Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 788 | 1:02.46 | 2:06.75 | 3:10.44 | 4:13.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 717 | 1:03.54 | 2:09.83 | 3:16.17 | 4:21.94 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 709 | 1:03.34 | 2:09.62 | 3:16.53 | 4:22.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emily Gantriis | 1999 | 706 | 1:02.43 | 2:08.29 | 3:15.66 | 4:23.26 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | 679 | 1:04.24 | 2:11.29 | 3:19.06 | 4:26.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Wermuth | 1996 | 673 | 1:04.68 | 2:12.14 | 3:20.28 | 4:27.52 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 666 | 1:03.74 | 2:10.97 | 3:19.78 | 4:28.51 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 655 | 1:04.94 | 2:13.21 | 3:21.82 | 4:30.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ellen Nielsen | 2001 | 637 | 1:04.13 | 2:15.27 | 3:23.79 | 4:32.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Isabella Drest | 1999 | 636 | 1:04.97 | 2:13.34 | 3:22.92 | 4:32.64 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 631 | 1:07.80 | 2:18.22 | 3:26.74 | 4:33.42 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 623 | 1:06.04 | 2:16.08 | 3:25.38 | 4:34.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Iben Bak | 2001 | 610 | 1:06.33 | 2:17.27 | 3:27.00 | 4:36.47 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Shanna Armstrong | 1998 | 609 | 1:04.17 | 2:13.42 | 3:24.97 | 4:36.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josefine Due Christensen | 2001 | 597 | 1:06.48 | 2:16.83 | 3:27.83 | 4:38.47 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 593 | 1:04.98 | 2:15.50 | 3:27.32 | 4:39.12 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 591 | 1:06.25 | 2:17.38 | 3:28.53 | 4:39.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Julie Gadgaard | 2001 | 589 | 1:06.96 | 2:18.47 | 3:29.83 | 4:39.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 582 | 1:07.91 | 2:20.15 | 3:30.43 | 4:40.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Celia Erikstad | 1999 | 577 | 1:06.95 | 2:18.77 | 3:30.51 | 4:41.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Baraviec | 2000 | 570 | 1:06.09 | 2:17.40 | 3:29.45 | 4:42.81 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nikoline Østerberg | 2000 | 564 | 1:08.63 | 2:21.62 | 3:33.90 | 4:43.81 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Nicoline Bredahl | 2000 | 558 | 1:08.07 | 2:20.45 | 3:32.91 | 4:44.70 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Maria M. Porsmose | 2000 | 553 | 1:08.47 | 2:21.02 | 3:33.61 | 4:45.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 549 | 1:09.42 | 2:22.47 | 3:35.02 | 4:46.37 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | SIF Floor | 2000 | 538 | 1:08.07 | 2:21.27 | 3:34.55 | 4:48.29 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Stine Mary Vissing | 1997 | 535 | 1:08.02 | 2:21.13 | 3:34.78 | 4:48.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 528 | 1:09.19 | 2:23.11 | 3:37.07 | 4:50.06 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
29 | Smilla Lyhne | 2000 | 514 | 1:08.58 | 2:22.73 | 3:38.41 | 4:52.73 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 513 | 1:07.81 | 2:22.14 | 3:37.83 | 4:52.80 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
31 | Nanna Rolle | 2000 | 494 | 1:08.17 | 2:23.00 | 3:39.79 | 4:56.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Camilla Ottesen | 2000 | 470 | 1:08.42 | 2:25.05 | 3:43.94 | 5:01.45 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
33 | Emma Lykke Holm | 2000 | 441 | 1:10.93 | 2:29.66 | 3:48.48 | 5:08.07 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Christina Blaaberg | 1998 | Akut syg | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:05 |