2020-04-02   07:32:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SwimOfHope

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  14:14   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dina Larsson  2004  Täby Sim            2:51.02   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim            2:52.97   
Nicole Valeskog  2004  Täby Sim            2:58.39   
Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            3:04.93   
Clara Ersson  2004  Täby Sim            3:06.71   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            3:06.99   
Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            3:20.39   
Elina Hellgren  2004  Täby Sim            3:21.01   
Emma Sommar  2004  Täby Sim            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  14:14 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  14:31   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Åstrand  2003  Täby Sim            5:18.73   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            5:19.50   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            5:19.53   
Tor Stein  2003  Täby Sim            5:35.80   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim            5:55.21   
Fredrick Grundin  2003  Täby Sim            6:14.70   
Albin Kappling  2003  Täby Sim            6:28.63   
Jousef Hanna  2003  Täby Sim            6:35.91   
Dimitris Ladis  2003  Täby Sim            6:43.27   
10  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim            6:43.85   
11  Fredrik Ahlberg  2003  Täby Sim            7:38.24   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel von Goës  2002  Täby Sim            5:20.61   
Karl Lingham  2002  Täby Sim            5:24.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  14:31 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  14:31   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Björklund  2006  Täby Sim            42.37   
Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            47.56   
Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            48.99   
Emelie Lilja  2006  Täby Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  14:31 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  14:31   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            44.16   
Emil Tharish  2006  Täby Sim            53.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  14:31 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  14:31   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Franks  2005  Täby Sim            1:20.11   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            1:23.22   
Ella Thermaenius  2005  Täby Sim            1:35.49   
Tilda Svärd  2005  Täby Sim            1:36.26   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            1:18.11   
Nicole Valeskog  2004  Täby Sim            1:18.60   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim            1:19.16   
Dina Larsson  2004  Täby Sim            1:19.21   
Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            1:23.42   
Clara Ersson  2004  Täby Sim            1:23.77   
Hannah Haux  2004  Täby Sim            1:29.19   
Emma Sommar  2004  Täby Sim            1:29.74   
Elina Hellgren  2004  Täby Sim            1:30.89   
10  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            1:31.03   
11  Ioana Catrina  2004  Täby Sim            1:32.48   
12  Saga Mattsson  2004  Täby Sim            1:37.71   
13  Clara Taberman  2004  Täby Sim            1:40.88   
Darcey Bailey  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim            1:07.49   
Thilda Ström  2003  Täby Sim            1:09.76   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim            1:12.16   
Elin Andersson  2003  Täby Sim            1:12.87   
Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim            1:15.37   
Nina Takolander  2003  Täby Sim            1:17.08   
Emelie Bergvall  2003  Täby Sim            1:18.62   
Emilia Forsberg  2003  Täby Sim            1:22.23   
Benedicte Lumby Jessen  2003  Täby Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim            1:04.47   
Anna Ladis  2001  Täby Sim            1:06.32   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim            1:07.97   
Gunnel Sköld  2000  Täby Sim            1:08.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  14:31 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  14:31   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            1:19.93   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim            1:26.55   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Westholm  2004  Täby Sim            1:14.22   
Paul Frayon  2004  Täby Sim            1:29.83   
Nicholas Bergvall  2004  Täby Sim            1:45.72   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Åstrand  2003  Täby Sim            1:05.52   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim            1:10.22   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            1:10.84   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim            1:12.42   
Tor Stein  2003  Täby Sim            1:12.89   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            1:13.25   
Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim            1:14.09   
Isac Rune  2003  Täby Sim            1:15.94   
Fredrick Grundin  2003  Täby Sim            1:17.41   
10  Dimitris Ladis  2003  Täby Sim            1:17.54   
11  Albin Kappling  2003  Täby Sim            1:21.74   
12  Edward Tharish  2003  Eskilstuna Simklubb            1:22.37   
13  Jousef Hanna  2003  Täby Sim            1:25.58   
14  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim            1:29.54   
15  Elvin Agneborg  2003  Täby Sim            1:30.07   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Gunnarsson  2000  Täby Sim            1:07.48   
Axel von Goës  2002  Täby Sim            1:07.75   
Philip Edler  2001  Täby Sim            1:09.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  14:31 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  14:31   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Franks  2005  Täby Sim            48.43   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            48.51   
Erika Aronsson  2005  Täby Sim            52.08   
Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Björklund  2006  Täby Sim            51.07   
Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            1:00.80   
Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            1:06.02   
Emelie Lilja  2006  Täby Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  14:31 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  14:32   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim            51.15   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            53.12   
Emil Tharish  2006  Täby Sim            1:04.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  14:32   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            1:34.98   
Erika Ahlberg  2004  Täby Sim            1:37.03   
Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            1:43.51   
Nicole Valeskog  2004  Täby Sim            1:43.51   
Darcey Bailey  2004  Täby Sim            1:44.82   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            1:45.14   
Emma Sommar  2004  Täby Sim            1:46.48   
Clara Ersson  2004  Täby Sim            1:48.11   
Elina Hellgren  2004  Täby Sim            1:48.41   
10  Hannah Haux  2004  Täby Sim            1:56.69   
11  Ioana Catrina  2004  Täby Sim            2:02.78   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ingrid Franks  2003  Täby Sim            1:22.37   
Thilda Ström  2003  Täby Sim            1:31.88   
Saga Grindberg  2003  Täby Sim            1:31.90   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim            1:32.29   
Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim            1:34.36   
Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim            1:37.98   
Nina Takolander  2003  Täby Sim            1:39.18   
Emelie Bergvall  2003  Täby Sim            1:41.49   
Elin Andersson  2003  Täby Sim            1:41.66   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Embla Börjesson  2002  Täby Sim            1:23.30   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim            1:24.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  14:32   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Westholm  2004  Täby Sim            1:21.93   
Nicholas Bergvall  2004  Täby Sim            2:03.25   
Paul Frayon  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            1:29.71   
Tor Stein  2003  Täby Sim            1:32.57   
Isac Rune  2003  Täby Sim            1:33.17   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            1:37.16   
Fredrick Grundin  2003  Täby Sim            1:46.17   
Edward Tharish  2003  Eskilstuna Simklubb            1:46.43   
Fredrik Ahlberg  2003  Täby Sim            1:47.79   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Bergström  2002  Täby Sim            1:26.50   
Philip Edler  2001  Täby Sim            1:33.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  14:32   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dina Larsson  2004  Täby Sim            1:28.04   
Erika Ahlberg  2004  Täby Sim            1:35.57   
Saga Mattsson  2004  Täby Sim            1:48.77   
Clara Taberman  2004  Täby Sim            1:55.43   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Franks  2005  Täby Sim            1:32.39   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            1:33.35   
Erika Aronsson  2005  Täby Sim            1:41.75   
Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim            1:43.24   
Ella Thermaenius  2005  Täby Sim            1:48.32   
Tilda Svärd  2005  Täby Sim            1:54.82   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Björklund  2006  Täby Sim            1:42.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  14:32   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            2:56.98   
Isac Rune  2003  Täby Sim            3:05.16   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim            3:05.63   
Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim            3:13.09   
Elvin Agneborg  2003  Täby Sim            3:35.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  14:32   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 13, 4X50m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Täby Sim Damer Lag 1  2005  Täby Sim            2:43.24   
Täby Sim Damer Lag 2  2005  Täby Sim            3:08.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  14:33   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 14, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Täby Sim Herrar Lag 1  2005  Täby Sim            2:41.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  14:33 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:04   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 15, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Westholm  2004  Täby Sim            2:44.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:04 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 16, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Thilda Ström  2003  Täby Sim    1:15.11  2:36.21  3:58.25    5:19.60   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    1:20.53  2:51.81  4:20.90    5:46.73   
Nina Takolander  2003  Täby Sim    1:20.50  2:50.12  4:19.03    5:47.28   
Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    1:23.75  2:56.52  4:30.06    5:59.37   
Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim    1:32.32  3:14.23  4:59.60    6:31.95   
Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    1:32.59  3:15.48  5:00.13    6:41.77   
                     
 
Gren 16, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    1:10.34  2:30.17  3:47.11    5:08.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            42.12   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:36   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            39.57   
Louise Franks  2005  Täby Sim            41.71   
Ella Thermaenius  2005  Täby Sim            47.39   
Tilda Svärd  2005  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:36 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:46   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 19, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isac Rune  2003  Täby Sim    37.79        1:22.29   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    38.73        1:25.26   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    42.20        1:31.68   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    42.10        1:35.79   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    43.14        1:40.20   
Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    45.76        1:46.28   
Jousef Hanna  2003  Täby Sim    46.48        1:48.84   
David Alonso  2003  Täby Sim            DSQ   
Tor Stein  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nicholas Bergvall  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    31.50        1:09.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:46 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:51   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thilda Ström  2003  Täby Sim    36.74        1:19.95   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    37.33        1:20.41   
Elin Andersson  2003  Täby Sim    40.11        1:28.90   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    39.76        1:29.40   
Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    44.75        1:36.82   
Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    45.38        1:43.79   
Saga Grindberg  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Bolling  2004  Täby Sim    42.99        1:35.39   
Dina Larsson  2004  Täby Sim    46.56        1:41.18   
Elina Hellgren  2004  Täby Sim    46.74        1:43.18   
Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    48.00        1:44.76   
                     
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    34.33        1:16.18   
Maja Sköld  2002  Täby Sim    39.46        1:25.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:51 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            43.12   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim            44.06   
Adam Amanbaev  2005  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 22, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Franks  2005  Täby Sim            40.06   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            43.82   
Erika Aronsson  2005  Täby Sim            44.38   
Ella Thermaenius  2005  Täby Sim            50.18   
Tilda Svärd  2005  Täby Sim            57.52   
                     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            52.81   
Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:56 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    40.80        1:24.52   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    41.58        1:24.87   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    42.52        1:25.73   
Tor Stein  2003  Täby Sim    43.72        1:27.13   
Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    43.89        1:29.35   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    44.16        1:30.27   
Fredrick Grundin  2003  Täby Sim    46.21        1:33.72   
David Alonso  2003  Täby Sim    44.78        1:35.22   
Albin Kappling  2003  Täby Sim    46.87        1:35.60   
10  Fredrik Ahlberg  2003  Täby Sim    47.40        1:39.27   
11  Dimitris Ladis  2003  Täby Sim    48.15        1:41.32   
12  Elvin Agneborg  2003  Täby Sim    50.55        1:43.84   
13  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    53.01        1:46.15   
Isac Rune  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Gunnarsson  2000  Täby Sim    36.05        1:15.35   
Karl Lingham  2002  Täby Sim    39.26        1:21.76   
Philip Edler  2001  Täby Sim    41.66        1:24.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    38.94        1:18.61   
Elin Andersson  2003  Täby Sim    41.64        1:25.14   
Nina Takolander  2003  Täby Sim    45.66        1:33.61   
Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim    47.27        1:36.41   
Saga Grindberg  2003  Täby Sim    47.72        1:36.51   
Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    47.17        1:38.17   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dina Larsson  2004  Täby Sim    41.03        1:25.53   
Nicole Valeskog  2004  Täby Sim    41.98        1:27.95   
Clara Ersson  2004  Täby Sim    43.01        1:29.67   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    43.87        1:31.21   
Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    46.82        1:35.22   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim    46.70        1:35.74   
Ioana Catrina  2004  Täby Sim    45.54        1:36.08   
Erika Ahlberg  2004  Täby Sim    47.13        1:36.99   
Darcey Bailey  2004  Täby Sim    46.96        1:37.05   
10  Elina Hellgren  2004  Täby Sim    49.80        1:40.53   
11  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim    48.00        1:41.66   
12  Saga Mattsson  2004  Täby Sim    55.07        1:50.74   
13  Clara Taberman  2004  Täby Sim    1:01.20        2:01.32   
Emma Sommar  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Svensson  2002  Täby Sim    40.70        1:24.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  16:21 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  16:26   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 25, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    38.82        1:20.82   
Paul Frayon  2004  Täby Sim    46.30        1:43.66   
Nicholas Bergvall  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim    43.24        1:30.04   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim    48.26        1:42.21   
Adam Amanbaev  2005  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  16:26 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  16:31   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 26, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thilda Ström  2003  Täby Sim    37.29  1:22.86  2:14.16    2:54.01   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    38.52  1:23.27  2:16.57    2:55.30   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    38.50  1:24.56  2:14.02    2:58.35   
Elin Andersson  2003  Täby Sim    40.60  1:28.81  2:26.30    3:09.43   
Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    47.55  1:36.41  2:32.00    3:15.05   
Saga Grindberg  2003  Täby Sim    47.81  1:38.77  2:32.93    3:16.72   
Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    44.22  1:36.41  2:34.14    3:20.58   
Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    51.40  1:45.56  2:49.89    3:42.44   
                     
 
Gren 26, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Sköld  2002  Täby Sim    40.83  1:28.59  2:22.14    3:05.37   
Ida Svensson  2002  Täby Sim    42.73  1:29.95  2:27.40    3:11.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  16:31 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  16:42   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 27, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Täby Sim Herrar 1 [2003]  2003  Täby Sim            2:08.46   
  Erik Åstrand  2003      31.29        31.29   
  Isac Persson Taylor  2003      32.68        1:03.97   
  Tor Stein  2003      33.18        1:37.15   
  Gustav Ahlqvist  2003      31.31        2:08.46   
                     
Täby Sim Herrar 2 [2003]  2003  Täby Sim            2:14.73   
  Isac Rune  2003      34.91        34.91   
  Dimitris Ladis  2003      32.59        1:07.50   
  Simon Lörinc  2003      33.95        1:41.45   
  Hugo Westholm  2004      33.28        2:14.73   
                     
Täby Sim Herrar 3 [2003]  2003  Täby Sim            2:20.53   
  David Alonso  2003      33.42        33.42   
  Fredrick Grundin  2003      36.86        1:10.28   
  Liam Gabrielsson  2003      34.46        1:44.74   
  Albin Kappling  2003      35.79        2:20.53   
                     
Täby Sim Herrar 4 [2003]  2003  Täby Sim            2:35.61   
  Paul Frayon  2004      40.86        40.86   
  Fredrik Ahlberg  2003      39.37        1:20.23   
  Elvin Agneborg  2003      39.09        1:59.32   
  Jousef Hanna  2003      36.29        2:35.61   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  16:42 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  16:47   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 28, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Täby Sim Damer 1 [2003]  2003  Täby Sim            2:08.67   
  Thilda Ström  2003      31.19        31.19   
  Ingrid Franks  2003      32.89        1:04.08   
  Izabelle Lindberg  2003      33.71        1:37.79   
  Jennie Ewerbring  2003      30.88        2:08.67   
                     
Täby Sim Damer 2 [2003]  2003  Täby Sim            2:19.22   
  Nina Takolander  2003      34.79        34.79   
  Filippa Bolling  2004      35.62        1:10.41   
  Nicole Valeskog  2004      34.67        1:45.08   
  Elin Andersson  2003      34.14        2:19.22   
                     
Täby Sim Damer 3[2003]  2003  Täby Sim            2:24.38   
  Emilia Forsberg  2003      37.11        37.11   
  Dina Larsson  2004      36.60        1:13.71   
  Emelie Bergvall  2003      37.14        1:50.85   
  Tindra Håbro Karjanmaa  2004      33.53        2:24.38   
                     
Täby Sim Damer 4 [2003]  2003  Täby Sim            2:25.76   
  Engla Ellbrant  2004      38.45        38.45   
  Saga Grindberg  2003      35.34        1:13.79   
  Kore Danaë Plunkett  2003      36.69        1:50.48   
  Clara Ersson  2004      35.28        2:25.76   
                     
Täby Sim Damer 5 [2003]  2003  Täby Sim            2:36.66   
  Emma Sommar  2004      38.61        38.61   
  Erika Ahlberg  2004      37.63        1:16.24   
  Elina Hellgren  2004      41.79        1:58.03   
  Amanda Borgfors  2004      38.63        2:36.66   
                     
Täby Sim Damer 6 [2003]  2003  Täby Sim            2:54.35   
  Ioana Catrina  2004      41.75        41.75   
  Clara Taberman  2004      46.46        1:28.21   
  Darcey Bailey  2004      28.27        1:56.48   
  Saga Mattsson  2004      57.87        2:54.35   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  16:47 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SwimOfHope    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:11   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 30, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    1:17.84  2:44.41      2:44.41   
                     
Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    1:11.26  2:27.06  3:42.90  4:59.09  9:51.86   
          6:14.53  7:29.99  8:42.91       
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    1:10.87  2:27.85  3:44.61  5:00.58  9:57.84   
          6:15.70  7:31.07  8:44.71       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner