Resultater for GSK TYR Sommerstævne 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 42.33 | 1:31.09 | |||||
2 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.90 | 1:41.94 | |||||
3 | Matilda Colley | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 51.90 | 1:47.47 | |||||
4 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.49 | 1:50.46 | |||||
- | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | albuer fremf o. vand | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Ekman | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 46.60 | 1:36.43 | |||||
2 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 45.84 | 1:37.06 | |||||
3 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.91 | 1:43.91 | |||||
4 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.55 | 1:49.19 | |||||
5 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 52.95 | 1:53.15 | |||||
6 | Nora Kejser | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 57.99 | 2:00.94 | |||||
7 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.58 | 2:03.88 | |||||
8 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.88 | 2:10.96 | |||||
9 | Alma Raaby | 2004 | Svømmeklubben Triton | 1:02.70 | 2:11.45 | |||||
10 | Mathilde Lykke Bien | 2004 | Svømmeklubben Triton | 1:04.49 | 2:17.74 | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.62 | 1:44.30 | |||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.02 | 1:46.84 | |||||
3 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.99 | 1:47.23 | |||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.55 | 1:47.24 | |||||
5 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | JGI Svømning | 50.53 | 1:47.31 | |||||
6 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.11 | 1:47.33 | |||||
7 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.56 | 1:49.55 | |||||
8 | Hannah B. Pedersen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 51.63 | 1:49.95 | |||||
9 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 53.57 | 1:53.71 | |||||
10 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.91 | 1:54.58 | |||||
11 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.49 | 1:55.11 | |||||
12 | Julie Larsen | 2005 | JGI Svømning | 54.70 | 1:55.26 | |||||
13 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.77 | 1:56.19 | |||||
14 | Kajsa Salomonsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.87 | 1:56.24 | |||||
15 | Safa Mohammed | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.22 | 1:58.29 | |||||
16 | Cille Kirketerp | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 55.49 | 1:58.83 | |||||
17 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 57.62 | 2:01.02 | |||||
18 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.48 | 2:02.36 | |||||
19 | Lilya Oregan | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 59.67 | 2:07.64 | |||||
20 | Freja Tangstedt | 2005 | Svømmeklubben Laksen | 1:01.87 | 2:08.32 | |||||
21 | Pernille Kirstiansen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 1:01.37 | 2:10.59 | |||||
22 | Semine Brandt | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.39 | 2:13.84 | |||||
- | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | 1 hånd v. vend 25m | |||||
- | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ikke samt. berør 25m | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.09 | 1:39.03 | |||||
2 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 49.46 | 1:45.79 | |||||
3 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 1:00.04 | 2:06.05 | |||||
4 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 59.22 | 2:07.84 | |||||
5 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton | 1:05.22 | 2:15.33 | |||||
6 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.12 | 2:16.08 | |||||
7 | Sarah Højlund | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:02.67 | 2:16.71 | |||||
8 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:05.67 | 2:24.30 | |||||
9 | Lærke Rammer Nielsen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:16.62 | 2:36.55 | |||||
10 | Johanna Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:13.80 | 2:36.69 | |||||
- | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | 2 armtag efter 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:07 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.72 | 1:22.15 | |||||
2 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 39.84 | 1:24.77 | |||||
3 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.68 | 1:30.30 | |||||
4 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 43.67 | 1:30.75 | |||||
5 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 42.98 | 1:32.56 | |||||
- | Kasper Glud Selvyn | 2001 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Simon Bergendorff | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ej samt. berør 75m | |||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.90 | 1:32.17 | |||||
2 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.65 | 1:32.68 | |||||
3 | Noah Kofoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.34 | 1:33.67 | |||||
4 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.09 | 1:33.99 | |||||
5 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.31 | 1:36.42 | |||||
6 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 50.31 | 1:46.72 | |||||
7 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 56.76 | 1:58.72 | |||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.30 | 1:30.36 | |||||
2 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.79 | 1:39.40 | |||||
3 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 55.83 | 1:56.39 | |||||
4 | Nicklas Plank Jensen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 54.68 | 1:59.11 | |||||
- | Fabian R. Klarskov | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Møller | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Oscar Jones | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johan Plambæk Madsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Asynkrone arme 50m | |||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.85 | 1:40.31 | |||||
2 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.18 | 1:42.52 | |||||
3 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 51.75 | 1:48.24 | |||||
4 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 52.66 | 1:49.65 | |||||
5 | Tobias Lindhardt | 2005 | JGI Svømning | 55.21 | 1:54.88 | |||||
6 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.04 | 1:59.63 | |||||
7 | Mikkel Bjerrum | 2005 | Svømmeklubben Laksen | 56.96 | 2:01.52 | |||||
8 | Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.75 | 2:03.47 | |||||
9 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:00.45 | 2:08.35 | |||||
10 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.34 | 2:09.28 | |||||
11 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.29 | 2:10.47 | |||||
12 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.67 | 2:12.31 | |||||
13 | Bogdan Soroka | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:03.86 | 2:13.70 | |||||
- | Conrad Holten Hansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Mads Elkjær Schilling | 2005 | Svømmeklubben Triton | DSQ | arme v. hofte u. sv. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.61 | ||||||
2 | Naja Sofia Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.01 | ||||||
3 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.18 | ||||||
4 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 48.39 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.14 | ||||||
2 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 41.12 | ||||||
3 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.31 | ||||||
4 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.22 | ||||||
5 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.25 | ||||||
6 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.57 | ||||||
- | Carmen Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | JGI Svømning | 44.34 | ||||||
2 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 44.49 | ||||||
3 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.48 | ||||||
4 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.60 | ||||||
5 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.74 | ||||||
- | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.71 | ||||||
2 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 45.14 | ||||||
3 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.66 | ||||||
4 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 56.37 | ||||||
5 | Caja Klingenberg Jacobsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 56.52 | ||||||
5 | Clara Brevald | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 56.52 | ||||||
- | Asta Maclean-Nyegaard | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | brystsv. i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Thilleman | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 33.49 | ||||||
2 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.73 | ||||||
3 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.58 | ||||||
4 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 34.65 | ||||||
5 | Thor Klysner | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 38.12 | ||||||
6 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 38.44 | ||||||
7 | Simon Bergendorff | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 43.46 | ||||||
8 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.03 | ||||||
- | Phillip Rasmussen | 2000 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.08 | ||||||
2 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.24 | ||||||
3 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton | 1:06.13 | ||||||
- | William Gervø | 2003 | Swim Team Tåstrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.88 | ||||||
2 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.90 | ||||||
3 | Grigory Selivanov | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 50.12 | ||||||
- | Matias Janischefska | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 38.52 | ||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.61 | ||||||
3 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.94 | ||||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.08 | ||||||
5 | Nicholas Simson | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 45.45 | ||||||
6 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.48 | ||||||
7 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton | 47.36 | ||||||
8 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton | 53.56 | ||||||
9 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 55.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.49 | 1:16.92 | 1:58.67 | 2:38.64 | |||
2 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.67 | 1:17.70 | 1:58.92 | 2:40.10 | |||
3 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.19 | 1:19.67 | 2:03.79 | 2:45.81 | |||
4 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 37.19 | 1:19.66 | 2:04.99 | 2:47.49 | |||
- | Mette Gade Nielsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.97 | 1:20.88 | 2:05.30 | 2:48.60 | |||
2 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.20 | 1:23.24 | 2:09.12 | 2:51.92 | |||
3 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.07 | 1:23.40 | 2:08.90 | 2:53.47 | |||
4 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.15 | 1:26.39 | 2:13.33 | 2:58.10 | |||
5 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.01 | 1:42.42 | 2:35.88 | 3:23.54 | |||
6 | Nora Kejser | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 49.70 | 1:45.05 | 2:42.09 | 3:37.37 | |||
7 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.92 | 1:53.82 | 2:55.22 | 3:44.36 | |||
- | Carmen Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.39 | 1:24.96 | 2:11.17 | 2:54.02 | |||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.95 | 1:30.87 | 2:19.15 | 3:03.77 | |||
3 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.02 | 1:31.85 | 2:22.29 | 3:10.59 | |||
4 | Filippa Eiler | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 41.67 | 1:31.67 | 2:24.14 | 3:13.55 | |||
5 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.17 | 1:36.07 | 2:28.51 | 3:15.65 | |||
6 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.56 | 1:36.76 | 2:29.12 | 3:18.04 | |||
7 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.07 | 1:37.08 | 2:30.17 | 3:18.40 | |||
8 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 43.43 | 1:36.73 | 2:30.74 | 3:20.66 | |||
9 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.45 | 1:43.09 | 2:35.80 | 3:23.04 | |||
10 | Kajsa Salomonsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.80 | 1:42.68 | 2:37.97 | 3:28.84 | |||
11 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.64 | 1:46.38 | 2:39.73 | 3:29.10 | |||
12 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.27 | 1:47.57 | 2:42.00 | 3:31.96 | |||
13 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.44 | 1:45.62 | 2:42.59 | 3:35.74 | |||
14 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.10 | 1:49.35 | 2:47.10 | 3:41.17 | |||
15 | Amalie Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.04 | 1:48.27 | 2:48.40 | 3:43.00 | |||
16 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.45 | 1:53.43 | 2:56.06 | 3:57.51 | |||
17 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.15 | 1:59.57 | 3:07.31 | 4:10.17 | |||
18 | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.73 | 2:04.73 | 3:12.14 | 4:17.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 29.60 | 1:02.27 | 1:36.74 | 2:10.90 | |||
2 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.33 | 1:05.00 | 1:41.46 | 2:19.66 | |||
3 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.95 | 1:11.49 | 1:49.81 | 2:27.17 | |||
4 | Thor Klysner | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.29 | 1:12.68 | 1:51.73 | 2:29.52 | |||
5 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.25 | 1:12.70 | 1:54.70 | 2:34.50 | |||
6 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 35.52 | 1:16.08 | 1:58.36 | 2:40.68 | |||
7 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.28 | 1:18.26 | 2:01.44 | 2:43.81 | |||
8 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.08 | 1:21.08 | 2:05.46 | 2:49.07 | |||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.00 | 1:12.51 | 1:51.45 | 2:29.79 | |||
2 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 35.69 | 1:14.29 | 1:55.28 | 2:33.42 | |||
3 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.41 | 1:25.06 | 2:09.82 | 2:53.60 | |||
4 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 40.16 | 1:26.21 | 2:13.07 | 2:57.97 | |||
5 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 40.86 | 1:30.72 | 2:22.24 | 3:06.99 | |||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.82 | 1:13.78 | 1:54.35 | 2:33.85 | |||
2 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.89 | 1:17.06 | 1:58.81 | 2:39.13 | |||
3 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.52 | 1:22.07 | 2:08.65 | 2:52.15 | |||
4 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.00 | 1:32.18 | 2:22.96 | 3:06.65 | |||
5 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 42.07 | 1:31.12 | 2:22.66 | 3:12.27 | |||
6 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton | 45.92 | 1:42.54 | 2:41.36 | 3:34.90 | |||
7 | Johan Plambæk Madsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.72 | 1:52.61 | 2:51.51 | 3:48.62 | |||
- | Fabian R. Klarskov | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oscar Jones | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2004-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsk Mini Mix 1 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.06 | ||||||
Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 40.41 | 40.41 | |||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 43.46 | 1:23.87 | |||||||
Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 36.89 | 2:00.76 | |||||||
Cornelius Olsen | 2005 | 33.30 | 2:34.06 | |||||||
2 | Hsk Mini Mix 2 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.35 | ||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 41.66 | 41.66 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 43.71 | 1:25.37 | |||||||
Sebastian K. Greisen | 2004 | 38.74 | 2:04.11 | |||||||
Olivia Callesen | 2004 | 34.24 | 2:38.35 | |||||||
3 | Hsk Mini Mix 3 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.93 | ||||||
Mads Møller | 2005 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 46.05 | 1:26.06 | |||||||
Rebecca Hoeck | 2004 | 40.17 | 2:06.23 | |||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 36.70 | 2:42.93 | |||||||
4 | Gsk Ladyboys 1 | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 2:54.11 | ||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 47.98 | 47.98 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 45.60 | 1:33.58 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | 41.37 | 2:14.95 | |||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 39.16 | 2:54.11 | |||||||
5 | Vi39 Minisoldater | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:02.46 | ||||||
Annika Køhn | 2005 | 48.36 | 48.36 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 47.38 | 1:35.74 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 50.70 | 2:26.44 | |||||||
Sean Petersen | 2006 | 36.02 | 3:02.46 | |||||||
6 | A6 Laksen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 3:02.71 | ||||||
Nicklas Plank Jensen | 2004 | 44.01 | 44.01 | |||||||
Freja Tangstedt | 2005 | |||||||||
Emma Ekman | 2004 | 2:26.50 | 2:26.50 | |||||||
Emil Sejerøe Witzner Hans | 2004 | 36.21 | 3:02.71 | |||||||
7 | A6 Jyllinge | 2004 | JGI Svømning | 3:03.08 | ||||||
Isabel Lillebæk | 2004 | 40.47 | 40.47 | |||||||
Emil Stenholt Røpke | 2004 | 57.07 | 1:37.54 | |||||||
Julie Larsen | 2005 | 47.16 | 2:24.70 | |||||||
Mads Holger From | 2004 | 38.38 | 3:03.08 | |||||||
8 | Triton Delfiner 1 | 2004 | Svømmeklubben Triton | 3:20.32 | ||||||
Frederik Taubert Løgager | 2004 | 48.79 | 48.79 | |||||||
Ella Bødker Thomsen | 2005 | 1:01.41 | 1:50.20 | |||||||
Elias Yldiz | 2005 | 46.80 | 2:37.00 | |||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 43.32 | 3:20.32 | |||||||
9 | Mk 31 Mix 2 | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 3:31.21 | ||||||
Nora Kejser | 2004 | 52.92 | 52.92 | |||||||
Tobias Tragstrup | 2005 | 57.20 | 1:50.12 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 53.00 | 2:43.12 | |||||||
Oskar Krak | 2005 | 48.09 | 3:31.21 | |||||||
10 | Stt T2 | 2004 | Swim Team Tåstrup | 3:45.59 | ||||||
Hanna Rørbech | 2006 | 52.61 | 52.61 | |||||||
Bogdan Soroka | 2006 | 1:04.67 | 1:57.28 | |||||||
Frederik Rasmussen | 2005 | 1:01.35 | 2:58.63 | |||||||
Camille Cueto Rasmussen | 2006 | 46.96 | 3:45.59 | |||||||
11 | T2-Mix | 2004 | Swim Team Tåstrup | 3:58.56 | ||||||
Jonas Hayatzaki | 2007 | |||||||||
Emma Haagen | 2006 | 2:11.64 | 2:11.64 | |||||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 46.14 | 2:57.78 | |||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 1:00.78 | 3:58.56 | |||||||
- | A6 Slangerup | 2004 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | to svømmere i vandet | |||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 46.31 | 46.31 | |||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 44.29 | 1:30.60 | |||||||
Emil Schmidt | 2006 | 8.72 | 1:39.32 | |||||||
- | Fhisk T2 | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Gsk Ladyboys 2 | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | asynkr. arme 25m | |||||
Anton Skov Grell | 2004 | 45.10 | 45.10 | |||||||
- | Vi39 Xtrasmall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej forts bev. 25m | |||||
- | Vi39 Youngstars | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej forts bev 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsk Vanløse | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.40 | ||||||
Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Kristoffer Sandfeld | 2003 | 43.50 | 1:19.59 | |||||||
Naja Sofia Thomsen | 2003 | 35.50 | 1:55.09 | |||||||
Frede Meincke | 2002 | 31.31 | 2:26.40 | |||||||
2 | Hsk Frederiksberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.40 | ||||||
Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | 39.71 | 39.71 | |||||||
Mia Lindberg | 2003 | 41.53 | 1:21.24 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 36.18 | 1:57.42 | |||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 29.98 | 2:27.40 | |||||||
3 | Hsk Østerbro | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.53 | ||||||
Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 44.50 | 44.50 | |||||||
Hannah Höesch | 2003 | 39.17 | 1:23.67 | |||||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 33.00 | 1:56.67 | |||||||
Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 31.86 | 2:28.53 | |||||||
4 | Gsk Henner 1 | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 2:33.44 | ||||||
Daniel Dyrved | 2000 | 32.49 | 32.49 | |||||||
Victor N Andersen | 2000 | 36.79 | 1:09.28 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 47.38 | 1:56.66 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 36.78 | 2:33.44 | |||||||
5 | A6 Slangerup 1 | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 2:38.16 | ||||||
Annika Toft Rasmussen | 2004 | 46.62 | 46.62 | |||||||
Matilda Colley | 2003 | 47.49 | 1:34.11 | |||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 34.00 | 2:08.11 | |||||||
Alexander Skarby Madsen | 2001 | 30.05 | 2:38.16 | |||||||
6 | Hsk Vesterbro-Valby | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.57 | ||||||
Thea Pedersen | 2003 | 40.91 | 40.91 | |||||||
Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 48.30 | 1:29.21 | |||||||
Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 37.83 | 2:07.04 | |||||||
Noah Kofoed Weiss | 2003 | 32.53 | 2:39.57 | |||||||
7 | A6 Jyllinge 1 | 2001 | JGI Svømning | 2:51.23 | ||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 43.83 | 43.83 | |||||||
Victor Toftehøj | 2003 | 48.22 | 1:32.05 | |||||||
Christine Henriksen | 2003 | 39.82 | 2:11.87 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | 39.36 | 2:51.23 | |||||||
8 | Gsk Henner 2 | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 2:56.36 | ||||||
Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | 51.05 | 51.05 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 50.62 | 1:41.67 | |||||||
Marius Nielsen | 2003 | 40.72 | 2:22.39 | |||||||
Jeppe Wagner | 2003 | 33.97 | 2:56.36 | |||||||
9 | Vi39 Maximix | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:01.97 | ||||||
Caroline Mei Jensen | 2004 | 52.26 | 52.26 | |||||||
Mikkel Hansen | 2003 | 42.11 | 1:34.37 | |||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 34.88 | 2:09.25 | |||||||
Anika Larsen | 2004 | 52.72 | 3:01.97 | |||||||
10 | Mk31 Mix 1 | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 3:21.23 | ||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 46.05 | 46.05 | |||||||
Grigory Selivanov | 2004 | 53.85 | 1:39.90 | |||||||
Filippa Eiler | 2005 | 54.84 | 2:34.74 | |||||||
Bertram Krak | 2004 | 46.49 | 3:21.23 | |||||||
- | A6 Slangerup 2 | 2001 | Slangerup Svømmeklub | DNS | ||||||
Pernille Kirstiansen | 2005 | |||||||||
Emily Schile Nilsson | 2005 | |||||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | |||||||||
Victor Enemark Cruse | 2004 | DNS | ||||||||
- | Hsk København | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Anas El Ayadi | 2003 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 44.08 | 1:22.22 | |||||||
- | Triton Delfiner 2 | 2003 | Svømmeklubben Triton | DSQ | br. arme t. hofte | |||||
Martha Bødker Thomsen | 2005 | 53.75 | 53.75 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.49 | 1:15.98 | |||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.81 | 1:17.93 | |||||
3 | Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.44 | 1:18.19 | |||||
4 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.76 | 1:20.01 | |||||
5 | Naja Sofia Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.31 | 1:20.30 | |||||
6 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.48 | 1:21.09 | |||||
7 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.76 | 1:21.64 | |||||
8 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.25 | 1:22.03 | |||||
9 | Frida Roed | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 44.15 | 1:36.03 | |||||
10 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton | 53.39 | 1:55.13 | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.25 | 1:29.39 | |||||
2 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.52 | 1:32.51 | |||||
3 | Emma Ekman | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 46.19 | 1:33.37 | |||||
4 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.95 | 1:33.75 | |||||
5 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.27 | 1:36.29 | |||||
6 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.26 | 1:37.15 | |||||
7 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.20 | 1:40.18 | |||||
8 | Frederikke Meisner From | 2004 | JGI Svømning | 53.70 | 1:49.79 | |||||
- | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | 2 flybenspark v 50m | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 47.69 | 1:40.09 | |||||
2 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 52.77 | 1:47.02 | |||||
3 | Safa Mohammed | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.74 | 1:49.47 | |||||
4 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.21 | 1:49.48 | |||||
5 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 57.00 | 1:52.62 | |||||
6 | Cathrine Højborg | 2005 | JGI Svømning | 56.23 | 1:56.33 | |||||
7 | Isabella Larsen | 2005 | JGI Svømning | 53.00 | 1:56.70 | |||||
8 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton | 53.89 | 1:56.94 | |||||
9 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.44 | 1:57.89 | |||||
10 | Freja Tangstedt | 2005 | Svømmeklubben Laksen | 1:00.00 | 1:58.92 | |||||
11 | Pernille Kirstiansen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 1:03.01 | 2:03.21 | |||||
12 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:01.41 | 2:11.59 | |||||
- | Hannah B. Pedersen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Celine J. Koefoed-Hansen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | asynkr. ben 25 m | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 49.47 | 1:46.47 | |||||
2 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 47.83 | 1:50.16 | |||||
3 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 58.01 | 1:57.45 | |||||
4 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton | 55.04 | 1:57.52 | |||||
5 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 1:01.75 | 2:00.00 | |||||
6 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 56.00 | 2:05.10 | |||||
7 | Anna Fabricius Mathiesen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.71 | 2:05.28 | |||||
8 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton | 1:00.61 | 2:06.32 | |||||
9 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:00.76 | 2:10.21 | |||||
10 | Caja Klingenberg Jacobsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:01.22 | 2:12.08 | |||||
11 | Clara Brevald | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 59.23 | 2:12.14 | |||||
12 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:06.50 | 2:13.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.96 | 1:21.25 | |||||
2 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.88 | 1:24.46 | |||||
3 | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | 38.58 | 1:27.01 | |||||
4 | Simon Bergendorff | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 43.34 | 1:33.20 | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.49 | 1:22.56 | |||||
2 | Noah Kofoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.47 | 1:23.47 | |||||
3 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.10 | 1:23.93 | |||||
4 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 39.01 | 1:24.63 | |||||
5 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.42 | 1:28.00 | |||||
6 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.91 | 1:31.22 | |||||
7 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.40 | 1:32.62 | |||||
8 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 51.86 | 1:47.20 | |||||
9 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton | 1:05.90 | 2:14.90 | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.81 | 1:37.90 | |||||
2 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.00 | 1:38.31 | |||||
3 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.67 | 1:38.64 | |||||
4 | Lucas Selignac Lange | 2004 | Svømmeklubben Triton | 48.65 | 1:46.69 | |||||
5 | Grigory Selivanov | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 51.96 | 1:49.11 | |||||
6 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton | 58.40 | 2:09.93 | |||||
- | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.36 | 1:26.87 | |||||
2 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.16 | 1:31.40 | |||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.91 | 1:34.00 | |||||
4 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton | 46.08 | 1:35.49 | |||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.26 | 1:37.32 | |||||
6 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 48.79 | 1:37.49 | |||||
7 | Nicholas Simson | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 44.91 | 1:37.80 | |||||
8 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.87 | 1:49.96 | |||||
9 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 51.72 | 1:53.64 | |||||
10 | Malthe Braagaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 55.07 | 1:54.45 | |||||
11 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:00.20 | 2:07.54 | |||||
12 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:00.28 | 2:07.81 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.94 | 1:25.67 | |||||
2 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.54 | 1:27.65 | |||||
3 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 42.57 | 1:27.73 | |||||
4 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 44.64 | 1:29.48 | |||||
5 | Frida Roed | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 45.26 | 1:30.96 | |||||
6 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.39 | 1:33.95 | |||||
7 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 45.13 | 1:34.59 | |||||
- | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | DSQ | Ej forts.bev.50m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.69 | 1:27.26 | |||||
2 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 43.42 | 1:28.82 | |||||
3 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 45.63 | 1:34.79 | |||||
4 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 54.32 | 1:50.01 | |||||
5 | Lucca Andreasen | 2004 | JGI Svømning | 53.82 | 1:51.36 | |||||
6 | Frederikke Meisner From | 2004 | JGI Svømning | 56.63 | 1:53.01 | |||||
7 | Caroline Jensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.46 | 1:55.33 | |||||
8 | Anika Larsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.21 | 2:13.59 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Filippa Eiler | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 1:47.37 | ||||||
2 | Isabella Larsen | 2005 | JGI Svømning | 52.30 | 1:47.84 | |||||
3 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.13 | 1:48.27 | |||||
4 | Julie Larsen | 2005 | JGI Svømning | 52.50 | 1:48.58 | |||||
5 | Emily Schile Nilsson | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 53.26 | 1:50.13 | |||||
6 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 54.12 | 1:52.13 | |||||
7 | Amalie Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.01 | 1:52.81 | |||||
8 | Cathrine Højborg | 2005 | JGI Svømning | 55.89 | 1:53.42 | |||||
9 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.76 | 1:56.91 | |||||
10 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.79 | 1:58.53 | |||||
11 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 58.27 | 2:02.26 | |||||
12 | Celine J. Koefoed-Hansen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 1:05.86 | 2:17.06 | |||||
13 | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:10.67 | 2:25.64 | |||||
- | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Ej forts. bev.25m | |||||
- | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev.v.50m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 50.41 | 1:43.19 | |||||
2 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 49.81 | 1:44.82 | |||||
3 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.88 | 1:51.42 | |||||
4 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.87 | 1:55.95 | |||||
5 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 56.73 | 1:55.96 | |||||
6 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 55.49 | 1:57.63 | |||||
7 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 55.89 | 1:57.64 | |||||
8 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 53.66 | 1:57.96 | |||||
9 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 56.74 | 1:58.63 | |||||
10 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 57.94 | 2:04.04 | |||||
11 | Anna Fabricius Mathiesen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.63 | 2:04.25 | |||||
12 | Maja Zastrojevic | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:04.50 | 2:18.74 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 33.46 | 1:09.14 | |||||
2 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 35.90 | 1:12.81 | |||||
3 | Rasmus Thilleman | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 36.48 | 1:16.98 | |||||
4 | Thor Klysner | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 37.72 | 1:17.12 | |||||
5 | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | 40.95 | 1:24.57 | |||||
6 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.38 | 1:35.27 | |||||
7 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.05 | 1:35.75 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.43 | 1:21.60 | |||||
2 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.66 | 1:24.31 | |||||
3 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 42.25 | 1:25.58 | |||||
4 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.05 | 1:27.04 | |||||
5 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.26 | 1:27.17 | |||||
6 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.92 | 1:27.96 | |||||
7 | Carl-Anton Drauchke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.77 | 1:32.01 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.03 | 1:27.24 | |||||
2 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.45 | 1:37.32 | |||||
3 | Mads Holger From | 2004 | JGI Svømning | 49.50 | 1:40.01 | |||||
4 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton | 51.13 | 1:47.25 | |||||
- | Marcus Herkild | 2004 | Svømmeklubben Triton | DSQ | Ej forts. bev. 25m | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.80 | 1:42.96 | |||||
2 | Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.42 | 1:45.19 | |||||
3 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.40 | 1:51.91 | |||||
4 | Frederik Funder | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 55.28 | 1:52.50 | |||||
5 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.06 | 1:53.07 | |||||
6 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 54.50 | 1:53.15 | |||||
7 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.12 | 1:55.93 | |||||
8 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.45 | 1:56.98 | |||||
9 | Oscar Hansson | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 59.93 | 2:02.72 | |||||
10 | David Johannes Dahl | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.54 | 2:02.96 | |||||
11 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.27 | 2:05.93 | |||||
12 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.89 | 2:26.20 | |||||
- | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | Ej forts bev.75m | |||||
- | Tobias Tragstrup | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Ej fortsat.bev.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:44 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 31.36 | ||||||
2 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.55 | ||||||
3 | Frida Roed | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 37.19 | ||||||
4 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.24 | ||||||
5 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 46.20 | ||||||
6 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton | 48.01 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabel Lillebæk | 2004 | JGI Svømning | 34.28 | ||||||
2 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 40.79 | ||||||
3 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 42.74 | ||||||
4 | Caroline Jensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.98 | ||||||
5 | Alma Raaby | 2004 | Svømmeklubben Triton | 50.41 | ||||||
6 | Mathilde Lykke Bien | 2004 | Svømmeklubben Triton | 56.26 | ||||||
7 | Anika Larsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 58.09 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Filippa Eiler | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 39.99 | ||||||
2 | Julie Larsen | 2005 | JGI Svømning | 40.95 | ||||||
3 | Cille Kirketerp | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 41.45 | ||||||
4 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.13 | ||||||
5 | Lilya Oregan | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 47.52 | ||||||
6 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton | 49.01 | ||||||
7 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.79 | ||||||
8 | Semine Brandt | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 50.71 | ||||||
9 | Laura Houmøller Christens | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 1:00.69 | ||||||
- | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.45 | ||||||
2 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 39.50 | ||||||
3 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 40.61 | ||||||
4 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton | 44.54 | ||||||
5 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 45.97 | ||||||
6 | Signe Bjerre | 2006 | Svømmeklubben Triton | 46.72 | ||||||
7 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.92 | ||||||
8 | Katrine Tønnov Schou | 2006 | Svømmeklubben Triton | 48.23 | ||||||
9 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 49.66 | ||||||
10 | Lærke Rammer Nielsen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 50.15 | ||||||
11 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.22 | ||||||
12 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.23 | ||||||
13 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 52.14 | ||||||
14 | Luna Ravn | 2006 | Albertslund IF | 59.74 | ||||||
15 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton | 1:04.71 | ||||||
16 | Johanna Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:09.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:44 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 29.74 | ||||||
2 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 29.97 | ||||||
3 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 30.10 | ||||||
4 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 30.48 | ||||||
5 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.63 | ||||||
6 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.13 | ||||||
7 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.09 | ||||||
8 | Erik Godsk | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.00 | ||||||
- | Phillip Rasmussen | 2000 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.29 | ||||||
2 | William Gervø | 2003 | Swim Team Tåstrup | 35.19 | ||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.74 | ||||||
4 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 37.63 | ||||||
5 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.31 | ||||||
6 | Noah Johanning | 2003 | Albertslund IF | 41.05 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.94 | ||||||
2 | Emil Sejerøe Witzner Hans | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 36.63 | ||||||
3 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | JGI Svømning | 38.15 | ||||||
4 | Nicklas Plank Jensen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 39.12 | ||||||
5 | Mads Holger From | 2004 | JGI Svømning | 44.98 | ||||||
6 | Oliver Song Christensen | 2004 | Svømmeklubben Triton | 45.16 | ||||||
7 | Victor Enemark Cruse | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 47.23 | ||||||
8 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton | 50.77 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.52 | ||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.95 | ||||||
3 | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.77 | ||||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.05 | ||||||
5 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 40.14 | ||||||
6 | Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.28 | ||||||
7 | Malthe Braagaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 43.35 | ||||||
8 | Mikkel Bjerrum | 2005 | Svømmeklubben Laksen | 43.77 | ||||||
9 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.57 | ||||||
10 | Mads Elkjær Schilling | 2005 | Svømmeklubben Triton | 44.74 | ||||||
11 | Sebastian Lindgreen | 2005 | Albertslund IF | 47.47 | ||||||
12 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 47.50 | ||||||
13 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.67 | ||||||
14 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 49.49 | ||||||
15 | Jonas Hayatzaki | 2007 | Swim Team Tåstrup | 51.76 | ||||||
16 | Oscar Hansson | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 53.40 | ||||||
17 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Tåstrup | 55.20 | ||||||
18 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 58.46 | ||||||
19 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:00.94 | ||||||
20 | Oskar Krak | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 1:01.10 | ||||||
21 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.08 | ||||||
- | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:05 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.59 | 1:26.98 | |||||
2 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.62 | 1:34.49 | |||||
3 | Matilda Colley | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 44.64 | 1:37.53 | |||||
4 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.98 | 1:42.47 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.55 | 1:30.41 | |||||
2 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.41 | 1:39.15 | |||||
3 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.86 | 1:48.26 | |||||
4 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 49.55 | 1:50.68 | |||||
5 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.15 | 1:51.18 | |||||
6 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.38 | 1:52.08 | |||||
- | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Højre arm under vand | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.02 | 1:33.98 | |||||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.59 | 1:43.88 | |||||
3 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.79 | 1:49.18 | |||||
4 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.87 | 1:49.89 | |||||
5 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.93 | 1:51.21 | |||||
6 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 52.62 | 1:54.76 | |||||
7 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.69 | 1:56.07 | |||||
8 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.62 | 1:59.57 | |||||
9 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.40 | 1:59.70 | |||||
10 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.00 | 2:00.57 | |||||
11 | Kajsa Salomonsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.60 | 2:01.45 | |||||
12 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.86 | 2:04.46 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.25 | 1:33.52 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.31 | 1:21.58 | |||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.18 | 1:22.50 | |||||
3 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.68 | 1:28.78 | |||||
4 | Carl-Anton Drauchke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.08 | 1:34.66 | |||||
5 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 43.43 | 1:38.11 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.52 | 1:38.59 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 17, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2004-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsk Mini Mix 1 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.25 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Olivia Callesen | 2004 | 34.37 | 1:09.51 | |||||||
Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 31.67 | 1:41.18 | |||||||
Cornelius Olsen | 2005 | 33.07 | 2:14.25 | |||||||
2 | Hsk Mini Mix 2 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.95 | ||||||
Rosemarie Koch | 2004 | 36.03 | 36.03 | |||||||
Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 35.44 | 1:11.47 | |||||||
Sebastian K. Greisen | 2004 | 32.92 | 1:44.39 | |||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 36.56 | 2:20.95 | |||||||
3 | Hovedstadens Mix 1 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.37 | ||||||
Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 35.38 | 35.38 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 35.01 | 1:10.39 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 37.56 | 1:47.95 | |||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 35.42 | 2:23.37 | |||||||
4 | Gsk Ladyboys 1 | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 2:32.53 | ||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 38.80 | 38.80 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | 39.88 | 1:18.68 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 39.23 | 1:57.91 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 34.62 | 2:32.53 | |||||||
5 | A6 Jyllinge | 2004 | JGI Svømning | 2:33.45 | ||||||
Isabel Lillebæk | 2004 | 34.71 | 34.71 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | 40.61 | 1:15.32 | |||||||
Mads Holger From | 2004 | 38.99 | 1:54.31 | |||||||
Emil Stenholt Røpke | 2004 | 39.14 | 2:33.45 | |||||||
6 | Hovedstadens Mix 2 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.01 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 38.52 | 38.52 | |||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 36.63 | 1:15.15 | |||||||
Troels Fogh | 2004 | 35.34 | 1:50.49 | |||||||
Oscar Jones | 2004 | 43.52 | 2:34.01 | |||||||
7 | Hsk Mini Mix 3 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.47 | ||||||
Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 37.45 | 37.45 | |||||||
Rebecca Hoeck | 2004 | 35.77 | 1:13.22 | |||||||
Arthur Bilde | 2004 | 39.40 | 1:52.62 | |||||||
Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 42.85 | 2:35.47 | |||||||
8 | A6 Slangerup | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 2:36.57 | ||||||
Emil Schmidt | 2006 | 36.61 | 36.61 | |||||||
Emily Schile Nilsson | 2005 | 41.74 | 1:18.35 | |||||||
Julius Svarrer | 2005 | 39.77 | 1:58.12 | |||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 38.45 | 2:36.57 | |||||||
9 | A6 Laksen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 2:37.17 | ||||||
Emil Sejerøe Witzner Hans | 2004 | 37.63 | 37.63 | |||||||
Emma Ekman | 2004 | 37.76 | 1:15.39 | |||||||
Freja Tangstedt | 2005 | 44.74 | 2:00.13 | |||||||
Nicklas Plank Jensen | 2004 | 37.04 | 2:37.17 | |||||||
10 | Hovedstadens Mix 3 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.59 | ||||||
Ronja Hove | 2005 | 40.12 | 40.12 | |||||||
Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | 39.68 | 1:19.80 | |||||||
Matthias Slot | 2005 | 47.69 | 2:07.49 | |||||||
Nichole Juul Bømler | 2005 | 39.10 | 2:46.59 | |||||||
11 | Gsk Ladyboys 2 | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 2:53.40 | ||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 44.59 | 44.59 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 40.38 | 1:24.97 | |||||||
Malthe Braagaard | 2005 | 44.55 | 2:09.52 | |||||||
Malene Langvad | 2004 | 43.88 | 2:53.40 | |||||||
12 | Vi39 Youngstars | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:55.85 | ||||||
Matias Munkholm | 2004 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Mille Hansen | 2005 | 48.98 | 1:29.29 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 38.21 | 2:07.50 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 48.35 | 2:55.85 | |||||||
13 | Triton Delfiner 1 | 2004 | Svømmeklubben Triton | 2:59.57 | ||||||
Martha Bødker Thomsen | 2005 | 42.18 | 42.18 | |||||||
Lucas Selignac Lange | 2004 | 49.08 | 1:31.26 | |||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 49.01 | 2:20.27 | |||||||
Elias Yldiz | 2005 | 39.30 | 2:59.57 | |||||||
14 | Vi39 Minisoldater | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:59.92 | ||||||
Sean Petersen | 2006 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Laura Kall | 2005 | 54.47 | 1:31.14 | |||||||
Anders Gaard | 2006 | 1.77 | 1:32.91 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 1:27.01 | 2:59.92 | |||||||
15 | Vi39 Xtrasmall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:05.24 | ||||||
Christopher Jørgensen | 2005 | 39.76 | 39.76 | |||||||
Caroline Mei Jensen | 2004 | 45.24 | 1:25.00 | |||||||
Anika Larsen | 2004 | 55.54 | 2:20.54 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 44.70 | 3:05.24 | |||||||
16 | Fhisk T2 | 2004 | Swim Team Tåstrup | 3:10.78 | ||||||
Jonathan Skadhauge | 2005 | 46.41 | 46.41 | |||||||
Sune Vergmann | 2005 | 40.47 | 1:26.88 | |||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 54.86 | 2:21.74 | |||||||
Isabella M. Madsen | 2007 | 49.04 | 3:10.78 | |||||||
17 | Triton Delfiner 2 | 2004 | Svømmeklubben Triton | 3:21.48 | ||||||
Signe Bjerre | 2006 | 49.97 | 49.97 | |||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 52.87 | 1:42.84 | |||||||
Oliver Song Christensen | 2004 | 48.96 | 2:31.80 | |||||||
Ella Bødker Thomsen | 2005 | 49.68 | 3:21.48 | |||||||
18 | Stt T2 | 2004 | Swim Team Tåstrup | 3:31.01 | ||||||
Frederik Rasmussen | 2005 | 49.92 | 49.92 | |||||||
Camille Cueto Rasmussen | 2006 | 53.20 | 1:43.12 | |||||||
William F. Pilgaard | 2006 | 58.83 | 2:41.95 | |||||||
Hanna Rørbech | 2006 | 49.06 | 3:31.01 | |||||||
19 | T2-Mix | 2004 | Swim Team Tåstrup | 3:36.56 | ||||||
Helena Fogh Kronborg | 2005 | 50.26 | 50.26 | |||||||
Emma Haagen | 2006 | 54.02 | 1:44.28 | |||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 1:01.12 | 2:45.40 | |||||||
Jonas Hayatzaki | 2007 | 51.16 | 3:36.56 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsk Julies Jokers | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.39 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Hannah Höesch | 2003 | 32.73 | 1:06.21 | |||||||
Noah Kofoed Weiss | 2003 | 33.13 | 1:39.34 | |||||||
Anas El Ayadi | 2003 | 33.05 | 2:12.39 | |||||||
2 | Hsk Mathildes Monsters | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.09 | ||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Thea Pedersen | 2003 | 35.19 | 1:09.13 | |||||||
Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 33.79 | 1:42.92 | |||||||
Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 35.17 | 2:18.09 | |||||||
3 | Gsk Henner 1 | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 2:19.41 | ||||||
Daniel Dyrved | 2000 | 28.07 | 28.07 | |||||||
Laura Thomadsen | 2004 | 39.64 | 1:07.71 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 41.60 | 1:49.31 | |||||||
Victor N Andersen | 2000 | 30.10 | 2:19.41 | |||||||
4 | A6 Slangerup 1 | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 2:19.86 | ||||||
Alexander Skarby Madsen | 2001 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 31.12 | 1:01.44 | |||||||
Matilda Colley | 2003 | 37.57 | 1:39.01 | |||||||
Annika Toft Rasmussen | 2004 | 40.85 | 2:19.86 | |||||||
5 | Mk31 Mix 1 | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 2:20.38 | ||||||
Bertram Krak | 2004 | 48.97 | 48.97 | |||||||
Frida Moestrup Jensen | 2004 | 41.18 | 1:30.15 | |||||||
Caja Klingenberg Jacobsen | 2006 | 50.23 | 2:20.38 | |||||||
Nicholas Simson | 2005 | 2:20.38 | ||||||||
6 | Hsk Sebastians Supreme | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.33 | ||||||
Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | 34.96 | 1:09.76 | |||||||
Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 36.02 | 1:45.78 | |||||||
Carl-Anton Drauchke | 2003 | 37.55 | 2:23.33 | |||||||
7 | Vi39 Maximix | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:25.77 | ||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Mikkel Hansen | 2003 | 33.89 | 1:11.68 | |||||||
Annika Køhn | 2005 | 42.06 | 1:53.74 | |||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 32.03 | 2:25.77 | |||||||
8 | A6 Jyllinge 1 | 2001 | JGI Svømning | 2:29.13 | ||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 36.31 | 36.31 | |||||||
Victor Toftehøj | 2003 | 37.43 | 1:13.74 | |||||||
Christine Henriksen | 2003 | 35.66 | 1:49.40 | |||||||
Silja Brage | 2005 | 39.73 | 2:29.13 | |||||||
9 | Gsk Henner 2 | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 2:39.52 | ||||||
Marius Nielsen | 2003 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Jeppe Wagner | 2003 | 34.43 | 1:10.86 | |||||||
Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | 46.00 | 1:56.86 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 42.66 | 2:39.52 | |||||||
10 | A6 Slangerup 2 | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 2:47.31 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Emily Schile Nilsson | 2005 | 41.96 | 1:14.24 | |||||||
Pernille Kirstiansen | 2005 | 46.17 | 2:00.41 | |||||||
Victor Enemark Cruse | 2004 | 46.90 | 2:47.31 | |||||||
- | Hsk Annes Allstars | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 2 svøm. på bane i må | |||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Naja Sofia Thomsen | 2003 | 31.51 | 1:03.31 | |||||||
- | Hsk Stefans Superstars | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 2 svøm på bane i mål | |||||
Sofie Maagøe | 2003 | 31.44 | 31.44 | |||||||
Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | 31.73 | 1:03.17 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.55 | ||||||
2 | Naja Sofia Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.19 | ||||||
3 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 51.82 | ||||||
4 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 57.04 | ||||||
5 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 57.99 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.97 | ||||||
2 | Lucca Andreasen | 2004 | JGI Svømning | 56.40 | ||||||
3 | Nora Kejser | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 57.10 | ||||||
4 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 59.87 | ||||||
- | Anika Larsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Arme til hofte | |||||
- | Caroline Jensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Arme til hoften | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hannah B. Pedersen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 51.72 | ||||||
2 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 57.29 | ||||||
3 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.76 | ||||||
4 | Amalie Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.98 | ||||||
5 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton | 1:03.00 | ||||||
6 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 1:03.21 | ||||||
7 | Luna Hein | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 1:06.73 | ||||||
8 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.84 | ||||||
9 | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.98 | ||||||
10 | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:07.79 | ||||||
11 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:10.81 | ||||||
12 | Laura Houmøller Christens | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 1:11.88 | ||||||
- | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Arme til hofte | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.42 | ||||||
2 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.82 | ||||||
3 | Anna Fabricius Mathiesen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.41 | ||||||
4 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.26 | ||||||
5 | Asta Maclean-Nyegaard | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:06.41 | ||||||
6 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 1:07.50 | ||||||
7 | Signe Bjerre | 2006 | Svømmeklubben Triton | 1:07.98 | ||||||
8 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:08.34 | ||||||
9 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:08.59 | ||||||
10 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:09.43 | ||||||
11 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:12.63 | ||||||
12 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:16.09 | ||||||
13 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:26.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:17 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.80 | ||||||
2 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 43.88 | ||||||
3 | Erik Godsk | 2001 | Swim Team Tåstrup | 54.70 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Noah Kofoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.58 | ||||||
2 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 46.22 | ||||||
3 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.86 | ||||||
4 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 48.67 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.08 | ||||||
2 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | JGI Svømning | 1:01.05 | ||||||
3 | Victor Enemark Cruse | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 1:02.91 | ||||||
4 | Oliver Song Christensen | 2004 | Svømmeklubben Triton | 1:12.09 | ||||||
5 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton | 1:13.72 | ||||||
- | Grigory Selivanov | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Arme til hofte | |||||
- | Marcus Herkild | 2004 | Svømmeklubben Triton | DSQ | mange flyben v start | |||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 50.75 | ||||||
2 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton | 53.10 | ||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.65 | ||||||
4 | Tobias Tragstrup | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 55.01 | ||||||
5 | Tobias Lindhardt | 2005 | JGI Svømning | 55.70 | ||||||
6 | Mikkel Bjerrum | 2005 | Svømmeklubben Laksen | 56.08 | ||||||
7 | Malthe Braagaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 58.57 | ||||||
8 | David Johannes Dahl | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.58 | ||||||
9 | Oskar Krak | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 1:05.67 | ||||||
10 | Jonas Hayatzaki | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:10.07 | ||||||
11 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:11.23 | ||||||
- | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1990-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.22 | 1:23.49 | 2:16.85 | 2:58.56 | |||
2 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 43.19 | 1:31.62 | 2:26.29 | 3:09.80 | |||
3 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 47.57 | 1:36.34 | 2:28.84 | 3:12.30 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 42.47 | 1:31.65 | 2:26.47 | 3:10.78 | |||
2 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 50.02 | 1:44.86 | 2:45.62 | 3:35.23 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Hannah B. Pedersen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 49.30 | 1:42.59 | 2:44.71 | 3:34.61 | |||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 57.63 | 1:59.59 | 3:04.64 | 3:57.85 | |||
3 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.03 | 1:58.77 | 3:04.52 | 4:00.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:38 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.29 | 1:14.90 | 2:02.26 | 2:39.42 | |||
2 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 37.05 | 1:19.80 | 2:10.81 | 2:52.26 | |||
3 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.83 | 1:25.62 | 2:14.69 | 2:55.05 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.89 | 1:43.32 | 2:35.81 | 3:22.52 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.68 | 1:19.61 | 2:09.28 | 2:48.58 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.45 | ||||||
2 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 44.43 | ||||||
3 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 47.03 | ||||||
4 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton | 51.39 | ||||||
5 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 51.66 | ||||||
6 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 54.46 | ||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabel Lillebæk | 2004 | JGI Svømning | 40.40 | ||||||
2 | Emma Ekman | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 41.55 | ||||||
3 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 45.41 | ||||||
4 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 50.46 | ||||||
5 | Alma Raaby | 2004 | Svømmeklubben Triton | 56.54 | ||||||
6 | Mathilde Lykke Bien | 2004 | Svømmeklubben Triton | 1:03.72 | ||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Schile Nilsson | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 50.61 | ||||||
2 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 52.82 | ||||||
3 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton | 54.35 | ||||||
4 | Semine Brandt | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 57.87 | ||||||
5 | Luna Hein | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 1:07.98 | ||||||
- | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ej forts.bev.25m | |||||
- | Safa Mohammed | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Mavelig.eft.25m vend | |||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.68 | ||||||
2 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.18 | ||||||
3 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 53.04 | ||||||
4 | Clara Brevald | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 54.32 | ||||||
5 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 54.36 | ||||||
6 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 54.45 | ||||||
7 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 55.90 | ||||||
8 | Katrine Tønnov Schou | 2006 | Svømmeklubben Triton | 56.48 | ||||||
9 | Signe Bjerre | 2006 | Svømmeklubben Triton | 1:00.05 | ||||||
10 | Sarah Højlund | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:00.78 | ||||||
11 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:01.15 | ||||||
12 | Luna Ravn | 2006 | Albertslund IF | 1:02.40 | ||||||
13 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.08 | ||||||
- | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton | DSQ | Afsluttet på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Thilleman | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 36.43 | ||||||
2 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.78 | ||||||
3 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.39 | ||||||
4 | Erik Godsk | 2001 | Swim Team Tåstrup | 52.13 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.94 | ||||||
2 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.82 | ||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.12 | ||||||
4 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.34 | ||||||
5 | Noah Johanning | 2003 | Albertslund IF | 55.56 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Sejerøe Witzner Hans | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 40.93 | ||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.97 | ||||||
3 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.47 | ||||||
4 | Lucas Selignac Lange | 2004 | Svømmeklubben Triton | 44.87 | ||||||
5 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.41 | ||||||
6 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.09 | ||||||
7 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton | 48.10 | ||||||
8 | Bertram Krak | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:02.36 | ||||||
- | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.43 | ||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.24 | ||||||
3 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.14 | ||||||
4 | Frederik Funder | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 54.26 | ||||||
5 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 56.13 | ||||||
6 | Bogdan Soroka | 2006 | Swim Team Tåstrup | 58.48 | ||||||
7 | Sebastian Lindgreen | 2005 | Albertslund IF | 59.74 | ||||||
8 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.14 | ||||||
9 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:03.60 | ||||||
- | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | svøm på mave eft.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.02 | 1:10.13 | |||||
2 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.90 | 1:15.23 | |||||
3 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.82 | 1:15.30 | |||||
4 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.22 | 1:16.08 | |||||
5 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.98 | 1:17.93 | |||||
6 | Matilda Colley | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 39.41 | 1:21.11 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.44 | 1:17.80 | |||||
2 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.17 | 1:18.53 | |||||
3 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.80 | 1:18.98 | |||||
4 | Isabel Lillebæk | 2004 | JGI Svømning | 37.81 | 1:19.30 | |||||
5 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.69 | 1:21.06 | |||||
6 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.73 | 1:21.57 | |||||
7 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.75 | 1:22.54 | |||||
8 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.27 | 1:22.61 | |||||
9 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 40.03 | 1:24.68 | |||||
10 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.60 | 1:27.63 | |||||
11 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 42.82 | 1:31.77 | |||||
12 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 42.52 | 1:32.16 | |||||
13 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 45.74 | 1:35.80 | |||||
14 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 49.38 | 1:43.49 | |||||
15 | Frederikke Meisner From | 2004 | JGI Svømning | 50.08 | 1:44.79 | |||||
16 | Lucca Andreasen | 2004 | JGI Svømning | 50.02 | 1:44.82 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 41.65 | 1:24.79 | |||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.26 | 1:27.88 | |||||
3 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 43.95 | 1:31.78 | |||||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 45.31 | 1:34.43 | |||||
5 | Emily Schile Nilsson | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 47.55 | 1:38.74 | |||||
6 | Cathrine Højborg | 2005 | JGI Svømning | 46.08 | 1:39.73 | |||||
7 | Isabella Larsen | 2005 | JGI Svømning | 46.54 | 1:41.10 | |||||
8 | Freja Tangstedt | 2005 | Svømmeklubben Laksen | 50.92 | 1:44.22 | |||||
9 | Lilya Oregan | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 48.43 | 1:45.94 | |||||
10 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 50.80 | 1:48.52 | |||||
11 | Pernille Kirstiansen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 50.43 | 1:48.81 | |||||
12 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 53.13 | 1:51.40 | |||||
13 | Celine J. Koefoed-Hansen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 55.00 | 1:58.66 | |||||
14 | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.92 | 2:16.86 | |||||
15 | Laura Houmøller Christens | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 2:22.47 | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 41.87 | 1:32.39 | |||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton | 47.21 | 1:40.01 | |||||
3 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 50.40 | 1:45.75 | |||||
4 | Katrine Tønnov Schou | 2006 | Svømmeklubben Triton | 52.79 | 1:53.54 | |||||
5 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 53.89 | 1:54.69 | |||||
6 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 56.96 | 1:57.78 | |||||
7 | Lærke Rammer Nielsen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 59.15 | 1:58.20 | |||||
8 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 57.66 | 2:01.42 | |||||
9 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton | 1:00.00 | 2:02.43 | |||||
10 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 2:04.22 | ||||||
11 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.05 | 2:06.72 | |||||
12 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.14 | 2:11.24 | |||||
13 | Maja Zastrojevic | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:03.68 | 2:22.11 | |||||
14 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton | 1:05.93 | 2:31.48 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:54 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 29.27 | 1:00.44 | |||||
2 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 31.14 | 1:04.04 | |||||
3 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.52 | 1:05.48 | |||||
4 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 31.47 | 1:05.62 | |||||
5 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.59 | 1:08.10 | |||||
6 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 32.11 | 1:09.28 | |||||
7 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 33.77 | 1:10.26 | |||||
8 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.49 | 1:10.53 | |||||
9 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.93 | 1:14.57 | |||||
10 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.17 | 1:24.41 | |||||
- | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Phillip Rasmussen | 2000 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 35.01 | 1:12.99 | |||||
2 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.03 | 1:13.36 | |||||
3 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.21 | 1:13.61 | |||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.52 | 1:18.70 | |||||
5 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 39.22 | 1:20.87 | |||||
6 | Carl-Anton Drauchke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.93 | 1:20.98 | |||||
7 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.84 | 1:23.02 | |||||
8 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 39.03 | 1:23.62 | |||||
9 | William Gervø | 2003 | Swim Team Tåstrup | 39.55 | 1:24.92 | |||||
10 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 41.38 | 1:26.44 | |||||
11 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 48.63 | 1:39.11 | |||||
12 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton | 50.24 | 1:49.65 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Sejerøe Witzner Hans | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 41.06 | 1:25.35 | |||||
2 | Nicklas Plank Jensen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 40.15 | 1:25.99 | |||||
3 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 42.70 | 1:28.38 | |||||
4 | Lucas Selignac Lange | 2004 | Svømmeklubben Triton | 42.78 | 1:29.61 | |||||
5 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | JGI Svømning | 43.77 | 1:29.79 | |||||
6 | Mads Holger From | 2004 | JGI Svømning | 42.11 | 1:31.64 | |||||
7 | Oliver Song Christensen | 2004 | Svømmeklubben Triton | 47.57 | 1:40.93 | |||||
8 | Johan Plambæk Madsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.54 | 1:42.39 | |||||
9 | Bertram Krak | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 50.08 | 1:49.16 | |||||
10 | Victor Enemark Cruse | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 51.60 | 1:53.11 | |||||
11 | Marcus Herkild | 2004 | Svømmeklubben Triton | 59.41 | 2:12.27 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.75 | 1:22.02 | |||||
2 | Nicholas Simson | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 39.60 | 1:24.72 | |||||
3 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 40.63 | 1:25.09 | |||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 42.94 | 1:27.93 | |||||
5 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.54 | 1:28.10 | |||||
6 | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.34 | 1:30.07 | |||||
7 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 44.16 | 1:32.67 | |||||
8 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.28 | 1:39.37 | |||||
9 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.63 | 1:41.37 | |||||
10 | David Johannes Dahl | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.02 | 1:42.80 | |||||
11 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 47.96 | 1:43.30 | |||||
12 | Tobias Lindhardt | 2005 | JGI Svømning | 49.20 | 1:44.79 | |||||
13 | Frederik Funder | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 49.37 | 1:47.66 | |||||
14 | Oscar Hansson | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 50.17 | 1:51.06 | |||||
15 | Bogdan Soroka | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:06.96 | 1:56.69 | |||||
16 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.50 | 2:17.27 | |||||
- | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Jonas Hayatzaki | 2007 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:54 |