Resultat för SydCup 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 30.54 | 1:04.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 31.01 | 1:04.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emil Knudsen | 1999 | 32.72 | 1:08.89 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 32.83 | 1:10.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Victor Kristensen | 1999 | 34.16 | 1:13.83 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Kasper Laursen | 1998 | DSQ | ej begge hænder v 75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Ejby | 2000 | 33.51 | 1:11.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Frølund | 2001 | 35.23 | 1:15.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niklas Fahlteich | 2000 | 35.60 | 1:17.17 | ||||||
Flensburg | ||||||||||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 36.24 | 1:18.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Carl M Gadegaard | 2001 | 36.95 | 1:18.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Broch | 2001 | 36.33 | 1:19.04 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 37.11 | 1:18.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mingus Okkerholm | 2002 | 37.65 | 1:19.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | 39.51 | 1:23.88 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Benjamin Friis | 2002 | 39.49 | 1:24.13 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Michael Weigand | 2002 | 38.95 | 1:25.07 | ||||||
Sg Elbe | ||||||||||
6 | Asbjørn Guldager | 2002 | 40.45 | 1:25.94 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:54 |