2017-12-14   05:19:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Swim of Hope 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Swim of Hope 2015    Utskriftsdatum  22 augusti 2015   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 augusti 2015         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
Sponsor: Tycho Brahe 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            53.52   
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            55.31   
Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            1:00.45   
Victoria Emanuelsson  2007  Simklubben Lödde            1:03.79   
Amanda Rosquist  2007  Simklubben Lödde            1:07.12   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år 
Sponsor: Tycho Brahe 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            47.93   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            48.45   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            48.93   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            51.74   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            52.09   
Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            52.97   
Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsällskap            57.79   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
Sponsor: Tycho Brahe 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            47.07   
Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            47.78   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            47.82   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            51.21   
Saga Lundgren  2005  Landskrona Simsällskap            1:03.05   
Julia Keldebäk  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Tycho Brahe 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            41.30   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            41.53   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            44.32   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            44.35   
Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap            45.40   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            46.17   
Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            51.66   
Emelie Rosquist  2004  Simklubben Lödde            52.00   
Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            55.48   
10  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap            1:06.56   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Tycho Brahe 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            38.01   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            39.00   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            39.60   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            40.47   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            40.70   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            40.70   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            41.67   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            42.33   
Alva Bensby  2003  Simklubben Lödde            44.07   
10  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            44.15   
11  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            48.94   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Tycho Brahe 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            36.48   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            39.66   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            39.74   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            40.34   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            40.43   
Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            41.62   
Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            42.01   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            42.25   
Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            44.92   
10  Victoria Olsson  2002  Simklubben Lödde            45.54   
11  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            48.32   
12  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            52.40   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Tycho Brahe 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            33.73   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            34.51   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            36.35   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            38.22   
Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            40.84   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            41.94   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Tycho Brahe 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden            33.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  22 augusti 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  15:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start