2019-09-19   02:12:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset UiTa Syysuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:05   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 1, 200m VU Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kalle Pyykkönen  1996    670  26.65  55.63  1:24.82    1:53.52   
  Uinti Tampere                   
                     
Miro Vasko  1993    594  28.19  58.71  1:28.78    1:58.20   
  TaTu Tampere                   
                     
Pavel Konashev  2001    523  28.64  1:00.03  1:32.19    2:03.26   
  Nevskaya Volna                   
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    519  28.68  1:00.05  1:32.44    2:03.58   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Joona Korhonen  2000    517  28.67  1:00.64  1:31.85    2:03.80   
  TaTu Tampere                   
                     
Walentin Koskinen  2000    500  28.98  1:01.04  1:32.72    2:05.12   
  Uinti Tampere                   
                     
Leo Kuusela  1999    490  28.20  1:00.33  1:33.94    2:06.03   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Martti Tervanen  2000    483  28.74  1:00.79  1:34.34    2:06.60   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Santeri Mettälä  1999    479  29.58  1:01.62  1:34.46    2:06.94   
  TaTu Tampere                   
                     
10  Jaakko Reinonen  2001    432  28.99  1:02.07  1:36.77    2:11.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
11  Kalle Hepojoki  2000    395  30.51  1:05.17  1:40.93    2:15.33   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Lauri Koskela  1999    381  30.38  1:04.65  1:40.85    2:16.98   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Tatu Hapuoja  2003    366  30.88  1:05.91  1:42.61    2:18.85   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Firas El-Idi  2001    347  28.98  1:04.48  1:43.12    2:21.40   
  Lahden Kaleva                   
                     
15  Eemil Kylmä  2001    316  31.84  1:09.13  1:47.74    2:25.79   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Henrik Martola  2000    316  32.23  1:09.80  1:48.77    2:25.85   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Aarne Sarkima  1999    309  32.10  1:09.09  1:48.17    2:26.97   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
18  Markus Heino  2000    308  31.44  1:08.93  1:50.39    2:27.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
19  Eetu Partanen  2001    307  30.88  1:07.86  1:48.02    2:27.29   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Eemeli Leinonen  2002    293  33.79  1:12.20  1:53.09    2:29.55   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Waltteri Tiitola  2000    276  35.91  1:15.14  1:55.06    2:32.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
22  Urho Läärä  2002    274  32.64  1:11.58  1:52.66    2:32.81   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
23  Pieti Raunio  2002    267  33.99  1:13.55  1:54.47    2:34.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
24  Tatu Korhonen  2000    266  32.35  1:11.83  1:54.28    2:34.40   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Eero Ala-Karvia  2001    257  34.69  1:13.62  1:54.82    2:36.10   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Wäinö Koskinen  2002    250  34.27  1:14.61  1:56.35    2:37.74   
  Uinti Tampere                   
                     
27  Max Åström  2002    224  36.16  1:18.15  2:01.13    2:43.51   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Joona Kortteinen  2003    219  35.77  1:18.68  2:03.99    2:44.79   
  Uinti Tampere                   
                     
29  Samuel Sainio  2005    195  39.12  1:24.16  2:09.11    2:51.14   
  Uinti Tampere                   
                     
30  Samuli Hartikainen  2001    195  38.16  1:22.76  2:07.87    2:51.28   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Eemil Sipola  2003    194  39.28  1:23.29  2:08.97    2:51.47   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Elias Jääskeläinen  2002    192  39.16  1:24.14  2:09.81    2:52.14   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Topi Raitalaakso  2003    191          2:52.46   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Ilpo Pitkänen  2003    177  39.73  1:24.91  2:12.01    2:56.77   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
35  Visa Kotiniitty  2003    165  39.05  1:26.36  2:15.43    3:01.15   
  Uinti Tampere                   
                     
36  Miro Birkstedt  2004    163  41.51  1:29.13  2:17.06    3:01.72   
  TaTu Tampere                   
                     
37  Konsta Kallio  2004    152  39.69  1:30.23  2:20.66    3:06.04   
  Uinti Tampere                   
                     
38  Joona Saloniemi  2004    149  40.73  1:29.08  2:19.61    3:07.24   
  TaTu Tampere                   
                     
39  Niilo Kilpeläinen  2004    146  43.19  2:22.07  3:08.39    3:08.39   
  TaTu Tampere                   
                     
40  Karri Korhonen  2002    141          3:10.56   
  Uinti Tampere                   
                     
41  Petteri Lepola  2003    139  40.97  1:30.98  2:23.21    3:11.74   
  TaTu Tampere                   
                     
42  Aarne Eskelinen  2004    136  44.78  2:25.05  3:12.77    3:12.77   
  Uinti Tampere                   
                     
43  Otto Ahvonen  2003    132          3:14.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
44  Ilja Syrjä  2004    118  44.39  1:38.96  2:33.15    3:22.47   
  Uinti Tampere                   
                     
45  Ville Syrjäkoski  2002    116          3:23.20   
  TaTu Tampere                   
                     
46  Kalle Välimäki  2004    115  40.62  1:31.55  2:28.51    3:24.19   
  Uinti Tampere                   
                     
47  Lenni Lehtonen  2004    115  46.26  1:37.53  2:31.65    3:24.31   
  Uinti Tampere                   
                     
48  Jaakko Virtanen  2003    111  44.28  1:38.16  2:32.70    3:26.71   
  Uinti Tampere                   
                     
49  Niklas Tikkanen  2007    78  48.98  1:48.28  2:50.98    3:52.55   
  TaTu Tampere                   
                     
Leevi Lehtonen  2003              DNF   
  Uinti Tampere                   
                     
Oskar Tuominen  2004              DNF   
  Uinti Tampere                   
                     
Riccardo Castagno  2004              DNF   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:05 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:02   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 2, 200m VU Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Carita Luukkanen  1996    620  29.71  1:02.62  1:36.44    2:10.31   
  Uinti Tampere                   
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    620  30.49  1:04.03  1:38.02    2:10.35   
  TaTu Tampere                   
                     
Suvi Huhtanen  1999    620  30.19  1:03.85  1:37.56    2:10.35   
  Uinti Tampere                   
                     
Emma Nieminen  1996    590  30.48  1:04.11  1:38.53    2:12.53   
  Uinti Tampere                   
                     
Nea Virta  1996    590  30.70  1:04.17  1:38.83    2:12.54   
  Uinti Tampere                   
                     
Hanna Hammar  1998    588  30.10  1:03.98  1:38.38    2:12.64   
  Uinti Tampere                   
                     
Heini Hammar  1999    566  30.54  1:04.41  1:39.46    2:14.34   
  Uinti Tampere                   
                     
Hanna Rautiainen  1999    553  30.39  1:04.25  1:40.04    2:15.37   
  Uinti Tampere                   
                     
Selina Virkkunen  1997    540  30.66  1:05.81  1:41.62    2:16.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
10  Janna Appelberg  2001    535  31.15  1:05.48  1:41.03    2:16.86   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
11  Emilia Lahtinen  1996    533  30.57  1:04.88  1:40.67    2:17.09   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Emilia Potkonen  1998    509  32.46  1:07.91  1:43.83    2:19.15   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Anni Hirvo  2001    501  31.41  1:06.74  1:43.89    2:19.94   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
14  Eevi Kotiranta  2001    500  31.43  1:07.02  1:43.64    2:20.02   
  Uimaseura Aquila                   
                     
15  Ninni Luoma  1998    489  33.13  1:08.80  1:45.16    2:21.04   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Ida Tahvanainen  1997    485  31.41  1:07.09  1:44.61    2:21.40   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Nora Kosonen  2001    474  31.56  1:07.54  1:45.06    2:22.58   
  TaTu Tampere                   
                     
18  Enni Lahtinen  2002    472  32.07  1:07.63  1:45.69    2:22.78   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Hilla Nieminen  2001    457  33.26  1:09.67  1:46.52    2:24.32   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Roosa Lehtola  2001    422  32.91  1:10.07  1:49.76    2:28.12   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
21  Sanni Kilponen  2001    420  32.28  1:09.22  1:49.42    2:28.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
22  Emma Kajanto  2002    418  33.09  1:10.48  1:49.44    2:28.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
23  Ella Ekman  2003    404  35.22  1:12.62  1:52.01    2:30.38   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Aino Pere  2000    398  32.92  1:10.47  1:50.86    2:31.05   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Ida Lehtovaara  2003    395  34.97  1:14.46  1:53.75    2:31.50   
  Uimaseura Aquila                   
                     
26  Johanna Vieraankivi  2001    385  34.43  1:13.70  1:53.47    2:32.70   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Jonna Tiesmäki  2001    372  35.18  1:15.11  1:55.77    2:34.55   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Saija Mikkonen  2001    357  33.76  1:13.07  1:55.34    2:36.63   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
29  Elina Palojärvi  2002    356  34.01  1:14.11  1:56.15    2:36.82   
  Uinti Tampere                   
                     
30  Kamilla Karppinen  2001    355  36.42  1:16.52  1:57.31    2:36.90   
  Uinti Tampere                   
                     
31  Oona Ahinko  2001    351  34.45  1:13.97  1:55.21    2:37.47   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
32  Saara Hirvo  1999    351  34.18  1:13.66  1:55.27    2:37.57   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
33  Iida Jantunen  2000    350  35.58  1:15.71  1:56.78    2:37.67   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
34  Lotta Isola  2003    347  34.99  1:15.32  1:57.41    2:38.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
35  Emilia Majuri  2001    322  35.47  1:17.29  2:01.33    2:42.06   
  Uinti Tampere                   
                     
36  Mariia Sherstiuk  2003    321  35.20  1:16.47  1:59.63    2:42.23   
  Uinti Tampere                   
                     
37  Riina Karola  2000    321  34.82  1:15.32  1:58.42    2:42.28   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
38  Maiju Harju  2002    312  36.91  1:17.87  2:01.40    2:43.86   
  Uinti Tampere                   
                     
39  Viivi Hakamäki  2002    288  38.68  1:22.40  2:06.94    2:48.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
40  Diana Seiger  2003    283  1:22.48  2:06.45  2:49.29    2:49.29   
  Cetus Espoo                   
                     
41  Veera Vahtolammi  2004    274  38.66  1:22.14  2:06.85    2:51.14   
  Uinti Tampere                   
                     
42  Evgenia Vlasova  2003    272  37.30  1:20.54  2:06.90    2:51.52   
  Uinti Tampere                   
                     
43  Cami Wacklin  2002    271  38.60  1:22.31  2:07.43    2:51.74   
  Cetus Espoo                   
                     
44  Ilona Halima  2003    260  39.39  1:23.74  2:10.37    2:54.09   
  Uinti Tampere                   
                     
45  Nelly Plukka  2003    255  38.33  1:22.84  2:10.45    2:55.17   
  Cetus Espoo                   
                     
46  Jessica Mäkinen  2004    255  37.30  1:22.38  2:09.31    2:55.22   
  Uinti Tampere                   
                     
47  Aada Hakala  2004    254  39.04  1:24.36  2:10.82    2:55.37   
  Uinti Tampere                   
                     
48  Emmi Partanen  2003    238  39.45  1:25.38  2:13.26    2:59.37   
  Cetus Espoo                   
                     
49  Noora Pätiälä  2004    206  41.03  1:29.00  2:19.59    3:08.05   
  Uinti Tampere                   
                     
50  Frida Ekman  2004    199  39.99  1:30.87  2:21.45    3:10.14   
  Uinti Tampere                   
                     
51  Rebekka Aaltola  2005    192  41.06  1:30.68  2:22.63    3:12.40   
  Uinti Tampere                   
                     
52  Silja Rossi  2004    192  42.37  1:31.56  2:24.14    3:12.55   
  Uinti Tampere                   
                     
53  Viivi Heittokangas  2004    181  42.57  1:33.72  2:27.47    3:16.27   
  Uinti Tampere                   
                     
54  Lotta Ruppa  2003    172  41.27  1:31.93  2:27.16    3:19.57   
  TaTu Tampere                   
                     
55  Wilma Lassila  2004    164  43.84  1:37.63  2:33.21    3:23.05   
  TaTu Tampere                   
                     
56  Noora Kylmämetsä  2004    161  46.97  1:39.80  2:33.70    3:23.97   
  Uinti Tampere                   
                     
57  Ranja Ruotoistenmäki  2004    148  48.20  1:42.35  2:38.92    3:30.13   
  Uinti Tampere                   
                     
58  Ida Töyrylä  2004    142  46.04  1:41.58  2:40.25    3:32.61   
  Uinti Tampere                   
                     
59  Roosa Tuomola  2005    135  44.18  1:40.00  2:40.89    3:36.29   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
60  Susanna Uitto  2004    131  47.73  1:45.33  2:44.50    3:38.81   
  Uinti Tampere                   
                     
61  Henni Halme  2005    128  44.98  1:42.07  2:42.06    3:40.03   
  Uinti Tampere                   
                     
62  Emma Jussila  2005    123  48.18  1:46.32  2:45.85    3:43.40   
  Uinti Tampere                   
                     
Aino Lepola  2005              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:02 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:02   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 3, 50m RU P11, 14, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuel Sainio  2005    188          44.04   
  Uinti Tampere                   
Lev Vlasov  2007    148          47.66   
  Uinti Tampere                   
Eero Rautaporras  2005    146          47.89   
  Nokian Pyry                   
Riccardo Castagno  2004    143          48.18   
  Uinti Tampere                   
Topias Kupiainen  2004    134          49.24   
  Nokian Pyry                   
Daniel Kontula  2005    130          49.84   
  Uinti Tampere                   
Onni Pajumäki  2004    126          50.35   
  Uinti Tampere                   
Eemil Virtanen  2005    123          50.73   
  Uinti Tampere                   
Akseli Liukkonen  2005    123          50.75   
  Uinti Tampere                   
10  Miklas Pikkuhuhta  2005    118          51.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Markus Koskinen  2005    111          52.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
12  Mikael Tuohioja  2005    106          53.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Ilja Syrjä  2004    106          53.27   
  Uinti Tampere                   
14  Aleksi Kokkonen  2004    103          53.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
15  Joni Routamo  2005    101          54.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
16  Jaakko Karti  2004    101          54.21   
  Uinti Tampere                   
17  Lauri Mäkinen  2004    100          54.27   
  Uinti Tampere                   
18  Albert Laakkonen  2007    86          57.09   
  Uinti Tampere                   
19  Samuele Cavallotti  2005    85          57.32   
  Uinti Tampere                   
20  Antti Lepola  2006    79          58.70   
  TaTu Tampere                   
21  Sampo Rautio  2004    77          59.14   
  Uinti Tampere                   
22  Vilho Reunanen  2007    77          59.34   
  Uinti Tampere                   
23  Nicolas Knuutila  2004    75          59.77   
  Uinti Tampere                   
24  Joona Talja  2007    75          59.82   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
25  Veikko Saarinen  2006    73          1:00.32   
  TaTu Tampere                   
26  Väinö Pitkänen  2006    71          1:00.94   
  Uinti Tampere                   
27  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    65          1:02.67   
  Uinti Tampere                   
28  Lucas Kerby  2005    64          1:02.86   
  Uinti Tampere                   
29  Niklas Töyrylä  2006    63          1:03.15   
  Uinti Tampere                   
30  Aapo Koivuniemi  2004    61          1:03.82   
  Uinti Tampere                   
31  Castor Trygg  2004    61          1:03.93   
  Uinti Tampere                   
32  Veeti Heittokangas  2006    36          1:15.91   
  Uinti Tampere                   
33  Henrik Leinonen  2005    35          1:16.56   
  Uinti Tampere                   
34  Valtteri Pellinen  2007    33          1:18.14   
  Uinti Tampere                   
Eelis Juuti  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Elias Tuominen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Jani Siren  2005              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Urho Käkelä  2005              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 3, 50m RU P11, 14, M, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Leino  2001    387          34.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Perttu Mikkola  2001    267          39.20   
  Nokian Pyry                   
Sami Peltonen  2001    256          39.73   
  Uinti Tampere                   
Tuukka Jaakola  2001    240          40.62   
  Uinti Tampere                   
Juuso Toivonen  2001    214          42.16   
  Uinti Tampere                   
Aapo Huhti  2003    212          42.28   
  Loimaan Uimaseura                   
Olli Peura  2001    212          42.33   
  Uinti Tampere                   
Axel Olander  2002    198          43.32   
  Nokian Pyry                   
Jere Broman  2002    196          43.44   
  Nokian Pyry                   
10  Aapo Löyttyniemi  2001    155          46.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
11  Leevi Lehtonen  2003    147          47.82   
  Uinti Tampere                   
12  Otto Ahvonen  2003    141          48.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
13  Markus Kylliäinen  2002    121          50.99   
  Uinti Tampere                   
14  Joonas Nieminen  2003    99          54.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Robert Aspholm  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Roope Autio  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 3, 50m RU P11, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Kulmala  1998    610          29.77   
  Uinti Tampere                   
Jyri Lähde  1996    606          29.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Antti Leiponen  1998    595          30.01   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Tuomas Ikonen  1996    555          30.71   
  Tuusulan Uimaseura                   
Elias Kouvo  1994    554          30.73   
  TaTu Tampere                   
Matias Tyry  1993    546          30.88   
  TaTu Tampere                   
Noah Badji  1996    503          31.74   
  Uinti Tampere                   
Tino Laine  1998    502          31.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Olli Rautaporras  2000    480          32.24   
  Nokian Pyry                   
10  Aake Nyrhinen  1997    479          32.26   
  Uinti Tampere                   
11  Kasimir Kirjonen  2000    459          32.73   
  Uinti Tampere                   
12  Venni Rastas  1999    440          33.18   
  Tuusulan Uimaseura                   
13  Artturi Kaarlenkaski  1997    421          33.67   
  Uinti Tampere                   
14  Mika Pöyhölä  1966    411          33.95   
  S.C.Pingviinit                   
15  Mikko Suova  1997    392          34.50   
  Uinti Tampere                   
16  Teemu Saarinen  1995    391          34.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
17  Sampo Kärkkäinen  2000    349          35.84   
  Nokian Pyry                   
18  Arttu Heikkinen  2000    318          36.99   
  Uinti Tampere                   
19  Daniel Laurila  1996    294          37.94   
  Nokian Pyry                   
20  Pyry Korpikoski  1999    251          40.01   
  Tuusulan Uimaseura                   
21  Henrik Martola  2000    247          40.24   
  Cetus Espoo                   
22  Lauri Löyttyniemi  1999    182          44.51   
  Uinti Tampere                   
Onni Kuronen  2000              DNS   
  Nokian Pyry                   
Lasse Purmonen  1985              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:02 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:02   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 4, 50m RU T10, 13, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nelli Lehmijoki  2005    211          48.32   
  Nokian Pyry                   
Melina Rantala  2005    175          51.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Hilla Penttilä  2005    169          52.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Helmi Käkelä  2006    152          53.92   
  Tuusulan Uimaseura                   
Isla Leinonen  2006    149          54.29   
  Uinti Tampere                   
Henni Halme  2005    147          54.45   
  Uinti Tampere                   
Olivia Talvitie  2006    140          55.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Nella Kortteinen  2007    137          55.85   
  Uinti Tampere                   
Eeva Toroi  2005    136          55.93   
  Uinti Tampere                   
10  Kaisu Leinonen  2005    133          56.39   
  Uinti Tampere                   
11  Hilda Mäkelä  2005    129          56.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
12  Aada Lehtoniemi  2005    110          1:00.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Elvira Lyden  2006    109          1:00.14   
  Uinti Tampere                   
14  Elena Surakka  2005    108          1:00.41   
  Uinti Tampere                   
15  Piitu Perkola  2006    100          1:02.03   
  TaTu Tampere                   
16  Tilda Saario  2005    89          1:04.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Suvi Kuusiluoma  2005    83          1:05.99   
  Uinti Tampere                   
18  Milana Virtanen  2006    55          1:15.29   
  Uinti Tampere                   
Monika Yli-Äyhö  2006              DNS   
  Uinti Tampere                   
Emilia Peuhkurinen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Ines Pälviranta  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Julia Leppälahti  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Maisa Savisto  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Viivi Kiiveri  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 4, 50m RU T10, 13, N, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Nieminen  2002    481          36.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Enni Lahtinen  2002    458          37.35   
  Uinti Tampere                   
Ada Aartela  2002    384          39.62   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Eveliina Koivula  2003    379          39.78   
  Uinti Tampere                   
Hanni Riikonen  2002    376          39.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Iida Koskiluoto  2002    349          40.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Tiia Strandberg  2002    348          40.93   
  Nokian Pyry                   
Jenni Moisio  2002    347          40.95   
  Nokian Pyry                   
Ida Lehtovaara  2003    346          41.02   
  Uimaseura Aquila                   
10  Siiri Välimaa  2002    344          41.09   
  Tuusulan Uimaseura                   
11  Aada Taiponen  2004    329          41.68   
  Swimming Team Riksu                   
12  Jessika Liimatta  2004    304          42.81   
  TaTu Tampere                   
13  Mikaela Jokela  2002    272          44.42   
  Tuusulan Uimaseura                   
14  Siiri Reinonen  2004    270          44.55   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
15  Kiia Saari  2002    269          44.61   
  Uinti Tampere                   
16  Milla Salminen  2003    267          44.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
17  Minea Wiren  2003    264          44.87   
  Nokian Pyry                   
18  Nelli Vartiainen  2002    264          44.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
19  Emmi Partanen  2003    261          45.04   
  Cetus Espoo                   
20  Salla Rantala  2004    251          45.65   
  Nokian Pyry                   
21  Silja Rossi  2004    235          46.66   
  Uinti Tampere                   
22  Oona Lehtola  2003    231          46.89   
  Tuusulan Uimaseura                   
23  Sanni Salmi  2003    219          47.75   
  Nokian Pyry                   
24  Ronja Myllykallio  2003    204          48.87   
  Nokian Pyry                   
25  Sini Korin  2003    202          49.01   
  Nokian Pyry                   
26  Jemina Knuutila  2002    201          49.13   
  Uinti Tampere                   
27  Kiona Inkilä  2004    201          49.16   
  Uinti Tampere                   
28  Oona Holmberg  2004    200          49.23   
  Uinti Tampere                   
29  Siiri Mätäsjärvi  2004    195          49.59   
  Uinti Tampere                   
30  Milka-Maria Rasinpää  2003    195          49.66   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
31  Viivi Nieminen  2002    173          51.68   
  Uinti Tampere                   
32  Ida Töyrylä  2004    170          51.90   
  Uinti Tampere                   
33  Alina Antila  2004    160          52.94   
  Tuusulan Uimaseura                   
34  Veera Mikkonen  2004    151          53.98   
  Tuusulan Uimaseura                   
35  Essi Turkki  2004    146          54.57   
  Uinti Tampere                   
36  Elina Syvänne  2004    130          56.78   
  Tuusulan Uimaseura                   
37  Iida Kallio  2004    129          56.95   
  Loimaan Uimaseura                   
38  Melissa Virtanen  2004    126          57.38   
  Uinti Tampere                   
39  Saga Peltolehto  2003    112          59.60   
  Nokian Pyry                   
40  Elle Axén  2004    107          1:00.55   
  Uinti Tampere                   
41  Ida Kupiainen  2004    93          1:03.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Aada Viitamäki  2003              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Sanna Peltonen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Siiri Toiva  2002              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sofia Blomfelt  2003              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 4, 50m RU T10, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Mäkinen  1995    708          32.31   
  Uinti Tampere                   
Ida Hulkko  1998    706          32.33   
  Mikkelin Uimaseura                   
Aliisa Liukkonen  1999    605          34.04   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Emilia Lahtinen  1996    599          34.16   
  Uinti Tampere                   
Roosa Mäkinen  1999    576          34.60   
  Uinti Tampere                   
Emma Nieminen  1996    560          34.93   
  Uinti Tampere                   
Fanni Pirhonen  2000    513          35.97   
  Uinti Tampere                   
Inka Aaltonen  1999    475          36.89   
  Uinti Tampere                   
Fanny Grönvall  2000    470          37.04   
  Uinti Tampere                   
10  Maria Ripatti  1987    464          37.18   
  Järvenpään Uintiklubi                   
11  Johanna Suova  1999    456          37.39   
  Uinti Tampere                   
12  Nea Virta  1996    456          37.41   
  Uinti Tampere                   
13  Iida-Maria Rantanen  1998    452          37.50   
  Uinti Tampere                   
14  Milla-Marita Anttila  2000    450          37.57   
  Uimaseura Aquila                   
15  Mila Manner  2001    440          37.84   
  Nokian Pyry                   
16  Säde Lahtinen  2001    426          38.26   
  Järvenpään Uintiklubi                   
17  Millariina Bruce  2001    417          38.53   
  Uimaseura Aquila                   
18  Noora Saarinen  1996    395          39.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
19  Anni Aro  2001    393          39.31   
  Nokian Pyry                   
20  Camilla Tyven  2001    390          39.39   
  Nokian Pyry                   
21  Emmiina Rautiainen  2000    373          39.99   
  Uinti Tampere                   
22  Noora Vallinen  1998    359          40.52   
  Nokian Pyry                   
23  Viivi Jokiniemi  2001    349          40.89   
  Uinti Tampere                   
24  Anna Rantanen  2001    336          41.40   
  Uinti Tampere                   
25  Anni Matikainen  2001    334          41.47   
  Nokian Pyry                   
26  Sofia Hinkka  2001    330          41.66   
  Tuusulan Uimaseura                   
27  Sara Lehtinen  1999    309          42.59   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
28  Aurora Hirvonen  2000    295          43.23   
  Uinti Tampere                   
29  Emma Latva  2001    264          44.89   
  Uinti Tampere                   
30  Daria Marishina  2001    263          44.92   
  Uinti Tampere                   
31  Säde Kotiniitty  2001    247          45.84   
  Uinti Tampere                   
32  Jenni Hakala  2001    223          47.48   
  Uinti Tampere                   
33  Nuppu Toiva  2001    221          47.60   
  Nokian Pyry                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:02 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:08   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 5, 50m SU P11, 14, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jesper Isomaa  2004    165          41.15   
  Loimaan Uimaseura                   
Konsta Kallio  2004    164          41.24   
  Uinti Tampere                   
Eero Rautaporras  2005    149          42.60   
  Nokian Pyry                   
Aleksi Kokkonen  2004    144          43.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Topias Kupiainen  2004    134          44.17   
  Nokian Pyry                   
Aarne Eskelinen  2004    103          48.12   
  Uinti Tampere                   
Osmo Mäkelä  2004    99          48.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Miklas Pikkuhuhta  2005    97          49.18   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Jaakko Karti  2004    94          49.72   
  Uinti Tampere                   
10  Kalle Välimäki  2004    90          50.39   
  Uinti Tampere                   
11  Onni Pajumäki  2004    88          50.67   
  Uinti Tampere                   
12  Markus Koskinen  2005    87          50.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Lenni Lehtonen  2004    86          51.07   
  Uinti Tampere                   
14  Urho Käkelä  2005    80          52.47   
  Tuusulan Uimaseura                   
15  Akseli Liukkonen  2005    79          52.66   
  Uinti Tampere                   
16  Albert Laakkonen  2007    78          52.82   
  Uinti Tampere                   
17  Eemil Virtanen  2005    78          52.83   
  Uinti Tampere                   
18  Samuele Cavallotti  2005    71          54.37   
  Uinti Tampere                   
19  Niklas Tikkanen  2007    64          56.37   
  TaTu Tampere                   
20  Mikael Tuohioja  2005    63          56.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
21  Joona Talja  2007    63          56.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
22  Niklas Töyrylä  2006    62          57.11   
  Uinti Tampere                   
23  Väinö Pitkänen  2006    61          57.43   
  Uinti Tampere                   
24  Valtteri Pellinen  2007    60          57.75   
  Uinti Tampere                   
25  Elias Tuominen  2005    59          57.89   
  Uinti Tampere                   
26  Vilho Reunanen  2007    57          58.56   
  Uinti Tampere                   
27  Veeti Heittokangas  2006    53          1:00.14   
  Uinti Tampere                   
Oskar Tuominen  2004              DNS   
  Uinti Tampere                   
Sauli Gummerus  2004              DNS   
  Uinti Tampere                   
Daniel Kontula  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Henrik Leinonen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Jani Siren  2005              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Rasmus Ruotoistenmäki  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Sampo Rautio  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Topi Salminen  2004              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 5, 50m SU P11, 14, M, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tatu Hörkkö  2001    339          32.42   
  Uinti Tampere                   
Tatu Hapuoja  2003    330          32.71   
  Uinti Tampere                   
Axel Olander  2002    274          34.80   
  Nokian Pyry                   
Perttu Mikkola  2001    268          35.05   
  Nokian Pyry                   
Iivari Tuomola  2002    238          36.44   
  Tuusulan Uimaseura                   
Sami Peltonen  2001    238          36.48   
  Uinti Tampere                   
Urho Läärä  2002    234          36.68   
  Tuusulan Uimaseura                   
Joona Kortteinen  2003    208          38.13   
  Uinti Tampere                   
Max Åström  2002    205          38.32   
  Cetus Espoo                   
10  Tuukka Jaakola  2001    186          39.57   
  Uinti Tampere                   
11  Olli Peura  2001    183          39.82   
  Uinti Tampere                   
12  Elias Jääskeläinen  2002    181          39.91   
  Cetus Espoo                   
13  Topi Raitalaakso  2003    173          40.56   
  Uinti Tampere                   
14  Eemil Sipola  2003    159          41.71   
  Uinti Tampere                   
15  Jere Broman  2002    158          41.79   
  Nokian Pyry                   
15  Miro Moisio  2002    158          41.79   
  Tuusulan Uimaseura                   
17  Petteri Lepola  2003    120          45.81   
  TaTu Tampere                   
18  Jaakko Virtanen  2003    103          48.08   
  Uinti Tampere                   
19  Valtteri Jussila  2003    97          49.05   
  Uinti Tampere                   
20  Ville Syrjäkoski  2002    97          49.09   
  TaTu Tampere                   
21  Joonas Nieminen  2003    85          51.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Mikael Halonen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Robert Aspholm  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 5, 50m SU P11, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaakko Rautalin  1989    745          24.94   
  Uinti Tampere                   
Teemu Aho  1994    640          26.23   
  Uinti Tampere                   
Niklas Reunanen  1998    604          26.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Tuomas Ikonen  1996    563          27.38   
  Tuusulan Uimaseura                   
Matias Tyry  1993    561          27.41   
  TaTu Tampere                   
Toni Knuutila  1993    500          28.48   
  Eura Swimming Team                   
Antti Hakkarainen  2000    486          28.74   
  TaTu Tampere                   
Mikael Karuveha  1999    469          29.09   
  TaTu Tampere                   
Saku Salo  1995    454          29.41   
  Uinti Tampere                   
10  Lauri Jämsén  2000    401          30.64   
  Järvenpään Uintiklubi                   
11  Aapo Eerola  1999    386          31.05   
  TaTu Tampere                   
12  Mikko Suova  1997    382          31.14   
  Uinti Tampere                   
13  Niklas Uitto  2000    376          31.31   
  Uinti Tampere                   
14  Aarne Sarkima  1999    300          33.75   
  Tuusulan Uimaseura                   
15  Roope Liuska  2000    284          34.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
16  Olli Rautaporras  2000    267          35.11   
  Nokian Pyry                   
17  Daniel Laurila  1996    240          36.34   
  Nokian Pyry                   
18  Sampo Kärkkäinen  2000    222          37.33   
  Nokian Pyry                   
19  Joona Siren  2000    212          37.90   
  Tuusulan Uimaseura                   
20  Lauri Löyttyniemi  1999    176          40.29   
  Uinti Tampere                   
21  Lasse Purmonen  1985    81          52.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Onni Kuronen  2000              DNS   
  Nokian Pyry                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:08 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:09   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 6, 50m SU T10, 13, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nelli Lehmijoki  2005    177          45.75   
  Nokian Pyry                   
Rebekka Aaltola  2005    174          46.00   
  Uinti Tampere                   
Isla Leinonen  2006    150          48.34   
  Uinti Tampere                   
Roosa Tuomola  2005    111          53.47   
  Tuusulan Uimaseura                   
Emilia Peuhkurinen  2005    106          54.26   
  Uinti Tampere                   
Nella Kortteinen  2007    97          55.75   
  Uinti Tampere                   
Helmi Käkelä  2006    95          56.17   
  Tuusulan Uimaseura                   
Eeva Toroi  2005    94          56.33   
  Uinti Tampere                   
Elvira Lyden  2006    82          58.96   
  Uinti Tampere                   
10  Joanna Salonen  2006    77          1:00.29   
  Uinti Tampere                   
11  Peppi Peltotalo  2006    75          1:00.85   
  Uinti Tampere                   
12  Tilda Saario  2005    75          1:00.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Viivi Kiiveri  2006    66          1:03.53   
  Uinti Tampere                   
14  Kaisu Leinonen  2005    65          1:03.62   
  Uinti Tampere                   
15  Maisa Savisto  2006    63          1:04.46   
  Uinti Tampere                   
16  Julia Krainikova  2007    59          1:05.69   
  Uinti Tampere                   
Monika Yli-Äyhö  2006              DNS   
  Uinti Tampere                   
Elena Surakka  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Ippi Ranta  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Olivia Talvitie  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Venla Holma  2008              DSQ   
  Loimaan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Venny Korjonen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 50m SU T10, 13, N, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Kajanto  2002    451          33.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Jenni Moisio  2002    406          34.70   
  Nokian Pyry                   
Ella Ekman  2003    405          34.72   
  Uinti Tampere                   
Janita Brunila  2002    382          35.40   
  Uimaseura Aquila                   
Meri Lauronen  2002    380          35.47   
  Uimaseura Aquila                   
Aada Hakala  2004    304          38.22   
  Uinti Tampere                   
Kiia Kinnunen  2003    292          38.73   
  Uinti Tampere                   
Peppi-Stiina Ahti  2003    286          38.97   
  Swimming Team Riksu                   
Aada Taiponen  2004    272          39.62   
  Swimming Team Riksu                   
10  Ronja Myllykallio  2003    271          39.70   
  Nokian Pyry                   
11  Alina Antila  2004    266          39.93   
  Tuusulan Uimaseura                   
12  Tiia Strandberg  2002    264          40.02   
  Nokian Pyry                   
13  Diana Seiger  2003    264          40.03   
  Cetus Espoo                   
14  Nelly Plukka  2003    248          40.87   
  Cetus Espoo                   
15  Sanni Salmi  2003    247          40.92   
  Nokian Pyry                   
16  Cami Wacklin  2002    239          41.41   
  Cetus Espoo                   
17  Jessica Mäkinen  2004    236          41.54   
  Uinti Tampere                   
18  Sini Korin  2003    232          41.82   
  Nokian Pyry                   
19  Mikaela Jokela  2002    218          42.64   
  Tuusulan Uimaseura                   
20  Milka-Maria Rasinpää  2003    218          42.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
21  Jenna Boman  2003    217          42.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
22  Minea Wiren  2003    216          42.81   
  Nokian Pyry                   
23  Salla Rantala  2004    212          43.08   
  Nokian Pyry                   
23  Veera Vittaniemi  2002    212          43.08   
  Uinti Tampere                   
25  Kiia Saari  2002    210          43.20   
  Uinti Tampere                   
26  Siiri Toiva  2002    196          44.18   
  Nokian Pyry                   
27  Viivi Nieminen  2002    193          44.44   
  Uinti Tampere                   
28  Veera Vahtolammi  2004    192          44.48   
  Uinti Tampere                   
29  Nelli Vartiainen  2002    186          45.01   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
30  Liisa Siikala  2003    175          45.88   
  Uinti Tampere                   
31  Lotta Ruppa  2003    172          46.20   
  TaTu Tampere                   
32  Noora Pätiälä  2004    166          46.73   
  Uinti Tampere                   
33  Melissa Virtanen  2004    159          47.36   
  Uinti Tampere                   
34  Laura Valonen  2003    158          47.53   
  Uinti Tampere                   
35  Venla Mäkelä  2003    156          47.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
36  Viivi Heittokangas  2004    151          48.21   
  Uinti Tampere                   
37  Lotta Laine  2003    149          48.45   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
38  Sofia Blomfelt  2003    148          48.58   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
39  Essi Huotari  2004    146          48.78   
  Uinti Tampere                   
40  Ranja Ruotoistenmäki  2004    144          48.99   
  Uinti Tampere                   
41  Niini Saxelin  2003    138          49.73   
  Tuusulan Uimaseura                   
42  Noora Kylmämetsä  2004    136          49.96   
  Uinti Tampere                   
43  Elina Syvänne  2004    134          50.15   
  Tuusulan Uimaseura                   
44  Helmi Pihlapuro  2004    114          52.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
45  Essi Turkki  2004    105          54.37   
  Uinti Tampere                   
46  Laura Nyyssönen  2004    101          55.11   
  Uinti Tampere                   
47  Ida Kupiainen  2004    67          1:03.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Emma Kulmala  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Frida Ekman  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Hilla Muukka  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Ilona Halima  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Sanna Peltonen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Sanni Ollikainen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Susanna Uitto  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m SU T10, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Carita Luukkanen  1996    644          29.75   
  Uinti Tampere                   
Alma Lumio  1999    601          30.45   
  Uinti Tampere                   
Emma Nieminen  1996    564          31.09   
  Uinti Tampere                   
Henna Kainulainen  1998    559          31.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
Noora Kukkonen  1999    520          31.95   
  TaTu Tampere                   
Salla Puhtimäki  1998    514          32.07   
  Vesihelmen Uimaseura                   
Emilia Lahtinen  1996    512          32.12   
  Uinti Tampere                   
Vanessa Pönnighaus  1999    505          32.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Aino Puomila  1992    503          32.30   
  TaTu Tampere                   
10  Netta Nyberg  2001    489          32.62   
  Uinti Tampere                   
11  Aino Mononen  2001    473          32.97   
  Joensuun Uimaseura                   
12  Nea Reunanen  2001    468          33.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
13  Nea Virta  1996    462          33.24   
  Uinti Tampere                   
14  Roosa Oja  2000    451          33.50   
  Uinti Tampere                   
15  Ida Hulkko  1998    450          33.53   
  Mikkelin Uimaseura                   
16  Enni Määttä  1999    434          33.92   
  Uinti Tampere                   
17  Noora Saarinen  1996    430          34.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
18  Mila Manner  2001    422          34.24   
  Nokian Pyry                   
19  Laura Känsäkangas  1999    416          34.41   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
20  Camilla Tyven  2001    399          34.90   
  Nokian Pyry                   
21  Aino Jussila  2000    398          34.93   
  Uinti Tampere                   
22  Kiia Toikka  2001    395          35.02   
  Uimaseura Aquila                   
23  Senja Saarteinen  1999    393          35.07   
  TaTu Tampere                   
24  Roosa Lehtola  2001    390          35.16   
  Tuusulan Uimaseura                   
25  Janna Appelberg  2001    380          35.48   
  Tuusulan Uimaseura                   
26  Terhi Ikonen  1988    324          37.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
27  Minttu-Marie Rasinpää  2001    321          37.52   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
28  Anni Aro  2001    310          37.96   
  Nokian Pyry                   
29  Anni Hirvo  2001    307          38.07   
  Tuusulan Uimaseura                   
30  Laura Väisänen  2001    307          38.09   
  Uimaseura Aquila                   
31  Maria Suihko  2001    289          38.86   
  Tuusulan Uimaseura                   
32  Anni Matikainen  2001    275          39.48   
  Nokian Pyry                   
33  Marissa Cavallotti  2000    260          40.23   
  Uinti Tampere                   
34  Noora Vallinen  1998    259          40.31   
  Nokian Pyry                   
35  Saija Mikkonen  2001    257          40.40   
  Tuusulan Uimaseura                   
36  Aurora Hirvonen  2000    236          41.57   
  Uinti Tampere                   
37  Oona Ahinko  2001    232          41.78   
  Vesihelmen Uimaseura                   
38  Säde Kotiniitty  2001    211          43.13   
  Uinti Tampere                   
39  Daria Marishina  2001    202          43.76   
  Uinti Tampere                   
40  Nuppu Toiva  2001    176          45.84   
  Nokian Pyry                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:09 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:35   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 7, 400m SKU Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petja Yritys  1993    642  1:02.22  2:11.64  3:29.36    4:32.85   
  TaTu Tampere                   
                     
Mikael Karuveha  1999    545  1:07.55  2:24.54  3:45.03    4:48.18   
  TaTu Tampere                   
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    521  1:06.79  2:24.46  3:47.89    4:52.57   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Eetu Nyman  1999    474  1:07.78  2:25.73  3:52.87    5:01.91   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
Jakob Sievers  2000    472  1:06.03  2:21.82  3:52.31    5:02.40   
  Uinti Tampere                   
                     
Jere Kekola  2000    433  1:13.77  2:32.25  4:02.54    5:11.14   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Juha Hyvärinen  1998    424  1:13.49  2:35.11  3:58.74    5:13.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Timi Torkkel  2001    398  1:10.29  2:33.52  4:04.41    5:20.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Juha Jernvall  2000    347  1:14.35  2:42.49  4:14.57    5:35.01   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Viktor Savateev  2001              DSQ   
  Nevskaya Volna                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:35 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:46   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 8, 400m SKU Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Poutanen  1999    553  1:14.56  2:36.80  4:07.28    5:17.63   
  TaTu Tampere                   
                     
Mila Manner  2001    549  1:11.57  2:34.42  4:07.57    5:18.48   
  Nokian Pyry                   
                     
Lotta Aho  1999    515  1:12.73  2:38.58  4:09.01    5:25.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Armi Auvinen  2000    461  1:14.10  2:42.87  4:19.53    5:37.52   
  Uinti Tampere                   
                     
Elina Karinkanta  2000    459  1:15.15  2:44.26  4:18.96    5:38.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Taru Rilla  2000    441  1:16.85  2:41.54  4:23.53    5:42.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Emma von Dickoff  2002    427  1:19.10  2:47.79  4:25.95    5:46.31   
  Uinti Tampere                   
                     
Olga Koskinen  2002    409  1:18.58  2:48.99  4:29.63    5:51.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Erika Lahtinen  1998              DNS   
  Uinti Tampere                   
                     
Alma Lumio  1999              DNF   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:46 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:57   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 9, 400m VU Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Porkkala  2001    518  1:03.45  2:11.33  3:19.04    4:24.25   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Elias Soukola  1999    512  1:02.06  2:09.11  3:17.35    4:25.28   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    473  1:03.18  2:11.59  3:21.80    4:32.35   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Joona Lehtonen  2001    430  1:04.90  2:15.97  3:28.85    4:41.05   
  TaTu Tampere                   
                     
Eerik Tikkakoski  2001    428  1:04.91  2:16.67  3:30.04    4:41.52   
  TaTu Tampere                   
                     
Kalle Hepojoki  2000    385  1:08.93  2:24.76  3:38.94    4:51.69   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Pirkka Perkola  2001    349  1:10.98  2:28.24  3:45.99    5:01.22   
  TaTu Tampere                   
                     
Riku Leino  2001    342  1:10.91  2:27.72  3:45.87    5:03.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Petr Pankratov  2002    331  1:11.64  2:31.17  3:50.73    5:06.78   
  TaTu Tampere                   
                     
10  Mio Harju  2002    330  1:11.60  2:31.01  3:50.63    5:06.93   
  TaTu Tampere                   
                     
11  Nooa Lehtoniemi  2003    310  1:12.88  2:32.75  3:53.53    5:13.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:57 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:09   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 10, 400m VU Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iida-Maria Rantanen  1998    561  1:05.97  2:19.11  3:32.42    4:44.34   
  Uinti Tampere                   
                     
Susanna Ellonen  1999    551  1:09.38  2:22.95  3:33.69    4:45.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Annika Karinkanta  2000    530  1:09.97  2:24.08  3:37.26    4:49.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Nora Kosonen  2001    500  1:08.21  2:23.30  3:39.90    4:55.31   
  TaTu Tampere                   
                     
Pinja Penttilä  2001    497  1:11.43  2:25.50  3:40.84    4:55.91   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Minttu-Marie Rasinpää  2001    492  1:11.54  2:26.67  3:42.87    4:56.97   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Niina Roiko-Jokela  2001    467  1:10.90  2:27.09  3:44.94    5:02.19   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Anna Rantanen  2001    444  1:12.71  2:31.31  3:49.02    5:07.24   
  Uinti Tampere                   
                     
Suvi Kurth  2001    431  1:11.65  2:30.33  3:50.30    5:10.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
10  Siiri Nurmi  2000    395  1:16.04  2:39.24  4:00.24    5:19.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
11  Kiia Kinnunen  2003    385  1:14.94  2:37.44  4:00.18    5:22.16   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Tytti Kuusela  2000    371  1:17.97  2:41.20  4:04.10    5:26.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
13  Riina Karola  2000    347  1:17.84  2:43.10  4:08.26    5:33.64   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:09 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:16   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 11, 50m PU P11, 14, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lassi Niemi  2004    225          35.83   
  TaTu Tampere                   
Samuel Sainio  2005    166          39.66   
  Uinti Tampere                   
Konsta Kallio  2004    156          40.47   
  Uinti Tampere                   
Lev Vlasov  2007    140          41.89   
  Uinti Tampere                   
Aleksi Kokkonen  2004    138          42.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Onni Mäkimartti  2004    130          43.03   
  TaTu Tampere                   
Eero Leino  2004    125          43.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Akseli Kotti  2004    114          44.91   
  TaTu Tampere                   
Aarne Eskelinen  2004    100          46.89   
  Uinti Tampere                   
10  Niilo Kilpeläinen  2004    88          48.83   
  TaTu Tampere                   
11  Joni Routamo  2005    56          56.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Mitja Vaikkola  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 11, 50m PU P11, 14, M, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksandr Blandin  2001    411          29.30   
  Nevskaya Volna                   
Timi Torkkel  2001    358          30.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Leo Roine  2001    321          31.83   
  Uinti Tampere                   
Eemeli Leinonen  2002    304          32.42   
  Uinti Tampere                   
Eemil Kylmä  2001    295          32.73   
  Cetus Espoo                   
Sami Peltonen  2001    272          33.62   
  Uinti Tampere                   
Mikael Jokinen  2001    244          34.86   
  Loimaan Uimaseura                   
Wäinö Koskinen  2002    237          35.20   
  Uinti Tampere                   
Iivari Tuomola  2002    220          36.11   
  Tuusulan Uimaseura                   
10  Max Åström  2002    206          36.89   
  Cetus Espoo                   
11  Samuli Hartikainen  2001    200          37.26   
  Cetus Espoo                   
12  Tuukka Jaakola  2001    184          38.28   
  Uinti Tampere                   
13  Urho Lyytinen  2003    179          38.65   
  Uinti Tampere                   
14  Olli Peura  2001    170          39.34   
  Uinti Tampere                   
15  Eemil Pynnönen  2001    155          40.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
16  Miro Moisio  2002    154          40.59   
  Tuusulan Uimaseura                   
17  Kalle Haavisto  2003    138          42.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
18  Topi Raitalaakso  2003    134          42.58   
  Uinti Tampere                   
19  Visa Kotiniitty  2003    132          42.79   
  Uinti Tampere                   
20  Ilpo Pitkänen  2003    109          45.51   
  Loimaan Uimaseura                   
21  Joonas Nieminen  2003    50          58.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
 
Laji 11, 50m PU P11, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Laine  1995    652          25.13   
  TaTu Tampere                   
Jaakko Löyttyniemi  1997    607          25.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Tuomas Ikonen  1996    578          26.16   
  Tuusulan Uimaseura                   
Daniel Viitikko  1996    561          26.42   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Deny Belaic  1998    520          27.10   
  TaTu Tampere                   
Elias Kouvo  1994    492          27.60   
  TaTu Tampere                   
Teemu Laaksonen  1993    466          28.11   
  Uinti Tampere                   
Santeri Mettälä  1999    462          28.19   
  TaTu Tampere                   
Niklas Uitto  2000    452          28.40   
  Uinti Tampere                   
10  Lauri Jämsén  2000    441          28.62   
  Järvenpään Uintiklubi                   
11  Walentin Koskinen  2000    438          28.69   
  Uinti Tampere                   
12  Mikko Suova  1997    430          28.88   
  Uinti Tampere                   
13  Venni Rastas  1999    406          29.42   
  Tuusulan Uimaseura                   
14  Jaakko Kokko  1999    401          29.54   
  TaTu Tampere                   
15  Arttu Heikkinen  2000    393          29.75   
  Uinti Tampere                   
16  Artturi Kaarlenkaski  1997    388          29.88   
  Uinti Tampere                   
17  Aarne Sarkima  1999    352          30.86   
  Tuusulan Uimaseura                   
18  Pyry Korpikoski  1999    317          31.95   
  Tuusulan Uimaseura                   
19  Roope Liuska  2000    303          32.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
20  Markus Heino  2000    277          33.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
21  Lauri Löyttyniemi  1999    214          36.42   
  Uinti Tampere                   
22  Joona Siren  2000    186          38.16   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:16 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:34   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 12, 50m PU T10, 13, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Hinkka  2005    306          36.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Milla Lempiälä  2005    169          44.06   
  Loimaan Uimaseura                   
Melina Rantala  2005    129          48.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Hilla Penttilä  2005    128          48.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Helmi Käkelä  2006    94          53.55   
  Tuusulan Uimaseura                   
Emmi Lapikisto  2005    75          57.73   
  Uinti Tampere                   
Nelli-Noora Pitkänen  2005    60          1:02.10   
  Loimaan Uimaseura                   
Enni Halttunen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 12, 50m PU T10, 13, N, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Nieminen  2002    454          31.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Venla Pesu  2002    374          33.81   
  TaTu Tampere                   
Aino-Olivia Arola  2002    325          35.44   
  Uimaseura Aquila                   
Elina Palojärvi  2002    313          35.87   
  Uinti Tampere                   
Evgenia Vlasova  2003    311          35.97   
  Uinti Tampere                   
Siiri Välimaa  2002    307          36.11   
  Tuusulan Uimaseura                   
Mariia Sherstiuk  2003    269          37.74   
  Uinti Tampere                   
Peppi-Stiina Ahti  2003    255          38.42   
  Swimming Team Riksu                   
Emmi Partanen  2003    234          39.55   
  Cetus Espoo                   
10  Aada Taiponen  2004    205          41.32   
  Swimming Team Riksu                   
11  Maiju Harju  2002    203          41.45   
  Uinti Tampere                   
12  Kiia Saari  2002    197          41.83   
  Uinti Tampere                   
13  Santra Nieminen  2004    193          42.13   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
14  Kiona Inkilä  2004    189          42.47   
  Uinti Tampere                   
15  Jessica Mäkinen  2004    181          43.07   
  Uinti Tampere                   
16  Soile Auvinen  2002    180          43.17   
  Uinti Tampere                   
17  Veera Vahtolammi  2004    170          43.99   
  Uinti Tampere                   
18  Noora Pätiälä  2004    157          45.19   
  Uinti Tampere                   
19  Sofia Blomfelt  2003    154          45.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
20  Siiri Mätäsjärvi  2004    152          45.59   
  Uinti Tampere                   
21  Oona Holmberg  2004    148          46.07   
  Uinti Tampere                   
22  Viivi Nieminen  2002    142          46.69   
  Uinti Tampere                   
23  Alina Antila  2004    141          46.77   
  Tuusulan Uimaseura                   
24  Elina Syvänne  2004    117          49.83   
  Tuusulan Uimaseura                   
25  Wilma Lassila  2004    112          50.49   
  TaTu Tampere                   
26  Niini Saxelin  2003    72          58.45   
  Tuusulan Uimaseura                   
27  Iida Kallio  2004    65          1:00.58   
  Loimaan Uimaseura                   
Sanna Peltonen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 12, 50m PU T10, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alma Lumio  1999    682          27.69   
  Uinti Tampere                   
Carita Luukkanen  1996    595          28.98   
  Uinti Tampere                   
Hanna Hammar  1998    548          29.79   
  Uinti Tampere                   
Heini Hammar  1999    535          30.03   
  Uinti Tampere                   
Noora Kukkonen  1999    521          30.29   
  TaTu Tampere                   
Emma Männikkö  1998    520          30.31   
  Uinti Tampere                   
Salla Puhtimäki  1998    519          30.32   
  Vesihelmen Uimaseura                   
Hanna Rautiainen  1999    515          30.40   
  Uinti Tampere                   
Ida Tahvanainen  1997    507          30.57   
  Uinti Tampere                   
10  Aino Puomila  1992    502          30.66   
  TaTu Tampere                   
11  Nea Reunanen  2001    495          30.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
12  Roosa Oja  2000    494          30.82   
  Uinti Tampere                   
13  Ninni Luoma  1998    489          30.93   
  Uinti Tampere                   
14  Tiina Soukka  1996    489          30.94   
  TaTu Tampere                   
15  Maria Ripatti  1987    470          31.34   
  Järvenpään Uintiklubi                   
16  Emilia Potkonen  1998    463          31.50   
  Uinti Tampere                   
17  Netta Nyberg  2001    461          31.54   
  Uinti Tampere                   
18  Noora Poutanen  1999    457          31.64   
  TaTu Tampere                   
19  Ida Hulkko  1998    453          31.74   
  Mikkelin Uimaseura                   
20  Emmi Kilpinen  2000    443          31.98   
  Uinti Tampere                   
21  Ada Alajääskö  1998    441          32.02   
  TaTu Tampere                   
21  Johanna Suova  1999    441          32.02   
  Uinti Tampere                   
23  Janna Appelberg  2001    438          32.08   
  Tuusulan Uimaseura                   
24  Vilma Kotola  2001    432          32.24   
  Uimaseura Aquila                   
25  Sini Tuominen  2000    408          32.85   
  Uinti Tampere                   
26  Hilla Nieminen  2001    392          33.29   
  Uinti Tampere                   
27  Mai Multimäki  2000    375          33.78   
  Uinti Tampere                   
28  Kastehelmi Sinisalo  2001    374          33.81   
  Uinti Tampere                   
29  Saara Hirvo  1999    365          34.10   
  Tuusulan Uimaseura                   
30  Milla-Marita Anttila  2000    359          34.30   
  Uimaseura Aquila                   
31  Sofia Hinkka  2001    355          34.40   
  Tuusulan Uimaseura                   
32  Kiia Toikka  2001    348          34.64   
  Uimaseura Aquila                   
33  Terhi Ikonen  1988    331          35.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
34  Anniina Uusitalo  2001    286          36.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
35  Kamilla Karppinen  2001    242          39.08   
  Uinti Tampere                   
36  Emma Latva  2001    216          40.62   
  Uinti Tampere                   
37  Emilia Majuri  2001    200          41.63   
  Uinti Tampere                   
38  Daria Marishina  2001    199          41.75   
  Uinti Tampere                   
39  Säde Kotiniitty  2001    181          43.09   
  Uinti Tampere                   
40  Aurora Hirvonen  2000    157          45.10   
  Uinti Tampere                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:34 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:44   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 syyskuu 2015         
 
 
Laji 13, 50m VU P11, 14, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jesper Isomaa  2004    201          34.61   
  Loimaan Uimaseura                   
Samuel Sainio  2005    201          34.62   
  Uinti Tampere                   
Eero Rautaporras  2005    195          34.99   
  Nokian Pyry                   
Topias Kupiainen  2004    179          35.98   
  Nokian Pyry                   
Aleksi Kokkonen  2004    159          37.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Joona Saloniemi  2004    157          37.61   
  TaTu Tampere                   
Kalle Välimäki  2004    153          37.89   
  Uinti Tampere                   
Joni Routamo  2005    137          39.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Sampo Rautio  2004    129          40.10   
  Uinti Tampere                   
10  Miro Birkstedt  2004    124          40.68   
  TaTu Tampere                   
10  Osmo Mäkelä  2004    124          40.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
12  Atte Nieminen  2004    116          41.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Urho Käkelä  2005    113          41.88   
  Tuusulan Uimaseura                   
14  Albert Laakkonen  2007    113          41.90   
  Uinti Tampere                   
14  Eemil Virtanen  2005    113          41.90   
  Uinti Tampere                   
16  Joona Kurppa  2004    91          45.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Jaakko Karti  2004    87          45.74   
  Uinti Tampere                   
18  Sebastian Sojolin  2006    85          46.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
19  Kalle Heinonen  2006    80          46.94   
  TaTu Tampere                   
20  Joona Talja  2007    78          47.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
21  Vilho Reunanen  2007    74          48.32   
  Uinti Tampere                   
22  Topi Salminen  2004    73          48.42   
  Nokian Pyry                   
23  Valtteri Pellinen  2007    70          49.05   
  Uinti Tampere                   
24  Jani Siren  2005    69          49.43   
  Tuusulan Uimaseura                   
25  Veeti Heittokangas  2006    67          49.82   
  Uinti Tampere                   
26  Elias Tuominen  2005    67          49.88   
  Uinti Tampere                   
27  Lucas Kerby  2005    59          51.95   
  Uinti Tampere                   
28  Väinö Pitkänen  2006    56          52.95   
  Uinti Tampere                   
29  Antti Lepola  2006    55          53.25   
  TaTu Tampere                   
30  Henrik Leinonen  2005    48          55.53   
  Uinti Tampere                   
31  Aapo Koivuniemi  2004    44          57.09   
  Uinti Tampere                   
32  Niklas Töyrylä  2006    43          57.75   
  Uinti Tampere                   
33  Eelis Juuti  2006    33          1:03.26   
  Uinti Tampere                   
34  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    26          1:08.04   
  Uinti Tampere                   
Sauli Gummerus  2004              DNS   
  Uinti Tampere                   
 
Laji 13, 50m VU P11, 14, M, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaakko Reinonen  2001    440          26.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Atte Alila  2001    415          27.21   
  Uimaseura Aquila                   
Timi Torkkel  2001    388          27.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Tatu Hapuoja  2003    356          28.64   
  Uinti Tampere                   
Perttu Mikkola  2001    353          28.72   
  Nokian Pyry                   
Eemil Kylmä  2001    335          29.22   
  Cetus Espoo                   
Axel Olander  2002    324          29.55   
  Nokian Pyry                   
Mikael Jokinen  2001    318          29.71   
  Loimaan Uimaseura                   
Eetu Partanen  2001    318          29.72   
  Cetus Espoo                   
10  Sami Peltonen  2001    301          30.28   
  Uinti Tampere                   
11  Henri Heikkilä  2003    285          30.82   
  Uimaseura Aquila                   
12  Akseli Hakala  2003    266          31.56   
  Uinti Tampere                   
13  Tuukka Jaakola  2001    257          31.92   
  Uinti Tampere                   
14  Olli Peura  2001    250          32.20   
  Uinti Tampere                   
15  Jere Broman  2002    230          33.10   
  Nokian Pyry                   
16  Elias Jääskeläinen  2002    230          33.13   
  Cetus Espoo                   
17  Miro Moisio  2002    219          33.63   
  Tuusulan Uimaseura                   
18  Aapo Löyttyniemi  2001    187          35.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
19  Otto Ahvonen  2003    147          38.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
20  Markus Nuoranne  2003    116          41.60   
  Nokian Pyry                   
21  Joonas Nieminen  2003    113          41.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
22  Robert Aspholm  2003    81          46.81   
  Uinti Tampere                   
23  Roope Autio  2003    65          50.38   
  Uinti Tampere                   
Eemil Sipola  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Samuli Hartikainen  2001              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 13, 50m VU P11, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaakko Rautalin  1989    725          22.59   
  Uinti Tampere                   
Toni Knuutila  1993    634          23.63   
  Eura Swimming Team                   
Ville Laine  1995    585          24.27   
  TaTu Tampere                   
Niklas Reunanen  1998    583          24.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Tuomas Ikonen  1996    555          24.70   
  Tuusulan Uimaseura                   
Noah Badji  1996    545          24.85   
  Uinti Tampere                   
Deny Belaic  1998    543          24.88   
  TaTu Tampere                   
Antti Leiponen  1998    534          25.02   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Jan Rif  1998    522          25.21   
  TaTu Tampere                   
10  Juho Päivinen  1996    493          25.69   
  Järvenpään Uintiklubi                   
11  Elias Kouvo  1994    489          25.75   
  TaTu Tampere                   
12  Miko Kinnunen  1992    480          25.91   
  Uinti Tampere                   
13  Santeri Kaasinen  1999    474          26.02   
  TaTu Tampere                   
14  Mika Katajisto  1997    472          26.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
15  Leo Kuusela  1999    469          26.12   
  Uimaseura Aquila                   
16  Aake Nyrhinen  1997    465          26.19   
  Uinti Tampere                   
16  Jere Honkamäki  1998    465          26.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
18  Joona Korhonen  2000    465          26.20   
  TaTu Tampere                   
19  Kasimir Kirjonen  2000    457          26.34   
  Uinti Tampere      &nb