Resultat för Ungdoms-GP 4, Karlskoga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2015 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
15:31 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.56 |
1:19.16 |
2:10.68 |
|
2:45.95 |
|
2 |
Alva Nykvist |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
39.37 |
1:24.74 |
2:18.34 |
|
2:59.50 |
|
- |
Julia Budde |
1999 |
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Terese Engström |
1999 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
33.50 |
1:15.53 |
2:01.78 |
|
2:39.34 |
|
2 |
Michaela Thyberg |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.23 |
1:18.05 |
2:04.57 |
|
2:43.83 |
|
3 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.28 |
1:24.68 |
2:12.45 |
|
2:52.33 |
|
4 |
Evelina Rydén |
2000 |
Örebro Simallians |
|
39.50 |
1:22.58 |
2:19.44 |
|
2:59.27 |
|
5 |
Thea Wahlström |
2000 |
Katrineholms Simsällskap |
|
39.10 |
1:24.88 |
2:17.22 |
|
3:00.13 |
|
6 |
Michelle Cen |
2000 |
Örebro Simallians |
|
38.19 |
1:25.31 |
2:26.01 |
|
3:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
35.49 |
1:17.81 |
2:06.08 |
|
2:45.28 |
|
2 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
36.31 |
1:23.74 |
2:14.19 |
|
2:53.04 |
|
3 |
Ellen Eriksson |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
42.05 |
1:26.00 |
2:15.55 |
|
2:53.56 |
|
4 |
Maja Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.00 |
1:24.21 |
2:18.49 |
|
2:58.40 |
|
5 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
41.43 |
1:26.85 |
2:24.59 |
|
3:08.01 |
|
- |
Majken Pettersson |
2001 |
Arvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Johansson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
33.85 |
1:13.40 |
2:02.06 |
|
2:40.31 |
|
2 |
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
33.94 |
1:15.72 |
2:06.22 |
|
2:42.59 |
|
3 |
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
39.83 |
1:24.46 |
2:06.29 |
|
2:45.95 |
|
4 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.95 |
1:23.05 |
2:09.14 |
|
2:50.58 |
|
5 |
Miriam Langarap |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.63 |
1:21.74 |
2:10.78 |
|
2:50.89 |
|
6 |
Wilma Åhling |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
36.85 |
1:22.07 |
2:13.42 |
|
2:55.79 |
|
7 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
39.48 |
1:23.02 |
2:14.92 |
|
2:56.22 |
|
8 |
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
36.72 |
1:25.16 |
2:16.28 |
|
2:57.47 |
|
9 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.09 |
1:22.14 |
2:17.83 |
|
2:59.54 |
|
10 |
Ellen Olsson |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
37.45 |
1:29.42 |
2:21.86 |
|
3:00.96 |
|
11 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
41.24 |
1:29.59 |
2:23.59 |
|
3:05.24 |
|
12 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
42.96 |
1:30.90 |
2:24.14 |
|
3:05.65 |
|
13 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
41.54 |
1:29.73 |
2:25.46 |
|
3:06.01 |
|
14 |
Maja Ehlin |
2002 |
Köpings Simsällskap |
|
44.50 |
1:31.60 |
2:23.34 |
|
3:08.33 |
|
15 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
40.30 |
1:31.39 |
2:25.19 |
|
3:09.91 |
|
16 |
Lisa Andersson |
2002 |
Arvika Simsällskap |
|
42.78 |
1:32.48 |
2:27.61 |
|
3:11.64 |
|
17 |
Lovisa Gustafsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
38.50 |
1:29.19 |
2:25.77 |
|
3:12.20 |
|
18 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
42.58 |
1:30.96 |
2:33.70 |
|
3:18.19 |
|
19 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.18 |
1:30.59 |
2:34.20 |
|
3:19.12 |
|
20 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
51.98 |
1:45.27 |
2:40.82 |
|
3:26.80 |
|
21 |
Nova Johansson |
2004 |
Filipstads Simklubb |
|
49.76 |
1:44.55 |
2:50.02 |
|
3:39.83 |
|
- |
Elsa Bergsten |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Johanna Pettersson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2015 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
15:31 |
|