Results for Swim of Hope 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 59.71 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 44.83 | ||||||
2 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 47.19 | ||||||
3 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 49.24 | ||||||
4 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 52.18 | ||||||
- | Ida Jönsson | 2006 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 44.28 | ||||||
2 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 47.38 | ||||||
3 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 48.43 | ||||||
4 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 48.69 | ||||||
5 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 50.82 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 36.41 | ||||||
2 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 41.51 | ||||||
3 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 41.68 | ||||||
4 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 42.88 | ||||||
5 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 43.56 | ||||||
6 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.11 | ||||||
7 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 52.92 | ||||||
8 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 58.92 | ||||||
- | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.13 | ||||||
2 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.80 | ||||||
3 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 38.59 | ||||||
4 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.71 | ||||||
5 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.20 | ||||||
6 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 40.70 | ||||||
7 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 43.65 | ||||||
8 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 46.47 | ||||||
9 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 50.11 | ||||||
- | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.25 | ||||||
2 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 33.76 | ||||||
3 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 34.89 | ||||||
4 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 35.59 | ||||||
5 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 36.01 | ||||||
6 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.36 | ||||||
7 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.06 | ||||||
8 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 41.20 | ||||||
9 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 41.72 | ||||||
10 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 42.39 | ||||||
11 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 50.96 | ||||||
12 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 53.87 | ||||||
- | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.67 | ||||||
2 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.81 | ||||||
3 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.22 | ||||||
4 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 32.99 | ||||||
5 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.22 | ||||||
6 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 33.31 | ||||||
7 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.54 | ||||||
8 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 38.35 | ||||||
9 | Kajsa Persson | 2000 | Simsällskapet Iden | 40.79 | ||||||
10 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 41.53 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Therese Svensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | 31.91 | ||||||
2 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 32.01 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Kött & Sånt Löddeköpinge |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 47.83 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år |
Sponsor: Kött & Sånt Löddeköpinge |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 43.75 | ||||||
2 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 53.31 | ||||||
3 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 56.23 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
Sponsor: Kött & Sånt Löddeköpinge |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 48.83 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: Kött & Sånt Löddeköpinge |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 37.25 | ||||||
2 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 37.98 | ||||||
3 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 42.82 | ||||||
4 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 44.39 | ||||||
5 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 51.52 | ||||||
- | Edwin Kalmteg | 2004 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Kött & Sånt Löddeköpinge |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 34.17 | ||||||
2 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 37.44 | ||||||
3 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.03 | ||||||
4 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.43 | ||||||
- | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Kött & Sånt Löddeköpinge |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.75 | ||||||
2 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 32.60 | ||||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 33.87 | ||||||
4 | Andreas Bendrén | 2001 | Simsällskapet Iden | 34.64 | ||||||
5 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.96 | ||||||
6 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 44.42 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Kött & Sånt Löddeköpinge |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.44 | ||||||
2 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.27 | ||||||
3 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 31.26 | ||||||
4 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 31.49 | ||||||
5 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 31.85 | ||||||
6 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.40 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Kött & Sånt Löddeköpinge |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 27.31 | ||||||
2 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 27.54 | ||||||
3 | Filip Christensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | 28.09 | ||||||
4 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.16 | ||||||
5 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 30.15 | ||||||
6 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 30.96 | ||||||
7 | Linus Lindén | 1993 | Landskrona Simsällskap | 31.18 | ||||||
8 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 31.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 9 år |
Sponsor: FAMA Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 51.16 | 1:44.92 | |||||
2 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 52.24 | 1:51.30 | |||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: FAMA Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 48.73 | 1:40.94 | |||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: FAMA Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 45.49 | 1:30.48 | |||||
2 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 46.60 | 1:32.96 | |||||
3 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 45.25 | 1:33.48 | |||||
- | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: FAMA Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.75 | 1:22.62 | |||||
2 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 40.30 | 1:22.83 | |||||
3 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.46 | 1:24.48 | |||||
4 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.71 | 1:29.45 | |||||
5 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 49.42 | 1:37.61 | |||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: FAMA Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 39.86 | 1:21.46 | |||||
2 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 41.95 | 1:24.09 | |||||
3 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.54 | 1:25.03 | |||||
4 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.70 | 1:26.10 | |||||
5 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 42.64 | 1:26.37 | |||||
6 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 44.35 | 1:29.41 | |||||
7 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 44.79 | 1:32.65 | |||||
8 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 55.98 | 1:52.81 | |||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: FAMA Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 35.65 | 1:14.58 | |||||
2 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.32 | 1:17.06 | |||||
3 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.26 | 1:17.69 | |||||
4 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 37.53 | 1:18.67 | |||||
5 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 41.02 | 1:24.91 | |||||
6 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 43.07 | 1:28.08 | |||||
7 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 44.61 | 1:31.65 | |||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: FAMA Trading |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 39.36 | 1:20.66 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: ICA NÄRA Häljarpshallen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 57.32 | 1:53.19 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år |
Sponsor: ICA NÄRA Häljarpshallen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 45.44 | 1:30.94 | |||||
2 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 57.47 | 2:00.40 | |||||
3 | Anton Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 1:00.28 | 2:09.49 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
Sponsor: ICA NÄRA Häljarpshallen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 50.82 | 1:41.79 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: ICA NÄRA Häljarpshallen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 43.64 | 1:28.56 | |||||
2 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 47.92 | 1:39.75 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: ICA NÄRA Häljarpshallen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 45.15 | 1:31.68 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ICA NÄRA Häljarpshallen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.04 | 1:10.15 | |||||
2 | Andreas Bendrén | 2001 | Simsällskapet Iden | 35.90 | 1:15.59 | |||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 37.16 | 1:15.60 | |||||
4 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 37.63 | 1:16.51 | |||||
5 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 41.59 | 1:25.63 | |||||
6 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 43.91 | 1:28.27 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ICA NÄRA Häljarpshallen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.61 | 1:03.00 | |||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 31.75 | 1:05.07 | |||||
3 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 36.34 | 1:15.46 | |||||
4 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 36.84 | 1:15.94 | |||||
5 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 39.44 | 1:19.96 | |||||
6 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 43.70 | 1:31.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:35 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 11:18 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ia Pettersson | 2008 | Landskrona Simsällskap | 59.85 | ||||||
2 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 1:08.79 | ||||||
3 | Amanda Blomkvist | 2007 | Simsällskapet Iden | 1:12.93 | ||||||
4 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 1:18.48 | ||||||
- | Amanda Rosquist | 2007 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 50.46 | ||||||
2 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 53.45 | ||||||
3 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 56.63 | ||||||
4 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 57.50 | ||||||
5 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 59.51 | ||||||
6 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 1:00.29 | ||||||
7 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:01.53 | ||||||
8 | Ida Jönsson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:23.55 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 46.97 | ||||||
2 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 52.41 | ||||||
3 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 53.14 | ||||||
4 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 53.29 | ||||||
5 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 54.72 | ||||||
- | Thyra Larsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Keldebäk | 2005 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 44.09 | ||||||
2 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.23 | ||||||
3 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 45.76 | ||||||
4 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 46.87 | ||||||
5 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 50.61 | ||||||
6 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 54.82 | ||||||
7 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 57.27 | ||||||
- | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 44.39 | ||||||
2 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.32 | ||||||
3 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 47.90 | ||||||
4 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 48.43 | ||||||
5 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.13 | ||||||
6 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.45 | ||||||
7 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 50.70 | ||||||
8 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 52.65 | ||||||
9 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 56.17 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.45 | ||||||
2 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 41.96 | ||||||
3 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 42.27 | ||||||
4 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 46.67 | ||||||
5 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 48.40 | ||||||
6 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 49.46 | ||||||
7 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 52.95 | ||||||
8 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 55.31 | ||||||
9 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 59.54 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.29 | ||||||
2 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.22 | ||||||
3 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 40.34 | ||||||
4 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 40.55 | ||||||
5 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 42.21 | ||||||
6 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 42.75 | ||||||
7 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 46.33 | ||||||
8 | Kajsa Persson | 2000 | Simsällskapet Iden | 47.01 | ||||||
9 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 47.19 | ||||||
10 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 47.70 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Petör |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 34.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:18 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 59.41 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 50.21 | ||||||
2 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 52.39 | ||||||
- | Anton Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Liebenhagen | 2005 | Simsällskapet Iden | 1:05.09 | ||||||
- | Carl Larmark | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Pelle Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 42.21 | ||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 42.99 | ||||||
3 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 49.35 | ||||||
4 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 51.26 | ||||||
- | Edwin Kalmteg | 2004 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 42.18 | ||||||
2 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 45.38 | ||||||
3 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.08 | ||||||
4 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 48.41 | ||||||
5 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 50.04 | ||||||
6 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 50.90 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 37.41 | ||||||
2 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.82 | ||||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 41.23 | ||||||
4 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 44.71 | ||||||
5 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 44.79 | ||||||
6 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 47.47 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 32.25 | ||||||
2 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.86 | ||||||
3 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 36.46 | ||||||
4 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 39.75 | ||||||
5 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 40.32 | ||||||
6 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 41.87 | ||||||
7 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 42.36 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Genarps Lådfabrik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 33.05 | ||||||
2 | Filip Christensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | 36.58 | ||||||
3 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 36.70 | ||||||
4 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 47.80 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Butik Maria |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 52.33 | 1:45.21 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 9 år |
Sponsor: Butik Maria |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 41.26 | 1:26.77 | |||||
2 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 42.98 | 1:30.90 | |||||
3 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 45.75 | 1:34.56 | |||||
4 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 50.06 | 1:47.59 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: Butik Maria |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.18 | 1:29.14 | |||||
2 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 45.39 | 1:33.01 | |||||
3 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 46.21 | 1:34.96 | |||||
4 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 44.95 | 1:36.79 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Butik Maria |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 35.94 | 1:15.98 | |||||
2 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 37.84 | 1:16.99 | |||||
3 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 38.23 | 1:21.04 | |||||
4 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 40.46 | 1:24.76 | |||||
5 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 39.74 | 1:26.64 | |||||
6 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 39.35 | 1:28.20 | |||||
7 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 47.64 | 1:38.32 | |||||
8 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 58.43 | 2:01.68 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Butik Maria |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 36.76 | 1:14.25 | |||||
2 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 35.99 | 1:14.70 | |||||
3 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.07 | 1:15.71 | |||||
4 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 38.03 | 1:18.11 | |||||
5 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.91 | 1:19.82 | |||||
6 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.84 | 1:20.32 | |||||
7 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.50 | 1:21.22 | |||||
8 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 41.32 | 1:24.58 | |||||
9 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.42 | 1:25.91 | |||||
10 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 43.31 | 1:32.50 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Butik Maria |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 33.06 | 1:08.31 | |||||
2 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.39 | 1:08.55 | |||||
3 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 35.63 | 1:12.95 | |||||
4 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.78 | 1:13.12 | |||||
5 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.53 | 1:16.49 | |||||
6 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 37.80 | 1:17.23 | |||||
7 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 37.91 | 1:18.60 | |||||
8 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 44.33 | 1:33.81 | |||||
9 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 45.34 | 1:37.05 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Butik Maria |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.74 | 1:01.39 | |||||
2 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.22 | 1:04.76 | |||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 32.21 | 1:06.94 | |||||
4 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 33.55 | 1:10.30 | |||||
5 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.66 | 1:10.95 | |||||
6 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 36.06 | 1:16.67 | |||||
7 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 37.34 | 1:19.45 | |||||
8 | Kajsa Persson | 2000 | Simsällskapet Iden | 37.83 | 1:20.41 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Butik Maria |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 31.64 | 1:05.99 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 11:49 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Landskronahem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 48.16 | 1:40.17 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 9 år |
Sponsor: Landskronahem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 39.43 | 1:20.26 | |||||
2 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 47.43 | 1:41.21 | |||||
3 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 48.26 | 1:43.75 | |||||
4 | Anton Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 58.51 | 2:04.90 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
Sponsor: Landskronahem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.05 | 1:32.27 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: Landskronahem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 36.59 | 1:14.64 | |||||
2 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 36.10 | 1:15.79 | |||||
3 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 36.82 | 1:19.34 | |||||
4 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 39.11 | 1:21.82 | |||||
5 | Edwin Kalmteg | 2004 | Ronneby Simsällskap | 41.81 | 1:28.62 | |||||
6 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 45.85 | 1:34.44 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Landskronahem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 32.80 | 1:09.43 | |||||
2 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 35.04 | 1:11.43 | |||||
3 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 36.24 | 1:15.45 | |||||
4 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.79 | 1:18.95 | |||||
5 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.08 | 1:20.76 | |||||
6 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.78 | 1:30.81 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Landskronahem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.98 | 1:02.89 | |||||
2 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 31.70 | 1:04.83 | |||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 31.07 | 1:04.84 | |||||
4 | Andreas Bendrén | 2001 | Simsällskapet Iden | 31.84 | 1:08.01 | |||||
5 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 33.56 | 1:09.54 | |||||
6 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.06 | 1:13.32 | |||||
7 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 39.11 | 1:21.48 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Landskronahem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 26.86 | 55.01 | |||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.00 | 55.09 | |||||
3 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.06 | 1:04.31 | |||||
4 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 30.49 | 1:04.52 | |||||
5 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 31.01 | 1:04.74 | |||||
6 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 32.02 | 1:05.43 | |||||
7 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 33.64 | 1:11.68 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Landskronahem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Christensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | 28.01 | 58.55 | |||||
2 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 29.47 | 1:01.51 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:49 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 15:01 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: La Perla Restaurant |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 41.76 | 1:33.43 | |||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: La Perla Restaurant |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.27 | 1:26.43 | |||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: La Perla Restaurant |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 38.89 | 1:22.40 | |||||
2 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.92 | 1:29.25 | |||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: La Perla Restaurant |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.53 | 1:06.62 | |||||
2 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.02 | 1:25.18 | |||||
3 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 39.68 | 1:27.72 | |||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: La Perla Restaurant |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 35.36 | 1:17.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 15:01 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Marc |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 56.08 | 2:01.09 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
Sponsor: Marc |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 51.52 | 1:57.45 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: Marc |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 39.66 | 1:26.56 | |||||
2 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 41.45 | 1:26.68 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Marc |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.10 | 1:31.72 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Marc |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.97 | 1:12.08 | |||||
2 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 34.59 | 1:14.63 | |||||
3 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.90 | 1:33.27 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Marc |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 29.25 | 1:01.81 | |||||
2 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.14 | 1:14.16 | |||||
3 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 33.95 | 1:15.10 | |||||
4 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 35.06 | 1:16.73 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Marc |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.32 | 1:01.38 | |||||
2 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 28.07 | 1:01.70 | |||||
3 | Filip Christensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | 30.26 | 1:05.21 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Tycho Brahe |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 53.52 | ||||||
2 | Amanda Blomkvist | 2007 | Simsällskapet Iden | 55.31 | ||||||
3 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 1:00.45 | ||||||
4 | Victoria Emanuelsson | 2007 | Simklubben Lödde | 1:03.79 | ||||||
5 | Amanda Rosquist | 2007 | Simklubben Lödde | 1:07.12 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år |
Sponsor: Tycho Brahe |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 47.93 | ||||||
2 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 48.45 | ||||||
3 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 48.93 | ||||||
4 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 51.74 | ||||||
5 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 52.09 | ||||||
6 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 52.97 | ||||||
7 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 57.79 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: Tycho Brahe |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 47.07 | ||||||
2 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 47.78 | ||||||
3 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 47.82 | ||||||
4 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 51.21 | ||||||
5 | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:03.05 | ||||||
- | Julia Keldebäk | 2005 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Tycho Brahe |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 41.30 | ||||||
2 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 41.53 | ||||||
3 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.32 | ||||||
4 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 44.35 | ||||||
5 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 45.40 | ||||||
6 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 46.17 | ||||||
7 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 51.66 | ||||||
8 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 52.00 | ||||||
9 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 55.48 | ||||||
10 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:06.56 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Tycho Brahe |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.01 | ||||||
2 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.00 | ||||||
3 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 39.60 | ||||||
4 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 40.47 | ||||||
5 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.70 | ||||||
5 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.70 | ||||||
7 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 41.67 | ||||||
8 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 42.33 | ||||||
9 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 44.07 | ||||||
10 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 44.15 | ||||||
11 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 48.94 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Tycho Brahe |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 36.48 | ||||||
2 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 39.66 | ||||||
3 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 39.74 | ||||||
4 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 40.34 | ||||||
5 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.43 | ||||||
6 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.62 | ||||||
7 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 42.01 | ||||||
8 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 42.25 | ||||||
9 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 44.92 | ||||||
10 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 45.54 | ||||||
11 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 48.32 | ||||||
12 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 52.40 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Tycho Brahe |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.73 | ||||||
2 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.51 | ||||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.35 | ||||||
4 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 38.22 | ||||||
5 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 40.84 | ||||||
6 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 41.94 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Tycho Brahe |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 33.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 15:28 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Greens & Beans |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 51.94 | ||||||
2 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 1:05.63 | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år |
Sponsor: Greens & Beans |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 39.93 | ||||||
2 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 53.62 | ||||||
3 | Anton Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 1:02.53 | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
Sponsor: Greens & Beans |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Larmark | 2005 | Landskrona Simsällskap | 48.10 | ||||||
2 | Oliver Wohlquist | 2005 | Landskrona Simsällskap | 59.88 | ||||||
3 | Isak Dahl | 2005 | Simsällskapet Iden | 1:02.12 | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: Greens & Beans |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 40.09 | ||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 44.89 | ||||||
3 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 49.03 | ||||||
4 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 50.90 | ||||||
5 | Edwin Kalmteg | 2004 | Ronneby Simsällskap | 52.89 | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Greens & Beans |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 36.50 | ||||||
2 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 43.30 | ||||||
3 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.38 | ||||||
4 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.38 | ||||||
5 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 50.99 | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Greens & Beans |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.28 | ||||||
2 | Andreas Bendrén | 2001 | Simsällskapet Iden | 34.96 | ||||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 36.25 | ||||||
4 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 37.35 | ||||||
5 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.16 | ||||||
6 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 44.56 | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Greens & Beans |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.08 | ||||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 31.18 | ||||||
3 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.34 | ||||||
4 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 33.90 | ||||||
5 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 36.46 | ||||||
6 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 37.95 | ||||||
7 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 40.93 | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Greens & Beans |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.38 | ||||||
2 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 31.97 | ||||||
3 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 32.05 | ||||||
4 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 34.36 | ||||||
5 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 36.85 | ||||||
6 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 38.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 15:28 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 1:06.39 | 2:16.34 | |||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 9 år |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 52.95 | 1:51.91 | |||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 48.86 | 1:44.27 | |||||
2 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 52.43 | 1:50.87 | |||||
3 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 57.84 | 2:00.64 | |||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 46.67 | 1:37.75 | |||||
2 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 46.22 | 1:37.88 | |||||
3 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 47.98 | 1:38.47 | |||||
4 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 46.09 | 1:39.64 | |||||
5 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 56.31 | 1:57.03 | |||||
6 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 59.07 | 2:02.96 | |||||
- | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 45.48 | 1:36.54 | |||||
2 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 53.32 | 1:47.66 | |||||
3 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 51.21 | 1:48.11 | |||||
4 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 53.16 | 1:52.17 | |||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 42.02 | 1:29.63 | |||||
2 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.97 | 1:31.28 | |||||
3 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 48.05 | 1:40.59 | |||||
4 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 1:00.61 | 2:07.64 | |||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.41 | 1:19.99 | |||||
2 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 38.72 | 1:22.94 | |||||
3 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 43.74 | 1:35.19 | |||||
4 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 48.23 | 1:43.48 | |||||
5 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 48.71 | 1:44.46 | |||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Head |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 36.60 | 1:18.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 1:00.82 | 2:04.23 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 53.66 | 1:50.43 | |||||
2 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 1:02.39 | 2:14.92 | |||||
- | Anton Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 53.60 | 1:50.36 | |||||
2 | Carl Larmark | 2005 | Landskrona Simsällskap | 54.98 | 1:56.46 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 44.76 | 1:33.99 | |||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 46.62 | 1:39.22 | |||||
3 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 49.22 | 1:43.04 | |||||
4 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 51.45 | 1:45.10 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.10 | 1:44.29 | |||||
2 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 53.42 | 1:51.46 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 38.80 | 1:22.63 | |||||
2 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 40.61 | 1:26.28 | |||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 42.00 | 1:27.73 | |||||
4 | Andreas Bendrén | 2001 | Simsällskapet Iden | 46.71 | 1:41.96 | |||||
5 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 46.42 | 1:42.13 | |||||
6 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 49.40 | 1:43.93 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.19 | 1:13.17 | |||||
2 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 36.12 | 1:17.20 | |||||
3 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 40.22 | 1:26.19 | |||||
4 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 42.93 | 1:31.95 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Team Sportia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 36.24 | 1:16.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Ica Ankaret |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ia Pettersson | 2008 | Landskrona Simsällskap | 47.34 | ||||||
2 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 48.42 | ||||||
3 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 54.37 | ||||||
4 | Victoria Emanuelsson | 2007 | Simklubben Lödde | 1:02.30 | ||||||
- | Amanda Blomkvist | 2007 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år |
Sponsor: Ica Ankaret |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 39.33 | ||||||
2 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 40.21 | ||||||
3 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 40.41 | ||||||
4 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 40.75 | ||||||
5 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 45.53 | ||||||
6 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 46.09 | ||||||
7 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 47.58 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år |
Sponsor: Ica Ankaret |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 39.27 | ||||||
2 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 39.49 | ||||||
3 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 41.31 | ||||||
4 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 41.40 | ||||||
5 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.75 | ||||||
6 | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | 58.77 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Ica Ankaret |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 35.26 | ||||||
2 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 35.40 | ||||||
3 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 35.77 | ||||||
4 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.07 | ||||||
5 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.47 | ||||||
6 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 43.78 | ||||||
7 | Elin Olsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 46.31 | ||||||
8 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 51.68 | ||||||
- | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Ica Ankaret |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.59 | ||||||
2 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 33.74 | ||||||
3 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.69 | ||||||
4 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.79 | ||||||
5 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 35.21 | ||||||
6 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.70 | ||||||
7 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 36.26 | ||||||
8 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 36.68 | ||||||
9 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 37.35 | ||||||
10 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.78 | ||||||
11 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 40.24 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Ica Ankaret |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.48 | ||||||
2 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 32.05 | ||||||
3 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 32.41 | ||||||
4 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.03 | ||||||
5 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 33.34 | ||||||
6 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 33.46 | ||||||
7 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 33.71 | ||||||
8 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 35.43 | ||||||
9 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.02 | ||||||
10 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 37.93 | ||||||
11 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 39.29 | ||||||
12 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 42.45 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Ica Ankaret |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 28.19 | ||||||
2 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 30.23 | ||||||
3 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 30.61 | ||||||
4 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.03 | ||||||
5 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 31.80 | ||||||
6 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 33.27 | ||||||
7 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 35.54 | ||||||
8 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 35.56 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Ica Ankaret |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 30.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Swim of Hope 2015 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 augusti 2015 |
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Martin Moberg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 44.87 | ||||||
- | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år |
Sponsor: Martin Moberg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 35.89 | ||||||
2 | Anton Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 56.53 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
Sponsor: Martin Moberg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.28 | ||||||
2 | Anton Liebenhagen | 2005 | Simsällskapet Iden | 42.98 | ||||||
3 | Carl Larmark | 2005 | Landskrona Simsällskap | 44.93 | ||||||
4 | Isak Dahl | 2005 | Simsällskapet Iden | 56.67 | ||||||
- | Oliver Wohlquist | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: Martin Moberg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 35.04 | ||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 35.51 | ||||||
3 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 38.66 | ||||||
4 | Edwin Kalmteg | 2004 | Ronneby Simsällskap | 39.50 | ||||||
5 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 40.53 | ||||||
- | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Martin Moberg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 29.86 | ||||||
2 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 33.54 | ||||||
3 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.20 | ||||||
4 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.00 | ||||||
5 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.37 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Martin Moberg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 27.48 | ||||||
2 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 29.36 | ||||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 29.90 | ||||||
4 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.70 | ||||||
5 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 34.93 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Martin Moberg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 25.75 | ||||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 25.88 | ||||||
3 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 28.22 | ||||||
4 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 28.87 | ||||||
5 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 29.46 | ||||||
6 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 29.48 | ||||||
7 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 30.87 | ||||||
8 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 31.50 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Martin Moberg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Christensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | 25.94 | ||||||
2 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 26.59 | ||||||
3 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 26.90 | ||||||
4 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 27.35 | ||||||
5 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 28.33 | ||||||
6 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.04 | ||||||
7 | Linus Lindén | 1993 | Landskrona Simsällskap | 29.67 | ||||||
8 | Erik Fritz | 1992 | Simsällskapet Iden | 29.73 | ||||||
9 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 30.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 augusti 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:33 |