2020-01-19   11:56:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Forum Horsens Cup - indledende

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende fredag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2015    Udskriftsdato  19 september 2015   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  09:51   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 september 2015         
 
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
Stævnerekord: Timon Wedekind (1996) 2:24.73 2014-09-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Kamuk Frederiksen  1995    480  35.56  1:15.01  1:54.35    2:34.02   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
Stævnerekord: Timon Wedekind (1996) 2:24.73 2014-09-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Gadegaard Hansen  1998    519  34.11  1:13.76  1:52.82    2:30.14   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Esben Vad Arentoft  1999    506  35.18  1:13.94  1:53.62    2:31.40   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Nicklas Hansen  1999    470  34.71  1:13.41  1:53.38    2:35.20   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Alexander Fenger  1999    391  36.88  1:18.49  2:02.14    2:44.91   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Casper Skyt Frederiksen  1999    310  41.27  1:26.86  2:13.46    2:58.14   
  Kolding SK                   
                     
Malthe Sielemann  1999    301  42.54  1:28.80  2:15.12    2:59.91   
  Kolding SK                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Stævnerekord: Timon Wedekind (1996) 2:24.73 2014-09-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Sørensen  2001    420  36.60  1:18.05  1:59.49    2:41.12   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Jacob Holm  2000    419  36.52  1:17.73  1:59.46    2:41.17   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Emil Kragh  2001    405  36.78  1:18.03  2:00.56    2:43.04   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Andreas L. Damgård  2000    402  37.03  1:18.66  2:01.26    2:43.43   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    394  37.24  1:19.00  2:01.68    2:44.59   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Magnus Funder  2001    382  37.81  1:19.52  2:02.84    2:46.17   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Alexander Stær  2001    360  37.81  1:20.48  2:04.88    2:49.59   
  Swim Team Neptun                   
                     
Anders Rasmussen  2001    354  39.29  1:23.32  2:07.38    2:50.46   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Thor B. Hansen  2000    342  39.48  1:24.66  2:08.65    2:52.45   
  Køge Svømmeklub                   
                     
10  Jacob Lund  2001    335  38.92  1:22.70  2:07.65    2:53.64   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
11  Marcus Koed  2001    172  48.44  1:44.20  2:40.98    3:36.69   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Evgeniy Osipov  2001              DSQ  1 hånd i vend v 75 m 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Stævnerekord: Timon Wedekind (1996) 2:24.73 2014-09-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
William Ohrt  2002    328  40.89  1:25.71  2:10.41    2:54.84   
  Kolding SK                   
                     
Joshua Dannevang  2002    294  40.18  1:27.23  2:14.71    3:01.30   
  Kolding SK                   
                     
Jacob Christensen  2002    279  42.66  1:30.35  2:17.97    3:04.48   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Lauritz Baad Ellekjær  2003    276  43.09  1:31.01  2:18.75    3:05.29   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Christian Johannesen  2003    252  41.72  1:29.34  2:19.67    3:10.89   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Valdemar D. Pedersen  2002    234  45.15  1:35.66  2:26.40    3:15.75   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Bertram Dalgas Frederikse  2003    232  44.73  1:35.55  2:27.00    3:16.21   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Rasmus Terkelsen  2002    228  44.39  1:35.21  2:27.74    3:17.24   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Daniel Damsbo  2003    228  45.15  1:36.68  2:28.24    3:17.48   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
10  Halfdan Krogh Lund  2002    216  46.59  1:38.52  2:31.10    3:20.94   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
11  Sune Schaarup  2003    212  46.90  1:39.97  2:31.95    3:22.24   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Oliver Fenger  2003    172  48.75  1:44.61  2:41.70    3:36.96   
  Svømmeklubben Koral                   
                     
13  Lasse Skyt Frederiksen  2002    154  50.95  1:49.40  2:49.66    3:45.04   
  Kolding SK                   
                     
14  Oliver Bjørn Kreilgaard  2003    122  54.03  1:57.08  3:00.98    4:02.88   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Simon Sandal  2003    96  56.42  2:04.22  3:14.48    4:23.42   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 
Stævnerekord: Timon Wedekind (1996) 2:24.73 2014-09-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Theis Dalgaard  2004    197  45.79  1:38.58  2:32.98    3:27.18   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    197  47.22  1:40.91  2:35.21    3:27.28   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Oliver Schultz  2004    170  49.14  1:44.80  2:43.01    3:37.67   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Malthe Elias Wolgast  2006    76  1:04.22  2:17.69  3:31.12    4:44.07   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  19 september 2015 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark