2020-02-16   20:54:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ungdoms-GP 4, Växjö

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    29.94  1:02.96  1:37.74    2:13.15   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    32.65  1:08.24  1:45.19    2:21.44   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    32.67  1:08.44  1:45.59    2:21.65   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    33.34  1:10.53  1:48.88    2:25.68   
Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap    33.41  1:10.43  1:49.07    2:27.14   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    33.09  1:10.45  1:49.26    2:28.02   
Kim Torkelsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    37.16  1:20.70  2:06.72    2:51.75   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    33.36  1:09.63  1:48.46    2:27.08   
Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap    34.52  1:12.41  1:53.05    2:33.04   
Ellen Nilsson  2000  Värnamo Simsällskap    34.61  1:13.62  1:54.02    2:33.54   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    32.56  1:08.90  1:47.71    2:25.67   
Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    35.25  1:14.49  1:54.43    2:32.72   
Emma Ljungcrantz  2001  Karlskrona Simsällskap    35.32  1:15.04  1:55.09    2:32.88   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    35.75  1:16.80  1:58.87    2:38.13   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    35.13  1:15.26  1:58.22    2:39.73   
Sarah Palmgren  2001  Karlskrona Simsällskap    36.69  1:18.82  2:01.78    2:42.55   
Annie Bennesved  2001  Hvetlanda Simsällskap    40.01  1:27.10  2:18.64    3:10.12   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    30.36  1:04.78  1:40.63    2:15.78   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    31.69  1:06.74  1:42.73    2:18.87   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    32.58  1:08.01  1:44.84    2:21.38   
Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    33.73  1:10.92  1:49.47    2:27.35   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    33.58  1:11.35  1:50.22    2:28.12   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    34.10  1:10.88  1:49.44    2:28.94   
Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    33.62  1:12.95  1:54.46    2:32.87   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    35.18  1:13.36  1:54.23    2:33.14   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    34.84  1:13.32  1:54.74    2:33.50   
10  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    34.97  1:14.59  1:55.43    2:34.12   
11  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    34.87  1:14.68  1:57.80    2:40.82   
12  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    37.38  1:17.52  1:59.38    2:41.25   
13  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    36.95  1:18.05  2:01.24    2:42.28   
14  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    36.85  1:18.77  2:01.29    2:42.67   
15  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    36.98  1:19.86  2:03.65    2:44.53   
16  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    38.34  1:21.18  2:04.71    2:45.13   
17  Matilda Bondesson  2002  Emmaboda Simsällskap    36.37  1:20.41  2:07.25    2:49.69   
18  Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap    38.14  1:22.10  2:06.75    2:50.23   
19  Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap    38.96  1:23.52  2:10.81    2:57.96   
20  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    41.35  1:29.26  2:19.01    3:05.36   
21  Jennifer Bogesten  2003  Anderstorps Simsällskap    40.49  1:30.56  2:24.08    3:16.31   
22  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    45.50  1:38.51  2:28.33    3:16.83   
23  Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap    42.33  1:32.92  2:27.46    3:17.56   
24  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap    42.40  1:33.41  2:27.91    3:17.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  10:38   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
Sponsor: Recyctec AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    28.56        1:01.56   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    28.36        1:02.00   
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    29.75        1:03.77   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    29.13        1:04.09   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    31.01        1:05.22   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    30.56        1:05.99   
Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap    30.96        1:06.94   
Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    31.14        1:08.43   
Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap    31.36        1:08.60   
10  Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap    30.97        1:09.81   
11  Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    32.01        1:11.43   
12  Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap    31.45        1:13.59   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Recyctec AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    30.32        1:06.71   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap    31.58        1:07.61   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    32.64        1:10.86   
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    33.37        1:12.77   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    31.15        1:12.90   
Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    31.91        1:13.74   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Recyctec AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    30.51        1:03.64   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Recyctec AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    31.22        1:07.91   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    35.68        1:16.52   
Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap    35.97        1:16.77   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    36.83        1:19.32   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    37.10        1:22.50   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    40.12        1:29.68   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    41.99        1:32.40   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    42.47        1:33.54   
Johan Abramsson  2004  Karlskrona Simsällskap    51.85        2:12.72   
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:38 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  10:54   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    38.99        1:21.92   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    41.30        1:27.10   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    41.69        1:28.71   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    41.93        1:29.88   
Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    44.12        1:32.85   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    42.94        1:34.15   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap    46.29        1:39.15   
Annie Bennesved  2001  Hvetlanda Simsällskap    46.59        1:39.63   
Rebecca Bramgren Abraham  2001  Värnamo Simsällskap    53.76        1:56.50   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    37.22        1:18.70   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    40.48        1:26.44   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    42.88        1:29.19   
Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    42.43        1:29.58   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    42.71        1:30.04   
Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    42.37        1:31.48   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    44.44        1:32.95   
Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    44.08        1:33.37   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    43.70        1:33.67   
10  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    44.17        1:33.68   
11  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    47.05        1:38.27   
12  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    45.84        1:38.39   
13  Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap    46.88        1:38.47   
14  Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap    46.95        1:38.97   
15  Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap    47.05        1:40.30   
16  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap    48.02        1:40.42   
17  Matilda Bondesson  2002  Emmaboda Simsällskap    47.80        1:42.61   
18  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    47.90        1:42.82   
19  Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap    49.39        1:44.60   
20  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    51.03        1:46.19   
21  Jennifer Bogesten  2003  Anderstorps Simsällskap    50.38        1:46.76   
22  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    51.47        1:50.69   
23  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    52.18        1:51.33   
Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:54 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
Sponsor: Recyctec AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    31.75        1:04.75   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    31.85        1:05.56   
Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    32.37        1:05.93   
Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap    33.29        1:09.32   
Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap    38.65        1:19.54   
Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap    42.83        1:27.94   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Recyctec AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    32.95        1:08.56   
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    34.86        1:10.66   
Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    35.28        1:12.20   
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    35.08        1:12.63   
Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap    38.36        1:21.66   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Recyctec AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    36.65        1:14.56   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    41.62        1:18.90   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    40.04        1:20.15   
Oscar Bergelin  2001  Karlskrona Simsällskap    39.85        1:22.42   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    40.08        1:23.65   
Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap    42.94        1:28.18   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    47.05        1:37.15   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Recyctec AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    32.55        1:06.66   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.80        1:14.09   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    37.74        1:17.32   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    37.53        1:17.68   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    37.08        1:18.02   
Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    37.22        1:18.30   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    39.16        1:19.53   
William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    39.71        1:22.49   
Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap    42.23        1:22.53   
10  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    40.61        1:24.09   
11  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    40.43        1:24.10   
12  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    40.99        1:24.33   
13  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    41.52        1:26.43   
14  Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    42.55        1:27.15   
15  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    42.50        1:28.23   
16  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    43.66        1:29.44   
17  Gösta Björn  2003  Växjö Simsällskap    43.62        1:30.53   
18  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    44.48        1:30.72   
19  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    44.72        1:32.40   
20  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap    45.84        1:33.30   
21  Johan Abramsson  2004  Karlskrona Simsällskap    49.45        1:40.91   
22  Caspian Samuelsson  2004  Växjö Simsällskap    50.89        1:45.92   
23  Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap    56.44        1:51.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:11 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    1:12.06  2:36.23  4:08.93    5:21.32   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:17.87  2:43.19  4:20.87    5:38.66   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    1:15.25  2:40.57  4:24.49    5:42.08   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    1:18.67  2:56.71  4:43.63    6:03.64   
Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    1:23.27  2:58.19  4:45.60    6:08.74   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    1:17.26  2:42.92  4:13.16    5:29.36   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    1:18.34  2:51.03  4:30.41    5:45.27   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    1:22.30  2:52.56  4:39.10    5:59.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  12:09   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    1:07.88  2:21.45  3:35.08  4:49.19  18:32.91   
          6:02.74  7:17.73  8:33.05  9:48.83     
          11:05.65  12:20.70  13:36.89  14:51.85     
          16:07.08  17:22.52         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:08.31  2:23.22  3:37.45  4:52.36  18:19.83   
          6:06.12  7:20.90  8:35.04  9:48.48     
          11:00.12  12:14.63  13:28.42  14:42.95     
          15:57.94  17:11.94         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    1:19.54  2:43.52  4:07.49  5:31.97  20:48.82   
          6:55.62  8:19.85  9:42.98  11:06.66     
          12:30.88  13:55.39  15:19.82  16:43.44     
          18:07.73  19:30.50         
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:18.12  2:42.42  4:07.26  5:33.17  20:51.10   
          6:57.19  8:20.26  9:43.49  11:07.54     
          12:32.64  13:55.61  15:20.51  16:44.32     
          18:09.42  19:31.81         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:09 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  12:34   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    1:02.82  2:09.10  3:17.29  4:26.44  9:04.10   
          5:36.35  6:47.46  7:57.82       
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    1:03.05  2:09.43  3:17.37  4:26.52  9:04.14   
          5:36.24  6:47.72  7:58.01       
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    1:05.15  2:13.93  3:23.71  4:33.49  9:10.38   
          5:43.21  6:53.13  8:02.30       
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    1:05.91  2:19.12  3:34.86  4:50.87  9:54.72   
          6:06.97  7:23.52  8:40.32       
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    1:09.32  2:23.97  3:41.06  4:57.68  9:59.34   
          6:13.71  7:29.68  8:45.69       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap    1:08.49  2:21.04  3:34.73  4:49.93  9:51.48   
          6:05.39  7:22.79  8:40.29       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    1:16.78  2:42.33  4:09.15  5:36.70  11:21.24   
          7:03.88  8:30.60  9:56.59       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Ann Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:11.71  2:29.29  3:46.19  5:04.06  10:13.80   
          6:21.93  7:40.47  8:58.35       
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    1:16.77  2:40.61  4:03.16  5:26.61  10:54.54   
          6:49.98  8:13.45  9:35.42       
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:18.29  2:41.68  4:06.05  5:31.47  11:04.30   
          6:55.94  8:20.75  9:46.58       
Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    1:17.51  2:42.07  4:08.03  5:36.33  11:25.46   
          7:04.44  8:33.18  10:00.31       
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    1:19.19  2:45.08  4:12.35  5:41.95  11:27.06   
          7:10.16  8:37.67  10:03.87       
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    1:27.71  3:03.33  4:38.52  6:12.92  12:31.34   
          7:47.91  9:24.44  11:00.54       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:34 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  16:08   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Nilsson  2000  Värnamo Simsällskap    40.69  1:30.29  2:22.89    3:15.01   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sarah Palmgren  2001  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    34.40  1:15.23  1:57.77    2:41.84   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    37.39  1:20.86  2:03.54    2:47.68   
Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    39.65  1:29.27  2:22.16    3:06.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    29.21  1:05.23  1:47.95    2:21.34   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    31.31  1:07.61  1:54.71    2:27.28   
Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap    31.63  1:10.67  1:56.86    2:28.54   
Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap    32.06  1:12.15  1:57.15    2:31.92   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    32.32  1:12.77  1:56.76    2:33.94   
Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    31.65  1:15.18  2:02.66    2:39.16   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap    34.87  1:18.11  2:09.43    2:45.56   
Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap    35.55  1:25.32  2:19.32    3:02.14   
Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    30.02  1:06.42  1:48.09    2:22.74   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    31.65  1:10.48  1:54.50    2:29.74   
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    30.24  1:10.18  1:57.46    2:31.69   
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    32.94  1:13.64  2:02.61    2:36.91   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    34.44  1:15.82  2:00.91    2:37.52   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    33.87  1:16.26  2:04.51    2:41.06   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap    33.43  1:15.07  2:04.58    2:42.45   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    31.23  1:09.92  1:54.27    2:26.89   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    36.84  1:19.51  2:04.71    2:40.67   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    40.85  1:27.34  2:19.79    3:00.26   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    38.16  1:25.71  2:19.50    3:01.69   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    43.13  1:29.32  2:23.13    3:04.88   
Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap    41.54  1:31.84  2:30.38    3:15.09   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    48.94  1:42.47  2:41.72    3:26.19   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    32.17  1:09.16  1:50.15    2:24.32   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    35.25  1:21.05  2:06.33    2:40.87   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    35.26  1:14.97  2:04.41    2:41.05   
Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap    35.96  1:20.43  2:10.32    2:49.34   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.83  1:18.97  2:09.73    2:50.39   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    38.65  1:22.38  2:12.52    2:52.80   
William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    39.12  1:24.62  2:14.21    2:53.73   
Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    41.40  1:26.43  2:16.30    2:54.52   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    38.44  1:23.81  2:16.96    2:56.81   
10  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    37.89  1:22.78  2:18.33    2:57.92   
11  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    41.85  1:26.71  2:22.41    3:01.04   
12  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    41.87  1:30.56  2:27.11    3:05.20   
13  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    43.22  1:33.42  2:27.32    3:07.80   
14  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    42.82  1:30.83  2:27.83    3:08.73   
15  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    45.11  1:38.07  2:28.69    3:09.84   
16  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    47.96  1:38.75  2:42.11    3:26.51   
17  Johan Abramsson  2004  Karlskrona Simsällskap    51.42  1:49.05  2:49.83    3:40.31   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap            DNS   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  17:02   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    1:06.28  2:15.84  3:26.32    4:36.34   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:08.79  2:24.63  3:41.22    4:57.63   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap    1:18.20  2:42.82  4:07.95    5:32.35   
Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap    1:21.15  2:52.18  4:25.30    5:55.58   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    1:13.02  2:30.52  3:48.06    5:05.90   
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    1:12.12  2:31.02  3:49.47    5:06.38   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    1:10.55  2:29.16  3:48.97    5:06.49   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    1:10.46  2:29.23  3:49.49    5:06.71   
Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    1:19.00  2:43.43  4:05.13    5:24.92   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    1:23.77  2:53.44  4:22.48    5:49.21   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    1:21.09  2:52.51  4:25.13    5:52.76   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    1:07.68  2:19.95  3:33.22    4:45.34   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    1:06.97  2:20.44  3:34.65    4:47.35   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    1:09.82  2:25.86  3:43.12    5:01.48   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    1:12.85  2:32.34  3:53.07    5:11.33   
Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    1:14.46  2:33.90  3:53.98    5:12.86   
Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    1:13.75  2:33.29  3:55.99    5:14.05   
Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    1:13.12  2:33.64  3:54.21    5:14.46   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    1:13.41  2:33.00  3:55.26    5:16.62   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    1:20.16  2:45.30  4:09.89    5:31.43   
10  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    1:18.73  2:44.49  4:10.45    5:33.71   
11  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    1:20.90  2:50.80  4:19.23    5:45.03   
12  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    1:24.57  2:55.43  4:22.66    5:49.76   
13  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    1:25.13  2:56.00  4:26.24    5:53.03   
14  Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap    1:28.68  3:06.58  4:45.57    6:23.04   
15  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    1:35.01  3:16.85  4:59.94    6:39.87   
16  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap    1:37.22  3:27.47  5:19.46    7:03.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:02 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  18:22   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    33.50  1:10.53  1:48.65    2:27.36   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    33.17  1:11.73  1:54.11    2:38.89   
Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap    37.03  1:18.67  2:01.88    2:45.43   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    36.51  1:18.85  2:04.65    2:50.75   
Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    39.70  1:25.19  2:13.09    3:00.51   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap    44.08  1:34.94  2:29.15    3:24.15   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    37.19  1:19.61  2:04.94    2:49.37   
Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    41.08  1:29.41  2:17.10    3:03.21   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    43.04  1:31.10  2:21.46    3:11.54   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    45.20  1:35.07  2:26.04    3:15.69   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    44.77  1:36.32  2:29.23    3:21.11   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    46.43  1:40.13  2:33.26    3:24.41   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    47.61  1:41.08  2:34.65    3:27.50   
Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    47.30  1:42.04  2:36.97    3:31.13   
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap    48.31  1:45.18  2:43.30    3:39.14   
Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap    1:00.66  2:13.83  3:27.12    4:38.31   
Caspian Samuelsson  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  18:22 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  17:53   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    34.80  1:11.60  1:49.07    2:26.31   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    35.80  1:13.83  1:52.07    2:29.81   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    35.92  1:14.79  1:55.00    2:34.54   
Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap    37.22  1:16.84  1:57.58    2:37.66   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    38.47  1:21.54  2:05.14    2:48.05   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap    43.11  1:29.84  2:17.44    3:03.58   
Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap    41.54  1:27.97  2:16.43    3:03.97   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap    37.34  1:17.05  1:57.71    2:38.56   
Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap    39.63  1:22.68  2:07.77    2:51.70   
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    43.24  1:29.71  2:16.41    3:02.54   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    37.75  1:19.17  2:02.18    2:44.88   
Emma Ljungcrantz  2001  Karlskrona Simsällskap    41.42  1:26.35  2:10.48    2:51.72   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap    43.82  1:29.92  2:16.94    3:02.90   
Annie Bennesved  2001  Hvetlanda Simsällskap    47.90  1:38.92  2:30.65    3:19.75   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    35.33  1:13.60  1:53.04    2:31.92   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    37.04  1:16.32  1:57.81    2:37.46   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    38.62  1:20.12  2:03.51    2:46.64   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    38.88  1:21.46  2:04.69    2:46.88   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    41.57  1:26.38  2:11.42    2:51.49   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    39.96  1:24.38  2:10.18    2:55.93   
Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    42.34  1:27.96  2:16.60    3:03.17   
Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    43.42  1:30.42  2:18.08    3:03.26   
Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    44.56  1:34.13  2:23.30    3:08.94   
10  Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap    45.85  1:36.58  2:28.78    3:19.81   
11  Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap    48.18  1:40.41  2:33.12    3:24.66   
12  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    48.64  1:42.56  2:36.10    3:27.34   
13  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap    51.14  1:46.87  2:44.13    3:40.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:53 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    26.92        56.59   
Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap    27.94        58.01   
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    28.01        58.15   
Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    28.27        58.40   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    27.87        58.97   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    28.78        59.66   
Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap    28.72        59.67   
Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap    28.22        1:00.18   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    29.16        1:00.23   
10  Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap    28.87        1:01.14   
11  Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap    30.07        1:02.84   
12  Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap    30.48        1:03.66   
13  Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    30.27        1:03.86   
14  Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap    31.47        1:08.08   
15  Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap    34.15        1:11.41   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    27.29        57.87   
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    28.56        1:00.10   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    28.92        1:00.39   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    28.81        1:00.46   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    29.13        1:00.91   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap    29.53        1:01.48   
Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    28.89        1:01.59   
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    30.53        1:03.18   
Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap    30.61        1:05.91   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    28.57        59.26   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    31.64        1:05.80   
Oscar Bergelin  2001  Karlskrona Simsällskap    33.10        1:10.62   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    34.28        1:11.54   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    33.75        1:11.58   
Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap    36.35        1:15.76   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    36.44        1:16.37   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    37.91        1:20.23   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    29.02        59.87   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    30.14        1:02.91   
Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    30.18        1:04.19   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    31.88        1:06.00   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    31.84        1:06.75   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    32.43        1:06.96   
Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap    33.35        1:08.01   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    33.15        1:08.55   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.47        1:09.25   
10  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    33.60        1:10.20   
11  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    33.99        1:10.29   
12  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    34.18        1:11.19   
13  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    33.87        1:11.67   
14  William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    34.24        1:11.88   
15  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.84        1:13.07   
16  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    36.15        1:15.15   
17  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.44        1:15.17   
18  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    35.81        1:15.29   
19  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    38.20        1:18.78   
20  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap    37.95        1:20.71   
21  Johan Abramsson  2004  Karlskrona Simsällskap    42.38        1:30.38   
22  Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap    43.95        1:32.77   
23  Caspian Samuelsson  2004  Växjö Simsällskap    43.05        1:34.47   
Gösta Björn  2003  Växjö Simsällskap            DNS   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap            DSQ   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  18:16 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  09:28   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    29.95  1:02.26  1:34.24    2:06.39   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    29.16  1:01.39  1:34.81    2:06.67   
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    28.55  1:00.49  1:34.34    2:08.32   
Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap    30.01  1:03.51  1:38.15    2:12.61   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    29.96  1:03.40  1:38.27    2:13.12   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    29.49  1:03.16  1:39.38    2:16.91   
Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    31.09  1:07.65  1:45.72    2:24.24   
Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap    33.46  1:10.80  1:50.58    2:30.18   
Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap    35.00  1:15.31  1:59.28    2:40.12   
Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap    29.89  1:02.65  1:37.04    2:10.34   
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    29.47  1:02.58  1:37.26    2:11.58   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    30.72  1:04.43  1:39.47    2:14.15   
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    31.33  1:07.27  1:44.69    2:19.73   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    31.21  1:06.25  1:43.86    2:20.05   
Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    32.69  1:09.25  1:47.48    2:23.37   
Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap    31.72  1:09.90  1:49.00    2:25.99   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    29.34  1:02.23  1:36.12    2:10.49   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    32.44  1:09.27  1:46.99    2:23.47   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    34.85  1:14.36  1:56.35    2:37.45   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    35.95  1:16.53  2:00.70    2:45.99   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    37.02  1:20.05  2:04.45    2:46.66   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    39.10  1:23.97  2:08.68    2:50.89   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    32.07  1:08.39  1:45.74    2:21.25   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    32.29  1:09.78  1:48.96    2:25.24   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    31.77  1:10.17  1:50.02    2:25.57   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    33.58  1:12.50  1:52.62    2:31.35   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    35.12  1:13.54  1:52.88    2:31.65   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    35.07  1:14.03  1:54.28    2:33.05   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.51  1:13.26  1:54.68    2:35.15   
William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    35.90  1:14.78  1:55.96    2:36.08   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    33.53  1:13.96  1:56.28    2:36.35   
10  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    34.31  1:14.34  1:55.70    2:36.62   
11  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    35.72  1:15.45  1:56.75    2:36.80   
12  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    35.63  1:17.34  2:00.38    2:41.17   
13  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    35.87  1:17.56  2:02.36    2:44.07   
14  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    36.53  1:19.63  2:05.75    2:50.12   
15  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    39.47  1:24.89  2:10.78    2:52.81   
16  Johan Abramsson  2004  Karlskrona Simsällskap    40.95  1:31.99  2:25.48    3:16.67   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap            DSQ   
Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:28 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  09:34   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    32.84        1:09.64   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    33.79        1:12.04   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    34.29        1:14.64   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap    39.04        1:24.51   
Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap    42.39        1:31.41   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    32.99        1:10.42   
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    34.68        1:16.19   
Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap    35.38        1:17.20   
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    35.44        1:17.35   
Ellen Nilsson  2000  Värnamo Simsällskap    38.84        1:25.16   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Ljungcrantz  2001  Karlskrona Simsällskap    37.71        1:19.12   
Sarah Palmgren  2001  Karlskrona Simsällskap    37.36        1:21.88   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    33.67        1:10.39   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    33.05        1:10.60   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    33.73        1:13.70   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    34.83        1:15.36   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    35.21        1:17.52   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    36.03        1:17.86   
Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    35.57        1:19.36   
Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    37.06        1:22.36   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    36.62        1:22.43   
10  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    38.83        1:23.60   
11  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    40.61        1:26.61   
12  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    40.41        1:29.40   
13  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    40.39        1:29.49   
14  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    39.48        1:29.87   
15  Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap    43.44        1:38.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:34 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  09:50   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    31.64        1:09.28   
Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap    34.68        1:13.35   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    35.99        1:17.43   
Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap    36.41        1:18.50   
Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap    41.85        1:29.63   
Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap    46.41        1:40.40   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    35.65        1:16.85   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    36.27        1:17.58   
Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap    39.75        1:23.90   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    40.56        1:26.69   
Oscar Bergelin  2001  Karlskrona Simsällskap    41.96        1:30.62   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    45.45        1:38.35   
Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap    48.24        1:39.95   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    47.90        1:42.54   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    48.56        1:44.41   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    39.89        1:24.19   
William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    43.05        1:29.05   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    42.94        1:30.40   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    44.10        1:32.10   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    43.72        1:32.76   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    45.01        1:34.33   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    46.51        1:37.19   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    45.45        1:38.06   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    48.76        1:40.47   
10  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    49.48        1:40.74   
11  Johan Abramsson  2004  Karlskrona Simsällskap    49.60        1:44.36   
12  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    49.71        1:44.41   
13  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    53.94        1:54.38   
14  Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap    57.26        2:01.81   
Gösta Björn  2003  Växjö Simsällskap            DNS   
Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:50 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  10:11   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    34.17        1:09.75   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    34.39        1:09.95   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    34.02        1:11.53   
Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap    36.13        1:13.90   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    36.82        1:17.64   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    37.82        1:18.83   
Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap    41.91        1:26.29   
Kim Torkelsson  1999  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    36.13        1:15.06   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap    37.18        1:16.02   
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    37.32        1:16.67   
Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    36.22        1:15.78   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    37.32        1:17.06   
Emma Ljungcrantz  2001  Karlskrona Simsällskap    39.53        1:19.61   
Sarah Palmgren  2001  Karlskrona Simsällskap    40.50        1:23.16   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap    42.38        1:25.64   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    41.65        1:27.00   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    43.23        1:30.13   
Sophie Wilts  2001  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    34.44        1:11.03   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    34.21        1:12.36   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    36.50        1:14.83   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    37.64        1:16.86   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    38.90        1:17.27   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    37.61        1:17.75   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    38.73        1:19.48   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    38.72        1:20.50   
Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    39.28        1:20.69   
10  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    40.00        1:22.32   
11  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    40.37        1:24.67   
12  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    41.82        1:25.69   
13  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    41.47        1:27.14   
14  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    43.63        1:27.70   
15  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    41.71        1:28.34   
16  Matilda Bondesson  2002  Emmaboda Simsällskap    45.46        1:32.19   
17  Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap    45.30        1:32.38   
18  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    46.26        1:32.79   
19  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    44.86        1:32.80   
20  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    45.71        1:33.71   
21  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    44.99        1:33.90   
22  Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap    46.48        1:34.86   
23  Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap    45.96        1:35.57   
24  Bella Edvardsson  2005  Växjö Simsällskap    46.43        1:36.34   
25  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    47.74        1:39.72   
26  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    50.40        1:45.10   
Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:11 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  10:45   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    1:08.86  2:23.22  3:54.83    5:06.43   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    1:10.21  2:28.20  4:04.67    5:13.69   
Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap    1:11.69  2:36.37  4:11.89    5:20.02   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    1:13.96  2:43.92  4:13.39    5:28.46   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    1:08.66  2:29.25  4:02.01    5:15.41   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap    1:15.56  2:41.46  4:20.63    5:34.64   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:09.34  2:30.72  4:00.92    5:11.70   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    1:32.43  3:09.14  4:53.12    6:18.31   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:24.51  2:53.86  4:44.00    6:11.54   
Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:45 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    1:13.25  2:34.12  3:55.52  5:18.31  20:28.99   
          6:40.32  8:01.67  9:23.20  10:46.58     
          12:08.89  13:32.39  14:56.57  16:20.79     
          17:45.75  19:10.20         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    1:11.94  2:30.15  3:46.69  5:04.34  19:14.13   
          6:22.20  7:39.54  8:56.25  10:13.21     
          11:30.39  12:47.67  14:05.68  15:24.21     
          16:42.46  18:00.17         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  11:36   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    1:07.99  2:19.17  3:30.13  4:41.60  9:30.97   
          5:53.84  7:06.78  8:19.56       
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:11.86  2:29.27  3:46.88  5:04.81  10:14.84   
          6:23.41  7:42.20  8:59.42       
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap    1:18.26  2:43.01  4:09.67  5:35.91  11:18.00   
          7:02.42  8:28.74  9:55.89       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    1:12.94  2:32.24  3:54.26  5:15.23  10:40.15   
          6:37.60  7:59.68  9:21.88       
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    1:24.55  2:56.03  4:25.39  5:55.79  11:50.35   
          7:27.42  8:59.40  10:27.44       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    1:09.07  2:24.07  3:39.19  4:54.41  9:51.71   
          6:09.50  7:23.41  8:38.37       
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    1:14.32  2:35.00  3:55.69  5:16.78  10:33.92   
          6:36.96  7:57.04  9:16.51       
Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    1:16.93  2:39.27  4:01.82  5:24.40  10:52.53   
          6:47.95  8:10.21  9:33.07       
Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    1:15.48  2:38.41  4:00.50  5:22.69  10:53.29   
          6:46.04  8:09.14  9:32.58       
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    1:19.09  2:42.36  4:06.08  5:30.07  11:06.84   
          6:53.80  8:18.08  9:43.11       
Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    1:22.56  2:54.35  4:26.44  5:57.17  11:54.24   
          7:26.46  8:56.30  10:29.87       
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    1:23.38  2:53.96  4:24.42  5:55.08  11:55.64   
          7:26.22  8:58.10  10:27.32       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:36 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  15:08   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    32.76  1:11.26  1:51.93    2:32.76   
Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    32.22  1:10.43  1:53.04    2:37.10   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    33.58  1:10.48  1:49.55    2:26.49   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    36.26  1:20.04  2:09.06    2:57.94   
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    31.37  1:08.99  1:47.98    2:25.83   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    39.38  1:27.50  2:15.88    3:03.19   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    40.79  1:31.53  2:25.61    3:19.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  15:08 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    32.91  1:12.84  1:57.80    2:32.94   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    33.48  1:12.88  2:01.65    2:36.42   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    36.00  1:14.14  2:01.33    2:37.25   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    34.70  1:17.43  2:05.35    2:43.25   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    36.07  1:18.07  2:05.94    2:43.28   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    37.70  1:20.65  2:12.34    2:52.93   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap    39.56  1:26.57  2:19.45    3:01.68   
Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap    41.41  1:27.56  2:24.73    3:09.98   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap    35.03  1:15.31  2:03.33    2:40.72   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap    37.38  1:20.71  2:10.04    2:47.77   
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    35.13  1:21.85  2:12.04    2:48.90   
Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap    37.58  1:21.27  2:14.45    2:53.00   
Ellen Nilsson  2000  Värnamo Simsällskap    39.14  1:27.71  2:22.67    3:02.17   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    36.91  1:22.38  2:11.64    2:50.53   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    37.85  1:22.62  2:12.96    2:54.30   
Sarah Palmgren  2001  Karlskrona Simsällskap    36.85  1:22.15  2:19.68    3:01.92   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    40.73  1:29.12  2:24.67    3:10.32   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap    47.04  1:33.52  2:28.73    3:13.00   
Sophie Wilts  2001  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    34.32  1:15.33  1:58.31    2:34.93   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    34.25  1:18.00  2:05.45    2:40.32   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    35.31  1:16.44  2:04.07    2:40.99   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    36.38  1:19.96  2:08.43    2:48.20   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    36.39  1:18.75  2:08.95    2:49.51   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    35.80  1:20.12  2:10.02    2:50.96   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    36.56  1:21.31  2:13.90    2:53.90   
Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    37.28  1:22.63  2:16.89    2:54.90   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    39.50  1:28.26  2:18.29    2:59.10   
10  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    39.30  1:28.86  2:23.80    3:03.82   
11  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    41.35  1:31.70  2:27.99    3:05.14   
12  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    38.69  1:25.10  2:22.26    3:05.18   
13  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    40.78  1:29.04  2:24.00    3:05.23   
14  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    39.32  1:31.58  2:26.18    3:09.92   
15  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    43.11  1:32.15  2:26.93    3:10.30   
16  Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap    43.33  1:35.64  2:32.08    3:18.39   
17  Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap    48.54  1:40.85  2:39.09    3:21.11   
18  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    46.39  1:41.20  2:36.25    3:23.75   
19  Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap    48.43  1:41.40  2:38.82    3:29.47   
20  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    49.49  1:43.77  2:42.34    3:30.33   
21  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    54.37  1:45.47  2:45.49    3:30.98   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            DNS   
Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  16:13   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    1:07.61  2:16.87  3:26.60    4:36.38   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    1:04.88  2:15.82  3:31.49    4:43.08   
Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap    1:04.62  2:16.83  3:30.94    4:43.88   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    1:05.62  2:19.17  3:34.65    4:48.35   
Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap    1:12.08  2:33.97  3:59.10    5:22.52   
Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap    1:18.69  2:44.97  4:15.28    5:40.86   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap    1:07.86  2:21.54  3:36.33    4:46.30   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    1:10.36  2:24.80  3:39.81    4:53.08   
Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap    1:13.46  2:33.27  3:54.72    5:12.02   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    1:08.00  2:26.78  3:46.74    5:04.04   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    1:15.76  2:39.32  4:02.79    5:23.72   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    1:16.65  2:42.90  4:10.29    5:36.53   
Oscar Bergelin  2001  Karlskrona Simsällskap    1:20.47  2:53.38  4:29.30    5:55.25   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    1:21.74  2:55.35  4:30.58    6:04.77   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    1:11.32  2:32.23  3:51.98    5:10.17   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:14.68  2:34.69  3:55.06    5:12.91   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    1:16.22  2:37.61  3:58.69    5:17.84   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:17.78  2:39.79  4:03.59    5:22.69   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    1:17.50  2:40.28  4:04.14    5:24.62   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    1:15.42  2:40.27  4:06.15    5:27.70   
William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    1:19.03  2:42.42  4:06.83    5:28.75   
Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    1:20.01  2:43.78  4:08.61    5:31.42   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    1:18.98  2:45.28  4:12.19    5:34.85   
10  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    1:21.06  2:49.01  4:15.35    5:36.77   
11  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    1:27.49  3:01.29  4:33.52    6:00.14   
12  Johan Abramsson  2004  Karlskrona Simsällskap    1:35.21  3:25.69  5:17.45    7:06.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    39.55  1:23.37  2:07.35    2:51.70   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap    46.33  1:38.66  2:31.96    3:24.96   
Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap    47.93  1:41.98  2:37.95    3:32.94   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    37.87  1:20.07  2:02.06    2:44.08   
                     
 
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    42.25  1:30.95  2:21.49    3:11.05   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    45.04  1:35.12  2:26.73    3:16.22   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    45.20  1:35.69  2:26.06    3:16.29   
Sophie Wilts  2001  Älmhults Simsällskap    53.09  1:51.26  2:50.38    3:46.30   
                     
 
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    38.25  1:21.27  2:04.96    2:48.96   
Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    43.72  1:33.86  2:23.90    3:12.76   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    44.61  1:35.57  2:26.81    3:15.50   
Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap    46.07  1:37.24  2:29.92    3:21.34   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    46.04  1:36.84  2:28.55    3:21.51   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    46.52  1:39.00  2:32.23    3:24.30   
Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap    47.83  1:40.93  2:36.43    3:30.26   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    47.96  1:42.40  2:39.80    3:36.25   
Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap    49.09  1:44.95  2:41.04    3:36.70   
10  Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap    49.95  1:47.30  2:45.18    3:40.55   
11  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    50.37  1:47.63  2:45.46    3:41.89   
12  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    52.80  1:50.99  2:48.70    3:45.89   
Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  16:57   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    32.80  1:08.53  1:42.77    2:17.17   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    33.09  1:09.05  1:45.58    2:21.67   
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    34.46  1:11.54  1:50.68    2:28.94   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    35.78  1:14.20  1:53.93    2:33.06   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    36.09  1:17.30  2:00.03    2:43.58   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    33.09  1:08.78  1:45.16    2:21.84   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    32.76  1:09.20  1:47.11    2:24.79   
Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    35.74  1:14.44  1:55.70    2:36.28   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap    38.77  1:19.33  1:59.75    2:40.23   
Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    34.43  1:12.53  1:52.80    2:30.21   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    42.45  1:28.92  2:15.83    3:02.35   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    42.68  1:30.00  2:18.42    3:06.05   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.91  1:17.37  1:56.64    2:34.34   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    39.02  1:21.24  2:05.64    2:48.49   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    40.30  1:23.95  2:08.61    2:49.66   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    41.76  1:25.81  2:10.25    2:54.33   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    41.61  1:25.99  2:12.31    2:57.96   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    42.11  1:29.11  2:15.30    2:59.35   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    44.53  1:31.94  2:20.25    3:08.65   
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    47.45  1:38.30  2:29.30    3:16.51   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:57 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  17:16   
  Arrangör  Växjö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    30.14        1:02.24   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    30.41        1:03.09   
Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap    32.04        1:05.63   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    32.02        1:06.05   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    32.06        1:06.27   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    32.89        1:08.83   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    33.60        1:09.83   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap    36.11        1:14.76   
Kim Torkelsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    35.67        1:16.90   
10  Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap    37.87        1:18.27   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap    31.90        1:05.08   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    31.18        1:05.24   
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    32.45        1:06.72   
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    32.33        1:07.48   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap    32.42        1:07.93   
Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap    33.04        1:08.89   
Ellen Nilsson  2000  Värnamo Simsällskap    35.06        1:11.29   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Ljungcrantz  2001  Karlskrona Simsällskap    33.78        1:09.08   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    33.03        1:09.31   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    34.62        1:11.37   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    34.13        1:11.68   
Sarah Palmgren  2001  Karlskrona Simsällskap    35.47        1:14.68   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    36.74        1:16.04   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap    36.73        1:16.26   
Sophie Wilts  2001  Älmhults Simsällskap    37.98        1:17.80   
Rebecca Bramgren Abraham  2001  Värnamo Simsällskap    42.73        1:31.17   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    30.56        1:03.42   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    31.27        1:03.86   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    31.40        1:05.31   
Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    31.78        1:07.15   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    32.99        1:07.61   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    32.15        1:07.75   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    32.62        1:07.94   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    33.13        1:09.18   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    33.77        1:10.11   
10  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    34.45        1:10.55   
11  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    33.56        1:10.89   
12  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    35.08        1:12.27   
13  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    35.00        1:13.61   
14  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    35.85        1:13.71   
15  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    35.11        1:13.83   
16  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    36.15        1:14.46   
17  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    36.17        1:16.02   
18  Matilda Bondesson  2002  Emmaboda Simsällskap    34.87        1:16.26   
19  Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap    36.46        1:16.40   
20  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    36.11        1:16.87   
21  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    38.21        1:18.46   
22  Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap    37.75        1:19.66   
23  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    38.05        1:20.82   
24  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    38.37        1:21.35   
25  Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap    38.84        1:21.58   
26  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    38.38        1:21.91   
27  Bella Edvardsson  2005  Växjö Simsällskap    40.57        1:25.11   
28  Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap    43.02        1:31.51   
29  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    43.99        1:34.03   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner