Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Grp 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 516 | 1:03.97 | 2:10.93 | 3:18.64 | 4:25.18 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 513 | 1:03.25 | 2:11.19 | 3:19.41 | 4:25.68 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Joachim Hjertmann | 2002 | 469 | 1:03.94 | 2:14.12 | 3:25.56 | 4:33.73 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Andreas Blaaberg | 2002 | 439 | 1:06.32 | 2:18.13 | 3:29.78 | 4:39.92 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 436 | 1:07.07 | 2:18.16 | 3:29.97 | 4:40.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Vig Stærmose | 2002 | 412 | 1:08.52 | 2:21.84 | 3:34.01 | 4:45.84 | |||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Casper Brinch | 2002 | 402 | 1:09.27 | 2:21.71 | 3:34.20 | 4:48.26 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Filip Cederstrøm | 2002 | 398 | 1:08.96 | 2:22.74 | 3:36.74 | 4:49.17 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | William Svarer | 2002 | 396 | 1:07.67 | 2:21.74 | 3:36.88 | 4:49.74 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Emil Frydenholm | 2002 | 391 | 1:07.93 | 2:21.75 | 3:35.60 | 4:50.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 381 | 1:08.62 | 2:22.93 | 3:37.58 | 4:53.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Oliver L Nelander | 2002 | 356 | 1:10.81 | 2:26.66 | 3:43.38 | 5:00.19 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Petersen | 2002 | 353 | 1:10.50 | 2:27.59 | 3:44.24 | 5:00.96 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Daniel Gallacher | 2002 | 325 | 1:11.56 | 2:30.56 | 3:50.08 | 5:09.35 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Hjalte Andersen | 2002 | 320 | 1:12.61 | 2:32.28 | 3:51.29 | 5:10.87 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Nikolaj Petlin Koch | 2002 | DNF | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Jakob Tietgen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 364 | 1:12.53 | 2:28.98 | 3:44.49 | 4:57.93 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 363 | 1:10.91 | 2:27.91 | 3:44.19 | 4:58.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Alex Søndergaard | 2003 | 359 | 1:11.49 | 2:28.42 | 3:44.73 | 4:59.33 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 349 | 1:11.69 | 2:28.74 | 3:46.08 | 5:01.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Nygaard | 2003 | 343 | 1:11.45 | 2:29.23 | 3:47.47 | 5:03.81 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | 341 | 1:12.53 | 2:29.98 | 3:48.26 | 5:04.46 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Marius Gystad | 2003 | 312 | 1:13.51 | 2:33.73 | 3:54.88 | 5:13.70 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:49 |