Results for DMHÃ… finale
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Blume | 1994 | 30.71 | 1:05.26 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 32.23 | 1:07.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 31.94 | 1:07.95 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
4 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 32.08 | 1:08.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Emma Aabroe | 1994 | 31.80 | 1:08.55 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
6 | Iben Rohde | 1994 | 31.95 | 1:08.71 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christina Munkholm | 1996 | 32.52 | 1:09.70 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sidse Kehlet | 1996 | 32.24 | 1:09.82 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 32.85 | 1:11.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pernille Christiansen | 1995 | 33.61 | 1:11.31 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Katrine Petersen | 1994 | 33.38 | 1:12.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Astrid Koch | 1994 | 34.43 | 1:13.56 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 27.10 | 57.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 27.12 | 58.48 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
3 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 27.85 | 1:00.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tonni Kristensen | 1992 | 27.62 | 1:00.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Teiz Mølgaard | 1992 | 27.95 | 1:00.68 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Troels Johansson | 1992 | 27.88 | 1:00.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Morten Suhr | 1993 | 29.58 | 1:03.82 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Søndergaard | 1993 | 29.06 | 1:04.36 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
9 | Tom Døi | 1993 | 29.58 | 1:04.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 29.81 | 1:05.17 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Frederik Gustafsson | 1993 | 29.86 | 1:05.35 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
12 | Michel Michelsen | 1994 | 31.09 | 1:08.20 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 13 | 1:02.09 | 2:07.83 | 3:12.36 | 4:17.09 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Kia Hansen | 1995 | 11 | 1:04.15 | 2:11.58 | 3:20.24 | 4:28.19 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Moth | 1994 | 10 | 1:05.18 | 2:14.57 | 3:24.30 | 4:31.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Monique Johansen | 1994 | 9 | 1:04.14 | 2:12.89 | 3:22.57 | 4:31.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Siri Wiecker | 1994 | 8 | 1:05.29 | 2:14.53 | 3:24.21 | 4:34.45 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 7 | 1:05.43 | 2:15.51 | 3:26.67 | 4:38.02 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Isabel Brylow | 1994 | 6 | 1:07.12 | 2:18.42 | 3:30.25 | 4:41.82 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
8 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 5 | 1:06.98 | 2:17.52 | 3:29.85 | 4:42.85 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Madeline Lou | 1995 | 4 | 1:08.24 | 2:22.37 | 3:37.68 | 4:52.66 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
10 | Nanna Jensen | 1995 | 3 | 1:09.97 | 3:04.97 | 4:56.23 | 4:56.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hanne Welinder | 1995 | 2 | 1:13.14 | 2:31.31 | 3:50.03 | 5:07.47 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
12 | Sisse Sørensen | 1996 | 1 | 1:10.54 | 2:32.89 | 3:59.89 | 5:25.43 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Mouritsen | 1992 | 13 | 59.33 | 2:02.60 | 3:06.53 | 4:09.59 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 11 | 1:00.46 | 2:04.80 | 3:08.24 | 4:09.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Paaske | 1992 | 10 | 1:00.12 | 2:04.00 | 3:08.88 | 4:13.64 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Holkjær | 1993 | 9 | 1:01.83 | 2:07.35 | 3:12.63 | 4:17.79 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
5 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 8 | 1:02.47 | 2:07.88 | 3:13.77 | 4:19.08 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Pedersen | 1992 | 7 | 1:00.52 | 2:06.28 | 3:12.62 | 4:19.24 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 6 | 1:00.04 | 2:05.92 | 3:13.03 | 4:19.26 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
8 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 5 | 1:01.28 | 2:08.04 | 3:15.80 | 4:22.29 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
9 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 4 | 1:03.91 | 2:10.08 | 3:17.39 | 4:24.88 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Frederik Jarfelt | 1992 | 3 | 1:02.67 | 2:10.13 | 3:18.88 | 4:27.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 2 | 1:02.50 | 2:11.06 | 3:20.51 | 4:29.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Erik Posselt Gunnersen | 1994 | 1 | 1:06.49 | 2:17.51 | 3:28.58 | 4:37.93 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Gregersen | 1994 | 13 | 31.65 | 1:05.49 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 11 | 32.25 | 1:06.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 10 | 32.59 | 1:08.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Annelouise Dolleris | 1995 | 9 | 33.38 | 1:08.62 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
5 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 8 | 33.37 | 1:08.81 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
6 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 7 | 33.61 | 1:09.12 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
7 | Cecilie Christiansen | 1995 | 6 | 34.35 | 1:11.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Celine Bang | 1994 | 5 | 34.76 | 1:11.65 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 4 | 34.85 | 1:12.42 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 3 | 35.51 | 1:12.87 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Henriette Stuhr | 1996 | 2 | 36.76 | 1:16.19 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Cecilie Christensen | 1995 | 1 | 39.40 | 1:22.82 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 13 | 28.39 | 57.16 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
2 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 11 | 27.92 | 57.86 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Andreas Schiellerup | 1993 | 10 | 28.81 | 58.91 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
4 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 9 | 29.36 | 1:00.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Frederik Christensen | 1992 | 8 | 29.31 | 1:00.20 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Hansen | 1993 | 7 | 30.19 | 1:02.23 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lars Wermuth | 1993 | 6 | 30.07 | 1:02.27 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
8 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 5 | 30.08 | 1:02.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 4 | 30.71 | 1:03.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Hvid | 1994 | 3 | 31.58 | 1:05.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Eden Turin | 1994 | 2 | 31.91 | 1:06.53 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Nicolai Thomsen | 1994 | 1 | 34.02 | 1:09.86 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 13 | 30.65 | 1:06.64 | 1:45.58 | 2:17.87 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 11 | 31.50 | 1:07.49 | 1:51.74 | 2:25.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Eskildsen | 1995 | 10 | 31.39 | 1:08.03 | 1:51.73 | 2:25.91 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simone Friis Hansen | 1995 | 9 | 34.01 | 1:13.80 | 1:54.95 | 2:29.13 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 8 | 31.27 | 1:09.35 | 1:54.22 | 2:29.52 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
6 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 7 | 31.90 | 1:11.21 | 1:55.84 | 2:30.96 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Cecilie Villadsen | 1995 | 6 | 33.40 | 1:13.17 | 1:57.66 | 2:31.94 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
8 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 5 | 33.40 | 1:13.25 | 1:58.34 | 2:32.74 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
9 | Tenna Holm | 1995 | 4 | 34.65 | 1:13.84 | 2:01.24 | 2:36.84 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Martine Bender | 1994 | 3 | 34.22 | 1:15.81 | 2:05.00 | 2:40.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 2 | 37.71 | 1:20.38 | 2:04.79 | 2:42.40 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Malene Lind Larsen | 1994 | 1 | 34.83 | 1:17.43 | 2:07.27 | 2:45.26 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 13 | 26.91 | 1:00.45 | 1:36.04 | 2:05.47 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Morten Klarskov | 1992 | 11 | 27.20 | 1:00.94 | 1:37.04 | 2:05.92 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
3 | Andreas Mouritsen | 1992 | 10 | 27.83 | 1:01.88 | 1:40.11 | 2:10.21 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Emil Sainis | 1992 | 9 | 28.56 | 1:02.95 | 1:40.36 | 2:11.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Sebastian Tracey | 1993 | 8 | 29.44 | 1:04.94 | 1:44.41 | 2:15.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 7 | 29.48 | 1:04.89 | 1:45.75 | 2:17.41 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
7 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 6 | 30.02 | 1:05.25 | 1:44.81 | 2:18.05 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin G. Hansen | 1992 | 5 | 29.69 | 1:06.06 | 1:45.73 | 2:18.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Olczyk | 1994 | 4 | 28.89 | 1:04.73 | 1:45.68 | 2:18.88 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
10 | Lars Merl | 1993 | 3 | 29.35 | 1:06.11 | 1:44.77 | 2:18.99 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kasper Holm Morsø | 1993 | 2 | 30.00 | 1:05.01 | 1:48.30 | 2:20.66 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
12 | Mathias Hvid | 1994 | 1 | 30.90 | 1:07.16 | 1:50.34 | 2:23.27 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 9, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Ns | 1994 | 13 | 4:32.09 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 33.46 | 1:09.01 | 1:09.01 | ||||||
Katrine Baht-Hagen | 1994 | 35.55 | 1:16.17 | 2:25.18 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 31.22 | 1:07.21 | 3:32.39 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 28.66 | 59.70 | 4:32.09 | ||||||
2 | Aalborg Piger | 0 | 11 | 4:35.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 32.63 | 1:07.58 | 1:07.58 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 37.58 | 1:19.35 | 2:26.93 | ||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 31.83 | 1:10.17 | 3:37.10 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 27.32 | 58.66 | 4:35.76 | ||||||
3 | Køge Piger | 0 | 10 | 4:37.23 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Celine Bang | 1994 | 35.08 | 1:12.21 | 1:12.21 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 35.98 | 1:16.45 | 2:28.66 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 30.55 | 1:06.12 | 3:34.78 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 29.56 | 1:02.45 | 4:37.23 | ||||||
4 | Vat Piger | 0 | 9 | 4:37.27 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 33.73 | 1:08.52 | 1:08.52 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 36.08 | 1:18.17 | 2:26.69 | ||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 32.38 | 1:10.30 | 3:36.99 | ||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 29.06 | 1:00.28 | 4:37.27 | ||||||
5 | Hovedstaden Piger | 1994 | 8 | 4:42.50 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 33.89 | 1:09.14 | 1:09.14 | ||||||
Johanna Holmen | 1995 | 38.11 | 1:20.77 | 2:29.91 | ||||||
Emma Aabroe | 1994 | 31.79 | 1:08.81 | 3:38.72 | ||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 30.36 | 1:03.78 | 4:42.50 | ||||||
6 | Kvik Damer 1 | 1994 | 7 | 4:47.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Monique Johansen | 1994 | 33.21 | 1:09.17 | 1:09.17 | ||||||
Karina M Nielsen | 1995 | 38.86 | 1:24.65 | 2:33.82 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 31.68 | 1:08.31 | 3:42.13 | ||||||
Martine Bender | 1994 | 30.80 | 1:04.91 | 4:47.04 | ||||||
7 | Sto95 Piger | 0 | 6 | 4:48.64 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Line Gregersen | 1994 | 32.55 | 1:06.27 | 1:06.27 | ||||||
Ditte Elschner | 1995 | 39.22 | 1:24.37 | 2:30.64 | ||||||
Astrid Koch | 1994 | 34.53 | 1:14.16 | 3:44.80 | ||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 31.36 | 1:03.84 | 4:48.64 | ||||||
8 | Girlz Lyngby | 0 | 5 | 4:48.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 33.97 | 1:10.15 | 1:10.15 | ||||||
Regitze Svensson | 1995 | 37.44 | 1:20.23 | 2:30.38 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 33.43 | 1:12.49 | 3:42.87 | ||||||
Mette Klint Axelsen | 1994 | 31.09 | 1:05.96 | 4:48.83 | ||||||
9 | Gsc Piger | 1994 | 4 | 4:51.25 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 35.66 | 1:14.23 | 1:14.23 | ||||||
Sif Szetu | 1994 | 38.56 | 1:22.59 | 2:36.82 | ||||||
Katrine Petersen | 1994 | 33.02 | 1:11.64 | 3:48.46 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 29.96 | 1:02.79 | 4:51.25 | ||||||
10 | Westswim | 0 | 3 | 4:52.47 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 36.51 | 1:14.26 | 1:14.26 | ||||||
Iben Nielsen | 1994 | 38.15 | 1:21.78 | 2:36.04 | ||||||
Diana Madsen | 1996 | 33.76 | 1:14.44 | 3:50.48 | ||||||
Siri Wiecker | 1994 | 29.63 | 1:01.99 | 4:52.47 | ||||||
11 | Gti Piger | 0 | 2 | 4:55.28 | ||||||
GTI | ||||||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 35.67 | 1:15.33 | 1:15.33 | ||||||
Pernille Vegge | 1995 | 40.14 | 1:27.22 | 2:42.55 | ||||||
Dominyka Skarbaliute | 1994 | 31.70 | 1:08.13 | 3:50.68 | ||||||
Johanne Appelsø | 1994 | 30.42 | 1:04.60 | 4:55.28 | ||||||
12 | Herning Killerwhales | 0 | 1 | 5:03.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Christensen | 1995 | 41.16 | 1:26.37 | 1:26.37 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 36.92 | 1:17.06 | 2:43.43 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 33.22 | 1:12.64 | 3:56.07 | ||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 31.41 | 1:07.26 | 5:03.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 10, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vat Drenge | 0 | 13 | 3:55.65 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 28.31 | 57.68 | 57.68 | ||||||
Morten Klarskov | 1992 | 29.49 | 1:02.88 | 2:00.56 | ||||||
Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 26.96 | 1:25.19 | 3:25.75 | ||||||
Morten Møller Jensen | 1992 | 29.90 | 29.90 | 3:55.65 | ||||||
2 | Gti Drenge | 0 | 11 | 4:00.73 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 29.55 | 1:01.00 | 1:01.00 | ||||||
Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 31.03 | 1:06.55 | 2:07.55 | ||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 26.73 | 57.92 | 3:05.47 | ||||||
Teiz Mølgaard | 1992 | 26.18 | 55.26 | 4:00.73 | ||||||
3 | Kvik Herrer 1 | 1992 | 10 | 4:02.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 29.67 | 1:00.19 | 1:00.19 | ||||||
Emil Sainis | 1992 | 29.90 | 1:04.04 | 2:04.23 | ||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 28.08 | 1:00.49 | 3:04.72 | ||||||
Troels Johansson | 1992 | 27.47 | 58.00 | 4:02.72 | ||||||
4 | Westswim | 0 | 9 | 4:04.63 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Eden Turin | 1994 | 32.74 | 1:06.70 | 1:06.70 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 29.54 | 1:03.79 | 2:10.49 | ||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 26.18 | 56.40 | 3:06.89 | ||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 27.09 | 57.74 | 4:04.63 | ||||||
5 | Køge Drenge | 0 | 8 | 4:07.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Christensen | 1992 | 29.55 | 1:00.00 | 1:00.00 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 32.72 | 1:08.99 | 2:08.99 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 28.74 | 1:02.98 | 3:11.97 | ||||||
Christian Warm | 1992 | 26.36 | 55.29 | 4:07.26 | ||||||
6 | Aalborg Drenge | 0 | 7 | 4:13.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Hansen | 1993 | 32.26 | 1:06.64 | 1:06.64 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 33.44 | 1:10.94 | 2:17.58 | ||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 27.37 | 1:00.47 | 3:18.05 | ||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 25.87 | 55.05 | 4:13.10 | ||||||
7 | Sigma Ns | 1992 | 6 | 4:13.50 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 28.87 | 59.24 | 59.24 | ||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 33.92 | 1:12.56 | 2:11.80 | ||||||
Kasper Holkjær | 1993 | 30.02 | 1:04.62 | 3:16.42 | ||||||
Casper S. Korch | 1994 | 27.40 | 57.08 | 4:13.50 | ||||||
8 | Herning Killerwhaels | 0 | 5 | 4:14.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Hansen | 1993 | 30.72 | 1:37.33 | 1:37.33 | ||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 38.24 | 1:06.45 | 2:43.78 | ||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 33.91 | 1:00.21 | 3:43.99 | ||||||
Benjamin Schlie | 1992 | 30.41 | 30.41 | 4:14.40 | ||||||
9 | Gsc Drenge | 1992 | 4 | 4:14.99 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Mathias Hvid | 1994 | 32.13 | 1:05.67 | 1:05.67 | ||||||
Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 32.24 | 1:10.51 | 2:16.18 | ||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 29.65 | 1:04.82 | 3:21.00 | ||||||
Thor Andersen | 1992 | 25.45 | 53.99 | 4:14.99 | ||||||
10 | Boyz Lyngby | 0 | 3 | 4:16.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 32.25 | 1:06.43 | 1:06.43 | ||||||
Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 32.73 | 1:13.74 | 2:20.17 | ||||||
Tom Døi | 1993 | 27.65 | 1:02.12 | 3:22.29 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 25.71 | 54.20 | 4:16.49 | ||||||
11 | Hovedstaden Drenge | 1992 | 2 | 4:17.74 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 31.26 | 1:04.70 | 1:04.70 | ||||||
Magnus H. Sundgreen | 1992 | 32.77 | 1:11.92 | 2:16.62 | ||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 29.01 | 1:04.35 | 3:20.97 | ||||||
Martin Collignon | 1992 | 26.97 | 56.77 | 4:17.74 | ||||||
12 | Sto95 Drenge | 0 | 1 | 4:20.22 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Lars Wermuth | 1993 | 30.34 | 1:02.82 | 1:02.82 | ||||||
Nichlas Malling Pedersen | 1993 | 34.05 | 1:15.45 | 2:18.27 | ||||||
Morten Søndergaard | 1993 | 29.12 | 1:03.84 | 3:22.11 | ||||||
Kasper Holm Morsø | 1993 | 27.80 | 58.11 | 4:20.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 11, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Ns | 1994 | 13 | 1:52.25 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Pernille Blume | 1994 | 27.97 | 27.97 | |||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 28.47 | 56.44 | |||||||
Katrine Baht-Hagen | 1994 | 28.50 | 1:24.94 | |||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 27.31 | 1:52.25 | |||||||
2 | Køge Piger | 1994 | 11 | 1:52.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 29.63 | 29.63 | |||||||
Christina Munkholm | 1996 | 28.19 | 57.82 | |||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 27.52 | 1:25.34 | |||||||
Kia Hansen | 1995 | 27.46 | 1:52.80 | |||||||
3 | Aalborg Piger | 0 | 10 | 1:53.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 27.73 | 27.73 | |||||||
Pernille Moth | 1994 | 28.49 | 56.22 | |||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 29.04 | 1:25.26 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 28.73 | 1:53.99 | |||||||
4 | Kvik Damer 1 | 1994 | 9 | 1:54.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 28.01 | 28.01 | |||||||
Monique Johansen | 1994 | 27.90 | 55.91 | |||||||
Martine Bender | 1994 | 28.69 | 1:24.60 | |||||||
Denise Nartey | 1995 | 29.46 | 1:54.06 | |||||||
5 | Westswim | 0 | 8 | 1:56.10 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Tenna Holm | 1995 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Iben Nielsen | 1994 | 29.32 | 58.47 | |||||||
Siri Wiecker | 1994 | 28.73 | 1:27.20 | |||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 28.90 | 1:56.10 | |||||||
6 | Hovedstaden Piger | 1994 | 7 | 1:56.28 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 29.62 | 29.62 | |||||||
Johanna Holmen | 1995 | 29.38 | 59.00 | |||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 28.36 | 1:27.36 | |||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 28.92 | 1:56.28 | |||||||
7 | Vat Piger | 0 | 6 | 1:56.30 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Lea Sørensen | 1994 | 29.95 | 58.83 | |||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 29.15 | 1:27.98 | |||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 28.32 | 1:56.30 | |||||||
8 | Girlz Lyngby | 0 | 5 | 1:56.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 27.86 | 27.86 | |||||||
Regitze Svensson | 1995 | 28.49 | 56.35 | |||||||
Nanna Jensen | 1995 | 30.03 | 1:26.38 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 30.36 | 1:56.74 | |||||||
9 | Sto95 Piger | 0 | 4 | 1:57.39 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Line Gregersen | 1994 | 27.91 | 27.91 | |||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 28.95 | 56.86 | |||||||
Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 29.75 | 1:26.61 | |||||||
Hanne Welinder | 1995 | 30.78 | 1:57.39 | |||||||
10 | Gsc Piger | 1994 | 3 | 1:57.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Malene Lind Larsen | 1994 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 28.82 | 58.82 | |||||||
Amalie Hansen | 1995 | 29.40 | 1:28.22 | |||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 29.26 | 1:57.48 | |||||||
11 | Gti Piger | 0 | 2 | 2:00.52 | ||||||
GTI | ||||||||||
Johanne Appelsø | 1994 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 30.98 | 1:00.36 | |||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 29.57 | 1:29.93 | |||||||
Pernille Vegge | 1995 | 30.59 | 2:00.52 | |||||||
12 | Herning Killerwhales | 0 | 1 | 2:04.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Pernille Nielsen | 1995 | 31.18 | 31.18 | |||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 30.25 | 1:01.43 | |||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 30.63 | 1:32.06 | |||||||
Emma Ø. Nielsen | 1995 | 32.59 | 2:04.65 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 12, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vat Drenge | 0 | 13 | 1:36.55 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Morten Klarskov | 1992 | 23.74 | 23.74 | |||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 23.39 | 47.13 | |||||||
Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 24.40 | 1:11.53 | |||||||
Morten Møller Jensen | 1992 | 25.02 | 1:36.55 | |||||||
2 | Boyz Lyngby | 0 | 11 | 1:40.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Jarfelt | 1992 | 26.17 | 26.17 | |||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 25.14 | 51.31 | |||||||
Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 24.27 | 1:15.58 | |||||||
Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 25.18 | 1:40.76 | |||||||
3 | Gsc Drenge | 1992 | 10 | 1:42.87 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 25.47 | 25.47 | |||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 25.98 | 51.45 | |||||||
Nicklas Plum Toft | 1993 | 26.70 | 1:18.15 | |||||||
Thor Andersen | 1992 | 24.72 | 1:42.87 | |||||||
4 | Aalborg Drenge | 0 | 9 | 1:43.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 26.06 | 26.06 | |||||||
Søren Lund Lorenzen | 1992 | 26.12 | 52.18 | |||||||
Rasmus Skinnerup | 1993 | 25.68 | 1:17.86 | |||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 25.47 | 1:43.33 | |||||||
5 | Westswim | 0 | 8 | 1:43.38 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Martin Pedersen | 1992 | 25.39 | 25.39 | |||||||
Morten L. Pedersen | 1995 | 27.48 | 52.87 | |||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 24.22 | 1:17.09 | |||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 26.29 | 1:43.38 | |||||||
6 | Gti Drenge | 0 | 7 | 1:43.39 | ||||||
GTI | ||||||||||
Teiz Mølgaard | 1992 | 26.12 | 26.12 | |||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 25.31 | 51.43 | |||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 26.21 | 1:17.64 | |||||||
Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 25.75 | 1:43.39 | |||||||
7 | Herning Killerwhaels | 0 | 6 | 1:44.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Hansen | 1993 | 26.00 | 26.00 | |||||||
Benjamin Schlie | 1992 | 26.46 | 52.46 | |||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 24.74 | 1:17.20 | |||||||
Frans Bastrup | 1992 | 26.87 | 1:44.07 | |||||||
8 | Sigma Ns | 1992 | 5 | 1:44.26 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 25.02 | 25.02 | |||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 26.52 | 51.54 | |||||||
Casper S. Korch | 1994 | 25.85 | 1:17.39 | |||||||
Bjarke Schäfer | 1993 | 26.87 | 1:44.26 | |||||||
9 | Køge Drenge | 1992 | 4 | 1:45.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christian Warm | 1992 | 26.02 | 26.02 | |||||||
Lars Merl | 1993 | 26.63 | 52.65 | |||||||
Morten Suhr | 1993 | 27.07 | 1:19.72 | |||||||
Christian M. Rosenstrøm | 1992 | 25.88 | 1:45.60 | |||||||
10 | Kvik Herrer 1 | 1992 | 3 | 1:46.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Mads Lyng | 1992 | 26.87 | 26.87 | |||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 26.22 | 53.09 | |||||||
Troels Johansson | 1992 | 26.41 | 1:19.50 | |||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 26.51 | 1:46.01 | |||||||
11 | Hovedstaden Drenge | 1992 | 2 | 1:47.22 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 25.38 | 53.71 | |||||||
Jonathan Willems | 1993 | 27.50 | 1:21.21 | |||||||
Martin Collignon | 1992 | 26.01 | 1:47.22 | |||||||
12 | Sto95 Drenge | 0 | 1 | 1:49.31 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Lars Wermuth | 1993 | 26.37 | 26.37 | |||||||
Kasper Holm Morsø | 1993 | 26.77 | 53.14 | |||||||
Nichlas Malling Pedersen | 1993 | 27.22 | 1:20.36 | |||||||
Erik Posselt Gunnersen | 1994 | 28.95 | 1:49.31 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kia Hansen | 1995 | 13 | 32.29 | 1:08.46 | 1:45.79 | 2:23.90 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 11 | 33.75 | 1:12.05 | 1:50.95 | 2:30.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 10 | 33.64 | 1:12.12 | 1:51.69 | 2:30.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Julie Schmidt | 1995 | 9 | 34.05 | 1:11.56 | 1:51.54 | 2:32.76 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
5 | Emma Aabroe | 1994 | 8 | 33.90 | 1:12.58 | 1:53.23 | 2:34.30 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
6 | Iben Rohde | 1994 | 7 | 33.68 | 1:12.26 | 1:53.73 | 2:34.90 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Christiansen | 1995 | 6 | 36.61 | 1:16.50 | 1:55.30 | 2:35.29 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Caroline Høgskilde | 1996 | 5 | 34.79 | 1:14.86 | 1:55.80 | 2:35.46 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
9 | Astrid Koch | 1994 | 4 | 35.47 | 1:16.39 | 1:58.04 | 2:39.32 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
10 | Katrine Petersen | 1994 | 3 | 34.83 | 1:14.19 | 1:57.02 | 2:39.85 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Mette Klint Axelsen | 1994 | 2 | 35.48 | 1:17.29 | 2:01.44 | 2:46.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Diana Madsen | 1996 | 1 | 36.78 | 1:22.41 | 2:11.95 | 3:01.10 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Mouritsen | 1992 | 13 | 29.20 | 1:01.91 | 1:35.26 | 2:08.99 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 11 | 28.74 | 1:02.06 | 1:37.02 | 2:12.44 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 10 | 29.97 | 1:03.54 | 1:38.27 | 2:12.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 9 | 29.09 | 1:02.92 | 1:39.88 | 2:14.93 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
5 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 8 | 30.48 | 1:04.44 | 1:39.49 | 2:15.07 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
6 | Kasper Holkjær | 1993 | 7 | 30.62 | 1:05.36 | 1:40.74 | 2:17.04 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
7 | Martin G. Hansen | 1992 | 6 | 30.84 | 1:06.27 | 1:42.65 | 2:19.22 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Troels Johansson | 1992 | 5 | 30.05 | 1:05.08 | 1:42.37 | 2:19.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 4 | 31.46 | 1:06.78 | 1:43.73 | 2:21.30 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Tom Døi | 1993 | 3 | 31.71 | 1:09.37 | 1:48.08 | 2:26.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Morten Suhr | 1993 | 2 | 31.70 | 1:08.84 | 1:47.23 | 2:26.59 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Morten Søndergaard | 1993 | 1 | 32.17 | 1:10.89 | 1:50.38 | 2:28.66 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Gregersen | 1994 | 13 | 31.12 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 11 | 31.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 10 | 31.93 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
4 | Monique Johansen | 1994 | 9 | 32.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 8 | 32.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 7 | 32.71 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
7 | Annelouise Dolleris | 1995 | 6 | 33.01 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
8 | Tenna Holm | 1995 | 5 | 33.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 4 | 33.85 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Kathrine Barrett | 1996 | 3 | 34.70 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 2 | 34.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Christensen | 1995 | 1 | 39.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 13 | 26.79 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | 11 | 27.96 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
3 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 10 | 28.01 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Frederik Christensen | 1992 | 9 | 28.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 8 | 29.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Mathias Hansen | 1993 | 7 | 29.17 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 6 | 29.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 5 | 29.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lars Wermuth | 1993 | 4 | 29.91 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
10 | Nicklas Plum Toft | 1993 | 3 | 32.10 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Eden Turin | 1994 | 2 | 32.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Nicolai Thomsen | 1994 | 1 | 33.05 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simone Friis Hansen | 1995 | 13 | 37.24 | 1:18.88 | 2:01.13 | 2:42.77 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Moth | 1994 | 11 | 38.34 | 1:20.64 | 2:03.52 | 2:46.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | 10 | 38.69 | 1:21.84 | 2:05.20 | 2:48.56 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Caroline Eskildsen | 1995 | 9 | 38.19 | 1:21.58 | 2:06.03 | 2:50.50 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 8 | 39.86 | 1:23.64 | 2:08.38 | 2:52.47 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
6 | Katrine Brahtz | 1995 | 7 | 40.30 | 1:25.18 | 2:10.11 | 2:54.07 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
7 | Sif Szetu | 1994 | 6 | 40.15 | 1:23.94 | 2:08.73 | 2:54.09 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Johanna Holmen | 1995 | 5 | 40.35 | 1:25.03 | 2:11.29 | 2:57.38 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
9 | Regitze Svensson | 1995 | 4 | 37.47 | 1:20.63 | 2:09.53 | 2:59.44 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pernille Vegge | 1995 | 3 | 42.20 | 1:29.07 | 2:17.70 | 3:06.87 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Karina M Nielsen | 1995 | 2 | 42.24 | 1:30.83 | 2:20.34 | 3:08.87 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Katrine Baht-Hagen | 1994 | DSQ | genere bane 6 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Klarskov | 1992 | 13 | 31.21 | 1:05.36 | 1:39.70 | 2:14.57 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 11 | 32.06 | 1:07.82 | 1:43.64 | 2:19.82 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emil Sainis | 1992 | 10 | 32.45 | 1:09.10 | 1:46.45 | 2:23.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 9 | 33.53 | 1:10.33 | 1:48.20 | 2:26.08 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Sebastian Tracey | 1993 | 8 | 34.97 | 1:14.08 | 1:53.21 | 2:32.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 7 | 34.67 | 1:13.48 | 1:53.46 | 2:33.81 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin G. Hansen | 1992 | 6 | 35.48 | 1:15.24 | 1:55.01 | 2:35.25 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thor Andersen | 1992 | 5 | 34.70 | 1:15.27 | 1:56.90 | 2:38.20 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Bjarke Schäfer | 1993 | 4 | 35.79 | 1:16.14 | 1:57.82 | 2:39.57 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
10 | Marcus Pagh | 1993 | 3 | 35.34 | 1:16.55 | 1:59.00 | 2:41.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michel Michelsen | 1994 | 2 | 37.52 | 1:20.62 | 2:04.93 | 2:50.12 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
12 | Kasper Holm Morsø | 1993 | 1 | 38.88 | 1:22.98 | 2:07.82 | 2:51.68 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 13 | 26.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Blume | 1994 | 11 | 27.60 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
3 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 10 | 27.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Munkholm | 1996 | 9 | 28.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tenna Holm | 1995 | 8 | 28.82 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 7 | 29.07 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
7 | Martine Bender | 1994 | 6 | 29.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 5 | 29.33 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
9 | Johanne Appelsø | 1994 | 4 | 29.50 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Cecilie Villadsen | 1995 | 3 | 29.61 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
11 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 2 | 30.27 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Sisse Sørensen | 1996 | 1 | 30.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tonni Kristensen | 1992 | 13 | 24.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Møller Jensen | 1992 | 11 | 25.03 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
3 | Jonas Olczyk | 1994 | 10 | 25.21 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
4 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 9 | 25.27 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Martin Pedersen | 1992 | 8 | 25.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Thomas Steenberg | 1994 | 7 | 25.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 6 | 25.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Warm | 1992 | 5 | 25.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Teiz Mølgaard | 1992 | 4 | 26.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 3 | 26.11 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
11 | Mads Lyng | 1992 | 2 | 26.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Nichlas Malling Pedersen | 1993 | 1 | 27.72 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Ns | 1994 | 13 | 8:40.61 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 59.50 | 2:01.66 | 2:01.66 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 1:04.36 | 2:13.80 | 4:15.46 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 1:06.17 | 2:17.33 | 6:32.79 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 1:01.73 | 2:07.82 | 8:40.61 | ||||||
2 | Vat Piger | 0 | 11 | 8:56.16 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 4:56.55 | 6:05.67 | 6:05.67 | ||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 1:05.55 | 2:16.07 | 8:21.74 | ||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | |||||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 8:56.16 | 8:56.16 | |||||||
3 | Køge Piger | 1994 | 10 | 8:59.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kia Hansen | 1995 | 4:57.98 | 6:08.94 | 6:08.94 | ||||||
Christina Witten | 1995 | 1:06.16 | 2:15.79 | 8:24.73 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | |||||||||
Christina Munkholm | 1996 | 8:59.88 | 8:59.88 | |||||||
4 | Hovedstaden Piger | 1994 | 9 | 9:01.62 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 5:03.01 | 6:11.48 | 6:11.48 | ||||||
Johanna Holmen | 1995 | 1:05.01 | 2:15.18 | 8:26.66 | ||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | |||||||||
Isabel Brylow | 1994 | 9:01.62 | 9:01.62 | |||||||
5 | Aalborg Piger | 0 | 8 | 9:05.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 5:07.33 | 6:19.25 | 6:19.25 | ||||||
Sofie Ramsgaard | 1995 | 1:05.61 | 2:13.03 | 8:32.28 | ||||||
Cecilie Hansen | 1995 | |||||||||
Pernille Moth | 1994 | 9:05.83 | 9:05.83 | |||||||
6 | Kvik Damer 1 | 1994 | 7 | 9:07.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 1:05.48 | 2:13.27 | 2:13.27 | ||||||
Monique Johansen | 1994 | 1:03.70 | 2:11.66 | 4:24.93 | ||||||
Caroline Petersen | 1995 | 1:07.07 | 2:19.69 | 6:44.62 | ||||||
Denise Nartey | 1995 | 1:07.85 | 2:22.63 | 9:07.25 | ||||||
7 | Gti Piger | 0 | 6 | 9:14.23 | ||||||
GTI | ||||||||||
Pernille Vegge | 1995 | 5:12.20 | 6:20.80 | 6:20.80 | ||||||
Johanne Appelsø | 1994 | 1:06.75 | 2:17.57 | 8:38.37 | ||||||
Dominyka Skarbaliute | 1994 | |||||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 9:14.23 | 9:14.23 | |||||||
8 | Gsc Piger | 1994 | 5 | 9:25.27 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Malene Lind Larsen | 1994 | 1:08.88 | 2:25.75 | 2:25.75 | ||||||
Katrine Petersen | 1994 | 1:09.52 | 2:25.17 | 4:50.92 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 1:05.58 | 2:15.83 | 7:06.75 | ||||||
Amalie Hansen | 1995 | 1:06.67 | 2:18.52 | 9:25.27 | ||||||
9 | Westswim | 0 | 4 | 9:26.49 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Siri Wiecker | 1994 | 1:06.01 | 2:13.50 | 2:13.50 | ||||||
Iben Nielsen | 1994 | 1:08.41 | 2:21.92 | 4:35.42 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 1:17.52 | 2:35.56 | 7:10.98 | ||||||
Tenna Holm | 1995 | 1:06.00 | 2:15.51 | 9:26.49 | ||||||
10 | Girlz Lyngby | 0 | 3 | 9:47.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mette Klint Axelsen | 1994 | 1:10.12 | 2:25.01 | 2:25.01 | ||||||
Nanna Jensen | 1995 | 2:56.36 | 4:17.67 | 6:42.68 | ||||||
Sofie Moulvad | 1995 | 1:12.69 | 2:27.68 | 9:10.36 | ||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 37.17 | 9:47.53 | |||||||
11 | Sto95 Piger | 0 | 2 | 10:00.70 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | |||||||||
Hanne Welinder | 1995 | 4:51.48 | 4:51.48 | |||||||
Ditte Elschner | 1995 | 1:15.99 | 2:33.46 | 7:24.94 | ||||||
Katrine Drest Jørgensen | 1995 | 1:14.68 | 2:35.76 | 10:00.70 | ||||||
12 | Herning Killerwhales | 0 | 1 | 10:02.55 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 1:12.12 | 2:29.90 | 2:29.90 | ||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 1:13.77 | 2:36.11 | 5:06.01 | ||||||
Pernille Nielsen | 1995 | 1:13.32 | 2:32.10 | 7:38.11 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 1:09.28 | 2:24.44 | 10:02.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 13 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 22, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gti Drenge | 0 | 13 | 7:53.99 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oliver Grodt | 1994 | 1:00.31 | 2:03.54 | 2:03.54 | ||||||
Magnus Mouritsen | 1992 | 56.90 | 1:57.91 | 4:01.45 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 56.52 | 1:56.14 | 5:57.59 | ||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 56.78 | 1:56.40 | 7:53.99 | ||||||
2 | Westswim | 0 | 11 | 8:08.40 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Frans Johannessen | 1992 | 55.29 | 1:52.43 | 1:52.43 | ||||||
Morten L. Pedersen | 1995 | 1:01.25 | 2:07.68 | 4:00.11 | ||||||
Martin Pedersen | 1992 | 57.91 | 2:02.51 | 6:02.62 | ||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 1:00.62 | 2:05.78 | 8:08.40 | ||||||
3 | Aalborg Drenge | 0 | 10 | 8:09.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 58.60 | 2:00.31 | 2:00.31 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 59.44 | 2:02.22 | 4:02.53 | ||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 58.62 | 2:03.39 | 6:05.92 | ||||||
Rasmus Skinnerup | 1993 | 59.08 | 2:03.58 | 8:09.50 | ||||||
4 | Kvik Herrer 1 | 1992 | 9 | 8:14.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 59.49 | 2:01.43 | 2:01.43 | ||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 1:00.22 | 2:04.35 | 4:05.78 | ||||||
Emil Sainis | 1992 | 58.17 | 2:01.88 | 6:07.66 | ||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 59.85 | 2:06.49 | 8:14.15 | ||||||
5 | Køge Drenge | 1992 | 8 | 8:14.49 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Christensen | 1992 | 57.78 | 1:59.83 | 1:59.83 | ||||||
Morten Suhr | 1993 | 1:01.49 | 2:09.00 | 4:08.83 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 58.55 | 2:00.94 | 6:09.77 | ||||||
Christian Warm | 1992 | 59.24 | 2:04.72 | 8:14.49 | ||||||
6 | Sigma Ns | 1992 | 7 | 8:19.79 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 58.55 | 2:00.34 | 2:00.34 | ||||||
Kasper Holkjær | 1993 | 1:00.83 | 2:05.15 | 4:05.49 | ||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 59.50 | 2:05.82 | 6:11.31 | ||||||
Casper S. Korch | 1994 | 1:01.70 | 2:08.48 | 8:19.79 | ||||||
7 | Vat Drenge | 0 | 6 | 8:20.65 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Kasper Madsen | 1993 | 1:00.19 | 2:03.47 | 2:03.47 | ||||||
Alexander Skov Andersen | 1993 | 1:00.59 | 2:05.57 | 4:09.04 | ||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 1:01.45 | 2:05.64 | 6:14.68 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 1:01.79 | 2:05.97 | 8:20.65 | ||||||
8 | Boyz Lyngby | 0 | 5 | 8:20.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 58.34 | 1:59.50 | 1:59.50 | ||||||
Frederik Jarfelt | 1992 | 59.84 | 2:03.30 | 4:02.80 | ||||||
Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 1:00.86 | 2:07.19 | 6:09.99 | ||||||
Marcus Pagh | 1993 | 1:03.20 | 2:10.81 | 8:20.80 | ||||||
9 | Hovedstaden Drenge | 1992 | 4 | 8:23.77 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 1:00.14 | 2:04.57 | 2:04.57 | ||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 1:02.12 | 2:11.54 | 4:16.11 | ||||||
Martin Collignon | 1992 | 59.56 | 2:05.21 | 6:21.32 | ||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 58.21 | 2:02.45 | 8:23.77 | ||||||
10 | Herning Killerwhaels | 0 | 3 | 8:23.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 1:00.76 | 2:05.11 | 2:05.11 | ||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 1:00.61 | 2:05.10 | 4:10.21 | ||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 1:00.13 | 2:05.82 | 6:16.03 | ||||||
Mathias Hansen | 1993 | 1:00.86 | 2:07.86 | 8:23.89 | ||||||
11 | Gsc Drenge | 1992 | 2 | 8:24.87 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Mathias Hvid | 1994 | 1:01.18 | 2:06.27 | 2:06.27 | ||||||
Thor Andersen | 1992 | 58.12 | 2:02.40 | 4:08.67 | ||||||
Nicklas Plum Toft | 1993 | 1:02.10 | 2:09.14 | 6:17.81 | ||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 1:00.68 | 2:07.06 | 8:24.87 | ||||||
12 | Sto95 Drenge | 0 | 1 | 8:52.73 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Kasper Holm Morsø | 1993 | 1:02.04 | 2:08.51 | 2:08.51 | ||||||
Erik Posselt Gunnersen | 1994 | 1:06.57 | 2:17.52 | 4:26.03 | ||||||
Morten Søndergaard | 1993 | 1:03.13 | 2:10.77 | 6:36.80 | ||||||
Victor Bøg | 1994 | 1:05.34 | 2:15.93 | 8:52.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Ns | 1994 | 13 | 2:02.72 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Katrine Baht-Hagen | 1994 | 34.80 | 1:05.40 | |||||||
Julie Schmidt | 1995 | 30.26 | 1:35.66 | |||||||
Pernille Blume | 1994 | 27.06 | 2:02.72 | |||||||
2 | Aalborg Piger | 0 | 11 | 2:06.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 30.05 | 30.05 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 36.73 | 1:06.78 | |||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 30.60 | 1:37.38 | |||||||
Sofie Ramsgaard | 1995 | 29.57 | 2:06.95 | |||||||
3 | Vat Piger | 0 | 10 | 2:07.56 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 32.55 | 32.55 | |||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 36.00 | 1:08.55 | |||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 30.58 | 1:39.13 | |||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 28.43 | 2:07.56 | |||||||
4 | Køge Piger | 1994 | 9 | 2:08.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 31.98 | 31.98 | |||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 37.30 | 1:09.28 | |||||||
Christina Munkholm | 1996 | 29.65 | 1:38.93 | |||||||
Celine Bang | 1994 | 29.17 | 2:08.10 | |||||||
5 | Girlz Lyngby | 0 | 8 | 2:09.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Regitze Svensson | 1995 | 37.28 | 1:08.81 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 31.49 | 1:40.30 | |||||||
Nanna Jensen | 1995 | 29.21 | 2:09.51 | |||||||
6 | Westswim | 0 | 7 | 2:09.85 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 34.84 | 34.84 | |||||||
Rikke Nissen | 1994 | 35.92 | 1:10.76 | |||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 30.83 | 1:41.59 | |||||||
Tenna Holm | 1995 | 28.26 | 2:09.85 | |||||||
7 | Sto95 Piger | 0 | 6 | 2:10.31 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Line Gregersen | 1994 | 30.79 | 30.79 | |||||||
Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 37.60 | 1:08.39 | |||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 31.36 | 1:39.75 | |||||||
Hanne Welinder | 1995 | 30.56 | 2:10.31 | |||||||
8 | Hovedstaden Piger | 1994 | 5 | 2:12.60 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Isabel Brylow | 1994 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Johanna Holmen | 1995 | 38.60 | 1:13.32 | |||||||
Emma Aabroe | 1994 | 30.07 | 1:43.39 | |||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 29.21 | 2:12.60 | |||||||
9 | Gsc Piger | 1994 | 4 | 2:12.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 33.31 | 33.31 | |||||||
Sif Szetu | 1994 | 37.68 | 1:10.99 | |||||||
Katrine Petersen | 1994 | 32.20 | 1:43.19 | |||||||
Malene Lind Larsen | 1994 | 29.74 | 2:12.93 | |||||||
10 | Kvik Damer 1 | 1994 | 3 | 2:14.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Cecilie Christiansen | 1995 | 33.81 | 33.81 | |||||||
Karina M Nielsen | 1995 | 38.82 | 1:12.63 | |||||||
Martine Bender | 1994 | 32.60 | 1:45.23 | |||||||
Denise Nartey | 1995 | 29.59 | 2:14.82 | |||||||
11 | Gti Piger | 0 | 2 | 2:18.04 | ||||||
GTI | ||||||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Pernille Vegge | 1995 | 40.86 | 1:15.69 | |||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 32.90 | 1:48.59 | |||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 29.45 | 2:18.04 | |||||||
12 | Herning Killerwhales | 0 | 1 | 2:21.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Christensen | 1995 | 39.03 | 39.03 | |||||||
Emma Ø. Nielsen | 1995 | 39.01 | 1:18.04 | |||||||
Iben Rohde | 1994 | 32.21 | 1:50.25 | |||||||
Pernille Nielsen | 1995 | 31.40 | 2:21.65 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vat Drenge | 0 | 13 | 1:46.86 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 26.68 | 26.68 | |||||||
Morten Klarskov | 1992 | 29.01 | 55.69 | |||||||
Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 25.84 | 1:21.53 | |||||||
Morten Møller Jensen | 1992 | 25.33 | 1:46.86 | |||||||
2 | Westswim | 0 | 11 | 1:50.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Eden Turin | 1994 | 31.71 | 31.71 | |||||||
Frans Johannessen | 1992 | 28.87 | 1:00.58 | |||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 24.98 | 1:25.56 | |||||||
Martin Pedersen | 1992 | 24.96 | 1:50.52 | |||||||
3 | Kvik Herrer 1 | 1992 | 10 | 1:51.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Emil Sainis | 1992 | 29.86 | 58.03 | |||||||
Troels Johansson | 1992 | 27.09 | 1:25.12 | |||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 25.94 | 1:51.06 | |||||||
4 | Gti Drenge | 0 | 9 | 1:51.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 29.62 | 29.62 | |||||||
Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 30.25 | 59.87 | |||||||
Teiz Mølgaard | 1992 | 26.51 | 1:26.38 | |||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 25.05 | 1:51.43 | |||||||
5 | Køge Drenge | 1992 | 8 | 1:52.36 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Christensen | 1992 | 28.41 | 28.41 | |||||||
Lars Merl | 1993 | 30.94 | 59.35 | |||||||
Christian Paaske | 1992 | 26.86 | 1:26.21 | |||||||
Christian M. Rosenstrøm | 1992 | 26.15 | 1:52.36 | |||||||
6 | Boyz Lyngby | 0 | 7 | 1:53.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 30.69 | 1:00.28 | |||||||
Tom Døi | 1993 | 27.90 | 1:28.18 | |||||||
Frederik Jarfelt | 1992 | 25.41 | 1:53.59 | |||||||
7 | Sigma Ns | 1992 | 6 | 1:54.12 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 27.15 | 27.15 | |||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 31.79 | 58.94 | |||||||
Kasper Holkjær | 1993 | 28.91 | 1:27.85 | |||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 26.27 | 1:54.12 | |||||||
8 | Aalborg Drenge | 0 | 5 | 1:54.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Søren Lund Lorenzen | 1992 | 30.94 | 30.94 | |||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 32.05 | 1:02.99 | |||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 26.33 | 1:29.32 | |||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 25.36 | 1:54.68 | |||||||
9 | Herning Killerwhaels | 0 | 4 | 1:57.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Frans Bastrup | 1992 | 31.25 | 31.25 | |||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 33.37 | 1:04.62 | |||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 26.57 | 1:31.19 | |||||||
Benjamin Schlie | 1992 | 25.93 | 1:57.12 | |||||||
10 | Hovedstaden Drenge | 1992 | 3 | 1:57.25 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Magnus H. Sundgreen | 1992 | 31.84 | 1:01.71 | |||||||
Martin Collignon | 1992 | 28.56 | 1:30.27 | |||||||
Jonathan Willems | 1993 | 26.98 | 1:57.25 | |||||||
11 | Gsc Drenge | 1992 | 2 | 1:57.78 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Mathias Hvid | 1994 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 32.21 | 1:02.83 | |||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 28.62 | 1:31.45 | |||||||
Nicklas Plum Toft | 1993 | 26.33 | 1:57.78 | |||||||
12 | Sto95 Drenge | 0 | 1 | 2:01.07 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Lars Wermuth | 1993 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Nichlas Malling Pedersen | 1993 | 34.54 | 1:04.08 | |||||||
Morten Søndergaard | 1993 | 28.36 | 1:32.44 | |||||||
Victor Bøg | 1994 | 28.63 | 2:01.07 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Eskildsen | 1995 | 13 | 1:14.30 | 2:30.06 | 3:58.98 | 5:07.37 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 11 | 1:10.24 | 2:26.42 | 3:58.40 | 5:11.94 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
3 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 10 | 1:10.94 | 2:30.37 | 4:00.56 | 5:13.22 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 9 | 1:15.17 | 2:32.77 | 4:05.57 | 5:17.11 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
5 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 8 | 1:15.96 | 2:38.43 | 4:09.99 | 5:19.87 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
6 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 7 | 1:12.61 | 2:33.17 | 4:06.60 | 5:20.99 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
7 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 6 | 1:16.72 | 2:39.60 | 4:12.48 | 5:26.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Christiansen | 1995 | 5 | 1:16.04 | 2:37.52 | 4:14.35 | 5:29.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Katrine Petersen | 1994 | 4 | 1:14.47 | 2:44.72 | 4:17.01 | 5:33.04 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Mette Klint Axelsen | 1994 | 3 | 1:18.09 | 2:45.83 | 4:25.33 | 5:43.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Diana Madsen | 1996 | 2 | 1:22.03 | 2:46.52 | 4:27.43 | 5:43.79 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Sisse Sørensen | 1996 | 1 | 1:22.71 | 2:53.31 | 4:30.82 | 5:53.97 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Klarskov | 1992 | 13 | 1:00.69 | 2:11.42 | 3:25.33 | 4:27.14 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
2 | Andreas Mouritsen | 1992 | 11 | 1:02.02 | 2:15.58 | 3:33.92 | 4:36.53 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Christian Paaske | 1992 | 10 | 1:03.94 | 2:16.31 | 3:36.46 | 4:41.29 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Sainis | 1992 | 9 | 1:03.69 | 2:18.92 | 3:37.38 | 4:44.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Lars Wermuth | 1993 | 8 | 1:05.94 | 2:18.83 | 3:43.17 | 4:45.88 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
6 | Sebastian Tracey | 1993 | 7 | 1:07.46 | 2:21.88 | 3:43.60 | 4:49.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin G. Hansen | 1992 | 6 | 1:06.71 | 3:04.64 | 4:19.84 | 4:52.43 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 5 | 1:05.30 | 2:18.98 | 3:45.44 | 4:52.90 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
9 | Thor Andersen | 1992 | 4 | 1:08.35 | 2:22.64 | 3:48.71 | 4:54.24 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Bjarke Schäfer | 1993 | 3 | 1:08.84 | 2:26.62 | 3:51.60 | 5:01.47 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
11 | Eden Turin | 1994 | 2 | 1:11.60 | 2:27.71 | 4:01.42 | 5:12.67 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 1 | 1:11.43 | 2:31.52 | 4:00.52 | 5:15.36 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Blume | 1994 | 13 | 28.10 | 57.90 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 11 | 28.00 | 58.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Monique Johansen | 1994 | 10 | 29.00 | 1:00.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Line Gregersen | 1994 | 9 | 29.20 | 1:00.11 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
5 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 8 | 29.38 | 1:00.55 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
6 | Tenna Holm | 1995 | 7 | 30.17 | 1:01.67 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 6 | 30.12 | 1:02.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 5 | 30.15 | 1:02.80 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johanne Appelsø | 1994 | 4 | 30.63 | 1:02.95 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 3 | 30.31 | 1:03.87 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
11 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 2 | 32.06 | 1:06.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Pernille Nielsen | 1995 | 1 | 32.72 | 1:07.17 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 13 | 25.90 | 53.76 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 11 | 25.88 | 53.90 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Thomas Steenberg | 1994 | 10 | 26.00 | 54.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Schiellerup | 1993 | 9 | 26.39 | 54.29 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
5 | Frederik Christensen | 1992 | 8 | 26.45 | 54.73 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thor Andersen | 1992 | 7 | 26.59 | 55.08 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Morten Møller Jensen | 1992 | 6 | 26.08 | 55.43 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
8 | Tonni Kristensen | 1992 | 5 | 26.60 | 55.56 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 4 | 26.73 | 55.95 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
10 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 3 | 26.90 | 56.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 2 | 27.73 | 56.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Kasper Holm Morsø | 1993 | 1 | 26.87 | 56.89 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | 13 | 36.04 | 1:15.82 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Simone Friis Hansen | 1995 | 11 | 36.50 | 1:15.96 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Nissen | 1994 | 10 | 37.18 | 1:19.26 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 9 | 38.23 | 1:20.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Regitze Svensson | 1995 | 8 | 37.39 | 1:20.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Munkholm | 1996 | 7 | 38.65 | 1:20.95 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Brahtz | 1995 | 6 | 38.15 | 1:21.32 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
8 | Sif Szetu | 1994 | 5 | 39.05 | 1:22.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Johanna Holmen | 1995 | 4 | 40.05 | 1:23.89 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
10 | Ditte Elschner | 1995 | 3 | 39.13 | 1:24.41 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
11 | Karina M Nielsen | 1995 | 2 | 40.07 | 1:26.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Emilie Beckmann | 1997 | 1 | 43.83 | 1:33.58 | |||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 13 | 30.30 | 1:04.74 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emil Sainis | 1992 | 11 | 31.30 | 1:05.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 10 | 31.09 | 1:06.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 9 | 31.17 | 1:06.31 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Lars Merl | 1993 | 8 | 32.47 | 1:08.39 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren Jungersen | 1993 | 7 | 33.02 | 1:09.38 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
7 | Jonas Olczyk | 1994 | 6 | 33.05 | 1:10.61 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
8 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 5 | 33.01 | 1:11.27 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Magnus H. Sundgreen | 1992 | 4 | 33.87 | 1:14.06 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
10 | Frans Bastrup | 1992 | 3 | 34.89 | 1:14.78 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Larsen | 1994 | 2 | 34.80 | 1:14.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nichlas Malling Pedersen | 1993 | 1 | 34.86 | 1:15.58 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 31, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 13 | 1:02.08 | 2:06.74 | 3:12.01 | 4:18.16 | 8:39.88 | ||
SIGMA Nordsjælland | 5:23.91 | 6:30.21 | 7:35.84 | |||||||
2 | Kia Hansen | 1995 | 11 | 1:04.73 | 2:13.68 | 3:23.41 | 4:33.20 | 9:09.56 | ||
Køge Svømmeklub | 5:42.76 | 6:52.24 | 8:01.65 | |||||||
3 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 10 | 1:05.67 | 2:15.29 | 3:25.45 | 4:35.65 | 9:14.09 | ||
Swim Team Hovedstaden | 5:45.40 | 6:55.37 | 8:05.36 | |||||||
4 | Pernille Moth | 1994 | 9 | 1:06.34 | 2:16.67 | 3:27.42 | 4:37.54 | 9:18.27 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:47.66 | 6:58.71 | 8:09.65 | |||||||
5 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 8 | 1:06.32 | 2:16.69 | 3:27.27 | 4:38.19 | 9:25.37 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | 5:49.76 | 7:02.19 | 8:14.37 | |||||||
6 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 7 | 1:06.99 | 2:19.01 | 3:31.40 | 4:43.60 | 9:29.97 | ||
Vestegnens Aqua Team | 5:55.83 | 7:07.84 | 8:19.79 | |||||||
7 | Siri Wiecker | 1994 | 6 | 1:08.13 | 2:19.42 | 3:31.29 | 4:43.37 | 9:30.98 | ||
West Swim Esbjerg | 5:56.37 | 7:09.06 | 8:21.41 | |||||||
8 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 5 | 1:08.54 | 2:20.60 | 3:34.08 | 4:47.60 | 9:39.17 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 6:00.88 | 7:14.20 | 8:28.04 | |||||||
9 | Cecilie Villadsen | 1995 | 4 | 1:08.71 | 2:22.19 | 3:36.41 | 4:49.59 | 9:39.44 | ||
Swim Team Odense 95 | 6:02.75 | 7:16.30 | 8:29.19 | |||||||
10 | Iben Rohde | 1994 | 3 | 1:09.48 | 2:23.83 | 3:39.00 | 4:54.16 | 9:55.16 | ||
Herning Svømmeklub | 6:09.01 | 7:24.62 | 8:40.18 | |||||||
11 | Nanna Jensen | 1995 | 2 | 2:26.11 | 3:42.58 | 4:58.96 | 6:15.02 | 9:57.62 | ||
Lyngby Svømmeklub | 9:57.62 | |||||||||
12 | Pernille Vegge | 1995 | 1 | 1:09.95 | 2:24.34 | 3:39.74 | 4:55.88 | 10:00.32 | ||
GTI | 6:12.71 | 7:29.41 | 8:45.87 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 32, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 13 | 59.25 | 2:02.26 | 3:06.88 | 4:11.79 | 8:25.12 | ||
Vestegnens Aqua Team | 5:16.04 | 6:20.84 | 7:24.34 | |||||||
2 | Magnus Mouritsen | 1992 | 11 | 59.53 | 2:03.77 | 3:08.07 | 4:12.34 | 8:29.34 | ||
GTI | 5:17.02 | 6:21.53 | 7:25.52 | |||||||
3 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 10 | 1:02.35 | 2:08.80 | 3:13.55 | 4:18.40 | 8:40.50 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:23.44 | 6:29.64 | 7:35.73 | |||||||
4 | Christian Paaske | 1992 | 9 | 1:02.42 | 2:08.80 | 3:14.91 | 4:21.09 | 8:44.17 | ||
Køge Svømmeklub | 5:27.32 | 6:33.64 | 7:40.27 | |||||||
5 | Kasper Holkjær | 1993 | 8 | 1:02.96 | 2:09.28 | 3:15.29 | 4:20.52 | 8:45.24 | ||
SIGMA Nordsjælland | 5:26.46 | 6:33.04 | 7:39.90 | |||||||
6 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 7 | 1:02.88 | 2:09.38 | 3:16.62 | 4:24.09 | 8:55.73 | ||
Herning Svømmeklub | 5:32.33 | 6:40.28 | 7:48.86 | |||||||
7 | Martin Pedersen | 1992 | 6 | 1:03.81 | 2:11.40 | 3:19.42 | 4:27.59 | 8:57.46 | ||
West Swim Esbjerg | 5:35.55 | 6:43.65 | 7:51.78 | |||||||
8 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 5 | 1:03.16 | 2:10.04 | 3:17.20 | 4:24.95 | 8:57.65 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:33.80 | 6:42.82 | 7:51.25 | |||||||
9 | Jonathan Willems | 1993 | 4 | 1:02.22 | 2:09.42 | 3:18.00 | 4:27.36 | 9:04.13 | ||
Swim Team Hovedstaden | 5:37.05 | 6:47.05 | 7:55.93 | |||||||
10 | Erik Posselt Gunnersen | 1994 | 3 | 1:05.86 | 2:16.33 | 3:27.38 | 4:39.13 | 9:24.86 | ||
Swim Team Odense 95 | 5:51.14 | 7:03.33 | 8:14.82 | |||||||
11 | Christian Nørregaard | 1993 | 2 | 1:05.11 | 2:17.05 | 3:28.41 | 4:39.70 | 9:29.09 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | 5:52.03 | 7:04.24 | 8:17.83 | |||||||
12 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 1 | 1:03.33 | 2:14.45 | 3:26.66 | 4:39.46 | 9:30.41 | ||
Lyngby Svømmeklub | 5:52.62 | 7:06.57 | 8:21.51 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 13 | 34.06 | 1:11.04 | 1:47.91 | 2:23.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Gregersen | 1994 | 11 | 33.59 | 1:09.80 | 1:46.94 | 2:23.47 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
3 | Annelouise Dolleris | 1995 | 10 | 34.09 | 1:11.21 | 1:48.06 | 2:23.70 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
4 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 9 | 33.81 | 1:10.25 | 1:47.31 | 2:23.95 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 8 | 34.02 | 1:10.56 | 1:48.09 | 2:24.86 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
6 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 7 | 35.28 | 1:12.84 | 1:50.58 | 2:27.77 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
7 | Celine Bang | 1994 | 6 | 35.52 | 1:14.06 | 1:53.82 | 2:33.92 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Christiansen | 1995 | 5 | 35.00 | 1:13.79 | 1:54.44 | 2:35.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 4 | 37.26 | 1:16.33 | 1:57.27 | 2:37.21 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Henriette Stuhr | 1996 | 3 | 37.70 | 1:18.24 | 1:59.97 | 2:41.02 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 2 | 38.13 | 1:19.86 | 2:02.36 | 2:44.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Christensen | 1995 | 1 | 40.48 | 1:25.42 | 2:11.08 | 2:56.05 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 13 | 29.14 | 1:00.90 | 1:33.42 | 2:05.28 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | 11 | 29.65 | 1:01.63 | 1:34.28 | 2:06.76 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
3 | Frederik Christensen | 1992 | 10 | 29.77 | 1:02.05 | 1:35.06 | 2:07.65 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 9 | 30.61 | 1:03.76 | 1:38.74 | 2:12.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Mathias Hansen | 1993 | 8 | 31.10 | 1:05.93 | 1:41.07 | 2:14.61 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Madsen | 1993 | 7 | 30.99 | 1:06.50 | 1:42.47 | 2:18.00 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
7 | Mathias Hvid | 1994 | 6 | 32.88 | 1:08.52 | 1:44.37 | 2:18.68 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Kasper Holm Morsø | 1993 | 5 | 32.15 | 1:07.47 | 1:43.60 | 2:19.38 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
9 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 4 | 31.69 | 1:07.85 | 1:45.05 | 2:20.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 3 | 33.22 | 1:09.10 | 1:45.58 | 2:21.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Eden Turin | 1994 | 2 | 34.11 | 1:10.62 | 1:47.43 | 2:23.14 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Nicolai Thomsen | 1994 | 1 | 35.24 | 1:12.35 | 1:50.67 | 2:28.23 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 35, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 13 | 30.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | 11 | 30.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 10 | 30.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Høgskilde | 1996 | 9 | 31.06 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
5 | Emma Aabroe | 1994 | 8 | 31.12 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
6 | Julie Schmidt | 1995 | 7 | 31.27 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
7 | Sidse Kehlet | 1996 | 6 | 31.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Iben Rohde | 1994 | 5 | 31.54 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 4 | 32.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Petersen | 1994 | 3 | 32.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Pernille Christiansen | 1995 | 2 | 32.70 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Astrid Koch | 1994 | 1 | 33.26 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 36, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 13 | 25.39 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 11 | 26.05 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
3 | Tonni Kristensen | 1992 | 10 | 26.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 9 | 26.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Teiz Mølgaard | 1992 | 8 | 26.92 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Troels Johansson | 1992 | 7 | 27.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 6 | 27.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 5 | 27.93 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
9 | Tom Døi | 1993 | 4 | 28.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lars Merl | 1993 | 3 | 28.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Gustafsson | 1993 | 2 | 28.70 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
12 | Morten Søndergaard | 1993 | 1 | 29.14 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kia Hansen | 1995 | 13 | 28.94 | 1:00.71 | 1:33.38 | 2:05.56 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Blume | 1994 | 11 | 29.54 | 1:01.39 | 1:33.65 | 2:05.81 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
3 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 10 | 30.41 | 1:02.54 | 1:35.25 | 2:07.84 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
4 | Monique Johansen | 1994 | 9 | 29.57 | 1:01.32 | 1:34.21 | 2:08.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Pernille Moth | 1994 | 8 | 30.35 | 1:02.76 | 1:36.10 | 2:08.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Siri Wiecker | 1994 | 7 | 30.86 | 1:04.39 | 1:38.55 | 2:11.73 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 6 | 30.51 | 1:03.36 | 1:38.38 | 2:13.82 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 5 | 31.26 | 1:04.99 | 1:39.51 | 2:14.25 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 4 | 30.85 | 1:04.82 | 1:39.52 | 2:14.61 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
10 | Cecilie Villadsen | 1995 | 3 | 31.19 | 1:06.36 | 1:42.62 | 2:17.81 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
11 | Nanna Jensen | 1995 | 2 | 32.48 | 1:08.21 | 1:44.80 | 2:20.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Pernille Nielsen | 1995 | 1 | 33.71 | 1:11.83 | 1:51.61 | 2:29.62 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 38, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 13 | 27.23 | 55.94 | 1:25.22 | 1:53.45 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
2 | Thor Andersen | 1992 | 11 | 27.35 | 57.49 | 1:28.38 | 1:58.59 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 10 | 28.08 | 58.45 | 1:28.78 | 1:58.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Paaske | 1992 | 9 | 27.99 | 58.54 | 1:29.20 | 1:58.69 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Mouritsen | 1992 | 8 | 27.76 | 57.67 | 1:28.43 | 1:58.97 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Lars Wermuth | 1993 | 7 | 27.78 | 58.45 | 1:30.07 | 2:00.63 | |||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
7 | Frederik Jarfelt | 1992 | 6 | 28.43 | 58.98 | 1:30.21 | 2:00.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Pedersen | 1992 | 5 | 28.03 | 59.10 | 1:30.95 | 2:01.07 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 4 | 27.49 | 58.41 | 1:30.28 | 2:02.28 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
10 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 3 | 28.81 | 59.90 | 1:31.55 | 2:03.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 2 | 29.04 | 1:00.58 | 1:32.96 | 2:04.67 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kasper Holkjær | 1993 | 1 | 29.28 | 1:01.09 | 1:33.30 | 2:05.09 | |||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 39, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | 13 | 35.60 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Simone Friis Hansen | 1995 | 11 | 35.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Nissen | 1994 | 10 | 36.42 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Katrine Brahtz | 1995 | 9 | 36.50 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
5 | Regitze Svensson | 1995 | 8 | 36.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 7 | 37.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 6 | 37.97 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
8 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 5 | 38.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sif Szetu | 1994 | 4 | 38.53 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Karina M Nielsen | 1995 | 3 | 39.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Johanna Holmen | 1995 | 2 | 39.28 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
12 | Pernille Vegge | 1995 | 1 | 41.28 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 40, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 13 | 29.88 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 11 | 30.38 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 10 | 30.51 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
4 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 9 | 30.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Lyng | 1992 | 8 | 31.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Jonas Olczyk | 1994 | 7 | 31.94 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
7 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 6 | 32.70 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Magnus H. Sundgreen | 1992 | 5 | 32.86 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
9 | Christian Warm | 1992 | 4 | 32.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Larsen | 1994 | 3 | 33.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frans Bastrup | 1992 | 2 | 33.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nichlas Malling Pedersen | 1993 | 1 | 34.99 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 41, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 13 | 30.40 | 1:04.84 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
2 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 11 | 30.79 | 1:06.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Eskildsen | 1995 | 10 | 32.37 | 1:09.76 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 9 | 32.16 | 1:10.16 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
5 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 8 | 34.23 | 1:11.84 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
6 | Sidse Kehlet | 1996 | 7 | 33.11 | 1:11.95 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 6 | 34.48 | 1:12.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 5 | 34.79 | 1:12.56 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
9 | Amalie Hansen | 1995 | 4 | 34.59 | 1:13.62 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Cecilie Christiansen | 1995 | 3 | 33.97 | 1:14.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Sisse Sørensen | 1996 | 2 | 36.60 | 1:17.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Pernille Christiansen | 1995 | 1 | 35.26 | 1:17.45 | |||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 42, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Klarskov | 1992 | 13 | 26.03 | 56.30 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
2 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 11 | 28.98 | 1:00.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 10 | 27.82 | 1:01.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Andreas Mouritsen | 1992 | 9 | 29.12 | 1:03.04 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Sebastian Tracey | 1993 | 8 | 29.94 | 1:03.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Merl | 1993 | 7 | 31.35 | 1:05.10 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Collignon | 1992 | 6 | 30.70 | 1:05.45 | |||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
8 | Mathias Hansen | 1993 | 5 | 29.51 | 1:05.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Hvid | 1994 | 4 | 30.42 | 1:06.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Bjarke Schäfer | 1993 | 3 | 31.55 | 1:07.29 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
11 | Morten L. Pedersen | 1995 | 2 | 31.37 | 1:07.86 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Nichlas Malling Pedersen | 1993 | 1 | 32.31 | 1:08.80 | |||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 43, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Ns | 1994 | 13 | 4:06.28 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 30.22 | 1:02.81 | 1:02.81 | ||||||
Katrine Baht-Hagen | 1994 | 29.82 | 1:01.78 | 2:04.59 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 30.50 | 1:03.87 | 3:08.46 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 28.05 | 57.82 | 4:06.28 | ||||||
2 | Kvik Damer 1 | 1994 | 11 | 4:06.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Monique Johansen | 1994 | 28.72 | 59.52 | 59.52 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 28.84 | 59.92 | 1:59.44 | ||||||
Martine Bender | 1994 | 29.67 | 1:03.11 | 3:02.55 | ||||||
Denise Nartey | 1995 | 29.95 | 1:03.90 | 4:06.45 | ||||||
3 | Vat Piger | 0 | 10 | 4:08.40 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 29.22 | 1:00.27 | 1:00.27 | ||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 29.83 | 1:02.09 | 2:02.36 | ||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 29.98 | 1:02.29 | 3:04.65 | ||||||
Madeline Lou | 1995 | 31.07 | 1:03.75 | 4:08.40 | ||||||
4 | Aalborg Piger | 0 | 9 | 4:10.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Pernille Moth | 1994 | 29.58 | 1:01.17 | 1:01.17 | ||||||
Sofie Ramsgaard | 1995 | 30.78 | 1:04.77 | 2:05.94 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 31.08 | 1:04.77 | 3:10.71 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 28.42 | 59.86 | 4:10.57 | ||||||
5 | Hovedstaden Piger | 1994 | 8 | 4:12.45 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 29.84 | 1:01.93 | 1:01.93 | ||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 30.13 | 1:03.66 | 2:05.59 | ||||||
Isabel Brylow | 1994 | 30.39 | 1:04.54 | 3:10.13 | ||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 29.80 | 1:02.32 | 4:12.45 | ||||||
6 | Westswim | 0 | 7 | 4:13.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Tenna Holm | 1995 | 29.72 | 1:02.19 | 1:02.19 | ||||||
Siri Wiecker | 1994 | 30.52 | 1:02.82 | 2:05.01 | ||||||
Iben Nielsen | 1994 | 30.88 | 1:04.57 | 3:09.58 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 30.28 | 1:04.38 | 4:13.96 | ||||||
7 | Girlz Lyngby | 0 | 6 | 4:16.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 28.04 | 58.87 | 58.87 | ||||||
Sophie Nordkild | 1994 | 31.78 | 1:07.74 | 2:06.61 | ||||||
Regitze Svensson | 1995 | 29.47 | 1:04.59 | 3:11.20 | ||||||
Nanna Jensen | 1995 | 31.21 | 1:05.30 | 4:16.50 | ||||||
8 | Gti Piger | 0 | 5 | 4:16.92 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 31.12 | 1:06.07 | 1:06.07 | ||||||
Johanne Appelsø | 1994 | 30.10 | 1:02.97 | 2:09.04 | ||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 31.56 | 1:06.19 | 3:15.23 | ||||||
Dominyka Skarbaliute | 1994 | 29.64 | 1:01.69 | 4:16.92 | ||||||
9 | Sto95 Piger | 0 | 4 | 4:17.10 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 31.08 | 1:04.22 | 1:04.22 | ||||||
Line Gregersen | 1994 | 29.22 | 1:00.81 | 2:05.03 | ||||||
Hanne Welinder | 1995 | 33.16 | 1:09.07 | 3:14.10 | ||||||
Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 30.85 | 1:03.00 | 4:17.10 | ||||||
10 | Gsc Piger | 1994 | 3 | 4:18.68 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 30.31 | 1:03.40 | 1:03.40 | ||||||
Malene Lind Larsen | 1994 | 30.53 | 1:05.77 | 2:09.17 | ||||||
Amalie Hansen | 1995 | 31.02 | 1:04.02 | 3:13.19 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 30.67 | 1:05.49 | 4:18.68 | ||||||
11 | Herning Killerwhales | 0 | 2 | 4:33.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 30.89 | 1:03.85 | 1:03.85 | ||||||
Pernille Nielsen | 1995 | 35.96 | 1:12.29 | 2:16.14 | ||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 33.12 | 1:09.44 | 3:25.58 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 32.13 | 1:08.02 | 4:33.60 | ||||||
- | Køge Piger | 1994 | DSQ | forkert svømmer | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christina Munkholm | 1996 | 29.74 | 1:01.49 | 1:01.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold, Årgang Finale | Udskriftsdato | 14 december 2008 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VAT |
Løb 44, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vat Drenge | 0 | 13 | 3:32.65 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 26.07 | 54.09 | 54.09 | ||||||
Morten Møller Jensen | 1992 | 26.60 | 55.74 | 1:49.83 | ||||||
Morten Klarskov | 1992 | 25.21 | 51.78 | 2:41.61 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 24.31 | 51.04 | 3:32.65 | ||||||
2 | Westswim | 0 | 11 | 3:37.53 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Frans Johannessen | 1992 | 25.34 | 52.38 | 52.38 | ||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 25.30 | 53.53 | 1:45.91 | ||||||
Martin Pedersen | 1992 | 26.05 | 54.75 | 2:40.66 | ||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 26.99 | 56.87 | 3:37.53 | ||||||
3 | Boyz Lyngby | 0 | 10 | 3:40.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Jarfelt | 1992 | 27.43 | 56.66 | 56.66 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 26.24 | 55.39 | 1:52.05 | ||||||
Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 26.11 | 54.35 | 2:46.40 | ||||||
Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 25.79 | 53.89 | 3:40.29 | ||||||
4 | Aalborg Drenge | 0 | 9 | 3:42.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Skinnerup | 1993 | 27.51 | 57.12 | 57.12 | ||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 26.45 | 55.44 | 1:52.56 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 26.72 | 55.03 | 2:47.59 | ||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 26.20 | 54.84 | 3:42.43 | ||||||
5 | Sigma Ns | 1992 | 8 | 3:44.35 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 25.97 | 54.02 | 54.02 | ||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 27.49 | 57.97 | 1:51.99 | ||||||
Casper S. Korch | 1994 | 27.19 | 57.41 | 2:49.40 | ||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 26.03 | 54.95 | 3:44.35 | ||||||
6 | Gti Drenge | 0 | 7 | 3:44.56 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oliver Grodt | 1994 | 27.81 | 58.18 | 58.18 | ||||||
Teiz Mølgaard | 1992 | 26.70 | 56.26 | 1:54.44 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 26.64 | 55.84 | 2:50.28 | ||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 25.90 | 54.28 | 3:44.56 | ||||||
7 | Kvik Herrer 1 | 1992 | 6 | 3:45.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Emil Sainis | 1992 | 27.07 | 56.85 | 56.85 | ||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 26.15 | 53.80 | 1:50.65 | ||||||
Mads Lyng | 1992 | 27.52 | 57.30 | 2:47.95 | ||||||
Troels Johansson | 1992 | 26.86 | 57.25 | 3:45.20 | ||||||
8 | Køge Drenge | 1992 | 5 | 3:46.00 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christian Warm | 1992 | 27.17 | 56.42 | 56.42 | ||||||
Frederik Christensen | 1992 | 26.45 | 55.75 | 1:52.17 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 26.47 | 56.03 | 2:48.20 | ||||||
Morten Suhr | 1993 | 27.16 | 57.80 | 3:46.00 | ||||||
9 | Gsc Drenge | 1992 | 4 | 3:46.87 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Thor Andersen | 1992 | 26.76 | 55.47 | 55.47 | ||||||
Nicklas Plum Toft | 1993 | 27.69 | 58.40 | 1:53.87 | ||||||
Mathias Hvid | 1994 | 27.79 | 57.89 | 2:51.76 | ||||||
Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 26.02 | 55.11 | 3:46.87 | ||||||
10 | Sto95 Drenge | 0 | 3 | 3:52.93 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Lars Wermuth | 1993 | 27.39 | 56.42 | 56.42 | ||||||
Kasper Holm Morsø | 1993 | 27.52 | 57.96 | 1:54.38 | ||||||
Morten Søndergaard | 1993 | 28.00 | 58.97 | 2:53.35 | ||||||
Nichlas Malling Pedersen | 1993 | 28.30 | 59.58 | 3:52.93 | ||||||
11 | Hovedstaden Drenge | 1992 | 2 | 3:55.24 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 28.93 | 1:02.37 | 1:02.37 | ||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 26.60 | 56.97 | 1:59.34 | ||||||
Jonathan Willems | 1993 | 28.83 | 59.87 | 2:59.21 | ||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 26.69 | 56.03 | 3:55.24 | ||||||
12 | Herning Killerwhaels | 0 | 1 | 3:55.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Benjamin Schlie | 1992 | 27.41 | 58.02 | 58.02 | ||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 27.61 | 58.04 | 1:56.06 | ||||||
Mathias Hansen | 1993 | 28.16 | 1:00.11 | 2:56.17 | ||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 28.78 | 59.59 | 3:55.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |