Tulokset Masters-mestaruuskilpailut
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Mastersmestaruuskilpailut 2015 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 10:45 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti, Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 23 lokakuu 2015 |
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Anja Selenius | 1938 | 53.94 | |||||||
Punkaharjun Urheilijat | 49.62 | |||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 40.10 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 39.99 | |||||||||
2 | Anna Pyrrö | 1941 | 46.22 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 46.18 | |||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Pirkko Siikarla | 1946 | 44.56 | |||||||
Uintiklubi Nereus | 44.32 | |||||||||
2 | Barbro Grufman | 1948 | 45.91 | |||||||
Simklubben Neptun | 46.97 | |||||||||
- | Eija Piililä | 1946 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 49.49 | |||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Maritta Kurki | 1952 | 37.98 | |||||||
Lahden Kaleva | 38.16 | |||||||||
2 | Natalia Belinskaia | 1954 | 38.45 | |||||||
Neva Stars | 37.00 | |||||||||
3 | Marja Turunen | 1951 | 40.42 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 39.79 | |||||||||
4 | Sirpa Visakoski | 1952 | 40.99 | |||||||
Aurajoen Uinti | 38.42 | |||||||||
5 | Pirkko Kiiski | 1954 | 45.38 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 42.14 | |||||||||
6 | Marjatta Koivisto | 1952 | 46.54 | |||||||
ORCA Helsinki | 45.43 | |||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Taina Miekka | 1959 | 38.75 | |||||||
Uintiklubi Nereus | 37.79 | |||||||||
2 | Kerstin Rehnström | 1957 | 41.47 | |||||||
Ekenäs Simsällskap | 38.51 | |||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Ulla Hurula | 1965 | 32.45 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | 30.84 | |||||||||
2 | Annika Aspholm | 1963 | 32.96 | |||||||
IF Åland | 33.33 | |||||||||
3 | Pirkko Hankonen | 1963 | 33.15 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.72 | |||||||||
4 | Bodil Karlsson | 1965 | 33.55 | |||||||
IF Åland | 33.41 | |||||||||
5 | Nina Jalava | 1965 | 35.30 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Tuija Tiilikka | 1965 | 35.59 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Maikki Torsti | 1963 | 36.13 | |||||||
Cetus Espoo | 34.10 | |||||||||
8 | Anne Hoffren | 1962 | 39.36 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 40.83 | |||||||||
9 | Outi Salminen | 1961 | 48.49 | |||||||
Helsingin Uimarit | 48.52 | |||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Petra Thodin | 1968 | 29.88 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.78 | |||||||||
2 | Katri Vuori | 1969 | 32.80 | |||||||
Keravan Uimarit | 33.41 | |||||||||
3 | Tarja Järvenpää | 1970 | 33.12 | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Vera Tarasova | 1969 | 34.40 | |||||||
Neva Stars | 34.00 | |||||||||
5 | Johanna Viitamäki | 1966 | 37.13 | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Miisa Weuro | 1970 | 37.76 | |||||||
IF Åland | 38.99 | |||||||||
7 | Minna Rantanen | 1968 | 37.77 | |||||||
S.C.Pingviinit | 36.27 | |||||||||
8 | Anu Lajunen | 1966 | 37.94 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 36.00 | |||||||||
9 | Merja Lundberg | 1970 | 39.30 | |||||||
Aurajoen Uinti | 39.39 | |||||||||
10 | Leena Löf | 1968 | 40.16 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
11 | Reija Jaakkola | 1970 | 43.56 | |||||||
Uimaseura Aquila | 40.65 | |||||||||
12 | Heidi Saarenmaa | 1970 | 46.57 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
13 | Pia Laulajainen | 1966 | 47.66 | |||||||
Hydra Platypus | ||||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | 27.67 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.94 | |||||||||
2 | Marjaana Mäkinen | 1975 | 30.48 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 30.58 | |||||||||
3 | Sanna Soininen | 1973 | 31.48 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 31.80 | |||||||||
4 | Lotta Koskinen | 1974 | 31.86 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 31.32 | |||||||||
5 | Veera Alanko | 1973 | 31.93 | |||||||
Keravan Uimarit | 32.27 | |||||||||
6 | Henna Haravuori | 1975 | 35.83 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.75 | |||||||||
7 | Pilar Meseguer Galiana | 1974 | 40.92 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Mari Ääri | 1980 | 28.76 | |||||||
Aurajoen Uinti | 29.06 | |||||||||
2 | Maarit Vainio | 1980 | 30.48 | |||||||
Aurajoen Uinti | 30.02 | |||||||||
3 | Kaisa Männistö | 1978 | 30.53 | |||||||
Kankaanpään Uimarit | 30.01 | |||||||||
4 | Sanna Hokkanen | 1977 | 31.39 | |||||||
Cetus Espoo | 31.71 | |||||||||
5 | Reetta von Hertzen | 1977 | 32.49 | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Miia Rintala | 1979 | 33.87 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
7 | Nora Yrjölä | 1979 | 33.88 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Hanna Rosti | 1978 | 35.77 | |||||||
Keravan Uimarit | 35.49 | |||||||||
9 | Kaisa Tirkkonen | 1976 | 35.78 | |||||||
Kampuksen Plaani | 34.97 | |||||||||
10 | Katja Anttila | 1978 | 36.16 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 34.83 | |||||||||
11 | Minna Jerohin | 1976 | 36.34 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.05 | |||||||||
12 | Inga-Maria Vaara | 1979 | 36.37 | |||||||
Hydra Platypus | 36.30 | |||||||||
13 | Krista Rokka | 1977 | 38.06 | |||||||
Uimaseura Aquila | 37.50 | |||||||||
14 | Johanna Eskola | 1978 | 39.78 | |||||||
Uimaseura Aquila | 37.91 | |||||||||
15 | Johanna Gröhn | 1978 | 42.28 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Elisa Suomi | 1981 | 29.31 | |||||||
Vanders | 30.24 | |||||||||
2 | Marjukka Lyytinen | 1982 | 29.75 | |||||||
Kuhmon Kiva Uintiseura | 29.67 | |||||||||
3 | Vladimira Therman | 1985 | 30.06 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.54 | |||||||||
4 | Karine Gagnon | 1985 | 30.10 | |||||||
Aurajoen Uinti | 31.31 | |||||||||
5 | Pilvi Poutanen | 1985 | 31.05 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Pauliina Tammilehto | 1981 | 31.13 | |||||||
Vanders | 30.46 | |||||||||
7 | Anastasiia Beskhlebnaia | 1982 | 31.17 | |||||||
Neva Stars | 31.00 | |||||||||
8 | Maiju Kuurto | 1985 | 31.30 | |||||||
Octopus Lohja | 29.71 | |||||||||
9 | Paula Niinimäki | 1981 | 32.52 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.51 | |||||||||
10 | Niina Säteri | 1984 | 33.15 | |||||||
S.C.Pingviinit | 33.77 | |||||||||
11 | Leila Jaakkola | 1982 | 34.25 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 33.39 | |||||||||
12 | Maria Välimäki | 1982 | 34.28 | |||||||
Nivalan Saukot | 33.24 | |||||||||
13 | Wilma Wallin | 1982 | 34.53 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Kaisa Tuomiranta | 1984 | 35.38 | |||||||
Koovee | 39.66 | |||||||||
15 | Anna-Liisa Virtanen | 1985 | 35.57 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.74 | |||||||||
16 | Marjo Alavillamo | 1984 | 36.96 | |||||||
Kankaanpään Uimarit | 35.62 | |||||||||
17 | Anna-Kaisa Laiho | 1982 | 43.22 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Päivi Hänninen | 1983 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Maria Ripatti | 1987 | 28.89 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.75 | |||||||||
2 | Maria Muukkonen | 1986 | 30.90 | |||||||
Aurajoen Uinti | 33.31 | |||||||||
3 | Silke Riihinen | 1989 | 31.16 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.25 | |||||||||
4 | Riikka Kovanen | 1986 | 32.44 | |||||||
Octopus Lohja | 31.00 | |||||||||
5 | Lidiia Brezgulevskaia | 1987 | 32.55 | |||||||
Neva Stars | 32.00 | |||||||||
6 | Emma Puotunen | 1989 | 32.77 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Lotta Luoma | 1990 | 32.90 | |||||||
Vanders | 35.36 | |||||||||
8 | Sara Sillanpää | 1986 | 33.06 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Heidi Hyvärinen | 1986 | 33.51 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 33.04 | |||||||||
10 | Tanja Laine | 1986 | 35.32 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 35.84 | |||||||||
11 | Elina Luttunen | 1986 | 35.64 | |||||||
Rauman Uimaseura | 36.24 | |||||||||
12 | Maarit Hukka | 1986 | 35.69 | |||||||
Kankaanpään Uimarit | 35.78 | |||||||||
13 | Janina Lehti | 1990 | 36.70 | |||||||
Rauman Uimaseura | 36.64 | |||||||||
14 | Ruusu Blomberg | 1987 | 37.64 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 10:45 |