Tulokset Værløse Cup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Wennecke | 1999 | 31.07 | 1:04.52 | 1:38.08 | 2:10.70 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kaja Aunstrup | 1998 | 33.15 | 1:08.78 | 1:43.96 | 2:17.27 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 34.28 | 1:12.08 | 1:50.97 | 2:28.78 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Esther Holm | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 31.89 | 1:04.72 | 1:37.98 | 2:12.14 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 32.13 | 1:07.06 | 1:42.86 | 2:18.66 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Rasmusen | 2001 | 33.25 | 1:10.43 | 1:47.78 | 2:23.84 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 33.15 | 1:10.23 | 1:47.84 | 2:23.96 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 33.28 | 1:10.21 | 1:48.45 | 2:26.88 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 33.57 | 1:12.11 | 1:50.66 | 2:28.81 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Bang From | 2000 | 39.37 | 1:22.14 | 2:06.27 | 2:48.58 | ||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Porsdal | 2002 | 33.47 | 1:10.07 | 1:47.66 | 2:24.51 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Holm Hansen | 2002 | 33.59 | 1:10.61 | 1:48.81 | 2:25.85 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ulrikke Veje | 2002 | 35.91 | 1:14.64 | 1:55.73 | 2:30.76 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 34.34 | 1:13.10 | 1:53.00 | 2:33.36 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Boutrup | 2003 | 35.31 | 1:14.09 | 1:54.14 | 2:33.81 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Fiona Burmester | 2003 | 36.69 | 1:16.29 | 1:57.08 | 2:36.80 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 35.04 | 1:15.36 | 1:57.91 | 2:40.09 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karoline Christensen | 2002 | 38.69 | 1:19.98 | 2:03.02 | 2:45.48 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 37.96 | 1:21.61 | 2:07.83 | 2:51.59 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Silja Østerbye | 2003 | 39.16 | 1:24.13 | 2:11.46 | 2:57.68 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 40.39 | 1:27.69 | 2:14.65 | 2:59.19 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 39.72 | 1:26.36 | 2:16.48 | 3:05.20 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Lester | 2003 | 41.35 | 1:29.44 | 2:19.66 | 3:06.58 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | 37.97 | 1:20.20 | 2:02.56 | 2:41.07 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rebecca Hoeck | 2004 | 38.11 | 1:20.09 | 2:02.27 | 2:41.69 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 36.30 | 1:18.49 | 2:01.36 | 2:42.02 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 37.46 | 1:19.34 | 2:02.13 | 2:42.37 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Olivia Callesen | 2004 | 35.92 | 1:18.76 | 2:01.85 | 2:42.43 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 37.70 | 1:19.73 | 2:03.89 | 2:45.72 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jasmin Philip | 2004 | 37.98 | 1:20.87 | 2:04.48 | 2:46.63 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 36.97 | 1:20.84 | 2:06.72 | 2:49.95 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Katrine Bonefeld | 2004 | 38.88 | 1:23.22 | 2:07.23 | 2:50.60 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Vangkilde | 2004 | 39.68 | 1:25.06 | 2:10.50 | 2:53.68 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Signe Krag Andersen | 2004 | 40.27 | 1:28.29 | 2:17.46 | 3:01.52 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 42.44 | 1:30.17 | 2:17.72 | 3:03.76 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 40.92 | 1:28.09 | 2:17.44 | 3:06.52 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ronja Hove | 2005 | 41.99 | 1:30.63 | 2:20.30 | 3:08.46 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Caroline Guldberg | 2005 | 43.28 | 1:33.56 | 2:27.06 | 3:17.21 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 41.76 | 1:33.41 | 2:26.50 | 3:17.38 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emma Sander | 2004 | 42.96 | 1:36.20 | 2:29.19 | 3:19.43 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Elinor Markussen | 2004 | 42.90 | 1:36.17 | 2:31.85 | 3:29.29 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Luna Solander | 2005 | 48.54 | 1:50.76 | 2:55.68 | 3:59.31 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Holm | 1996 | 28.71 | 1:00.08 | 1:33.00 | 2:05.47 | ||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
2 | Mathias Marsengo | 1997 | 29.87 | 1:03.11 | 1:36.46 | 2:08.54 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | 32.57 | 1:07.66 | 1:44.12 | 2:19.02 | ||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 29.05 | 1:00.51 | 1:31.52 | 2:03.02 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 29.38 | 1:01.72 | 1:34.92 | 2:08.54 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas E. Sørensen | 2001 | 30.08 | 1:03.09 | 1:37.55 | 2:12.10 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | 31.15 | 1:06.06 | 1:41.21 | 2:14.36 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 30.99 | 1:05.79 | 1:40.85 | 2:15.21 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laurits Holm | 2000 | 32.32 | 1:08.34 | 1:43.34 | 2:17.28 | ||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
5 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 32.38 | 1:07.72 | 1:43.96 | 2:19.33 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 33.68 | 1:11.21 | 1:48.83 | 2:24.39 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Philip Hansen | 2001 | 33.29 | 1:10.52 | 1:48.04 | 2:25.66 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Thor Klysner | 2001 | 33.03 | 1:10.61 | 1:49.41 | 2:27.36 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Adar Benli | 2001 | 32.96 | 1:10.21 | 1:49.54 | 2:28.92 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Tobias Sundwall | 2001 | 34.52 | 1:13.43 | 1:54.66 | 2:35.40 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Søren G. Nielsen | 2000 | 35.60 | 1:15.49 | 1:59.53 | 2:39.03 | ||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
12 | Sofus Christensen | 2000 | 32.34 | 1:14.10 | 1:59.65 | 2:43.83 | ||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
13 | Mathias Jelshøj | 2001 | 39.63 | 1:25.23 | 2:11.24 | 2:54.71 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Nicklas Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 30.56 | 1:04.42 | 1:38.87 | 2:12.56 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian M. Staal | 2002 | 32.13 | 1:07.51 | 1:43.56 | 2:19.16 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 32.91 | 1:09.19 | 1:46.83 | 2:24.04 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 33.49 | 1:11.21 | 1:49.45 | 2:25.26 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Galsøe | 2002 | 33.49 | 1:12.69 | 1:52.82 | 2:32.14 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | 36.94 | 1:19.28 | 2:02.18 | 2:39.19 | ||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
7 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 36.90 | 1:18.29 | 2:01.35 | 2:40.88 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicholas Svane | 2002 | 37.26 | 1:18.43 | 2:00.92 | 2:43.69 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Noel Willem Pihl | 2002 | 37.86 | 1:19.63 | 2:02.96 | 2:43.96 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lucas Jøns | 2002 | 38.37 | 1:21.15 | 2:05.43 | 2:46.79 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Chappel | 2002 | 36.31 | 1:19.84 | 2:03.92 | 2:48.40 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Niels Peter Lund | 2002 | 38.04 | 1:21.73 | 2:07.03 | 2:50.76 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jakob Legaard | 2003 | 39.54 | 1:26.22 | 2:13.65 | 2:59.56 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | David Kristensen | 2003 | 48.31 | 1:43.14 | 2:38.22 | 3:28.55 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Matias Bojer | 2002 | 46.31 | 1:44.60 | 2:45.20 | 3:44.46 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Julian Holm | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Julian Holst | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | William Schützsack Duncan | 2003 | DNF | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Oscar Lykke Fischer | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Eigil Sigfusson | 2004 | 41.95 | 1:31.23 | 2:23.20 | 3:12.80 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1902-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Houen | 1998 | 31.38 | 1:10.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 31.64 | 1:10.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 34.52 | 1:14.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 34.78 | 1:16.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Nislev | 1998 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 33.80 | 1:10.53 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karla Louise Balle | 2001 | 33.51 | 1:11.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 31.71 | 1:11.90 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja A. Skov | 2000 | 34.73 | 1:14.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Annabella B. Wammen | 2000 | 36.16 | 1:16.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 36.22 | 1:16.40 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofia Rasmusen | 2001 | 36.41 | 1:16.43 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Walbjørn | 2000 | 35.94 | 1:16.70 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Huberts | 2000 | 35.79 | 1:18.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 35.86 | 1:18.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Signe Skjærbæk | 2000 | 36.46 | 1:19.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Farø Jakobsen | 2000 | 39.79 | 1:22.35 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
13 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | 38.81 | 1:23.67 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
14 | Minna Juul | 2001 | 43.33 | 1:30.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 32.82 | 1:12.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Villum Færch | 2002 | 34.89 | 1:13.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 34.02 | 1:15.29 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matilde Weibel | 2002 | 35.00 | 1:16.58 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amanda Hietala | 2002 | 37.04 | 1:17.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 35.87 | 1:18.53 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Lund | 2003 | 36.58 | 1:18.73 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 36.56 | 1:19.32 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ingrid Lindemann | 2003 | 37.67 | 1:19.53 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mille Pedersen | 2003 | 37.28 | 1:19.69 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ulrikke Veje | 2002 | 41.67 | 1:22.93 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Schrøder | 2002 | 38.45 | 1:23.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Monique Bang From | 2002 | 42.19 | 1:24.22 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
14 | Sille Mundt | 2002 | 39.10 | 1:24.29 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 41.28 | 1:24.48 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 40.92 | 1:25.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 39.33 | 1:25.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Helene Jensen | 2003 | 39.74 | 1:25.76 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Fiona Burmester | 2003 | 39.87 | 1:26.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 39.99 | 1:26.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Thea Jacobsen | 2003 | 41.86 | 1:27.61 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Karoline Christensen | 2002 | 43.59 | 1:28.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | 40.39 | 1:28.50 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ellen A. Skov | 2003 | 42.63 | 1:28.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 39.73 | 1:28.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Freja Stenbækgård | 2003 | 42.80 | 1:29.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 43.49 | 1:33.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 44.48 | 1:34.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emma Schnack | 2002 | 43.12 | 1:34.68 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
30 | Emmanuella Nygaard | 2003 | 44.84 | 1:36.61 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
31 | Ida Oest | 2003 | 45.77 | 1:37.27 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
32 | Emma Clausen | 2003 | 48.54 | 1:40.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 37.59 | 1:20.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Linnea Hietala | 2004 | 39.23 | 1:23.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 38.51 | 1:24.00 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camille Nørby | 2004 | 39.84 | 1:24.85 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 39.81 | 1:24.96 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malou Soelberg | 2004 | 39.69 | 1:26.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Esmeralda Johansen | 2004 | 41.97 | 1:26.71 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josephine Thomsen | 2005 | 40.63 | 1:28.00 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 40.66 | 1:28.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 41.65 | 1:28.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Mathilde Hedager | 2004 | 41.69 | 1:30.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 41.14 | 1:30.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anja Xin Andersen | 2004 | 43.39 | 1:30.73 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 41.47 | 1:31.24 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Signe Krag Andersen | 2004 | 44.55 | 1:32.37 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Villum Færch | 2005 | 43.07 | 1:32.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 46.58 | 1:35.11 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Johanne Weber | 2005 | 45.23 | 1:35.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 44.54 | 1:36.96 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 47.56 | 1:37.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 45.26 | 1:37.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 45.47 | 1:38.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Amanda Christensen | 2004 | 48.14 | 1:39.53 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
24 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 46.32 | 1:40.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 48.64 | 1:41.89 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
26 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 48.32 | 1:42.03 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
27 | Signe Thornberg Bech | 2004 | 52.03 | 1:45.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Filippa Martinsen | 2005 | 51.47 | 1:45.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 47.23 | 1:46.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 48.34 | 1:46.42 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Signe Astrup Taul | 2004 | 54.17 | 1:46.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 53.55 | 1:47.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 54.38 | 1:47.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
34 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | 49.77 | 1:50.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Signe Holm Hansen | 2005 | 50.64 | 1:51.44 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Lise Refsgaard | 2005 | 56.23 | 1:51.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Alma Olander | 2005 | 54.72 | 1:55.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
38 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 54.72 | 2:00.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Caroline Østergaard | 2005 | 59.92 | 2:02.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
40 | Anna Majkjær Mikkelsen | 2005 | 57.86 | 2:08.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Sara-Louise Andersen | 2004 | DSQ | brystben i fly | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Søeborg | 2006 | 52.64 | 1:53.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 57.08 | 1:58.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 27.52 | 59.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Marsengo | 1997 | 30.74 | 1:08.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 31.04 | 1:09.99 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Felix Burmester | 1999 | 29.77 | 1:05.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Agerskov | 1998 | 30.34 | 1:05.74 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 33.83 | 1:11.52 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 35.00 | 1:20.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | 31.56 | 1:07.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 30.76 | 1:07.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Nielsen | 2001 | 33.29 | 1:12.25 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 34.26 | 1:13.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Pedersen | 2000 | 34.79 | 1:14.18 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
6 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 34.23 | 1:14.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 35.59 | 1:15.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Tönshoff | 2000 | 34.27 | 1:16.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jannick Lind | 2001 | 36.39 | 1:16.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 35.35 | 1:17.07 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 36.85 | 1:17.33 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 35.71 | 1:19.27 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laurids Holme | 2000 | 38.10 | 1:19.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 37.49 | 1:20.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jesper Schiødt | 2001 | 37.04 | 1:21.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 37.72 | 1:21.92 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias Jelshøj | 2001 | 45.03 | 1:35.29 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 33.96 | 1:12.88 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 34.03 | 1:13.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 34.51 | 1:14.19 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 33.93 | 1:14.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 34.99 | 1:15.59 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Tullberg | 2003 | 37.05 | 1:16.48 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Boutrup | 2003 | 36.99 | 1:16.95 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mattias Houen | 2002 | 36.88 | 1:17.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 36.45 | 1:19.18 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 36.90 | 1:19.98 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Lucas Burmester | 2002 | 36.09 | 1:20.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 36.04 | 1:20.62 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Christoffer Rekling | 2003 | 36.33 | 1:20.77 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 44.25 | 1:24.34 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon Blidarevic | 2002 | 38.74 | 1:24.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 38.51 | 1:25.08 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Erik Li | 2003 | 38.82 | 1:27.68 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Marius Wanscher | 2002 | 42.12 | 1:28.12 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | August Bruun Henriksen | 2002 | 42.53 | 1:28.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nicklas Taylor | 2002 | 41.53 | 1:28.45 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 38.90 | 1:28.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 42.37 | 1:29.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Gustav Larsen | 2003 | 40.19 | 1:30.24 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kristian Moffett | 2003 | 40.81 | 1:30.80 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 41.35 | 1:31.12 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Gustav Chappel | 2002 | 44.86 | 1:32.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Oscar Jensen | 2003 | 43.30 | 1:33.08 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 45.75 | 1:35.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 46.54 | 1:38.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 48.66 | 1:45.49 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
31 | David Kristensen | 2003 | 56.29 | 1:53.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Julian Holm | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Julian Holst | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Alexander Stærkær | 2002 | DSQ | afslut mave 50m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 36.35 | 1:22.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mathias Lindgaard | 2004 | 38.40 | 1:23.09 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 40.36 | 1:25.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 41.15 | 1:27.75 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Christensen | 2004 | 42.64 | 1:29.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Casper Puggaard | 2005 | 39.51 | 1:31.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 45.97 | 1:35.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 42.02 | 1:36.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 45.46 | 1:36.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Sebastian Saxtoft | 2004 | 47.67 | 1:39.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Oscar Kroos | 2004 | 51.38 | 1:42.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Viggo Prehn | 2004 | 50.79 | 1:44.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Oliver Schäbethal | 2004 | 50.72 | 1:46.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Louie Hermansen | 2004 | 53.48 | 1:47.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Johan Galsøe | 2005 | 50.98 | 1:48.29 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 49.05 | 1:48.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 54.45 | 1:49.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Alexander Hillhouse | 2004 | 51.89 | 1:50.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Filip Appelt | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Houen | 1998 | 35.18 | 1:13.21 | 1:51.51 | 2:30.04 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 40.27 | 1:22.96 | 2:06.20 | 2:48.48 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 38.64 | 1:20.99 | 2:05.21 | 2:48.68 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Stampe | 2002 | 34.74 | 1:12.35 | 1:50.87 | 2:28.98 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Porsdal | 2002 | 37.66 | 1:17.56 | 1:58.61 | 2:39.38 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 39.84 | 1:21.93 | 2:03.50 | 2:44.56 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Holm Hansen | 2002 | 39.01 | 1:21.18 | 2:04.56 | 2:46.19 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amanda Hietala | 2002 | 40.92 | 1:23.61 | 2:05.04 | 2:46.26 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mille Graasbøll | 2002 | 40.21 | 1:23.75 | 2:07.24 | 2:50.71 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 42.56 | 1:27.71 | 2:14.55 | 3:00.70 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 46.20 | 1:34.83 | 2:22.87 | 3:09.61 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 51.31 | 1:42.99 | 2:35.02 | 3:25.12 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Silja Østerbye | 2003 | DSQ | ej forts bev 25m | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hagihara | 2004 | 41.23 | 1:25.22 | 2:11.00 | 2:56.27 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 41.64 | 1:26.63 | 2:12.40 | 2:56.66 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Malou Soelberg | 2004 | 41.17 | 1:26.60 | 2:12.93 | 2:57.32 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebecca Hoeck | 2004 | 43.68 | 1:29.32 | 2:16.28 | 3:01.68 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 43.45 | 1:30.42 | 2:16.85 | 3:02.08 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Olivia Callesen | 2004 | 43.94 | 1:31.05 | 2:18.81 | 3:05.06 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine Zebitz | 2004 | 43.94 | 1:31.43 | 2:18.87 | 3:05.36 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 44.86 | 1:33.44 | 2:22.61 | 3:08.40 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camille Nørby | 2004 | 46.70 | 1:35.17 | 2:23.88 | 3:12.01 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 46.28 | 1:36.33 | 2:24.66 | 3:12.17 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amanda Christensen | 2004 | 45.79 | 1:35.74 | 2:26.12 | 3:14.51 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Esmeralda Johansen | 2004 | 45.05 | 1:34.57 | 2:25.18 | 3:15.05 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Josefine Westergaard | 2004 | 46.11 | 1:36.15 | 2:27.52 | 3:17.44 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 49.97 | 1:42.36 | 2:33.72 | 3:22.73 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 47.57 | 1:41.02 | 2:35.73 | 3:24.63 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 49.39 | 1:43.39 | 2:36.11 | 3:26.50 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Victoria W. Stahl | 2005 | 47.34 | 1:40.21 | 3:27.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Ronja Hove | 2005 | DSQ | svøm mav 150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 35.49 | 1:12.68 | 1:50.39 | 2:27.05 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | 36.01 | 1:13.75 | 1:52.58 | 2:30.60 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Persson | 2001 | 36.40 | 1:15.39 | 1:55.46 | 2:33.19 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jannick Hansen | 2001 | 37.37 | 1:17.22 | 1:57.99 | 2:38.36 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Røgind | 2001 | 37.88 | 1:18.74 | 1:58.99 | 2:38.45 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thor Klysner | 2001 | 37.48 | 1:18.44 | 2:00.35 | 2:40.81 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 37.63 | 1:18.21 | 2:00.05 | 2:41.00 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 37.18 | 1:17.21 | 1:57.01 | 2:36.13 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 37.24 | 1:18.17 | 1:59.84 | 2:41.84 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Villads Kruse | 2003 | 39.17 | 1:22.94 | 2:07.45 | 2:50.64 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 40.96 | 1:24.71 | 2:09.25 | 2:52.08 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian M. Staal | 2002 | 42.50 | 1:27.22 | 2:13.01 | 2:56.83 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 43.29 | 1:28.79 | 2:15.55 | 2:58.85 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicholas Svane | 2002 | 42.32 | 1:28.48 | 2:16.24 | 3:01.58 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gustav Larsen | 2003 | 44.84 | 1:33.80 | 2:22.35 | 3:09.83 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 46.78 | 1:38.55 | 2:29.78 | 3:21.08 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | William Schützsack Duncan | 2003 | 46.98 | 1:39.57 | 2:32.52 | 3:21.60 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Oscar Jensen | 2003 | DSQ | ej forts bev 50m | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Valdemar Witt Qvist | 2003 | DSQ | svøm mav 150m | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 48.18 | 1:41.39 | 2:36.20 | 3:28.42 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
- | Fie Bagge Mogensen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Pernille Nislev | 1998 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 35.60 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 36.78 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karla Louise Balle | 2001 | 37.09 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja A. Skov | 2000 | 38.02 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Huberts | 2000 | 38.28 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Annabella B. Wammen | 2000 | 38.57 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 38.61 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 39.18 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Walbjørn | 2000 | 39.24 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Farø Jakobsen | 2000 | 42.52 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
11 | Signe Skjærbæk | 2000 | 43.15 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Minna Juul | 2001 | 46.13 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Villum Færch | 2002 | 37.09 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 37.34 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 39.52 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frida Uldall | 2003 | 40.88 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 41.08 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 43.31 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | 44.19 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Monique Bang From | 2002 | 44.31 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
9 | Freja Stenbækgård | 2003 | 46.28 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Schrøder | 2002 | 47.45 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Clausen | 2003 | 48.07 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 48.15 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ellen A. Skov | 2003 | 48.84 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Lester | 2003 | 51.87 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josephine Gribsvad | 2003 | 54.14 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Aia Andreassen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 39.30 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Esmeralda Johansen | 2004 | 42.03 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camille Nørby | 2004 | 42.55 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Hagihara | 2004 | 42.70 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 42.88 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Laura Vangkilde | 2004 | 44.22 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Bonefeld | 2004 | 44.84 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 45.06 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 45.89 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Hedager | 2004 | 47.11 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 49.33 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 49.39 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 50.40 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 50.63 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 51.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 52.77 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laura Olsen | 2004 | 53.78 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 54.14 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 54.19 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Bussenius | 2004 | 54.20 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Signe Astrup Taul | 2004 | 55.75 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Alma Olander | 2005 | 55.78 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Nissen | 2004 | 56.45 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Filippa Martinsen | 2005 | 56.50 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 56.65 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lise Refsgaard | 2005 | 56.92 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Filippa Walløe | 2005 | 57.35 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | 58.26 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 59.50 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Cathrine Ørneborg | 2005 | 1:00.00 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Elinor Markussen | 2004 | 1:00.31 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 1:01.04 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Caroline Østergaard | 2005 | 1:02.82 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Signe Holm Hansen | 2005 | 1:04.31 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Alberte Enggaard | 2005 | 1:05.10 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
36 | Sara-Louise Andersen | 2004 | 1:05.30 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Caroline Villum Færch | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | DSQ | fl bryst u. vand | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Luna Solander | 2005 | DSQ | mange flyben start | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Søeborg | 2006 | 56.39 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 1:00.91 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 1:08.50 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 33.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Agerskov | 1998 | 34.14 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | 33.25 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 36.32 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jannick Lind | 2001 | 36.94 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matthæus Vàmosi | 2000 | 37.25 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 37.96 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 38.38 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laurids Holme | 2000 | 40.75 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tobias Sundwall | 2001 | 40.82 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Adar Benli | 2001 | 41.73 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Philip Hansen | 2001 | 46.70 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 37.23 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 38.91 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mattias Houen | 2002 | 39.96 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 42.14 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lucas Jøns | 2002 | 44.13 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niels Peter Lund | 2002 | 46.02 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 48.75 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicklas Taylor | 2002 | 49.41 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 49.55 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oscar Jensen | 2003 | 50.75 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 51.36 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Matias Bojer | 2002 | 1:00.13 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Blidarevic | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | August Bruun Henriksen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 44.04 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mathias Lindgaard | 2004 | 45.44 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Sebastian Saxtoft | 2004 | 45.88 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Rasmus Warberg | 2004 | 46.89 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mathias Christensen | 2004 | 49.52 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Oscar Kroos | 2004 | 50.69 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Eigil Sigfusson | 2004 | 50.78 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louie Uldall | 2005 | 51.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 51.48 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Louie Hermansen | 2004 | 56.17 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Johan Galsøe | 2005 | 56.30 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Casper Puggaard | 2005 | 56.57 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Oliver Schäbethal | 2004 | 57.99 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 1:00.43 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Viggo Prehn | 2004 | 1:00.78 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Valdemar Høngaard | 2006 | 1:01.73 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 1:04.61 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Noah Lester | 2006 | 1:10.00 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 1:12.45 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Filip Appelt | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | DSQ | ej samt ber. 50m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Fabian Holst Krabbe | 2005 | DSQ | flere flyb.efter 25m | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | William Bussenius | 2006 | DSQ | ej samt ber.ved 25m | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1902-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Damer | 1990 | 2:06.17 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke Houen | 1998 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Marta Kruse Johansen | 2000 | 37.84 | 1:09.98 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 28.44 | 1:38.42 | |||||||
Mia Wennecke | 1999 | 27.75 | 2:06.17 | |||||||
2 | Hils 1 | 1999 | 2:10.63 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 37.06 | 1:10.63 | |||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 32.48 | 1:43.11 | |||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 27.52 | 2:10.63 | |||||||
3 | Helsingør Giga Swags 1 | 1990 | 2:11.42 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 36.11 | 1:11.06 | |||||||
Freja A. Skov | 2000 | 32.02 | 1:43.08 | |||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 28.34 | 2:11.42 | |||||||
4 | Sigma Piger 1 Gr1 | 2002 | 2:14.93 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Julie Stampe | 2002 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 39.09 | 1:11.99 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 32.54 | 1:44.53 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 30.40 | 2:14.93 | |||||||
5 | Helsingør Giga Swags 2 | 1990 | 2:20.02 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Amanda Hietala | 2002 | 36.93 | 36.93 | |||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 40.48 | 1:17.41 | |||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 31.16 | 1:48.57 | |||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 31.45 | 2:20.02 | |||||||
6 | Værløse Piger 1 | 1999 | 2:26.17 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 37.72 | 37.72 | |||||||
Emma Walbjørn | 2000 | 38.56 | 1:16.28 | |||||||
Sille Mundt | 2002 | 38.77 | 1:55.05 | |||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 31.12 | 2:26.17 | |||||||
7 | Sigma Piger 2 Gr1 | 2002 | 2:29.03 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Maria Lund | 2003 | 36.84 | 36.84 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 44.55 | 1:21.39 | |||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 34.46 | 1:55.85 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 33.18 | 2:29.03 | |||||||
8 | Helsingørs Hekse 2 | 1990 | 2:29.73 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Signe Skjærbæk | 2000 | 36.19 | 36.19 | |||||||
Karoline Christensen | 2002 | 42.18 | 1:18.37 | |||||||
Mathilde Schrøder | 2002 | 36.46 | 1:54.83 | |||||||
Ellen A. Skov | 2003 | 34.90 | 2:29.73 | |||||||
9 | Hils 3 | 1999 | 2:33.65 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 39.91 | 39.91 | |||||||
Frida Uldall | 2003 | 41.75 | 1:21.66 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 38.69 | 2:00.35 | |||||||
Minna Juul | 2001 | 33.30 | 2:33.65 | |||||||
10 | Helsingørs Hekse 1 | 1990 | 2:36.09 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 40.67 | 40.67 | |||||||
Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 43.18 | 1:23.85 | |||||||
Fiona Burmester | 2003 | 39.56 | 2:03.41 | |||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 32.68 | 2:36.09 | |||||||
11 | Værløse Piger 2 | 1999 | 2:45.40 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Silja Østerbye | 2003 | 43.62 | 43.62 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 43.02 | 1:26.64 | |||||||
Inge-Marie Ørneborg | 2003 | 44.04 | 2:10.68 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 34.72 | 2:45.40 | |||||||
12 | Herlev Piger 1 | 2000 | 2:47.42 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 42.83 | 42.83 | |||||||
Laura Thorlund Jensen | 2004 | 48.85 | 1:31.68 | |||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 41.80 | 2:13.48 | |||||||
Helene Jensen | 2003 | 33.94 | 2:47.42 | |||||||
13 | Herlev Piger 2 | 2001 | 2:51.63 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Emmanuella Nygaard | 2003 | 45.68 | 45.68 | |||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 44.99 | 1:30.67 | |||||||
Ida Oest | 2003 | 45.62 | 2:16.29 | |||||||
Thea Jacobsen | 2003 | 35.34 | 2:51.63 | |||||||
14 | Hils 4 | 1999 | 3:06.77 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Elinor Markussen | 2004 | 48.28 | 48.28 | |||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 41.53 | 1:29.81 | |||||||
Josephine Gribsvad | 2003 | 53.74 | 2:23.55 | |||||||
Emma Nissen | 2004 | 43.22 | 3:06.77 | |||||||
- | Hils 2 | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 36.00 | 36.00 | |||||||
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Grimme Ællinge | 2004 | 2:28.20 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Hedager | 2004 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 38.45 | 1:18.75 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | |||||||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 2:28.20 | 2:28.20 | |||||||
2 | Sigma Piger Gr2 | 2004 | 2:34.78 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 41.35 | 41.35 | |||||||
Camille Nørby | 2004 | 42.22 | 1:23.57 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 36.79 | 2:00.36 | |||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 34.42 | 2:34.78 | |||||||
3 | Hovedstaden Piger 1 | 2004 | 2:34.86 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Maya Hatting Bärmann | 2004 | 40.08 | 40.08 | |||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 43.24 | 1:23.32 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 38.70 | 2:02.02 | |||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 32.84 | 2:34.86 | |||||||
4 | Hovedstaden Piger 2 | 2004 | 2:44.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Ronja Hove | 2005 | 41.89 | 41.89 | |||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 47.55 | 1:29.44 | |||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 39.33 | 2:08.77 | |||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 35.69 | 2:44.46 | |||||||
5 | Helsingør Talent Mini | 2005 | 2:57.19 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 46.87 | 46.87 | |||||||
Johanne Weber | 2005 | 48.96 | 1:35.83 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 41.73 | 2:17.56 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 39.63 | 2:57.19 | |||||||
6 | Kvik Piger 1 | 2004 | 3:03.23 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 44.30 | 44.30 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 44.32 | 1:28.62 | |||||||
Signe Thornberg Bech | 2004 | 55.54 | 2:24.16 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 39.07 | 3:03.23 | |||||||
7 | Helsingør Talent Medio | 2004 | 3:07.62 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Westergaard | 2004 | 43.58 | 43.58 | |||||||
Emma Clausen | 2003 | 48.14 | 1:31.72 | |||||||
Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 50.95 | 2:22.67 | |||||||
Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 44.95 | 3:07.62 | |||||||
8 | Kvik Piger 2 | 2004 | 3:13.49 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Filippa Walløe | 2005 | 52.63 | 52.63 | |||||||
Tanja-Marie Mathies | 2004 | 52.49 | 1:45.12 | |||||||
Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 47.78 | 2:32.90 | |||||||
Emma Caroline Guldberg | 2005 | 40.59 | 3:13.49 | |||||||
9 | Værløse Piger 3 | 2004 | 3:41.36 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 1:01.35 | 1:01.35 | |||||||
Cathrine Ørneborg | 2005 | 1:02.37 | 2:03.72 | |||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 55.49 | 2:59.21 | |||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 42.15 | 3:41.36 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1902-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Herrer | 1990 | 1:51.84 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 30.10 | 59.08 | |||||||
Felix Burmester | 1999 | 27.47 | 1:26.55 | |||||||
Mathias Marsengo | 1997 | 25.29 | 1:51.84 | |||||||
2 | Hils 1 | 1999 | 2:01.09 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Christoffer D. Petersen | 2001 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 34.14 | 1:07.88 | |||||||
Philip Agerskov | 1998 | 28.32 | 1:36.20 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 24.89 | 2:01.09 | |||||||
3 | Sigma Drenge Gr1 | 2001 | 2:08.11 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 35.53 | 1:08.78 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 30.53 | 1:39.31 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 28.80 | 2:08.11 | |||||||
4 | Værløse Drenge 1 | 2000 | 2:11.47 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Persson | 2001 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 37.72 | 1:10.01 | |||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 33.43 | 1:43.44 | |||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 28.03 | 2:11.47 | |||||||
5 | Helsingør Mindste Mænd 1 | 1990 | 2:14.84 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jesper Schiødt | 2001 | 37.54 | 37.54 | |||||||
Jannick Lind | 2001 | 36.24 | 1:13.78 | |||||||
Kim Emil K. Petersen | 1999 | 31.06 | 1:44.84 | |||||||
Laurids Holme | 2000 | 30.00 | 2:14.84 | |||||||
6 | Helsingør K2 Gangsta 2 | 1990 | 2:15.56 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Matthæus Vàmosi | 2000 | 37.50 | 1:11.90 | |||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 32.88 | 1:44.78 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 30.78 | 2:15.56 | |||||||
7 | Hils 2 | 1999 | 2:19.03 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Christian Galsøe | 2002 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 38.91 | 1:15.59 | |||||||
Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 35.61 | 1:51.20 | |||||||
Pedja Kuzmanovic | 2002 | 27.83 | 2:19.03 | |||||||
8 | Hils 3 | 1999 | 2:33.23 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Villads Kruse | 2003 | 37.03 | 37.03 | |||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 42.35 | 1:19.38 | |||||||
Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 39.73 | 1:59.11 | |||||||
Oscar Lykke Fischer | 2002 | 34.12 | 2:33.23 | |||||||
9 | Hils 4 | 1999 | 2:35.92 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Noel Willem Pihl | 2002 | 38.94 | 38.94 | |||||||
Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 40.80 | 1:19.74 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 39.98 | 1:59.72 | |||||||
Gustav Larsen | 2003 | 36.20 | 2:35.92 | |||||||
- | Helsingør K2 Gangsta 1 | 1990 | DSQ | 2x flyben v bryst | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 30.96 | 30.96 | |||||||
- | Helsingør Mindste Mænd 2 | 1990 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
August Bruun Henriksen | 2002 | 41.05 | 41.05 | |||||||
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Drenge 1 Gr2 | 2002 | 2:11.27 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 38.15 | 1:12.10 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 30.32 | 1:42.42 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.85 | 2:11.27 | |||||||
2 | Sigma Drenge 2 Gr2 | 2002 | 2:16.91 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 34.64 | 34.64 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 39.42 | 1:14.06 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 33.71 | 1:47.77 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 29.14 | 2:16.91 | |||||||
3 | Sigma Drenge 3 Gr2 | 2002 | 2:27.80 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mads Rønn Olesen | 2002 | 38.25 | 38.25 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 42.53 | 1:20.78 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | 36.06 | 1:56.84 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 30.96 | 2:27.80 | |||||||
4 | Herlev Drenge 1 | 2002 | 2:32.54 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 41.12 | 41.12 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 41.58 | 1:22.70 | |||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 35.39 | 1:58.09 | |||||||
Erik Li | 2003 | 34.45 | 2:32.54 | |||||||
5 | Kvik Drenge 1 | 2002 | 2:39.42 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Mathias Christensen | 2004 | 41.98 | 41.98 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 45.13 | 1:27.11 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 39.82 | 2:06.93 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 32.49 | 2:39.42 | |||||||
6 | Værløse Drenge 2 | 2002 | 2:56.96 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Johan Madvig Kristensen | 2004 | 48.37 | 48.37 | |||||||
William Schützsack Duncan | 2003 | 51.90 | 1:40.27 | |||||||
Lucas Jøns | 2002 | 39.97 | 2:20.24 | |||||||
Niels Peter Lund | 2002 | 36.72 | 2:56.96 | |||||||
7 | Kvik Drenge 2 | 2002 | 3:06.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sebastian Saxtoft | 2004 | 47.36 | 47.36 | |||||||
Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 51.44 | 1:38.80 | |||||||
Gustav Chappel | 2002 | 47.13 | 2:25.93 | |||||||
Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 40.10 | 3:06.03 | |||||||
- | Helsingør Talent Gangsta | 2002 | DSQ | 2 g flyben bryst | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | |||||||||
- | Værløse Drenge 3 | 2002 | DSQ | crwl ben v vend | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Noah Lester | 2006 | 56.63 | 56.63 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Wennecke | 1999 | 1:08.39 | 2:20.37 | 3:31.83 | 4:40.47 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofia Rasmusen | 2001 | 1:09.66 | 2:22.46 | 3:35.61 | 4:48.37 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 1:10.28 | 2:24.26 | 3:37.45 | 4:51.46 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Rasmusen | 2001 | 1:14.66 | 2:34.84 | 3:54.14 | 5:09.25 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Bang From | 2000 | 1:31.76 | 3:07.78 | 4:40.11 | 6:12.10 | ||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Stampe | 2002 | 1:09.47 | 2:23.73 | 3:36.44 | 4:47.88 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Weibel | 2002 | 1:13.49 | 2:32.45 | 3:50.95 | 5:07.28 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helene Jensen | 2003 | 1:24.65 | 2:54.03 | 4:24.11 | 5:50.89 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Amalie Lester | 2003 | 1:29.52 | 3:09.56 | 4:51.00 | 6:31.12 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 1:35.47 | 3:17.80 | 4:57.36 | 6:34.46 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Hoeck | 2004 | 1:19.98 | 2:45.73 | 4:13.21 | 5:36.43 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Olivia Callesen | 2004 | 1:22.37 | 2:50.88 | 4:19.27 | 5:44.98 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Hagihara | 2004 | 1:22.72 | 2:51.15 | 4:20.26 | 5:47.32 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malou Soelberg | 2004 | 1:22.38 | 2:52.26 | 4:21.65 | 5:49.92 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 1:21.58 | 2:50.80 | 4:21.69 | 5:50.66 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 1:23.88 | 2:54.97 | 4:26.50 | 5:54.45 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 1:25.28 | 2:56.72 | 4:27.89 | 5:57.25 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jasmin Philip | 2004 | 1:25.20 | 2:56.79 | 4:29.29 | 5:57.98 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katrine Bonefeld | 2004 | 1:30.84 | 3:06.76 | 4:41.68 | 6:14.06 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Vangkilde | 2004 | 1:30.98 | 3:08.14 | 4:46.18 | 6:20.22 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 1:31.04 | 3:11.65 | 4:51.79 | 6:29.35 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Caroline Koch | 2005 | 1:47.82 | 3:41.47 | 5:36.16 | 7:27.37 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Josefine Zebitz | 2004 | DSQ | ingen ber v175 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Holm | 1996 | 1:03.82 | 2:11.81 | 3:20.46 | 4:28.09 | ||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
2 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | 1:12.23 | 2:31.72 | 3:52.37 | 5:04.60 | ||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 1:04.15 | 2:13.69 | 3:25.09 | 4:36.48 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jannick Hansen | 2001 | 1:07.17 | 2:19.57 | 3:32.50 | 4:43.98 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laurits Holm | 2000 | 1:10.36 | 2:24.29 | 3:37.77 | 4:47.19 | ||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
3 | Frederik Røgind | 2001 | 1:12.88 | 2:31.40 | 3:48.89 | 5:01.29 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 1:13.53 | 2:32.33 | 3:50.61 | 5:04.69 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Nielsen | 2001 | 1:10.80 | 2:28.06 | 3:46.46 | 5:06.67 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Tönshoff | 2000 | 1:13.91 | 2:33.85 | 3:53.62 | 5:11.39 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Philip Hansen | 2001 | 1:16.91 | 2:39.60 | 4:02.44 | 5:19.71 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 1:17.38 | 2:42.58 | 4:07.36 | 5:30.45 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 1:09.69 | 2:24.06 | 3:39.45 | 4:52.93 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 1:10.83 | 2:25.78 | 3:41.65 | 4:56.30 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 1:12.57 | 2:31.18 | 3:48.04 | 5:00.64 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 1:15.03 | 2:38.35 | 4:00.11 | 5:19.97 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 1:18.05 | 2:45.16 | 4:13.08 | 5:40.88 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Hoffmann | 2003 | 1:24.41 | 2:53.81 | 4:21.90 | 5:50.12 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Larsen | 2003 | 1:22.76 | 2:53.69 | 4:26.12 | 5:57.56 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marius Wanscher | 2002 | 1:25.42 | 3:00.18 | 4:34.68 | 6:09.57 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Valdemar Witt Qvist | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Houen | 1998 | 32.14 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kaja Aunstrup | 1998 | 32.76 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 35.09 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 36.31 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie H Jensen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Pernille Nislev | 1998 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 33.34 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karla Louise Balle | 2001 | 33.92 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 34.07 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja A. Skov | 2000 | 35.41 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Skjærbæk | 2000 | 36.00 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 36.83 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 36.99 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Minna Juul | 2001 | 44.87 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 33.70 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 34.38 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mille Pedersen | 2003 | 36.13 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Villum Færch | 2002 | 36.21 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | 36.27 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Lund | 2003 | 36.76 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 36.86 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amanda Hietala | 2002 | 36.87 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sille Mundt | 2002 | 38.72 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ulrikke Veje | 2002 | 40.19 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 40.61 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karoline Christensen | 2002 | 40.83 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frida Uldall | 2003 | 40.96 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Silja Østerbye | 2003 | 43.54 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emmanuella Nygaard | 2003 | 43.59 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Emma Clausen | 2003 | 43.83 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ellen A. Skov | 2003 | 43.88 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 44.14 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Aia Andreassen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Larsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 39.31 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Hedager | 2004 | 39.87 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 42.83 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Ronja Hove | 2005 | 43.09 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine Westergaard | 2004 | 43.17 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Krag Andersen | 2004 | 43.53 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amanda Christensen | 2004 | 43.74 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victoria W. Stahl | 2005 | 43.79 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Johanne Weber | 2005 | 44.22 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 46.55 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 47.93 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 48.19 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lise Refsgaard | 2005 | 48.67 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Caroline Koch | 2005 | 48.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Emma Caroline Guldberg | 2005 | 48.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 48.89 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 49.15 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Filippa Martinsen | 2005 | 49.57 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Bussenius | 2004 | 49.86 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | 50.08 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 52.04 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Filippa Walløe | 2005 | 52.67 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Cathrine Ørneborg | 2005 | 52.72 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Alma Olander | 2005 | 52.85 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Signe Holm Hansen | 2005 | 53.38 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Alberte Enggaard | 2005 | 53.91 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 54.46 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sara-Louise Andersen | 2004 | 57.93 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Anna Majkjær Mikkelsen | 2005 | 57.94 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Laura Olsen | 2004 | 1:00.66 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Emma Nissen | 2004 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emmely Östman Pedersen | 2005 | DSQ | afsl på maven | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 52.17 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andrea Søeborg | 2006 | 54.52 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 59.54 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Marsengo | 1997 | 31.66 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 28.95 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 32.30 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 30.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas E. Sørensen | 2001 | 31.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Persson | 2001 | 32.29 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 33.69 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 38.26 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 39.13 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Jelshøj | 2001 | 41.99 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 32.37 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 34.85 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 34.97 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Christoffer Rekling | 2003 | 37.00 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Galsøe | 2002 | 37.94 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucas Burmester | 2002 | 38.47 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Boutrup | 2003 | 38.67 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Noel Willem Pihl | 2002 | 38.99 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 39.35 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Erik Li | 2003 | 40.12 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | 41.17 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 41.84 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andreas Hoffmann | 2003 | 41.92 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 42.29 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kristian Moffett | 2003 | 42.64 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | August Bruun Henriksen | 2002 | 43.00 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alexander Stærkær | 2002 | 43.21 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Gustav Chappel | 2002 | 43.28 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 43.33 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | William Schützsack Duncan | 2003 | 43.41 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
21 | David Kristensen | 2003 | 48.32 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Julian Holst | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 36.60 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 39.79 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 41.13 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 41.52 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Christensen | 2004 | 44.52 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 44.89 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Saxtoft | 2004 | 44.92 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Viggo Prehn | 2004 | 47.44 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 47.74 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Oliver Schäbethal | 2004 | 48.07 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Alexander Hillhouse | 2004 | 48.49 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 48.54 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Valdemar Høngaard | 2006 | 49.75 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oscar Kroos | 2004 | 51.48 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 52.69 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Louie Hermansen | 2004 | 53.90 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Noah Lester | 2006 | 57.94 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 58.62 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | William Bussenius | 2006 | 1:00.00 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1902-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 31.26 | 1:07.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kaja Aunstrup | 1998 | 36.16 | 1:16.43 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Rasmusen | 2001 | 35.42 | 1:15.92 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 36.60 | 1:18.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | 43.64 | 1:35.26 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Weibel | 2002 | 34.61 | 1:14.22 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Porsdal | 2002 | 35.47 | 1:16.11 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Boutrup | 2003 | 38.48 | 1:22.32 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 38.15 | 1:23.31 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 38.65 | 1:24.05 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Schrøder | 2002 | 39.23 | 1:25.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ingrid Lindemann | 2003 | 40.19 | 1:26.40 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 40.45 | 1:29.87 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sille Mundt | 2002 | 41.77 | 1:29.95 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Fiona Burmester | 2003 | 42.86 | 1:30.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 45.60 | 1:38.32 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 43.38 | 1:42.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Schnack | 2002 | 49.73 | 1:50.64 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Hoeck | 2004 | 41.28 | 1:28.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Malou Soelberg | 2004 | 40.43 | 1:29.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josephine Thomsen | 2005 | 41.87 | 1:31.14 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Josefine Zebitz | 2004 | 43.85 | 1:31.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 42.39 | 1:32.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Linnea Hietala | 2004 | 42.95 | 1:33.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jasmin Philip | 2004 | 44.57 | 1:34.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Olivia Callesen | 2004 | 46.84 | 1:41.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 49.27 | 1:46.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 50.36 | 1:54.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Emma Sander | 2004 | 55.03 | 2:04.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Signe Thornberg Bech | 2004 | 58.72 | 2:10.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 27.18 | 57.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 30.73 | 1:07.81 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Felix Burmester | 1999 | 28.20 | 1:00.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Agerskov | 1998 | 29.97 | 1:05.41 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 31.20 | 1:06.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 32.63 | 1:16.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Bornemann | 2001 | 33.45 | 1:10.78 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 34.08 | 1:11.78 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Persson | 2001 | 33.44 | 1:11.93 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Adar Benli | 2001 | 34.97 | 1:14.76 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Rasmus Pedersen | 2000 | 34.06 | 1:15.18 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
6 | Rasmus Nielsen | 2001 | 35.99 | 1:18.33 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jannick Hansen | 2001 | 36.70 | 1:18.40 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 36.09 | 1:21.75 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 37.37 | 1:22.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 43.08 | 1:34.98 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Laurits Holm | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 32.78 | 1:09.71 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 36.47 | 1:18.94 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 36.95 | 1:20.03 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Villads Kruse | 2003 | 39.08 | 1:21.74 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 38.28 | 1:26.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicholas Svane | 2002 | 41.71 | 1:29.24 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 41.79 | 1:33.24 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 43.20 | 1:33.78 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | 43.72 | 1:35.13 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicklas Taylor | 2002 | 44.63 | 1:39.82 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | 47.00 | 1:46.15 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 56.43 | 2:03.49 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Legaard | 2003 | DSQ | fremf u vnd v ca 60m | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louie Uldall | 2005 | 50.77 | 2:04.93 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Fie Bagge Mogensen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 40.54 | 1:25.25 | 2:10.23 | 2:55.58 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 41.29 | 1:28.00 | 2:16.15 | 3:03.39 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Walbjørn | 2000 | 40.81 | 1:28.75 | 2:16.40 | 3:05.32 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Stampe | 2002 | 42.97 | 1:30.08 | 2:17.45 | 3:04.57 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 45.21 | 1:33.62 | 2:23.44 | 3:12.74 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 45.13 | 1:35.29 | 2:24.77 | 3:14.06 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 44.76 | 1:34.64 | 2:25.44 | 3:16.43 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Pedersen | 2003 | 45.59 | 1:35.60 | 2:26.95 | 3:16.46 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ingrid Lindemann | 2003 | 46.17 | 1:37.22 | 2:28.04 | 3:18.93 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Lund | 2003 | 44.70 | 1:36.51 | 2:28.86 | 3:20.17 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Jacobsen | 2003 | 46.10 | 1:37.46 | 2:29.33 | 3:21.39 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 47.15 | 1:39.35 | 2:31.20 | 3:21.59 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | 45.96 | 1:38.29 | 2:32.43 | 3:25.18 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Boutrup | 2003 | 48.79 | 1:43.83 | 2:39.53 | 3:33.82 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Oest | 2003 | 49.95 | 1:47.18 | 2:44.11 | 3:41.06 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hagihara | 2004 | 45.48 | 1:34.89 | 2:25.17 | 3:13.35 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 43.86 | 1:32.28 | 2:23.54 | 3:13.60 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 47.58 | 1:40.64 | 2:33.01 | 3:24.94 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Vangkilde | 2004 | 47.38 | 1:40.73 | 2:35.41 | 3:26.21 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine Zebitz | 2004 | 49.25 | 1:41.88 | 2:35.27 | 3:26.92 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jasmin Philip | 2004 | 47.75 | 1:41.11 | 2:36.08 | 3:27.78 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Malou Soelberg | 2004 | 48.71 | 1:43.34 | 2:38.00 | 3:32.64 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 51.47 | 1:47.53 | 2:41.66 | 3:35.87 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 49.74 | 1:45.05 | 2:41.77 | 3:37.37 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 52.16 | 1:47.28 | 2:42.98 | 3:37.63 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rebecca Hoeck | 2004 | 51.17 | 1:46.94 | 2:43.50 | 3:39.24 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 51.20 | 1:48.85 | 2:45.68 | 3:42.52 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Caroline Villum Færch | 2005 | 51.71 | 1:48.57 | 2:47.20 | 3:42.66 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johanne Weber | 2005 | 52.59 | 1:50.44 | 2:48.78 | 3:45.23 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 52.97 | 1:57.40 | 2:58.26 | 3:57.23 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 55.08 | 1:55.87 | 2:58.47 | 3:57.43 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 55.54 | 1:57.56 | 3:00.48 | 3:59.12 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 56.39 | 2:00.80 | 3:04.46 | 4:05.55 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 55.69 | 1:58.89 | 3:04.77 | 4:07.87 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
20 | Laura Olsen | 2004 | 58.58 | 2:04.92 | 3:09.25 | 4:14.77 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Luna Solander | 2005 | 1:07.66 | 2:24.93 | 3:38.10 | 4:52.33 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Anja Xin Andersen | 2004 | DSQ | asynk arme v10m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | 36.07 | 1:17.47 | 1:57.81 | 2:36.38 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matthæus Vàmosi | 2000 | 39.60 | 1:24.36 | 2:10.54 | 2:55.58 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Røgind | 2001 | 40.06 | 1:25.78 | 2:10.92 | 2:55.61 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 41.14 | 1:26.94 | 2:13.59 | 3:00.05 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 41.21 | 1:29.05 | 2:17.20 | 3:03.80 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tobias Sundwall | 2001 | 42.99 | 1:32.10 | 2:22.09 | 3:11.82 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian M. Staal | 2002 | 40.22 | 1:25.10 | 2:10.43 | 2:55.40 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mattias Houen | 2002 | 42.35 | 1:29.32 | 2:16.65 | 3:00.60 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 42.47 | 1:28.55 | 2:15.41 | 3:01.99 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Boutrup | 2003 | 43.76 | 1:31.08 | 2:18.31 | 3:03.91 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 44.10 | 1:35.10 | 2:25.54 | 3:14.44 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 45.17 | 1:36.33 | 2:27.29 | 3:17.43 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lucas Burmester | 2002 | 45.22 | 1:35.70 | 2:25.48 | 3:17.51 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christoffer Rekling | 2003 | 47.51 | 1:39.45 | 2:32.14 | 3:24.76 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lucas Jøns | 2002 | 47.19 | 1:40.00 | 2:32.70 | 3:24.84 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Legaard | 2003 | 49.17 | 1:44.90 | 2:40.20 | 3:32.65 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 49.28 | 1:44.26 | 2:39.15 | 3:32.98 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Marius Wanscher | 2002 | 48.65 | 1:43.24 | 2:38.27 | 3:33.05 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Niels Peter Lund | 2002 | 47.74 | 1:43.33 | 2:39.71 | 3:36.43 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Arendt Skytte | 2002 | DSQ | 2 flyben v175 eft v | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Damer | 1990 | 1:53.15 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mia Wennecke | 1999 | 28.09 | 28.09 | |||||||
Frederikke Houen | 1998 | 27.85 | 55.94 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 27.91 | 1:23.85 | |||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 29.30 | 1:53.15 | |||||||
2 | Hils 1 | 1999 | 1:56.90 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 28.15 | 28.15 | |||||||
Annabella B. Wammen | 2000 | 29.55 | 57.70 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 29.40 | 1:27.10 | |||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 29.80 | 1:56.90 | |||||||
3 | Helsingør Giga Swags 1 | 1990 | 1:58.72 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 28.56 | 28.56 | |||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 30.67 | 59.23 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 30.20 | 1:29.43 | |||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 29.29 | 1:58.72 | |||||||
4 | Helsingør Giga Swags 2 | 1990 | 2:02.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 30.12 | 30.12 | |||||||
Amanda Hietala | 2002 | 31.80 | 1:01.92 | |||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 29.88 | 1:31.80 | |||||||
Freja A. Skov | 2000 | 30.68 | 2:02.48 | |||||||
5 | Hils 2 | 1999 | 2:02.80 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Sofia Rasmusen | 2001 | 30.70 | 30.70 | |||||||
Clara Rasmusen | 2001 | 31.60 | 1:02.30 | |||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 30.24 | 1:32.54 | |||||||
Matilde Weibel | 2002 | 30.26 | 2:02.80 | |||||||
6 | Sigma Piger 1 Gr1 | 2002 | 2:05.12 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Julie Stampe | 2002 | 30.29 | 30.29 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 31.03 | 1:01.32 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 32.38 | 1:33.70 | |||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 31.42 | 2:05.12 | |||||||
7 | Hils 3 | 1999 | 2:08.05 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 30.97 | 30.97 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 31.31 | 1:02.28 | |||||||
Frida Uldall | 2003 | 32.70 | 1:34.98 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 33.07 | 2:08.05 | |||||||
8 | Værløse Piger 1 | 1999 | 2:09.00 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Emma Walbjørn | 2000 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 32.74 | 1:03.77 | |||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 32.24 | 1:36.01 | |||||||
Sille Mundt | 2002 | 32.99 | 2:09.00 | |||||||
9 | Sigma Piger 2 Gr1 | 2002 | 2:13.35 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 33.70 | 33.70 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 34.70 | 1:08.40 | |||||||
Mille Pedersen | 2003 | 31.94 | 1:40.34 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 33.01 | 2:13.35 | |||||||
10 | Helsingørs Hekse 1 | 1990 | 2:13.73 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 36.07 | 36.07 | |||||||
Signe Skjærbæk | 2000 | 31.26 | 1:07.33 | |||||||
Mathilde Schrøder | 2002 | 33.64 | 1:40.97 | |||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 32.76 | 2:13.73 | |||||||
11 | Herlev Piger 1 | 2000 | 2:25.52 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Helene Jensen | 2003 | 34.04 | 34.04 | |||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 38.63 | 1:12.67 | |||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 36.81 | 1:49.48 | |||||||
Thea Jacobsen | 2003 | 36.04 | 2:25.52 | |||||||
12 | Værløse Piger 2 | 2003 | 2:27.96 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 37.94 | 37.94 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 35.43 | 1:13.37 | |||||||
Silja Østerbye | 2003 | 36.69 | 1:50.06 | |||||||
Inge-Marie Ørneborg | 2003 | 37.90 | 2:27.96 | |||||||
13 | Helsingørs Hekse 2 | 1990 | 2:29.34 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 37.98 | 37.98 | |||||||
Ellen A. Skov | 2003 | 37.42 | 1:15.40 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 35.01 | 1:50.41 | |||||||
Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 38.93 | 2:29.34 | |||||||
14 | Herlev Piger 2 | 2001 | 2:38.60 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Emmanuella Nygaard | 2003 | 38.36 | 1:18.02 | |||||||
Laura Thorlund Jensen | 2004 | 41.33 | 1:59.35 | |||||||
Ida Oest | 2003 | 39.25 | 2:38.60 | |||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstaden Piger 1 | 2004 | 2:14.49 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 33.37 | 33.37 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 33.71 | 1:07.08 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 34.55 | 1:41.63 | |||||||
Olivia Callesen | 2004 | 32.86 | 2:14.49 | |||||||
2 | Sigma Piger Gr2 | 2004 | 2:19.69 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 33.79 | 33.79 | |||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 35.42 | 1:09.21 | |||||||
Camille Nørby | 2004 | 34.77 | 1:43.98 | |||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 35.71 | 2:19.69 | |||||||
3 | Hovedstaden Piger 2 | 2004 | 2:30.84 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 38.80 | 38.80 | |||||||
Nichole Juul Bømler | 2005 | 39.15 | 1:17.95 | |||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 37.35 | 1:55.30 | |||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 35.54 | 2:30.84 | |||||||
4 | Kvik Piger 1 | 2004 | 2:33.30 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 40.44 | 40.44 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 40.40 | 1:20.84 | |||||||
Signe Thornberg Bech | 2004 | 38.06 | 1:58.90 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 34.40 | 2:33.30 | |||||||
5 | Helsingør Talent Mini | 2005 | 2:38.14 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 37.22 | 37.22 | |||||||
Johanne Weber | 2005 | 39.68 | 1:16.90 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 41.42 | 1:58.32 | |||||||
Filippa Martinsen | 2005 | 39.82 | 2:38.14 | |||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2004 | 2:53.72 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Signe Astrup Taul | 2004 | 42.97 | 42.97 | |||||||
Tanja-Marie Mathies | 2004 | 43.47 | 1:26.44 | |||||||
Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 44.37 | 2:10.81 | |||||||
Emma Caroline Guldberg | 2005 | 42.91 | 2:53.72 | |||||||
7 | Værløse Piger 3 | 2004 | 3:19.36 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 57.64 | 57.64 | |||||||
Cathrine Ørneborg | 2005 | 48.54 | 1:46.18 | |||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 50.42 | 2:36.60 | |||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 42.76 | 3:19.36 | |||||||
- | Helsingør Grimme Ællinge | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Hedager | 2004 | 36.39 | 36.39 | |||||||
- | Helsingør Talent Medio | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Westergaard | 2004 | 39.87 | 39.87 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Herrer | 1990 | 1:42.71 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 24.05 | 24.05 | |||||||
Mathias Marsengo | 1997 | 25.35 | 49.40 | |||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 25.85 | 1:15.25 | |||||||
Felix Burmester | 1999 | 27.46 | 1:42.71 | |||||||
2 | Hils 1 | 1999 | 1:47.59 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 28.41 | 28.41 | |||||||
Pedja Kuzmanovic | 2002 | 28.15 | 56.56 | |||||||
Philip Agerskov | 1998 | 25.94 | 1:22.50 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 25.09 | 1:47.59 | |||||||
3 | Vsk Pensionister | 1986 | 1:48.06 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Rønne Nielsen | 1986 | 25.60 | 25.60 | |||||||
Philip Nielsen | 1991 | 28.04 | 53.64 | |||||||
Mark Grandahl | 1991 | 28.03 | 1:21.67 | |||||||
Lars Elsborg | 1994 | 26.39 | 1:48.06 | |||||||
4 | Helsingør K2 Gangsta 1 | 1990 | 1:50.84 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 28.09 | 28.09 | |||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 28.16 | 56.25 | |||||||
Andreas E. Sørensen | 2001 | 25.77 | 1:22.02 | |||||||
Sander Andkjær Doberck | 2000 | 28.82 | 1:50.84 | |||||||
5 | Sigma Drenge Gr1 | 2001 | 1:55.62 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Frederik Røgind | 2001 | 28.79 | 28.79 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 28.08 | 56.87 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 29.21 | 1:26.08 | |||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 29.54 | 1:55.62 | |||||||
6 | Værløse Drenge 1 | 2000 | 1:56.93 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 28.61 | 28.61 | |||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 29.58 | 58.19 | |||||||
Mathias Persson | 2001 | 28.45 | 1:26.64 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 30.29 | 1:56.93 | |||||||
7 | Helsingør K2 Gangsta 2 | 1990 | 1:59.52 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Matthæus Vàmosi | 2000 | 30.56 | 1:00.17 | |||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 28.77 | 1:28.94 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 30.58 | 1:59.52 | |||||||
8 | Hils 2 | 1999 | 2:01.80 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Christoffer D. Petersen | 2001 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 30.20 | 1:00.68 | |||||||
Christian Galsøe | 2002 | 30.55 | 1:31.23 | |||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 30.57 | 2:01.80 | |||||||
9 | Helsingør Mindste Mænd 1 | 1990 | 2:02.60 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jannick Lind | 2001 | 31.02 | 31.02 | |||||||
Kim Emil K. Petersen | 1999 | 29.65 | 1:00.67 | |||||||
Laurids Holme | 2000 | 30.57 | 1:31.24 | |||||||
Jesper Schiødt | 2001 | 31.36 | 2:02.60 | |||||||
10 | Hils 3 | 1999 | 2:17.25 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oscar Lykke Fischer | 2002 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 33.46 | 1:07.48 | |||||||
Noel Willem Pihl | 2002 | 35.91 | 1:43.39 | |||||||
Villads Kruse | 2003 | 33.86 | 2:17.25 | |||||||
11 | Helsingør Mindste Mænd 2 | 1990 | 2:23.11 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Lucas Burmester | 2002 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 37.45 | 1:10.95 | |||||||
Alexander Stærkær | 2002 | 35.12 | 1:46.07 | |||||||
August Bruun Henriksen | 2002 | 37.04 | 2:23.11 | |||||||
12 | Hils 4 | 1999 | 2:23.19 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 37.00 | 1:12.19 | |||||||
Gustav Larsen | 2003 | 36.61 | 1:48.80 | |||||||
Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 34.39 | 2:23.19 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Drenge 1 Gr2 | 2002 | 1:57.65 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 30.08 | 1:00.80 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.94 | 1:29.74 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 27.91 | 1:57.65 | |||||||
2 | Sigma Drenge 2 Gr2 | 2002 | 1:58.76 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 29.24 | 1:00.64 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 29.30 | 1:29.94 | |||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 28.82 | 1:58.76 | |||||||
3 | Sigma Drenge 3 Gr2 | 2002 | 2:14.27 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Nicholas Svane | 2002 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 34.50 | 1:07.65 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | 32.30 | 1:39.95 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 34.32 | 2:14.27 | |||||||
4 | Herlev Drenge 1 | 2002 | 2:14.70 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Erik Li | 2003 | 34.16 | 34.16 | |||||||
Kristian Moffett | 2003 | 35.84 | 1:10.00 | |||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 31.18 | 1:41.18 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 33.52 | 2:14.70 | |||||||
5 | Kvik Drenge 1 | 2002 | 2:18.71 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 34.27 | 1:07.44 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 37.13 | 1:44.57 | |||||||
Gustav Chappel | 2002 | 34.14 | 2:18.71 | |||||||
6 | Sigma Drenge 4 Gr2 | 2002 | 2:23.89 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mads Rønn Olesen | 2002 | 35.12 | 35.12 | |||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 35.53 | 1:10.65 | |||||||
Valdemar Witt Qvist | 2003 | 38.39 | 1:49.04 | |||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 34.85 | 2:23.89 | |||||||
7 | Helsingør Talent Gangsta | 2002 | 2:29.64 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 37.25 | 37.25 | |||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 38.69 | 1:15.94 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 36.82 | 1:52.76 | |||||||
Julius Højgaard Allin | 2003 | 36.88 | 2:29.64 | |||||||
8 | Værløse Drenge 2 | 2002 | 2:33.45 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
William Schützsack Duncan | 2003 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 44.39 | 1:23.67 | |||||||
Lucas Jøns | 2002 | 32.73 | 1:56.40 | |||||||
Niels Peter Lund | 2002 | 37.05 | 2:33.45 | |||||||
9 | Kvik Drenge 2 | 2002 | 2:42.64 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Casper Puggaard | 2005 | 35.67 | 35.67 | |||||||
Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 38.77 | 1:14.44 | |||||||
David Kristensen | 2003 | 46.41 | 2:00.85 | |||||||
Viggo Prehn | 2004 | 41.79 | 2:42.64 | |||||||
10 | Værløse Drenge 3 | 2002 | 3:04.89 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Johan Madvig Kristensen | 2004 | 45.94 | 45.94 | |||||||
William Bussenius | 2006 | 47.44 | 1:33.38 | |||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 49.35 | 2:22.73 | |||||||
Valdemar Høngaard | 2006 | 42.16 | 3:04.89 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1902-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 34.58 | 1:16.84 | 2:04.69 | 2:41.71 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Fie Bagge Mogensen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 33.96 | 1:13.96 | 1:57.86 | 2:34.51 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 34.70 | 1:16.63 | 1:59.65 | 2:34.97 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja A. Skov | 2000 | 34.43 | 1:15.64 | 2:01.86 | 2:37.58 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofia Rasmusen | 2001 | 36.24 | 1:17.84 | 2:05.19 | 2:43.44 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Clara Rasmusen | 2001 | 35.23 | 1:17.51 | 2:07.31 | 2:45.02 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 37.00 | 1:18.11 | 2:09.04 | 2:46.31 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | 41.04 | 1:27.91 | 2:23.80 | 3:04.02 | ||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
8 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 45.80 | 1:36.47 | 2:30.33 | 3:14.42 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Stampe | 2002 | 34.27 | 1:14.33 | 2:01.17 | 2:37.33 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Porsdal | 2002 | 35.24 | 1:16.16 | 2:05.19 | 2:40.81 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | 35.49 | 1:18.21 | 2:06.12 | 2:41.19 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 34.86 | 1:16.01 | 2:06.10 | 2:44.91 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Pedersen | 2003 | 36.25 | 1:20.15 | 2:10.68 | 2:50.34 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 39.21 | 1:22.43 | 2:13.26 | 2:52.22 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 38.48 | 1:25.40 | 2:15.08 | 2:57.10 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ulrikke Veje | 2002 | 40.77 | 1:28.45 | 2:21.24 | 2:57.42 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Boutrup | 2003 | 39.69 | 1:26.92 | 2:22.54 | 3:01.18 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sille Mundt | 2002 | 41.08 | 1:26.77 | 2:22.56 | 3:02.50 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Schrøder | 2002 | 37.70 | 1:24.40 | 2:20.61 | 3:03.45 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 43.96 | 1:32.82 | 2:32.71 | 3:16.12 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Silja Østerbye | 2003 | 46.10 | 1:36.76 | 2:39.38 | 3:25.23 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Lester | 2003 | 46.64 | 1:47.54 | 2:47.47 | 3:34.73 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | 57.21 | 1:54.64 | 3:01.82 | 3:56.01 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Emma Clausen | 2003 | DNF | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Schnack | 2002 | DSQ | ej forts bev v. 75m | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Fiona Burmester | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | DSQ | ej fort bev v75m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hagihara | 2004 | 39.47 | 1:23.72 | 2:16.03 | 2:56.41 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rebecca Hoeck | 2004 | 40.37 | 1:26.91 | 2:22.71 | 3:03.12 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 39.85 | 1:26.75 | 2:21.94 | 3:03.28 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 41.31 | 1:27.10 | 2:22.27 | 3:03.63 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Malou Soelberg | 2004 | 38.90 | 1:27.00 | 2:22.62 | 3:03.79 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camille Nørby | 2004 | 42.36 | 1:30.88 | 2:20.53 | 3:04.69 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Bonefeld | 2004 | 45.43 | 1:31.66 | 2:25.22 | 3:06.42 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Laura Vangkilde | 2004 | 44.58 | 1:34.07 | 2:25.48 | 3:06.79 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jasmin Philip | 2004 | 44.78 | 1:31.60 | 2:26.13 | 3:06.86 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 44.87 | 1:32.95 | 2:26.43 | 3:06.90 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Olivia Callesen | 2004 | 45.32 | 1:33.49 | 2:27.60 | 3:07.95 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 42.89 | 1:33.96 | 2:30.56 | 3:12.03 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 42.51 | 1:35.21 | 2:32.75 | 3:21.38 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ronja Hove | 2005 | 44.57 | 1:36.54 | 2:36.11 | 3:25.00 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 47.41 | 1:40.03 | 2:39.88 | 3:27.86 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 48.50 | 1:42.60 | 2:47.64 | 3:33.27 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 53.58 | 1:48.40 | 2:49.04 | 3:36.99 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Caroline Koch | 2005 | 52.70 | 1:52.52 | 2:58.78 | 3:51.25 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Signe Holm Hansen | 2005 | 53.96 | 1:51.51 | 3:05.52 | 4:00.62 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 52.36 | 1:54.17 | 3:07.54 | 4:00.96 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine Zebitz | 2004 | DSQ | ej samt berør v150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 28.12 | 1:00.96 | 1:40.08 | 2:11.20 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | DSQ | afsl på mav v100m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas E. Sørensen | 2001 | 31.86 | 1:11.09 | 1:53.12 | 2:26.99 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 32.59 | 1:10.18 | 1:52.15 | 2:27.83 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Bornemann | 2001 | 33.28 | 1:13.18 | 1:58.28 | 2:31.73 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Røgind | 2001 | 34.37 | 1:17.17 | 2:00.12 | 2:34.62 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jannick Hansen | 2001 | 34.62 | 1:15.57 | 2:03.20 | 2:36.61 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 34.31 | 1:14.17 | 2:01.51 | 2:36.83 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 34.24 | 1:15.53 | 2:01.08 | 2:38.00 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rasmus Nielsen | 2001 | 35.63 | 1:15.28 | 2:02.07 | 2:39.19 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Pedersen | 2000 | 34.19 | 1:16.48 | 2:05.08 | 2:41.76 | ||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
10 | Mathias Holm | 2001 | 36.24 | 1:18.12 | 2:08.89 | 2:43.01 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Tönshoff | 2000 | 33.84 | 1:16.87 | 2:05.55 | 2:44.81 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 42.45 | 1:24.81 | 2:16.26 | 2:57.18 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 33.70 | 1:13.42 | 1:58.57 | 2:31.95 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 34.10 | 1:13.79 | 1:58.89 | 2:33.83 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian M. Staal | 2002 | 34.84 | 1:17.48 | 2:03.11 | 2:38.07 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 35.84 | 1:15.48 | 2:04.29 | 2:39.77 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Boutrup | 2003 | 36.16 | 1:18.94 | 2:05.76 | 2:42.72 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 35.35 | 1:16.00 | 2:05.08 | 2:42.91 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lucas Burmester | 2002 | 36.05 | 1:19.69 | 2:11.44 | 2:50.87 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 39.79 | 1:22.48 | 2:14.53 | 2:53.94 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicholas Svane | 2002 | 40.23 | 1:27.63 | 2:18.08 | 2:59.23 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Galsøe | 2002 | 41.41 | 1:25.91 | 2:19.28 | 2:59.27 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 41.78 | 1:28.95 | 2:21.90 | 3:04.74 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simon Blidarevic | 2002 | 43.20 | 1:31.26 | 2:26.34 | 3:05.22 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 42.34 | 1:34.00 | 2:24.17 | 3:06.14 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gustav Chappel | 2002 | 46.13 | 1:36.38 | 2:30.81 | 3:11.83 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Jakob Legaard | 2003 | 46.36 | 1:33.12 | 2:28.40 | 3:14.41 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 44.61 | 1:36.64 | 2:38.43 | 3:25.74 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Peter Holm | 2003 | 47.88 | 1:44.53 | 2:46.90 | 3:38.50 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | 53.29 | 1:51.27 | 2:55.17 | 3:44.84 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 53.18 | 1:48.44 | 2:56.74 | 3:44.92 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | David Kristensen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Julian Holm | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Julian Holst | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Andreas Hoffmann | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 37.04 | 1:17.70 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karla Louise Balle | 2001 | 37.35 | 1:18.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 39.11 | 1:20.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 39.66 | 1:23.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Annabella B. Wammen | 2000 | 40.54 | 1:25.99 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Walbjørn | 2000 | 39.57 | 1:26.22 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Minna Juul | 2001 | 47.31 | 1:39.97 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Villum Færch | 2002 | 38.24 | 1:20.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 38.44 | 1:20.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Hietala | 2002 | 40.05 | 1:25.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Porsdal | 2002 | 44.11 | 1:30.72 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frida Uldall | 2003 | 42.81 | 1:31.52 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Karoline Christensen | 2002 | 43.78 | 1:31.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 44.47 | 1:31.97 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Lund | 2003 | 43.31 | 1:32.19 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 44.39 | 1:32.52 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Aia Andreassen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Fie Tönshoff | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Marie Elmgreen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | DSQ | flere flyben eft v75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 41.32 | 1:28.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Hagihara | 2004 | 44.41 | 1:31.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Vangkilde | 2004 | 44.44 | 1:32.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 44.42 | 1:34.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Jasmin Philip | 2004 | 46.24 | 1:35.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Krag Andersen | 2004 | 44.95 | 1:35.67 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Olivia Callesen | 2004 | 45.74 | 1:35.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 46.51 | 1:37.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Malou Soelberg | 2004 | 46.58 | 1:38.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 47.28 | 1:38.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 47.62 | 1:41.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Villum Færch | 2005 | 49.30 | 1:44.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanne Weber | 2005 | 50.59 | 1:45.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ronja Hove | 2005 | 50.88 | 1:46.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 52.14 | 1:50.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 54.24 | 1:51.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Koch | 2005 | 56.11 | 1:56.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 55.96 | 1:58.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Signe Thornberg Bech | 2004 | 56.46 | 1:59.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Alma Olander | 2005 | 56.39 | 2:00.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lise Refsgaard | 2005 | 55.66 | 2:00.58 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Olivia Bratt | 2004 | 56.11 | 2:02.04 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Emma Nissen | 2004 | 57.45 | 2:03.03 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Sander | 2004 | 59.31 | 2:03.30 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Caroline Lego Berg | 2004 | 59.42 | 2:05.67 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Olivia Rosenkilde | 2004 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Josefine Zebitz | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Olsen | 2004 | DSQ | to armtag v bens 20m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Signe Astrup Taul | 2004 | DSQ | en hånd v afslu | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Powers | 2007 | 1:08.62 | 2:31.39 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 35.59 | 1:14.75 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Agerskov | 1998 | 35.41 | 1:15.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | 34.20 | 1:11.98 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 37.15 | 1:17.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 37.90 | 1:18.82 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jannick Lind | 2001 | 37.42 | 1:20.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matthæus Vàmosi | 2000 | 38.49 | 1:21.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Bornemann | 2001 | 40.35 | 1:23.31 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias Sundwall | 2001 | 41.17 | 1:27.88 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jesper Schiødt | 2001 | 43.56 | 1:33.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 46.24 | 1:36.53 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Laurids Holme | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 36.89 | 1:19.03 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 38.43 | 1:21.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 39.64 | 1:23.29 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mattias Houen | 2002 | 40.67 | 1:24.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 41.87 | 1:26.66 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 42.06 | 1:31.32 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lucas Jøns | 2002 | 44.93 | 1:35.40 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicholas Svane | 2002 | 45.88 | 1:35.58 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Villads Kruse | 2003 | 46.07 | 1:35.71 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 46.62 | 1:37.17 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Chappel | 2002 | 47.04 | 1:41.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Niels Peter Lund | 2002 | 47.63 | 1:42.31 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andreas Hoffmann | 2003 | 50.97 | 1:45.60 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicklas Taylor | 2002 | 49.90 | 1:46.94 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 48.88 | 1:48.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Peter Holm | 2003 | 54.04 | 1:53.69 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | William Schützsack Duncan | 2003 | 54.87 | 1:55.59 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | 55.80 | 2:00.19 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Matias Bojer | 2002 | 1:04.15 | 2:16.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Julian Holm | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Julian Holst | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | David Kristensen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 44.67 | 1:36.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 47.18 | 1:39.20 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | 48.67 | 1:42.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Oscar Kroos | 2004 | 51.05 | 1:49.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Eigil Sigfusson | 2004 | 54.75 | 1:55.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Theodor Møller | 2005 | 56.17 | 1:56.31 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Johan Galsøe | 2005 | 59.08 | 2:10.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 1:02.60 | 2:12.48 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Noah Lester | 2006 | 1:15.10 | 2:35.67 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Damer | 1990 | 4:04.44 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mia Wennecke | 1999 | 28.79 | 59.83 | 59.83 | ||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 28.40 | 1:00.95 | 2:00.78 | ||||||
Frederikke Houen | 1998 | 28.54 | 1:00.29 | 3:01.07 | ||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 29.77 | 1:03.37 | 4:04.44 | ||||||
2 | Hils 1 | 1999 | 4:16.35 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 31.62 | 1:05.89 | 1:05.89 | ||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 28.03 | 59.75 | 2:05.64 | ||||||
Sofia Rasmusen | 2001 | 30.51 | 1:05.08 | 3:10.72 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 31.39 | 1:05.63 | 4:16.35 | ||||||
3 | Helsingør Giga Swags 1 | 1990 | 4:17.73 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 29.94 | 1:02.52 | 1:02.52 | ||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 30.42 | 1:04.00 | 2:06.52 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 30.82 | 1:06.06 | 3:12.58 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 30.68 | 1:05.15 | 4:17.73 | ||||||
4 | Hils 2 | 1999 | 4:27.82 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 32.00 | 1:07.72 | 1:07.72 | ||||||
Matilde Weibel | 2002 | 31.03 | 1:05.84 | 2:13.56 | ||||||
Clara Rasmusen | 2001 | 32.03 | 1:07.68 | 3:21.24 | ||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 31.40 | 1:06.58 | 4:27.82 | ||||||
5 | Sigma Piger 1 Gr1 | 2002 | 4:28.39 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 32.30 | 1:07.30 | 1:07.30 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 33.70 | 1:10.80 | 2:18.10 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 30.24 | 1:03.31 | 3:21.41 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 32.02 | 1:06.98 | 4:28.39 | ||||||
6 | Helsingør Giga Swags 2 | 1990 | 4:33.84 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 32.51 | 1:08.20 | 1:08.20 | ||||||
Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 30.79 | 1:04.37 | 2:12.57 | ||||||
Marta Kruse Johansen | 2000 | 34.25 | 1:11.96 | 3:24.53 | ||||||
Amanda Hietala | 2002 | 32.15 | 1:09.31 | 4:33.84 | ||||||
7 | Sigma Piger 2 Gr1 | 2002 | 4:39.60 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mille Pedersen | 2003 | 32.80 | 1:09.10 | 1:09.10 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 32.94 | 1:10.01 | 2:19.11 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 32.68 | 1:09.76 | 3:28.87 | ||||||
Laura Boutrup | 2003 | 33.51 | 1:10.73 | 4:39.60 | ||||||
8 | Værløse Piger 1 | 1999 | 4:40.62 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 33.05 | 1:08.81 | 1:08.81 | ||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 34.53 | 1:11.98 | 2:20.79 | ||||||
Emma Walbjørn | 2000 | 32.33 | 1:08.15 | 3:28.94 | ||||||
Sille Mundt | 2002 | 34.42 | 1:11.68 | 4:40.62 | ||||||
9 | Hils 3 | 1999 | 4:55.31 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Minna Juul | 2001 | 36.31 | 1:15.91 | 1:15.91 | ||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 35.06 | 1:13.93 | 2:29.84 | ||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 33.72 | 1:09.49 | 3:39.33 | ||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 36.00 | 1:15.98 | 4:55.31 | ||||||
10 | Værløse Piger 2 | 2003 | 5:26.61 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 38.00 | 1:19.47 | 1:19.47 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 39.51 | 1:19.46 | 2:38.93 | ||||||
Silja Østerbye | 2003 | 38.42 | 1:21.87 | 4:00.80 | ||||||
Amalie Lester | 2003 | 40.16 | 1:25.81 | 5:26.61 | ||||||
11 | Hils 4 | 1999 | 6:13.26 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Emma Sander | 2004 | 44.35 | 1:35.65 | 1:35.65 | ||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 39.51 | 1:24.02 | 2:59.67 | ||||||
Elinor Markussen | 2004 | 43.83 | 1:36.12 | 4:35.79 | ||||||
Emma Nissen | 2004 | 46.66 | 1:37.47 | 6:13.26 | ||||||
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstaden Piger 1 | 2004 | 4:59.21 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Malou Soelberg | 2004 | 36.10 | 1:17.82 | 1:17.82 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 35.27 | 1:14.16 | 2:31.98 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 34.70 | 1:13.80 | 3:45.78 | ||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 34.19 | 1:13.43 | 4:59.21 | ||||||
2 | Sigma Piger Gr2 | 2004 | 5:07.20 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 36.02 | 1:14.43 | 1:14.43 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 36.79 | 1:18.14 | 2:32.57 | ||||||
Camille Nørby | 2004 | 35.73 | 1:15.63 | 3:48.20 | ||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 37.71 | 1:19.00 | 5:07.20 | ||||||
3 | Hovedstaden Piger 2 | 2004 | 5:08.71 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 36.34 | 1:17.80 | 1:17.80 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 38.56 | 1:19.10 | 2:36.90 | ||||||
Rebecca Hoeck | 2004 | 36.39 | 1:15.30 | 3:52.20 | ||||||
Maya Hatting Bärmann | 2004 | 35.29 | 1:16.51 | 5:08.71 | ||||||
4 | Kvik Piger 1 | 2004 | 5:47.52 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Signe Thornberg Bech | 2004 | 42.30 | 1:31.47 | 1:31.47 | ||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 40.71 | 1:29.91 | 3:01.38 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 37.18 | 1:16.99 | 4:18.37 | ||||||
Emma Caroline Guldberg | 2005 | 42.67 | 1:29.15 | 5:47.52 | ||||||
5 | Helsingør Talent Medio | 2004 | 6:02.29 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Westergaard | 2004 | 42.93 | 1:29.50 | 1:29.50 | ||||||
Emma Clausen | 2003 | 45.33 | 1:35.36 | 3:04.86 | ||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 40.16 | 1:24.24 | 4:29.10 | ||||||
Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 41.89 | 1:33.19 | 6:02.29 | ||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2004 | 6:17.55 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Filippa Walløe | 2005 | 46.56 | 1:39.69 | 1:39.69 | ||||||
Tanja-Marie Mathies | 2004 | 44.78 | 1:34.75 | 3:14.44 | ||||||
Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 42.92 | 1:32.86 | 4:47.30 | ||||||
Caroline Koch | 2005 | 41.66 | 1:30.25 | 6:17.55 | ||||||
7 | Værløse Piger 3 | 2004 | 7:46.54 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Lego Berg | 2004 | 58.10 | 2:09.04 | 2:09.04 | ||||||
Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 1:05.24 | 2:19.80 | 4:28.84 | ||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 48.58 | 1:43.13 | 6:11.97 | ||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 43.60 | 1:34.57 | 7:46.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Herrer | 1990 | 3:43.75 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Julius Thielst | 2000 | 27.56 | 57.19 | 57.19 | ||||||
Andreas E. Sørensen | 2001 | 26.97 | 57.21 | 1:54.40 | ||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 26.59 | 56.17 | 2:50.57 | ||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 25.47 | 53.18 | 3:43.75 | ||||||
2 | Hils 1 | 1999 | 3:55.52 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Philip Agerskov | 1998 | 28.31 | 57.89 | 57.89 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 26.21 | 54.64 | 1:52.53 | ||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 28.47 | 1:01.34 | 2:53.87 | ||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 28.87 | 1:01.65 | 3:55.52 | ||||||
3 | Sigma Drenge Gr1 | 2001 | 4:08.26 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 29.82 | 1:01.16 | 1:01.16 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 29.46 | 1:01.45 | 2:02.61 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 30.87 | 1:03.57 | 3:06.18 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 29.68 | 1:02.08 | 4:08.26 | ||||||
4 | Helsingør K2 Gangsta 1 | 1990 | 4:11.17 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 29.17 | 1:00.69 | 1:00.69 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 28.33 | 59.84 | 2:00.53 | ||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 30.71 | 1:05.47 | 3:06.00 | ||||||
Thor Klysner | 2001 | 30.92 | 1:05.17 | 4:11.17 | ||||||
5 | Værløse Drenge 1 | 2000 | 4:18.76 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Persson | 2001 | 29.58 | 1:02.67 | 1:02.67 | ||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 30.03 | 1:02.22 | 2:04.89 | ||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 30.84 | 1:05.07 | 3:09.96 | ||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 32.27 | 1:08.80 | 4:18.76 | ||||||
6 | Hils 2 | 1999 | 4:27.71 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Christoffer D. Petersen | 2001 | 32.71 | 1:07.55 | 1:07.55 | ||||||
Pedja Kuzmanovic | 2002 | 28.99 | 1:01.46 | 2:09.01 | ||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 32.39 | 1:10.08 | 3:19.09 | ||||||
Christian Galsøe | 2002 | 32.55 | 1:08.62 | 4:27.71 | ||||||
7 | Helsingør K2 Gangsta 2 | 1990 | 4:27.99 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mattias Houen | 2002 | 32.53 | 1:07.53 | 1:07.53 | ||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 30.42 | 1:05.50 | 2:13.03 | ||||||
Sander Andkjær Doberck | 2000 | 32.10 | 1:07.87 | 3:20.90 | ||||||
Adrian Roed Schønning | 2000 | 32.56 | 1:07.09 | 4:27.99 | ||||||
8 | Hils 3 | 1999 | 5:06.07 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oscar Lykke Fischer | 2002 | 35.36 | 1:14.14 | 1:14.14 | ||||||
Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 34.13 | 1:14.45 | 2:28.59 | ||||||
Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 37.26 | 1:19.05 | 3:47.64 | ||||||
Noel Willem Pihl | 2002 | 37.81 | 1:18.43 | 5:06.07 | ||||||
9 | Hils 4 | 1999 | 5:07.63 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Villads Kruse | 2003 | 35.05 | 1:14.80 | 1:14.80 | ||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 37.78 | 1:21.25 | 2:36.05 | ||||||
Gustav Larsen | 2003 | 36.19 | 1:16.87 | 3:52.92 | ||||||
Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 34.80 | 1:14.71 | 5:07.63 | ||||||
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Drenge 1 Gr2 | 2002 | 4:09.68 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 29.39 | 1:00.40 | 1:00.40 | ||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 30.58 | 1:03.00 | 2:03.40 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 30.04 | 1:03.64 | 3:07.04 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 29.88 | 1:02.64 | 4:09.68 | ||||||
2 | Sigma Drenge 2 Gr2 | 2002 | 4:20.20 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Christian Boutrup | 2003 | 32.78 | 1:08.37 | 1:08.37 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 30.97 | 1:04.66 | 2:13.03 | ||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 30.17 | 1:03.31 | 3:16.34 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 30.71 | 1:03.86 | 4:20.20 | ||||||
3 | Sigma Drenge 3 Gr2 | 2002 | 4:45.82 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 33.32 | 1:10.35 | 1:10.35 | ||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 33.01 | 1:09.08 | 2:19.43 | ||||||
Nicholas Svane | 2002 | 34.99 | 1:13.05 | 3:32.48 | ||||||
Mads Rønn Olesen | 2002 | 33.99 | 1:13.34 | 4:45.82 | ||||||
4 | Kvik Drenge | 2002 | 5:08.86 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 36.78 | 1:16.09 | 1:16.09 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 36.10 | 1:16.20 | 2:32.29 | ||||||
Gustav Chappel | 2002 | 37.14 | 1:22.50 | 3:54.79 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 34.53 | 1:14.07 | 5:08.86 | ||||||
5 | Sigma Drenge 4 Gr2 | 2002 | 5:16.90 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 35.94 | 1:17.28 | 1:17.28 | ||||||
Jakob Legaard | 2003 | 38.07 | 1:20.79 | 2:38.07 | ||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 36.98 | 1:16.99 | 3:55.06 | ||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 38.19 | 1:21.84 | 5:16.90 | ||||||
6 | Værløse Drenge 2 | 2002 | 5:49.88 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Lucas Jøns | 2002 | 37.40 | 1:15.50 | 1:15.50 | ||||||
Niels Peter Lund | 2002 | 38.48 | 1:20.23 | 2:35.73 | ||||||
William Schützsack Duncan | 2003 | 46.17 | 1:36.56 | 4:12.29 | ||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 45.25 | 1:37.59 | 5:49.88 | ||||||
7 | Værløse Drenge 3 | 2002 | 7:30.48 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Johan Madvig Kristensen | 2004 | 47.30 | 1:42.07 | 1:42.07 | ||||||
William Bussenius | 2006 | 49.14 | 1:43.40 | 3:25.47 | ||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 54.08 | 1:55.62 | 5:21.09 | ||||||
Noah Lester | 2006 | 59.15 | 2:09.39 | 7:30.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Wennecke | 1999 | 34.47 | 1:08.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | 34.02 | 1:09.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Tanja H Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 34.41 | 1:09.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 36.96 | 1:15.64 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Skjærbæk | 2000 | 37.02 | 1:17.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 38.23 | 1:18.30 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 38.21 | 1:18.84 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 40.77 | 1:23.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 44.30 | 1:29.82 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 36.31 | 1:13.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amanda Hietala | 2002 | 37.81 | 1:18.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Holm Hansen | 2002 | 38.22 | 1:18.11 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 39.45 | 1:20.21 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 38.56 | 1:20.34 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 38.82 | 1:20.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ingrid Lindemann | 2003 | 39.09 | 1:20.71 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 40.01 | 1:21.31 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Schrøder | 2002 | 40.67 | 1:23.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 41.09 | 1:24.47 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Fiona Burmester | 2003 | 42.16 | 1:24.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Freja Stenbækgård | 2003 | 43.64 | 1:27.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karoline Christensen | 2002 | 43.63 | 1:27.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 42.80 | 1:28.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 42.71 | 1:28.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ellen A. Skov | 2003 | 43.44 | 1:28.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Silja Østerbye | 2003 | 44.26 | 1:33.36 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 45.92 | 1:34.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 47.78 | 1:35.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 48.64 | 1:39.14 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Boutrup | 2003 | DSQ | ej forts bev 75 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikala Ravn Borch | 2003 | DSQ | ej forts bev 25m | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hagihara | 2004 | 40.89 | 1:22.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Linnea Hietala | 2004 | 41.67 | 1:22.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 40.00 | 1:23.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 39.58 | 1:23.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebecca Hoeck | 2004 | 42.68 | 1:24.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Hedager | 2004 | 41.35 | 1:25.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 42.60 | 1:26.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine Bonefeld | 2004 | 42.46 | 1:27.23 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Esmeralda Johansen | 2004 | 43.60 | 1:29.41 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 46.02 | 1:30.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 30.28 | 1:32.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Vangkilde | 2004 | 46.32 | 1:33.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ronja Hove | 2005 | 47.15 | 1:33.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Josefine Westergaard | 2004 | 45.81 | 1:33.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 46.84 | 1:35.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 46.39 | 1:35.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Victoria W. Stahl | 2005 | 45.56 | 1:36.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 48.87 | 1:38.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johanne Weber | 2005 | 48.82 | 1:38.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 49.73 | 1:41.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Elinor Markussen | 2004 | 49.00 | 1:42.02 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Filippa Martinsen | 2005 | 49.74 | 1:44.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Caroline Guldberg | 2005 | 52.84 | 1:46.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Signe Eie | 2005 | 51.74 | 1:46.74 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 52.27 | 1:49.03 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Cathrine Ørneborg | 2005 | 53.92 | 1:49.49 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Signe Holm Hansen | 2005 | 53.31 | 1:49.77 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Caroline Østergaard | 2005 | 53.35 | 1:53.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 57.16 | 1:59.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 58.35 | 2:00.79 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
31 | Sara-Louise Andersen | 2004 | 1:01.80 | 2:08.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Clara Rosenkrandts Olsen | 2005 | 2:18.22 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 52.59 | 1:51.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 56.48 | 1:55.39 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Asta Lund | 2006 | 58.14 | 1:58.91 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Andrea Søeborg | 2006 | 58.22 | 2:00.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 1:01.13 | 2:14.33 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 1:06.80 | 2:19.17 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Holm | 1996 | 33.14 | 1:09.93 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 29.99 | 1:01.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 39.10 | 1:21.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Persson | 2001 | 34.00 | 1:10.58 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 34.77 | 1:10.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 36.51 | 1:13.67 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 36.23 | 1:14.31 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Nielsen | 2001 | 36.62 | 1:14.79 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thor Klysner | 2001 | 36.91 | 1:15.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 38.58 | 1:17.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jesper Schiødt | 2001 | 38.99 | 1:20.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jannick Hansen | 2001 | 39.56 | 1:20.35 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laurids Holme | 2000 | 40.32 | 1:23.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jannick Lind | 2001 | 41.37 | 1:24.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 35.23 | 1:11.77 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 36.27 | 1:12.66 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 36.95 | 1:16.40 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 37.88 | 1:19.12 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 38.70 | 1:19.21 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian M. Staal | 2002 | 38.96 | 1:19.27 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lucas Burmester | 2002 | 39.67 | 1:20.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Tullberg | 2003 | 40.33 | 1:21.00 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Noel Willem Pihl | 2002 | 41.60 | 1:24.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 42.90 | 1:26.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Legaard | 2003 | 42.87 | 1:26.63 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 42.48 | 1:27.02 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicklas Taylor | 2002 | 43.19 | 1:27.73 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gustav Larsen | 2003 | 43.15 | 1:29.44 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander Stærkær | 2002 | 1:30.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marius Wanscher | 2002 | 45.26 | 1:31.28 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | William Schützsack Duncan | 2003 | 47.46 | 1:37.11 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Enzo Sorgini | 2003 | 49.68 | 1:43.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | David Kristensen | 2003 | 51.28 | 1:44.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Valdemar Witt Qvist | 2003 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | August Bruun Henriksen | 2002 | DSQ | ej forts bev v 50 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 38.22 | 1:19.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 42.61 | 1:26.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | 43.50 | 1:29.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 43.74 | 1:29.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 44.94 | 1:32.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 44.63 | 1:34.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Eigil Sigfusson | 2004 | 47.15 | 1:36.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 47.73 | 1:36.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Sebastian Saxtoft | 2004 | 47.55 | 1:38.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Louie Uldall | 2005 | 49.15 | 1:38.91 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Albert Carlsen | 2004 | 48.29 | 1:40.38 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 52.61 | 1:41.80 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Theodor Møller | 2005 | 52.40 | 1:42.21 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Viggo Prehn | 2004 | 51.36 | 1:42.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 52.05 | 1:43.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Allan Li | 2005 | 49.69 | 1:44.88 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Oliver Schäbethal | 2004 | 51.07 | 1:44.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 52.45 | 1:46.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 51.34 | 1:47.84 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alexander Hillhouse | 2004 | 51.53 | 1:47.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Valdemar Høngaard | 2006 | 51.78 | 1:54.23 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 55.36 | 1:54.63 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Oscar Kroos | 2004 | 54.75 | 1:56.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | William Bussenius | 2006 | 1:00.01 | 2:00.80 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Filip Appelt | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Louie Hermansen | 2004 | DSQ | ej forts bev v 75m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | DSQ | ej forts bev25m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kaja Aunstrup | 1998 | 28.40 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 28.49 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 28.78 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 29.86 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 30.17 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 31.02 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Jakobsen | 1997 | 31.60 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Cecilie H Jensen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Esther Holm | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Nislev | 1998 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karla Louise Balle | 2001 | 28.90 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Freja A. Skov | 2000 | 29.65 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Huberts | 2000 | 29.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 30.47 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Walbjørn | 2000 | 30.57 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofia Rasmusen | 2001 | 30.61 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Annabella B. Wammen | 2000 | 30.73 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 31.13 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 31.40 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Minna Juul | 2001 | 34.36 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Bang From | 2000 | 35.11 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Weibel | 2002 | 30.64 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Villum Færch | 2002 | 30.71 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ulrikke Veje | 2002 | 31.24 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ingrid Lindemann | 2003 | 31.31 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | 31.33 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mille Pedersen | 2003 | 31.48 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sille Mundt | 2002 | 31.68 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 31.96 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 32.28 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Monique Bang From | 2002 | 32.30 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
11 | Laura Boutrup | 2003 | 32.34 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 32.35 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frida Uldall | 2003 | 32.62 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 32.69 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 32.95 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
16 | Freja Stenbækgård | 2003 | 33.17 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 36.03 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 36.30 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Schnack | 2002 | 36.70 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
20 | Amalie Lester | 2003 | 37.29 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 37.76 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Aia Andreassen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Clausen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Esther Marie Heunicke | 2003 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Fie Tönshoff | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Menele Nielsen | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | 31.66 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 31.96 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 32.71 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 32.84 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 33.25 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 33.44 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jasmin Philip | 2004 | 33.49 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Olivia Callesen | 2004 | 34.00 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camille Nørby | 2004 | 34.21 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Malou Soelberg | 2004 | 34.73 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 35.79 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 36.02 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Esmeralda Johansen | 2004 | 37.04 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Villum Færch | 2005 | 37.38 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 37.81 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | 38.90 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Caroline Koch | 2005 | 39.05 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Victoria W. Stahl | 2005 | 39.07 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 39.20 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Signe Thornberg Bech | 2004 | 39.42 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Emma Caroline Guldberg | 2005 | 39.54 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Filippa Martinsen | 2005 | 39.81 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 40.02 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Sander | 2004 | 40.13 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Josefine Westergaard | 2004 | 40.41 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Alma Olander | 2005 | 41.49 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 42.04 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 42.58 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Filippa Walløe | 2005 | 42.66 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Lise Refsgaard | 2005 | 42.85 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 43.19 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emma Bussenius | 2004 | 43.36 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emma Nissen | 2004 | 43.89 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Signe Astrup Taul | 2004 | 44.71 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Clara Rosenkrandts Olsen | 2005 | 44.96 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
36 | Caroline Østergaard | 2005 | 45.49 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 45.58 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
38 | Anna Majkjær Mikkelsen | 2005 | 45.63 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Cathrine Ørneborg | 2005 | 47.58 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
40 | Signe Eie | 2005 | 48.62 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
41 | Sara-Louise Andersen | 2004 | 49.49 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
42 | Laura Olsen | 2004 | 53.97 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
43 | Caroline Lego Berg | 2004 | 58.00 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Viola Kusk | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 46.56 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asta Lund | 2006 | 48.09 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 50.30 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Andrea Søeborg | 2006 | 52.08 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Liva Rosenkrands Olsen | 2006 | 56.26 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 56.82 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 57.37 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 58.86 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Malia Moffett | 2006 | 59.72 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Milla Flindt Knudsen | 2007 | 1:01.82 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Emma Kyndesen | 2006 | 1:03.28 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Anna Powers | 2007 | 1:04.33 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 30, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 25.35 | ||||||
2 | Andreas E. Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 26.00 | ||||||
3 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 26.09 | ||||||
4 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | Svømmeklubben SHS Stevns | 27.48 | ||||||
5 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 27.50 | ||||||
6 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 27.79 | ||||||
7 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 27.88 | ||||||
8 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Birkerød Svømmeklub | 27.89 | ||||||
9 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 28.05 | ||||||
10 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 28.19 | ||||||
11 | Laurits Holm | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 28.41 | ||||||
12 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 28.60 | ||||||
12 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 28.60 | ||||||
14 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 28.61 | ||||||
15 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 28.70 | ||||||
16 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 29.26 | ||||||
17 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 29.34 | ||||||
18 | Alexander Tullberg | 2003 | Birkerød Svømmeklub | 29.41 | ||||||
19 | Thor Klysner | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 30.23 | ||||||
20 | Søren G. Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.28 | ||||||
21 | Sofus Christensen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.57 | ||||||
22 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 30.85 | ||||||
23 | Christoffer Rekling | 2003 | Birkerød Svømmeklub | 30.99 | ||||||
24 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.06 | ||||||
25 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.41 | ||||||
26 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Allerød Svømmeklub | 31.71 | ||||||
27 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.74 | ||||||
28 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 31.75 | ||||||
29 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.95 | ||||||
30 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 32.68 | ||||||
31 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.86 | ||||||
32 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.49 | ||||||
33 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.21 | ||||||
34 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.25 | ||||||
35 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Allerød Svømmeklub | 34.71 | ||||||
36 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 35.26 | ||||||
37 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.31 | ||||||
38 | August Bruun Henriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.45 | ||||||
39 | Marius Wanscher | 2002 | Allerød Svømmeklub | 35.84 | ||||||
40 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.12 | ||||||
41 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.15 | ||||||
42 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.13 | ||||||
43 | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.28 | ||||||
44 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 37.80 | ||||||
45 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.55 | ||||||
46 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.62 | ||||||
47 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.92 | ||||||
48 | Enzo Sorgini | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 39.58 | ||||||
49 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.43 | ||||||
49 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.43 | ||||||
51 | Johan Galsøe | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 40.48 | ||||||
52 | Valdemar Høngaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 41.63 | ||||||
53 | Allan Li | 2005 | Herlev Svømning | 41.94 | ||||||
54 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.55 | ||||||
55 | Matias Bojer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 44.32 | ||||||
56 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 45.37 | ||||||
56 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 45.37 | ||||||
58 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 46.31 | ||||||
59 | William Bussenius | 2006 | Værløse Svømmeklub | 46.70 | ||||||
60 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 49.43 | ||||||
61 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 53.26 | ||||||
- | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Filip Appelt | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Julian Holm | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Julian Holst | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oscar Jensen | 2003 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 31, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 1902-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Damer | 1990 | 4:34.94 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mia Wennecke | 1999 | 34.42 | 1:09.48 | 1:09.48 | ||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 37.36 | 1:19.31 | 2:28.79 | ||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 29.53 | 1:05.22 | 3:34.01 | ||||||
Frederikke Houen | 1998 | 29.15 | 1:00.93 | 4:34.94 | ||||||
2 | Hils 1 | 1999 | 4:45.11 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 35.24 | 1:13.07 | 1:13.07 | ||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 36.40 | 1:19.31 | 2:32.38 | ||||||
Matilde Weibel | 2002 | 33.34 | 1:12.37 | 3:44.75 | ||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 28.21 | 1:00.36 | 4:45.11 | ||||||
3 | Helsingør Giga Swags 1 | 1990 | 4:51.71 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 36.13 | 1:13.94 | 1:13.94 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 37.11 | 1:19.49 | 2:33.43 | ||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 34.44 | 1:15.79 | 3:49.22 | ||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 29.83 | 1:02.49 | 4:51.71 | ||||||
4 | Helsingør Giga Swags 2 | 1990 | 5:04.10 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Amanda Hietala | 2002 | 39.08 | 1:19.15 | 1:19.15 | ||||||
Marta Kruse Johansen | 2000 | 38.59 | 1:22.59 | 2:41.74 | ||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 36.08 | 1:17.96 | 3:59.70 | ||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 30.66 | 1:04.40 | 5:04.10 | ||||||
5 | Sigma Piger 1 Gr1 | 2002 | 5:05.54 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Maria Lund | 2003 | 37.92 | 1:18.04 | 1:18.04 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 39.92 | 1:25.22 | 2:43.26 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 34.12 | 1:15.76 | 3:59.02 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 31.74 | 1:06.52 | 5:05.54 | ||||||
6 | Hils 2 | 1999 | 5:15.18 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 38.44 | 1:18.97 | 1:18.97 | ||||||
Frida Uldall | 2003 | 43.11 | 1:32.08 | 2:51.05 | ||||||
Clara Rasmusen | 2001 | 34.73 | 1:16.96 | 4:08.01 | ||||||
Sofia Rasmusen | 2001 | 31.40 | 1:07.17 | 5:15.18 | ||||||
7 | Værløse Piger 1 | 1999 | 5:23.23 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 39.29 | 1:18.98 | 1:18.98 | ||||||
Emma Walbjørn | 2000 | 38.94 | 1:24.18 | 2:43.16 | ||||||
Sille Mundt | 2002 | 42.32 | 1:31.82 | 4:14.98 | ||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 32.33 | 1:08.25 | 5:23.23 | ||||||
8 | Sigma Piger 2 Gr1 | 2002 | 5:23.84 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 38.67 | 1:20.30 | 1:20.30 | ||||||
Mille Pedersen | 2003 | 43.46 | 1:34.02 | 2:54.32 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 34.92 | 1:16.73 | 4:11.05 | ||||||
Laura Boutrup | 2003 | 35.04 | 1:12.79 | 5:23.84 | ||||||
9 | Værløse Piger 2 | 2003 | 6:23.37 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Silja Østerbye | 2003 | 44.86 | 1:33.89 | 1:33.89 | ||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 46.39 | 1:38.11 | 3:12.00 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 48.21 | 1:43.88 | 4:55.88 | ||||||
Amalie Lester | 2003 | 41.11 | 1:27.49 | 6:23.37 | ||||||
10 | Hils 4 | 1999 | 7:04.16 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Elinor Markussen | 2004 | 48.32 | 1:41.90 | 1:41.90 | ||||||
Emma Sander | 2004 | 1:00.89 | 2:06.97 | 3:48.87 | ||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 43.69 | 1:34.30 | 5:23.17 | ||||||
Emma Nissen | 2004 | 47.60 | 1:40.99 | 7:04.16 | ||||||
Løb 31, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstaden Piger 1 | 2004 | 5:40.70 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Malou Soelberg | 2004 | 41.50 | 1:25.71 | 1:25.71 | ||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 45.08 | 1:35.39 | 3:01.10 | ||||||
Rebecca Hoeck | 2004 | 39.41 | 1:26.85 | 4:27.95 | ||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 35.11 | 1:12.75 | 5:40.70 | ||||||
2 | Sigma Piger Gr2 | 2004 | 5:48.54 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 44.27 | 1:30.83 | 1:30.83 | ||||||
Camille Nørby | 2004 | 42.30 | 1:30.23 | 3:01.06 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 40.39 | 1:30.32 | 4:31.38 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 35.41 | 1:17.16 | 5:48.54 | ||||||
3 | Hovedstaden Piger 2 | 2004 | 5:56.38 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Maya Hatting Bärmann | 2004 | 41.09 | 1:23.80 | 1:23.80 | ||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 47.72 | 1:38.95 | 3:02.75 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 42.30 | 1:37.36 | 4:40.11 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 35.05 | 1:16.27 | 5:56.38 | ||||||
4 | Kvik Piger 1 | 2004 | 6:38.74 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 46.49 | 1:36.23 | 1:36.23 | ||||||
Tanja-Marie Mathies | 2004 | 53.40 | 1:52.94 | 3:29.17 | ||||||
Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 48.95 | 1:51.21 | 5:20.38 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 36.93 | 1:18.36 | 6:38.74 | ||||||
5 | Værløse Piger 3 | 2004 | 8:25.88 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 1:07.19 | 2:18.56 | 2:18.56 | ||||||
Caroline Lego Berg | 2004 | 1:05.09 | 2:16.03 | 4:34.59 | ||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 1:02.63 | 2:13.57 | 6:48.16 | ||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 45.09 | 1:37.72 | 8:25.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 32, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1902-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Herrer | 1990 | 4:07.00 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 30.08 | 1:01.45 | 1:01.45 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 34.13 | 1:12.60 | 2:14.05 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 28.09 | 1:00.27 | 3:14.32 | ||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 24.82 | 52.68 | 4:07.00 | ||||||
2 | Hils 1 | 1999 | 4:29.89 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Christoffer D. Petersen | 2001 | 35.21 | 1:11.61 | 1:11.61 | ||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 35.46 | 1:15.88 | 2:27.49 | ||||||
Philip Agerskov | 1998 | 29.20 | 1:04.44 | 3:31.93 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 27.20 | 57.96 | 4:29.89 | ||||||
3 | Helsingør K2 Gangsta 1 | 1990 | 4:36.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 35.04 | 1:12.67 | 1:12.67 | ||||||
Andreas E. Sørensen | 2001 | 34.64 | 1:13.67 | 2:26.34 | ||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 30.30 | 1:04.54 | 3:30.88 | ||||||
Thor Klysner | 2001 | 31.60 | 1:05.91 | 4:36.79 | ||||||
4 | Sigma Drenge Gr1 | 2001 | 4:38.50 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 34.75 | 1:11.89 | 1:11.89 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 34.29 | 1:15.48 | 2:27.37 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 32.77 | 1:10.44 | 3:37.81 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 29.13 | 1:00.69 | 4:38.50 | ||||||
5 | Værløse Drenge 1 | 2000 | 5:05.77 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Persson | 2001 | 35.06 | 1:11.86 | 1:11.86 | ||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 41.14 | 1:29.55 | 2:41.41 | ||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 36.64 | 1:21.86 | 4:03.27 | ||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 30.42 | 1:02.50 | 5:05.77 | ||||||
6 | Hils 2 | 1999 | 5:14.47 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Christian Galsøe | 2002 | 38.73 | 1:20.29 | 1:20.29 | ||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 45.83 | 1:36.03 | 2:56.32 | ||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 32.35 | 1:12.50 | 4:08.82 | ||||||
Pedja Kuzmanovic | 2002 | 30.45 | 1:05.65 | 5:14.47 | ||||||
7 | Hils 3 | 1999 | 5:39.19 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Noel Willem Pihl | 2002 | 40.95 | 1:23.26 | 1:23.26 | ||||||
Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 43.88 | 1:33.97 | 2:57.23 | ||||||
Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 38.74 | 1:26.97 | 4:24.20 | ||||||
Oscar Lykke Fischer | 2002 | 35.80 | 1:14.99 | 5:39.19 | ||||||
8 | Hils 4 | 1999 | 5:49.48 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Villads Kruse | 2003 | 39.84 | 1:21.56 | 1:21.56 | ||||||
Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 44.21 | 1:34.70 | 2:56.26 | ||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 42.24 | 1:33.40 | 4:29.66 | ||||||
Gustav Larsen | 2003 | 37.17 | 1:19.82 | 5:49.48 | ||||||
- | Helsingør K2 Gangsta 2 | 1990 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 34.50 | 1:11.55 | 1:11.55 | ||||||
Løb 32, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Drenge 1 Gr2 | 2002 | 4:47.24 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 35.07 | 1:11.62 | 1:11.62 | ||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 38.72 | 1:21.23 | 2:32.85 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 33.37 | ||||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 4:47.24 | 4:47.24 | |||||||
2 | Sigma Drenge 2 Gr2 | 2002 | 5:21.38 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 35.53 | 1:13.57 | 1:13.57 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 42.76 | 1:30.67 | 2:44.24 | ||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 41.65 | 1:32.86 | 4:17.10 | ||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 31.30 | 1:04.28 | 5:21.38 | ||||||
3 | Sigma Drenge 3 Gr2 | 2002 | 5:51.45 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mads Rønn Olesen | 2002 | 38.63 | 1:20.13 | 1:20.13 | ||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 46.20 | 1:38.60 | 2:58.73 | ||||||
Nicholas Svane | 2002 | 42.85 | 1:33.09 | 4:31.82 | ||||||
Jakob Legaard | 2003 | 37.63 | 1:19.63 | 5:51.45 | ||||||
4 | Kvik Drenge | 2002 | 6:03.16 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Casper Puggaard | 2005 | 41.87 | 1:26.85 | 1:26.85 | ||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 46.01 | 1:40.76 | 3:07.61 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 40.01 | 1:33.35 | 4:40.96 | ||||||
Gustav Chappel | 2002 | 37.46 | 1:22.20 | 6:03.16 | ||||||
5 | Værløse Drenge 2 | 2002 | 6:03.63 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
William Schützsack Duncan | 2003 | 46.50 | 1:39.67 | 1:39.67 | ||||||
Niels Peter Lund | 2002 | 47.79 | 1:44.29 | 3:23.96 | ||||||
Daniel Rønne Nielsen | 1986 | 28.66 | 1:01.82 | 4:25.78 | ||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 45.51 | 1:37.85 | 6:03.63 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 33, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1902-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 29.76 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 31.91 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 32.17 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kaja Aunstrup | 1998 | 32.20 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 34.99 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Fie Bagge Mogensen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 33, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 33.26 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Annabella B. Wammen | 2000 | 34.25 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 34.35 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 34.39 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 35.24 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Skjærbæk | 2000 | 37.42 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Stampe | 2002 | 32.41 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Weibel | 2002 | 32.55 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 32.63 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Villum Færch | 2002 | 33.20 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 33.28 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Schrøder | 2002 | 35.56 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mille Pedersen | 2003 | 36.00 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Lund | 2003 | 36.15 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ingrid Lindemann | 2003 | 36.76 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 36.87 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frida Uldall | 2003 | 38.11 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 38.64 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ellen A. Skov | 2003 | 41.01 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Freja Stenbækgård | 2003 | 42.20 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 43.06 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Fie Tönshoff | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Menele Nielsen | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mille Graasbøll | 2002 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 35.94 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 38.41 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camille Nørby | 2004 | 38.71 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 40.16 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Villum Færch | 2005 | 42.07 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 42.13 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 42.53 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine Bonefeld | 2004 | 42.54 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Hedager | 2004 | 42.81 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josefine Zebitz | 2004 | 43.11 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Signe Krag Andersen | 2004 | 44.05 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Esmeralda Johansen | 2004 | 44.12 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 48.03 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 49.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | 49.98 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 51.82 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Astrup Taul | 2004 | 53.09 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Elinor Markussen | 2004 | 53.34 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 54.66 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Caroline Guldberg | 2005 | 56.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Signe Holm Hansen | 2005 | 56.96 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Signe Thornberg Bech | 2004 | 57.10 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Caroline Østergaard | 2005 | 1:07.36 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 34, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 30.02 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 34, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Agerskov | 1998 | 28.63 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 29.40 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 31.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Felix Burmester | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 29.10 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas E. Sørensen | 2001 | 29.72 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Bornemann | 2001 | 30.85 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Røgind | 2001 | 31.43 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Pedersen | 2000 | 31.75 | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
6 | Mathias Persson | 2001 | 31.99 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Holm | 2001 | 32.67 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 33.26 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Tönshoff | 2000 | 33.74 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thor Klysner | 2001 | 35.44 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 31.92 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 32.23 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 33.12 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 33.74 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 34.31 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mattias Houen | 2002 | 35.29 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christoffer Rekling | 2003 | 35.32 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Boutrup | 2003 | 35.56 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Tullberg | 2003 | 37.80 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 38.45 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 39.09 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 39.63 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 41.44 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 42.28 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 43.53 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jakob Legaard | 2003 | 43.98 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oscar Jensen | 2003 | 45.89 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander Stærkær | 2002 | 46.30 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | 51.56 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 52.56 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Valdemar Witt Qvist | 2003 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Burmester | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Marius Wanscher | 2002 | DSQ | asynkr arme | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 38.42 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 43.51 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 48.33 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 49.09 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 50.21 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Wennecke | 1999 | 29.92 | 1:00.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | 30.15 | 1:02.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 29.93 | 1:03.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kaja Aunstrup | 1998 | 30.90 | 1:03.62 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 30.99 | 1:04.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 32.11 | 1:06.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 34.00 | 1:08.09 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Jakobsen | 1997 | 33.69 | 1:11.76 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Cecilie H Jensen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Esther Holm | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Tanja H Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 29.40 | 1:01.10 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Huberts | 2000 | 31.44 | 1:05.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja A. Skov | 2000 | 31.81 | 1:05.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofia Rasmusen | 2001 | 31.61 | 1:06.67 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Walbjørn | 2000 | 32.56 | 1:07.96 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 32.81 | 1:08.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 32.33 | 1:08.42 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Annabella B. Wammen | 2000 | 32.64 | 1:08.44 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Clara Rasmusen | 2001 | 33.32 | 1:09.28 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe Skjærbæk | 2000 | 33.52 | 1:09.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 34.19 | 1:11.10 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 34.47 | 1:12.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 36.42 | 1:15.70 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria Bang From | 2000 | 37.55 | 1:18.15 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
15 | Minna Juul | 2001 | 37.24 | 1:18.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Stampe | 2002 | 31.14 | 1:04.05 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 32.11 | 1:07.18 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Porsdal | 2002 | 32.48 | 1:07.29 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Holm Hansen | 2002 | 32.27 | 1:07.49 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ulrikke Veje | 2002 | 34.53 | 1:08.74 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amanda Hietala | 2002 | 33.38 | 1:09.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Lund | 2003 | 33.75 | 1:10.46 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 34.56 | 1:10.72 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sille Mundt | 2002 | 35.91 | 1:12.49 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 34.56 | 1:12.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Fiona Burmester | 2003 | 35.58 | 1:13.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 35.31 | 1:14.13 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 35.60 | 1:14.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Karoline Christensen | 2002 | 35.93 | 1:14.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Freja Stenbækgård | 2003 | 36.50 | 1:15.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ellen A. Skov | 2003 | 37.26 | 1:18.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 39.12 | 1:20.58 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 39.03 | 1:21.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 38.28 | 1:22.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Silja Østerbye | 2003 | 39.46 | 1:22.73 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 40.29 | 1:24.76 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Amalie Lester | 2003 | 1:26.84 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | 50.87 | 1:46.74 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Aia Andreassen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Clausen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Menele Nielsen | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mille Graasbøll | 2002 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Larsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
- | Monique Bang From | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | 34.66 | 1:12.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Hagihara | 2004 | 36.34 | 1:13.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 34.65 | 1:13.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 35.79 | 1:13.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebecca Hoeck | 2004 | 37.61 | 1:15.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jasmin Philip | 2004 | 36.42 | 1:15.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 1:18.41 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 39.26 | 1:20.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Vangkilde | 2004 | 40.21 | 1:23.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 1:25.44 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 42.50 | 1:25.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 1:25.99 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Signe Krag Andersen | 2004 | 41.56 | 1:26.11 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 42.95 | 1:26.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johanne Weber | 2005 | 41.87 | 1:27.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 42.33 | 1:27.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josefine Westergaard | 2004 | 41.96 | 1:28.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 1:29.40 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ronja Hove | 2005 | 1:29.61 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 43.80 | 1:29.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Signe Thornberg Bech | 2004 | 42.22 | 1:29.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Emma Caroline Guldberg | 2005 | 44.89 | 1:29.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Victoria W. Stahl | 2005 | 41.79 | 1:29.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Filippa Martinsen | 2005 | 43.96 | 1:30.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Caroline Koch | 2005 | 43.29 | 1:31.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 44.00 | 1:34.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | 45.40 | 1:37.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Lise Refsgaard | 2005 | 49.37 | 1:37.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Alma Olander | 2005 | 46.04 | 1:37.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 48.28 | 1:38.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Filippa Walløe | 2005 | 48.46 | 1:40.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Anna Majkjær Mikkelsen | 2005 | 48.64 | 1:43.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Signe Astrup Taul | 2004 | 47.77 | 1:43.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 48.64 | 1:44.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 48.25 | 1:44.79 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
36 | Caroline Østergaard | 2005 | 48.58 | 1:44.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Cathrine Ørneborg | 2005 | 49.96 | 1:50.49 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
38 | Olivia Bratt | 2004 | 50.89 | 1:53.21 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
39 | Sara-Louise Andersen | 2004 | 56.34 | 1:59.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
40 | Laura Olsen | 2004 | 58.74 | 2:03.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
41 | Caroline Lego Berg | 2004 | 58.29 | 2:07.12 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Olivia Rosenkilde | 2004 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Viola Kusk | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 46.72 | 1:42.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andrea Søeborg | 2006 | 56.27 | 1:54.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 53.24 | 1:58.57 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 1:02.77 | 2:14.73 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 25.74 | 53.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Holm | 1996 | 28.01 | 59.13 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
3 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | 29.30 | 1:00.70 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 27.46 | 56.19 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 27.95 | 58.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 29.31 | 1:01.31 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Felix Burmester | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | 29.13 | 59.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laurits Holm | 2000 | 30.52 | 1:01.21 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
3 | Jannick Hansen | 2001 | 30.21 | 1:01.66 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 30.75 | 1:02.38 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Røgind | 2001 | 30.55 | 1:03.00 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 30.61 | 1:03.43 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 30.83 | 1:03.98 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 30.70 | 1:04.21 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Holm | 2001 | 31.49 | 1:04.36 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Persson | 2001 | 31.08 | 1:04.83 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 31.63 | 1:04.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Nielsen | 2001 | 31.73 | 1:05.42 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thor Klysner | 2001 | 32.51 | 1:06.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Tönshoff | 2000 | 32.67 | 1:06.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Matthæus Vàmosi | 2000 | 32.28 | 1:07.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 32.27 | 1:07.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 33.37 | 1:07.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Søren G. Nielsen | 2000 | 32.77 | 1:08.75 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
19 | Sofus Christensen | 2000 | 33.53 | 1:09.58 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
20 | Jannick Lind | 2001 | 33.40 | 1:09.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Tobias Sundwall | 2001 | 33.16 | 1:09.71 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jesper Schiødt | 2001 | 33.79 | 1:11.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 34.47 | 1:11.07 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 35.12 | 1:13.63 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 30.28 | 1:02.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 30.53 | 1:03.30 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 30.60 | 1:03.50 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian M. Staal | 2002 | 30.97 | 1:03.97 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 32.02 | 1:04.39 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mattias Houen | 2002 | 32.64 | 1:06.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Boutrup | 2003 | 32.84 | 1:08.12 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christoffer Rekling | 2003 | 33.07 | 1:08.61 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 34.75 | 1:13.14 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Galsøe | 2002 | 34.62 | 1:13.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicholas Svane | 2002 | 35.74 | 1:13.61 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 35.49 | 1:13.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicklas Taylor | 2002 | 34.69 | 1:13.79 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | 36.41 | 1:14.10 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | ||||||||||
15 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 35.93 | 1:15.05 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 36.44 | 1:15.26 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 36.74 | 1:16.48 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander Stærkær | 2002 | 36.49 | 1:17.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andreas Hoffmann | 2003 | 37.10 | 1:17.20 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Noel Willem Pihl | 2002 | 38.02 | 1:17.42 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Niels Peter Lund | 2002 | 38.14 | 1:19.05 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 38.18 | 1:19.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Gustav Larsen | 2003 | 37.79 | 1:19.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Oscar Jensen | 2003 | 38.41 | 1:19.77 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | August Bruun Henriksen | 2002 | 38.44 | 1:20.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 38.56 | 1:24.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Peter Holm | 2003 | 41.74 | 1:27.81 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | William Schützsack Duncan | 2003 | 42.97 | 1:28.27 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Enzo Sorgini | 2003 | 42.45 | 1:35.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Jøns | 2002 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Blidarevic | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 33.66 | 1:11.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 37.05 | 1:17.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | 39.16 | 1:17.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 37.00 | 1:19.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Puggaard | 2005 | 37.38 | 1:20.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 40.51 | 1:21.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 39.69 | 1:23.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Eigil Sigfusson | 2004 | 39.91 | 1:23.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 39.96 | 1:24.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Louie Uldall | 2005 | 40.95 | 1:25.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louie Hermansen | 2004 | 42.16 | 1:25.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Sebastian Saxtoft | 2004 | 40.39 | 1:26.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Albert Carlsen | 2004 | 42.05 | 1:29.16 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 42.86 | 1:29.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 43.81 | 1:30.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 44.68 | 1:31.93 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Viggo Prehn | 2004 | 45.88 | 1:32.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Oliver Schäbethal | 2004 | 44.61 | 1:33.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Theodor Møller | 2005 | 45.88 | 1:35.05 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Oscar Kroos | 2004 | 44.11 | 1:35.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Alexander Hillhouse | 2004 | 45.05 | 1:37.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Valdemar Høngaard | 2006 | 45.21 | 1:39.22 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
23 | William Bussenius | 2006 | 51.07 | 1:42.73 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 50.30 | 1:44.99 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 53.87 | 1:53.66 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Noah Lester | 2006 | 1:00.44 | 2:07.33 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Elias Elmedyb | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Filip Appelt | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 37, 10x50m frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Mix | 1990 | 4:29.00 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Julius Thielst | 2000 | 27.05 | 27.05 | |||||||
Andreas E. Sørensen | 2001 | 24.89 | 51.94 | |||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 25.65 | 1:17.59 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 27.47 | 1:45.06 | |||||||
Mia Wennecke | 1999 | 27.99 | 2:13.05 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 27.74 | 2:40.79 | |||||||
Frederikke Houen | 1998 | 27.96 | 3:08.75 | |||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 28.54 | 3:37.29 | |||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 27.81 | 4:05.10 | |||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 23.90 | 4:29.00 | |||||||
2 | Hils Mix | 1999 | 4:41.22 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 25.80 | 25.80 | |||||||
Sofia Rasmusen | 2001 | 29.79 | 55.59 | |||||||
Annabella B. Wammen | 2000 | 29.62 | 1:25.21 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 29.53 | 1:54.74 | |||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 28.96 | 2:23.70 | |||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 27.74 | 2:51.44 | |||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 27.49 | 3:18.93 | |||||||
Philip Agerskov | 1998 | 26.09 | 3:45.02 | |||||||
Pedja Kuzmanovic | 2002 | 28.13 | 4:13.15 | |||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 28.07 | 4:41.22 | |||||||
3 | Helsingør K2 Swags | 1990 | 4:53.89 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 27.23 | 27.23 | |||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 29.30 | 56.53 | |||||||
Thor Klysner | 2001 | 29.38 | 1:25.91 | |||||||
Sander Andkjær Doberck | 2000 | 29.83 | 1:55.74 | |||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 29.21 | 2:24.95 | |||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 29.57 | 2:54.52 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 29.40 | 3:23.92 | |||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 29.22 | 3:53.14 | |||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 30.53 | 4:23.67 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 30.22 | 4:53.89 | |||||||
4 | Sigma Mix 1 | 0 | 4:54.16 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mathias Holm | 2001 | 29.03 | 29.03 | |||||||
Julie Stampe | 2002 | 28.65 | 57.68 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 27.46 | 1:25.14 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 31.26 | 1:56.40 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 27.79 | 2:24.19 | |||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 31.31 | 2:55.50 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 27.68 | 3:23.18 | |||||||
Mille Pedersen | 2003 | 31.02 | 3:54.20 | |||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 28.53 | 4:22.73 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 31.43 | 4:54.16 | |||||||
5 | Sigma Mix 2 | 0 | 5:15.89 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 31.63 | 1:00.89 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 28.92 | 1:29.81 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 33.82 | 2:03.63 | |||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 29.61 | 2:33.24 | |||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 34.62 | 3:07.86 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 29.28 | 3:37.14 | |||||||
Camille Nørby | 2004 | 33.32 | 4:10.46 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 29.20 | 4:39.66 | |||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 36.23 | 5:15.89 | |||||||
6 | Værløse Mix 1 | 1999 | 7:05.52 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 29.25 | 29.25 | |||||||
Sofie Nording-Grooss | 2001 | 31.08 | 1:00.33 | |||||||
Silja Østerbye | 2003 | 37.79 | 1:38.12 | |||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 44.37 | 2:22.49 | |||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 43.63 | 3:06.12 | |||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 47.33 | 3:53.45 | |||||||
Valdemar Høngaard | 2006 | 48.30 | 4:41.75 | |||||||
Cathrine Ørneborg | 2005 | 49.77 | 5:31.52 | |||||||
William Schützsack Duncan | 2003 | 36.12 | 6:07.64 | |||||||
Noah Lester | 2006 | 57.88 | 7:05.52 | |||||||
7 | Værløse Mix 2 | 1999 | 7:10.67 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 32.00 | 32.00 | |||||||
Sille Mundt | 2002 | 33.69 | 1:05.69 | |||||||
Niels Peter Lund | 2002 | 36.01 | 1:41.70 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 35.38 | 2:17.08 | |||||||
William Bussenius | 2006 | 47.60 | 3:04.68 | |||||||
Amalie Lester | 2003 | 38.77 | 3:43.45 | |||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 46.49 | 4:29.94 | |||||||
Johan Madvig Kristensen | 2004 | 46.34 | 5:16.28 | |||||||
Caroline Lego Berg | 2004 | 54.61 | 6:10.89 | |||||||
Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 59.78 | 7:10.67 | |||||||
8 | Kvik Mix | 2004 | 7:12.08 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Frederikke Kofod Schak | 2005 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Alexander Hillhouse | 2004 | 44.57 | 1:24.21 | |||||||
Caroline Østergaard | 2005 | 44.53 | 2:08.74 | |||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 38.34 | 2:47.08 | |||||||
Laura Olsen | 2004 | 51.24 | 3:38.32 | |||||||
Louie Hermansen | 2004 | 39.32 | 4:17.64 | |||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 42.81 | 5:00.45 | |||||||
Oscar Kroos | 2004 | 39.75 | 5:40.20 | |||||||
Sara-Louise Andersen | 2004 | 52.86 | 6:33.06 | |||||||
Oliver Schäbethal | 2004 | 39.02 | 7:12.08 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:26 |