Tulokset Ringsted Cup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
19 september 2015 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
31.62 |
1:06.67 |
1:42.61 |
|
2:18.21 |
|
2 |
Mia Rindshøj |
2003 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
32.71 |
1:10.08 |
1:49.02 |
|
2:24.51 |
|
3 |
Wilma Anker |
2004 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
33.16 |
1:10.05 |
1:48.18 |
|
2:25.67 |
|
4 |
Esther Else Grubert |
2003 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
34.56 |
1:12.08 |
1:50.48 |
|
2:26.22 |
|
5 |
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
33.63 |
1:11.44 |
1:50.14 |
|
2:27.30 |
|
6 |
Amelie Ritter |
2003 |
Psv Schwerin |
|
32.41 |
1:10.18 |
1:49.80 |
|
2:28.28 |
|
7 |
Pálsson, Adele Alexandra |
2003 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
33.24 |
1:10.78 |
1:50.43 |
|
2:30.26 |
|
8 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
Næstved IF |
|
34.19 |
1:13.73 |
1:54.90 |
|
2:32.71 |
|
9 |
Amalie Schou |
2003 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
34.93 |
1:14.20 |
1:54.16 |
|
2:33.97 |
|
10 |
Josefine Krumbak |
2004 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
35.17 |
1:14.79 |
1:55.50 |
|
2:35.02 |
|
11 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
Kalundborg SK |
|
35.48 |
1:16.33 |
1:57.96 |
|
2:38.15 |
|
12 |
Jónsdóttir, Þorgerður Ósk |
2003 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
36.09 |
1:17.58 |
1:58.61 |
|
2:38.43 |
|
13 |
Emma Olsen |
2003 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
35.38 |
1:15.61 |
1:57.93 |
|
2:40.10 |
|
14 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
36.56 |
1:17.39 |
2:00.33 |
|
2:40.70 |
|
15 |
Julie Bruun Jørgensen |
2003 |
Svømmeklubben Syd |
|
36.17 |
1:17.41 |
2:00.32 |
|
2:40.96 |
|
16 |
Gústavsdóttir, Hilda Bríe |
2003 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
36.39 |
1:19.45 |
2:02.43 |
|
2:43.75 |
|
17 |
Katrine Duus |
2003 |
Næstved IF |
|
37.25 |
1:19.43 |
2:03.29 |
|
2:45.24 |
|
18 |
Traustadóttir, Berglind R |
2003 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
37.72 |
1:21.80 |
2:06.93 |
|
2:48.90 |
|
19 |
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
39.58 |
1:23.35 |
2:07.63 |
|
2:49.25 |
|
20 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
37.63 |
1:21.66 |
2:07.13 |
|
2:49.81 |
|
21 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
37.58 |
1:20.95 |
2:06.38 |
|
2:50.78 |
|
22 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
38.94 |
1:24.58 |
2:11.72 |
|
2:53.64 |
|
23 |
Jóhannesdóttir, Diljá Drö |
2003 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
40.48 |
1:27.07 |
2:11.33 |
|
2:55.14 |
|
24 |
Finja Schönerstedt |
2005 |
Psv Schwerin |
|
39.64 |
1:26.92 |
2:14.80 |
|
2:58.72 |
|
25 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
41.12 |
1:26.70 |
2:14.19 |
|
2:58.74 |
|
26 |
Ida Bruhn |
2004 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
42.76 |
1:30.11 |
2:16.11 |
|
3:00.02 |
|
27 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved IF |
|
40.69 |
1:27.19 |
2:16.12 |
|
3:02.96 |
|
28 |
Liv Salhauge |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
41.49 |
1:30.25 |
2:17.92 |
|
3:04.01 |
|
29 |
Anna Leopold Brandt |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
40.79 |
1:28.70 |
2:17.67 |
|
3:05.34 |
|
30 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
42.02 |
1:31.62 |
2:22.94 |
|
3:08.87 |
|
31 |
Lærke Sander Vestergaard |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
41.08 |
1:30.59 |
2:22.00 |
|
3:10.54 |
|
32 |
Camille Neess |
2003 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
41.10 |
1:30.68 |
2:21.91 |
|
3:11.29 |
|
33 |
Valsdóttir, Hildur |
2004 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
42.97 |
1:32.11 |
2:22.62 |
|
3:11.77 |
|
34 |
Katrine Langholm Jensen |
2004 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
41.58 |
1:29.80 |
2:21.97 |
|
3:12.74 |
|
35 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
42.09 |
1:32.84 |
2:27.50 |
|
3:16.39 |
|
36 |
Nanna Lauritsen |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
42.06 |
1:32.36 |
2:24.41 |
|
3:17.26 |
|
37 |
Silke Bruun Jørgensen |
2005 |
Slagelse Svømmeklub |
|
43.42 |
1:35.64 |
2:28.43 |
|
3:17.31 |
|
38 |
Eyvindardóttir, Guðbjörg |
2004 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
44.30 |
1:36.46 |
2:28.40 |
|
3:17.47 |
|
39 |
Ólafsdóttir, Dagbjörg Hlí |
2005 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
44.04 |
1:37.42 |
2:32.05 |
|
3:22.26 |
|
40 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
43.21 |
1:38.54 |
2:33.86 |
|
3:29.35 |
|
41 |
Sigrid B. Kristensen |
2004 |
Slagelse Svømmeklub |
|
49.58 |
1:50.03 |
2:52.51 |
|
3:51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Neumann |
2001 |
Svømmeklubben Syd |
|
31.06 |
1:04.08 |
1:37.99 |
|
2:11.73 |
|
2 |
Sofie Nielsen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
31.42 |
1:05.03 |
1:39.31 |
|
2:12.81 |
|
3 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
31.00 |
1:05.49 |
1:40.10 |
|
2:12.90 |
|
4 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
Svømmeklubben Syd |
|
31.72 |
1:05.96 |
1:40.79 |
|
2:16.15 |
|
5 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
31.39 |
1:06.17 |
1:41.86 |
|
2:17.40 |
|
6 |
Alberte Mammen |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
31.79 |
1:06.17 |
1:41.93 |
|
2:17.53 |
|
7 |
Line Strandby |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
31.81 |
1:06.70 |
1:42.66 |
|
2:18.24 |
|
8 |
Michelle Mortensen |
2002 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
32.52 |
1:08.06 |
1:44.70 |
|
2:18.75 |
|
9 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
Kalundborg SK |
|
32.86 |
1:08.42 |
1:44.55 |
|
2:20.05 |
|
10 |
Laura Lange |
2001 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
32.98 |
1:08.40 |
1:44.84 |
|
2:20.23 |
|
11 |
Patricia Andersen |
2002 |
Slagelse Svømmeklub |
|
32.81 |
1:07.80 |
1:44.70 |
|
2:21.27 |
|
12 |
Guðmundsdóttir, Jóhanna E |
2001 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
32.15 |
1:08.69 |
1:46.51 |
|
2:21.66 |
|
13 |
Victoria Andersen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
33.52 |
1:08.82 |
1:45.35 |
|
2:21.99 |
|
14 |
Victoria Bæts Kristensen |
2002 |
Næstved IF |
|
33.00 |
1:09.84 |
1:47.37 |
|
2:22.62 |
|
15 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
33.66 |
1:10.04 |
1:47.03 |
|
2:23.27 |
|
15 |
Maria Andersen |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
34.02 |
1:10.51 |
1:47.93 |
|
2:23.27 |
|
17 |
Elisa Stegemann |
2002 |
Psv Schwerin |
|
32.93 |
1:10.33 |
1:48.24 |
|
2:25.34 |
|
17 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
33.23 |
1:10.33 |
1:47.87 |
|
2:25.34 |
|
19 |
Emma Bruhn |
2002 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
34.37 |
1:12.21 |
1:49.96 |
|
2:27.32 |
|
20 |
Maike Kozelnik |
2002 |
Psv Schwerin |
|
32.97 |
1:11.96 |
1:51.39 |
|
2:28.68 |
|
21 |
Finnbogadóttir, Ylfa |
2002 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
33.98 |
1:12.29 |
1:51.55 |
|
2:28.75 |
|
22 |
Karla Sejling |
2001 |
Ringsted Svømme Klub |
|
33.75 |
1:10.24 |
1:49.55 |
|
2:30.30 |
|
23 |
Julie K Madsen |
2001 |
Nakskov Svømme Klub |
|
35.86 |
1:14.49 |
1:54.08 |
|
2:31.93 |
|
24 |
Maya Nykjær |
2001 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
34.71 |
1:13.83 |
1:54.07 |
|
2:32.30 |
|
25 |
Felina Noe |
2002 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
34.49 |
1:13.19 |
1:53.99 |
|
2:33.06 |
|
26 |
Nicoline Strandberg |
2002 |
Kalundborg SK |
|
36.29 |
|
1:54.62 |
|
2:33.54 |
|
27 |
Guðmundsdóttir, Kristín Y |
2002 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
34.71 |
1:14.06 |
1:54.79 |
|
2:34.32 |
|
27 |
Ida Rishøj |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
35.99 |
1:15.84 |
1:55.95 |
|
2:34.32 |
|
29 |
Maria Szokody |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
34.74 |
1:15.32 |
1:57.06 |
|
2:35.49 |
|
30 |
Björnsdóttir, Þórdís Anit |
2002 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
35.94 |
1:16.40 |
1:57.30 |
|
2:36.61 |
|
31 |
Jasmin Larsen |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
35.86 |
1:15.83 |
1:58.09 |
|
2:37.15 |
|
32 |
Sofie Mosegaard |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
35.85 |
1:15.92 |
1:58.09 |
|
2:39.16 |
|
33 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
Næstved IF |
|
35.88 |
1:15.96 |
1:58.99 |
|
2:40.32 |
|
34 |
Nicole Vaabengaard |
2002 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
36.13 |
1:17.35 |
2:01.21 |
|
2:43.48 |
|
35 |
Laura Sørensen |
2001 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
35.24 |
1:16.43 |
2:00.60 |
|
2:44.37 |
|
36 |
Line With Nielsen |
2002 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
36.30 |
1:17.55 |
2:01.46 |
|
2:44.96 |
|
37 |
Emilie Ferslev Christians |
2002 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
35.35 |
1:16.75 |
2:01.19 |
|
2:45.16 |
|
38 |
Atladóttir, Guðrún Alma |
2001 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
36.93 |
1:20.56 |
2:09.29 |
|
2:52.81 |
|
39 |
Anastasia Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Syd |
|
39.28 |
1:25.03 |
2:11.83 |
|
2:57.66 |
|
- |
Hlynsdóttir, Una |
2002 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Isabel K. Eriksen |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
- |
Julie Heron |
2001 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mira Mass |
2000 |
A6 |
|
31.86 |
1:05.42 |
1:39.79 |
|
2:13.16 |
|
2 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
31.36 |
1:05.54 |
1:40.36 |
|
2:13.33 |
|
3 |
Frederikke Jensen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
31.39 |
1:05.63 |
1:40.70 |
|
2:14.81 |
|
4 |
Kristjánsdóttir, María Fa |
2000 |
Sundfélag Hafnarfjarðar |
|
30.84 |
1:05.43 |
1:40.58 |
|
2:15.09 |
|
5 |
Amalie Gotthard |
1999 |
Slagelse Svømmeklub |
|
31.97 |
1:06.13 |
1:41.15 |
|
2:15.19 |
|
6 |
Nanna Sonne |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
32.18 |
1:06.93 |
1:42.20 |
|
2:16.69 |
|
7 |
Silvana Bodenstein |
1999 |
Psv Schwerin |
|
32.34 |
1:08.47 |
1:45.19 |
|
2:18.54 |
|
8 |
Nicole Kristensen |
1999 |
Kalundborg SK |
|
32.43 |
1:07.54 |
1:43.73 |
|
2:20.27 |
|
9 |
Sofie Strandby |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
32.72 |
1:07.87 |
1:44.18 |
|
2:20.74 |
|
10 |
Caroline Steffensen |
2000 |
Ringsted Svømme Klub |
|
33.80 |
1:09.60 |
1:46.43 |
|
2:22.58 |
|
11 |
Julie Galsgaard Hansen |
2000 |
Nakskov Svømme Klub |
|
34.24 |
1:12.18 |
1:51.91 |
|
2:30.94 |
|
12 |
Nicoline Larsen |
1999 |
Nakskov Svømme Klub |
|
34.42 |
1:13.96 |
1:54.16 |
|
2:33.68 |
|
13 |
Mette Foldager Donstrup |
1999 |
Næstved IF |
|
35.90 |
1:15.85 |
1:57.00 |
|
2:35.49 |
|
14 |
Sophia Sander-Bjerge |
1999 |
Svømmeklubben Syd |
|
37.87 |
1:20.06 |
2:04.09 |
|
2:46.89 |
|
15 |
Andrea Axelsen |
2000 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
37.06 |
1:18.88 |
2:03.98 |
|
2:48.09 |
|
16 |
Maria Hjort Lodstrup |
2000 |
Haslev Svømmeklub |
|
37.70 |
1:20.64 |
2:06.23 |
|
2:49.76 |
|
- |
Alberte Høgh |
1999 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|