Resultater for Farum Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2009 | Udskriftsdato | 16 januar 2009 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub |
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 489 | 36.18 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Caroline Lindgreen | 1995 | 477 | 36.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 469 | 36.69 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Bastiansen | 1995 | 464 | 36.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Trine Meier | 1995 | 438 | 37.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Karoline Hauerbach | 1995 | 390 | 39.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lea Nilsson | 1996 | 387 | 39.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 356 | 40.22 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | 336 | 41.01 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Emma Jensen | 1997 | 322 | 41.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Hjuler | 1997 | 321 | 41.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Dorthea Hauch | 2000 | 280 | 43.55 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | 278 | 43.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christina Techt | 1996 | 243 | 45.69 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 234 | 46.28 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexandra Munch | 1996 | 214 | 47.64 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mia Larsen | 1997 | 186 | 49.92 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
18 | Viola Museth | 1997 | 180 | 50.51 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andrea Reich | 1998 | 179 | 50.58 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lærke Scharf | 1999 | 163 | 52.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Yelda Dogan | 1996 | 128 | 56.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alberte Thuesen | 2001 | 100 | 1:01.32 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Sabrina Techt | 1996 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Refn | 1993 | 690 | 32.26 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eliana Jørgensen | 1993 | 669 | 32.58 | ||||||
Glostrup Svømme Klub VA | ||||||||||
3 | Yasmin Saud | 1994 | 649 | 32.91 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Maika Larsson | 1993 | 633 | 33.19 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 627 | 33.29 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 592 | 33.95 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 577 | 34.23 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Malene Westergaard | 1993 | 577 | 34.24 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Laura Tvermoes | 1993 | 533 | 35.14 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kamma Christensen | 1994 | 528 | 35.26 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 502 | 35.87 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 487 | 36.22 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Malene Lind Larsen | 1994 | 486 | 36.24 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 482 | 36.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Christine Munk Rasmussen | 1991 | 451 | 37.16 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
16 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | 440 | 37.48 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
17 | Emilie Koors Hoff | 1991 | 434 | 37.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sif Szetu | 1994 | 407 | 38.46 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Farum Svømmeklub |