Results for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Grp 2
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 525 | 34.57 | 1:11.55 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 501 | 33.60 | 1:12.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 468 | 33.87 | 1:14.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 455 | 35.33 | 1:15.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Christiansen | 2003 | 455 | 33.34 | 1:15.05 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 453 | 35.69 | 1:15.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 451 | 34.83 | 1:15.27 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Caroline Broholm | 2003 | 440 | 35.30 | 1:15.87 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Signe Thomsen | 2003 | 417 | 36.42 | 1:17.23 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | My Phuong Bui | 2003 | 416 | 35.20 | 1:17.34 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Anna Bull Kramer | 2003 | 405 | 37.24 | 1:18.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 404 | 39.24 | 1:18.09 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Amalie Kristensen | 2003 | 394 | 38.18 | 1:18.72 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Michelle Philipsen | 2003 | 389 | 35.08 | 1:19.08 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Josefine Heuer | 2003 | 386 | 36.31 | 1:19.24 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Amalie Kanstrup | 2003 | 381 | 37.80 | 1:19.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ella Christiansen | 2003 | 375 | 37.80 | 1:20.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 370 | 37.48 | 1:20.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 369 | 38.44 | 1:20.48 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Anna Tvørfoss Nielsen | 2003 | 361 | 37.08 | 1:21.09 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Cecilie Batz | 2003 | 360 | 39.67 | 1:21.14 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Marta Woroniecka | 2003 | 359 | 37.65 | 1:21.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mia Borgensgaard | 2003 | 357 | 37.60 | 1:21.37 | |||||
TST Svømning | ||||||||||
24 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 356 | 37.68 | 1:21.43 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
25 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 352 | 40.67 | 1:21.74 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Camilla Kjær | 2003 | 351 | 38.03 | 1:21.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Matilde Iversen | 2003 | 344 | 39.77 | 1:22.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 339 | 36.74 | 1:22.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Cecilie Davidsen | 2003 | 337 | 36.59 | 1:22.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Maibritt Christensen | 2003 | 334 | 39.91 | 1:23.15 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
31 | Freja Romanski | 2003 | 332 | 40.14 | 1:23.34 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
32 | Line Lyskjær | 2003 | 325 | 40.47 | 1:23.94 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emilie Egerup | 2003 | 320 | 40.47 | 1:24.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 318 | 39.80 | 1:24.52 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Caroline Lysgaard | 2003 | 316 | 42.68 | 1:24.70 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
36 | Alma Burgaard | 2003 | 315 | 39.76 | 1:24.78 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
37 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 315 | 39.04 | 1:24.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Line Frederiksen | 2003 | 291 | 41.31 | 1:27.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Bundgaard | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 419 | 35.85 | 1:17.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 416 | 37.66 | 1:17.34 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 411 | 36.43 | 1:17.60 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | 406 | 38.11 | 1:17.93 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 405 | 35.61 | 1:18.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Christina M. Glargaard | 2004 | 402 | 35.97 | 1:18.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mia Hvarre | 2004 | 358 | 37.88 | 1:21.31 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Anna Toft Petersen | 2004 | 354 | 37.85 | 1:21.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 347 | 41.07 | 1:22.16 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 336 | 39.60 | 1:23.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 331 | 40.05 | 1:23.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 328 | 37.89 | 1:23.65 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Eva Hjort | 2004 | 325 | 37.64 | 1:23.96 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Laura Marie Dige | 2004 | 319 | 40.30 | 1:24.47 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Astrid Hassing | 2004 | 316 | 37.93 | 1:24.72 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
16 | Ellen Jensen | 2005 | 315 | 41.20 | 1:24.78 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Michelle Mølby | 2004 | 315 | 38.90 | 1:24.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sia Aagaard | 2004 | 314 | 39.15 | 1:24.94 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 313 | 39.52 | 1:24.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Malou Sejr | 2005 | 307 | 39.21 | 1:25.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Fenja Romanski | 2005 | 305 | 40.40 | 1:25.76 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 304 | 40.25 | 1:25.78 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
23 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 300 | 39.06 | 1:26.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 299 | 39.27 | 1:26.31 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 291 | 41.50 | 1:27.09 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Nicoline Dyrman | 2004 | 288 | 41.74 | 1:27.41 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mathilde Møller | 2004 | 287 | 43.47 | 1:27.49 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
28 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 286 | 42.40 | 1:27.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Ida Juul Grønning | 2004 | 277 | 40.98 | 1:28.55 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Søs Freund | 2004 | 276 | 45.05 | 1:28.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 275 | 40.60 | 1:28.69 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Signe Thomsen | 2004 | 265 | 41.43 | 1:29.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Melanie Petersen | 2004 | 260 | 44.94 | 1:30.46 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
34 | Laura S. Olesen | 2005 | 259 | 43.24 | 1:30.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Rønn Danielsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:49 |