2020-02-21   14:36:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt 1 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  27 september 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  10:22   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2015         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Melissa Damsgaard  2001    453  31.59        1:06.37   
  O.S.L.F.                   
                     
Malea Benediktson  2001    348  35.39        1:12.52   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Broe  2002    423  31.93        1:07.94   
  O.S.L.F.                   
                     
Karen Hazell Brink  2002    410  33.27        1:08.61   
  O.S.L.F.                   
                     
Maibritt Skjoldborg  2002    376  33.89        1:10.65   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Randi Jørgensen  2002    332  34.38        1:13.62   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Ringkvist  2002    318  36.00        1:14.71   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Isabella Johansen  2002    205  41.67        1:26.39   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Camilla Pedersen  2002    187  41.38        1:29.14   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Emma Christensen  2002    154  45.14        1:35.06   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Mia Andersen  2002    141  45.23        1:37.81   
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
My Phuong Bui  2003    429  32.05        1:07.59   
  O.S.L.F.                   
                     
Christine Krogh  2003    379  34.21        1:10.43   
  O.S.L.F.                   
                     
Alma Burgaard  2003    360  34.32        1:11.68   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Trine Bruun-Petersen  2003    300  36.71        1:16.19   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Nikoline Andersen  2003    208  40.26        1:25.99   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Barbara Ammentorp  2003    207  39.74        1:26.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Veronika Larsen  2003    207  39.23        1:26.20   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Freja Tscherning Hald  2003    191  42.13        1:28.53   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Pernille Juul Jensen  2003    138  45.57        1:38.64   
  O.S.L.F.                   
                     
10  Maja Rasmussen  2003    108  49.14        1:46.82   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helga Bak  2004    311  35.63        1:15.22   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    310  36.00        1:15.36   
  O.S.L.F.                   
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004    280  37.75        1:17.95   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Ida Juul Grønning  2004    251  38.98        1:20.77   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Kaya Yang Eisensee  2004    232  38.93        1:23.01   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Ida Kristensen  2004    201  1:26.99        1:26.99   
  Frem Odense                   
                     
Karoline Elholm Juliussen  2004    196  42.71        1:27.71   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Kathrine H Mackeprang  2004    190  39.99        1:28.70   
  Frem Odense                   
                     
Freja S. Falkenstrøm  2004    188  42.45        1:29.02   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Jenni Nguyen  2004    180  41.82        1:30.32   
  Frem Odense                   
                     
11  Laura Juul  2004    169  41.58        1:32.13   
  Odense Svømme Klub                   
                     
12  Julie Nguyen  2004    168  43.73        1:32.42   
  Frem Odense                   
                     
13  Chelsea Nielsen  2004    164  43.48        1:33.04   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
14  Kristine Kipper Pedersen  2004    159  1:34.09        1:34.09   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
15  Laura Riber Memborg  2004    156  45.93        1:34.59   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
16  Marinella Christiansen  2004    145  44.01        1:37.01   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
17  Caroline R. Andersen  2004    137  43.75        1:38.73   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
18  Laura Schøler  2004    113  46.17        1:45.37   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
19  Julie Holm Johansen  2004    100  50.00        1:49.66   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
20  Marie Mühring-Nielsen  2004    90  52.15        1:53.67   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Frederikke R. Andersen  2004              DNS   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Josefine S Jørgensen  2004              DSQ  Tyvstart 
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Agnete Habermann  2005    219  39.27        1:24.56   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Rikke Bruun-Petersen  2005    175  43.49        1:31.16   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Nikoline Kaae  2005    172  44.26        1:31.68   
  Frem Odense                   
                     
Anna Rønn  2005    172  43.05        1:31.72   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Mathilde Stilund  2005    141  1:37.85        1:37.85   
  Frem Odense                   
                     
Esther Ellegaard Nielsen  2005    110  46.50        1:46.26   
  O.S.L.F.                   
                     
Cecilie Terp  2005    99  49.95        1:50.20   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Melek Canpolat  2005    92  52.09        1:52.74   
  Frem Odense                   
                     
Ann-Cecilie Hvenegaard  2005    84  55.27        1:56.24   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freja Johansen  2006    135  46.50        1:39.43   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Matilde Baraviec  2006    116  48.12        1:44.46   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Kamille Mikkelsen  2006    108  48.24        1:46.89   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Karoline Rasmussen  2006    87  1:55.02        1:55.02   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Liva Burgaard  2006    84  54.72        1:56.16   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Alma Schier  2006    78  56.21        1:59.37   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Ida Rasmussen  2006    32  1:12.27        2:39.08   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 september 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:22 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  27 september 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2015         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Sørensen  2000    462  28.14        58.13   
  O.S.L.F.                   
                     
Benjamin Mads Andresen  2000    393  28.79        1:01.34   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Juul Henriksen  2001    445  28.78        58.85   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Hans-Ejnar Elnegaard  2001    204  36.23        1:16.31   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Jøhnk Tramm  2002    361  30.08        1:03.10   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Magnus Dolleris Schroll  2002    305  31.76        1:06.73   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Johan Siksne Kaalund  2002    303  31.66        1:06.85   
  O.S.L.F.                   
                     
Mikkel Nissen  2002    202  36.18        1:16.58   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Aksel Ellegaard Nielsen  2002    181  38.13        1:19.35   
  O.S.L.F.                   
                     
Victor Trasbo  2002    123  43.77        1:30.28   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victor Nygaard  2003    291  1:07.81        1:07.81   
  O.S.L.F.                   
                     
Mathias Munch Pedersen  2003    266  33.31        1:09.81   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Lukas Stæhr Bentsen  2003    242  34.07        1:12.03   
  O.S.L.F.                   
                     
Joe Tani Fohlmann  2003    219  35.06        1:14.53   
  O.S.L.F.                   
                     
Casper Bang Clausen  2003    204  36.34        1:16.25   
  O.S.L.F.                   
                     
Andreas Pedersen  2003    166  38.82        1:21.72   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Christoffer Hald  2003    152  37.73        1:24.13   
  Frem Odense                   
                     
Jacob Thomsen  2003    151  38.83        1:24.30   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Omar El-Houri  2003    118  40.42        1:31.59   
  Frem Odense                   
                     
10  August B Bjerregaard  2003    114  45.00        1:32.56   
  O.S.L.F.                   
                     
11  Gustav Johs Hansen  2003    104  1:35.37        1:35.37   
  Frem Odense                   
                     
Jonathan Skovbjerg Karoff  2003              DNS   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Magnus B. Elander  2003              DSQ  Tyvstart 
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Juul Henriksen  2004    245  34.41        1:11.76   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    151  38.83        1:24.36   
  O.S.L.F.                   
                     
Anton T Juncker  2004    137  39.67        1:26.99   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Valdemar Stahl  2004    122  42.81        1:30.44   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Frederik Roe-Holst  2004    118  41.54        1:31.40   
  Frem Odense                   
                     
Johan Lund Henriksen  2004    115  44.10        1:32.30   
  O.S.L.F.                   
                     
Mark Kronbæk Nancke  2004    104  44.46        1:35.33   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Christopher Nyby Killerup  2004    96  46.96        1:38.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sebastian Graff  2004    95  47.04        1:38.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Magnus W Andersen  2004    89  44.79        1:40.52   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Svensmark Jensen  2005    177  37.57        1:20.01   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Sebastian Emil F. Klicman  2005    163  38.68        1:22.13   
  Frem Odense                   
                     
Luca Hertzog  2005    142  39.59        1:26.10   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Anders Mosbæk Johannessen  2005    139  20.48        1:26.71   
  Frem Odense                   
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    117  44.87        1:31.84   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Meng-Joog Koh  2005    110  43.47        1:33.77   
  Frem Odense                   
                     
Marko Falkø  2005    99  45.02        1:37.12   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Kasper Duch  2005    83  1:42.92        1:42.92   
  Frem Odense                   
                     
Mathias Lykke Sandison  2007    80  49.42        1:44.23   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Mikkel Bredal Larsen  2005    77  49.77        1:45.58   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
11  Frederik Nielsen  2006    63  53.11        1:52.37   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
12  Oskar Mühring  2006    57  53.48        1:56.50   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Julius Schier  2006    36  1:03.50        2:15.83   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 september 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  27 september 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2015         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Pedersen  2002    190  50.69        1:48.97   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Isabella Johansen  2002    138  57.39        2:01.29   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christine Krogh  2003    374  41.15        1:27.02   
  O.S.L.F.                   
                     
Barbara Ammentorp  2003    257  44.69        1:38.60   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Bech Andersen  2003    253  47.18        1:39.02   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Katrine Brolykke Madsen  2003    227  48.40        1:42.71   
  O.S.L.F.                   
                     
Pernille Juul Jensen  2003    168  54.87        1:53.52   
  O.S.L.F.                   
                     
Maja Rasmussen  2003    159  54.66        1:55.55   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Freja Tscherning Hald  2003    116  1:00.40        2:08.48   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    264  46.10        1:37.72   
  O.S.L.F.                   
                     
Ida Kristensen  2004    238  47.85        1:41.04   
  Frem Odense                   
                     
Aurelia Pedersen  2004    232  48.90        1:42.01   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jenni Nguyen  2004    208  50.61        1:45.77   
  Frem Odense                   
                     
Kristine Kipper Pedersen  2004    198  52.15        1:47.47   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Caroline R. Andersen  2004    180  52.56        1:50.95   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Laura Juul  2004    131  56.04        2:03.33   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Sofie Kaysen  2004    129  58.91        2:03.91   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Karoline Elholm Juliussen  2004    125  59.74        2:05.19   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    119  59.21        2:07.33   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
11  Cathrine Høst  2004    118  1:00.00        2:07.68   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
12  Julie Holm Johansen  2004    111  59.58        2:10.26   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Josefine S Jørgensen  2004    91  1:07.22        2:19.36   
  O.S.L.F.                   
                     
Frederikke R. Andersen  2004              DNS   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Freja Thorsted Sørensen  2004              DSQ  Asynk. benspark 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Marie Mühring-Nielsen  2004              DSQ  Crawlben før 2. vend 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Rønn  2005    176  53.52        1:51.74   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    166  54.65        1:54.00   
  Frem Odense                   
                     
Mathilde Stilund  2005    126  1:00.19        2:05.00   
  Frem Odense                   
                     
Anna Ryet  2005    124  57.00        2:05.69   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Ann-Cecilie Hvenegaard  2005    116  1:01.25        2:08.54   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Cecilie Terp  2005    95  1:06.66        2:17.02   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Melek Canpolat  2005    94  1:05.75        2:17.75   
  Frem Odense                   
                     
Esther Ellegaard Nielsen  2005    81  1:08.33        2:24.87   
  O.S.L.F.                   
                     
Maja Johanne Pedersen  2005              DSQ  Asynk. benspark 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kamille Mikkelsen  2006    91  1:06.85        2:19.27   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Karoline Rasmussen  2006    76  1:09.45        2:27.39   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Matilde Baraviec  2006    76  1:11.01        2:27.83   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Alma Schier  2006    73  1:11.14        2:29.95   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Liva Burgaard  2006    56  1:19.46        2:42.98   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Ida Rasmussen  2006    48  1:18.22        2:51.80   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 september 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:02 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  27 september 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:25   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2015         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Bui  2000    436  34.21        1:13.29   
  O.S.L.F.                   
                     
Malthe Burgaard  2000    373  35.78        1:17.25   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Benjamin Mads Andresen  2000    334  38.20        1:20.10   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nickolas Irani Jahromi  2001    277  40.90        1:25.26   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Hans-Ejnar Elnegaard  2001    167  47.50        1:40.85   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Stahl  2002    372  36.60        1:17.32   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Oliver Hallenborg  2002    355  37.40        1:18.50   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victor Nygaard  2003    291  39.80        1:23.84   
  O.S.L.F.                   
                     
Christoffer Hald  2003    124  54.30        1:51.51   
  Frem Odense                   
                     
Omar El-Houri  2003    78  1:02.14        2:09.75   
  Frem Odense                   
                     
August B Bjerregaard  2003    76  1:05.33        2:11.03   
  O.S.L.F.                   
                     
Magnus B. Elander  2003    68  2:16.05        2:16.05   
  O.S.L.F.                   
                     
Jonathan Skovbjerg Karoff  2003              DNS   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mathias Munch Pedersen  2003              DSQ  Asynk. bensp. 
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Lykke Sandison  2004    203  44.08        1:34.47   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mads Juul Henriksen  2004    185  45.43        1:37.59   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Valdemar Stahl  2004    88  59.21        2:04.63   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004              DSQ  Tyvstart 
  O.S.L.F.                   
                     
Christopher Nyby Killerup  2004              DSQ  Asynk. benspark 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Johan Lund Henriksen  2004              DSQ  Asym. ben 
  O.S.L.F.                   
                     
Magnus W Andersen  2004              DSQ  ej adskilte hænd.75m 
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mark Kronbæk Nancke  2004              DSQ  Asynk. benspark 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sebastian Graff  2004              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Duch  2005    125  54.05        1:51.02   
  Frem Odense                   
                     
Jonas Svensmark Jensen  2005    122  53.46        1:52.12   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Meng-Joog Koh  2005    117  53.44        1:53.59   
  Frem Odense                   
                     
Sebastian Emil F. Klicman  2005    83  1:05.04        2:07.17   
  Frem Odense                   
                     
Frederik Nielsen  2006    65  1:06.66        2:17.89   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    54  2:26.65        2:26.65   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    53  1:10.33        2:27.85   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Julius Schier  2006              DSQ  1 hånd v. 25m 
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Marko Falkø  2005              DSQ  1 hånd indslag 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mathias Lykke Sandison  2007              DSQ  en hånd vend. 50m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel Møller Nielsen  2006              DSQ  Ej adskilt hæn. afsl 
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Oskar Mühring  2006              DSQ  ej synkr. ben 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 september 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:25 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  27 september 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:42   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2015         
 
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malea Benediktson  2001    328  39.88        1:23.71   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Marie Lund Henriksen  2001    298  39.92        1:26.39   
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Broe  2002    389  35.16        1:19.07   
  O.S.L.F.                   
                     
Heidi Glintborg  2002    340  38.16        1:22.65   
  O.S.L.F.                   
                     
Amalie Ringkvist  2002    300  40.46        1:26.23   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Randi Jørgensen  2002    298  39.66        1:26.41   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Camilla Pedersen  2002    184  50.10        1:41.36   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Mia Andersen  2002    122  55.35        1:56.26   
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
My Phuong Bui  2003    371  36.46        1:20.35   
  O.S.L.F.                   
                     
Alma Burgaard  2003    290  40.15        1:27.17   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Maria Bech Andersen  2003    268  43.18        1:29.55   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Nikoline Andersen  2003    222  42.62        1:35.26   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Barbara Ammentorp  2003    219  46.10        1:35.78   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Veronika Larsen  2003    206  43.10        1:37.63   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Freja Tscherning Hald  2003    156  49.77        1:47.17   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Trine Bruun-Petersen  2003              DSQ  Asynk. benspark 
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Aurelia Pedersen  2004    281  40.20        1:28.13   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Helga Bak  2004    246  43.90        1:32.14   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Kaya Yang Eisensee  2004    239  43.27        1:32.95   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Ida Juul Grønning  2004    236  44.82        1:33.42   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Sofie Kaysen  2004    184  46.64        1:41.34   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jenni Nguyen  2004    176  51.04        1:42.86   
  Frem Odense                   
                     
Ida Kristensen  2004    167  52.99        1:44.72   
  Frem Odense                   
                     
Kathrine H Mackeprang  2004    167  50.52        1:44.72   
  Frem Odense                   
                     
Laura Juul  2004    154  50.13        1:47.58   
  Odense Svømme Klub                   
                     
10  Julie Nguyen  2004    151  52.06        1:48.36   
  Frem Odense                   
                     
11  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    141  51.80        1:50.85   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
12  Freja S. Falkenstrøm  2004    138  52.98        1:51.51   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Chelsea Nielsen  2004    133  53.60        1:52.93   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
14  Laura Riber Memborg  2004    125  53.60        1:55.25   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
15  Marinella Christiansen  2004    123  53.97        1:55.85   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
16  Cathrine Høst  2004    120  55.19        1:57.01   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
17  Laura Schøler  2004    118  53.33        1:57.53   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Agnete Habermann  2005    210  46.46        1:37.01   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    189  45.19        1:40.59   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    188  47.60        1:40.77   
  Frem Odense                   
                     
Nikoline Kaae  2005    185  46.47        1:41.23   
  Frem Odense                   
                     
Anna Rønn  2005    184  48.10        1:41.44   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Anna Ryet  2005    150  50.38        1:48.63   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freja Johansen  2006    129  55.36        1:54.14   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Alma Schier  2006    74  1:04.13        2:16.94   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 september 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:42 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  27 september 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:55   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2015         
 
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hans-Ejnar Elnegaard  2001    163  45.33        1:32.80   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Jøhnk Tramm  2002    290  34.17        1:16.55   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mikkel Nissen  2002    138  46.49        1:38.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Aksel Ellegaard Nielsen  2002              DSQ  Afsl ryg på mave 
  O.S.L.F.                   
                     
Victor Trasbo  2002              DSQ  Afsl ryg på mave 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lukas Stæhr Bentsen  2003    198  40.66        1:26.94   
  O.S.L.F.                   
                     
Joe Tani Fohlmann  2003    195  41.03        1:27.36   
  O.S.L.F.                   
                     
Casper Bang Clausen  2003    182  40.38        1:29.34   
  O.S.L.F.                   
                     
Christoffer Hald  2003    139  46.26        1:37.89   
  Frem Odense                   
                     
Andreas Pedersen  2003    119  47.94        1:42.97   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Thomsen  2003    114  49.20        1:44.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Omar El-Houri  2003    99  1:49.35        1:49.35   
  Frem Odense                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Lykke Sandison  2004    221  37.65        1:23.76   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anton T Juncker  2004              DSQ  Tyvstart 
  Odense Svømme Klub                   
                     
Frederik Roe-Holst  2004              DSQ  Svøm mave v.afsl ryg 
  Frem Odense                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Luca Hertzog  2005    139  46.98        1:37.81   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Jonas Svensmark Jensen  2005    126  50.77        1:41.01   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Mikkel Møller Nielsen  2006    65  2:06.08        2:06.08   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 september 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:55 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  27 september 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2015         
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Randi Jørgensen  2002    277  40.34        1:24.40   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Karen Hazell Brink  2002    266  38.85        1:25.53   
  O.S.L.F.                   
                     
Maibritt Skjoldborg  2002              DNS   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
My Phuong Bui  2003    365  35.26        1:16.97   
  O.S.L.F.                   
                     
Christine Krogh  2003    297  37.72        1:22.48   
  O.S.L.F.                   
                     
Alma Burgaard  2003    258  40.00        1:26.38   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Katrine Brolykke Madsen  2003    136  50.33        1:47.01   
  O.S.L.F.                   
                     
Nikoline Andersen  2003    133  50.38        1:47.83   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josefine Risum Jørgensen  2004    138  49.73        1:46.33   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Kathrine H Mackeprang  2004    120  50.88        1:51.33   
  Frem Odense                   
                     
Julie Nguyen  2004    83  59.15        2:05.98   
  Frem Odense                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    114  52.82        1:53.22   
  Frem Odense                   
                     
Nikoline Kaae  2005              DSQ  Asynk ben 60 m 
  Frem Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 september 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  27 september 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2015         
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Bui  2000    466  28.89        1:02.50   
  O.S.L.F.                   
                     
Malthe Burgaard  2000    435  29.46        1:03.95   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mads Sørensen  2000    371  31.58        1:07.45   
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Juul Henriksen  2001    353  31.42        1:08.58   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Nickolas Irani Jahromi  2001    230  36.23        1:19.02   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dolleris Schroll  2002    291  33.48        1:13.13   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Johan Siksne Kaalund  2002    255  35.55        1:16.42   
  O.S.L.F.                   
                     
Oliver Hallenborg  2002    152  40.42        1:30.77   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Aksel Ellegaard Nielsen  2002    97  49.14        1:45.44   
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victor Nygaard  2003    179  38.95        1:25.88   
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Mosbæk Johannessen  2005    66  54.69        1:59.79   
  Frem Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 september 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  27 september 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2015         
 
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Melissa Damsgaard  2001    352  37.44        1:18.20   
  O.S.L.F.                   
                     
Marie Lund Henriksen  2001    261  42.91        1:26.35   
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Heidi Glintborg  2002    322  38.86        1:20.53   
  O.S.L.F.                   
                     
Isabella Johansen  2002    153  1:43.06        1:43.06   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Emma Christensen  2002    138  1:46.70        1:46.70   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Amalie Ringkvist  2002              DSQ  ej forts. bev. 50m 
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mia Andersen  2002              DSQ  Ej forts bev. 75m 
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bech Andersen  2003    245  44.81        1:28.19   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Veronika Larsen  2003    220  1:31.46        1:31.46   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Katrine Brolykke Madsen  2003    193  47.90        1:35.52   
  O.S.L.F.                   
                     
Trine Bruun-Petersen  2003    187  47.49        1:36.56   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Maja Rasmussen  2003    113  56.60        1:54.07   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Pernille Juul Jensen  2003              DSQ  Ej fortsat bev. 25m 
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    311  39.30        1:21.48   
  O.S.L.F.                   
                     
Aurelia Pedersen  2004    270  41.37        1:25.40   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Helga Bak  2004    241  44.43        1:28.74   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Kaya Yang Eisensee  2004    218  45.62        1:31.64   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Ida Juul Grønning  2004    210  45.80        1:32.89   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004    186  48.68        1:36.69   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Freja Thorsted Sørensen  2004    173  46.71        1:39.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Kaysen  2004    155  51.33        1:42.63   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    152  50.18        1:43.46   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
10  Freja S. Falkenstrøm  2004    147  51.50        1:44.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
11  Laura Riber Memborg  2004    127  56.06        1:49.82   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
12  Cathrine Høst  2004    125  53.71        1:50.31   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Kristine Kipper Pedersen  2004    125  54.09        1:50.38   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
14  Caroline R. Andersen  2004    120  1:51.67        1:51.67   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
15  Laura Schøler  2004    106  1:56.52        1:56.52   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
16  Josefine S Jørgensen  2004    93  58.85        2:01.81   
  O.S.L.F.                   
                     
17  Julie Holm Johansen  2004    91  59.62        2:02.47   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
18  Marie Mühring-Nielsen  2004    72  1:05.51        2:12.29   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Chelsea Nielsen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Karoline Elholm Juliussen  2004              DSQ  Ej berøring v. 50m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Marinella Christiansen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Agnete Habermann  2005    178  47.98        1:38.04   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    173  48.26        1:39.04   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Rikke Bruun-Petersen  2005    164  1:40.80        1:40.80   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Anna Ryet  2005    145  1:44.92        1:44.92   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Cecilie Terp  2005    110  55.50        1:55.16   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mathilde Stilund  2005    96  59.95        2:00.35   
  Frem Odense                   
                     
Esther Ellegaard Nielsen  2005    95  2:00.97        2:00.97   
  O.S.L.F.                   
                     
Ann-Cecilie Hvenegaard  2005    90  59.47        2:03.12   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Melek Canpolat  2005    87  1:01.15        2:04.33   
  Frem Odense                   
                     
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freja Johansen  2006    123  55.79        1:51.00   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Kamille Mikkelsen  2006    90  58.89        2:03.17   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Liva Burgaard  2006    87  1:00.43        2:04.43   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Matilde Baraviec  2006    80  1:04.79        2:07.68   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Ida Rasmussen  2006    39  1:14.62        2:42.47   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Karoline Rasmussen  2006              DSQ  Svøm på maven 70 m 
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 september 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:37 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  27 september 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:53   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2015         
 
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Benjamin Mads Andresen  2000    322  34.19        1:11.39   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Stahl  2002    312  35.34        1:12.11   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mikkel Nissen  2002    133  46.99        1:35.86   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Victor Trasbo  2002              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lukas Stæhr Bentsen  2003    233  38.91        1:19.42   
  O.S.L.F.                   
                     
Mathias Munch Pedersen  2003    217  40.39        1:21.44   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Casper Bang Clausen  2003    166  43.12        1:28.97   
  O.S.L.F.                   
                     
Joe Tani Fohlmann  2003    147  44.29        1:32.68   
  O.S.L.F.                   
                     
Andreas Pedersen  2003    99  50.25        1:45.61   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Thomsen  2003    94  1:47.56        1:47.56   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
August B Bjerregaard  2003    63  1:00.70        2:02.50   
  O.S.L.F.                   
                     
Gustav Johs Hansen  2003    63  2:02.93        2:02.93   
  Frem Odense                   
                     
Magnus B. Elander  2003    50  1:04.35        2:12.28   
  O.S.L.F.                   
                     
Jonathan Skovbjerg Karoff  2003              DNS   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Juul Henriksen  2004    185  1:25.86        1:25.86   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    163  43.71        1:29.42   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anton T Juncker  2004    121  49.73        1:38.76   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Valdemar Stahl  2004    116  48.98        1:40.34   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    101  1:44.86        1:44.86   
  O.S.L.F.                   
                     
Johan Lund Henriksen  2004    88  57.90        1:49.64   
  O.S.L.F.                   
                     
Frederik Roe-Holst  2004    88  54.18        1:49.86   
  Frem Odense                   
                     
Christopher Nyby Killerup  2004    65  59.70        2:01.31   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Magnus W Andersen  2004    63  1:00.35        2:02.82   
  Odense Svømme Klub                   
                     
10  Sebastian Graff  2004    60  1:01.28        2:04.55   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
11  Mark Kronbæk Nancke  2004    51  1:04.49        2:11.58   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005    121  50.34        1:38.68   
  Frem Odense                   
                     
Mikkel Møller Nielsen  2006    101  51.88        1:44.80   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Anders Mosbæk Johannessen  2005    83  1:51.84        1:51.84   
  Frem Odense                   
                     
Frederik Nielsen  2006    73  59.62        1:57.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    69  1:59.04        1:59.04   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mathias Lykke Sandison  2007    60  1:00.12        2:04.73   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Kasper Duch  2005    50  1:05.27        2:12.13   
  Frem Odense                   
                     
Julius Schier  2006    44  1:07.87        2:18.47   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005              DSQ  Ej forts. bev 50m 
  Odense Svømme Klub                   
                     
Marko Falkø  2005              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Oskar Mühring  2006              DSQ  afsæt p mave 50m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 september 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:53 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  27 september 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:26   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2015         
 
 
Løb 11, 4X25m Frisvømning Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    25m        Opnået  Status 











 
Sto Mix 1  Swim Team Odense            5:26.41   
  Kaya Yang Eisensee  2004      1:19.78        1:19.78   
  Marie Lund Henriksen  2001      1:32.16        2:51.94   
  Lukas Stæhr Bentsen  2003                 
  Benjamin Mads Andresen  2000      5:26.41        5:26.41   
                     
Nyborg Hold 1  Nyborg Svømmeklub            5:47.84   
  Jonas Lykke Sandison  2004      1:08.74        1:08.74   
  Helga Bak  2004      1:32.00        2:40.74   
  Hans-Ejnar Elnegaard  2001      1:45.57        4:26.31   
  Randi Jørgensen  2002      1:21.53        5:47.84   
                     
Sto Mix 5  Swim Team Odense            5:52.57   
  Christine Krogh  2003      1:02.57        1:02.57   
  Liva Burgaard  2006      50.44        1:53.01   
  Casper Bang Clausen  2003      1:35.01        3:28.02   
  Malthe Burgaard  2000      2:24.55        5:52.57   
                     
Nyborg Hold 4  Nyborg Svømmeklub            5:59.30   
  Mathias Lykke Sandison  2007      1:29.07        1:29.07   
  Maja Johanne Pedersen  2005      1:27.05        2:56.12   
  Marko Falkø  2005                 
  Kristine Kipper Pedersen  2004      5:59.30        5:59.30   
                     
Sto Mix 2  Swim Team Odense            6:08.51   
  Anton T Juncker  2004      1:22.11        1:22.11   
  Mia T. Klüver-Kristensen  2004      1:19.76        2:41.87   
  Valdemar Stahl  2004      1:48.80        4:30.67   
  Anna Broe  2002      1:37.84        6:08.51   
                     
Frem Delfiner  Frem Odense            6:15.83   
  Anders Mosbæk Johannessen  2005      1:28.34        1:28.34   
  Ida Kristensen  2004      1:18.89        2:47.23   
  Julie Nguyen  2004      1:35.86        4:23.09   
  Frederik Roe-Holst  2004      1:52.74        6:15.83   
                     
Sto Mix 4  Swim Team Odense            6:16.11   
  Agnete Habermann  2005      1:23.88        1:23.88   
  Mathias Munch Pedersen  2003      1:36.93        3:00.81   
  Cecilie Terp  2005                 
  Gustav Stahl  2002      6:16.11        6:16.11   
                     
Nyborg Hold 3  Nyborg Svømmeklub            6:31.31   
  Jacob Thomsen  2003      1:25.02        1:25.02   
  Karoline Elholm Juliussen  2004      1:36.57        3:01.59   
  Christopher Nyby Killerup  2004      1:44.80        4:46.39   
  Freja S. Falkenstrøm  2004      1:44.92        6:31.31   
                     
Sto Mix 7  Swim Team Odense            6:33.97   
  Alma Burgaard  2003      1:30.30        1:30.30   
  Mia Andersen  2002      1:49.99        3:20.29   
  Johan Lund Henriksen  2004      1:53.15        5:13.44   
  Simon Juul Henriksen  2001      1:20.53        6:33.97   
                     
10  Nyborg Hold 5  Nyborg Svømmeklub            6:35.15   
  Victor Trasbo  2002                 
  Julie Holm Johansen  2004      2:48.17        2:48.17   
  Mikkel Nissen  2002      1:53.75        4:41.92   
  Kamille Mikkelsen  2006      1:53.23        6:35.15   
                     
11  Sto Mix 6  Swim Team Odense            6:38.80   
  Aurelia Pedersen  2004      1:33.29        1:33.29   
  Joe Tani Fohlmann  2003      2:12.60        3:45.89   
  Katrine Brolykke Madsen  2003      52.59        4:38.48   
  Emil Jøhnk Tramm  2002      2:00.32        6:38.80   
                     
12  Nyborg Hold 6  Nyborg Svømmeklub            6:41.32   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      1:54.51        1:54.51   
  Laura Schøler  2004      1:44.10        3:38.61   
  Sebastian Graff  2004      1:29.31        5:07.92   
  Cathrine Høst  2004      1:33.40        6:41.32   
                     
13  Sto Mix 3  Swim Team Odense            6:42.19   
  Amalie Ringkvist  2002      1:19.94        1:19.94   
  Matilde Baraviec  2006      1:45.15        3:05.09   
  Magnus W Andersen  2004      2:26.07        5:31.16   
  Johan Siksne Kaalund  2002      1:11.03        6:42.19   
                     
14  Frem Piratfisk  Frem Odense            6:43.67   
  Christoffer Hald  2003      1:39.75        1:39.75   
  Sebastian Emil F. Klicman  2005      1:25.33        3:05.08   
  Kathrine H Mackeprang  2004                 
  Jenni Nguyen  2004      6:43.67        6:43.67   
                     
15  Ringe Hold 3  Ringe Svømme Klub            6:59.00   
  Luca Hertzog  2005      1:17.15        1:17.15   
  Maria Bech Andersen  2003      1:24.23        2:41.38   
  Veronika Larsen  2003      2:20.72        5:02.10   
  Freja Tscherning Hald  2003      1:56.90        6:59.00   
                     
16  Ringe Hold 1  Ringe Svømme Klub            7:02.70   
  Anna Rønn  2005      1:24.43        1:24.43   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      1:58.56        3:22.99   
  Caroline R. Andersen  2004      1:45.22        5:08.21   
  Marinella Christiansen  2004      1:54.49        7:02.70   
                     
17  Ringe Hold 2  Ringe Svømme Klub            7:02.93   
  Camilla Pedersen  2002      1:35.87        1:35.87   
  Maja Rasmussen  2003      1:42.57        3:18.44   
  Alma Schier  2006      2:10.64        5:29.08   
  Freja Johansen  2006      1:33.85        7:02.93   
                     
18  Nyborg Hold 7  Nyborg Svømmeklub            7:28.36   
  Marie Mühring-Nielsen  2004      1:44.46        1:44.46   
  Frederik Nielsen  2006      1:43.86        3:28.32   
  Chelsea Nielsen  2004      1:53.44        5:21.76   
  Oskar Mühring  2006      2:06.60        7:28.36   
                     
19  Nyborg Hold 2  Nyborg Svømmeklub            7:31.34   
  Andreas Pedersen  2003      1:18.50        1:18.50   
  Barbara Ammentorp  2003      1:25.60        2:44.10   
  Mark Kronbæk Nancke  2004      2:43.74        5:27.84   
  Laura Riber Memborg  2004      2:03.50        7:31.34   
                     
20  Frem Søstjerner  Frem Odense            7:50.49   
  Gustav Johs Hansen  2003      1:39.38        1:39.38   
  Meng-Joog Koh  2005      34.68        2:14.06   
  Mathilde Stilund  2005      1:51.98        4:06.04   
  Nikoline Kaae  2005      3:44.45        7:50.49   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 september 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark