Resultater for Øst Senior & Junior Langbane - Grand Prix 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag formiddag
Resultat Løb 18 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Grand Prix 2 / Øst Langbane |
|
Udskriftsdato |
28 februar 2009 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:37 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Anders Bo Pedersen (1981) 2:02.74 1999-03-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Bak |
1991 |
|
|
28.58 |
1:01.41 |
1:34.59 |
|
2:09.29 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Jensen |
1991 |
|
|
29.13 |
1:01.91 |
1:35.78 |
|
2:09.68 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonas Hansen |
1991 |
|
|
28.97 |
1:01.62 |
1:35.58 |
|
2:10.19 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Mouritsen |
1992 |
|
|
29.53 |
1:03.18 |
1:37.27 |
|
2:11.97 |
|
|
Greve Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Ortmann |
1991 |
|
|
29.80 |
1:04.04 |
1:39.43 |
|
2:14.80 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julian Kressner Læbel |
1992 |
|
|
30.39 |
1:05.58 |
1:42.64 |
|
2:19.64 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Piet Løje |
1991 |
|
|
32.00 |
1:07.13 |
1:44.04 |
|
2:20.10 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Frederiksen |
1992 |
|
|
30.61 |
1:06.02 |
1:42.36 |
|
2:20.54 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Patrick Hesselberg |
1991 |
|
|
31.30 |
1:05.95 |
1:42.62 |
|
2:21.02 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonas Christensen |
1992 |
|
|
31.51 |
1:07.06 |
1:44.47 |
|
2:21.53 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Teiz Mølgaard |
1992 |
|
|
31.23 |
1:07.55 |
1:44.25 |
|
2:23.55 |
|
|
Greve Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikkel Johansen |
1994 |
|
|
33.18 |
1:09.33 |
1:46.84 |
|
2:24.08 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sigurd Greve Dideriksen |
1992 |
|
|
30.96 |
1:07.26 |
1:45.15 |
|
2:24.82 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Troels Johansson |
1992 |
|
|
30.74 |
1:07.18 |
1:47.17 |
|
2:27.13 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jacob Skelsager |
1993 |
|
|
31.13 |
1:06.74 |
1:44.90 |
|
2:27.16 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kim Seierø |
1992 |
|
|
33.49 |
1:11.04 |
1:49.33 |
|
2:27.68 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frederik Gustafsson |
1993 |
|
|
32.21 |
1:08.69 |
1:48.42 |
|
2:28.20 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mark Bjerregaard |
1994 |
|
|
33.55 |
1:09.99 |
1:49.43 |
|
2:28.25 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Peter Wittenwiler |
1994 |
|
|
32.56 |
1:10.06 |
1:48.62 |
|
2:28.42 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Christian Wich |
1993 |
|
|
31.12 |
1:08.52 |
1:48.37 |
|
2:29.61 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Søren Holm |
1993 |
|
|
32.65 |
1:09.91 |
1:48.96 |
|
2:30.11 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tom Døi |
1993 |
|
|
32.60 |
1:10.93 |
1:50.73 |
|
2:31.26 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sebastian Grønning |
1993 |
|
|
32.35 |
1:11.68 |
1:52.62 |
|
2:31.39 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jakob Vodstrup |
1994 |
|
|
32.90 |
1:12.85 |
1:51.22 |
|
2:31.66 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Martin Dolang |
1994 |
|
|
31.01 |
1:08.43 |
1:49.52 |
|
2:32.69 |
|
|
Greve Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Bjarke Rasmussen |
1992 |
|
|
33.63 |
1:11.53 |
1:52.78 |
|
2:32.93 |
|
|
JGI Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Christian Nørregaard |
1993 |
|
|
32.70 |
1:11.69 |
1:53.74 |
|
2:34.48 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Johannes Rose |
1993 |
|
|
34.70 |
1:12.49 |
1:53.36 |
|
2:34.78 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Tobias Gjerløff |
1995 |
|
|
33.45 |
1:13.27 |
1:54.57 |
|
2:36.47 |
|
|
JGI Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Morten Suhr |
1993 |
|
|
34.43 |
1:13.02 |
1:54.63 |
|
2:37.03 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Lauge Bruun |
1992 |
|
|
33.63 |
1:15.67 |
1:58.96 |
|
2:44.24 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
|