Results for Brøndby Sommer Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.12 | 3:25.92 | 5:14.80 | 7:00.63 | |||
2 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.66 | 3:31.06 | 5:22.24 | 7:13.82 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:19.58 | 2:46.86 | 4:15.94 | 5:43.29 | |||
2 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 1:26.94 | 3:01.50 | 4:37.62 | 6:12.66 | |||
3 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 1:23.93 | 3:00.31 | 4:38.22 | 6:16.38 | |||
4 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:28.10 | 3:05.78 | 4:42.93 | 6:20.89 | |||
5 | Mikka Holm | 2003 | Haslev Svømmeklub | 1:29.58 | 3:09.14 | 4:51.61 | 6:35.65 | |||
6 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:33.79 | 3:14.42 | 4:55.40 | 6:36.70 | |||
7 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.13 | 3:13.61 | 4:55.29 | 6:37.71 | |||
8 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.83 | 3:19.08 | 5:03.65 | 6:45.55 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 1:05.92 | 2:16.43 | 3:26.99 | 4:39.41 | |||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:11.46 | 2:28.00 | 3:42.82 | 4:58.92 | |||
3 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 1:12.19 | 2:32.61 | 3:56.63 | 5:21.72 | |||
4 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 1:17.35 | 2:29.62 | 4:02.64 | 5:24.78 | |||
5 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:18.49 | 2:43.16 | 4:06.06 | 5:28.79 | |||
6 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 1:19.50 | 2:46.37 | 4:13.17 | 5:38.92 | |||
7 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:25.46 | 2:55.94 | 4:26.39 | 5:48.90 | |||
8 | Emma Karstenberg | 2002 | Haslev Svømmeklub | 1:25.73 | 3:05.77 | 4:48.19 | 6:30.33 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Trine Gudnitz | 1987 | U.S.G | 1:05.22 | 2:15.40 | 3:27.79 | 4:40.69 | |||
2 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 1:11.05 | 2:30.06 | 3:48.33 | 5:03.81 | |||
3 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:14.91 | 2:35.10 | 3:51.80 | 5:04.50 | |||
4 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 1:12.93 | 2:30.93 | 3:48.57 | 5:06.11 | |||
5 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 1:11.83 | 2:30.31 | 3:49.44 | 5:07.29 | |||
6 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 1:12.23 | 2:31.55 | 3:52.66 | 5:08.97 | |||
7 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 1:14.71 | 2:33.70 | 3:53.63 | 5:14.05 | |||
8 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 1:15.10 | 2:36.35 | 3:56.57 | 5:17.40 | |||
9 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 1:19.47 | 2:46.76 | 4:15.59 | 5:43.45 | |||
- | Sarah Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sif Salomonsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.00 | 1:25.30 | 2:10.47 | 2:53.87 | |||
2 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.49 | 1:28.38 | 2:14.67 | 3:00.19 | |||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.62 | 1:29.73 | 2:16.47 | 3:01.00 | |||
4 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.73 | 1:30.84 | 2:17.51 | 3:02.14 | |||
5 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 43.56 | 1:30.52 | 2:18.24 | 3:05.95 | |||
6 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.60 | 1:33.20 | 2:21.66 | 3:07.18 | |||
7 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.44 | 1:48.49 | 2:46.08 | 3:40.41 | |||
- | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | DSQ | Mavelig. eft. 50m | |||||
- | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Mavelig. eft. 125m | |||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolai Andreassen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 37.45 | 1:17.37 | 1:58.79 | 2:39.06 | |||
2 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.55 | 1:18.42 | 1:59.53 | 2:39.82 | |||
3 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 37.70 | 1:19.05 | 2:00.85 | 2:41.96 | |||
4 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.31 | 1:22.07 | 2:05.81 | 2:47.49 | |||
5 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 41.07 | 1:26.97 | 2:13.51 | 2:57.20 | |||
6 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 41.42 | 1:26.05 | 2:12.79 | 2:59.02 | |||
7 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 42.42 | 1:28.62 | 2:15.07 | 3:00.31 | |||
- | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | DSQ | Mavelig. eft. 150m | |||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 29.23 | 1:01.62 | 1:40.45 | 2:18.60 | |||
2 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 35.45 | 1:14.07 | 1:54.86 | 2:34.45 | |||
3 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 41.39 | 1:27.50 | 2:15.11 | 2:58.50 | |||
4 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 45.83 | 1:36.41 | 2:29.73 | 3:16.83 | |||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 33.76 | 1:11.63 | 1:49.55 | 2:26.45 | |||
2 | Martin Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 35.84 | 1:13.88 | 1:52.68 | 2:30.25 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 44.81 | 1:35.12 | |||||
2 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 44.26 | 1:35.19 | |||||
3 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.63 | 1:41.08 | |||||
4 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.06 | 1:43.48 | |||||
5 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 48.99 | 1:44.74 | |||||
6 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 51.56 | 1:46.21 | |||||
7 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.30 | 1:46.57 | |||||
8 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 50.12 | 1:47.38 | |||||
9 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.51 | 1:47.58 | |||||
10 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 53.24 | 1:49.43 | |||||
11 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 50.43 | 1:51.12 | |||||
12 | Josefine Staudt | 2005 | Vest-Brøndby | 51.94 | 1:51.83 | |||||
13 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 53.75 | 1:52.23 | |||||
14 | Alma Gotfredsen | 2005 | Vest-Brøndby | 50.43 | 1:53.70 | |||||
15 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 54.22 | 1:55.78 | |||||
16 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 52.87 | 1:55.83 | |||||
17 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 54.16 | 1:57.69 | |||||
18 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 58.28 | 1:58.25 | |||||
19 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 51.81 | 1:58.78 | |||||
20 | Line Krog Rose | 2006 | Sigma Swim Allerød | 56.20 | 2:04.53 | |||||
21 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 58.14 | 2:14.02 | |||||
22 | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.97 | 2:20.19 | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.08 | 1:21.39 | |||||
2 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.90 | 1:21.51 | |||||
3 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 38.10 | 1:21.93 | |||||
4 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.72 | 1:28.24 | |||||
5 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.05 | 1:33.66 | |||||
6 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 45.80 | 1:34.87 | |||||
7 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 44.33 | 1:35.52 | |||||
8 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 44.86 | 1:38.57 | |||||
9 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.67 | 1:39.89 | |||||
10 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 47.24 | 1:39.94 | |||||
11 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.64 | 1:41.13 | |||||
12 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 45.74 | 1:41.18 | |||||
13 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.93 | 1:41.31 | |||||
14 | Amanda Christensen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.18 | 1:41.98 | |||||
15 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 47.38 | 1:42.67 | |||||
16 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 50.87 | 1:44.02 | |||||
17 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.32 | 1:44.81 | |||||
18 | Alexandra Gudjonsdottir | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.20 | 1:50.26 | |||||
19 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 51.37 | 1:50.98 | |||||
20 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.75 | 1:52.57 | |||||
21 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 57.10 | 1:53.93 | |||||
- | Nova Carter | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej samt berør 75m | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 37.45 | 1:20.09 | |||||
2 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.78 | 1:21.49 | |||||
3 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 39.08 | 1:23.15 | |||||
4 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 37.20 | 1:23.85 | |||||
5 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 38.87 | 1:25.13 | |||||
6 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.29 | 1:26.05 | |||||
7 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.82 | 1:27.42 | |||||
8 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 44.70 | 1:33.49 | |||||
9 | Amelina Sala | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.84 | 1:39.10 | |||||
10 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 51.17 | 1:45.57 | |||||
11 | Maria Slot | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.55 | 1:47.17 | |||||
12 | Zoey Epstein | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.75 | 1:48.52 | |||||
- | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Asynk ben v25m | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 31.36 | 1:10.31 | |||||
2 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 33.67 | 1:14.88 | |||||
3 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 35.54 | 1:15.23 | |||||
4 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.45 | 1:17.34 | |||||
5 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 38.04 | 1:20.55 | |||||
6 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 38.23 | 1:20.57 | |||||
7 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.35 | 1:22.66 | |||||
8 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 39.18 | 1:23.08 | |||||
9 | Christine Greisen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.67 | 1:24.17 | |||||
10 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 38.28 | 1:24.67 | |||||
11 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 36.52 | 1:24.97 | |||||
12 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.38 | 1:26.10 | |||||
13 | Elisabeth Ralov Andersen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.33 | 1:30.20 | |||||
13 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.49 | 1:30.20 | |||||
15 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 48.87 | 1:37.70 | |||||
- | Emilie Gaál | 1999 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.14 | 1:22.08 | |||||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.89 | 1:30.83 | |||||
3 | Davie Tran | 2003 | Vest-Brøndby | 42.78 | 1:35.16 | |||||
4 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.72 | 1:35.96 | |||||
5 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.27 | 1:37.84 | |||||
6 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 48.84 | 1:41.09 | |||||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 46.91 | 1:42.88 | |||||
8 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 48.95 | 1:49.85 | |||||
9 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.40 | 1:49.93 | |||||
10 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 51.68 | 1:50.41 | |||||
11 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 52.18 | 1:52.68 | |||||
12 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 49.51 | 1:53.05 | |||||
13 | Victor Bornemann | 2006 | Sigma Swim Allerød | 53.23 | 1:53.37 | |||||
14 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:57.39 | ||||||
15 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 55.95 | 1:58.40 | |||||
16 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 56.06 | 1:58.95 | |||||
17 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 58.33 | 2:01.65 | |||||
18 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 58.97 | 2:03.86 | |||||
- | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 32.04 | 1:08.89 | |||||
2 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 33.72 | 1:14.65 | |||||
3 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 33.51 | 1:17.24 | |||||
4 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 34.79 | 1:19.22 | |||||
5 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.68 | 1:19.75 | |||||
6 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 37.55 | 1:21.31 | |||||
7 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 35.78 | 1:22.04 | |||||
8 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 38.87 | 1:26.18 | |||||
9 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 39.15 | 1:26.21 | |||||
10 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 40.05 | 1:27.50 | |||||
11 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 41.30 | 1:29.48 | |||||
12 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 43.66 | 1:29.90 | |||||
13 | Adam Holm Jørgensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.83 | 1:32.31 | |||||
14 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 45.35 | 1:46.43 | |||||
- | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | DSQ | Ej samt. berør v75m | |||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 30.14 | 1:06.58 | |||||
2 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 33.41 | 1:12.80 | |||||
3 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.48 | 1:14.01 | |||||
4 | Boas Olesen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 32.69 | 1:14.51 | |||||
5 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.48 | 1:17.36 | |||||
6 | August Hertz Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.38 | 1:20.08 | |||||
7 | Mikkel Steffensen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.23 | 1:21.49 | |||||
8 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 44.73 | 1:35.05 | |||||
- | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Flyben i brystsvøm | |||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 32.34 | 1:08.32 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 5, 100 m super redder livred, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Garlin | 1996 | Vest-Brøndby | 51.05 | 1:44.55 | 1:44.55 | ||||
2 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 58.97 | 1:55.84 | 1:55.84 | ||||
3 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 1:00.92 | 2:05.56 | 2:05.56 | ||||
4 | Christine Greisen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.93 | 2:19.24 | 2:19.24 | ||||
5 | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | 58.99 | 2:20.75 | 2:20.75 | ||||
6 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.89 | 2:57.03 | 2:57.03 | ||||
7 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.17 | 3:03.58 | 3:03.58 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 6, 100 m super redder livred, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Møller Jensen | 1992 | Vest-Brøndby | 39.15 | 1:27.76 | 1:27.76 | ||||
- | Anders Møller | 1991 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tabt dukke v.80m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.19 | ||||||
2 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 47.56 | ||||||
3 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 48.17 | ||||||
4 | Elisabeth Englev | 2006 | Solrød Svømmeklub | 49.39 | ||||||
5 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Værløse Svømmeklub | 50.22 | ||||||
6 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 50.56 | ||||||
7 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 51.11 | ||||||
8 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 53.13 | ||||||
9 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 53.73 | ||||||
10 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 54.15 | ||||||
11 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 57.03 | ||||||
12 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 57.22 | ||||||
13 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 57.52 | ||||||
14 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 58.22 | ||||||
15 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 58.58 | ||||||
16 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:01.35 | ||||||
17 | Kathrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 1:03.57 | ||||||
18 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:04.12 | ||||||
19 | Selina Koch-Mathews | 2005 | Vest-Brøndby | 1:05.46 | ||||||
- | Freia Bella Ettrup Bartho | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Maya Louise Heinicke | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.70 | ||||||
2 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 41.91 | ||||||
3 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 44.54 | ||||||
4 | Nova Carter | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.44 | ||||||
5 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 45.92 | ||||||
6 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.17 | ||||||
7 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 46.18 | ||||||
8 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.85 | ||||||
9 | Alexandra Gudjonsdottir | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.33 | ||||||
- | Alberte Hjarsø | 2003 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Bilberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Brysttag v 25m | |||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.09 | ||||||
2 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 35.52 | ||||||
3 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 36.62 | ||||||
4 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 37.37 | ||||||
5 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.78 | ||||||
6 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 38.09 | ||||||
7 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 38.79 | ||||||
8 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 40.20 | ||||||
9 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.91 | ||||||
10 | Nina Skou Clausen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.71 | ||||||
11 | Maria Slot | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.92 | ||||||
12 | Sofie-Amalie Føns Lomholt | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 50.48 | ||||||
13 | Zoey Epstein | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.49 | ||||||
- | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.70 | ||||||
2 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.47 | ||||||
3 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.16 | ||||||
4 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 38.30 | ||||||
5 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 38.34 | ||||||
6 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 43.19 | ||||||
- | Julie Dalgaard Petersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria L. C. Pedersen | 2000 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.17 | ||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.34 | ||||||
3 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.72 | ||||||
4 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.66 | ||||||
5 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 45.98 | ||||||
6 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 46.57 | ||||||
7 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.00 | ||||||
8 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 48.24 | ||||||
9 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 50.90 | ||||||
10 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 51.23 | ||||||
11 | Nikolaj Noording-Grooss | 2004 | Værløse Svømmeklub | 51.43 | ||||||
12 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 51.96 | ||||||
13 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 52.13 | ||||||
14 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 52.18 | ||||||
15 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 52.47 | ||||||
16 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 52.50 | ||||||
17 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 53.38 | ||||||
18 | Victor Bornemann | 2006 | Sigma Swim Allerød | 53.42 | ||||||
19 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 55.32 | ||||||
20 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 55.84 | ||||||
21 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 56.26 | ||||||
- | Lauritz Tørholm Jørgensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 33.74 | ||||||
2 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.48 | ||||||
3 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.83 | ||||||
4 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.03 | ||||||
5 | Jeppe Just Lundgreen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 46.97 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 29.12 | ||||||
2 | Emil Compen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 33.28 | ||||||
3 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 34.35 | ||||||
4 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 37.62 | ||||||
5 | Mikkel Steffensen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.15 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.01 | ||||||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 30.38 | ||||||
3 | Martin Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 33.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 9, Linekast livredning, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | East Coast 1 | 1996 | Vest-Brøndby | 11.65 | 11.65 | |||||
2 | East Coast 2 | 2002 | Vest-Brøndby | 32.16 | ||||||
- | Hovedstaden 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Hovedstaden 2 | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Hovedstaden 3 | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Julie Og Nikoline | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Olivia Og Selma | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Porsdal 1 Og 2 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Sarah Og Astrid | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Simmonds 1 Og 2 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Vsk Livredder Piger 1 | 2003 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Vsk Livredder Piger 2 | 2003 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Vsk Livredder Piger 3 | 2005 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Ej fuldført | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 10, Linekast livredning, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | East Coast Mix 2 | 1997 | Vest-Brøndby | 15.13 | 15.13 | |||||
- | Asbjørn Og William | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Hovedstaden 4 | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Jonathan Og Christoffer | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Røgind Og Oscar | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Svane Og Valdemar | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fuldført | |||||
- | Vsk Livredder Drenge | 2003 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Ej fuldført | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.99 | ||||||
2 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 37.21 | ||||||
3 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 37.47 | ||||||
4 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.64 | ||||||
5 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 42.04 | ||||||
6 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 42.41 | ||||||
7 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 43.69 | ||||||
8 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 43.99 | ||||||
9 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 44.41 | ||||||
10 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 44.70 | ||||||
11 | Elisabeth Englev | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.82 | ||||||
12 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 44.90 | ||||||
13 | Alma Gotfredsen | 2005 | Vest-Brøndby | 45.50 | ||||||
14 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 46.13 | ||||||
15 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 47.21 | ||||||
16 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 49.46 | ||||||
17 | Maya Louise Heinicke | 2005 | Sigma Swim Allerød | 51.80 | ||||||
18 | Kathrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 52.30 | ||||||
19 | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 52.74 | ||||||
20 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 52.75 | ||||||
21 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 54.15 | ||||||
22 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 54.85 | ||||||
23 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 56.21 | ||||||
24 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 56.37 | ||||||
25 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 58.60 | ||||||
26 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:03.91 | ||||||
27 | Selina Koch-Mathews | 2005 | Vest-Brøndby | 1:04.32 | ||||||
28 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 1:15.83 | ||||||
29 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:18.50 | ||||||
30 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 1:19.90 | ||||||
- | Freia Bella Ettrup Bartho | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 32.28 | ||||||
2 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.01 | ||||||
3 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.42 | ||||||
4 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.47 | ||||||
5 | Nova Carter | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.30 | ||||||
6 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.21 | ||||||
7 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.36 | ||||||
8 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 41.36 | ||||||
9 | Mathilde Holde Jørgensen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 42.15 | ||||||
10 | Sarah Bilberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.87 | ||||||
11 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.38 | ||||||
12 | Bjørg Trærup Andersen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.17 | ||||||
- | Alberte Hjarsø | 2003 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexandra Gudjonsdottir | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 27.78 | ||||||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 29.81 | ||||||
3 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 30.04 | ||||||
4 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 30.44 | ||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 30.70 | ||||||
6 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.15 | ||||||
7 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 31.57 | ||||||
8 | Cecilia Nisgaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.65 | ||||||
9 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 31.89 | ||||||
10 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 32.06 | ||||||
11 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 32.17 | ||||||
12 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 32.21 | ||||||
13 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 32.57 | ||||||
14 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 33.07 | ||||||
15 | Emma Karstenberg | 2002 | Haslev Svømmeklub | 34.41 | ||||||
16 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 34.61 | ||||||
17 | Amelina Sala | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.94 | ||||||
18 | Sofie-Amalie Føns Lomholt | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 38.72 | ||||||
19 | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 39.25 | ||||||
20 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 43.85 | ||||||
21 | Zoey Epstein | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.70 | ||||||
- | Clara Hollenbeck | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malak Dohri | 2002 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 30.24 | ||||||
2 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 31.42 | ||||||
3 | Christine Greisen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.69 | ||||||
4 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 31.87 | ||||||
5 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 31.91 | ||||||
6 | Sif Salomonsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.31 | ||||||
7 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 33.13 | ||||||
8 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.83 | ||||||
9 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.86 | ||||||
10 | Elisabeth Ralov Andersen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.46 | ||||||
11 | Anna Glad | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.59 | ||||||
12 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.86 | ||||||
- | Emilie Gaál | 1999 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Dalgaard Petersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 33.95 | ||||||
2 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.47 | ||||||
3 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.76 | ||||||
4 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 38.01 | ||||||
5 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.04 | ||||||
6 | Victor Compen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 38.90 | ||||||
7 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 41.92 | ||||||
8 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 43.35 | ||||||
9 | Nikolaj Noording-Grooss | 2004 | Værløse Svømmeklub | 43.52 | ||||||
10 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 43.92 | ||||||
11 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 44.38 | ||||||
12 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 45.65 | ||||||
13 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.94 | ||||||
14 | Lauritz Tørholm Jørgensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.19 | ||||||
15 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 46.56 | ||||||
16 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 51.78 | ||||||
17 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 52.40 | ||||||
18 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 52.83 | ||||||
19 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 57.22 | ||||||
20 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:00.98 | ||||||
21 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 1:03.35 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 27.57 | ||||||
2 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 28.39 | ||||||
3 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 30.30 | ||||||
4 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 30.51 | ||||||
5 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 31.25 | ||||||
6 | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | 31.84 | ||||||
7 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 31.93 | ||||||
8 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 32.51 | ||||||
9 | Benjamin Spicker | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.49 | ||||||
10 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 35.70 | ||||||
11 | Adam Holm Jørgensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.00 | ||||||
12 | Jeppe Just Lundgreen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 38.07 | ||||||
13 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.83 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Compen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 25.80 | ||||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 27.24 | ||||||
3 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 28.10 | ||||||
4 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 28.27 | ||||||
5 | Jakob Dynesen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 29.04 | ||||||
6 | Boas Olesen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 29.52 | ||||||
7 | August Hertz Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.96 | ||||||
8 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.31 | ||||||
9 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 30.60 | ||||||
10 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 30.62 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 24.90 | ||||||
2 | Martin Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 27.20 | ||||||
3 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 27.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 46.31 | 1:34.17 | |||||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 46.93 | 1:36.09 | |||||
3 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.95 | 1:37.64 | |||||
4 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.82 | 1:40.08 | |||||
5 | Josefine Staudt | 2005 | Vest-Brøndby | 50.32 | 1:42.12 | |||||
6 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.57 | 1:43.52 | |||||
7 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 52.31 | 1:43.85 | |||||
8 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 53.44 | 1:47.21 | |||||
9 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 52.10 | 1:47.95 | |||||
10 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 55.09 | 1:48.43 | |||||
11 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 54.57 | 1:49.76 | |||||
12 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 54.61 | 1:50.42 | |||||
13 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Værløse Svømmeklub | 55.91 | 1:53.00 | |||||
14 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 57.82 | 1:55.14 | |||||
15 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 1:01.41 | 1:59.58 | |||||
16 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 58.69 | 2:03.49 | |||||
17 | Line Krog Rose | 2006 | Sigma Swim Allerød | 59.46 | 2:03.62 | |||||
18 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:00.42 | 2:04.26 | |||||
19 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 1:02.91 | 2:08.55 | |||||
20 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 1:04.23 | 2:11.09 | |||||
21 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 1:06.96 | 2:15.76 | |||||
22 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 1:10.35 | 2:23.46 | |||||
23 | Selina Koch-Mathews | 2005 | Vest-Brøndby | 1:09.28 | 2:25.04 | |||||
24 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:10.60 | 2:25.82 | |||||
25 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:15.19 | 2:28.74 | |||||
- | Freia Bella Ettrup Bartho | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 38.08 | 1:18.52 | |||||
2 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 42.02 | 1:26.83 | |||||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 43.00 | 1:26.90 | |||||
4 | Amanda Christensen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.36 | 1:32.76 | |||||
5 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 46.27 | 1:35.13 | |||||
6 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.48 | 1:38.01 | |||||
7 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.55 | 1:41.47 | |||||
8 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.27 | 1:41.65 | |||||
9 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 50.90 | 1:42.84 | |||||
- | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | DSQ | Mavelig efter 25m | |||||
- | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Mavelig. eft. v 75m | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 39.30 | 1:19.53 | |||||
2 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 38.91 | 1:20.16 | |||||
3 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 40.33 | 1:23.52 | |||||
4 | Signe Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.07 | 1:23.58 | |||||
5 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 41.64 | 1:24.21 | |||||
6 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.91 | 1:31.15 | |||||
7 | Maria Slot | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.92 | 1:47.53 | |||||
- | Clara Hollenbeck | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nina Skou Clausen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej forts. bev. v.25m | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.90 | 1:14.70 | |||||
2 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.13 | 1:18.14 | |||||
3 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.77 | 1:19.34 | |||||
4 | Christine Greisen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.39 | 1:19.42 | |||||
5 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 40.59 | 1:21.22 | |||||
6 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 41.12 | 1:22.63 | |||||
7 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | Haslev Svømmeklub | 42.12 | 1:28.97 | |||||
8 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 48.04 | 1:35.29 | |||||
9 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 47.27 | 1:36.90 | |||||
- | Maria L. C. Pedersen | 2000 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.89 | 1:20.33 | |||||
2 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.47 | 1:22.50 | |||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.89 | 1:24.51 | |||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 41.98 | 1:25.28 | |||||
5 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.94 | 1:28.94 | |||||
6 | William Schützsack Duncan | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.40 | 1:34.82 | |||||
7 | Davie Tran | 2003 | Vest-Brøndby | 48.40 | 1:41.06 | |||||
8 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 49.26 | 1:41.14 | |||||
9 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 56.53 | 1:50.28 | |||||
10 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.98 | 1:50.34 | |||||
11 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:00.48 | 1:58.69 | |||||
12 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 59.21 | 2:00.46 | |||||
13 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 57.21 | 2:00.49 | |||||
14 | Lauritz Tørholm Jørgensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.18 | 2:03.95 | |||||
15 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:02.06 | 2:05.88 | |||||
16 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 1:01.35 | 2:06.58 | |||||
- | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Victor Bornemann | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej forts. bev. v.75m | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 33.75 | 1:11.56 | |||||
2 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 36.59 | 1:17.23 | |||||
3 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.51 | 1:18.60 | |||||
4 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 38.51 | 1:19.44 | |||||
5 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 39.73 | 1:21.21 | |||||
6 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 39.54 | 1:21.59 | |||||
7 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 42.00 | 1:25.99 | |||||
8 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 44.36 | 1:32.40 | |||||
- | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej forsat bev 25m | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 29.82 | 1:01.42 | |||||
2 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 35.56 | 1:11.94 | |||||
3 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 41.45 | 1:24.74 | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 31.89 | 1:06.09 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.15 | 1:46.97 | 2:48.58 | 3:49.25 | |||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.74 | 1:11.76 | 1:51.30 | 2:31.56 | |||
2 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 32.28 | 1:11.71 | 1:54.81 | 2:39.13 | |||
3 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 34.40 | 1:16.76 | 2:02.04 | 2:49.08 | |||
4 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 39.71 | 1:28.96 | 2:20.12 | 3:08.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 41.62 | 1:29.43 | 2:17.90 | 3:01.25 | |||
2 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 39.00 | 1:24.68 | 2:13.62 | 3:01.40 | |||
3 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 52.66 | 1:57.26 | 3:04.24 | 4:10.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.39 | 1:24.11 | |||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.00 | 1:25.91 | |||||
3 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.94 | 1:28.40 | |||||
4 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 42.51 | 1:30.63 | |||||
5 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 43.80 | 1:34.59 | |||||
6 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 44.64 | 1:36.69 | |||||
7 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 46.11 | 1:37.30 | |||||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.02 | 1:40.44 | |||||
9 | Alma Gotfredsen | 2005 | Vest-Brøndby | 49.23 | 1:42.61 | |||||
10 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 47.24 | 1:44.41 | |||||
11 | Josefine Staudt | 2005 | Vest-Brøndby | 50.19 | 1:44.68 | |||||
12 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 49.28 | 1:45.26 | |||||
13 | Line Krog Rose | 2006 | Sigma Swim Allerød | 50.82 | 1:46.53 | |||||
14 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 49.60 | 1:47.05 | |||||
15 | Elisabeth Englev | 2006 | Solrød Svømmeklub | 50.99 | 1:47.82 | |||||
16 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 49.32 | 1:49.43 | |||||
17 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 52.94 | 1:50.42 | |||||
18 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 50.07 | 1:51.70 | |||||
19 | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 52.90 | 1:52.44 | |||||
20 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Værløse Svømmeklub | 50.59 | 1:52.53 | |||||
21 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 55.68 | 1:56.60 | |||||
22 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 55.38 | 1:56.99 | |||||
23 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 57.40 | 1:59.29 | |||||
24 | Kathrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 55.63 | 2:01.01 | |||||
25 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 57.25 | 2:02.32 | |||||
26 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 1:02.73 | 2:04.00 | |||||
27 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 57.72 | 2:05.10 | |||||
28 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 1:03.69 | 2:14.26 | |||||
29 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:10.28 | 2:24.89 | |||||
30 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 1:09.38 | 2:27.95 | |||||
31 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 1:17.17 | 2:44.39 | |||||
32 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:24.89 | 2:52.61 | |||||
- | Freia Bella Ettrup Bartho | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.58 | 1:09.78 | |||||
2 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 34.72 | 1:12.18 | |||||
3 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.80 | 1:21.84 | |||||
4 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.44 | 1:21.91 | |||||
5 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 38.88 | 1:24.00 | |||||
6 | Amanda Christensen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.47 | 1:24.51 | |||||
7 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 40.45 | 1:26.71 | |||||
8 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.97 | 1:27.49 | |||||
9 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 42.71 | 1:29.91 | |||||
10 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 44.16 | 1:30.68 | |||||
11 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.38 | 1:30.97 | |||||
12 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 44.87 | 1:31.88 | |||||
13 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 44.23 | 1:32.45 | |||||
14 | Mathilde Holde Jørgensen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 43.96 | 1:38.09 | |||||
15 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.81 | 1:38.34 | |||||
16 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.34 | 1:39.53 | |||||
- | Alberte Hjarsø | 2003 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Bilberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 28.84 | 59.95 | |||||
2 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 33.08 | 1:07.99 | |||||
3 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 32.97 | 1:08.87 | |||||
4 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 33.59 | 1:09.62 | |||||
5 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 34.02 | 1:09.86 | |||||
6 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 33.78 | 1:09.90 | |||||
7 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 33.91 | 1:10.67 | |||||
8 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 34.43 | 1:11.76 | |||||
9 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 34.10 | 1:11.78 | |||||
10 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 35.37 | 1:12.73 | |||||
11 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 33.87 | 1:13.33 | |||||
12 | Signe Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.26 | 1:16.23 | |||||
13 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 37.23 | 1:18.18 | |||||
14 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 38.30 | 1:20.82 | |||||
15 | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 43.68 | 1:28.92 | |||||
16 | Sofie-Amalie Føns Lomholt | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 39.81 | 1:29.62 | |||||
- | Malak Dohri | 2002 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 30.85 | 1:04.54 | |||||
2 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 31.77 | 1:06.78 | |||||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 33.07 | 1:07.08 | |||||
4 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 33.01 | 1:08.06 | |||||
5 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 33.11 | 1:08.67 | |||||
6 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 32.97 | 1:09.39 | |||||
7 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 34.04 | 1:09.49 | |||||
8 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 32.96 | 1:11.08 | |||||
9 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 34.01 | 1:11.22 | |||||
10 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 35.31 | 1:12.53 | |||||
11 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.02 | 1:12.92 | |||||
12 | Sif Salomonsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.49 | 1:14.20 | |||||
13 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.98 | 1:15.33 | |||||
14 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | Haslev Svømmeklub | 37.89 | 1:20.12 | |||||
15 | Anna Glad | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.37 | 1:21.73 | |||||
16 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 40.11 | 1:21.98 | |||||
17 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 40.76 | 1:25.23 | |||||
- | Elisabeth Ralov Andersen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria L. C. Pedersen | 2000 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.36 | 1:15.19 | |||||
2 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 35.40 | 1:16.95 | |||||
3 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.60 | 1:17.33 | |||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 37.94 | 1:18.19 | |||||
5 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.08 | 1:19.88 | |||||
6 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.85 | 1:20.29 | |||||
7 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.21 | 1:20.50 | |||||
8 | Davie Tran | 2003 | Vest-Brøndby | 40.27 | 1:22.95 | |||||
9 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.37 | 1:24.83 | |||||
10 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.22 | 1:26.57 | |||||
11 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 43.49 | 1:31.51 | |||||
12 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.23 | 1:31.60 | |||||
13 | William Schützsack Duncan | 2003 | Værløse Svømmeklub | 44.52 | 1:34.89 | |||||
14 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.71 | 1:35.58 | |||||
15 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 48.52 | 1:37.08 | |||||
16 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 47.00 | 1:39.13 | |||||
17 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 48.98 | 1:39.14 | |||||
18 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 47.35 | 1:40.45 | |||||
19 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 48.77 | 1:43.76 | |||||
20 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 46.33 | 1:43.85 | |||||
21 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.93 | 1:46.24 | |||||
22 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 51.74 | 1:46.70 | |||||
23 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 49.02 | 1:47.74 | |||||
24 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 51.11 | 1:48.05 | |||||
25 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 51.98 | 1:50.73 | |||||
26 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 55.75 | 1:58.00 | |||||
27 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 53.65 | 2:04.52 | |||||
28 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:04.75 | 2:11.33 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 28.70 | 58.31 | |||||
2 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.11 | 1:03.72 | |||||
3 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 30.89 | 1:04.90 | |||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 30.48 | 1:04.90 | |||||
5 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.81 | 1:05.21 | |||||
6 | Nicolai Andreassen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.59 | 1:07.08 | |||||
7 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 31.85 | 1:07.27 | |||||
8 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.45 | 1:08.59 | |||||
9 | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | 34.41 | 1:11.78 | |||||
10 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 34.65 | 1:12.98 | |||||
11 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 36.50 | 1:15.39 | |||||
12 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 39.64 | 1:20.56 | |||||
13 | Jeppe Just Lundgreen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 39.91 | 1:24.58 | |||||
14 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.14 | 1:24.81 | |||||
- | Benjamin Spicker | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 28.68 | 59.68 | |||||
2 | Jakob Dynesen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 29.72 | 1:03.14 | |||||
3 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.05 | 1:03.38 | |||||
4 | Boas Olesen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 31.01 | 1:04.42 | |||||
5 | August Hertz Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.22 | 1:07.21 | |||||
6 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 32.36 | 1:08.62 | |||||
7 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 34.02 | 1:09.19 | |||||
8 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 38.72 | 1:21.33 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 52.87 | 1:49.05 | 2:45.62 | 3:41.84 | |||
2 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.74 | 1:54.61 | 2:56.35 | 3:55.48 | |||
3 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 54.17 | 1:56.23 | 2:57.12 | 3:56.49 | |||
4 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 55.74 | 1:59.13 | 3:01.96 | 4:03.92 | |||
5 | Maya Louise Heinicke | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:01.08 | 2:14.24 | 3:28.47 | 4:44.01 | |||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 45.30 | 1:35.87 | 2:27.91 | 3:19.31 | |||
2 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.09 | 1:39.39 | 2:32.11 | 3:22.69 | |||
3 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 48.62 | 1:42.22 | 2:37.97 | 3:34.15 | |||
4 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 48.64 | 1:45.26 | 2:44.60 | 3:42.86 | |||
5 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 51.93 | 1:49.55 | 2:46.69 | 3:42.88 | |||
6 | Mikka Holm | 2003 | Haslev Svømmeklub | 53.20 | 1:49.99 | 2:48.11 | 3:46.67 | |||
7 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.83 | 1:54.56 | 2:56.04 | 3:56.59 | |||
8 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 54.69 | 1:58.79 | 3:03.77 | 4:08.53 | |||
9 | Sarah Bilberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.03 | 2:02.93 | 3:11.06 | 4:16.84 | |||
- | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 38.23 | 1:21.07 | 2:05.18 | 2:50.31 | |||
2 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 39.25 | 1:25.06 | 2:12.73 | 3:00.58 | |||
3 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 42.60 | 1:32.63 | 2:23.67 | 3:12.70 | |||
4 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.46 | 1:35.54 | 2:26.22 | 3:16.44 | |||
5 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 46.41 | 1:38.49 | 2:31.25 | 3:20.86 | |||
6 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.58 | 1:37.99 | 2:31.26 | 3:21.68 | |||
7 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 50.36 | 1:46.21 | 2:42.96 | 3:37.92 | |||
8 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 49.91 | 1:49.03 | 2:48.48 | 3:44.95 | |||
9 | Nina Skou Clausen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.94 | 1:57.94 | 3:00.91 | 4:05.18 | |||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 43.59 | 1:32.99 | 2:23.07 | 3:12.11 | |||
2 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 44.14 | 1:33.34 | 2:24.88 | 3:16.29 | |||
3 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.15 | 1:34.58 | 2:25.59 | 3:16.35 | |||
4 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 49.43 | 1:44.93 | 2:43.71 | 3:41.75 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.30 | 1:36.89 | 2:30.22 | 3:21.48 | |||
2 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 49.91 | 1:49.35 | 2:49.35 | 3:49.94 | |||
3 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.06 | 1:54.66 | 2:55.49 | 3:55.33 | |||
4 | Victor Compen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 58.48 | 2:03.83 | 3:08.80 | 4:11.71 | |||
5 | Nikolaj Noording-Grooss | 2004 | Værløse Svømmeklub | 1:00.21 | 2:10.28 | 3:21.26 | 4:31.07 | |||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 39.28 | 1:24.35 | 2:09.34 | 2:52.77 | |||
2 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 41.29 | 1:29.85 | 2:19.11 | 3:09.78 | |||
3 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 44.34 | 1:34.53 | 2:26.55 | 3:16.30 | |||
4 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 47.20 | 1:42.66 | 2:36.58 | 3:28.94 | |||
5 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 48.26 | 1:41.92 | 2:37.20 | 3:31.58 | |||
6 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 48.62 | 1:44.91 | 2:41.11 | 3:38.66 | |||
7 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 52.77 | 1:56.18 | 2:58.52 | 4:00.24 | |||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.39 | 1:23.67 | 2:10.33 | 2:57.87 | |||
2 | Mikkel Steffensen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.16 | 1:27.07 | 2:16.23 | 3:06.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vest Talent Piger | 2003 | Vest-Brøndby | 2:34.69 | ||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 43.29 | 43.29 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 43.45 | 1:26.74 | |||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 34.53 | 2:01.27 | |||||||
Anne-Sofie Devantier | 2004 | 33.42 | 2:34.69 | |||||||
2 | Værløse Piger 2 | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:45.07 | ||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 45.04 | 1:24.10 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 43.12 | 2:07.22 | |||||||
Silja Østerbye | 2003 | 37.85 | 2:45.07 | |||||||
3 | Haslev Piger 1 | 2003 | Haslev Svømmeklub | 3:04.19 | ||||||
Olivia Møller | 2004 | 47.60 | 47.60 | |||||||
Mikka Holm | 2003 | 49.33 | 1:36.93 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 47.28 | 2:24.21 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 39.98 | 3:04.19 | |||||||
4 | Allerøds Seje Sild 1 | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:15.67 | ||||||
Cecilie Rud | 2006 | 52.31 | 52.31 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 47.60 | 1:39.91 | |||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 51.41 | 2:31.32 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 44.35 | 3:15.67 | |||||||
5 | Haslev Piger 2 (03) | 2003 | Haslev Svømmeklub | 3:23.88 | ||||||
Lærke Sander Vestergaard | 2005 | 49.75 | 49.75 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 55.01 | 1:44.76 | |||||||
Nanna Lauritsen | 2004 | 58.45 | 2:43.21 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 40.67 | 3:23.88 | |||||||
6 | Værløse Piger 3 | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:24.99 | ||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 51.89 | 51.89 | |||||||
Amalie Lester | 2003 | 55.41 | 1:47.30 | |||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 58.38 | 2:45.68 | |||||||
Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 39.31 | 3:24.99 | |||||||
7 | Allerøds Seje Sild 2 | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:36.64 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 48.68 | 48.68 | |||||||
Maya Louise Heinicke | 2005 | 1:02.72 | 1:51.40 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 58.37 | 2:49.77 | |||||||
Line Krog Rose | 2006 | 46.87 | 3:36.64 | |||||||
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vest Damer | 1996 | Vest-Brøndby | 2:11.15 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Delphine Møller | 1999 | 41.24 | 1:14.13 | |||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 29.90 | 1:44.03 | |||||||
Sarah Missing | 2001 | 27.12 | 2:11.15 | |||||||
2 | Vest Årgangspiger 1 | 2000 | Vest-Brøndby | 2:19.71 | ||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 38.87 | 38.87 | |||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 36.52 | 1:15.39 | |||||||
Sarah Krogh Scott | 2000 | 34.18 | 1:49.57 | |||||||
Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 30.14 | 2:19.71 | |||||||
3 | Fsk Devilgirls 1 1 Ld | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:25.59 | ||||||
Nicoline Huusfelt | 2000 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Asta H Jensen | 2000 | 42.63 | 1:20.02 | |||||||
Kaja Aunstrup | 1998 | 32.62 | 1:52.64 | |||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 32.95 | 2:25.59 | |||||||
4 | Værløse Piger 1 | 1999 | Værløse Svømmeklub | 2:26.49 | ||||||
Sofie Nording-Grooss | 2001 | 38.26 | 38.26 | |||||||
Emma Walbjørn | 2000 | 39.71 | 1:17.97 | |||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 36.20 | 1:54.17 | |||||||
Signe Salto Deleuran | 2001 | 32.32 | 2:26.49 | |||||||
5 | Solrød Piger | 1998 | Solrød Svømmeklub | 2:28.87 | ||||||
Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 38.22 | 38.22 | |||||||
Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 33.86 | 1:12.08 | |||||||
Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 43.75 | 1:55.83 | |||||||
Victoria Kappel | 2000 | 33.04 | 2:28.87 | |||||||
6 | Vest Årgangspiger 2 | 2001 | Vest-Brøndby | 2:37.68 | ||||||
Isabel Abcell | 2001 | 39.02 | 39.02 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 39.34 | 1:18.36 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 42.46 | 2:00.82 | |||||||
Karla Banke Mathisen | 2003 | 36.86 | 2:37.68 | |||||||
7 | Piger Vordingborg Grp2 | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 2:45.00 | ||||||
Regitze Lund Frederiksen | 2002 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 55.35 | 1:34.70 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 34.59 | 2:09.29 | |||||||
Emilie Ferslev Christians | 2002 | 35.71 | 2:45.00 | |||||||
8 | Fsk Devilgirls 2 | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:53.02 | ||||||
Amanda Christensen | 2004 | 44.41 | 44.41 | |||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 44.28 | 1:28.69 | |||||||
Anna Louise Elmgreen | 2001 | 42.65 | 2:11.34 | |||||||
Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 41.68 | 2:53.02 | |||||||
- | Haslev Piger 2 (02) | 2002 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 42.17 | 42.17 | |||||||
- | Triton Piger | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Signe Brandt | 2001 | 39.12 | 39.12 | |||||||
Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 49.43 | 1:28.55 | |||||||
Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 39.86 | 2:08.41 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vest Talent Drenge | 2001 | Vest-Brøndby | 2:30.27 | ||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 37.69 | 37.69 | |||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 44.04 | 1:21.73 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 34.89 | 1:56.62 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 33.65 | 2:30.27 | |||||||
2 | Værløse Drenge 1 | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:31.39 | ||||||
Mathias Persson | 2001 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 41.92 | 1:15.91 | |||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 35.20 | 1:51.11 | |||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 40.28 | 2:31.39 | |||||||
3 | Haslev Drenge 1 | 2001 | Haslev Svømmeklub | 2:35.05 | ||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Viktor Eibye | 2001 | 45.35 | 1:23.01 | |||||||
Nicolai Andreassen | 2001 | 37.94 | 2:00.95 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 34.10 | 2:35.05 | |||||||
4 | Allerøds Seje Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:54.21 | ||||||
Malde Tesch Busse | 2003 | 42.28 | 42.28 | |||||||
Jakob Legaard | 2003 | 47.68 | 1:29.96 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 42.05 | 2:12.01 | |||||||
William Leander Agerskov | 2004 | 42.20 | 2:54.21 | |||||||
- | Haslev Drenge 2 | 2001 | Haslev Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v afslut 150m | |||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 48.25 | 48.25 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 48.22 | 1:36.47 | |||||||
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vest Herrer | 1992 | Vest-Brøndby | 1:51.33 | ||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | 31.52 | 1:00.35 | |||||||
Oliver Huban | 1996 | 26.40 | 1:26.75 | |||||||
Martin Nielsen | 1997 | 24.58 | 1:51.33 | |||||||
2 | Vest Årgangsdrenge | 2000 | Vest-Brøndby | 2:07.80 | ||||||
Frederik Borg | 2000 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Albert Voldum Krog | 2001 | 36.87 | 1:10.47 | |||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 29.85 | 1:40.32 | |||||||
Marcus G. Gjettermann | 2001 | 27.48 | 2:07.80 | |||||||
3 | Fsk Devils Drenge 1 | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:11.28 | ||||||
Nichlas Fonnesbech | 1996 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Frederik Otte | 2000 | 37.43 | 1:10.96 | |||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 32.42 | 1:43.38 | |||||||
Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 27.90 | 2:11.28 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 47.56 | 1:38.93 | 2:31.08 | 3:21.48 | |||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 48.51 | 1:40.23 | 2:32.42 | 3:22.56 | |||
3 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.29 | 1:49.27 | 2:48.63 | 3:43.22 | |||
4 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 53.65 | 1:53.01 | 2:53.63 | 3:52.02 | |||
5 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 53.89 | 1:54.20 | 2:56.41 | 3:54.81 | |||
6 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 58.47 | 1:59.74 | 3:00.34 | 3:58.24 | |||
7 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 56.97 | 1:58.91 | 3:02.19 | 4:00.70 | |||
8 | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 57.46 | 1:59.20 | 3:03.43 | 4:04.42 | |||
9 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 58.59 | 1:58.82 | 3:02.82 | 4:05.00 | |||
- | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.98 | 1:23.91 | 2:06.89 | 2:48.56 | |||
2 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 44.66 | 1:32.36 | 2:21.47 | 3:09.49 | |||
3 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 48.24 | 1:37.42 | 2:25.88 | 3:14.09 | |||
4 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 46.38 | 1:35.86 | 2:27.70 | 3:17.59 | |||
5 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.57 | 1:37.64 | 2:32.27 | 3:25.32 | |||
6 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 48.44 | 1:41.46 | 2:35.26 | 3:27.26 | |||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 39.10 | 1:21.81 | 2:05.70 | 2:47.49 | |||
2 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 41.28 | 1:24.84 | 2:09.31 | 2:52.88 | |||
3 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 41.33 | 1:27.88 | 2:14.07 | 2:55.50 | |||
4 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 42.70 | 1:29.01 | 2:15.30 | 2:58.30 | |||
5 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 43.41 | 1:32.75 | 2:20.48 | 3:06.76 | |||
6 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 47.20 | 1:40.20 | 2:32.73 | 3:20.84 | |||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 35.42 | 1:14.02 | 1:54.27 | 2:33.92 | |||
2 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.15 | 1:23.23 | 2:06.37 | 2:48.34 | |||
3 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 39.62 | 1:22.45 | 2:05.94 | 2:48.50 | |||
4 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | Haslev Svømmeklub | 43.33 | 1:31.10 | 2:20.02 | 3:07.10 | |||
- | Sarah Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 09:56 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.77 | 2:46.69 | 4:12.25 | 5:31.34 | |||
2 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.10 | 2:51.20 | 4:22.07 | 5:50.04 | |||
3 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.48 | 3:02.99 | 4:40.23 | 6:12.92 | |||
4 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 1:32.20 | 3:16.40 | 5:02.00 | 6:45.59 | |||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolai Andreassen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 1:11.57 | 2:28.14 | 3:44.43 | 4:58.03 | |||
2 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 1:10.27 | 2:27.15 | 3:44.38 | 4:58.48 | |||
3 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:12.34 | 2:33.92 | 3:56.32 | 5:17.12 | |||
4 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:14.29 | 2:35.82 | 3:58.19 | 5:18.88 | |||
5 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:15.52 | 2:37.43 | 4:01.00 | 5:21.83 | |||
6 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 1:15.55 | 2:38.38 | 4:04.27 | 5:27.26 | |||
7 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 1:18.83 | 2:44.50 | 4:09.48 | 5:27.87 | |||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:10.44 | 2:28.09 | 3:44.57 | 4:57.29 | |||
2 | Mathias Petersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 1:11.22 | 2:30.56 | 3:50.98 | 5:08.68 | |||
3 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 1:21.43 | 2:53.57 | 4:27.67 | 5:51.99 | |||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 1:05.04 | 2:17.07 | 3:29.87 | 4:40.86 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:13 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.57 | 1:52.99 | |||||
2 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 54.10 | 1:54.61 | |||||
3 | Josefine Staudt | 2005 | Vest-Brøndby | 56.67 | 1:57.68 | |||||
4 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 54.82 | 1:58.18 | |||||
5 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:02.40 | 2:02.97 | |||||
6 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 58.86 | 2:05.64 | |||||
7 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:00.55 | 2:07.74 | |||||
8 | Kathrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 1:01.73 | 2:09.60 | |||||
9 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:01.90 | 2:10.46 | |||||
10 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:03.64 | 2:11.48 | |||||
11 | Elisabeth Englev | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:02.42 | 2:14.88 | |||||
12 | Alma Gotfredsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:06.74 | 2:18.91 | |||||
13 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:07.31 | 2:23.46 | |||||
14 | Andrea Sepstrup-Skjoldner | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:07.47 | 2:27.47 | |||||
15 | Selina Koch-Mathews | 2005 | Vest-Brøndby | 1:11.47 | 2:29.85 | |||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.16 | 1:31.04 | |||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 44.18 | 1:33.04 | |||||
3 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.19 | 1:33.13 | |||||
4 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 45.44 | 1:35.98 | |||||
5 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 48.43 | 1:42.20 | |||||
6 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 48.43 | 1:42.59 | |||||
7 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 49.85 | 1:44.49 | |||||
8 | Mikka Holm | 2003 | Haslev Svømmeklub | 49.64 | 1:46.85 | |||||
9 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 52.79 | 1:51.30 | |||||
10 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 52.50 | 1:51.38 | |||||
11 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 54.38 | 1:55.92 | |||||
12 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 55.06 | 2:00.56 | |||||
13 | Mathilde Holde Jørgensen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 1:02.75 | 2:17.38 | |||||
- | Alberte Hjarsø | 2003 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 42.09 | 1:28.98 | |||||
2 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 43.83 | 1:31.35 | |||||
3 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.14 | 1:31.74 | |||||
4 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.76 | 1:35.83 | |||||
5 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 49.51 | 1:44.23 | |||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 39.16 | 1:23.02 | |||||
2 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 39.64 | 1:25.80 | |||||
3 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 43.15 | 1:33.09 | |||||
4 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.35 | 1:33.54 | |||||
5 | Emilie Gaál | 1999 | Haslev Svømmeklub | 44.11 | 1:34.72 | |||||
6 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.80 | 1:37.79 | |||||
7 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 47.86 | 1:41.48 | |||||
8 | Veronica Lauridsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 48.12 | 1:42.63 | |||||
9 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 52.17 | 1:47.52 | |||||
- | Maria L. C. Pedersen | 2000 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 43.00 | 1:31.48 | |||||
2 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 48.19 | 1:45.69 | |||||
3 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 50.28 | 1:47.29 | |||||
4 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.98 | 1:50.56 | |||||
5 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 52.52 | 1:52.75 | |||||
6 | Davie Tran | 2003 | Vest-Brøndby | 54.03 | 1:54.15 | |||||
7 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 57.74 | 2:04.66 | |||||
8 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 59.16 | 2:05.27 | |||||
8 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 58.04 | 2:05.27 | |||||
10 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 59.47 | 2:07.17 | |||||
11 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 1:00.52 | 2:11.11 | |||||
12 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.78 | 2:15.06 | |||||
13 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 1:04.91 | 2:18.52 | |||||
14 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:10.50 | 2:26.51 | |||||
15 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 1:13.73 | 2:37.10 | |||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 44.50 | 1:32.23 | |||||
2 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 45.98 | 1:36.42 | |||||
3 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 45.62 | 1:37.10 | |||||
4 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 50.72 | 1:48.01 | |||||
- | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør v.75m | |||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | Haslev Svømmeklub | 38.71 | 1:22.43 | |||||
2 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.11 | 1:25.82 | |||||
3 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.83 | 1:31.01 | |||||
4 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 43.84 | 1:34.54 | |||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 31.88 | 1:08.45 | |||||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 35.08 | 1:14.32 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 47.34 | ||||||
2 | Alma Gotfredsen | 2005 | Vest-Brøndby | 48.77 | ||||||
3 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 50.31 | ||||||
4 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 54.21 | ||||||
5 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 58.81 | ||||||
6 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 59.94 | ||||||
7 | Elisabeth Englev | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:01.44 | ||||||
8 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:01.74 | ||||||
9 | Josefine Staudt | 2005 | Vest-Brøndby | 1:02.63 | ||||||
10 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:09.37 | ||||||
- | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Andrea Sepstrup-Skjoldner | 2006 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Bryst arm v vend 25m | |||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 36.60 | ||||||
2 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.98 | ||||||
3 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.60 | ||||||
4 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.84 | ||||||
5 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.48 | ||||||
6 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 46.47 | ||||||
7 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 46.96 | ||||||
- | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 30.05 | ||||||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 31.86 | ||||||
3 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 34.40 | ||||||
4 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 36.06 | ||||||
5 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.18 | ||||||
6 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 45.20 | ||||||
7 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 51.73 | ||||||
8 | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 54.43 | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 29.54 | ||||||
2 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 30.78 | ||||||
3 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.05 | ||||||
4 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 36.11 | ||||||
5 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | Haslev Svømmeklub | 37.46 | ||||||
6 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.85 | ||||||
7 | Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | Haslev Svømmeklub | 38.33 | ||||||
8 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.93 | ||||||
- | Maria L. C. Pedersen | 2000 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.62 | ||||||
2 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.72 | ||||||
3 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.46 | ||||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.45 | ||||||
5 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 43.06 | ||||||
6 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 46.38 | ||||||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 48.59 | ||||||
8 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.38 | ||||||
9 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 52.46 | ||||||
10 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 54.23 | ||||||
11 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 54.91 | ||||||
12 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 1:00.23 | ||||||
13 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:00.50 | ||||||
14 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:03.42 | ||||||
15 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 1:05.48 | ||||||
16 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 1:09.65 | ||||||
17 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 1:09.91 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 30.27 | ||||||
2 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 32.98 | ||||||
3 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.00 | ||||||
4 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.86 | ||||||
5 | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | 38.66 | ||||||
6 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 38.80 | ||||||
7 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.34 | ||||||
8 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 43.44 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 27.89 | ||||||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 28.73 | ||||||
3 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 31.25 | ||||||
4 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 33.88 | ||||||
5 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 34.14 | ||||||
6 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 38.65 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 28.99 | ||||||
2 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 37.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 29, 50m redn. af dukke m fin, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Garlin | 1996 | Vest-Brøndby | 36.40 | 36.40 | |||||
2 | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | 38.23 | 38.23 | |||||
3 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 39.97 | 39.97 | |||||
4 | Amalie Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 40.72 | 40.72 | |||||
5 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 41.39 | 41.39 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 30, 50m redn. af dukke m fin, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Møller Jensen | 1992 | Vest-Brøndby | 28.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 43.60 | 1:32.73 | 2:23.31 | 3:11.01 | |||
2 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 42.39 | 1:32.16 | 2:23.45 | 3:11.09 | |||
3 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.62 | 1:32.96 | 2:25.64 | 3:12.28 | |||
4 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.44 | 1:31.81 | 2:22.35 | 3:12.36 | |||
5 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 51.08 | 1:48.74 | 2:42.84 | 3:33.10 | |||
6 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.07 | 1:46.32 | 2:41.52 | 3:34.82 | |||
7 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 50.09 | 1:53.19 | 2:52.51 | 3:47.48 | |||
8 | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 53.29 | 1:53.37 | 2:52.35 | 3:52.14 | |||
9 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Værløse Svømmeklub | 52.74 | 1:56.29 | 3:02.14 | 4:02.59 | |||
10 | Maya Louise Heinicke | 2005 | Sigma Swim Allerød | 52.13 | 3:14.02 | 4:22.94 | ||||
- | Caroline Rask | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.41 | 1:14.50 | 1:55.16 | 2:35.34 | |||
2 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.82 | 1:23.72 | 2:08.48 | 2:51.97 | |||
3 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 41.04 | 1:26.12 | 2:13.58 | 2:58.63 | |||
4 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.83 | 1:29.52 | 2:16.23 | 3:03.83 | |||
5 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 44.28 | 1:33.35 | 2:23.92 | 3:11.83 | |||
6 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 45.11 | 1:36.73 | 2:31.11 | 3:23.05 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 30.14 | 1:04.36 | 1:41.67 | 2:11.52 | |||
2 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 33.83 | 1:12.14 | 1:51.05 | 2:29.17 | |||
3 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 36.04 | 1:14.80 | 1:54.05 | 2:32.33 | |||
4 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 33.77 | 1:13.88 | 1:54.59 | 2:34.52 | |||
5 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 36.64 | 1:16.94 | 1:57.49 | 2:34.85 | |||
6 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 36.53 | 1:17.17 | 1:59.05 | 2:38.86 | |||
7 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 36.86 | 1:17.50 | 1:59.78 | 2:40.43 | |||
8 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.73 | 1:19.02 | 2:00.86 | 2:41.15 | |||
9 | Signe Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.54 | 1:17.21 | 1:59.77 | 2:41.75 | |||
10 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 37.61 | 1:20.22 | 2:04.62 | 2:43.36 | |||
11 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 35.99 | 1:17.22 | 2:01.05 | 2:44.12 | |||
12 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 41.88 | 1:30.35 | 2:19.55 | 3:05.09 | |||
13 | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 45.18 | 1:33.29 | 2:24.80 | 3:13.79 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.14 | 1:07.22 | 1:43.69 | 2:19.74 | |||
2 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 32.90 | 1:09.19 | 1:46.16 | 2:21.06 | |||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 33.08 | 1:09.47 | 1:47.70 | 2:25.05 | |||
4 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 33.57 | 1:10.31 | 1:48.60 | 2:25.66 | |||
5 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 33.80 | 1:11.70 | 1:51.57 | 2:29.05 | |||
6 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 35.01 | 1:13.00 | 1:51.78 | 2:29.79 | |||
7 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 33.80 | 1:12.35 | 1:52.21 | 2:31.68 | |||
8 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | Haslev Svømmeklub | 35.80 | 1:14.74 | 1:54.46 | 2:32.76 | |||
9 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 36.09 | 1:16.08 | 1:57.18 | 2:36.18 | |||
10 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.99 | 1:20.40 | 2:03.29 | 2:43.95 | |||
11 | Veronica Lauridsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 40.21 | 1:24.96 | 2:12.05 | 2:57.39 | |||
- | Sarah Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.07 | 1:15.93 | 1:56.53 | 2:34.29 | |||
2 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 37.87 | 1:20.52 | 2:03.99 | 2:46.40 | |||
3 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.85 | 1:20.63 | 2:05.08 | 2:46.67 | |||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.42 | 1:20.55 | 2:05.22 | 2:47.09 | |||
5 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.36 | 1:22.84 | 2:08.59 | 2:51.91 | |||
6 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.31 | 1:22.99 | 2:09.02 | 2:53.01 | |||
7 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.53 | 1:25.65 | 2:11.96 | 2:54.42 | |||
8 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.42 | 1:26.19 | 2:11.66 | 2:56.35 | |||
9 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.77 | 1:26.07 | 2:14.82 | 3:01.47 | |||
10 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 43.30 | 1:32.66 | 2:22.99 | 3:13.47 | |||
11 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 42.83 | 1:33.19 | 2:26.38 | 3:15.25 | |||
12 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 44.54 | 1:36.22 | 2:28.08 | 3:17.96 | |||
13 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 45.84 | 1:40.69 | 2:37.81 | 3:28.08 | |||
14 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.93 | 1:38.53 | 2:34.88 | 3:28.36 | |||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.09 | 1:09.27 | 1:43.57 | 2:17.66 | |||
2 | Nicolai Andreassen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.74 | 1:08.92 | 1:45.95 | 2:21.21 | |||
3 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.36 | 1:08.62 | 1:46.29 | 2:22.35 | |||
4 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 31.80 | 1:07.73 | 1:47.83 | 2:25.81 | |||
5 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 33.95 | 1:11.87 | 1:50.59 | 2:28.99 | |||
6 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 33.91 | 1:12.63 | 1:52.18 | 2:30.04 | |||
7 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 33.78 | 1:11.68 | 1:51.71 | 2:30.70 | |||
8 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.85 | 1:16.84 | 1:57.84 | 2:36.87 | |||
9 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 37.92 | 1:19.82 | 2:03.50 | 2:46.52 | |||
10 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 39.97 | 1:26.92 | 2:14.64 | 3:01.04 | |||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.29 | 1:09.38 | 1:47.58 | 2:22.10 | |||
2 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 33.44 | 1:10.18 | 1:48.30 | 2:25.28 | |||
3 | Mathias Petersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 32.85 | 1:10.84 | 1:49.52 | 2:25.89 | |||
4 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 33.18 | 1:10.99 | 1:49.38 | 2:26.07 | |||
5 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.32 | 1:08.94 | 1:47.36 | 2:26.71 | |||
6 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 34.43 | 1:12.76 | 1:53.11 | 2:33.14 | |||
7 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 37.79 | 1:21.89 | 2:05.94 | 2:45.67 | |||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 28.10 | 59.33 | 1:32.49 | 2:05.01 | |||
2 | Martin Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 29.58 | 1:03.18 | 1:37.81 | 2:11.14 | |||
3 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 32.81 | 1:12.89 | 1:55.16 | 2:35.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 33, 50m redn dukke m fin+torp, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Garlin | 1996 | Vest-Brøndby | 38.02 | 38.02 | |||||
2 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 40.79 | 40.79 | |||||
3 | Amalie Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 41.53 | 41.53 | |||||
4 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 42.12 | 42.12 | |||||
5 | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | 1:02.77 | 1:02.77 | |||||
6 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:03.35 | 1:03.35 | |||||
7 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:14.24 | 1:14.24 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 34, 50m redn dukke m fin+torp, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Møller Jensen | 1992 | Vest-Brøndby | 34.16 | 34.16 | |||||
2 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 42.12 | 42.12 | |||||
3 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 43.02 | 43.02 | |||||
4 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 51.85 | 51.85 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 36.68 | 1:20.63 | |||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 40.80 | 1:27.95 | |||||
3 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 41.12 | 1:31.50 | |||||
4 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 45.90 | 1:38.97 | |||||
5 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 47.76 | 1:45.77 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 30.68 | 1:08.46 | |||||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.52 | 1:11.33 | |||||
3 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 36.82 | 1:20.32 | |||||
4 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 40.56 | 1:27.19 | |||||
5 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 41.70 | 1:30.60 | |||||
6 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 42.72 | 1:32.51 | |||||
7 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 42.69 | 1:37.23 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 32.70 | 1:10.72 | |||||
2 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 35.76 | 1:17.08 | |||||
3 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 35.21 | 1:17.84 | |||||
4 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 37.78 | 1:24.38 | |||||
5 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 41.10 | 1:29.15 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.85 | 1:22.69 | |||||
2 | Davie Tran | 2003 | Vest-Brøndby | 42.07 | 1:34.34 | |||||
3 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.58 | 1:43.33 | |||||
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 35.20 | 1:19.58 | |||||
2 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 37.46 | 1:20.33 | |||||
3 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 39.04 | 1:23.01 | |||||
4 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 41.41 | 1:32.13 | |||||
5 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 46.66 | 1:39.29 | |||||
6 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 47.87 | 1:48.59 | |||||
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 29.49 | 1:02.91 | |||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 29.13 | 1:02.98 | |||||
3 | Mathias Petersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 36.52 | 1:19.72 | |||||
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 30.19 | 1:07.57 | |||||
2 | Martin Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 31.00 | 1:07.81 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 51.68 | ||||||
2 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 55.06 | ||||||
3 | Josefine Staudt | 2005 | Vest-Brøndby | 55.67 | ||||||
4 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 57.33 | ||||||
5 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 57.68 | ||||||
6 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 59.68 | ||||||
7 | Maya Louise Heinicke | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:00.52 | ||||||
8 | Elisabeth Englev | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:00.88 | ||||||
9 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:00.93 | ||||||
10 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.11 | ||||||
11 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:01.85 | ||||||
12 | Kathrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 1:02.82 | ||||||
13 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:04.12 | ||||||
14 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:04.18 | ||||||
15 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:05.67 | ||||||
16 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:06.41 | ||||||
17 | Alma Gotfredsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:07.28 | ||||||
18 | Andrea Sepstrup-Skjoldner | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:07.36 | ||||||
19 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 1:11.59 | ||||||
20 | Selina Koch-Mathews | 2005 | Vest-Brøndby | 1:11.98 | ||||||
21 | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.10 | ||||||
22 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 1:14.59 | ||||||
23 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 1:18.07 | ||||||
24 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 1:18.28 | ||||||
25 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:51.47 | ||||||
- | Caroline Rask | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.27 | ||||||
2 | Mikka Holm | 2003 | Haslev Svømmeklub | 48.40 | ||||||
3 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 52.69 | ||||||
4 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 53.53 | ||||||
5 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 55.61 | ||||||
- | Alberte Hjarsø | 2003 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Holde Jørgensen | 2003 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 43.28 | ||||||
2 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 43.80 | ||||||
3 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 48.72 | ||||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 38.98 | ||||||
2 | Emilie Gaál | 1999 | Haslev Svømmeklub | 43.31 | ||||||
3 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.39 | ||||||
4 | Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | Haslev Svømmeklub | 44.62 | ||||||
5 | Veronica Lauridsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 45.92 | ||||||
6 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 47.48 | ||||||
7 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | Haslev Svømmeklub | 48.47 | ||||||
8 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 48.88 | ||||||
- | Maria L. C. Pedersen | 2000 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 46.37 | ||||||
2 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 46.62 | ||||||
3 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 47.36 | ||||||
4 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 51.96 | ||||||
5 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 52.24 | ||||||
6 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 55.74 | ||||||
7 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 56.56 | ||||||
8 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 56.70 | ||||||
9 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 57.83 | ||||||
10 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 58.48 | ||||||
11 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 58.94 | ||||||
12 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 1:00.65 | ||||||
13 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:01.55 | ||||||
14 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.10 | ||||||
15 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 1:04.13 | ||||||
16 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:09.38 | ||||||
17 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 1:12.08 | ||||||
18 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 1:12.37 | ||||||
19 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:13.50 | ||||||
- | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 40.17 | ||||||
2 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.89 | ||||||
3 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 43.90 | ||||||
- | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.90 | ||||||
2 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.98 | ||||||
3 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.36 | ||||||
4 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 42.49 | ||||||
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 32.76 | ||||||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 33.10 | ||||||
3 | Martin Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 37.36 | ||||||
4 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 44.35 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 53.42 | 1:44.87 | 2:42.38 | 3:29.52 | |||
2 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 55.63 | 1:46.85 | 2:54.02 | 3:41.80 | |||
3 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.51 | 1:57.66 | 2:59.20 | 3:48.62 | |||
4 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 57.46 | 1:59.46 | 3:14.77 | 4:16.01 | |||
5 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:09.98 | 2:16.37 | 3:37.96 | 4:46.29 | |||
- | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 39, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.96 | 1:24.54 | 2:14.66 | 2:51.82 | |||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 40.57 | 1:27.67 | 2:18.43 | 2:59.77 | |||
3 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.29 | 1:29.26 | 2:21.54 | 3:04.56 | |||
4 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 40.46 | 1:31.55 | 2:29.23 | 3:11.93 | |||
5 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 44.05 | 1:34.11 | 2:29.48 | 3:13.10 | |||
6 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 46.07 | 1:34.88 | 2:31.83 | 3:17.83 | |||
7 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 45.91 | 1:37.02 | 2:33.90 | 3:24.03 | |||
8 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 46.63 | 1:41.91 | 2:42.24 | 3:27.04 | |||
9 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 49.07 | 1:42.99 | 2:45.23 | 3:31.49 | |||
10 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 49.72 | 1:41.32 | 2:46.28 | 3:36.61 | |||
11 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 50.10 | 1:48.88 | 2:50.15 | 3:40.91 | |||
12 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 48.54 | 1:48.68 | 2:52.42 | 3:41.27 | |||
Løb 39, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 36.34 | 1:22.11 | 2:14.84 | 2:53.13 | |||
2 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 38.27 | 1:22.10 | 2:16.04 | 2:54.34 | |||
3 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 40.52 | 1:24.12 | 2:16.57 | 2:54.47 | |||
4 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 40.79 | 1:28.56 | 2:20.54 | 3:01.02 | |||
5 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 41.64 | 1:29.28 | 2:25.14 | 3:03.71 | |||
6 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.98 | 1:29.31 | 2:22.72 | 3:04.80 | |||
7 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 44.87 | 1:34.53 | 2:28.51 | 3:08.53 | |||
8 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.80 | 1:37.81 | 2:29.48 | 3:09.91 | |||
Løb 39, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 31.41 | 1:09.32 | 1:53.99 | 2:29.09 | |||
2 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 34.28 | 1:12.84 | 2:01.76 | 2:38.42 | |||
3 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 36.32 | 1:18.23 | 2:05.52 | 2:41.56 | |||
4 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 33.10 | 1:13.03 | 2:05.67 | 2:43.91 | |||
5 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 37.13 | 1:22.61 | 2:12.95 | 2:50.17 | |||
6 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 36.32 | 1:21.24 | 2:12.07 | 2:50.84 | |||
7 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.58 | 1:23.66 | 2:15.56 | 2:55.89 | |||
8 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 40.48 | 1:25.33 | 2:16.08 | 2:56.43 | |||
9 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 51.54 | 1:43.03 | 2:39.63 | 3:22.84 | |||
- | Sarah Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 44.82 | 1:31.65 | 2:25.52 | 3:11.10 | |||
2 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 42.80 | 1:29.17 | 2:28.99 | 3:11.63 | |||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.78 | 1:31.51 | 2:29.90 | 3:12.30 | |||
4 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.42 | 1:32.87 | 2:30.37 | 3:14.25 | |||
5 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.16 | 1:38.73 | 2:40.56 | 3:24.68 | |||
6 | Davie Tran | 2003 | Vest-Brøndby | 43.40 | 1:37.41 | 2:42.30 | 3:27.06 | |||
7 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.83 | 1:48.17 | 2:47.51 | 3:35.41 | |||
8 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 57.27 | 1:57.75 | 2:58.19 | 3:57.47 | |||
9 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:00.70 | 2:02.19 | 3:10.74 | 4:04.33 | |||
Løb 40, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 34.45 | 1:13.97 | 2:04.87 | 2:41.07 | |||
2 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 34.04 | 1:18.23 | 2:07.19 | 2:46.96 | |||
3 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 36.82 | 1:20.01 | 2:10.86 | 2:48.68 | |||
4 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 38.54 | 1:23.35 | 2:13.98 | 2:54.64 | |||
5 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.60 | 1:24.36 | 2:18.94 | 2:59.04 | |||
6 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.21 | 1:24.33 | 2:20.41 | 3:00.40 | |||
7 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 39.10 | 1:24.70 | 2:20.87 | 3:00.83 | |||
8 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 41.07 | 1:27.81 | 2:25.99 | 3:04.24 | |||
9 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 44.05 | 1:32.66 | 2:29.26 | 3:10.67 | |||
10 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 42.01 | 1:30.04 | 2:30.19 | 3:13.50 | |||
11 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 44.05 | 1:31.33 | 2:32.79 | 3:15.36 | |||
12 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 50.60 | 1:44.21 | 2:40.98 | 3:26.45 | |||
Løb 40, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | Haslev Svømmeklub | 33.54 | 1:13.28 | 2:00.58 | 2:34.14 | |||
2 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 34.11 | 1:15.78 | 2:04.61 | 2:40.11 | |||
3 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 36.23 | 1:16.09 | 2:06.22 | 2:43.55 | |||
4 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 45.70 | 1:37.18 | 2:35.48 | 3:16.74 | |||
- | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | DSQ | Afslut på mave 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 41, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vest Talent Piger | 2003 | Vest-Brøndby | 2:19.04 | ||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 37.51 | 1:10.21 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 34.90 | 1:45.11 | |||||||
Anne-Sofie Devantier | 2004 | 33.93 | 2:19.04 | |||||||
2 | Værløse Piger 2 | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:22.02 | ||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 36.13 | 1:09.17 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 35.79 | 1:44.96 | |||||||
Silja Østerbye | 2003 | 37.06 | 2:22.02 | |||||||
3 | Haslev Piger 1 (03) | 2003 | Haslev Svømmeklub | 2:35.74 | ||||||
Mikka Holm | 2003 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 39.58 | 1:16.81 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 40.81 | 1:57.62 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 38.12 | 2:35.74 | |||||||
4 | Birkerød Piger | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:54.00 | ||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 41.80 | 41.80 | |||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | 38.84 | 1:20.64 | |||||||
Olivia Ølshøj | 2005 | 42.91 | 2:03.55 | |||||||
Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | 50.45 | 2:54.00 | |||||||
5 | Allerøds Seje Sild 1 | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:55.05 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 41.16 | 1:17.82 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 49.07 | 2:06.89 | |||||||
Cecilie Rud | 2006 | 48.16 | 2:55.05 | |||||||
6 | Solrød Piger T | 2003 | Solrød Svømmeklub | 2:59.66 | ||||||
Andrea Sepstrup-Skjoldner | 2006 | 47.59 | 47.59 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 43.40 | 1:30.99 | |||||||
Natacha Munch | 2005 | 47.25 | 2:18.24 | |||||||
Ida Bekker Poulsen | 2002 | 41.42 | 2:59.66 | |||||||
7 | Vest Mini2 Piger 1 | 2006 | Vest-Brøndby | 3:35.18 | ||||||
Rikke Therp | 2006 | 56.92 | 56.92 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 54.79 | 1:51.71 | |||||||
Rebecca Loft Helms | 2006 | 54.69 | 2:46.40 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 48.78 | 3:35.18 | |||||||
8 | Vest Mini2 Piger 2 | 2006 | Vest-Brøndby | 4:10.74 | ||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 56.75 | 56.75 | |||||||
Philippa Mitchell | 2006 | 1:02.47 | 1:59.22 | |||||||
Lærke Hansen | 2006 | 1:14.25 | 3:13.47 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 57.27 | 4:10.74 | |||||||
- | Allerøds Seje Sild 2 | 2003 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Maya Louise Heinicke | 2005 | |||||||||
Caroline Rask | 2005 | |||||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | |||||||||
Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | DNS | ||||||||
Løb 41, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vest Damer | 1996 | Vest-Brøndby | 1:56.59 | ||||||
Delphine Møller | 1999 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 29.37 | 1:00.67 | |||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 28.60 | 1:29.27 | |||||||
Sarah Missing | 2001 | 27.32 | 1:56.59 | |||||||
2 | Fsk Devilgirls 1 1 Ld | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:06.32 | ||||||
Nicoline Huusfelt | 2000 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Kaja Aunstrup | 1998 | 27.94 | 1:00.45 | |||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 32.54 | 1:32.99 | |||||||
Asta H Jensen | 2000 | 33.33 | 2:06.32 | |||||||
3 | Værløse Piger 1 | 1999 | Værløse Svømmeklub | 2:06.54 | ||||||
Emma Walbjørn | 2000 | 30.50 | 30.50 | |||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 31.45 | 1:01.95 | |||||||
Sille Mundt | 2002 | 32.25 | 1:34.20 | |||||||
Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 32.34 | 2:06.54 | |||||||
4 | Haslev Piger 1 (02) | 2002 | Haslev Svømmeklub | 2:09.35 | ||||||
Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Lise Coermann Nygaard | 1998 | 32.01 | 1:05.68 | |||||||
Nicole Jensen | 1996 | 29.92 | 1:35.60 | |||||||
Emilie Gaál | 1999 | 33.75 | 2:09.35 | |||||||
5 | Vest Årgangspiger 1 | 2000 | Vest-Brøndby | 2:10.21 | ||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Isabel Abcell | 2001 | 32.98 | 1:06.14 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 32.81 | 1:38.95 | |||||||
Sarah Krogh Scott | 2000 | 31.26 | 2:10.21 | |||||||
6 | Solrød Piger | 1998 | Solrød Svømmeklub | 2:20.58 | ||||||
Victoria Kappel | 2000 | 33.70 | 33.70 | |||||||
Sara Solevad | 2000 | 37.64 | 1:11.34 | |||||||
Veronica Lauridsen | 1999 | 36.70 | 1:48.04 | |||||||
Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 32.54 | 2:20.58 | |||||||
7 | Haslev Piger 2 (02) | 2002 | Haslev Svømmeklub | 2:29.99 | ||||||
Mathilde Holde Jørgensen | 2003 | 41.36 | 41.36 | |||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 33.41 | 1:14.77 | |||||||
Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 36.16 | 1:50.93 | |||||||
Lærke Sander Vestergaard | 2005 | 39.06 | 2:29.99 | |||||||
- | Team Read | 1997 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Josefine Sørensen | 2000 | |||||||||
Amalie Jacobsen | 2000 | |||||||||
Emilie Stilling Sørensen | 2000 | |||||||||
Cecilie T Linden | 1997 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:40 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 42, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Værløse Drenge 1 | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:07.45 | ||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 32.02 | 32.02 | |||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 31.43 | 1:03.45 | |||||||
Mathias Persson | 2001 | 29.05 | 1:32.50 | |||||||
Lucas Jøns | 2002 | 34.95 | 2:07.45 | |||||||
2 | Vest Talent Drenge | 2001 | Vest-Brøndby | 2:11.79 | ||||||
Lucas Jensen | 2001 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 34.40 | 1:04.65 | |||||||
Frederik Helms | 2001 | 33.91 | 1:38.56 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 33.23 | 2:11.79 | |||||||
3 | Birkerød Drenge 1 | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:15.99 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 34.15 | 34.15 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 35.07 | 1:09.22 | |||||||
Valdemar Witt Qvist | 2003 | 35.78 | 1:45.00 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 30.99 | 2:15.99 | |||||||
4 | Sigma Allerød Seje Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:19.30 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Nicholas Svane | 2002 | 33.65 | 1:07.90 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 33.10 | 1:41.00 | |||||||
Marius Wanscher | 2002 | 38.30 | 2:19.30 | |||||||
5 | Haslev Drenge 2 | 2001 | Haslev Svømmeklub | 2:25.30 | ||||||
Nicolai Andreassen | 2001 | 31.89 | 31.89 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 39.24 | 1:11.13 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 33.94 | 1:45.07 | |||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 40.23 | 2:25.30 | |||||||
6 | Allerøds Seje Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:39.26 | ||||||
Victor Bornemann | 2004 | 44.26 | 44.26 | |||||||
Malde Tesch Busse | 2003 | 36.85 | 1:21.11 | |||||||
William Leander Agerskov | 2004 | 42.78 | 2:03.89 | |||||||
Jakob Legaard | 2003 | 35.37 | 2:39.26 | |||||||
7 | Vest Mini2 Drenge | 2006 | Vest-Brøndby | 3:09.31 | ||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 46.48 | 46.48 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | |||||||||
Erik Rasmussen | 2006 | 2:23.70 | 2:23.70 | |||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 45.61 | 3:09.31 | |||||||
Løb 42, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vest Herrer | 1992 | Vest-Brøndby | 1:44.16 | ||||||
Martin Wifstrand | 1998 | 26.73 | 26.73 | |||||||
Martin Nielsen | 1997 | 26.13 | 52.86 | |||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 25.63 | 1:18.49 | |||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | 25.67 | 1:44.16 | |||||||
2 | Vest Årgangsdrenge | 2000 | Vest-Brøndby | 1:52.10 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 26.55 | 26.55 | |||||||
Frederik Borg | 2000 | 30.25 | 56.80 | |||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 27.41 | 1:24.21 | |||||||
Marcus G. Gjettermann | 2001 | 27.89 | 1:52.10 | |||||||
- | Haslev Drenge 1 | 2000 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Niels R. E. Sørensen | 1999 | 26.91 | 26.91 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:44 |