2020-02-27   14:37:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2015    Udskriftsdato  19 september 2015   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:46   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 september 2015         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Terese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening    31.62  1:06.67  1:42.61    2:18.21   
Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening    32.71  1:10.08  1:49.02    2:24.51   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    33.16  1:10.05  1:48.18    2:25.67   
Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening    34.56  1:12.08  1:50.48    2:26.22   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.63  1:11.44  1:50.14    2:27.30   
Amelie Ritter  2003  Psv Schwerin    32.41  1:10.18  1:49.80    2:28.28   
Pálsson, Adele Alexandra  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    33.24  1:10.78  1:50.43    2:30.26   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    34.19  1:13.73  1:54.90    2:32.71   
Amalie Schou  2003  Gladsaxe Idræts Forening    34.93  1:14.20  1:54.16    2:33.97   
10  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    35.17  1:14.79  1:55.50    2:35.02   
11  Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    35.48  1:16.33  1:57.96    2:38.15   
12  Jónsdóttir, Þorgerður Ósk  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    36.09  1:17.58  1:58.61    2:38.43   
13  Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    35.38  1:15.61  1:57.93    2:40.10   
14  Mie Bidsted Hansen  2003  Hvidovre Svømme Klub    36.56  1:17.39  2:00.33    2:40.70   
15  Julie Bruun Jørgensen  2003  Svømmeklubben Syd    36.17  1:17.41  2:00.32    2:40.96   
16  Gústavsdóttir, Hilda Bríe  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    36.39  1:19.45  2:02.43    2:43.75   
17  Katrine Duus  2003  Næstved IF    37.25  1:19.43  2:03.29    2:45.24   
18  Traustadóttir, Berglind R  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    37.72  1:21.80  2:06.93    2:48.90   
19  Sofie Bak  2003  Hvidovre Svømme Klub    39.58  1:23.35  2:07.63    2:49.25   
20  Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    37.63  1:21.66  2:07.13    2:49.81   
21  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.58  1:20.95  2:06.38    2:50.78   
22  Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.94  1:24.58  2:11.72    2:53.64   
23  Jóhannesdóttir, Diljá Drö  2003  Sundfélag Hafnarfjarðar    40.48  1:27.07  2:11.33    2:55.14   
24  Finja Schönerstedt  2005  Psv Schwerin    39.64  1:26.92  2:14.80    2:58.72   
25  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.12  1:26.70  2:14.19    2:58.74   
26  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    42.76  1:30.11  2:16.11    3:00.02   
27  Frederikke B. Hansen  2005  Næstved IF    40.69  1:27.19  2:16.12    3:02.96   
28  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.49  1:30.25  2:17.92    3:04.01   
29  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.79  1:28.70  2:17.67    3:05.34   
30  Amalie Wichmann Larsen  2005  Haslev Svømmeklub    42.02  1:31.62  2:22.94    3:08.87   
31  Lærke Sander Vestergaard  2005  Haslev Svømmeklub    41.08  1:30.59  2:22.00    3:10.54   
32  Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub    41.10  1:30.68  2:21.91    3:11.29   
33  Valsdóttir, Hildur  2004  Sundfélag Hafnarfjarðar    42.97  1:32.11  2:22.62    3:11.77   
34  Katrine Langholm Jensen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    41.58  1:29.80  2:21.97    3:12.74   
35  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    42.09  1:32.84  2:27.50    3:16.39   
36  Nanna Lauritsen  2004  Haslev Svømmeklub    42.06  1:32.36  2:24.41    3:17.26   
37  Silke Bruun Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub    43.42  1:35.64  2:28.43    3:17.31   
38  Eyvindardóttir, Guðbjörg  2004  Sundfélag Hafnarfjarðar    44.30  1:36.46  2:28.40    3:17.47   
39  Ólafsdóttir, Dagbjörg Hlí  2005  Sundfélag Hafnarfjarðar    44.04  1:37.42  2:32.05    3:22.26   
40  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    43.21  1:38.54  2:33.86    3:29.35   
41  Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub    49.58  1:50.03  2:52.51    3:51.16   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    31.06  1:04.08  1:37.99    2:11.73   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    31.42  1:05.03  1:39.31    2:12.81   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.00  1:05.49  1:40.10    2:12.90   
Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd    31.72  1:05.96  1:40.79    2:16.15   
Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    31.39  1:06.17  1:41.86    2:17.40   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.79  1:06.17  1:41.93    2:17.53   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.81  1:06.70  1:42.66    2:18.24   
Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    32.52  1:08.06  1:44.70    2:18.75   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    32.86  1:08.42  1:44.55    2:20.05   
10  Laura Lange  2001  Hvidovre Svømme Klub    32.98  1:08.40  1:44.84    2:20.23   
11  Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub    32.81  1:07.80  1:44.70    2:21.27   
12  Guðmundsdóttir, Jóhanna E  2001  Sundfélag Hafnarfjarðar    32.15  1:08.69  1:46.51    2:21.66   
13  Victoria Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub    33.52  1:08.82  1:45.35    2:21.99   
14  Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    33.00  1:09.84  1:47.37    2:22.62   
15  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.66  1:10.04  1:47.03    2:23.27   
15  Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub    34.02  1:10.51  1:47.93    2:23.27   
17  Elisa Stegemann  2002  Psv Schwerin    32.93  1:10.33  1:48.24    2:25.34   
17  Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    33.23  1:10.33  1:47.87    2:25.34   
19  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.37  1:12.21  1:49.96    2:27.32   
20  Maike Kozelnik  2002  Psv Schwerin    32.97  1:11.96  1:51.39    2:28.68   
21  Finnbogadóttir, Ylfa  2002  Sundfélag Hafnarfjarðar    33.98  1:12.29  1:51.55    2:28.75   
22  Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub    33.75  1:10.24  1:49.55    2:30.30   
23  Julie K Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    35.86  1:14.49  1:54.08    2:31.93   
24  Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    34.71  1:13.83  1:54.07    2:32.30   
25  Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    34.49  1:13.19  1:53.99    2:33.06   
26  Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK    36.29    1:54.62    2:33.54   
27  Guðmundsdóttir, Kristín Y  2002  Sundfélag Hafnarfjarðar    34.71  1:14.06  1:54.79    2:34.32   
27  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.99  1:15.84  1:55.95    2:34.32   
29  Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub    34.74  1:15.32  1:57.06    2:35.49   
30  Björnsdóttir, Þórdís Anit  2002  Sundfélag Hafnarfjarðar    35.94  1:16.40  1:57.30    2:36.61   
31  Jasmin Larsen  2002  Ringsted Svømme Klub    35.86  1:15.83  1:58.09    2:37.15   
32  Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.85  1:15.92  1:58.09    2:39.16   
33  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    35.88  1:15.96  1:58.99    2:40.32   
34  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    36.13  1:17.35  2:01.21    2:43.48   
35  Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub    35.24  1:16.43  2:00.60    2:44.37   
36  Line With Nielsen  2002  Herlufsholm Svømmeklub    36.30  1:17.55  2:01.46    2:44.96   
37  Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub    35.35  1:16.75  2:01.19    2:45.16   
38  Atladóttir, Guðrún Alma  2001  Sundfélag Hafnarfjarðar    36.93  1:20.56  2:09.29    2:52.81   
39  Anastasia Hansen  2002  Svømmeklubben Syd    39.28  1:25.03  2:11.83    2:57.66   
Hlynsdóttir, Una  2002  Sundfélag Hafnarfjarðar            DNF   
Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
Julie Heron  2001  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mira Mass  2000  A6    31.86  1:05.42  1:39.79    2:13.16   
Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.36  1:05.54  1:40.36    2:13.33   
Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.39  1:05.63  1:40.70    2:14.81   
Kristjánsdóttir, María Fa  2000  Sundfélag Hafnarfjarðar    30.84  1:05.43  1:40.58    2:15.09   
Amalie Gotthard  1999  Slagelse Svømmeklub    31.97  1:06.13  1:41.15    2:15.19   
Nanna Sonne  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.18  1:06.93  1:42.20    2:16.69   
Silvana Bodenstein  1999  Psv Schwerin    32.34  1:08.47  1:45.19    2:18.54   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK    32.43  1:07.54  1:43.73    2:20.27   
Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.72  1:07.87  1:44.18    2:20.74   
10  Caroline Steffensen  2000  Ringsted Svømme Klub    33.80  1:09.60  1:46.43    2:22.58   
11  Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub    34.24  1:12.18  1:51.91    2:30.94   
12  Nicoline Larsen  1999  Nakskov Svømme Klub    34.42  1:13.96  1:54.16    2:33.68   
13  Mette Foldager Donstrup  1999  Næstved IF    35.90  1:15.85  1:57.00    2:35.49   
14  Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd    37.87  1:20.06  2:04.09    2:46.89   
15  Andrea Axelsen  2000  Vordingborg Svømme Klub    37.06  1:18.88  2:03.98    2:48.09   
16  Maria Hjort Lodstrup  2000  Haslev Svømmeklub    37.70  1:20.64  2:06.23    2:49.76   
Alberte Høgh  1999  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Megan Forslund Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.34  1:01.44  1:34.04    2:06.10   
Camilla Dufour  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.53  1:01.78  1:34.92    2:07.30   
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK    31.12  1:04.17  1:37.67    2:10.61   
Frederikke Dons  1998  Hvidovre Svømme Klub    30.94  1:04.36  1:38.40    2:11.82   
Annabelle Grønbech Ladik  1997  Ringsted Svømme Klub    31.45  1:05.53  1:40.31    2:13.68   
Josefiné Mayer  1997  Psv Schwerin    31.55  1:06.13  1:41.49    2:17.15   
Caroline Amalie Duus  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.05  1:07.83  1:42.68    2:17.72   
Kamilla Larsen  1996  Gladsaxe Idræts Forening    32.35  1:07.31  1:42.64    2:18.04   
Maria Heiberg Larsen  1998  Ringsted Svømme Klub    32.79  1:08.28  1:44.85    2:20.77   
10  Julie Bak  1997  Hvidovre Svømme Klub    32.99  1:08.11  1:44.28    2:22.53   
11  Cecilie Elizabeth Jensen  1998  Næstved IF    32.33  1:09.90  1:48.80    2:27.43   
12  Louise Nicolaisen  1998  Kalundborg SK    36.09  1:13.48  1:51.51    2:29.00   
13  Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd    36.88  1:17.50  2:00.09    2:41.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  19 september 2015 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark