2020-01-29   15:11:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ungdoms-GP 4 OLKA Sportresor, Mölndal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 4 OLKA Sportresor    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  09:18   
  Arrangör  Mölndals ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    33.33  1:09.73  1:46.90    2:23.42   
Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap    33.26  1:10.01  1:47.71    2:24.11   
Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    33.63  1:11.18  1:49.80    2:27.05   
Wilma Gunnarsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.57  1:12.11  1:51.50    2:30.19   
Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap    33.89  1:13.20  1:53.02    2:30.30   
Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02    35.47  1:13.44  1:51.89    2:31.55   
Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    33.99  1:12.97  1:53.18    2:31.68   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    35.80  1:15.37  1:54.67    2:32.54   
Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    35.71  1:15.22  1:55.98    2:35.36   
10  Nora Lidbom  2002  Varberg Sim    36.31  1:17.36  1:57.88    2:37.52   
11  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.77  1:15.71  1:57.70    2:38.01   
12  Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    38.07  1:18.23  1:59.70    2:40.15   
13  Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.61  1:16.74  1:58.88    2:40.19   
14  Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.44  1:18.38  2:01.38    2:40.65   
15  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    36.20  1:16.71  1:59.76    2:41.28   
16  Sofia Eriksson  2004  Kungälvs Simsällskap    36.69  1:18.51  2:02.37    2:41.94   
17  Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.31  1:17.48  2:01.04    2:42.74   
18  Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.84  1:17.28  2:01.40    2:43.11   
19  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim    36.56  1:18.11  2:01.69    2:43.89   
20  Clara Sjöstedt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.16  1:20.15  2:03.08    2:44.04   
21  Ebba Björkman  2002  Kungsbacka Simsällskap    36.80  1:18.33  2:02.01    2:44.15   
22  Anja Matic  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.70  1:21.16  2:03.93    2:46.24   
23  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    38.92  1:22.06  2:06.23    2:46.62   
24  Olivia Sandberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.94  1:21.84  2:09.31    2:49.81   
25  Stella Warborn  2003  Varberg Sim    39.35  1:24.30  2:09.82    2:50.89   
26  Isabella Tudt  2002  Varberg Sim    37.62  1:22.53  2:09.33    2:51.12   
27  Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    38.81  1:23.62  2:09.57    2:52.01   
28  Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.83  1:22.27  2:08.21    2:52.61   
29  Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap    39.18  1:24.02  2:09.68    2:53.34   
30  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    40.42  1:25.80  2:11.70    2:54.01   
31  Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.82  1:23.21  2:10.60    2:55.44   
32  Ida Berlin  2002  Simklubben S 02    39.79  1:24.39  2:10.80    2:55.90   
33  Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.75  1:23.82  2:11.47    2:56.79   
34  Elsa Lindhé  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.43  1:24.86  2:11.73    2:57.47   
35  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    39.05  1:25.95  2:13.10    2:58.10   
36  Elina Wang  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.53  1:24.75  2:12.37    2:58.51   
37  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    40.32  1:25.73  2:13.30    2:58.74   
38  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    38.97  1:24.49  2:12.82    2:59.58   
39  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap    42.11  1:27.74  2:14.98    2:59.94   
40  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    41.09  1:27.44  2:14.73    3:00.57   
41  Tuva Bjarme  2002  Simklubben Laxen    40.89  1:27.03  2:14.58    3:00.83   
42  Hannah Lilja  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    38.98  1:25.86  2:14.89    3:01.01   
43  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    42.71  1:29.27  2:15.97    3:01.63   
44  Linn Benjamin  2002  Simklubben S 02    40.57  1:27.22  2:15.32    3:03.23   
45  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    42.03  1:31.10  2:20.12    3:03.36   
46  Elsa Höstner  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.67  1:27.99  2:17.63    3:03.53   
47  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    42.43  1:29.16  2:17.75    3:03.60   
48  Thindra Hackwitz  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.52  1:26.16  2:15.64    3:04.33   
49  Julia Eklund  2002  Trollhättans Simsällskap    43.00  1:32.61  2:22.83    3:09.49   
50  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    43.05  1:33.66  2:24.51    3:12.91   
51  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    42.27  1:32.00  2:24.44    3:14.95   
52  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.13  1:34.91  2:26.43    3:14.96   
53  Stella Persengård  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    42.00  1:32.71  2:25.24    3:16.06   
54  Saga Eriksson  2003  Simklubben Laxen    42.68  1:34.47  2:28.63    3:18.07   
55  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02    44.03  1:34.44  2:28.33    3:19.70   
56  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    46.76  1:40.85  2:36.14    3:22.15   
57  Elsa Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.59  1:38.39  2:33.90    3:22.69   
58  Julia Gunnarsson  2004  Varberg Sim    49.23  1:43.79  2:38.94    3:33.32   
Nellie Tjernström  2003  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.26  1:03.42  1:36.61    2:09.77   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.01  1:06.12  1:41.39    2:17.35   
Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.14  1:07.58  1:44.36    2:18.95   
Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.50  1:08.17  1:45.63    2:22.01   
Therese Baltzarsson  2001  SK Stimmet    32.71  1:09.85  1:47.86    2:22.95   
Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.87  1:09.30  1:46.78    2:23.27   
Alice Aurell  2001  Simklubben S 02    32.78  1:09.74  1:47.57    2:24.38   
Melina Robertson  2001  Trollhättans Simsällskap    33.69  1:10.90  1:48.30    2:25.49   
Maja Hedström  2001  Varberg Sim    32.95  1:10.34  1:48.82    2:25.63   
10  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen    32.95  1:09.79  1:48.86    2:26.07   
11  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    33.83  1:11.79  1:50.61    2:27.82   
12  Amanda Böhn  2001  Simklubben S 02    33.85  1:11.42  1:50.15    2:28.75   
13  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    33.54  1:11.07  1:52.01    2:31.61   
14  Molly Bengtsson  2001  Varberg Sim    35.49  1:14.96  1:54.16    2:31.71   
15  Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen    35.58  1:14.69  1:54.41    2:32.59   
16  Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    34.34  1:13.33  1:53.73    2:34.26   
17  Sophia Stickel  2001  Kungsbacka Simsällskap    36.06  1:15.66  1:57.22    2:38.50   
18  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    36.84  1:18.56  2:00.52    2:38.80   
19  Ella Söderberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.23  1:18.09  2:00.00    2:39.47   
20  Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap    35.82  1:15.90  1:58.97    2:42.00   
21  Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.29  1:18.13  2:00.81    2:42.70   
22  Alice Petrén  2001  Kungsbacka Simsällskap    37.74  1:20.77  2:06.06    2:51.09   
23  Wilma Dahlberg  2001  Trollhättans Simsällskap    38.07  1:21.77  2:08.03    2:53.01   
Ida Forsberg Larsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.02  1:03.99  1:37.65    2:10.97   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    32.41  1:07.89  1:44.13    2:18.35   
Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen    32.37  1:07.99  1:44.21    2:21.25   
Michaela Johansson  2000  Kungsbacka Simsällskap    33.25  1:09.21  1:46.39    2:22.22   
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    32.34  1:08.60  1:45.78    2:22.46   
Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.87  1:08.76  1:46.49    2:23.07   
Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen    32.97  1:09.91  1:48.37    2:24.76   
Lovisa Erlandsson  2000  Kungsbacka Simsällskap    33.63  1:11.39  1:49.04    2:25.21   
Ebba Hultgren  2000  Kungsbacka Simsällskap    32.84  1:09.62  1:47.93    2:26.42   
10  Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap    33.06  1:10.87  1:50.02    2:28.36   
11  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen    33.79  1:11.07  1:50.68    2:29.86   
12  Emma Elsius  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.65  1:13.03  1:53.32    2:32.60   
13  Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.98  1:14.58  1:55.48    2:33.77   
14  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02    35.98  1:16.05  1:57.65    2:38.89   
15  Negin Hashmati  2000  Simklubben S 02    38.32  1:21.25  2:05.23    2:47.93   
Alma Ericsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: OLKA Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.96  1:03.90  1:37.07    2:10.27   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.04  1:04.37  1:38.38    2:13.44   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.69  1:05.39  1:39.72    2:14.23   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.11  1:05.44  1:40.45    2:17.10   
Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.06  1:07.16  1:42.99    2:18.19   
Matilda Pettersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.96  1:08.85  1:46.29    2:22.47   
Aurora Cartabellotta  1999  Simklubben S 02    33.55  1:10.70  1:49.62    2:26.89   
Elin Wendt  1999  Simklubben S 02    37.42  1:18.13  2:01.99    2:44.44   
Isabella Brogren  1999  Simklubben S 02            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  09:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner