Resultat för Lödde Cup 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:12 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Team Sportia center Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Johansson | 1991 | Simklubben Hajen | 28.91 | 1:01.80 | |||||
2 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.21 | 1:11.04 | |||||
3 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.20 | 1:13.73 | |||||
4 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 34.74 | 1:14.75 | |||||
5 | Sofia Christerson | 1999 | Simklubben Hajen | 35.39 | 1:18.12 | |||||
6 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 36.71 | 1:18.31 | |||||
7 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.50 | 1:19.46 | |||||
8 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.24 | 1:24.67 | |||||
9 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 39.49 | 1:28.79 | |||||
10 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 44.94 | 1:36.01 | |||||
11 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 45.43 | 1:38.48 | |||||
12 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 46.59 | 1:45.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:12 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ICA Maxi Stormarknad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 27.74 | 1:00.75 | |||||
2 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 29.28 | 1:05.68 | |||||
3 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 30.70 | 1:06.90 | |||||
4 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 31.29 | 1:07.29 | |||||
5 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 32.17 | 1:08.60 | |||||
6 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.10 | 1:09.83 | |||||
7 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 32.89 | 1:10.02 | |||||
8 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.21 | 1:13.42 | |||||
9 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 33.63 | 1:17.22 | |||||
10 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 34.86 | 1:19.00 | |||||
11 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.77 | 1:25.12 | |||||
12 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 42.68 | 1:34.95 | |||||
13 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.06 | 1:36.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 3, 100m Fjärilsim Fl 14-15, Finaler |
Sponsor: KKB Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 33.58 | 1:12.54 | |||||
2 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 35.89 | 1:15.95 | |||||
3 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.47 | 1:15.98 | |||||
4 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 35.43 | 1:16.66 | |||||
5 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.36 | 1:24.67 | |||||
- | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Linnea&Basilika |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Johansson | 1991 | Simklubben Hajen | 30.27 | 1:03.86 | |||||
2 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 32.67 | 1:07.22 | |||||
3 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.83 | 1:11.06 | |||||
4 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.10 | 1:13.45 | |||||
5 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.45 | 1:16.25 | |||||
6 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 37.30 | 1:17.27 | |||||
7 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 38.12 | 1:18.04 | |||||
8 | Malin Svensson | 1999 | Simklubben Hajen | 38.29 | 1:18.28 | |||||
9 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 38.64 | 1:21.44 | |||||
10 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 40.27 | 1:21.70 | |||||
11 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 42.04 | 1:24.95 | |||||
12 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 41.02 | 1:25.63 | |||||
13 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 42.97 | 1:28.93 | |||||
14 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 43.19 | 1:30.84 | |||||
15 | Hanna Schulze | 2002 | Simklubben Sydsim | 44.71 | 1:32.09 | |||||
16 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 45.62 | 1:33.18 | |||||
17 | Natalie Israelsson | 2001 | Simsällskapet Iden | 45.80 | 1:34.00 | |||||
18 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 47.54 | 1:35.11 | |||||
19 | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | 47.43 | 1:35.68 | |||||
- | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:28 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Landgren of Sweden AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 28.32 | 57.80 | |||||
2 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 35.35 | 1:11.77 | |||||
3 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 35.22 | 1:13.48 | |||||
4 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 36.35 | 1:14.82 | |||||
5 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 37.41 | 1:16.07 | |||||
6 | Kevin Fransson | 1999 | Simklubben Spiggarna | 35.62 | 1:16.18 | |||||
7 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 36.69 | 1:16.21 | |||||
8 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 36.97 | 1:16.95 | |||||
9 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 37.78 | 1:18.49 | |||||
10 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.79 | 1:20.09 | |||||
11 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Sydsim | 39.68 | 1:21.69 | |||||
12 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 44.43 | 1:31.04 | |||||
13 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 45.27 | 1:31.64 | |||||
14 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 44.48 | 1:31.77 | |||||
15 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 48.13 | 1:37.60 | |||||
16 | Oliver Duggal | 2005 | Simklubben Sydsim | 49.23 | 1:42.69 | |||||
- | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 7, 100m Ryggsim Fl 14-15, Finaler |
Sponsor: JÅN Åkeri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.84 | 1:12.82 | |||||
2 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 37.64 | 1:13.95 | |||||
3 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 40.17 | 1:21.61 | |||||
4 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 39.66 | 1:22.12 | |||||
5 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 39.26 | 1:22.27 | |||||
6 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 39.21 | 1:22.33 | |||||
7 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 40.94 | 1:23.28 | |||||
8 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 43.57 | 1:27.73 | |||||
9 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.81 | 1:32.88 | |||||
- | Michelle Napierski | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 8, 100m Ryggsim Po 14-15, Finaler |
Sponsor: Apoteket Kronan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 34.60 | 1:10.36 | |||||
2 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 36.07 | 1:13.35 | |||||
3 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 35.39 | 1:13.93 | |||||
4 | Oliwer Budak | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.57 | 1:23.02 | |||||
5 | Kim Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 45.17 | 1:32.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Kävlinge Zoo |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 35.91 | 1:15.52 | |||||
2 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 35.44 | 1:16.22 | |||||
3 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 37.98 | 1:19.94 | |||||
4 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 40.93 | 1:25.50 | |||||
5 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.90 | 1:28.26 | |||||
6 | Sofia Christerson | 1999 | Simklubben Hajen | 43.25 | 1:31.74 | |||||
7 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 44.70 | 1:33.45 | |||||
8 | Isabella Johansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 45.79 | 1:34.16 | |||||
9 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.89 | 1:34.68 | |||||
10 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 46.70 | 1:36.15 | |||||
11 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 46.13 | 1:36.36 | |||||
12 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 47.79 | 1:40.45 | |||||
13 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 47.88 | 1:40.52 | |||||
14 | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | 49.03 | 1:44.05 | |||||
15 | Hanna Schulze | 2002 | Simklubben Sydsim | 50.50 | 1:45.50 | |||||
16 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 49.89 | 1:47.13 | |||||
17 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 54.39 | 1:51.25 | |||||
18 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 54.92 | 1:55.71 | |||||
19 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 56.59 | 1:57.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: HEAD swimming |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 36.86 | 1:20.11 | |||||
2 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 42.43 | 1:31.08 | |||||
3 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 46.16 | 1:37.47 | |||||
4 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 47.28 | 1:39.22 | |||||
5 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 48.09 | 1:39.87 | |||||
6 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 47.41 | 1:39.88 | |||||
7 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 51.66 | 1:49.79 | |||||
- | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Linnea&Basilika |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 31.02 | 1:05.32 | 1:40.36 | 2:14.92 | |||
2 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.03 | 1:06.90 | 1:43.35 | 2:18.40 | |||
3 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 31.22 | 1:07.25 | 1:44.80 | 2:22.08 | |||
4 | Malin Svensson | 1999 | Simklubben Hajen | 33.19 | 1:09.70 | 1:47.33 | 2:23.95 | |||
5 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 34.01 | 1:10.47 | 1:47.84 | 2:24.60 | |||
6 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.24 | 1:10.54 | 1:48.57 | 2:26.72 | |||
7 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 34.85 | 1:13.19 | 1:52.34 | 2:30.36 | |||
8 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.44 | 1:13.34 | 1:53.23 | 2:32.21 | |||
9 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 36.68 | 1:16.29 | 1:55.82 | 2:33.05 | |||
10 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.21 | 1:14.34 | 1:55.10 | 2:33.59 | |||
11 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.57 | 1:16.96 | 1:57.80 | 2:35.70 | |||
12 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 35.63 | 1:16.45 | 1:57.48 | 2:37.22 | |||
13 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 37.69 | 1:17.78 | 1:58.74 | 2:39.59 | |||
14 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 37.93 | 1:20.29 | 2:03.81 | 2:45.78 | |||
15 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 38.87 | 1:23.46 | 2:08.68 | 2:51.83 | |||
16 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.13 | 1:23.87 | 2:12.79 | 2:59.59 | |||
17 | Victoria Björnstedt | 2001 | Simklubben Spiggarna | 39.08 | 1:26.31 | 2:17.36 | 3:06.61 | |||
18 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 42.22 | 1:34.80 | 2:33.70 | 3:27.39 | |||
- | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Leif Ademar |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 30.90 | 1:04.38 | 1:38.43 | 2:11.55 | |||
2 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.21 | 1:03.82 | 1:38.74 | 2:13.55 | |||
3 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 30.83 | 1:04.86 | 1:40.86 | 2:15.24 | |||
4 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 31.62 | 1:07.66 | 1:44.33 | 2:18.98 | |||
5 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 32.02 | 1:07.92 | 1:44.52 | 2:19.84 | |||
6 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 32.73 | 1:09.68 | 1:48.22 | 2:26.12 | |||
7 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.33 | 1:18.84 | 2:03.11 | 2:44.52 | |||
8 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.33 | 1:21.02 | 2:06.68 | 2:49.92 | |||
9 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 39.39 | 1:24.89 | 2:12.54 | 2:56.15 | |||
10 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.86 | 1:34.98 | 2:25.14 | 3:09.27 | |||
11 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.19 | 1:33.28 | 2:24.39 | 3:15.08 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 33.47 | 1:10.03 | |||||
2 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 32.90 | 1:10.04 | |||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.84 | 1:12.14 | |||||
4 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 34.39 | 1:12.56 | |||||
5 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.91 | 1:13.01 | |||||
6 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.20 | 1:13.48 | |||||
7 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.93 | 1:14.17 | |||||
8 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.75 | 1:14.88 | |||||
9 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 33.73 | 1:16.12 | |||||
10 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 35.71 | 1:16.80 | |||||
11 | Malin Svensson | 1999 | Simklubben Hajen | 36.23 | 1:16.93 | |||||
12 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.87 | 1:17.95 | |||||
13 | Sofia Christerson | 1999 | Simklubben Hajen | 36.73 | 1:19.32 | |||||
14 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 37.43 | 1:19.59 | |||||
15 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 37.01 | 1:19.80 | |||||
16 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.25 | 1:20.62 | |||||
17 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.96 | 1:22.66 | |||||
18 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 37.34 | 1:23.00 | |||||
19 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 40.40 | 1:24.19 | |||||
20 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 40.15 | 1:24.53 | |||||
21 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 41.51 | 1:25.47 | |||||
22 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 40.57 | 1:25.98 | |||||
23 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 42.04 | 1:28.60 | |||||
24 | Isabella Johansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 44.52 | 1:29.23 | |||||
25 | Mila Nölev | 2002 | Simklubben Sydsim | 42.99 | 1:29.34 | |||||
26 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 40.13 | 1:29.59 | |||||
27 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 40.28 | 1:29.73 | |||||
28 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 43.85 | 1:30.98 | |||||
29 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 41.26 | 1:31.57 | |||||
30 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 44.17 | 1:31.78 | |||||
31 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.75 | 1:33.75 | |||||
32 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 43.37 | 1:33.78 | |||||
33 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.33 | 1:36.05 | |||||
34 | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | 44.96 | 1:38.18 | |||||
35 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 48.83 | 1:40.43 | |||||
36 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 51.77 | 1:46.62 | |||||
37 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 50.26 | 1:47.52 | |||||
38 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 53.01 | 1:50.28 | |||||
- | Michelle Napierski | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Barsebäck Golf & Country |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 27.74 | 1:00.13 | |||||
2 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 28.54 | 1:02.39 | |||||
3 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.36 | 1:08.97 | |||||
4 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 33.18 | 1:08.99 | |||||
5 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 32.40 | 1:09.85 | |||||
6 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 31.75 | 1:10.78 | |||||
7 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 32.94 | 1:11.79 | |||||
8 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 32.90 | 1:12.48 | |||||
9 | Kevin Fransson | 1999 | Simklubben Spiggarna | 34.29 | 1:15.88 | |||||
10 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 33.96 | 1:16.54 | |||||
11 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 35.36 | 1:17.60 | |||||
12 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 36.76 | 1:17.68 | |||||
13 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Sydsim | 35.39 | 1:19.90 | |||||
14 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 36.06 | 1:20.02 | |||||
15 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 38.28 | 1:22.05 | |||||
16 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.18 | 1:22.83 | |||||
17 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.05 | 1:24.40 | |||||
18 | Oliwer Budak | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 41.93 | 1:25.21 | |||||
19 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.62 | 1:26.17 | |||||
20 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 41.99 | 1:26.49 | |||||
21 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.14 | 1:28.91 | |||||
22 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 45.15 | 1:34.13 | |||||
23 | Kim Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 47.39 | 1:35.71 | |||||
24 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 49.54 | 1:40.26 | |||||
25 | Oliver Duggal | 2005 | Simklubben Sydsim | 47.61 | 1:48.27 | |||||
- | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 15, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Katarinas Hus, Elvireborg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Hajen Damer | 0 | Simklubben Hajen | 4:13.65 | ||||||
Elin Lackegård | 2000 | 31.76 | 1:06.65 | 1:06.65 | ||||||
Emma Johansson | 1991 | 27.09 | 57.53 | 2:04.18 | ||||||
Malin Svensson | 1999 | 31.04 | 1:05.38 | 3:09.56 | ||||||
Sara Nobrell | 2002 | 30.57 | 1:04.09 | 4:13.65 | ||||||
2 | SK Sydsim Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 4:16.50 | ||||||
Johanna Holmberg | 1993 | 30.65 | 1:04.08 | 1:04.08 | ||||||
Malin Johansson | 1997 | 29.89 | 1:02.52 | 2:06.60 | ||||||
Frida Nordefell | 2000 | 30.44 | 1:03.33 | 3:09.93 | ||||||
Wilma Heij-Lindholm | 1999 | 30.65 | 1:06.57 | 4:16.50 | ||||||
3 | SS Iden Damer [1995] | 1995 | Simsällskapet Iden | 4:27.19 | ||||||
Moa Törneman | 2001 | 32.48 | 1:07.31 | 1:07.31 | ||||||
Sara Nilsson | 1998 | 30.36 | 1:03.21 | 2:10.52 | ||||||
Jenny Christensson | 1996 | 30.19 | 1:06.13 | 3:16.65 | ||||||
Elin Hansen | 2000 | 32.89 | 1:10.54 | 4:27.19 | ||||||
4 | SK Sydsim Damer Lag 2 | 0 | Simklubben Sydsim | 4:29.41 | ||||||
Isabella Lagnerup | 2000 | 32.06 | 1:06.68 | 1:06.68 | ||||||
Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | 31.31 | 1:06.95 | 2:13.63 | ||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 31.40 | 1:07.26 | 3:20.89 | ||||||
Emilia Eek | 2001 | 31.86 | 1:08.52 | 4:29.41 | ||||||
5 | SK Lödde Damer Frisim | 0 | Simklubben Lödde | 4:29.85 | ||||||
Louise Ranevi | 1999 | 30.90 | 1:06.03 | 1:06.03 | ||||||
Emma Persson | 1999 | 31.11 | 1:05.82 | 2:11.85 | ||||||
Saga Miderbäck | 2000 | 32.51 | 1:08.12 | 3:19.97 | ||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 33.39 | 1:09.88 | 4:29.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 16, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Agent A |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Lödde Herrar Frisim | 0 | Simklubben Lödde | 4:08.75 | ||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 29.27 | 1:01.09 | 1:01.09 | ||||||
Roy Hangård | 1999 | 28.55 | 59.47 | 2:00.56 | ||||||
Elliot Larsson | 2000 | 30.21 | 1:04.69 | 3:05.25 | ||||||
Tobias Ranevi | 1999 | 30.25 | 1:03.50 | 4:08.75 | ||||||
2 | SK Sydsim Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 4:12.55 | ||||||
Teodor Cvijic | 1999 | 27.68 | 58.83 | 58.83 | ||||||
Jens Christiansen | 2001 | 30.22 | 1:02.88 | 2:01.71 | ||||||
Jonathan Seanderdahl | 2002 | 33.00 | 1:11.07 | 3:12.78 | ||||||
Elias Mårtensson | 1997 | 28.42 | 59.77 | 4:12.55 | ||||||
3 | SK Hajen Herrar | 0 | Simklubben Hajen | 4:13.78 | ||||||
Kalle Jonnson | 1990 | 31.01 | 1:03.67 | 1:03.67 | ||||||
Petter Fredriksson | 1997 | 25.58 | 53.89 | 1:57.56 | ||||||
Malte Laurén | 2004 | 38.55 | 1:20.22 | 3:17.78 | ||||||
Kalle Jonnson | 1990 | 26.05 | 56.00 | 4:13.78 | ||||||
4 | SK Sydsim Herrar Lag 2 | 0 | Simklubben Sydsim | 5:33.70 | ||||||
Felix Rosenkvist | 2004 | 35.17 | 1:15.21 | 1:15.21 | ||||||
Oliver Duggal | 2005 | 44.93 | 1:37.84 | 2:53.05 | ||||||
Jonathan Fröjd | 2004 | 35.74 | 1:14.43 | 4:07.48 | ||||||
Love Offrell | 2004 | 40.68 | 1:26.22 | 5:33.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Akea AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.05 | 1:15.27 | 1:56.85 | 2:39.11 | |||
2 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 37.46 | 1:22.07 | 2:09.13 | 2:55.76 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: HEAD swimming |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 33.90 | 1:12.43 | 1:52.21 | 2:31.46 | |||
2 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 34.01 | 1:15.08 | 1:56.22 | 2:36.81 | |||
3 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.16 | 1:14.98 | 1:57.53 | 2:39.85 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Linnea&Basilika |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 33.73 | 1:11.30 | 1:48.70 | 2:24.00 | |||
2 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 42.91 | 1:27.21 | 2:12.74 | 2:56.89 | |||
3 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 45.02 | 1:34.21 | 2:24.87 | 3:12.81 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Team Sportia center Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 29.53 | 1:01.20 | 1:33.53 | 2:04.82 | |||
2 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 36.13 | 1:14.00 | 1:52.23 | 2:28.57 | |||
3 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.99 | 1:13.60 | 1:53.43 | 2:31.89 | |||
4 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 37.87 | 1:19.80 | 2:01.11 | 2:41.11 | |||
5 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 36.63 | 1:17.38 | 2:00.90 | 2:42.77 | |||
6 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 42.88 | 1:27.74 | 2:12.08 | 2:55.52 | |||
7 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.26 | 1:26.78 | 2:13.78 | 3:00.25 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 21, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: ICA Maxi Stormarknad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.68 | 1:18.77 | 2:01.98 | 2:46.45 | |||
2 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 41.66 | 1:28.32 | 2:15.97 | 3:02.91 | |||
3 | Sofia Christerson | 1999 | Simklubben Hajen | 44.58 | 1:35.33 | 2:26.61 | 3:16.52 | |||
4 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 46.67 | 1:39.12 | 2:32.30 | 3:25.13 | |||
5 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 45.12 | 1:38.77 | 2:33.18 | 3:25.27 | |||
6 | Mila Nölev | 2002 | Simklubben Sydsim | 46.32 | 1:38.56 | 2:32.50 | 3:25.71 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 22, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: KKB Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 38.66 | 1:22.04 | 2:06.21 | 2:50.41 | |||
2 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 44.11 | 1:34.57 | 2:25.53 | 3:16.11 | |||
3 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 48.77 | 1:42.88 | 2:35.74 | 3:27.34 | |||
4 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 47.82 | 1:42.76 | 2:36.36 | 3:29.29 | |||
5 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 48.71 | 1:44.55 | 2:39.42 | 3:34.14 | |||
6 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.79 | 1:45.07 | 2:39.89 | 3:35.40 | |||
7 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 50.59 | 1:48.34 | 2:45.21 | 3:41.69 | |||
- | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 23, 100m Bröstsim Fl 14-15, Finaler |
Sponsor: HEAD swimming |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.91 | 1:24.16 | |||||
2 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 41.81 | 1:27.88 | |||||
3 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 41.54 | 1:28.27 | |||||
4 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 45.32 | 1:34.36 | |||||
5 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 44.03 | 1:35.55 | |||||
6 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.02 | 1:36.31 | |||||
7 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 46.65 | 1:37.96 | |||||
8 | Victoria Björnstedt | 2001 | Simklubben Spiggarna | 48.09 | 1:42.33 | |||||
9 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 47.78 | 1:42.74 | |||||
10 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.13 | 1:49.77 | |||||
11 | Nellie Bjerkenlöv | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.93 | 1:52.37 | |||||
12 | Natalie Israelsson | 2001 | Simsällskapet Iden | 52.96 | 1:52.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 24, 100m Bröstsim Po 14-15, Finaler |
Sponsor: Linnea&Basilika |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 40.27 | 1:24.59 | |||||
2 | Emir Ademovski | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.84 | 1:24.74 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Landgren of Sweden AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Johansson | 1991 | Simklubben Hajen | 27.87 | 57.96 | |||||
2 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.53 | 1:03.75 | |||||
3 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 30.77 | 1:03.92 | |||||
4 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 30.91 | 1:03.96 | |||||
5 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.17 | 1:03.97 | |||||
6 | Malin Svensson | 1999 | Simklubben Hajen | 31.00 | 1:04.43 | |||||
7 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.94 | 1:06.93 | |||||
8 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.53 | 1:07.16 | |||||
9 | Sofia Christerson | 1999 | Simklubben Hajen | 32.97 | 1:08.14 | |||||
10 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 33.72 | 1:09.15 | |||||
11 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.67 | 1:09.48 | |||||
12 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 33.39 | 1:09.50 | |||||
13 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.26 | 1:09.93 | |||||
14 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 33.90 | 1:10.67 | |||||
15 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 35.08 | 1:12.81 | |||||
16 | Siri Gunnarsson | 2002 | Simsällskapet Iden | 34.02 | 1:15.55 | |||||
17 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.73 | 1:17.67 | |||||
18 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.02 | 1:19.55 | |||||
19 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.10 | 1:19.57 | |||||
20 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 36.93 | 1:20.44 | |||||
21 | Hanna Schulze | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.64 | 1:21.45 | |||||
22 | Natalie Israelsson | 2001 | Simsällskapet Iden | 39.33 | 1:22.98 | |||||
23 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 43.58 | 1:31.25 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:10 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: JÅN Åkeri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 26.13 | 54.16 | |||||
2 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 27.21 | 57.44 | |||||
3 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.00 | 58.43 | |||||
4 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 27.58 | 58.53 | |||||
5 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.36 | 59.64 | |||||
6 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Sydsim | 29.07 | 1:00.52 | |||||
7 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 29.83 | 1:00.76 | |||||
8 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 30.76 | 1:03.57 | |||||
9 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 30.82 | 1:04.02 | |||||
10 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 31.14 | 1:05.13 | |||||
11 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 31.22 | 1:05.63 | |||||
12 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 34.25 | 1:10.15 | |||||
13 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.00 | 1:10.93 | |||||
14 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.86 | 1:11.25 | |||||
15 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 37.43 | 1:18.04 | |||||
16 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 38.36 | 1:19.23 | |||||
17 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 39.36 | 1:22.13 | |||||
18 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 39.38 | 1:23.69 | |||||
19 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.16 | 1:27.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 27, 100m Frisim Fl 14-15, Finaler |
Sponsor: Apoteket Kronan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 31.79 | 1:05.55 | |||||
2 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.14 | 1:05.56 | |||||
3 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 32.49 | 1:06.64 | |||||
4 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 32.52 | 1:07.08 | |||||
5 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 32.90 | 1:08.19 | |||||
6 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 33.65 | 1:10.98 | |||||
7 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 34.30 | 1:11.45 | |||||
8 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 34.03 | 1:12.02 | |||||
9 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 35.14 | 1:12.44 | |||||
10 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 35.01 | 1:14.31 | |||||
11 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.39 | 1:14.74 | |||||
12 | Nellie Bjerkenlöv | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.02 | 1:28.47 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 28, 100m Frisim Po 14-15, Finaler |
Sponsor: Kävlinge Zoo |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 30.13 | 1:01.78 | |||||
2 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 30.78 | 1:03.33 | |||||
3 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 30.12 | 1:03.45 | |||||
4 | Emir Ademovski | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.56 | 1:12.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 29, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: HEAD swimming |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Sydsim Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 4:49.41 | ||||||
Malin Johansson | 1997 | 33.56 | 1:09.01 | 1:09.01 | ||||||
Isabella Lagnerup | 2000 | 39.83 | 1:25.31 | 2:34.32 | ||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 32.73 | 1:12.72 | 3:47.04 | ||||||
Johanna Holmberg | 1993 | 29.62 | 1:02.37 | 4:49.41 | ||||||
2 | SK Hajen Damer | 0 | Simklubben Hajen | 4:54.28 | ||||||
Elin Lackegård | 2000 | 38.32 | 1:19.13 | 1:19.13 | ||||||
Ella Laurén | 2001 | 41.97 | 1:29.21 | 2:48.34 | ||||||
Emma Johansson | 1991 | 28.45 | 1:01.62 | 3:49.96 | ||||||
Sara Nobrell | 2002 | 30.92 | 1:04.32 | 4:54.28 | ||||||
3 | SK Lödde Damer Medley | 0 | Simklubben Lödde | 4:56.46 | ||||||
Emma Persson | 1999 | 34.84 | 1:12.93 | 1:12.93 | ||||||
Louise Ranevi | 1999 | 35.35 | 1:16.38 | 2:29.31 | ||||||
Saga Miderbäck | 2000 | 35.85 | 1:18.32 | 3:47.63 | ||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 32.87 | 1:08.83 | 4:56.46 | ||||||
4 | SK Sydsim Damer Lag 2 | 0 | Simklubben Sydsim | 5:13.12 | ||||||
Wilma Heij-Lindholm | 1999 | 38.05 | 1:18.75 | 1:18.75 | ||||||
Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | 42.62 | 1:32.75 | 2:51.50 | ||||||
Frida Nordefell | 2000 | 32.76 | 1:11.48 | 4:02.98 | ||||||
Emilia Eek | 2001 | 32.59 | 1:10.14 | 5:13.12 | ||||||
5 | SS Iden Damer [1995] | 1995 | Simsällskapet Iden | 5:13.76 | ||||||
Louise Dellhede | 1999 | 38.38 | 1:19.72 | 1:19.72 | ||||||
Elin Hansen | 2000 | 44.76 | 1:36.09 | 2:55.81 | ||||||
Sara Nilsson | 1998 | 32.55 | 1:11.22 | 4:07.03 | ||||||
Moa Törneman | 2001 | 31.09 | 1:06.73 | 5:13.76 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 30, 4X100m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Linnea&Basilika |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Hajen Herrar | 0 | Simklubben Hajen | 4:46.34 | ||||||
Petter Fredriksson | 1997 | 28.22 | 58.26 | 58.26 | ||||||
Rickard Wemlén | 2000 | 36.89 | 1:20.18 | 2:18.44 | ||||||
Joar Modigh | 2001 | 31.30 | 1:07.10 | 3:25.54 | ||||||
Malte Laurén | 2004 | 39.74 | 1:20.80 | 4:46.34 | ||||||
2 | SK Sydsim Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 4:53.27 | ||||||
Teodor Cvijic | 1999 | 34.47 | 1:11.77 | 1:11.77 | ||||||
Jonathan Hiltonsson | 2000 | 42.27 | 1:31.23 | 2:43.00 | ||||||
Jens Christiansen | 2001 | 32.23 | 1:09.50 | 3:52.50 | ||||||
Elias Mårtensson | 1997 | 28.79 | 1:00.77 | 4:53.27 | ||||||
- | SK Lödde Herrar Medley | 0 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Elliot Larsson | 2000 | 34.36 | 1:12.62 | 1:12.62 | ||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 35.95 | 2:30.01 | |||||||
Roy Hangård | 1999 | 3:38.08 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 31, 50m Fjärilsim Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: Leif Ademar |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 34.55 | ||||||
2 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 34.91 | ||||||
3 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 35.28 | ||||||
4 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.33 | ||||||
5 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.66 | ||||||
6 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.07 | ||||||
7 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 36.56 | ||||||
8 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.62 | ||||||
9 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 37.56 | ||||||
10 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.71 | ||||||
11 | Julia Szekely | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.58 | ||||||
12 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.62 | ||||||
13 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 38.98 | ||||||
14 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 39.03 | ||||||
15 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.27 | ||||||
16 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 39.46 | ||||||
17 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 40.35 | ||||||
18 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 40.97 | ||||||
19 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 41.35 | ||||||
20 | Felicia Sjöström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.46 | ||||||
21 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 42.94 | ||||||
22 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.32 | ||||||
23 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.64 | ||||||
24 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 45.35 | ||||||
25 | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | 46.91 | ||||||
26 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.19 | ||||||
27 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 49.23 | ||||||
28 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 51.89 | ||||||
- | Desiree Jannati Fard | 2003 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Linnea Dahlin | 2003 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 32, 50m Fjärilsim Po 12-13, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.26 | ||||||
2 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 34.27 | ||||||
3 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.67 | ||||||
4 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.92 | ||||||
5 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.35 | ||||||
6 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.01 | ||||||
7 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 42.54 | ||||||
8 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.91 | ||||||
9 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.67 | ||||||
10 | Tim Larsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 45.81 | ||||||
11 | August Ramberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.43 | ||||||
- | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 33, 50m Fjärilsim Fl 10-11, Finaler |
Sponsor: Barsebäck Golf & Country |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 39.23 | ||||||
2 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.78 | ||||||
3 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 41.39 | ||||||
4 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 41.55 | ||||||
5 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.17 | ||||||
6 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 43.74 | ||||||
7 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 43.79 | ||||||
8 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 44.65 | ||||||
9 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.77 | ||||||
10 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.85 | ||||||
11 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 45.99 | ||||||
12 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.01 | ||||||
13 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.15 | ||||||
14 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 47.54 | ||||||
15 | Isabella Djuric | 2004 | Landskrona Simsällskap | 49.08 | ||||||
16 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 49.58 | ||||||
17 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.88 | ||||||
18 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:03.06 | ||||||
- | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 34, 50m Fjärilsim Po 10-11, Finaler |
Sponsor: Katarinas Hus, Elvireborg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 42.80 | ||||||
2 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.81 | ||||||
3 | Ugnius Melieska | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.03 | ||||||
4 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.90 | ||||||
5 | Joel Fribergh | 2005 | Simklubben Lödde | 47.10 | ||||||
6 | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | 50.94 | ||||||
- | Elias Stridh | 2005 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Lukas Svejme | 2005 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 35, 25m Bröstsim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Agent A |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 23.47 | ||||||
2 | Julia Bruér | 2007 | Simklubben Hajen | 25.60 | ||||||
3 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 25.87 | ||||||
4 | Ia Pettersson | 2008 | Landskrona Simsällskap | 26.35 | ||||||
5 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 26.65 | ||||||
6 | Emelie Djuric | 2006 | Landskrona Simsällskap | 27.11 | ||||||
7 | Olivia Norén | 2006 | Landskrona Simsällskap | 27.15 | ||||||
8 | Victoria Emanuelsson | 2007 | Simklubben Lödde | 27.96 | ||||||
9 | Tilda Bergqvist | 2006 | Landskrona Simsällskap | 28.88 | ||||||
10 | Mille Ohlin | 2007 | Simklubben Lödde | 29.40 | ||||||
11 | Annlie Hwang Chau | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.50 | ||||||
- | Agnes Roslund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Amanda Rosquist | 2007 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 36, 25m Bröstsim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: Akea AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Kovacevic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 23.78 | ||||||
2 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 29.60 | ||||||
3 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.74 | ||||||
- | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 37, 25m Fjärilsim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: HEAD swimming |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.18 | ||||||
2 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 20.29 | ||||||
3 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 21.07 | ||||||
4 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 21.08 | ||||||
5 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 21.23 | ||||||
6 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 24.04 | ||||||
7 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 25.21 | ||||||
8 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 25.31 | ||||||
9 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 25.87 | ||||||
10 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 25.97 | ||||||
11 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 27.38 | ||||||
- | Sophie Kalt | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 38, 25m Fjärilsim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: Linnea&Basilika |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 20.24 | ||||||
2 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 22.71 | ||||||
3 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 23.13 | ||||||
- | Edvin Dedovic | 2007 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 39, 100m Ryggsim Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: Team Sportia center Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 37.63 | 1:15.88 | |||||
2 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.19 | 1:17.64 | |||||
3 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 37.20 | 1:18.20 | |||||
4 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 39.66 | 1:20.73 | |||||
5 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 39.30 | 1:21.05 | |||||
6 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.57 | 1:21.38 | |||||
7 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.98 | 1:21.58 | |||||
8 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 40.52 | 1:23.24 | |||||
9 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.72 | 1:23.27 | |||||
10 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 40.90 | 1:25.12 | |||||
11 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 44.26 | 1:28.01 | |||||
12 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 43.18 | 1:28.10 | |||||
13 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 43.19 | 1:28.69 | |||||
14 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 44.01 | 1:29.49 | |||||
15 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.38 | 1:29.98 | |||||
16 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 46.11 | 1:33.11 | |||||
17 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 45.30 | 1:34.86 | |||||
18 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.46 | 1:35.25 | |||||
19 | Kay Skarp | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.92 | 1:35.39 | |||||
20 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.35 | 1:38.35 | |||||
21 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 47.72 | 1:39.38 | |||||
22 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 48.12 | 1:40.00 | |||||
23 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.58 | 1:40.30 | |||||
24 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 48.70 | 1:40.71 | |||||
25 | Sofi Ekström | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.92 | 1:46.67 | |||||
26 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 52.43 | 1:47.42 | |||||
27 | Besa Sabriu | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.21 | 1:53.26 | |||||
28 | Israa Elwanni | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.94 | 1:54.75 | |||||
29 | Emilia Nelleman Aasholm | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.03 | 1:57.42 | |||||
- | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 40, 100m Ryggsim Po 12-13, Finaler |
Sponsor: ICA Maxi Stormarknad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.13 | 1:21.40 | |||||
2 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.24 | 1:25.34 | |||||
3 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.52 | 1:26.68 | |||||
4 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.09 | 1:29.05 | |||||
5 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 44.14 | 1:29.40 | |||||
6 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 43.34 | 1:30.02 | |||||
7 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 45.68 | 1:33.19 | |||||
8 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 45.87 | 1:33.62 | |||||
9 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.16 | 1:39.10 | |||||
10 | August Ramberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.26 | 1:41.47 | |||||
11 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.02 | 1:45.30 | |||||
12 | Etienne Kondi | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.70 | 1:46.56 | |||||
13 | Lukas Kron Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.76 | 1:51.51 | |||||
14 | Milan Vilotic | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.08 | 2:10.61 | |||||
- | Tim Larsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 41, 50m Ryggsim Fl 10-11, Finaler |
Sponsor: KKB Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 40.23 | ||||||
2 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 40.47 | ||||||
3 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 40.49 | ||||||
4 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 42.88 | ||||||
5 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.18 | ||||||
6 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 43.95 | ||||||
7 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.34 | ||||||
8 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 44.70 | ||||||
9 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.38 | ||||||
10 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 45.55 | ||||||
11 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 45.82 | ||||||
12 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 45.86 | ||||||
13 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.14 | ||||||
14 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.21 | ||||||
15 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 47.30 | ||||||
16 | Isabella Djuric | 2004 | Landskrona Simsällskap | 48.21 | ||||||
17 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 48.27 | ||||||
18 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 48.66 | ||||||
19 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 50.12 | ||||||
20 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.27 | ||||||
21 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 50.92 | ||||||
22 | Ella Persson | 2004 | Simsällskapet Iden | 53.19 | ||||||
23 | Natalia Olivera | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.28 | ||||||
24 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 54.71 | ||||||
25 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 55.59 | ||||||
26 | Frida Isaksson | 2005 | Simklubben Sydsim | 57.56 | ||||||
27 | Filippa Norvenius | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.63 | ||||||
28 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:05.18 | ||||||
- | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 42, 50m Ryggsim Po 10-11, Finaler |
Sponsor: HEAD swimming |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ugnius Melieska | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.49 | ||||||
2 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 46.21 | ||||||
3 | Casper Kristensen | 2005 | Simsällskapet Iden | 47.18 | ||||||
4 | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | 50.81 | ||||||
5 | Anton Malmgren | 2004 | Landskrona Simsällskap | 51.41 | ||||||
6 | Melvin Lentonsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.86 | ||||||
7 | Oliver Wohlquist | 2005 | Landskrona Simsällskap | 55.14 | ||||||
8 | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.23 | ||||||
9 | Isak Dahl | 2005 | Simsällskapet Iden | 56.86 | ||||||
10 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.49 | ||||||
- | Joel Fribergh | 2005 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Metin Salih | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 43, 50m Ryggsim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Linnea&Basilika |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 44.02 | ||||||
2 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 45.40 | ||||||
3 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 48.06 | ||||||
4 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 49.67 | ||||||
5 | Sophie Kalt | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.00 | ||||||
6 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 50.34 | ||||||
7 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 51.02 | ||||||
8 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 51.06 | ||||||
9 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 53.28 | ||||||
10 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 53.31 | ||||||
11 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 53.51 | ||||||
12 | Agnes Roslund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 54.02 | ||||||
13 | Hedda Baxman | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.36 | ||||||
14 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.18 | ||||||
15 | Elisa Raminmajd | 2006 | Simklubben Sydsim | 57.65 | ||||||
16 | Malin Morris | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.17 | ||||||
17 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 59.04 | ||||||
- | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 44, 50m Ryggsim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: Landgren of Sweden AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | 47.69 | ||||||
2 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 49.55 | ||||||
3 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 49.65 | ||||||
4 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 50.24 | ||||||
5 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 52.25 | ||||||
6 | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 53.98 | ||||||
7 | Eray Ölcer | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.25 | ||||||
8 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.43 | ||||||
- | Edvin Dedovic | 2007 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stefan Kovacevic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 45, 25m Ryggsim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: JÅN Åkeri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Ek-Wärn | 2006 | Landskrona Simsällskap | 23.62 | ||||||
2 | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | 24.03 | ||||||
3 | Meya Nilsson | 2007 | Simklubben Hajen | 24.26 | ||||||
4 | Tilda Bergqvist | 2006 | Landskrona Simsällskap | 24.48 | ||||||
5 | Emelie Djuric | 2006 | Landskrona Simsällskap | 24.57 | ||||||
6 | Victoria Emanuelsson | 2007 | Simklubben Lödde | 25.36 | ||||||
7 | Julia Bruér | 2007 | Simklubben Hajen | 26.09 | ||||||
8 | Amanda Rosquist | 2007 | Simklubben Lödde | 28.10 | ||||||
9 | Annlie Hwang Chau | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.56 | ||||||
10 | Mille Ohlin | 2007 | Simklubben Lödde | 33.03 | ||||||
- | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 46, 25m Ryggsim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: Apoteket Kronan |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 26.37 | ||||||
- | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:46 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 47, 25m Frisim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Kävlinge Zoo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 18.67 | ||||||
2 | Emelie Djuric | 2006 | Landskrona Simsällskap | 19.77 | ||||||
3 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 19.91 | ||||||
4 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 19.98 | ||||||
5 | Ia Pettersson | 2008 | Landskrona Simsällskap | 20.25 | ||||||
6 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 21.02 | ||||||
7 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 21.20 | ||||||
8 | Olivia Norén | 2006 | Landskrona Simsällskap | 21.53 | ||||||
9 | Tilda Ek-Wärn | 2006 | Landskrona Simsällskap | 21.87 | ||||||
10 | Tilda Bergqvist | 2006 | Landskrona Simsällskap | 21.93 | ||||||
11 | Agnes Roslund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 23.34 | ||||||
12 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 23.76 | ||||||
13 | Mille Ohlin | 2007 | Simklubben Lödde | 24.89 | ||||||
14 | Amanda Rosquist | 2007 | Simklubben Lödde | 25.15 | ||||||
15 | Julia Bruér | 2007 | Simklubben Hajen | 26.18 | ||||||
16 | Victoria Emanuelsson | 2007 | Simklubben Lödde | 27.08 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:46 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 48, 25m Frisim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: HEAD swimming |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 18.40 | ||||||
2 | Stefan Kovacevic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 20.26 | ||||||
3 | Edvin Dedovic | 2007 | Landskrona Simsällskap | 20.89 | ||||||
4 | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 21.25 | ||||||
5 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.04 | ||||||
6 | Sebastian Björk | 2007 | Simklubben Lödde | 23.80 | ||||||
7 | Eray Ölcer | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.24 | ||||||
8 | Radu Sebastian Lazareanu | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.38 | ||||||
- | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 49, 4X50m Frisim Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: Linnea&Basilika |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Hajen Damer [2002] | 2002 | Simklubben Hajen | 2:07.08 | ||||||
Sara Nobrell | 2002 | 29.35 | 29.35 | |||||||
Julia Larsson | 2002 | 31.83 | 1:01.18 | |||||||
Thea Dahlqvist | 2003 | 34.15 | 1:35.33 | |||||||
Linnea Dolmark | 2002 | 31.75 | 2:07.08 | |||||||
2 | SK Lödde Damer [2002] Frisim | 2002 | Simklubben Lödde | 2:12.58 | ||||||
Olivia Skog | 2002 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 31.85 | 1:03.48 | |||||||
Filippa Dihle | 2003 | 33.26 | 1:36.74 | |||||||
Alva Bensby | 2003 | 35.84 | 2:12.58 | |||||||
3 | Mkk Damer [2002] Frisim 1 | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:13.41 | ||||||
Agnes Gustafson | 2003 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Julia Szekely | 2002 | 33.70 | 1:06.98 | |||||||
Emma Mattsson | 2003 | 35.26 | 1:42.24 | |||||||
Lovisa Bjurnemark | 2003 | 31.17 | 2:13.41 | |||||||
4 | Landskrona Damer [2002] | 2002 | Landskrona Simsällskap | 2:15.14 | ||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Fanny Moreau | 2003 | 37.27 | 1:10.67 | |||||||
Tilde Röiseth | 2003 | 32.38 | 1:43.05 | |||||||
Matilda Hoff | 2003 | 32.09 | 2:15.14 | |||||||
5 | SK Sydsim Damer [2002] Frisim | 2002 | Simklubben Sydsim | 2:26.48 | ||||||
Lina Ostreus | 2002 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Johanna Melin | 2003 | 33.24 | 1:05.92 | |||||||
Linnea Dahlin | 2003 | 40.20 | 1:46.12 | |||||||
Desiree Jannati Fard | 2003 | 40.36 | 2:26.48 | |||||||
6 | SS Iden Damer [2002] | 2002 | Simsällskapet Iden | 2:31.66 | ||||||
Anna Twedberg | 2003 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Tuva Rosén Sundström | 2002 | 36.87 | 1:11.85 | |||||||
Angelica Böhme | 2003 | 36.30 | 1:48.15 | |||||||
Ella Persson | 2004 | 43.51 | 2:31.66 | |||||||
7 | Mkk Damer [2002] Frisim 2 | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:32.27 | ||||||
Mikaela Virc | 2003 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | 38.73 | 1:16.01 | |||||||
Kay Skarp | 2002 | 38.90 | 1:54.91 | |||||||
Sofi Ekström | 2003 | 37.36 | 2:32.27 | |||||||
- | SK Hajen Damer [2002] Ii | 2002 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Tilde Thorsson | 2003 | 33.88 | 33.88 | |||||||
Hanna Barnell | 2003 | 34.19 | 1:08.07 | |||||||
Isabell Tretinjak | 2003 | 36.60 | 1:44.67 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:54 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 50, 4X50m Frisim Po 12-13, Finaler |
Sponsor: Leif Ademar |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Lödde Herrar [2002] Frisim | 2002 | Simklubben Lödde | 1:56.36 | ||||||
Ian Hangård | 2002 | 28.46 | 28.46 | |||||||
Isak Paulsson | 2002 | 29.09 | 57.55 | |||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 28.39 | 1:25.94 | |||||||
Hampus Erdös | 2003 | 30.42 | 1:56.36 | |||||||
2 | Mkk Herrar [2002] Frisim 1 | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:18.74 | ||||||
Carl Ewertz | 2002 | 32.23 | 32.23 | |||||||
Liam Bech | 2003 | 32.87 | 1:05.10 | |||||||
Jakob Strömland | 2003 | 35.30 | 1:40.40 | |||||||
Jacob Baxmann | 2003 | 38.34 | 2:18.74 | |||||||
3 | Mkk Herrar [2002] Frisim 2 | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:49.13 | ||||||
August Ramberg | 2002 | 42.53 | 42.53 | |||||||
Lukas Kron Larsson | 2003 | 38.65 | 1:21.18 | |||||||
Leith Al-Sheesh | 2003 | 38.42 | 1:59.60 | |||||||
Milan Vilotic | 2003 | 49.53 | 2:49.13 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 12:24 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 51, 4X50m Frisim Fl 0-11, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Hajen Damer [2004] | 2004 | Simklubben Hajen | 2:24.63 | ||||||
Julia Henriksson | 2005 | 36.84 | 36.84 | |||||||
Lova Persson | 2004 | 36.08 | 1:12.92 | |||||||
Alma Mårtensson | 2004 | 36.21 | 1:49.13 | |||||||
Klara Nilsson | 2004 | 35.50 | 2:24.63 | |||||||
2 | SK Lödde Damer [2004] Frisim | 2004 | Simklubben Lödde | 2:28.39 | ||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Hanne Husby | 2004 | 34.70 | 1:07.78 | |||||||
Emilia Berg | 2005 | 39.69 | 1:47.47 | |||||||
Emelie Rosquist | 2004 | 40.92 | 2:28.39 | |||||||
3 | Mkk Damer [2004] Frisim 1 | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:35.86 | ||||||
Anna Stenberg | 2005 | 36.99 | 36.99 | |||||||
Beatrice Ask | 2005 | 38.69 | 1:15.68 | |||||||
Hilma Sörum | 2004 | 36.90 | 1:52.58 | |||||||
Emma Ingner | 2005 | 43.28 | 2:35.86 | |||||||
4 | Landskrona Damer [2005] | 2005 | Landskrona Simsällskap | 2:38.01 | ||||||
Livia Sjunnesson | 2005 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Ella Röiseth | 2005 | 39.29 | 1:18.10 | |||||||
Tova Siversson | 2005 | 41.03 | 1:59.13 | |||||||
Wilma Lundius | 2004 | 38.88 | 2:38.01 | |||||||
5 | SK Lödde Damer 2 [2004] Frisim | 2004 | Simklubben Lödde | 2:50.58 | ||||||
Tilde Klehn | 2004 | 41.26 | 41.26 | |||||||
Emma Martinsson | 2004 | 45.03 | 1:26.29 | |||||||
Tyra Sivtoft | 2006 | 44.15 | 2:10.44 | |||||||
Ida Husby | 2006 | 40.14 | 2:50.58 | |||||||
6 | Mkk Damer [2004] Frisim 2 | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:58.72 | ||||||
Emilia Folklund | 2006 | 41.40 | 41.40 | |||||||
Hanna Johansson | 2004 | 41.99 | 1:23.39 | |||||||
Natalia Olivera | 2004 | 47.39 | 2:10.78 | |||||||
Sophie Kalt | 2007 | 47.94 | 2:58.72 | |||||||
7 | SK Sydsim Damer [2004] Frisim | 2004 | Simklubben Sydsim | 3:02.85 | ||||||
Jennie Christiansen | 2004 | 35.80 | 35.80 | |||||||
Rakel Johannisson | 2004 | 28.96 | 1:04.76 | |||||||
Jennifer Norlén | 2005 | 20.68 | 1:25.44 | |||||||
Ella Bodell | 2005 | 1:37.41 | 3:02.85 | |||||||
8 | SK Hajen Damer [2004] Ii | 2004 | Simklubben Hajen | 3:15.15 | ||||||
Anna Contis Pavel | 2006 | 44.22 | 44.22 | |||||||
Tyra Mårtensson | 2006 | 46.05 | 1:30.27 | |||||||
Emilia Möller | 2004 | 57.44 | 2:27.71 | |||||||
Elsa Winberg | 2006 | 47.44 | 3:15.15 | |||||||
9 | Hs Damer [2004] | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 3:26.03 | ||||||
Ella Berg | 2006 | 56.15 | 56.15 | |||||||
Sally Persson | 2006 | 45.46 | 1:41.61 | |||||||
Agnes Roslund | 2006 | 56.64 | 2:38.25 | |||||||
Emma Jönsson | 2006 | 47.78 | 3:26.03 | |||||||
- | Landskrona Damer [2004] | 2004 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Fanny Hess | 2004 | 34.67 | 34.67 | |||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 34.75 | 1:09.42 | |||||||
- | Landskrona Töser [2006] | 2006 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
My Pettersson | 2006 | 40.02 | 40.02 | |||||||
Moa Ekberg | 2006 | 41.44 | 1:21.46 | |||||||
Thowe Eliasson | 2006 | 45.68 | 2:07.14 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 12:24 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 22:20 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 52, 4X50m Frisim Po 0-11, Finaler |
Sponsor: Barsebäck Golf & Country |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Lödde Herrar [2004] Frisim | 2004 | Simklubben Lödde | 2:41.78 | TL | |||||
Aron Paulsson | 2006 | 35.07 | 35.07 | |||||||
Joel Fribergh | 2005 | 40.02 | 1:15.09 | |||||||
Ted Nilsson | 2006 | 20.34 | 1:35.43 | |||||||
Axel Wergeland | 2006 | 1:06.35 | 2:41.78 | |||||||
1 | SK Sydsim Herrar [2004] Frisim | 2004 | Simklubben Sydsim | 2:41.78 | ||||||
Love Offrell | 2004 | 39.56 | 39.56 | |||||||
Hannes Palmgren | 2005 | 38.55 | 1:18.11 | |||||||
Hugo Skölderud | 2006 | 42.96 | 2:01.07 | |||||||
Karl Svensson | 2006 | 40.71 | 2:41.78 | |||||||
3 | Mkk Herrar [2004] Frisim 2 | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:41.83 | ||||||
Gustav Nilsson | 2007 | 55.76 | 55.76 | |||||||
Vincent Berglind | 2005 | 49.58 | 1:45.34 | |||||||
Metin Salih | 2005 | 56.49 | 2:41.83 | |||||||
Axel Bech | 2006 | 2:41.83 | ||||||||
4 | Mkk Herrar [2004] Frisim 1 | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:44.71 | ||||||
Vincent Tran | 2004 | 36.72 | 36.72 | |||||||
Ugnius Melieska | 2004 | 38.33 | 1:15.05 | |||||||
Jannes Krüger | 2005 | 46.25 | 2:01.30 | |||||||
Melvin Lentonsson | 2004 | 43.41 | 2:44.71 | |||||||
5 | Landskrona Herrar [2005] | 2005 | Landskrona Simsällskap | 2:47.76 | ||||||
Viggo Thomsen | 2004 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Edvin Dedovic | 2007 | 50.35 | 1:27.24 | |||||||
Oliver Wohlquist | 2005 | 42.72 | 2:09.96 | |||||||
Ludvig Hoff | 2005 | 37.80 | 2:47.76 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 22:20 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 53, 100m Bröstsim Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: Katarinas Hus, Elvireborg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 41.66 | 1:28.09 | |||||
2 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 42.31 | 1:28.37 | |||||
3 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.99 | 1:30.14 | |||||
4 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.27 | 1:31.36 | |||||
5 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 43.96 | 1:32.78 | |||||
6 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 43.66 | 1:32.85 | |||||
7 | Matilda Olsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 44.11 | 1:35.03 | |||||
8 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 45.08 | 1:35.11 | |||||
9 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 44.96 | 1:35.53 | |||||
10 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.27 | 1:36.82 | |||||
11 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 46.42 | 1:37.00 | |||||
12 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 45.57 | 1:37.12 | |||||
13 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 48.10 | 1:41.20 | |||||
14 | Ellen Feldman | 2002 | Simsällskapet Iden | 47.79 | 1:42.27 | |||||
15 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 48.65 | 1:42.94 | |||||
16 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 49.46 | 1:43.27 | |||||
17 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.52 | 1:43.36 | |||||
18 | Julia Szekely | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.81 | 1:43.97 | |||||
19 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 48.92 | 1:44.18 | |||||
20 | Sofi Ekström | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.21 | 1:47.36 | |||||
21 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.38 | 1:47.49 | |||||
22 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 51.08 | 1:48.20 | |||||
23 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 51.29 | 1:49.18 | |||||
24 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.09 | 1:49.82 | |||||
25 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 51.65 | 1:50.33 | |||||
26 | Linnea Dahlin | 2003 | Simklubben Sydsim | 52.18 | 1:51.05 | |||||
27 | Kay Skarp | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.15 | 1:51.26 | |||||
28 | Desiree Jannati Fard | 2003 | Simklubben Sydsim | 53.24 | 1:56.84 | |||||
29 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 57.08 | 1:58.86 | |||||
30 | Israa Elwanni | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.09 | 2:00.71 | |||||
31 | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | 57.63 | 2:04.83 | |||||
32 | Emilia Nelleman Aasholm | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.44 | 2:08.63 | |||||
- | Anja Schönbäck | 2003 | Simklubben Spiggarna | DSQ | ||||||
- | Besa Sabriu | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Felicia Sjöström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 54, 100m Bröstsim Po 12-13, Finaler |
Sponsor: Agent A |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.92 | 1:27.21 | |||||
2 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.51 | 1:30.73 | |||||
3 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.92 | 1:31.14 | |||||
4 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 43.06 | 1:32.27 | |||||
5 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 46.95 | 1:35.73 | |||||
6 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 46.14 | 1:35.80 | |||||
7 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.60 | 1:40.05 | |||||
8 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.90 | 1:41.57 | |||||
9 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.58 | 1:41.83 | |||||
10 | Lukas Kron Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.70 | 2:02.08 | |||||
11 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.29 | 2:02.65 | |||||
12 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.35 | 2:05.09 | |||||
- | August Ramberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Etienne Kondi | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Milan Vilotic | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 55, 50m Bröstsim Fl 10-11, Finaler |
Sponsor: Akea AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 43.68 | ||||||
2 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 47.22 | ||||||
3 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 47.34 | ||||||
4 | Ella Persson | 2004 | Simsällskapet Iden | 47.59 | ||||||
5 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 48.19 | ||||||
6 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.39 | ||||||
7 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 48.67 | ||||||
7 | Filippa Bremer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 48.67 | ||||||
9 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 48.71 | ||||||
10 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 48.73 | ||||||
11 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.83 | ||||||
12 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.15 | ||||||
13 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.86 | ||||||
14 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 50.20 | ||||||
15 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.61 | ||||||
16 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 50.95 | ||||||
17 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 51.56 | ||||||
18 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 51.75 | ||||||
19 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 51.79 | ||||||
20 | Isabella Djuric | 2004 | Landskrona Simsällskap | 51.87 | ||||||
21 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 52.30 | ||||||
22 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 52.59 | ||||||
23 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 52.99 | ||||||
24 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 53.49 | ||||||
25 | Hilma Burholm | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.98 | ||||||
26 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.28 | ||||||
27 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 54.72 | ||||||
28 | Ebba Sandström | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 55.39 | ||||||
29 | Maja Lapadatovic | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 57.25 | ||||||
30 | Isabella Larsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 57.84 | ||||||
31 | Frida Isaksson | 2005 | Simklubben Sydsim | 58.46 | ||||||
32 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:00.19 | ||||||
33 | Agnes Aagaard | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.74 | ||||||
34 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 1:01.23 | ||||||
35 | Natalia Olivera | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.76 | ||||||
36 | Anna Sjöfors | 2004 | Simklubben Lödde | 1:04.30 | ||||||
37 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:04.45 | ||||||
- | Annika Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filippa Norvenius | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Hanna Olsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Lina Stanaitis | 2005 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Edelhamre | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Segerlund | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:02 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 56, 50m Bröstsim Po 10-11, Finaler |
Sponsor: HEAD swimming |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 45.81 | ||||||
2 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.83 | ||||||
3 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 49.13 | ||||||
4 | Ugnius Melieska | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.07 | ||||||
5 | Anton Malmgren | 2004 | Landskrona Simsällskap | 52.33 | ||||||
6 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 53.51 | ||||||
7 | Morgan Engberg | 2005 | Simklubben Spiggarna | 54.81 | ||||||
8 | Oliver Duggal | 2005 | Simklubben Sydsim | 55.33 | ||||||
9 | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.81 | ||||||
10 | Elias Stridh | 2005 | Simklubben Lödde | 56.88 | ||||||
11 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.30 | ||||||
12 | Andreas Jovovic | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.56 | ||||||
13 | Melvin Lentonsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.74 | ||||||
14 | Oliver Wohlquist | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:01.07 | ||||||
15 | Lukas Svejme | 2005 | Simklubben Hajen | 1:03.25 | ||||||
16 | Wille Palm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 1:03.28 | ||||||
17 | Metin Salih | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.92 | ||||||
18 | Isak Dahl | 2005 | Simsällskapet Iden | 1:21.06 | ||||||
- | Joel Fribergh | 2005 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:02 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 57, 50m Bröstsim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Linnea&Basilika |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.56 | ||||||
2 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 51.04 | ||||||
3 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 54.37 | ||||||
4 | Meya Nilsson | 2007 | Simklubben Hajen | 55.90 | ||||||
5 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.38 | ||||||
6 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 57.55 | ||||||
7 | Ellinor Redenby | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.99 | ||||||
8 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.07 | ||||||
9 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 59.26 | ||||||
10 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 59.40 | ||||||
11 | Saga Wemlén | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.50 | ||||||
12 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 1:04.33 | ||||||
13 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 1:05.04 | ||||||
14 | Amanda Rosquist | 2007 | Simklubben Lödde | 1:06.07 | ||||||
15 | Olivia Nilsson Virc | 2007 | Simklubben Sydsim | 1:17.04 | ||||||
- | Elisa Raminmajd | 2006 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 58, 50m Bröstsim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: Team Sportia center Syd |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 57.09 | ||||||
2 | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | 58.44 | ||||||
3 | Niklas Hansson | 2007 | Simsällskapet Iden | 1:06.36 | ||||||
- | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Edvin Dedovic | 2007 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 59, 100m Frisim Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: ICA Maxi Stormarknad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 32.58 | 1:08.14 | |||||
2 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.11 | 1:08.82 | |||||
3 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 33.26 | 1:09.61 | |||||
4 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.92 | 1:10.43 | |||||
5 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 34.07 | 1:11.08 | |||||
6 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.45 | 1:12.40 | |||||
7 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.52 | 1:12.86 | |||||
8 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.06 | 1:14.58 | |||||
9 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.35 | 1:14.74 | |||||
10 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 35.16 | 1:14.77 | |||||
11 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 36.17 | 1:15.43 | |||||
12 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 36.84 | 1:15.86 | |||||
13 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 35.88 | 1:16.45 | |||||
14 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 36.83 | 1:16.75 | |||||
15 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.45 | 1:17.72 | |||||
16 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 37.01 | 1:19.01 | |||||
17 | Anja Schönbäck | 2003 | Simklubben Spiggarna | 37.93 | 1:20.06 | |||||
18 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.56 | 1:20.29 | |||||
19 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 39.58 | 1:20.51 | |||||
20 | Matilda Olsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 38.05 | 1:22.48 | |||||
21 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 39.68 | 1:22.77 | |||||
22 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 40.37 | 1:24.45 | |||||
23 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.68 | 1:26.64 | |||||
24 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.59 | 1:27.10 | |||||
25 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.95 | 1:27.12 | |||||
26 | Linnea Dahlin | 2003 | Simklubben Sydsim | 40.69 | 1:28.94 | |||||
27 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 42.58 | 1:31.89 | |||||
28 | Sofi Ekström | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.20 | 1:35.62 | |||||
29 | Besa Sabriu | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.39 | 1:37.76 | |||||
30 | Desiree Jannati Fard | 2003 | Simklubben Sydsim | 46.30 | 1:43.84 | |||||
31 | Emilia Nelleman Aasholm | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.51 | 1:50.03 | |||||
32 | Israa Elwanni | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.24 | 1:51.30 | |||||
- | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellen Feldman | 2002 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 60, 100m Frisim Po 12-13, Finaler |
Sponsor: KKB Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.01 | 1:09.61 | |||||
2 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.76 | 1:13.24 | |||||
3 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.50 | 1:13.74 | |||||
4 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.13 | 1:18.41 | |||||
5 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.75 | 1:20.25 | |||||
6 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.08 | 1:21.66 | |||||
7 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 39.99 | 1:22.25 | |||||
8 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.64 | 1:23.13 | |||||
9 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.83 | 1:23.69 | |||||
10 | Lukas Kron Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.46 | 1:29.69 | |||||
11 | Etienne Kondi | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.98 | 1:32.21 | |||||
12 | Tim Larsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 43.37 | 1:33.03 | |||||
13 | August Ramberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.70 | 1:33.54 | |||||
14 | Milan Vilotic | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.02 | 1:59.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 61, 50m Frisim Fl 10-11, Finaler |
Sponsor: HEAD swimming |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 33.15 | ||||||
2 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 33.22 | ||||||
3 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 35.37 | ||||||
4 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 36.15 | ||||||
5 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 37.36 | ||||||
6 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.76 | ||||||
7 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.05 | ||||||
8 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 38.39 | ||||||
9 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 38.89 | ||||||
10 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.00 | ||||||
11 | Isabella Djuric | 2004 | Landskrona Simsällskap | 39.33 | ||||||
12 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.39 | ||||||
13 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 39.63 | ||||||
14 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 40.59 | ||||||
15 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 41.36 | ||||||
16 | Isabella Larsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.37 | ||||||
17 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 42.11 | ||||||
18 | Annika Lindberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.34 | ||||||
19 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 42.43 | ||||||
20 | Filippa Bremer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 42.77 | ||||||
21 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.84 | ||||||
22 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 43.03 | ||||||
23 | Ebba Sandström | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.06 | ||||||
24 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.81 | ||||||
25 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.84 | ||||||
26 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 43.86 | ||||||
27 | Ella Persson | 2004 | Simsällskapet Iden | 43.97 | ||||||
28 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 45.46 | ||||||
29 | Elin Olsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 45.58 | ||||||
30 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 46.36 | ||||||
31 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 46.37 | ||||||
32 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 46.99 | ||||||
33 | Agnes Aagaard | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 48.16 | ||||||
34 | Hilma Burholm | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.39 | ||||||
35 | Natalia Olivera | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.33 | ||||||
36 | Maja Lapadatovic | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 50.48 | ||||||
37 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 51.23 | ||||||
38 | Frida Isaksson | 2005 | Simklubben Sydsim | 51.92 | ||||||
39 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 55.15 | ||||||
40 | Maja Edelhamre | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 55.84 | ||||||
41 | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | 58.40 | ||||||
42 | Anna Sjöfors | 2004 | Simklubben Lödde | 58.52 | ||||||
43 | Filippa Norvenius | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.67 | ||||||
44 | Lina Stanaitis | 2005 | Simklubben Sydsim | 1:02.63 | ||||||
- | Maja Segerlund | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 62, 50m Frisim Po 10-11, Finaler |
Sponsor: Linnea&Basilika |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.78 | ||||||
2 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.73 | ||||||
3 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 36.86 | ||||||
4 | Ugnius Melieska | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.59 | ||||||
5 | Oliver Duggal | 2005 | Simklubben Sydsim | 40.03 | ||||||
6 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 40.34 | ||||||
7 | Joel Fribergh | 2005 | Simklubben Lödde | 41.22 | ||||||
8 | Oliver Wohlquist | 2005 | Landskrona Simsällskap | 41.38 | ||||||
9 | Anton Malmgren | 2004 | Landskrona Simsällskap | 43.66 | ||||||
10 | Morgan Engberg | 2005 | Simklubben Spiggarna | 45.52 | ||||||
11 | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | 45.73 | ||||||
12 | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.14 | ||||||
13 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.51 | ||||||
14 | Wille Palm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 48.33 | ||||||
15 | Elias Stridh | 2005 | Simklubben Lödde | 49.15 | ||||||
16 | Lukas Svejme | 2005 | Simklubben Hajen | 49.36 | ||||||
17 | Andreas Jovovic | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.71 | ||||||
18 | Isak Dahl | 2005 | Simsällskapet Iden | 53.88 | ||||||
19 | Metin Salih | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.39 | ||||||
- | Melvin Lentonsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 63, 50m Frisim Fl 0-9, Finaler |
Sponsor: Landgren of Sweden AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 39.10 | ||||||
2 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 39.49 | ||||||
3 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.69 | ||||||
4 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 43.77 | ||||||
5 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 44.29 | ||||||
6 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 44.66 | ||||||
7 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 45.80 | ||||||
8 | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | 49.89 | ||||||
9 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 50.33 | ||||||
10 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.68 | ||||||
11 | Elisa Raminmajd | 2006 | Simklubben Sydsim | 52.55 | ||||||
12 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 56.29 | ||||||
13 | Saga Wemlén | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.71 | ||||||
14 | Amanda Rosquist | 2007 | Simklubben Lödde | 1:00.25 | ||||||
15 | Christina Nordlander Johnsen | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.11 | ||||||
16 | Olivia Nilsson Virc | 2007 | Simklubben Sydsim | 1:04.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 64, 50m Frisim Po 0-9, Finaler |
Sponsor: JÅN Åkeri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 40.94 | ||||||
2 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 41.05 | ||||||
3 | Edvin Dedovic | 2007 | Landskrona Simsällskap | 45.52 | ||||||
4 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 46.03 | ||||||
5 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.03 | ||||||
6 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.03 | ||||||
7 | Niklas Hansson | 2007 | Simsällskapet Iden | 1:03.11 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:41 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 65, 4X50m Medley Fl 12-13, Finaler |
Sponsor: Apoteket Kronan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Hajen Damer [2002] | 2002 | Simklubben Hajen | 2:27.54 | ||||||
Julia Larsson | 2002 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Thea Dahlqvist | 2003 | 41.77 | 1:17.90 | |||||||
Linnea Dolmark | 2002 | 35.30 | 1:53.20 | |||||||
Tilde Thorsson | 2003 | 34.34 | 2:27.54 | |||||||
2 | Landskrona Damer [2002] | 2002 | Landskrona Simsällskap | 2:32.37 | ||||||
Matilda Hoff | 2003 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Tilde Röiseth | 2003 | 41.67 | 1:18.00 | |||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 36.55 | 1:54.55 | |||||||
Fanny Moreau | 2003 | 37.82 | 2:32.37 | |||||||
3 | SK Lödde Damer [2002] Medley | 2002 | Simklubben Lödde | 2:32.52 | ||||||
Filippa Dihle | 2003 | 40.66 | 40.66 | |||||||
Olivia Skog | 2002 | 38.92 | 1:19.58 | |||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 36.22 | 1:55.80 | |||||||
Victoria Olsson | 2002 | 36.72 | 2:32.52 | |||||||
4 | SS Iden Damer [2002] | 2002 | Simsällskapet Iden | 2:43.41 | ||||||
Angelica Böhme | 2003 | 42.57 | 42.57 | |||||||
Anna Twedberg | 2003 | 44.43 | 1:27.00 | |||||||
Tuva Rosén Sundström | 2002 | 39.37 | 2:06.37 | |||||||
Ellen Feldman | 2002 | 37.04 | 2:43.41 | |||||||
5 | Mkk Damer [2002] Medley 1 | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:45.51 | ||||||
Israa Elwanni | 2003 | 53.70 | 53.70 | |||||||
Agnes Gustafson | 2003 | 40.66 | 1:34.36 | |||||||
Lovisa Bjurnemark | 2003 | 36.93 | 2:11.29 | |||||||
Emma Mattsson | 2003 | 34.22 | 2:45.51 | |||||||
6 | SK Sydsim Damer [2002] Medley | 2002 | Simklubben Sydsim | 2:46.23 | ||||||
Johanna Melin | 2003 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Desiree Jannati Fard | 2003 | 51.96 | 1:30.29 | |||||||
Lina Ostreus | 2002 | 36.47 | 2:06.76 | |||||||
Linnea Dahlin | 2003 | 39.47 | 2:46.23 | |||||||
7 | Mkk Damer [2002] Medley 2 | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:55.83 | ||||||
Teodora Petric | 2005 | 47.90 | 47.90 | |||||||
Mikaela Virc | 2003 | 46.51 | 1:34.41 | |||||||
Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | 43.82 | 2:18.23 | |||||||
Kay Skarp | 2002 | 37.60 | 2:55.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:41 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 66, 4X50m Medley Po 12-13, Finaler |
Sponsor: Kävlinge Zoo |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Lödde Herrar [2002] Medley | 2002 | Simklubben Lödde | 2:15.03 | ||||||
Isak Paulsson | 2002 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Hampus Erdös | 2003 | 43.31 | 1:16.71 | |||||||
Ian Hangård | 2002 | 29.96 | 1:46.67 | |||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 28.36 | 2:15.03 | |||||||
2 | Mkk Herrar [2002] Medley 1 | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:41.78 | ||||||
Jakob Strömland | 2003 | 41.43 | 41.43 | |||||||
Carl Ewertz | 2002 | 42.58 | 1:24.01 | |||||||
Liam Bech | 2003 | 38.34 | 2:02.35 | |||||||
Jacob Baxmann | 2003 | 39.43 | 2:41.78 | |||||||
3 | Mkk Herrar [2002] Medley 2 | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:22.54 | ||||||
Milan Vilotic | 2003 | 1:02.61 | 1:02.61 | |||||||
Lukas Kron Larsson | 2003 | 55.01 | 1:57.62 | |||||||
Leith Al-Sheesh | 2003 | 45.25 | 2:42.87 | |||||||
August Ramberg | 2002 | 39.67 | 3:22.54 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 67, 4X50m Medley Fl 0-11, Finaler |
Sponsor: HEAD swimming |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Lödde Damer 2 [2004] Medley | 2004 | Simklubben Lödde | 2:46.89 | ||||||
Emilia Berg | 2005 | 47.02 | 47.02 | |||||||
Hanne Husby | 2004 | 41.37 | 1:28.39 | |||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 36.23 | 2:04.62 | |||||||
Emelie Rosquist | 2004 | 42.27 | 2:46.89 | |||||||
2 | Landskrona Damer [2004] | 2004 | Landskrona Simsällskap | 2:47.39 | ||||||
Wilma Lundius | 2004 | 45.27 | 45.27 | |||||||
Emma Hassling | 2004 | 43.02 | 1:28.29 | |||||||
Fanny Hess | 2004 | 39.74 | 2:08.03 | |||||||
Isabella Djuric | 2004 | 39.36 | 2:47.39 | |||||||
3 | Landskrona Damer [2005] | 2005 | Landskrona Simsällskap | 2:55.43 | ||||||
Ella Röiseth | 2005 | 45.13 | 45.13 | |||||||
Livia Sjunnesson | 2005 | 44.25 | 1:29.38 | |||||||
Tova Siversson | 2005 | 44.75 | 2:14.13 | |||||||
Elsa Thell | 2004 | 41.30 | 2:55.43 | |||||||
4 | Mkk Damer [2004] Medley 1 | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:58.81 | ||||||
Emilia Folklund | 2006 | 44.25 | 44.25 | |||||||
Hilma Sörum | 2004 | 47.61 | 1:31.86 | |||||||
Beatrice Ask | 2005 | 48.88 | 2:20.74 | |||||||
Anna Stenberg | 2005 | 38.07 | 2:58.81 | |||||||
5 | SK Sydsim Damer [2004] Medley | 2004 | Simklubben Sydsim | 3:19.54 | ||||||
Lova Flemming | 2004 | 51.94 | 51.94 | |||||||
Ella Bodell | 2005 | 54.63 | 1:46.57 | |||||||
Jennie Christiansen | 2004 | 40.60 | 2:27.17 | |||||||
Emilia Sandström | 2004 | 52.37 | 3:19.54 | |||||||
6 | Landskrona Töser [2006] | 2006 | Landskrona Simsällskap | 3:21.95 | ||||||
Yasmine Strandh | 2006 | 51.40 | 51.40 | |||||||
My Pettersson | 2006 | 52.57 | 1:43.97 | |||||||
Moa Ekberg | 2006 | 52.09 | 2:36.06 | |||||||
Thowe Eliasson | 2006 | 45.89 | 3:21.95 | |||||||
- | SK Hajen Damer [2004] | 2004 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Klara Nilsson | 2004 | 43.02 | 43.02 | |||||||
Alma Mårtensson | 2004 | 45.75 | 1:28.77 | |||||||
Lova Persson | 2004 | 44.11 | 2:12.88 | |||||||
- | SK Lödde Damer [2004] Medley | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | SK Sydsim Damer 2 [2004] Medley | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 68, 4X50m Medley Po 0-11, Finaler |
Sponsor: Linnea&Basilika |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mkk Herrar [2004] Medley 1 | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:04.54 | ||||||
Melvin Lentonsson | 2004 | 50.20 | 50.20 | |||||||
Vincent Tran | 2004 | 46.04 | 1:36.24 | |||||||
Ugnius Melieska | 2004 | 43.14 | 2:19.38 | |||||||
Jannes Krüger | 2005 | 45.16 | 3:04.54 | |||||||
2 | SK Sydsim Herrar [2004] Medley | 2004 | Simklubben Sydsim | 3:10.18 | ||||||
Hugo Skölderud | 2006 | 50.58 | 50.58 | |||||||
Hannes Palmgren | 2005 | 54.07 | 1:44.65 | |||||||
Love Offrell | 2004 | 43.73 | 2:28.38 | |||||||
Karl Svensson | 2006 | 41.80 | 3:10.18 | |||||||
3 | Landskrona Herrar [2005] | 2005 | Landskrona Simsällskap | 3:12.65 | ||||||
Oliver Wohlquist | 2005 | 58.42 | 58.42 | |||||||
Viggo Thomsen | 2004 | 44.83 | 1:43.25 | |||||||
Ludvig Hoff | 2005 | 43.68 | 2:26.93 | |||||||
Edvin Dedovic | 2007 | 45.72 | 3:12.65 | |||||||
- | SK Lödde Herrar [2004] Medley | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Joel Fribergh | 2005 | 46.61 | 46.61 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 18:02 |