2020-01-20   22:35:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (25 m) 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

keskiviikkoaamu

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:47   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2015         
 
 
Laji 9, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Nuori 
SE: Matti Mattsson (1993) 2:07.50 2013-02-03 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:11.42 2011-10-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Werneri Koskinen  1998    722  30.38  1:04.43  1:39.36    2:14.24   
  Uinti Tampere  2:14.43                 
                     
Kasper Jämsä  1997    679  31.60  1:06.54  1:41.50    2:17.06   
  Lahden Uimaseura  2:20.14                 
                     
Valtteri Kiiskinen  1998    637  31.64  1:07.80  1:43.72    2:19.97   
  ORCA Helsinki  2:18.95                 
                     
Santeri Horst  1997    601  33.07  1:09.87  1:46.54    2:22.72  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Aurajoen Uinti  2:25.21                 
                     
Mikko Pesso  1997    600  32.65  1:08.17  1:44.85    2:22.83   
  Cetus Espoo  2:21.88                 
                     
Atte Kulmala  1998    588  31.37  1:07.23  1:45.12    2:23.81   
  Uinti Tampere  2:34.51                 
                     
Eerikki Laitala  2001    567  32.71  1:10.40  1:48.04    2:25.49   
  Cetus Espoo  2:25.30                 
                     
Aku Luukko  1997    555  32.52  1:09.18  1:47.04    2:26.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.20                 
                     
Bruce Clayhills  1997    545  32.40  1:08.67  1:46.86    2:27.47   
  Helsingfors Simsällskap  2:25.35                 
                     
10  Thomas Böckerman  1997    539  32.61  1:10.05  1:49.03    2:27.97   
  Cetus Espoo  2:27.65                 
                     
11  Juha Hyvärinen  1998    533  32.87  1:09.85  1:48.27    2:28.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:31.74                 
                     
12  Eetu Närhi  1998    524  32.32  1:10.38  1:50.46    2:29.42   
  Octopus Lohja  2:32.64                 
                     
13  Anton Nuottajärvi  2000    522  33.38  1:11.15  1:50.30    2:29.60   
  Cetus Espoo  2:29.05                 
                     
14  Olli Soramies  1998    516  33.38  1:11.14  1:50.27    2:30.13   
  Voikkaan Viesti  2:29.75                 
                     
15  Henri Kyyrä  1999    498  33.27  1:10.93  1:50.59    2:31.90   
  Vanders  2:28.53                 
                     
16  Tuomas Jokinen  2001    498  34.42  1:14.28  1:53.97    2:31.97   
  Cetus Espoo  2:34.28                 
                     
17  Miikka Willman  1998    493  34.58  1:13.66  1:53.18    2:32.46   
  Oulun Lohet  2:34.32                 
                     
18  Kaius Kejonen  1998    486  33.37  1:11.94  1:52.55    2:33.17   
  Oulun Uinti 1906  2:28.81                 
                     
19  Oskari Herpola  2001    482  33.07  1:12.54  1:53.25    2:33.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.36                 
                     
20  Sasa Seppälä  1998    475  33.95  1:13.29  1:53.82    2:34.37   
  Haminan Uimaseura  2:34.29                 
                     
21  Mikael Laakso  1997    460  31.89  1:10.18  1:51.88    2:35.98   
  Riihimäen Uimaseura  2:24.07                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner