22 | |||||
7 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.03 | 1:20.60 | |||||
8 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.14 | 1:21.07 | |||||
9 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.93 | 1:25.63 | |||||
10 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.13 | 1:25.92 | |||||
11 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.41 | 1:27.55 | |||||
12 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 42.66 | 1:28.74 | |||||
13 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:29.92 | 1:29.92 | |||||
14 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 1:30.83 | 1:30.83 | |||||
15 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:34.00 | 1:34.00 | |||||
16 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 1:38.88 | 1:38.88 | |||||
- | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Freja Vestberg | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Freppo Systems, Imerys |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:10.26 | 1:10.26 | |||||
2 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 40.27 | 1:22.82 | |||||
3 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 40.88 | 1:26.04 | |||||
4 | Frida Olofsson | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 1:26.70 | 1:26.70 | |||||
5 | Ebba Vestberg | 2000 | Höga Kustens Simsällskap | 42.65 | 1:28.76 | |||||
6 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 43.57 | 1:31.84 | |||||
- | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:44 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Saferoad Birsta AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 32.90 | 1:08.26 | |||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:11.35 | 1:11.35 | |||||
3 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.30 | 1:13.36 | |||||
4 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 36.51 | 1:15.62 | |||||
5 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 37.20 | 1:17.06 | |||||
6 | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.24 | 1:21.78 | |||||
7 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.67 | 1:24.45 | |||||
8 | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | 43.82 | 1:30.27 | |||||
9 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.05 | 1:34.61 | |||||
10 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.81 | 1:37.17 | |||||
- | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Saferoad Birsta AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 30.88 | 1:02.59 | |||||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 31.84 | 1:06.20 | |||||
3 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 38.36 | 1:19.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltning AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 36.31 | ||||||
2 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.39 | ||||||
3 | Maja Byström | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 39.27 | ||||||
4 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.33 | ||||||
5 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.61 | ||||||
6 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 41.70 | ||||||
7 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.96 | ||||||
8 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.05 | ||||||
9 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 43.34 | ||||||
10 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.63 | ||||||
11 | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 43.82 | ||||||
12 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 44.00 | ||||||
13 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 44.45 | ||||||
14 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.94 | ||||||
15 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 45.18 | ||||||
16 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.46 | ||||||
17 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.67 | ||||||
18 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 45.73 | ||||||
19 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.61 | ||||||
20 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 46.70 | ||||||
21 | Love-Lee Lindberg | 2003 | Simklubben Ägir | 46.80 | ||||||
22 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.59 | ||||||
23 | Nora Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.63 | ||||||
24 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 47.67 | ||||||
25 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.16 | ||||||
25 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.16 | ||||||
27 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 48.96 | ||||||
28 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 49.01 | ||||||
29 | Alice Persson | 2003 | Simklubben Ägir | 49.46 | ||||||
30 | Rebecca Lepik Thomasdotter | 2004 | Härjedalens Simklubb | 49.74 | ||||||
31 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 49.85 | ||||||
32 | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | 50.15 | ||||||
33 | Julia Byberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 50.42 | ||||||
34 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 50.47 | ||||||
35 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 50.96 | ||||||
36 | Irene Nasta | 2004 | Simklubben Ägir | 51.15 | ||||||
37 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 51.18 | ||||||
38 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 51.45 | ||||||
39 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 51.46 | ||||||
40 | Klara Ljung | 2003 | Timrå Simklubb | 51.80 | ||||||
40 | Lovisa Brynger | 2003 | Simklubben Ägir | 51.80 | ||||||
42 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 51.86 | ||||||
43 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 52.77 | ||||||
44 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 53.45 | ||||||
45 | Elin Öberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 53.55 | ||||||
46 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 53.93 | ||||||
47 | Emelie Nordqvist | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 54.19 | ||||||
48 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 54.74 | ||||||
49 | Linnea Sandström | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 54.90 | ||||||
50 | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | 55.13 | ||||||
51 | Moa Russel | 2004 | Härnösands Simsällskap | 55.27 | ||||||
52 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 55.76 | ||||||
53 | Vilma Axelsson | 2003 | Simklubben Ägir | 56.03 | ||||||
54 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 56.07 | ||||||
55 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 57.64 | ||||||
56 | Frida Ljusberg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 58.65 | ||||||
57 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 1:01.05 | ||||||
- | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Stina-Li Balkerud | 2003 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Wahlund | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Elsa Hennig-Jakobsson | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Ina Björk Hedberg | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Ingrid Grahn | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kajsa Söderlind | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Sofia Mörner | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:46 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: B3IT Norr, Ahla Vent |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 38.78 | ||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.79 | ||||||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 40.05 | ||||||
4 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.82 | ||||||
5 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.04 | ||||||
6 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 43.88 | ||||||
7 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.25 | ||||||
8 | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.18 | ||||||
9 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 48.36 | ||||||
10 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 48.62 | ||||||
11 | Jakob Wassberg | 2003 | Simklubben Ägir | 49.54 | ||||||
12 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 49.72 | ||||||
13 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 50.36 | ||||||
14 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.09 | ||||||
15 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.36 | ||||||
16 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 51.83 | ||||||
17 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 52.00 | ||||||
18 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 53.65 | ||||||
19 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 56.02 | ||||||
20 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | Bollnäs Simsällskap | 56.36 | ||||||
21 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 58.03 | ||||||
- | Jacob Mahmood | 2003 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:46 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 9, 25m Frisim Damer 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Sundsvalls S:A Sotningsd. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 19.84 | ||||||
2 | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | 20.80 | ||||||
3 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 21.08 | ||||||
4 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 21.79 | ||||||
5 | Elma Moberg | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | 22.89 | ||||||
6 | Ellen Bengtsson | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 23.19 | ||||||
7 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 23.64 | ||||||
8 | Teomina Elfström | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | 24.07 | ||||||
9 | Jasmine Rydefjord | 2007 | Simklubben Ägir | 26.23 | ||||||
10 | Elma Neuman | 2008 | Njurunda Simsällskap | 26.53 | ||||||
11 | Majken Gidlund | 2008 | Höga Kustens Simsällskap | 27.82 | ||||||
12 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 28.13 | ||||||
13 | Emma Forssbeck | 2007 | Njurunda Simsällskap | 31.05 | ||||||
14 | Embla Lidén | 2008 | KFUK-KFUM Kometerna | 32.79 | ||||||
15 | Anna-Klara Sundström | 2007 | Njurunda Simsällskap | 32.96 | ||||||
16 | Josefine Grönlund | 2008 | Njurunda Simsällskap | 35.43 | ||||||
17 | Emilia Sundholm | 2007 | Njurunda Simsällskap | 37.50 | ||||||
18 | Maja Henningsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 37.91 | ||||||
19 | Jennielee Oppgård | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 40.50 | ||||||
20 | Tyra Gustafsson | 2008 | Härjedalens Simklubb | 42.33 | ||||||
21 | Elsa Zetterberg | 2007 | Njurunda Simsällskap | 44.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 10, 25m Frisim Herrar 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: B3IT Norr, Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Igor Do | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 21.32 | ||||||
2 | Anton Ericsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 28.46 | ||||||
3 | Sigge Raynaud | 2008 | Timrå Simklubb | 28.81 | ||||||
4 | Philip Linder | 2007 | Härnösands Simsällskap | 29.11 | ||||||
5 | Viggo Qvist | 2007 | Njurunda Simsällskap | 35.64 | ||||||
6 | Joel Täljsten | 2007 | Njurunda Simsällskap | 37.84 | ||||||
7 | Elis Täljsten | 2008 | Njurunda Simsällskap | 40.77 | ||||||
8 | Viking Månsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 1:05.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 11, 100m Fjäril Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sysadm, Njurunda vårdteam |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.68 | 1:06.00 | |||||
2 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.97 | 1:09.16 | |||||
3 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.47 | 1:13.11 | |||||
4 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.62 | 1:25.53 | |||||
5 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 40.84 | 1:27.86 | |||||
6 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.85 | 1:29.61 | |||||
7 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 42.16 | 1:31.66 | |||||
8 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.79 | 1:44.23 | |||||
9 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.02 | 1:45.05 | |||||
Gren 11, 100m Fjäril Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sysadm, Njurunda vårdteam |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.08 | 1:11.32 | |||||
2 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 39.22 | 1:25.57 | |||||
3 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 39.53 | 1:30.55 | |||||
4 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 42.53 | 1:38.13 | |||||
5 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 48.71 | 1:49.82 | |||||
- | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 12, 100m Fjäril Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: B3IT, Ljud & Ljus Control |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.13 | 1:05.72 | |||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 31.77 | 1:09.68 | |||||
3 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.27 | 1:12.70 | |||||
4 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 34.53 | 1:16.57 | |||||
5 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.59 | 1:17.75 | |||||
6 | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 37.22 | 1:23.78 | |||||
Gren 12, 100m Fjäril Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: B3IT, Ljud & Ljus Control |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 32.04 | 1:09.65 | |||||
- | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 13, 50m Ryggsim Damer 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltn.,Imerys |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 43.77 | ||||||
2 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 46.85 | ||||||
3 | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | 47.07 | ||||||
4 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 47.11 | ||||||
5 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.36 | ||||||
6 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.70 | ||||||
7 | Lilly Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 47.76 | ||||||
8 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 47.96 | ||||||
9 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.14 | ||||||
10 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 48.91 | ||||||
11 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 49.25 | ||||||
12 | Alice Nilsson | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 49.52 | ||||||
13 | Nellie Moström | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 49.81 | ||||||
14 | Marika Edlund | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 50.61 | ||||||
15 | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 50.65 | ||||||
16 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 51.04 | ||||||
17 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 52.36 | ||||||
18 | Ella Heed | 2005 | Härnösands Simsällskap | 53.59 | ||||||
19 | Isa Ekbladh | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 55.32 | ||||||
20 | Meya Gunsth | 2005 | Njurunda Simsällskap | 58.62 | ||||||
21 | Janny Gillgren | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:00.63 | ||||||
22 | Molly Edén | 2006 | Härjedalens Simklubb | 1:01.91 | ||||||
23 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 1:02.59 | ||||||
24 | Linnea Sjöberg | 2006 | Härnösands Simsällskap | 1:06.04 | ||||||
25 | Linnea Tångring | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:07.00 | ||||||
26 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:08.29 | ||||||
- | Elise Hoff | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | DNF | ||||||
- | Emilia Olsen | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Johnsen | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Milla Vestberg | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Myrna Gidlund | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Fridlund | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: B3IT Norr, Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 44.33 | ||||||
2 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 47.23 | ||||||
3 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 48.33 | ||||||
4 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 51.97 | ||||||
5 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 52.37 | ||||||
6 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 53.08 | ||||||
7 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 58.22 | ||||||
- | Edvin Lideskog | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Viktor Vestman | 2005 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 15, 50m Frisim Damer 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Saferoad, Imerys |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.82 | ||||||
2 | Maja Byström | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 29.96 | ||||||
3 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 30.82 | ||||||
4 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 30.86 | ||||||
5 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 31.84 | ||||||
6 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 32.03 | ||||||
7 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 32.04 | ||||||
8 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 32.48 | ||||||
9 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 32.65 | ||||||
10 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 33.20 | ||||||
11 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 33.68 | ||||||
11 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 33.68 | ||||||
13 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 33.72 | ||||||
14 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 33.81 | ||||||
15 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 33.98 | ||||||
16 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.02 | ||||||
17 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.28 | ||||||
18 | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 34.38 | ||||||
19 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.76 | ||||||
20 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 35.01 | ||||||
21 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.34 | ||||||
22 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 35.66 | ||||||
23 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 35.98 | ||||||
24 | Kajsa Söderlind | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.78 | ||||||
24 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 36.78 | ||||||
26 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 36.99 | ||||||
27 | Love-Lee Lindberg | 2003 | Simklubben Ägir | 37.28 | ||||||
28 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 37.51 | ||||||
29 | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 37.81 | ||||||
30 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 37.88 | ||||||
31 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 37.99 | ||||||
32 | Rebecca Lepik Thomasdotter | 2004 | Härjedalens Simklubb | 38.04 | ||||||
33 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.52 | ||||||
34 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 38.90 | ||||||
35 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.49 | ||||||
36 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 39.57 | ||||||
37 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 39.69 | ||||||
38 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.72 | ||||||
39 | Nora Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.80 | ||||||
40 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 39.83 | ||||||
41 | Vilma Axelsson | 2003 | Simklubben Ägir | 39.91 | ||||||
42 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 40.18 | ||||||
43 | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | 40.42 | ||||||
44 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 40.50 | ||||||
45 | Irene Nasta | 2004 | Simklubben Ägir | 40.79 | ||||||
46 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.17 | ||||||
47 | Julia Byberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 41.26 | ||||||
48 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.58 | ||||||
49 | Elin Öberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 41.92 | ||||||
50 | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.93 | ||||||
51 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 41.96 | ||||||
52 | Alice Persson | 2003 | Simklubben Ägir | 42.00 | ||||||
53 | Ingrid Grahn | 2004 | Umeå Simsällskap | 42.28 | ||||||
54 | Frida Ljusberg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 42.39 | ||||||
55 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.28 | ||||||
56 | Lovisa Brynger | 2003 | Simklubben Ägir | 43.72 | ||||||
57 | Elin Wahlund | 2003 | Simklubben Ägir | 44.25 | ||||||
58 | Moa Berglund | 2004 | Härnösands Simsällskap | 44.80 | ||||||
59 | Felicia Caarls | 2004 | Simklubben Ägir | 45.50 | ||||||
60 | Linnea Sandström | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 46.05 | ||||||
61 | Moa Russel | 2004 | Härnösands Simsällskap | 48.14 | ||||||
62 | Sofia Mörner | 2003 | Njurunda Simsällskap | 48.31 | ||||||
63 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.70 | ||||||
64 | Klara Ljung | 2003 | Timrå Simklubb | 49.19 | ||||||
65 | Elsa Hennig-Jakobsson | 2004 | Umeå Simsällskap | 49.36 | ||||||
66 | Emelie Nordqvist | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 49.82 | ||||||
67 | Ina Björk Hedberg | 2004 | Simklubben Ägir | 51.38 | ||||||
68 | Kristina Vestman | 2004 | Härnösands Simsällskap | 54.79 | ||||||
- | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 16, 50m Frisim Herrar 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Svalls S:A Sotning,Imerys |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 29.34 | ||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 31.40 | ||||||
3 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 32.03 | ||||||
4 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 33.58 | ||||||
5 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 33.70 | ||||||
6 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.16 | ||||||
7 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 34.43 | ||||||
8 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 34.59 | ||||||
9 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 35.22 | ||||||
10 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.30 | ||||||
11 | Jakob Wassberg | 2003 | Simklubben Ägir | 35.76 | ||||||
12 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 36.06 | ||||||
13 | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 36.63 | ||||||
14 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 37.27 | ||||||
15 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 37.75 | ||||||
16 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.01 | ||||||
17 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 39.09 | ||||||
18 | Anton Sjödin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.14 | ||||||
19 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.76 | ||||||
20 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.80 | ||||||
21 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 42.64 | ||||||
22 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.92 | ||||||
23 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | Bollnäs Simsällskap | 43.75 | ||||||
24 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.93 | ||||||
25 | Jacob Mahmood | 2003 | Simklubben Ägir | 44.51 | ||||||
26 | Emil Larsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 53.85 | ||||||
- | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 17, 50m Frisim Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Saferoad Birsta AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 28.36 | ||||||
2 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 28.52 | ||||||
3 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 29.04 | ||||||
4 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.44 | ||||||
5 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.73 | ||||||
6 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 29.78 | ||||||
7 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.11 | ||||||
8 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 30.81 | ||||||
9 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 31.09 | ||||||
10 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.26 | ||||||
11 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.72 | ||||||
12 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 31.73 | ||||||
13 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.83 | ||||||
14 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.09 | ||||||
15 | Linnea Öhlund | 2001 | Dorotea IF | 32.60 | ||||||
16 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.99 | ||||||
17 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.24 | ||||||
18 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 33.68 | ||||||
19 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.78 | ||||||
20 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 35.73 | ||||||
21 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.10 | ||||||
22 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.23 | ||||||
23 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 36.69 | ||||||
24 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 36.88 | ||||||
25 | Johanna Åslund-Nordlöf | 2001 | Simklubben Ägir | 42.89 | ||||||
- | Freja Vestberg | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Saferoad Birsta AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 28.18 | ||||||
2 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 29.20 | ||||||
3 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 30.34 | ||||||
4 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.42 | ||||||
5 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 30.69 | ||||||
6 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 30.99 | ||||||
7 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 31.10 | ||||||
8 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 31.54 | ||||||
9 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 32.65 | ||||||
10 | Ebba Vestberg | 2000 | Höga Kustens Simsällskap | 34.37 | ||||||
11 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 34.55 | ||||||
12 | Frida Olofsson | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 34.91 | ||||||
13 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 35.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:39 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 18, 50m Frisim Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Freppo Media, Imerys |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 27.61 | ||||||
2 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.71 | ||||||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 27.79 | ||||||
4 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 27.94 | ||||||
5 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 28.29 | ||||||
6 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 28.31 | ||||||
7 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 29.02 | ||||||
8 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 29.43 | ||||||
9 | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 31.07 | ||||||
10 | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | 31.48 | ||||||
11 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.23 | ||||||
12 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.81 | ||||||
13 | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | 40.23 | ||||||
Gren 18, 50m Frisim Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Freppo Media, Imerys |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 24.80 | ||||||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 26.37 | ||||||
3 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 27.57 | ||||||
4 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 29.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:39 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 19, 4X50m Medley Damer 0-16, Finaler 16 år och yngre |
Sponsor: B3IT, Sundsvallslacken |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 2:05.99 | ||||||
Wilma Persson | 2001 | 30.86 | 30.86 | |||||||
Hanna Öberg | 2000 | 35.83 | 1:06.69 | |||||||
Joyce Muzito | 2001 | 30.85 | 1:37.54 | |||||||
Frida Hedlund | 1999 | 28.45 | 2:05.99 | |||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 2 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 2:13.39 | ||||||
Sofia Mannela | 2001 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 37.25 | 1:11.52 | |||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 31.50 | 1:43.02 | |||||||
Julia Danielsson | 2000 | 30.37 | 2:13.39 | |||||||
3 | Söderhamn Damer [2001] | 2001 | Söderhamns Simsällskap | 2:18.14 | ||||||
Elsa Bergh | 2002 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Victoria Flyman | 2003 | 37.05 | 1:10.24 | |||||||
Clara Bergh | 2004 | 35.30 | 1:45.54 | |||||||
Filippa Eklund | 2004 | 32.60 | 2:18.14 | |||||||
4 | Sundsvall Damer Lag 3 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:22.64 | ||||||
Hanna Sahlin | 2003 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Nathalie Pettersson | 2002 | 37.96 | 1:17.85 | |||||||
Astrid Gustafsson | 2002 | 33.31 | 1:51.16 | |||||||
Melina Sundström | 2002 | 31.48 | 2:22.64 | |||||||
5 | Njurunda Damer Lag 1 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 2:26.36 | ||||||
Lova Tjernström | 2004 | 35.67 | 35.67 | |||||||
Tilde Forslund | 2000 | 42.50 | 1:18.17 | |||||||
Ellen Näslund | 2000 | 36.44 | 1:54.61 | |||||||
Vilma Olsson | 1999 | 31.75 | 2:26.36 | |||||||
6 | Härnösand Lag 1 | 2000 | Härnösands Simsällskap | 2:39.89 | ||||||
Kristina Vestman | 2004 | 55.56 | 55.56 | |||||||
Tove Wikström | 2001 | 36.72 | 1:32.28 | |||||||
Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | 35.83 | 2:08.11 | |||||||
Nicolina Heed | 2001 | 31.78 | 2:39.89 | |||||||
7 | Öass Lag 1 | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:41.36 | ||||||
Karin Hallén | 2002 | 40.67 | 40.67 | |||||||
Agnes Lideskog | 2002 | 45.03 | 1:25.70 | |||||||
Ella Barnoin | 2002 | 40.35 | 2:06.05 | |||||||
Kajsa Söderlind | 2003 | 35.31 | 2:41.36 | |||||||
8 | Njurunda Damer Lag 2 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 2:47.30 | ||||||
Saga Persson | 2003 | 1:33.46 | 1:33.46 | |||||||
Ebba Lindblom | 2004 | 39.29 | 2:12.75 | |||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 34.55 | 2:47.30 | |||||||
Wilma Fahlgren | 2003 | 2:47.30 | ||||||||
9 | Timrå Damer 1 | 2000 | Timrå Simklubb | 2:49.81 | ||||||
Elin Åkerlund | 2000 | 42.29 | 42.29 | |||||||
Cornelia Åström | 2002 | 47.33 | 1:29.62 | |||||||
Tindra Olavi | 2003 | 44.27 | 2:13.89 | |||||||
Emma Åkerlund | 2003 | 35.92 | 2:49.81 | |||||||
10 | SK Ägir Damer Lag 3 | 2000 | Simklubben Ägir | 3:09.58 | ||||||
Beda Skylare Berglöf | 2004 | 48.67 | 48.67 | |||||||
Johanna Åslund-Nordlöf | 2001 | 52.26 | 1:40.93 | |||||||
Olivia Johansson | 2002 | 52.56 | 2:33.49 | |||||||
Nike Wassberg | 2006 | 36.09 | 3:09.58 | |||||||
11 | Härnösand Lag 2 | 2000 | Härnösands Simsällskap | 3:15.37 | ||||||
Ella Heed | 2005 | 56.08 | 56.08 | |||||||
Moa Berglund | 2004 | 55.02 | 1:51.10 | |||||||
Johanna Persson | 2003 | 37.10 | 2:28.20 | |||||||
Moa Russel | 2004 | 47.17 | 3:15.37 | |||||||
12 | Bollnäs SS Damer [1999] | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 3:22.52 | ||||||
Marika Edlund | 2005 | 50.87 | 50.87 | |||||||
Frida Olsson | 2005 | 53.92 | 1:44.79 | |||||||
Vera Stefanovic | 2006 | 1:37.73 | 3:22.52 | |||||||
Edith Wallberg | 2007 | 3:22.52 | ||||||||
13 | Umeå SS Damer Lag 2 | 2004 | Umeå Simsällskap | 3:31.39 | ||||||
Elsa Hennig-Jakobsson | 2004 | 1:00.41 | 1:00.41 | |||||||
Sandra Trigell | 2005 | 1:47.21 | 2:47.62 | |||||||
Moa Fastborg | 2005 | 43.77 | 3:31.39 | |||||||
Ingrid Grahn | 2004 | 3:31.39 | ||||||||
- | SK Ägir Damer Lag 2 | 2000 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Vilma Axelsson | 2003 | |||||||||
Love-Lee Lindberg | 2003 | |||||||||
Sofia Boije | 2003 | |||||||||
Ina Björk Hedberg | 2004 | DNS | ||||||||
- | Njurunda Damer Lag 3 | 1999 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Ida Sundholm | 2005 | 50.94 | 50.94 | |||||||
- | Njurunda Damer Lag 4 | 1999 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Lola Qvist | 2004 | 43.66 | 43.66 | |||||||
- | SK Ägir Damer Lag 1 | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Josefina Näsén | 2005 | 44.08 | 44.08 | |||||||
Ebba Hann | 2004 | 42.09 | 1:26.17 | |||||||
Agnes Jakobsson | 2005 | 44.34 | 2:10.51 | |||||||
- | SK Ägir Damer Lag 4 | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Tuva Wallskog | 2004 | 48.68 | 48.68 | |||||||
- | SK Ägir Damer Lag 5 | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Ida Nyberg | 2004 | 44.84 | 44.84 | |||||||
Lovisa Brynger | 2003 | 54.92 | 1:39.76 | |||||||
- | SK Ägir Damer Lag 6 | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Irene Nasta | 2004 | 53.13 | 53.13 | |||||||
- | Umeå SS Damer Lag 1 | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Lilly Johnsson | 2005 | 2:35.37 | 2:35.37 | |||||||
- | Öass Lag 2 | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Isabel Åhrström | 2002 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 18:08 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 20, 4X50m Medley Herrar 0-16, Finaler 16 år och yngre |
Sponsor: Sysadm, Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Njurunda Herrar Lag 1 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 2:03.02 | ||||||
Robin Björklund | 2002 | 32.20 | 32.20 | |||||||
Elias Engström | 2001 | 34.17 | 1:06.37 | |||||||
Johan Björklund | 1999 | 29.00 | 1:35.37 | |||||||
Filip Borgström | 2001 | 27.65 | 2:03.02 | |||||||
2 | SK Ägir Herrar Lag 1 | 2000 | Simklubben Ägir | 2:52.29 | ||||||
Albin Pettersson | 2003 | 41.15 | 41.15 | |||||||
Jakob Wassberg | 2003 | 48.99 | 1:30.14 | |||||||
Viktor Svärd | 2005 | 42.57 | 2:12.71 | |||||||
Jakob Flykt | 2002 | 39.58 | 2:52.29 | |||||||
3 | SK Ägir Herrar Lag 2 | 2000 | Simklubben Ägir | 3:05.66 | ||||||
Harry Högström Nordin | 2003 | 49.14 | 49.14 | |||||||
Edvin Johansson | 2005 | 53.63 | 1:42.77 | |||||||
Roine Epäilys | 2003 | 44.98 | 2:27.75 | |||||||
Alexander Rydefjord | 2005 | 37.91 | 3:05.66 | |||||||
4 | Njurunda Herrar Lag 2 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 3:06.51 | ||||||
Joppe Berglin | 2006 | 1:42.23 | 1:42.23 | |||||||
Vide Lundblad | 2003 | 45.16 | 2:27.39 | |||||||
Mattias Gillgren | 2003 | 39.12 | 3:06.51 | |||||||
Ludvig Utterström | 2004 | 3:06.51 | ||||||||
- | Hudiksvall Lag 1 | 2000 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Hampus Moberg | 2001 | 34.27 | 34.27 | |||||||
- | Sundsvall Herrar Lag 1 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Johan Bäcklund | 2000 | 34.71 | 34.71 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 18:08 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 21, 8x25/50 Frisim Mixed 0-9, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Sundsvalls S:A Sotningsd. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Njurunda Mix Lag 1 | 2006 | Njurunda Simsällskap | 4:03.43 | ||||||
Joppe Berglin | 2006 | |||||||||
Tea Alamaa | 2006 | 47.38 | 47.38 | |||||||
Viggo Qvist | 2007 | |||||||||
Ida Sundholm | 2005 | 1:43.15 | 1:43.15 | |||||||
Ludvig Utterström | 2004 | |||||||||
Lova Tjernström | 2004 | 2:21.42 | 2:21.42 | |||||||
Mattias Gillgren | 2003 | |||||||||
Wilma Fahlgren | 2003 | 4:03.43 | 4:03.43 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 22, 50m Bröstsim Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltning AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.73 | ||||||
2 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 34.94 | ||||||
3 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.17 | ||||||
4 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.34 | ||||||
5 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.03 | ||||||
6 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 43.19 | ||||||
7 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.52 | ||||||
8 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.11 | ||||||
9 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.34 | ||||||
10 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.41 | ||||||
11 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.65 | ||||||
12 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.24 | ||||||
13 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 47.43 | ||||||
14 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 50.35 | ||||||
15 | Johanna Åslund-Nordlöf | 2001 | Simklubben Ägir | 52.34 | ||||||
- | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Freja Vestberg | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Bröstsim Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltning AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 35.53 | ||||||
2 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.12 | ||||||
3 | Olivia Månström | 1999 | Simklubben Ägir | 37.41 | ||||||
4 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 38.33 | ||||||
5 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 44.00 | ||||||
6 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 45.82 | ||||||
7 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 46.42 | ||||||
8 | Ebba Vestberg | 2000 | Höga Kustens Simsällskap | 46.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: B3IT Norr, Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.96 | ||||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.29 | ||||||
3 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.15 | ||||||
4 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.61 | ||||||
5 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 39.74 | ||||||
6 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 42.23 | ||||||
7 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.02 | ||||||
8 | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | 47.77 | ||||||
9 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.95 | ||||||
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: B3IT Norr, Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.63 | ||||||
2 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 38.71 | ||||||
3 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 39.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 24, 50m Frisim Damer 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Saferoad, Imerys |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 43.37 | ||||||
2 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 43.58 | ||||||
3 | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | 45.58 | ||||||
4 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 47.42 | ||||||
5 | Ellen Bengtsson | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 51.00 | ||||||
6 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.84 | ||||||
7 | Elma Moberg | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | 51.98 | ||||||
8 | Teomina Elfström | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | 54.81 | ||||||
9 | Jasmine Rydefjord | 2007 | Simklubben Ägir | 56.82 | ||||||
10 | Ebba Ervasti | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | 59.55 | ||||||
11 | Elma Neuman | 2008 | Njurunda Simsällskap | 1:07.18 | ||||||
12 | Jennielee Oppgård | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 1:20.41 | ||||||
13 | Maja Henningsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 1:34.41 | ||||||
- | Emma Forssbeck | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 25, 50m Frisim Herrar 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Sundsvalls S:A Sotningsd. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Igor Do | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.24 | ||||||
2 | Sigge Raynaud | 2008 | Timrå Simklubb | 1:08.26 | ||||||
3 | Viking Månsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 1:39.80 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 26, 50m Frisim Damer 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Ljud & Ljus Control AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | 35.52 | ||||||
2 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 37.64 | ||||||
3 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.34 | ||||||
4 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.43 | ||||||
5 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 38.88 | ||||||
6 | Alice Nilsson | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 39.15 | ||||||
7 | Lilly Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 39.51 | ||||||
8 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 39.55 | ||||||
9 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 39.90 | ||||||
10 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 40.26 | ||||||
11 | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 40.36 | ||||||
12 | Ebba Wikström | 2006 | Härnösands Simsällskap | 40.76 | ||||||
13 | Nellie Moström | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 41.14 | ||||||
14 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 41.18 | ||||||
15 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 42.50 | ||||||
16 | Moa Fastborg | 2005 | Umeå Simsällskap | 42.54 | ||||||
17 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 42.83 | ||||||
18 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.27 | ||||||
19 | Kaisa Ervasti | 2005 | KFUK-KFUM Kometerna | 44.05 | ||||||
20 | Linnea Sahlin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 44.62 | ||||||
21 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 45.12 | ||||||
22 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 45.13 | ||||||
23 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 45.25 | ||||||
24 | Alva Norgren | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 45.52 | ||||||
25 | Marika Edlund | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 46.68 | ||||||
26 | Elin Frödin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 47.28 | ||||||
27 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 47.90 | ||||||
28 | Cornelia Asplund | 2005 | Timrå Simklubb | 48.41 | ||||||
29 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 48.51 | ||||||
30 | Myrna Gidlund | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 48.59 | ||||||
31 | Isa Ekbladh | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 48.74 | ||||||
32 | Frida Olsson | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 49.65 | ||||||
33 | Vanja Lundberg | 2005 | Njurunda Simsällskap | 50.34 | ||||||
34 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 51.09 | ||||||
35 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 51.64 | ||||||
36 | Hanna Worander | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 51.71 | ||||||
37 | Meya Gunsth | 2005 | Njurunda Simsällskap | 51.86 | ||||||
38 | Amanda Carlzén | 2005 | Timrå Simklubb | 55.78 | ||||||
39 | Janny Gillgren | 2006 | Njurunda Simsällskap | 55.80 | ||||||
40 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 58.28 | ||||||
41 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 59.02 | ||||||
42 | Aina Höglund | 2006 | Kramfors-Alliansen | 1:00.32 | ||||||
43 | Linnea Tångring | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:02.90 | ||||||
44 | Agnes Holmström | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 1:03.32 | ||||||
45 | Nike Wassberg | 2006 | Simklubben Ägir | 1:04.39 | ||||||
46 | Julia Johnsen | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:08.16 | ||||||
47 | Tindra Rosengren | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:11.75 | ||||||
48 | Sara Mahmood | 2006 | Simklubben Ägir | 1:27.18 | ||||||
- | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emilia Olsen | 2006 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tuva Fridlund | 2006 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alejandra Rosen Lilja | 2006 | Njurunda Simsällskap | DNF | ||||||
- | Milla Vestberg | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:45 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 27, 50m Frisim Herrar 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Sundsvalls S:A Sotningsd. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 35.40 | ||||||
2 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 37.48 | ||||||
3 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 41.30 | ||||||
4 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 42.68 | ||||||
5 | Edvin Lideskog | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.77 | ||||||
6 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.09 | ||||||
7 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 46.27 | ||||||
- | Isac Berglund | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:45 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 28, 100m Frisim Damer 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: B3IT Norr, Permobil |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.21 | 1:04.84 | |||||
2 | Maja Byström | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 31.28 | 1:05.42 | |||||
3 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.38 | 1:07.65 | |||||
4 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 33.11 | 1:09.00 | |||||
5 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 33.26 | 1:09.31 | |||||
6 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 33.30 | 1:09.95 | |||||
7 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 33.77 | 1:10.22 | |||||
8 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 33.82 | 1:10.56 | |||||
9 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 34.89 | 1:13.11 | |||||
10 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 34.80 | 1:13.42 | |||||
11 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.77 | 1:13.94 | |||||
12 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.94 | 1:13.97 | |||||
13 | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 35.80 | 1:15.18 | |||||
14 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.12 | 1:15.98 | |||||
15 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 36.45 | 1:16.64 | |||||
16 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 35.91 | 1:16.96 | |||||
17 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 36.71 | 1:17.44 | |||||
18 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 36.45 | 1:18.19 | |||||
19 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:18.44 | 1:18.44 | |||||
20 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 37.69 | 1:19.77 | |||||
21 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 36.92 | 1:20.02 | |||||
22 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 37.26 | 1:20.25 | |||||
23 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 36.93 | 1:21.13 | |||||
24 | Rebecca Lepik Thomasdotter | 2004 | Härjedalens Simklubb | 38.38 | 1:22.20 | |||||
25 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 38.82 | 1:22.88 | |||||
26 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 38.31 | 1:23.14 | |||||
27 | Agnes Pettersson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.09 | 1:23.48 | |||||
28 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.93 | 1:23.89 | |||||
29 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 40.58 | 1:23.90 | |||||
30 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.16 | 1:23.98 | |||||
31 | Kajsa Söderlind | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.93 | 1:24.81 | |||||
32 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 40.57 | 1:25.79 | |||||
33 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 40.63 | 1:26.47 | |||||
34 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.69 | 1:26.92 | |||||
35 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 42.20 | 1:27.31 | |||||
36 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.35 | 1:27.65 | |||||
37 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.45 | 1:28.21 | |||||
38 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.27 | 1:29.73 | |||||
39 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.23 | 1:30.53 | |||||
40 | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | 42.96 | 1:31.12 | |||||
41 | Vilma Axelsson | 2003 | Simklubben Ägir | 41.28 | 1:31.24 | |||||
42 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 43.07 | 1:31.98 | |||||
43 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 42.48 | 1:32.35 | |||||
44 | Elin Öberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 43.73 | 1:33.78 | |||||
45 | Ingrid Grahn | 2004 | Umeå Simsällskap | 44.14 | 1:33.84 | |||||
46 | Irene Nasta | 2004 | Simklubben Ägir | 42.64 | 1:34.72 | |||||
47 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 44.19 | 1:35.84 | |||||
48 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 44.08 | 1:38.04 | |||||
49 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 44.81 | 1:38.66 | |||||
50 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.58 | 1:40.71 | |||||
51 | Linnea Sandström | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 45.83 | 1:42.99 | |||||
52 | Felicia Caarls | 2004 | Simklubben Ägir | 50.16 | 1:47.24 | |||||
53 | Elsa Hennig-Jakobsson | 2004 | Umeå Simsällskap | 48.83 | 1:51.00 | |||||
54 | Klara Ljung | 2003 | Timrå Simklubb | 51.37 | 1:51.55 | |||||
55 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 51.65 | 1:52.18 | |||||
56 | Ina Björk Hedberg | 2004 | Simklubben Ägir | 52.14 | 1:56.13 | |||||
- | Alva Fridlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Frida Ljusberg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | DNF | ||||||
- | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Love-Lee Lindberg | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 29, 100m Frisim Herrar 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Sysadm, Njurunda Friskola |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 30.72 | 1:06.36 | |||||
2 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 31.84 | 1:07.39 | |||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 32.73 | 1:08.01 | |||||
4 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.51 | 1:12.19 | |||||
5 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 35.75 | 1:14.28 | |||||
6 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.09 | 1:15.45 | |||||
7 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 36.67 | 1:16.35 | |||||
8 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 37.20 | 1:16.73 | |||||
9 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:16.91 | 1:16.91 | |||||
10 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.02 | 1:17.68 | |||||
11 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 37.57 | 1:17.91 | |||||
12 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 36.75 | 1:18.04 | |||||
13 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 37.59 | 1:18.44 | |||||
14 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.09 | 1:20.44 | |||||
15 | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.14 | 1:20.88 | |||||
16 | Jakob Wassberg | 2003 | Simklubben Ägir | 38.36 | 1:22.09 | |||||
17 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 40.02 | 1:22.70 | |||||
18 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.92 | 1:22.71 | |||||
19 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.98 | 1:28.03 | |||||
20 | Anton Sjödin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.08 | 1:31.61 | |||||
21 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.30 | 1:32.15 | |||||
22 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.59 | 1:33.02 | |||||
23 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 44.33 | 1:36.41 | |||||
24 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 45.57 | 1:36.99 | |||||
25 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | Bollnäs Simsällskap | 47.30 | 1:39.58 | |||||
- | Jacob Mahmood | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 30, 100m Frisim Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: B3IT Norr, Ahla Vent |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.68 | 1:01.56 | |||||
2 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.98 | 1:04.87 | |||||
3 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.69 | 1:08.47 | |||||
4 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.15 | 1:09.37 | |||||
5 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.39 | 1:09.62 | |||||
6 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.01 | 1:09.74 | |||||
7 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.97 | 1:10.05 | |||||
8 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.37 | 1:13.85 | |||||
9 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 35.16 | 1:13.92 | |||||
10 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.16 | 1:14.31 | |||||
11 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.21 | 1:17.00 | |||||
12 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 37.24 | 1:18.76 | |||||
13 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.63 | 1:19.79 | |||||
14 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 38.50 | 1:20.93 | |||||
15 | Freja Vestberg | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 41.00 | 1:24.37 | |||||
16 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 1:25.89 | 1:25.89 | |||||
- | Emilia Hamberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Frisim Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: B3IT Norr, Ahla Vent |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 28.83 | 1:00.14 | |||||
2 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.97 | 1:04.64 | |||||
3 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 30.49 | 1:06.11 | |||||
4 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 31.52 | 1:06.35 | |||||
5 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 31.63 | 1:06.85 | |||||
6 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 32.64 | 1:09.93 | |||||
7 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 33.98 | 1:12.26 | |||||
8 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 37.18 | 1:16.90 | |||||
9 | Ebba Vestberg | 2000 | Höga Kustens Simsällskap | 37.23 | 1:17.76 | |||||
10 | Frida Olofsson | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 38.35 | 1:18.76 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 31, 100m Frisim Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Freppo Systems AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 28.12 | 59.11 | |||||
2 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 28.36 | 1:00.05 | |||||
3 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 28.57 | 1:00.30 | |||||
4 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.89 | 1:00.48 | |||||
5 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 29.09 | 1:01.11 | |||||
6 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 29.30 | 1:01.89 | |||||
7 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 28.88 | 1:01.90 | |||||
8 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 30.43 | 1:03.18 | |||||
9 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 29.39 | 1:03.25 | |||||
10 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 30.71 | 1:08.78 | |||||
11 | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | 33.90 | 1:12.92 | |||||
12 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.17 | 1:17.80 | |||||
13 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.50 | 1:24.91 | |||||
- | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Frisim Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Freppo Systems AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 26.43 | 55.80 | |||||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 26.75 | 56.45 | |||||
3 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 29.63 | 1:02.43 | |||||
- | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 32, 25m Ryggsim Damer 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: B3IT Norr, Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 24.41 | ||||||
2 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 25.35 | ||||||
3 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 25.85 | ||||||
4 | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | 26.55 | ||||||
5 | Ellen Bengtsson | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 27.02 | ||||||
6 | Elma Neuman | 2008 | Njurunda Simsällskap | 27.03 | ||||||
7 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 27.72 | ||||||
8 | Teomina Elfström | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | 28.93 | ||||||
9 | Ebba Ervasti | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | 29.07 | ||||||
10 | Jasmine Rydefjord | 2007 | Simklubben Ägir | 29.22 | ||||||
11 | Elma Moberg | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | 30.41 | ||||||
12 | Majken Gidlund | 2008 | Höga Kustens Simsällskap | 31.03 | ||||||
13 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 31.07 | ||||||
14 | Emma Forssbeck | 2007 | Njurunda Simsällskap | 31.82 | ||||||
15 | Maja Henningsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 32.10 | ||||||
16 | Embla Lidén | 2008 | KFUK-KFUM Kometerna | 33.49 | ||||||
17 | Jennielee Oppgård | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 40.15 | ||||||
18 | Elsa Zetterberg | 2007 | Njurunda Simsällskap | 42.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 33, 25m Ryggsim Herrar 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Saferoad Birsta AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Igor Do | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 26.12 | ||||||
2 | Sigge Raynaud | 2008 | Timrå Simklubb | 27.31 | ||||||
3 | Anton Ericsson | 2008 | Sundsvalls Simsällskap | 28.84 | ||||||
4 | Viking Månsson | 2008 | Njurunda Simsällskap | 32.51 | ||||||
5 | Joel Täljsten | 2007 | Njurunda Simsällskap | 35.31 | ||||||
6 | Viggo Qvist | 2007 | Njurunda Simsällskap | 36.67 | ||||||
- | Elis Täljsten | 2008 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 34, 25m Fjärilsim Damer 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltning AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 18.16 | ||||||
2 | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | 19.30 | ||||||
3 | Lilly Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 20.13 | ||||||
4 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 20.49 | ||||||
5 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 20.58 | ||||||
6 | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | 20.65 | ||||||
7 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 20.72 | ||||||
8 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 20.73 | ||||||
9 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 21.12 | ||||||
10 | Ebba Wikström | 2006 | Härnösands Simsällskap | 21.70 | ||||||
11 | Linnea Sahlin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 21.71 | ||||||
12 | Nellie Moström | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 21.80 | ||||||
13 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 21.97 | ||||||
14 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 22.01 | ||||||
15 | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | 22.28 | ||||||
16 | Moa Fastborg | 2005 | Umeå Simsällskap | 22.64 | ||||||
17 | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 23.62 | ||||||
18 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 23.88 | ||||||
19 | Meya Gunsth | 2005 | Njurunda Simsällskap | 24.53 | ||||||
20 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 24.79 | ||||||
21 | Kaisa Ervasti | 2005 | KFUK-KFUM Kometerna | 25.08 | ||||||
22 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 25.26 | ||||||
23 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 27.68 | ||||||
24 | Amanda Carlzén | 2005 | Timrå Simklubb | 30.30 | ||||||
25 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.88 | ||||||
- | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frida Olsson | 2005 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isa Ekbladh | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marika Edlund | 2005 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 35, 25m Fjärilsim Herrar 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Sundsvalls S:A Sotningsd. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 17.63 | ||||||
2 | Edvin Lideskog | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 22.14 | ||||||
3 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 23.76 | ||||||
4 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 26.50 | ||||||
5 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 30.28 | ||||||
- | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 36, 50m Fjäril Damer 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: B3IT Norr |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.88 | ||||||
2 | Maja Byström | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 34.09 | ||||||
3 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 34.54 | ||||||
4 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.47 | ||||||
5 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.19 | ||||||
6 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.67 | ||||||
7 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 36.77 | ||||||
8 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.87 | ||||||
9 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 36.97 | ||||||
10 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 37.00 | ||||||
11 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 37.02 | ||||||
12 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 37.75 | ||||||
13 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.88 | ||||||
14 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.37 | ||||||
15 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 41.15 | ||||||
16 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.35 | ||||||
17 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 41.43 | ||||||
18 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.98 | ||||||
19 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.91 | ||||||
20 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.35 | ||||||
21 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 44.70 | ||||||
22 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 45.44 | ||||||
23 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 45.78 | ||||||
24 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 46.03 | ||||||
25 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.49 | ||||||
26 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 47.85 | ||||||
27 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.12 | ||||||
28 | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | 48.80 | ||||||
29 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 52.85 | ||||||
30 | Irene Nasta | 2004 | Simklubben Ägir | 52.87 | ||||||
31 | Vilma Axelsson | 2003 | Simklubben Ägir | 53.31 | ||||||
32 | Rebecca Lepik Thomasdotter | 2004 | Härjedalens Simklubb | 53.52 | ||||||
33 | Elin Öberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 55.02 | ||||||
34 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 56.21 | ||||||
35 | Frida Ljusberg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 1:00.79 | ||||||
- | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Ingrid Grahn | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 37, 50m Fjäril Herrar 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Sundsvalls S:A Sotningsd. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 32.79 | ||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.97 | ||||||
3 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.20 | ||||||
4 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.33 | ||||||
5 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.67 | ||||||
6 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.17 | ||||||
7 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.69 | ||||||
8 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.41 | ||||||
9 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 43.70 | ||||||
10 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 43.86 | ||||||
11 | Tor Hofmann | 2004 | Timrå Simklubb | 46.36 | ||||||
- | Jacob Mahmood | 2003 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Gustav Buvik Spännare | 2004 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 38, 50m Fjäril Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sysadm, Sundsvallslacken |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.57 | ||||||
2 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 30.90 | ||||||
3 | Elise Öberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.39 | ||||||
4 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.76 | ||||||
5 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.56 | ||||||
6 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.81 | ||||||
7 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.47 | ||||||
8 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.75 | ||||||
9 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.95 | ||||||
10 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.90 | ||||||
11 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.36 | ||||||
12 | Linnea Öhlund | 2001 | Dorotea IF | 37.67 | ||||||
13 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.36 | ||||||
14 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.87 | ||||||
15 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 41.06 | ||||||
16 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.29 | ||||||
17 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.67 | ||||||
18 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.85 | ||||||
19 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 54.63 | ||||||
- | Emilia Hamberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 38, 50m Fjäril Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sysadm, Sundsvallslacken |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 31.52 | ||||||
2 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.61 | ||||||
3 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.68 | ||||||
4 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 34.86 | ||||||
5 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 36.34 | ||||||
6 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 36.93 | ||||||
7 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 38.60 | ||||||
8 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 44.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 39, 50m Fjäril Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: B3IT Norr, Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 29.78 | ||||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 29.91 | ||||||
3 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.48 | ||||||
4 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 31.30 | ||||||
5 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.72 | ||||||
6 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 32.18 | ||||||
7 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 33.56 | ||||||
8 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.15 | ||||||
9 | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.83 | ||||||
10 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.37 | ||||||
- | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 39, 50m Fjäril Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: B3IT Norr, Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 27.26 | ||||||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 29.41 | ||||||
3 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 30.19 | ||||||
4 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 33.80 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 40, 50m Ryggsim Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltning AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.73 | ||||||
2 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.58 | ||||||
3 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 33.74 | ||||||
4 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.94 | ||||||
5 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.43 | ||||||
6 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 38.11 | ||||||
7 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.14 | ||||||
8 | Isa Forsberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.40 | ||||||
9 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.77 | ||||||
10 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.76 | ||||||
11 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.83 | ||||||
12 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.87 | ||||||
13 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.36 | ||||||
14 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 41.78 | ||||||
15 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.04 | ||||||
16 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.16 | ||||||
17 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 43.51 | ||||||
18 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 44.06 | ||||||
19 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 44.32 | ||||||
20 | Freja Vestberg | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | 44.59 | ||||||
- | Emilia Hamberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 40, 50m Ryggsim Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltning AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.58 | ||||||
2 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 33.32 | ||||||
3 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.08 | ||||||
4 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 35.62 | ||||||
5 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 36.59 | ||||||
6 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 36.66 | ||||||
7 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 38.59 | ||||||
8 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 39.40 | ||||||
9 | Frida Olofsson | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 41.09 | ||||||
10 | Ebba Vestberg | 2000 | Höga Kustens Simsällskap | 41.97 | ||||||
11 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 42.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 41, 50m Ryggsim Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: B3IT, Lena & Tommy Rex |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 31.22 | ||||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 32.36 | ||||||
3 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.76 | ||||||
4 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.31 | ||||||
5 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.13 | ||||||
6 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 35.38 | ||||||
7 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 35.50 | ||||||
8 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 35.53 | ||||||
9 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.63 | ||||||
10 | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | 41.84 | ||||||
11 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.91 | ||||||
12 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.30 | ||||||
- | Jakob Flykt | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 41, 50m Ryggsim Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: B3IT, Lena & Tommy Rex |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 29.77 | ||||||
2 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 29.95 | ||||||
- | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 42, 50m Bröstsim Damer 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Saferoad Birsta AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Södervall | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 58.80 | ||||||
2 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 59.15 | ||||||
3 | Kajsa Burman | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 1:01.52 | ||||||
4 | Elma Moberg | 2007 | Höga Kustens Simsällskap | 1:01.55 | ||||||
5 | Ellen Bengtsson | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 1:03.76 | ||||||
6 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:04.23 | ||||||
7 | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | 1:05.38 | ||||||
8 | Teomina Elfström | 2007 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:23.46 | ||||||
9 | Elsa Zetterberg | 2007 | Njurunda Simsällskap | 1:47.17 | ||||||
- | Embla Lidén | 2008 | KFUK-KFUM Kometerna | DSQ | ||||||
- | Emma Forssbeck | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 43, 50m Bröstsim Herrar 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Sysadm, Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Viggo Qvist | 2007 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 44, 50m Bröstsim Damer 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Sundsvalls S:A Sotningsd. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.15 | ||||||
2 | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 48.45 | ||||||
3 | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | 49.15 | ||||||
4 | Linnea Sahlin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 49.74 | ||||||
5 | Alice Nilsson | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 50.05 | ||||||
6 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 50.59 | ||||||
7 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 52.32 | ||||||
8 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 53.96 | ||||||
9 | Frida Olsson | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 54.43 | ||||||
10 | Lilly Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 54.46 | ||||||
11 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 54.50 | ||||||
12 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.83 | ||||||
13 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 55.19 | ||||||
14 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 55.77 | ||||||
15 | Alva Andersson | 2005 | Härnösands Simsällskap | 55.96 | ||||||
16 | Marika Edlund | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 56.09 | ||||||
17 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 56.29 | ||||||
18 | Hanna Worander | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 56.30 | ||||||
19 | Meya Gunsth | 2005 | Njurunda Simsällskap | 56.95 | ||||||
20 | Alva Norgren | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 57.71 | ||||||
21 | Moa Fastborg | 2005 | Umeå Simsällskap | 58.05 | ||||||
22 | Nellie Moström | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 58.30 | ||||||
23 | Kaisa Ervasti | 2005 | KFUK-KFUM Kometerna | 59.81 | ||||||
24 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 1:01.13 | ||||||
25 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 1:01.15 | ||||||
26 | Lovisa Brygt | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 1:01.65 | ||||||
27 | Tyra Hagman | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:02.51 | ||||||
28 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 1:03.18 | ||||||
29 | Milla Vestberg | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 1:03.37 | ||||||
30 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:03.75 | ||||||
31 | Myrna Gidlund | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 1:04.38 | ||||||
32 | Agnes Holmström | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 1:08.04 | ||||||
33 | Cornelia Asplund | 2005 | Timrå Simklubb | 1:10.34 | ||||||
34 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:11.03 | ||||||
35 | Tuva Fridlund | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:13.97 | ||||||
36 | Linnea Tångring | 2006 | Njurunda Simsällskap | 1:26.09 | ||||||
37 | Nike Wassberg | 2006 | Simklubben Ägir | 1:37.75 | ||||||
- | Elise Hoff | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | DNF | ||||||
- | Amanda Carlzén | 2005 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ebba Wikström | 2006 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Lundin | 2006 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Olsen | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia Kivimäki | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Janny Gillgren | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Johnsen | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Shewita Tsegay | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tindra Rosengren | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 45, 50m Bröstsim Herrar 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: B3IT Norr, Permobil |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 49.76 | ||||||
2 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 51.78 | ||||||
3 | Edvin Lideskog | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 55.93 | ||||||
4 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 57.66 | ||||||
5 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 1:06.19 | ||||||
- | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 46, 100m Bröst Damer 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Sundsvalls S:A Sotningsd. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 37.56 | 1:20.76 | |||||
2 | Maja Byström | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 41.20 | 1:27.06 | |||||
3 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.86 | 1:27.40 | |||||
4 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 43.45 | 1:30.09 | |||||
5 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.11 | 1:30.17 | |||||
6 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 44.02 | 1:33.08 | |||||
7 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.32 | 1:33.23 | |||||
8 | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 45.78 | 1:36.97 | |||||
9 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 46.42 | 1:38.21 | |||||
10 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 46.92 | 1:39.79 | |||||
11 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.06 | 1:39.80 | |||||
12 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 46.20 | 1:40.26 | |||||
13 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 47.13 | 1:42.08 | |||||
14 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.81 | 1:42.40 | |||||
15 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.54 | 1:42.44 | |||||
16 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.44 | 1:42.73 | |||||
17 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 47.20 | 1:43.29 | |||||
18 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 46.87 | 1:43.88 | |||||
19 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 49.77 | 1:44.97 | |||||
20 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 50.51 | 1:45.66 | |||||
21 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 51.11 | 1:45.80 | |||||
22 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 51.12 | 1:46.48 | |||||
23 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 51.65 | 1:48.06 | |||||
24 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 52.02 | 1:48.11 | |||||
25 | Rebecca Lepik Thomasdotter | 2004 | Härjedalens Simklubb | 51.18 | 1:49.78 | |||||
26 | Lovisa Brynger | 2003 | Simklubben Ägir | 52.49 | 1:50.90 | |||||
27 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 54.09 | 1:50.93 | |||||
28 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 52.75 | 1:52.01 | |||||
29 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 52.98 | 1:52.14 | |||||
30 | Klara Ljung | 2003 | Timrå Simklubb | 51.59 | 1:52.20 | |||||
31 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 52.95 | 1:52.25 | |||||
32 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 53.89 | 1:53.56 | |||||
33 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 52.99 | 1:53.93 | |||||
34 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 55.02 | 1:54.44 | |||||
35 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 55.30 | 1:56.49 | |||||
36 | Irene Nasta | 2004 | Simklubben Ägir | 56.21 | 1:56.97 | |||||
37 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 54.67 | 1:58.93 | |||||
38 | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | 56.66 | 2:00.09 | |||||
39 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 56.33 | 2:00.34 | |||||
40 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 57.73 | 2:00.47 | |||||
41 | Elin Öberg | 2004 | Umeå Simsällskap | 59.90 | 2:00.50 | |||||
42 | Vilma Axelsson | 2003 | Simklubben Ägir | 58.16 | 2:04.69 | |||||
43 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 59.64 | 2:05.06 | |||||
44 | Linnea Sandström | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 59.42 | 2:05.08 | |||||
45 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 1:00.77 | 2:07.99 | |||||
46 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:02.12 | 2:09.79 | |||||
- | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alice Persson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Elsa Hennig-Jakobsson | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ina Björk Hedberg | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Ingrid Grahn | 2004 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 47, 100m Bröst Herrar 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Sysadm, Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 38.52 | 1:20.88 | |||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.10 | 1:27.40 | |||||
3 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.87 | 1:28.95 | |||||
4 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.97 | 1:29.77 | |||||
5 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.50 | 1:30.53 | |||||
6 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.44 | 1:35.08 | |||||
7 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 47.00 | 1:38.15 | |||||
8 | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 49.27 | 1:46.03 | |||||
9 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 50.61 | 1:46.91 | |||||
10 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.57 | 1:50.46 | |||||
11 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 53.07 | 1:51.55 | |||||
12 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 53.39 | 1:51.61 | |||||
13 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 52.28 | 1:52.07 | |||||
14 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 51.79 | 1:52.90 | |||||
15 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.31 | 1:52.94 | |||||
16 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 55.29 | 1:53.79 | |||||
17 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | Bollnäs Simsällskap | 58.44 | 2:02.86 | |||||
- | Jacob Mahmood | 2003 | Simklubben Ägir | DNF | ||||||
- | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jakob Wassberg | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 48, 100m Bröst Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: B3IT Norr, Pink Ladies |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.96 | 1:15.68 | |||||
2 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 38.95 | 1:24.28 | |||||
3 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.22 | 1:26.51 | |||||
4 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.12 | 1:31.77 | |||||
5 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.34 | 1:38.21 | |||||
6 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.73 | 1:38.84 | |||||
7 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 46.69 | 1:38.85 | |||||
8 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.61 | 1:38.95 | |||||
9 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.98 | 1:43.78 | |||||
10 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 52.03 | 1:50.22 | |||||
- | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 48, 100m Bröst Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: B3IT Norr, Pink Ladies |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.10 | 1:18.12 | |||||
2 | Olivia Månström | 1999 | Simklubben Ägir | 37.43 | 1:20.21 | |||||
3 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.68 | 1:23.29 | |||||
4 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 44.26 | 1:35.53 | |||||
5 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 46.76 | 1:40.88 | |||||
6 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 49.51 | 1:45.45 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 49, 100m Bröst Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltning AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 34.03 | 1:14.25 | |||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.22 | 1:20.15 | |||||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 38.57 | 1:23.81 | |||||
4 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.05 | 1:25.68 | |||||
5 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 41.15 | 1:27.52 | |||||
6 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.44 | 1:27.81 | |||||
7 | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.77 | 1:29.58 | |||||
8 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.25 | 1:43.61 | |||||
9 | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | 47.98 | 1:44.13 | |||||
10 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.47 | 1:46.11 | |||||
Gren 49, 100m Bröst Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltning AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.82 | 1:14.07 | |||||
- | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 50, 25m Fjärilsim Damer 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: B3IT Norr, Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 26.87 | ||||||
2 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 30.58 | ||||||
3 | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | 30.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 52, 25m Ryggsim Damer 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Sysadm |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 19.48 | ||||||
2 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 21.10 | ||||||
3 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 21.48 | ||||||
4 | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | 21.51 | ||||||
5 | Tove Rehnstedt | 2005 | Simklubben Ägir | 21.69 | ||||||
6 | Marika Edlund | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 21.81 | ||||||
7 | Lilly Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 21.93 | ||||||
8 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 22.30 | ||||||
9 | Anna Öberg | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 22.62 | ||||||
10 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 22.77 | ||||||
11 | Moa Fastborg | 2005 | Umeå Simsällskap | 22.78 | ||||||
12 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 22.87 | ||||||
13 | Nellie Moström | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 22.96 | ||||||
14 | Ebba Wikström | 2006 | Härnösands Simsällskap | 23.03 | ||||||
15 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 23.06 | ||||||
16 | Alice Nilsson | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 23.19 | ||||||
17 | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 23.24 | ||||||
18 | Linnea Sahlin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 23.67 | ||||||
19 | Tova Persson | 2005 | Njurunda Simsällskap | 24.47 | ||||||
20 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 24.71 | ||||||
20 | Linnea Jansson | 2005 | Timrå Simklubb | 24.71 | ||||||
22 | Myrna Gidlund | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 24.76 | ||||||
23 | Kaisa Ervasti | 2005 | KFUK-KFUM Kometerna | 25.34 | ||||||
24 | Sandra Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | 25.70 | ||||||
25 | Janny Gillgren | 2006 | Njurunda Simsällskap | 26.00 | ||||||
26 | Amanda Carlzén | 2005 | Timrå Simklubb | 26.11 | ||||||
27 | Wilja Edin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 26.34 | ||||||
28 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 26.51 | ||||||
29 | Linnea Tångring | 2006 | Njurunda Simsällskap | 26.99 | ||||||
30 | Amelia Walterstad | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 27.03 | ||||||
30 | Meya Gunsth | 2005 | Njurunda Simsällskap | 27.03 | ||||||
32 | Alva Norgren | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 27.29 | ||||||
33 | Tea Alamaa | 2006 | Njurunda Simsällskap | 27.82 | ||||||
34 | Vanja Lundberg | 2005 | Njurunda Simsällskap | 28.05 | ||||||
35 | Milla Vestberg | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 28.39 | ||||||
36 | Elin Clarin | 2005 | Njurunda Simsällskap | 28.53 | ||||||
37 | Tindra Rosengren | 2006 | Njurunda Simsällskap | 29.66 | ||||||
38 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 30.39 | ||||||
39 | Elsa Högtorp | 2006 | Njurunda Simsällskap | 30.44 | ||||||
40 | Julia Johnsen | 2006 | Njurunda Simsällskap | 30.53 | ||||||
41 | Meja Boson | 2006 | Simklubben Ägir | 30.70 | ||||||
42 | Nike Wassberg | 2006 | Simklubben Ägir | 31.62 | ||||||
43 | Emilia Olsen | 2006 | Njurunda Simsällskap | 32.42 | ||||||
44 | Felicia Kivimäki | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 32.52 | ||||||
45 | Alejandra Rosen Lilja | 2006 | Njurunda Simsällskap | 33.57 | ||||||
46 | Maya Smedberg | 2006 | Njurunda Simsällskap | 35.05 | ||||||
47 | Tuva Fridlund | 2006 | Njurunda Simsällskap | 35.97 | ||||||
48 | Sara Mahmood | 2006 | Simklubben Ägir | 36.16 | ||||||
49 | Shewita Tsegay | 2006 | Njurunda Simsällskap | 38.87 | ||||||
- | Elin Frödin | 2005 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elsa Högtorp | 2006 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nike Edèn | 2006 | Härjedalens Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 53, 25m Ryggsim Herrar 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Sundsvalls S:A Sotningsd. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 19.89 | ||||||
2 | Joppe Berglin | 2006 | Njurunda Simsällskap | 21.23 | ||||||
3 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 23.34 | ||||||
4 | Alexander Rydefjord | 2005 | Simklubben Ägir | 23.50 | ||||||
5 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 23.70 | ||||||
6 | Edvin Johansson | 2005 | Simklubben Ägir | 24.26 | ||||||
7 | Edvin Lideskog | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 24.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 54, 50m Ryggsim Damer 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Saferoad Birsta AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Byström | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 33.87 | ||||||
2 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.12 | ||||||
3 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 36.60 | ||||||
4 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 37.88 | ||||||
5 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.90 | ||||||
6 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 38.06 | ||||||
7 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.51 | ||||||
8 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 39.74 | ||||||
9 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 40.00 | ||||||
10 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 40.20 | ||||||
11 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 40.41 | ||||||
12 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 40.81 | ||||||
13 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 41.35 | ||||||
14 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 41.43 | ||||||
15 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.95 | ||||||
16 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 43.41 | ||||||
17 | Rebecca Lepik Thomasdotter | 2004 | Härjedalens Simklubb | 43.95 | ||||||
18 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 44.61 | ||||||
19 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 44.63 | ||||||
20 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 44.69 | ||||||
21 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.92 | ||||||
22 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 44.93 | ||||||
23 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 45.43 | ||||||
24 | Lola Qvist | 2004 | Njurunda Simsällskap | 45.70 | ||||||
25 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.80 | ||||||
26 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 45.88 | ||||||
27 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 45.89 | ||||||
28 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.35 | ||||||
29 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.36 | ||||||
30 | Hanna Jonasson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.94 | ||||||
31 | Love-Lee Lindberg | 2003 | Simklubben Ägir | 46.99 | ||||||
32 | Amanda Boson | 2004 | Simklubben Ägir | 47.05 | ||||||
33 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 47.21 | ||||||
34 | Ingrid Grahn | 2004 | Umeå Simsällskap | 47.68 | ||||||
35 | Tuva Wallskog | 2004 | Simklubben Ägir | 48.23 | ||||||
36 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 48.96 | ||||||
37 | Elin Jönsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | 49.07 | ||||||
38 | Stephanie Fjellgren | 2004 | Njurunda Simsällskap | 49.21 | ||||||
39 | Frida Ljusberg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 49.43 | ||||||
40 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 49.51 | ||||||
41 | Felicia Caarls | 2004 | Simklubben Ägir | 50.39 | ||||||
42 | Irene Nasta | 2004 | Simklubben Ägir | 50.49 | ||||||
43 | Elin Wahlund | 2003 | Simklubben Ägir | 50.65 | ||||||
44 | Lovisa Brynger | 2003 | Simklubben Ägir | 51.40 | ||||||
45 | Vilma Axelsson | 2003 | Simklubben Ägir | 51.50 | ||||||
46 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 51.73 | ||||||
47 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 51.75 | ||||||
48 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 52.22 | ||||||
49 | Alice Granström | 2003 | Umeå Simsällskap | 53.33 | ||||||
50 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 53.96 | ||||||
51 | Linnea Sandström | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 54.25 | ||||||
52 | Klara Ljung | 2003 | Timrå Simklubb | 58.16 | ||||||
53 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kustens Simsällskap | 59.00 | ||||||
54 | Ina Björk Hedberg | 2004 | Simklubben Ägir | 59.66 | ||||||
55 | Elsa Hennig-Jakobsson | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:00.02 | ||||||
56 | Stina-Li Balkerud | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:04.52 | ||||||
- | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:40 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:47 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 55, 50m Ryggsim Herrar 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: B3IT Norr, Ahla Vent |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.89 | ||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.67 | ||||||
3 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 40.07 | ||||||
4 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.10 | ||||||
5 | Josef Nordén | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.29 | ||||||
6 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.45 | ||||||
7 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.65 | ||||||
8 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.11 | ||||||
9 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 43.22 | ||||||
10 | Roine Epäilys | 2003 | Simklubben Ägir | 44.56 | ||||||
11 | Arvid Johansson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.03 | ||||||
12 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 45.88 | ||||||
13 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 46.71 | ||||||
14 | Axel Södervall | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.14 | ||||||
15 | Harry Högström Nordin | 2003 | Simklubben Ägir | 48.96 | ||||||
16 | Erik Fahlander | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.80 | ||||||
17 | Anton Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 52.97 | ||||||
18 | Jacob Mahmood | 2003 | Simklubben Ägir | 56.78 | ||||||
- | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Jakob Wassberg | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:47 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:55 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 56, 100m Medley Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Freppo Media |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 32.82 | 1:09.55 | |||||
2 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.73 | 1:11.80 | |||||
3 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.20 | 1:15.77 | |||||
4 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.55 | 1:18.49 | |||||
5 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.86 | 1:19.24 | |||||
6 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.80 | 1:21.72 | |||||
7 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.13 | 1:24.31 | |||||
8 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.72 | 1:24.59 | |||||
9 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.29 | 1:26.61 | |||||
10 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.05 | 1:27.65 | |||||
11 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 42.31 | 1:28.17 | |||||
12 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.61 | 1:31.12 | |||||
13 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.39 | 1:34.73 | |||||
14 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.73 | 1:35.85 | |||||
15 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 48.05 | 1:39.28 | |||||
- | Freja Vestberg | 2002 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 56, 100m Medley Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Freppo Media |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.04 | 1:12.64 | |||||
2 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 35.56 | 1:14.41 | |||||
3 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.72 | 1:15.76 | |||||
4 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 36.26 | 1:18.46 | |||||
5 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.75 | 1:21.66 | |||||
6 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 37.08 | 1:23.10 | |||||
7 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 43.43 | 1:32.12 | |||||
- | Ebba Vestberg | 2000 | Höga Kustens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:55 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:59 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 57, 100m Medley Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: B3IT, Njurunda Friskola |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 30.19 | 1:07.10 | |||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 32.14 | 1:09.71 | |||||
3 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.69 | 1:09.74 | |||||
4 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.98 | 1:10.40 | |||||
5 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 32.89 | 1:13.17 | |||||
6 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.70 | 1:13.88 | |||||
7 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 33.90 | 1:14.22 | |||||
8 | Eryk Do | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.51 | 1:19.06 | |||||
9 | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.62 | 1:21.05 | |||||
10 | Gustav Andersson | 2002 | Härjedalens Simklubb | 40.77 | 1:27.90 | |||||
11 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.55 | 1:34.40 | |||||
12 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.56 | 1:42.09 | |||||
Gren 57, 100m Medley Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: B3IT, Njurunda Friskola |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 29.51 | 1:04.02 | |||||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 31.57 | 1:05.75 | |||||
3 | Marcus Nordh | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 36.57 | 1:17.72 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:59 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 18:27 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 58, 4X50m Frisim Damer 0-16, Finaler 16 år och yngre |
Sponsor: Spikarna Förvaltning AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:54.21 | ||||||
Sofia Mannela | 2001 | 28.78 | 28.78 | |||||||
Maja Bollbring | 1999 | 28.02 | 56.80 | |||||||
Frida Hedlund | 1999 | 27.75 | 1:24.55 | |||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 29.66 | 1:54.21 | |||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 2 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:59.61 | ||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 29.89 | 29.89 | |||||||
Julia Danielsson | 2000 | 29.36 | 59.25 | |||||||
Nathalie Pettersson | 2002 | 30.25 | 1:29.50 | |||||||
Hanna Öberg | 2000 | 30.11 | 1:59.61 | |||||||
3 | Söderhamn Damer [2001] | 2001 | Söderhamns Simsällskap | 2:05.68 | ||||||
Clara Bergh | 2004 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Elsa Bergh | 2002 | 28.95 | 1:01.43 | |||||||
Filippa Eklund | 2004 | 32.95 | 1:34.38 | |||||||
Victoria Flyman | 2003 | 31.30 | 2:05.68 | |||||||
4 | Njurunda Damer Lag 1 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 2:06.43 | ||||||
Ellen Näslund | 2000 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Lova Tjernström | 2004 | 31.56 | 1:02.59 | |||||||
Vilma Olsson | 1999 | 31.60 | 1:34.19 | |||||||
Tilde Forslund | 2000 | 32.24 | 2:06.43 | |||||||
5 | Sundsvall Damer Lag 3 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:08.40 | ||||||
Alice Öberg | 2003 | 32.13 | 32.13 | |||||||
Melina Sundström | 2002 | 31.83 | 1:03.96 | |||||||
Astrid Gustafsson | 2002 | 31.85 | 1:35.81 | |||||||
Hanna Sahlin | 2003 | 32.59 | 2:08.40 | |||||||
6 | SK Ägir Damer Lag 1 | 2000 | Simklubben Ägir | 2:08.60 | ||||||
Paula Oscarsson | 1999 | 28.92 | 28.92 | |||||||
Olivia Månström | 1999 | 30.08 | 59.00 | |||||||
Selma Zachrisson | 2003 | 33.19 | 1:32.19 | |||||||
Olivia Johansson | 2002 | 36.41 | 2:08.60 | |||||||
7 | Öass Lag 2 | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:14.39 | ||||||
Isabel Åhrström | 2002 | 32.01 | 32.01 | |||||||
Ella Barnoin | 2002 | 34.41 | 1:06.42 | |||||||
Karin Hallén | 2002 | 32.78 | 1:39.20 | |||||||
Agnes Lideskog | 2002 | 35.19 | 2:14.39 | |||||||
8 | Sundsvall Damer Lag 4 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:15.66 | ||||||
Sofia Lindkvist | 2002 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Emma Öberg | 2003 | 34.04 | 1:07.84 | |||||||
Petra Wennberg | 2002 | 34.41 | 1:42.25 | |||||||
Nadja Rautiainen | 2004 | 33.41 | 2:15.66 | |||||||
9 | Njurunda Damer Lag 2 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 2:20.87 | ||||||
Wilma Fahlgren | 2003 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 32.72 | 1:07.22 | |||||||
Saga Persson | 2003 | 36.96 | 1:44.18 | |||||||
Emelie Clarin | 2002 | 36.69 | 2:20.87 | |||||||
10 | Timrå Damer 1 | 2000 | Timrå Simklubb | 2:22.41 | ||||||
Emelie Carlzén | 2003 | 35.66 | 35.66 | |||||||
Tindra Olavi | 2003 | 34.09 | 1:09.75 | |||||||
Elin Åkerlund | 2000 | 35.38 | 1:45.13 | |||||||
Cornelia Åström | 2002 | 37.28 | 2:22.41 | |||||||
11 | SK Ägir Damer Lag 2 | 2000 | Simklubben Ägir | 2:30.46 | ||||||
Agnes Jakobsson | 2005 | 36.06 | 36.06 | |||||||
Josefina Näsén | 2005 | 39.56 | 1:15.62 | |||||||
Ebba Hann | 2004 | 35.78 | 1:51.40 | |||||||
Amanda Boson | 2004 | 39.06 | 2:30.46 | |||||||
12 | SK Ägir Damer Lag 3 | 2000 | Simklubben Ägir | 2:39.99 | ||||||
Love-Lee Lindberg | 2003 | 38.35 | 38.35 | |||||||
Sanna Rosberg | 2004 | 39.68 | 1:18.03 | |||||||
Ida Nyberg | 2004 | 40.27 | 1:58.30 | |||||||
Tuva Wallskog | 2004 | 41.69 | 2:39.99 | |||||||
13 | Njurunda Damer Lag 3 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 2:40.03 | ||||||
Hanna Jonasson | 2004 | 42.64 | 42.64 | |||||||
Lovisa Lundblad | 2003 | 39.77 | 1:22.41 | |||||||
Isabelle Grönlund | 2004 | 39.85 | 2:02.26 | |||||||
Ebba Lindblom | 2004 | 37.77 | 2:40.03 | |||||||
14 | Njurunda Damer Lag 4 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 2:49.35 | ||||||
Stephanie Fjellgren | 2004 | 43.34 | 43.34 | |||||||
Lola Qvist | 2004 | 42.29 | 1:25.63 | |||||||
Ida Sundholm | 2005 | 42.42 | 2:08.05 | |||||||
Elin Jönsson | 2004 | 41.30 | 2:49.35 | |||||||
15 | SK Ägir Damer Lag 4 | 2000 | Simklubben Ägir | 2:49.69 | ||||||
Beda Skylare Berglöf | 2004 | 1:26.57 | 1:26.57 | |||||||
Irene Nasta | 2004 | 39.65 | 2:06.22 | |||||||
Alice Persson | 2003 | 43.47 | 2:49.69 | |||||||
Lovisa Brynger | 2003 | 2:49.69 | ||||||||
16 | Umeå SS Damer Lag 1 | 2003 | Umeå Simsällskap | 2:51.45 | ||||||
Ella Ohlsson | 2005 | 43.02 | 43.02 | |||||||
Moa Fastborg | 2005 | 45.04 | 1:28.06 | |||||||
Alice Granström | 2003 | 42.69 | 2:10.75 | |||||||
Elin Öberg | 2004 | 40.70 | 2:51.45 | |||||||
17 | Timrå Damer 2 | 2000 | Timrå Simklubb | 2:56.45 | ||||||
Emma Åkerlund | 2003 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Klara Ljung | 2003 | 49.58 | 1:27.01 | |||||||
Cornelia Asplund | 2005 | 50.01 | 2:17.02 | |||||||
Isabelle Åström | 2004 | 39.43 | 2:56.45 | |||||||
18 | Umeå SS Damer Lag 2 | 2004 | Umeå Simsällskap | 3:08.35 | ||||||
Sandra Trigell | 2005 | 1:32.87 | 1:32.87 | |||||||
Lilly Johnsson | 2005 | 49.45 | 2:22.32 | |||||||
Elsa Hennig-Jakobsson | 2004 | 46.03 | 3:08.35 | |||||||
Ingrid Grahn | 2004 | 3:08.35 | ||||||||
19 | Bollnäs SS Damer [1999] | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 3:15.53 | ||||||
Frida Olsson | 2005 | 50.13 | 50.13 | |||||||
Marika Edlund | 2005 | 50.77 | 1:40.90 | |||||||
Vera Stefanovic | 2006 | 1:34.63 | 3:15.53 | |||||||
Edith Wallberg | 2007 | 3:15.53 | ||||||||
20 | SK Ägir Damer Lag 5 | 2000 | Simklubben Ägir | 3:35.86 | ||||||
Elin Wahlund | 2003 | 43.51 | 43.51 | |||||||
Felicia Caarls | 2004 | 48.05 | 1:31.56 | |||||||
Ina Björk Hedberg | 2004 | 50.17 | 2:21.73 | |||||||
Sara Mahmood | 2006 | 1:14.13 | 3:35.86 | |||||||
21 | Njurunda Damer Lag 5 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 3:39.09 | ||||||
Tova Persson | 2005 | 48.08 | 48.08 | |||||||
Meya Gunsth | 2005 | 54.91 | 1:42.99 | |||||||
Tea Alamaa | 2006 | 1:56.10 | 3:39.09 | |||||||
Elin Clarin | 2005 | 3:39.09 | ||||||||
- | Öass Lag 1 | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 18:27 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 18:31 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 59, 4X50m Frisim Herrar 0-16, Finaler 16 år och yngre |
Sponsor: B3IT Norr |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Njurunda Herrar Lag 1 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:48.36 | ||||||
Robin Björklund | 2002 | 28.18 | 28.18 | |||||||
Filip Borgström | 2001 | 27.25 | 55.43 | |||||||
Elias Engström | 2001 | 27.50 | 1:22.93 | |||||||
Johan Björklund | 1999 | 25.43 | 1:48.36 | |||||||
2 | SK Ägir Herrar Lag 1 | 2000 | Simklubben Ägir | 1:53.00 | ||||||
Christopher Andrén | 2000 | 25.12 | 25.12 | |||||||
David Eby | 2001 | 26.01 | 51.13 | |||||||
Simon Lundgren | 2001 | 27.60 | 1:18.73 | |||||||
Albin Pettersson | 2003 | 34.27 | 1:53.00 | |||||||
3 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:55.79 | ||||||
Viktor Näslund | 2001 | 27.22 | 27.22 | |||||||
Joel Berglund | 2002 | 27.46 | 54.68 | |||||||
Albin Hedlund | 2003 | 29.23 | 1:23.91 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 31.88 | 1:55.79 | |||||||
4 | Hudiksvall Lag 2 | 2000 | Hudiksvalls Simsällskap | 2:28.81 | ||||||
Viggo Reit | 2003 | 34.87 | 34.87 | |||||||
Sebastian Pettersson | 2006 | 47.12 | 1:21.99 | |||||||
Gustaf Sandström | 2003 | 35.36 | 1:57.35 | |||||||
Niels Herrmann | 2001 | 31.46 | 2:28.81 | |||||||
5 | Njurunda Herrar Lag 2 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 2:32.73 | ||||||
Mattias Gillgren | 2003 | 34.75 | 34.75 | |||||||
Vide Lundblad | 2003 | 37.31 | 1:12.06 | |||||||
Ludvig Utterström | 2004 | 39.36 | 1:51.42 | |||||||
Anton Hansson | 2003 | 41.31 | 2:32.73 | |||||||
6 | SK Ägir Herrar Lag 2 | 2000 | Simklubben Ägir | 2:40.50 | ||||||
Viktor Svärd | 2005 | 38.92 | 38.92 | |||||||
Alexander Rydefjord | 2005 | 39.88 | 1:18.80 | |||||||
Jakob Wassberg | 2003 | 37.25 | 1:56.05 | |||||||
Jacob Mahmood | 2003 | 44.45 | 2:40.50 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 18:31 |