Resultat för Eurogames 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Results Event 38 (Finals) - Per Age Group with lap times
Results Event 38 (Finals) - Per Age Group with lap times |
|
|
Competition name |
Eurogames |
|
Print Date |
06 augusti 2015 |
|
|
Competition place |
Stockholm |
|
Print Time |
14:11 |
|
|
Organizer |
|
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
05 augusti 2015 |
|
|
|
|
|
|
Event 38, 200m Freestyle Men, Finals 75 - 79 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Dively |
1938 |
Team Florida |
|
44.78 |
1:38.19 |
2:37.48 |
|
3:36.91 |
|
2 |
Rudolf Degenaar |
1939 |
PSV Masters |
|
54.03 |
1:58.99 |
3:08.69 |
|
4:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 200m Freestyle Men, Finals 70 - 74 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Scott Woodburn |
1943 |
Team Florida |
|
41.25 |
1:26.90 |
2:14.80 |
|
3:04.12 |
|
2 |
Neal Wiener |
1944 |
West Hollywood Aquatics |
|
43.35 |
1:34.45 |
2:24.88 |
|
3:09.39 |
|
3 |
William Donovan |
1943 |
West Hollywood Aquatics |
|
52.96 |
1:58.54 |
3:09.43 |
|
4:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 200m Freestyle Men, Finals 65 - 69 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paulo Figueiredo |
1946 |
West Hollywood Aquatics |
|
43.01 |
1:29.29 |
2:16.00 |
|
3:01.40 |
|
2 |
Louis Ceci |
1950 |
San Francisco Tsunami |
|
43.14 |
1:30.27 |
2:19.81 |
|
3:07.02 |
|
3 |
Stanley Hansen |
1947 |
TNYA |
|
54.17 |
1:55.42 |
2:59.81 |
|
3:07.11 |
|
4 |
Michael Webster |
1948 |
Out To Swim |
|
43.46 |
1:33.15 |
2:26.04 |
|
3:14.43 |
|
5 |
Robert Jolly |
1947 |
Paris Aquatique |
|
40.88 |
1:29.27 |
2:23.29 |
|
3:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 200m Freestyle Men, Finals 60 - 64 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Craig Franz |
1953 |
DCAC - District of Columbia Aq |
|
36.97 |
1:16.14 |
1:56.69 |
|
2:34.91 |
|
2 |
Chris Burt |
1955 |
Team Florida |
|
40.48 |
1:25.76 |
2:12.88 |
|
2:58.01 |
|
3 |
Terrell Brown |
1953 |
Minnesota Ice |
|
43.81 |
1:33.92 |
2:25.15 |
|
3:16.11 |
|
4 |
Daniel Howard |
1954 |
Different Strokes Swim Team - |
|
46.05 |
1:37.30 |
2:30.68 |
|
3:23.08 |
|
5 |
Daniel Rosemarin |
1955 |
TNYA |
|
46.39 |
1:37.81 |
2:34.00 |
|
3:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 200m Freestyle Men, Finals 55 - 59 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jay Calhoun |
1959 |
DCAC. distric of columbia aqua |
|
32.17 |
1:07.91 |
1:44.73 |
|
2:19.21 |
|
2 |
Vivian Mongey |
1960 |
Aer Lingus Masters Swimming Cl |
|
32.50 |
1:08.20 |
1:44.94 |
|
2:20.05 |
|
3 |
Michael Doyle |
1959 |
ASV Wien |
|
35.39 |
1:12.73 |
1:51.45 |
|
2:30.02 |
|
4 |
Evertjan Masurel |
1956 |
HHZV Plons |
|
34.25 |
1:14.46 |
1:56.10 |
|
2:36.35 |
|
5 |
David O´brien |
1956 |
USMS / NEM |
|
38.49 |
1:20.17 |
2:01.66 |
|
2:39.92 |
|
6 |
Buck Broker |
1956 |
Vorspiel SSL |
|
37.24 |
1:18.29 |
2:00.00 |
|
2:40.58 |
|
7 |
Juho Massinen |
1960 |
HSS |
|
35.98 |
1:17.10 |
2:01.10 |
|
2:44.22 |
|
8 |
Charles Williams |
1959 |
GLAMOURHEAD SHARKS SWIMMING CL |
|
36.87 |
1:17.75 |
2:02.41 |
|
2:44.51 |
|
9 |
Henk Gierveld |
1960 |
Nat Utrecht |
|
39.28 |
1:24.41 |
2:10.69 |
|
2:55.11 |
|
10 |
Rob Wieleman |
1960 |
Nat Utrecht |
|
39.69 |
1:25.42 |
2:13.92 |
|
2:59.36 |
|
11 |
Thomas Gelinne |
1957 |
Team New York Aquatics |
|
41.76 |
1:27.23 |
2:14.44 |
|
3:01.90 |
|
12 |
Hans Vugts |
1957 |
Upstream Amsterdam |
|
41.38 |
1:27.85 |
2:15.94 |
|
3:02.48 |
|
13 |
Christian Rantzau |
1960 |
Glamourhead Sharks |
|
39.74 |
1:28.50 |
2:19.64 |
|
3:08.46 |
|
14 |
Simon Randerson |
1957 |
Positive Strokes |
|
43.08 |
1:33.22 |
2:25.83 |
|
3:14.94 |
|
15 |
Leonardus de Keizer |
1956 |
PLONS |
|
40.53 |
1:28.35 |
2:21.39 |
|
3:16.44 |
|
16 |
Joao Pereira |
1960 |
Lisboa Poolboys Swim Team |
|
43.94 |
1:39.35 |
2:42.45 |
|
3:46.97 |
|
17 |
Barton Parnes |
1956 |
Long Beach Grunions |
|
48.87 |
1:47.73 |
2:52.83 |
|
3:56.96 |
|
18 |
Donald Derbyshire |
1958 |
Long Beach Grunions |
|
50.33 |
1:53.94 |
3:03.52 |
|
4:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 200m Freestyle Men, Finals 50 - 54 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Haglund |
1961 |
Simklubben Neptun |
|
31.11 |
1:04.74 |
1:38.45 |
|
2:10.43 |
|
2 |
Jonathan Olsen |
1963 |
Team Florida |
|
32.07 |
1:07.22 |
1:43.92 |
|
2:20.12 |
|
3 |
Frederick Dever |
1965 |
District of Columbia Aquatics |
|
32.19 |
1:07.86 |
1:45.41 |
|
2:22.02 |
|
4 |
Gaetano di Lorenzo |
1962 |
GRUPPO PESCE ROMA |
|
33.61 |
1:10.34 |
1:49.58 |
|
2:28.49 |
|
5 |
Sean Fitzgerald |
1963 |
FGG |
|
33.73 |
1:11.04 |
1:49.89 |
|
2:28.91 |
|
6 |
Kozo Suzuki |
1963 |
Team New York Aquatics |
|
35.34 |
1:15.29 |
1:55.85 |
|
2:35.61 |
|
7 |
Pere Cruells I Pagès |
1964 |
Club Esportiu Panteres Grogues |
|
34.64 |
1:14.06 |
1:55.17 |
|
2:36.78 |
|
8 |
David Walley |
1965 |
Team Florida |
|
35.96 |
1:15.10 |
1:56.31 |
|
2:37.44 |
|
9 |
Mark Kas |
1961 |
HHZV Plons |
|
35.73 |
1:15.52 |
1:57.80 |
|
2:41.25 |
|
10 |
Hector Javier Lozano |
1965 |
GMadrid Sports |
|
36.58 |
1:17.50 |
2:01.63 |
|
2:46.15 |
|
11 |
Ernst Halperin |
1964 |
San Francisco Tsunami |
|
40.04 |
1:25.48 |
2:12.22 |
|
2:54.65 |
|
12 |
Ian Foraker |
1963 |
Tsunami San Francisco |
|
39.91 |
1:25.75 |
2:14.33 |
|
3:02.94 |
|
13 |
Garth Virgin |
1965 |
Swiss Swimming |
|
41.42 |
1:27.94 |
2:16.81 |
|
3:03.36 |
|
14 |
Jonas Winnerlöv |
1964 |
Stockholm Dolphins |
|
42.84 |
1:31.27 |
2:19.59 |
|
3:06.40 |
|
15 |
Vincent Lowell |
1961 |
West Hollywood Aquatics |
|
39.99 |
1:28.12 |
2:19.44 |
|
3:10.23 |
|
16 |
Robert Bowsher |
1964 |
San Diego Swim Masters (DSST) |
|
44.12 |
1:34.26 |
2:28.09 |
|
3:17.29 |
|
17 |
Ruben Villegas |
1963 |
san diego swim masters/dsst |
|
43.12 |
1:33.76 |
2:27.31 |
|
3:19.06 |
|
18 |
Luis Eduardo Bahamon |
1961 |
West Hollywood Aquatics |
|
41.18 |
1:30.11 |
2:24.89 |
|
3:20.96 |
|
19 |
Ryan Tu |
1964 |
San Diego Swim Master/Differen |
|
55.26 |
1:50.00 |
2:51.87 |
|
3:58.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 200m Freestyle Men, Finals 45 - 49 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michel Keemers |
1969 |
Vorspiel SSL Berlin |
|
31.10 |
1:06.60 |
1:43.69 |
|
2:22.30 |
|
2 |
Grant Wilson |
1966 |
DSST San Diego |
|
33.49 |
1:10.11 |
1:47.24 |
|
2:22.40 |
|
3 |
Matthew Mair |
1966 |
WH2O |
|
33.22 |
1:09.96 |
1:48.17 |
|
2:26.26 |
|
4 |
Daniel Prince |
1966 |
Team New York Aquatics |
|
32.98 |
1:10.20 |
1:48.16 |
|
2:27.16 |
|
5 |
Adrian Frei |
1967 |
Gay Sport Zürich |
|
34.36 |
1:12.29 |
1:52.23 |
|
2:30.69 |
|
6 |
Ken Griffiths |
1969 |
DSST. San Diego |
|
35.10 |
1:13.86 |
1:53.11 |
|
2:31.43 |
|
7 |
Giulio Anzuinelli |
1968 |
GRUPPO PESCE |
|
33.52 |
1:10.72 |
1:51.04 |
|
2:33.59 |
|
8 |
Garth Brunt |
1966 |
Making Waves Swim Team |
|
32.96 |
1:10.69 |
1:51.55 |
|
2:34.95 |
|
9 |
Karl Wagner |
1966 |
USMS. DCAC |
|
33.65 |
1:13.32 |
1:55.07 |
|
2:36.60 |
|
10 |
Stuart Hills |
1966 |
San Francisco Tsunami Aquatics |
|
36.29 |
1:15.85 |
1:57.17 |
|
2:37.38 |
|
11 |
Rob Poste |
1966 |
KC Wave |
|
37.14 |
1:17.05 |
1:57.94 |
|
2:37.50 |
|
12 |
George Gonzalez |
1970 |
Orca Swim Team |
|
34.56 |
1:15.09 |
1:58.54 |
|
2:41.68 |
|
13 |
Christian Vogel |
1968 |
Abseitz Stuttgart |
|
38.21 |
1:20.78 |
2:06.30 |
|
2:49.51 |
|
14 |
Jørgen Dahl |
1966 |
Copenhagen Mermates |
|
36.75 |
1:18.78 |
2:04.87 |
|
2:50.27 |
|
15 |
Reed Landberg |
1969 |
Out To Swim. London |
|
40.44 |
1:25.81 |
2:14.26 |
|
2:55.45 |
|
16 |
Bing-hua Kuan |
1970 |
Northern Wave Swimming Club |
|
38.54 |
1:22.96 |
2:10.65 |
|
2:56.01 |
|
17 |
Boris Vrdoljak |
1969 |
qSPORT |
|
41.33 |
1:29.43 |
2:20.84 |
|
3:10.80 |
|
18 |
Steve Doster |
1970 |
DSST San Diego |
|
42.13 |
1:28.38 |
2:21.35 |
|
3:14.71 |
|
19 |
Stephan Jón Hufschmid |
1969 |
Styrmir Sports Club |
|
43.98 |
1:34.45 |
2:29.20 |
|
3:21.76 |
|
20 |
Scott Osmond |
1967 |
Long Beach Grunions |
|
53.87 |
1:58.11 |
3:07.04 |
|
4:17.35 |
|
21 |
Thomas Kaiser |
1968 |
Isarhechte e.V.; Munich |
|
55.37 |
2:04.63 |
3:17.86 |
|
4:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 200m Freestyle Men, Finals 40 - 44 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robert Jeter |
1974 |
DC Aquatics Club |
|
31.12 |
1:05.77 |
1:42.57 |
|
2:20.46 |
|
2 |
Dag Audun Andersen |
1974 |
Lambertseter Oslo |
|
31.61 |
1:07.43 |
1:45.12 |
|
2:21.84 |
|
3 |
Jerry Grondel |
1972 |
PLONS |
|
32.74 |
1:08.40 |
1:45.83 |
|
2:22.91 |
|
4 |
Jamie Malcolm |
1974 |
TNYA |
|
32.72 |
1:09.20 |
1:46.41 |
|
2:23.06 |
|
5 |
Rhys Williams |
1973 |
Out To Swim |
|
32.43 |
1:08.51 |
1:46.70 |
|
2:24.33 |
|
6 |
Josh Dorfzaun |
1972 |
TPIT. USMS |
|
35.44 |
1:13.25 |
1:52.93 |
|
2:28.95 |
|
7 |
Dean Zrucky |
1972 |
Long Beach Grunions |
|
35.49 |
1:13.85 |
1:52.60 |
|
2:30.26 |
|
8 |
Juan Caicedo |
1971 |
"H2O Geneva" (Swimming Club) |
|
33.93 |
1:11.67 |
1:52.33 |
|
2:34.65 |
|
9 |
Vincent Moreau |
1975 |
cercle du Marais |
|
34.20 |
1:13.61 |
1:55.25 |
|
2:35.87 |
|
10 |
Nikolai Ingistov |
1975 |
West Hollywood Aquatics |
|
36.11 |
1:18.06 |
2:02.79 |
|
2:46.04 |
|
11 |
Andrew Begg |
1975 |
Nat Utrecht |
|
37.58 |
1:19.81 |
2:05.66 |
|
2:47.78 |
|
12 |
Andreas Schmid |
1973 |
Isarhechte München e.V. |
|
36.40 |
1:19.73 |
2:05.77 |
|
2:48.93 |
|
13 |
Jason Stone |
1975 |
Orca Swim Team. PNA |
|
36.29 |
1:17.56 |
2:03.44 |
|
2:49.73 |
|
14 |
Ruediger Horn |
1975 |
Vorspiel SSL Berlin |
|
39.22 |
1:22.93 |
2:11.20 |
|
2:56.13 |
|
15 |
Fabien Anglesio |
1971 |
les dauphins du TOEC |
|
35.16 |
1:18.01 |
2:07.39 |
|
2:56.37 |
|
16 |
Sterling Fuhriman |
1975 |
QUAC |
|
45.01 |
1:32.40 |
2:22.44 |
|
3:08.19 |
|
17 |
Mark Collins |
1971 |
Glamourhead Sharks |
|
41.19 |
1:30.91 |
2:22.75 |
|
3:12.88 |
|
18 |
Alan White |
1971 |
LANES |
|
47.94 |
1:44.37 |
2:39.09 |
|
3:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 200m Freestyle Men, Finals 35 - 39 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dominic Opaszowski |
1978 |
Düsseldorf Dolphins |
|
29.28 |
1:02.47 |
1:38.06 |
|
2:13.34 |
|
2 |
David Daporta-Mendez |
1977 |
Out To Swim |
|
30.61 |
1:04.87 |
1:40.14 |
|
2:15.21 |
|
3 |
Claes Lindgren |
1978 |
Stockholm Dolphins |
|
32.80 |
1:07.71 |
1:42.82 |
|
2:18.00 |
|
4 |
Matthias Decanter |
1977 |
Paris Aquatique |
|
33.60 |
1:09.86 |
1:48.90 |
|
2:28.08 |
|
5 |
Evan Cobb |
1979 |
TNYA |
|
34.17 |
1:12.14 |
1:51.56 |
|
2:30.09 |
|
6 |
Joost Roelofs |
1976 |
Upstream Amsterdam |
|
34.14 |
1:12.07 |
1:52.23 |
|
2:30.44 |
|
7 |
Alastair Bell |
1976 |
Out To Swim |
|
38.22 |
1:19.94 |
2:02.89 |
|
2:42.12 |
|
8 |
Mike Stansberry |
1978 |
Making Waves Swim Club |
|
35.79 |
1:15.91 |
1:59.29 |
|
2:43.05 |
|
9 |
Gabor Mark Ladiszlai |
1978 |
Atlasz - Budapest. Hungary |
|
33.49 |
1:11.74 |
1:57.18 |
|
2:43.59 |
|
10 |
Ulysse Bolopion |
1980 |
Paris Aquatique |
|
34.68 |
1:14.14 |
1:58.33 |
|
2:43.78 |
|
11 |
Mark Strathdene |
1976 |
Out to Swimm |
|
37.56 |
1:19.06 |
2:03.75 |
|
2:44.18 |
|
12 |
Bertrand Dehouck |
1979 |
TNYA |
|
37.18 |
1:19.90 |
2:02.97 |
|
2:44.59 |
|
13 |
Dana Connors |
1980 |
DCAC - District of Columbia Aq |
|
37.59 |
1:19.58 |
2:02.87 |
|
2:45.06 |
|
14 |
Yong Ih Kim |
1976 |
Team New York Aquatics |
|
35.58 |
1:17.08 |
2:01.93 |
|
2:48.30 |
|
15 |
James Cronin |
1978 |
Team New York Aquatics |
|
36.65 |
1:17.25 |
2:04.65 |
|
2:50.21 |
|
16 |
Robert Zandee |
1977 |
Ketelbinkie |
|
37.11 |
1:20.14 |
2:08.43 |
|
2:58.62 |
|
17 |
Koen Baekelandt |
1980 |
C.D. Halegatos |
|
39.93 |
1:26.12 |
2:14.35 |
|
2:59.58 |
|
18 |
Brun Mietzner |
1977 |
Vorspiel SSL Berlin e.V. |
|
38.93 |
1:26.72 |
2:20.17 |
|
3:10.13 |
|
19 |
Olivier Migette |
1978 |
Paris Asuatique |
|
45.90 |
1:42.30 |
2:46.93 |
|
3:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 200m Freestyle Men, Finals 30 - 34 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Win Chesson |
1983 |
TNYA |
|
27.87 |
59.25 |
1:31.11 |
|
2:01.74 |
|
2 |
David Genet |
1982 |
Paris Aquatique |
|
28.41 |
59.21 |
1:30.82 |
|
2:01.76 |
|
3 |
Dan Mahoney |
1985 |
Team New York Aquatics (TNYA) |
|
30.82 |
1:04.91 |
1:39.24 |
|
2:12.16 |
|
4 |
David Hildebrand |
1981 |
Team New York Aquatics |
|
30.30 |
1:03.60 |
1:38.07 |
|
2:12.71 |
|
5 |
Tom Godefroy |
1982 |
Paris Aquatique |
|
29.45 |
1:01.87 |
1:36.63 |
|
2:14.11 |
|
6 |
James Hochstrasser |
1984 |
QUAC (Queer Utah Aquatic Club) |
|
31.06 |
1:05.30 |
1:40.48 |
|
2:16.91 |
|
7 |
Diego Suarez |
1983 |
Team Florida |
|
30.41 |
1:04.63 |
1:41.21 |
|
2:18.74 |
|
8 |
Audie Mcrae |
1985 |
Team New York Aquatics |
|
31.90 |
1:07.46 |
1:43.89 |
|
2:19.85 |
|
9 |
Balázs Jekkel |
1982 |
Atlasz Sportsclub Hungary |
|
33.11 |
1:09.36 |
1:46.38 |
|
2:24.33 |
|
10 |
Patrick Barrett |
1981 |
District of Columbia Aquatics |
|
30.60 |
1:06.08 |
1:45.08 |
|
2:24.41 |
|
11 |
Guido Moret |
1985 |
Ketelbinkie |
|
31.74 |
1:07.55 |
1:46.52 |
|
2:24.84 |
|
12 |
Tomas Sturlaugsson |
1981 |
Styrmir. Sports Club |
|
35.13 |
1:12.52 |
1:50.34 |
|
2:25.10 |
|
13 |
Stephen Hooper |
1984 |
TNYA |
|
32.59 |
1:09.43 |
1:47.70 |
|
2:25.48 |
|
14 |
Tristan Bray |
1985 |
Wett Ones Sydney |
|
32.58 |
1:09.95 |
1:50.45 |
|
2:29.32 |
|
15 |
Mark Livingstone |
1982 |
Out To Swim |
|
35.23 |
1:13.68 |
1:53.36 |
|
2:30.81 |
|
16 |
Arnaud Chandeclair |
1981 |
Paris Aquatique |
|
33.28 |
1:11.22 |
1:50.39 |
|
2:31.39 |
|
17 |
James Thompson |
1983 |
Out To Swim |
|
33.63 |
1:11.84 |
1:52.07 |
|
2:33.49 |
|
18 |
Justin Shields |
1984 |
Making Waves Swim Club |
|
34.48 |
1:13.44 |
1:54.91 |
|
2:35.27 |
|
19 |
Francisco Mota Porta |
1982 |
Halegatos |
|
33.72 |
1:11.09 |
1:53.89 |
|
2:37.87 |
|
20 |
Miguel Ortega Rodriguez |
1981 |
Vorspiel SSL e.V. |
|
38.50 |
1:23.32 |
2:12.00 |
|
3:00.15 |
|
21 |
Vincent Lafaye |
1985 |
Paris Aquatique |
|
37.63 |
1:22.65 |
2:14.80 |
|
3:05.53 |
|
22 |
Nguyen Briand |
1982 |
Front Runners Paris |
|
39.06 |
1:25.81 |
2:19.48 |
|
3:09.16 |
|
23 |
Israel Ballano |
1984 |
C.D. HALEGATOS MADRID |
|
40.24 |
1:26.06 |
2:17.13 |
|
3:10.94 |
|
24 |
David Bouche |
1981 |
Paris Aquatique |
|
41.63 |
1:31.46 |
2:28.15 |
|
3:21.51 |
|
25 |
Fidel Nogales Borrego |
1981 |
Northern Wave. Manchester. Uni |
|
45.45 |
1:45.30 |
2:52.33 |
|
3:57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 200m Freestyle Men, Finals 25 - 29 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Napoleon Simbana Escobar |
1990 |
Paris Aquatique |
|
31.41 |
1:04.87 |
1:38.89 |
|
2:11.34 |
|
2 |
Isaac Rothenbaum |
1989 |
Team New York Aquatics |
|
29.06 |
1:00.64 |
1:37.13 |
|
2:15.78 |
|
3 |
Alex Moothart |
1990 |
West Hollywood Aquatics |
|
32.06 |
1:06.69 |
1:42.54 |
|
2:16.91 |
|
4 |
Jure Tanko |
1986 |
Bgs |
|
32.54 |
1:08.07 |
1:44.92 |
|
2:22.10 |
|
5 |
Jonathan Fichman |
1986 |
Vorspiel SSL Berlin |
|
32.12 |
1:07.50 |
1:45.05 |
|
2:22.48 |
|
6 |
Markus Steinmetz |
1987 |
Düsseldorf Dolphins |
|
32.99 |
1:09.90 |
1:48.35 |
|
2:25.62 |
|
7 |
Adam Kenny |
1990 |
Out To Swim |
|
33.16 |
1:09.88 |
1:48.48 |
|
2:26.11 |
|
8 |
Morten Henrik Henrik Petersen |
1989 |
Pan Idræt |
|
35.27 |
1:13.31 |
1:54.11 |
|
2:34.72 |
|
9 |
Hólmgeir Reynisson |
1986 |
Styrmir |
|
34.12 |
1:13.00 |
1:54.66 |
|
2:35.00 |
|
10 |
Jean Fabre |
1986 |
Paris Aquatique |
|
35.42 |
1:16.45 |
1:59.71 |
|
2:40.89 |
|
11 |
Ian Barillas-Mcentee |
1989 |
Ketelbinkie |
|
38.18 |
1:24.55 |
2:18.23 |
|
3:13.14 |
|
12 |
Pierrick Yvon |
1986 |
Aquahomo and Entre Deux Basket |
|
42.61 |
1:32.34 |
2:25.61 |
|
3:14.88 |
|
- |
Michel Belt |
1990 |
Paris Aquatique |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 200m Freestyle Men, Finals 20 - 24 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Neal Thomson |
1991 |
Out To Swim |
|
27.35 |
58.12 |
1:30.44 |
|
2:03.83 |
|
2 |
Linus Junefelt |
1992 |
Jönköpings Simsällskap |
|
28.60 |
59.84 |
1:32.49 |
|
2:05.27 |
|
3 |
Paul Quincy |
1991 |
DCAC |
|
29.00 |
1:00.17 |
1:32.51 |
|
2:05.83 |
|
4 |
William Scott |
1991 |
TNYA |
|
29.74 |
1:01.37 |
1:35.10 |
|
2:12.34 |
|
5 |
Young Jeong |
1992 |
Atlanta Rainbow Trout |
|
29.71 |
1:03.90 |
1:39.16 |
|
2:14.84 |
|
6 |
Kevin Muehleman |
1993 |
District of Columbia Aquatics |
|
38.74 |
1:23.40 |
2:09.43 |
|
2:55.20 |
|
7 |
Moritz Reichert |
1991 |
Rosa Panther |
|
42.49 |
1:30.35 |
2:19.98 |
|
3:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.24.00 |
Print Date |
06 augusti 2015 |
Licensed to: Simklubben Neptun |
Print Time |
14:11 |
|