Results for Masters-mestaruuskilpailut
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Mastersmestaruuskilpailut 2015 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 lokakuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:55 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti, Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heli Paalosalo |
1938 |
|
|
57.92 |
2:07.74 |
3:15.59 |
|
4:07.89 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inga Siro |
1945 |
|
|
1:04.00 |
2:11.05 |
3:20.13 |
|
4:16.84 |
|
|
Koovee |
3:58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Virve Palos |
1942 |
|
|
1:42.67 |
3:18.66 |
4:57.90 |
|
6:17.39 |
|
|
Koovee |
6:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laurie Simon Kaguni |
1952 |
|
|
50.67 |
1:58.20 |
3:03.91 |
|
3:57.86 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
3:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raija Sandelin |
1960 |
|
|
52.73 |
1:54.23 |
3:02.53 |
|
3:58.17 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Hurula |
1965 |
|
|
35.17 |
1:18.43 |
2:07.32 |
|
2:44.95 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Kara |
1965 |
|
|
39.52 |
1:28.03 |
2:20.00 |
|
3:05.02 |
|
|
Cetus Espoo |
2:54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuija Alanko |
1963 |
|
|
39.43 |
1:33.11 |
2:31.31 |
|
3:18.48 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mona Mattila |
1961 |
|
|
57.45 |
2:01.09 |
3:02.20 |
|
3:56.81 |
|
|
Helsingin Uimarit |
3:52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
|
43.78 |
1:33.01 |
2:27.41 |
|
3:10.25 |
|
|
Koovee |
3:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Minna Luomakortes-Klutas |
1967 |
|
|
41.27 |
1:35.92 |
2:28.86 |
|
3:13.38 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
|
48.59 |
1:44.07 |
2:48.74 |
|
3:34.29 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miisa Weuro |
1970 |
|
|
50.87 |
1:46.54 |
2:55.09 |
|
3:43.29 |
|
|
IF Åland |
3:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Imke Höfling |
1970 |
|
|
57.20 |
2:02.63 |
3:03.22 |
|
3:48.02 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Merja Lundberg |
1970 |
|
|
56.55 |
2:06.04 |
3:10.10 |
|
4:06.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mirja Liehunen |
1966 |
|
|
1:05.19 |
2:14.68 |
3:19.81 |
|
4:15.48 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
|
54.51 |
1:54.92 |
2:51.00 |
|
3:41.31 |
|
|
Keravan Uimarit |
3:27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
|
34.79 |
1:16.70 |
2:00.02 |
|
2:36.00 |
|
|
Cetus Espoo |
2:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Ääri |
1980 |
|
|
33.40 |
1:15.75 |
2:01.34 |
|
2:41.15 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
|
35.90 |
1:22.24 |
2:13.13 |
|
2:55.29 |
|
|
Hydra Platypus |
2:50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaisa Männistö |
1978 |
|
|
35.91 |
1:26.25 |
2:18.05 |
|
2:58.08 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katja Anttila |
1978 |
|
|
47.00 |
1:41.49 |
2:36.16 |
|
3:23.26 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Kiuru |
1984 |
|
|
33.79 |
1:15.42 |
2:05.56 |
|
2:42.95 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
|
33.40 |
1:19.07 |
2:08.91 |
|
2:47.18 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Stång |
1985 |
|
|
36.83 |
1:23.99 |
2:10.40 |
|
2:49.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sini Toppala |
1984 |
|
|
37.62 |
1:22.37 |
2:15.44 |
|
2:54.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pilvi Poutanen |
1985 |
|
|
37.20 |
1:24.71 |
2:15.90 |
|
2:58.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eeva Asp |
1982 |
|
|
37.98 |
1:26.47 |
2:18.04 |
|
2:58.41 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niina Säteri |
1984 |
|
|
41.49 |
1:38.65 |
2:36.29 |
|
3:22.44 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisa Vilhunen |
1988 |
|
|
34.13 |
1:21.56 |
2:10.67 |
|
2:51.46 |
|
|
Varkauden Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebekka Sahlberg |
1990 |
|
|
36.81 |
1:21.61 |
2:11.95 |
|
2:52.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lidiia Brezgulevskaia |
1987 |
|
|
39.26 |
1:38.90 |
2:45.58 |
|
3:28.05 |
|
|
Neva Stars |
3:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janina Lehti |
1990 |
|
|
44.65 |
1:46.98 |
2:51.83 |
|
3:40.93 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elina Luttunen |
1986 |
|
|
46.60 |
1:44.72 |
2:54.04 |
|
3:41.18 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
24 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:55 |
|