Results for Vest senior & junior langbane - Grand Prix 2
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag 17.00
Resultat Løb 1 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Vest Langbane | Udskriftsdato | 27 februar 2009 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | S68 Hjørring og Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:08.47 2008-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:15.26 2004-07-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 1:04.81 | 2:11.78 | 3:17.72 | 4:22.50 | |||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:04.32 | 2:11.10 | 3:18.53 | 4:25.28 | |||
3 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 1:05.35 | 2:12.39 | 3:19.74 | 4:26.69 | |||
4 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 1:05.04 | 2:12.55 | 3:21.10 | 4:28.83 | |||
5 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 1:05.39 | 2:14.05 | 3:23.45 | 4:32.91 | |||
6 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 1:05.23 | 2:13.99 | 3:23.72 | 4:34.09 | |||
7 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:05.97 | 2:15.57 | 3:26.21 | 4:36.37 | |||
8 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.61 | 2:17.68 | 3:28.06 | 4:37.24 | |||
9 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.99 | 2:17.86 | 3:30.11 | 4:39.99 | |||
10 | Julie Hougård | 1991 | O.S.L.F. | 1:07.05 | 2:18.03 | 3:30.59 | 4:40.86 | |||
11 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 1:09.08 | 2:21.27 | 3:33.13 | 4:42.21 | |||
12 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:08.55 | 2:20.54 | 3:32.68 | 4:44.62 | |||
13 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.18 | 2:21.95 | 3:36.46 | 4:49.01 | |||
14 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 1:08.01 | 2:21.98 | 3:37.16 | 4:52.09 | |||
15 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:10.66 | 2:25.30 | 3:40.46 | 4:55.26 | |||
16 | Anna Kiel | 1993 | Kolding SK | 1:09.76 | 2:25.54 | 3:43.22 | 5:00.84 | |||
17 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.79 | 2:25.79 | 3:43.78 | 5:01.38 | |||
18 | Malene Knudsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 1:10.99 | 2:29.49 | 3:47.33 | 5:03.05 | |||
19 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.52 | 2:29.64 | 3:50.22 | 5:10.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion |