2020-01-27   09:55:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    1:39.12  3:25.92  5:14.80    7:00.63   
Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød    1:36.66  3:31.06  5:22.24    7:13.82   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    1:19.58  2:46.86  4:15.94    5:43.29   
Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    1:26.94  3:01.50  4:37.62    6:12.66   
Anne-Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    1:23.93  3:00.31  4:38.22    6:16.38   
Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub    1:28.10  3:05.78  4:42.93    6:20.89   
Mikka Holm  2003  Haslev Svømmeklub    1:29.58  3:09.14  4:51.61    6:35.65   
Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub    1:33.79  3:14.42  4:55.40    6:36.70   
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:33.13  3:13.61  4:55.29    6:37.71   
Sarah Holm Clausen  2004  Sigma Swim Birkerød    1:34.83  3:19.08  5:03.65    6:45.55   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    1:05.92  2:16.43  3:26.99    4:39.41   
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    1:11.46  2:28.00  3:42.82    4:58.92   
Laura Lyngbye Nybroe  2002  Vest-Brøndby    1:12.19  2:32.61  3:56.63    5:21.72   
Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby    1:17.35  2:29.62  4:02.64    5:24.78   
Sille Mundt  2002  Værløse Svømmeklub    1:18.49  2:43.16  4:06.06    5:28.79   
Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    1:19.50  2:46.37  4:13.17    5:38.92   
Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub    1:25.46  2:55.94  4:26.39    5:48.90   
Emma Karstenberg  2002  Haslev Svømmeklub    1:25.73  3:05.77  4:48.19    6:30.33   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Trine Gudnitz  1987  U.S.G    1:05.22  2:15.40  3:27.79    4:40.69   
Hannah Karin Wood-Kurland  1998  Solrød Svømmeklub    1:11.05  2:30.06  3:48.33    5:03.81   
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub    1:14.91  2:35.10  3:51.80    5:04.50   
Natascha Bonnén Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    1:12.93  2:30.93  3:48.57    5:06.11   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub    1:11.83  2:30.31  3:49.44    5:07.29   
Caroline Friis Thirstrup  2000  Solrød Svømmeklub    1:12.23  2:31.55  3:52.66    5:08.97   
Sarah Krogh Scott  2000  Vest-Brøndby    1:14.71  2:33.70  3:53.63    5:14.05   
Delphine Møller  1999  Vest-Brøndby    1:15.10  2:36.35  3:56.57    5:17.40   
Frederikke Amund Nielsen  1999  Solrød Svømmeklub    1:19.47  2:46.76  4:15.59    5:43.45   
Sarah Hassel Toubro  1999  Solrød Svømmeklub            DNS   
Sif Salomonsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:33   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød    41.00  1:25.30  2:10.47    2:53.87   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød    42.49  1:28.38  2:14.67    3:00.19   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød    42.62  1:29.73  2:16.47    3:01.00   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød    43.73  1:30.84  2:17.51    3:02.14   
Malde Tesch Busse  2003  Sigma Swim Allerød    43.56  1:30.52  2:18.24    3:05.95   
Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød    44.60  1:33.20  2:21.66    3:07.18   
Christian Røgind  2004  Sigma Swim Birkerød    52.44  1:48.49  2:46.08    3:40.41   
Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby            DSQ  Mavelig. eft. 50m 
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            DSQ  Mavelig. eft. 125m 
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicolai Andreassen  2001  Haslev Svømmeklub    37.45  1:17.37  1:58.79    2:39.06   
Nicklas Andersen  2001  Frederiksværk Svømmeklub    37.55  1:18.42  1:59.53    2:39.82   
Albert Voldum Krog  2001  Vest-Brøndby    37.70  1:19.05  2:00.85    2:41.96   
Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød    39.31  1:22.07  2:05.81    2:47.49   
Mikkel Hemmingsen  2002  Vest-Brøndby    41.07  1:26.97  2:13.51    2:57.20   
Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød    41.42  1:26.05  2:12.79    2:59.02   
Mikkel Ringer  2001  Vordingborg Svømme Klub    42.42  1:28.62  2:15.07    3:00.31   
Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby            DSQ  Mavelig. eft. 150m 
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby    29.23  1:01.62  1:40.45    2:18.60   
Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby    35.45  1:14.07  1:54.86    2:34.45   
Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub    41.39  1:27.50  2:15.11    2:58.50   
Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub    45.83  1:36.41  2:29.73    3:16.83   
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby    33.76  1:11.63  1:49.55    2:26.45   
Martin Wifstrand  1998  Vest-Brøndby    35.84  1:13.88  1:52.68    2:30.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød    44.81        1:35.12   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød    44.26        1:35.19   
Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub    47.63        1:41.08   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød    49.06        1:43.48   
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød    48.99        1:44.74   
Lærke Sander Vestergaard  2005  Haslev Svømmeklub    51.56        1:46.21   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    48.30        1:46.57   
Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød    50.12        1:47.38   
Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød    47.51        1:47.58   
10  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub    53.24        1:49.43   
11  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub    50.43        1:51.12   
12  Josefine Staudt  2005  Vest-Brøndby    51.94        1:51.83   
13  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød    53.75        1:52.23   
14  Alma Gotfredsen  2005  Vest-Brøndby    50.43        1:53.70   
15  Caroline Svane  2005  Vest-Brøndby    54.22        1:55.78   
16  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød    52.87        1:55.83   
17  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød    54.16        1:57.69   
18  Olivia Ølshøj  2005  Sigma Swim Birkerød    58.28        1:58.25   
19  Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub    51.81        1:58.78   
20  Line Krog Rose  2006  Sigma Swim Allerød    56.20        2:04.53   
21  Asta Bundgaard Wanscher  2006  Sigma Swim Allerød    58.14        2:14.02   
22  Andrea Vorbeck Sømer  2006  Sigma Swim Birkerød    1:06.97        2:20.19   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub    39.08        1:21.39   
Anna Højerslev Eriksen  2004  Vest-Brøndby    35.90        1:21.51   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub    38.10        1:21.93   
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub    42.72        1:28.24   
Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub    43.05        1:33.66   
Amalie Nissov-Johannsen  2003  Vest-Brøndby    45.80        1:34.87   
Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    44.33        1:35.52   
Silja Østerbye  2003  Værløse Svømmeklub    44.86        1:38.57   
Freya Elmshøj Kallerup  2003  Hovedstadens Svømmeklub    45.67        1:39.89   
10  Lykke Gøtterup Jensen  2004  Vest-Brøndby    47.24        1:39.94   
11  Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub    49.64        1:41.13   
12  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    45.74        1:41.18   
13  Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksværk Svømmeklub    48.93        1:41.31   
14  Amanda Christensen  2004  Frederiksværk Svømmeklub    49.18        1:41.98   
15  Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    47.38        1:42.67   
16  Karla Banke Mathisen  2003  Vest-Brøndby    50.87        1:44.02   
17  Josephine Aagesen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    50.32        1:44.81   
18  Alexandra Gudjonsdottir  2003  Hovedstadens Svømmeklub    54.20        1:50.26   
19  Nanna Lauritsen  2004  Haslev Svømmeklub    51.37        1:50.98   
20  Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub    53.75        1:52.57   
21  Laura Bjerregaard Withen  2004  Frederiksværk Svømmeklub    57.10        1:53.93   
Nova Carter  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej samt berør 75m 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    37.45        1:20.09   
Signe Salto Deleuran  2001  Værløse Svømmeklub    37.78        1:21.49   
Amalie V. Sørensen  2002  Vest-Brøndby    39.08        1:23.15   
Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub    37.20        1:23.85   
Regitze Lund Frederiksen  2002  Vordingborg Svømme Klub    38.87        1:25.13   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Frederiksværk Svømmeklub    41.29        1:26.05   
Anna Louise Elmgreen  2001  Frederiksværk Svømmeklub    43.82        1:27.42   
Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub    44.70        1:33.49   
Amelina Sala  2002  Hovedstadens Svømmeklub    46.84        1:39.10   
10  Ida Bekker Poulsen  2002  Solrød Svømmeklub    51.17        1:45.57   
11  Maria Slot  2002  Hovedstadens Svømmeklub    51.55        1:47.17   
12  Zoey Epstein  2002  Hovedstadens Svømmeklub    50.75        1:48.52   
Cecilie Kaas Olsen  2001  Odsherred Svømmeklub            DSQ  Asynk ben v25m 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Xenia Bonnén Sjøgren  1997  Vest-Brøndby    31.36        1:10.31   
Natascha Bonnén Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    33.67        1:14.88   
Hannah Karin Wood-Kurland  1998  Solrød Svømmeklub    35.54        1:15.23   
Emma Walbjørn  2000  Værløse Svømmeklub    36.45        1:17.34   
Delphine Møller  1999  Vest-Brøndby    38.04        1:20.55   
Johanne Vium-Heinesen  2000  Solrød Svømmeklub    38.23        1:20.57   
Emma Fie Holck Sørensen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.35        1:22.66   
Frederikke Amund Nielsen  1999  Solrød Svømmeklub    39.18        1:23.08   
Christine Greisen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    36.67        1:24.17   
10  Nikoline Victoria Sass  1999  Solrød Svømmeklub    38.28        1:24.67   
11  Katrine Høyer Tindbæk  1999  Værløse Svømmeklub    36.52        1:24.97   
12  Asta H Jensen  2000  Frederiksværk Svømmeklub    40.38        1:26.10   
13  Elisabeth Ralov Andersen  1999  Hovedstadens Svømmeklub    41.33        1:30.20   
13  Victoria Grøn Brandelev  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.49        1:30.20   
15  Sara Solevad  2000  Solrød Svømmeklub    48.87        1:37.70   
Emilie Gaál  1999  Haslev Svømmeklub            DNS   
Sarah Hassel Toubro  1999  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:02 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød    36.14        1:22.08   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød    40.89        1:30.83   
Davie Tran  2003  Vest-Brøndby    42.78        1:35.16   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød    42.72        1:35.96   
Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød    44.27        1:37.84   
Noel Sander Vestergaard  2003  Haslev Svømmeklub    48.84        1:41.09   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby    46.91        1:42.88   
William Mitchell  2004  Vest-Brøndby    48.95        1:49.85   
Magnus Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub    47.40        1:49.93   
10  Gustav Steen Andersen  2006  Vest-Brøndby    51.68        1:50.41   
11  Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby    52.18        1:52.68   
12  Asbjørn Rosenbohm  2004  Sigma Swim Birkerød    49.51        1:53.05   
13  Victor Bornemann  2006  Sigma Swim Allerød    53.23        1:53.37   
14  Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby            1:57.39   
15  Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby    55.95        1:58.40   
16  Cassius Arbo Christensen  2003  Vest-Brøndby    56.06        1:58.95   
17  Kristian S. Sørensen  2005  Vest-Brøndby    58.33        2:01.65   
18  Alexander Asmussen  2004  Frederiksværk Svømmeklub    58.97        2:03.86   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby    32.04        1:08.89   
Marcus G. Gjettermann  2001  Vest-Brøndby    33.72        1:14.65   
Mathias Persson  2001  Værløse Svømmeklub    33.51        1:17.24   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub    34.79        1:19.22   
Tobias Sundwall  2001  Værløse Svømmeklub    37.68        1:19.75   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby    37.55        1:21.31   
Alexander Ravn Borch  2001  Værløse Svømmeklub    35.78        1:22.04   
Mikkel Hemmingsen  2002  Vest-Brøndby    38.87        1:26.18   
Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød    39.15        1:26.21   
10  Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    40.05        1:27.50   
11  Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    41.30        1:29.48   
12  Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub    43.66        1:29.90   
13  Adam Holm Jørgensen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    41.83        1:32.31   
14  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    45.35        1:46.43   
Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby            DSQ  Ej samt. berør v75m 
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby    30.14        1:06.58   
Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub    33.41        1:12.80   
Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksværk Svømmeklub    34.48        1:14.01   
Boas Olesen  2000  Odsherred Svømmeklub    32.69        1:14.51   
Frederik Otte  2000  Frederiksværk Svømmeklub    38.48        1:17.36   
August Hertz Bugge  2000  Hovedstadens Svømmeklub    36.38        1:20.08   
Mikkel Steffensen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    37.23        1:21.49   
Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub    44.73        1:35.05   
Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub            DSQ  Flyben i brystsvøm 
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martin Wifstrand  1998  Vest-Brøndby    32.34        1:08.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:14 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 5, 100 m super redder livred, Finaler Årg. 0-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mie Garlin  1996  Vest-Brøndby    51.05  1:44.55      1:44.55   
Emilie Stilling Sørensen  2000  Vest-Brøndby    58.97  1:55.84      1:55.84   
Josefine Sørensen  2000  Vest-Brøndby    1:00.92  2:05.56      2:05.56   
Christine Greisen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.93  2:19.24      2:19.24   
Cecilie T Linden  1997  Vest-Brøndby    58.99  2:20.75      2:20.75   
Freya Elmshøj Kallerup  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:12.89  2:57.03      2:57.03   
Josephine Aagesen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:13.17  3:03.58      3:03.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:38   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 6, 100 m super redder livred, Finaler Årg. 0-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Morten Møller Jensen  1992  Vest-Brøndby    39.15  1:27.76      1:27.76   
Anders Møller  1991  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  Tabt dukke v.80m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:38 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:31   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub            45.19   
Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub            47.56   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            48.17   
Elisabeth Englev  2006  Solrød Svømmeklub            49.39   
Cathrine Ørneborg  2005  Værløse Svømmeklub            50.22   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            50.56   
Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub            51.11   
Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby            53.13   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            53.73   
10  Caroline Svane  2005  Vest-Brøndby            54.15   
11  Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            57.03   
12  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            57.22   
13  Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            57.52   
14  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  Haslev Svømmeklub            58.22   
15  Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby            58.58   
16  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby            1:01.35   
17  Kathrine Holm  2005  Vest-Brøndby            1:03.57   
18  Lærke Hansen  2006  Vest-Brøndby            1:04.12   
19  Selina Koch-Mathews  2005  Vest-Brøndby            1:05.46   
Freia Bella Ettrup Bartho  2006  Vest-Brøndby            DNS   
Maya Louise Heinicke  2005  Sigma Swim Allerød            DNS   
Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub            41.70   
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            41.91   
Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub            44.54   
Nova Carter  2003  Hovedstadens Svømmeklub            45.44   
Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub            45.92   
Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksværk Svømmeklub            46.17   
Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub            46.18   
Freya Elmshøj Kallerup  2003  Hovedstadens Svømmeklub            46.85   
Alexandra Gudjonsdottir  2003  Hovedstadens Svømmeklub            56.33   
Alberte Hjarsø  2003  Solrød Svømmeklub            DNS   
Sarah Bilberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Brysttag v 25m 
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby            33.09   
Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub            35.52   
Iben Flytkjær-Hansen  2001  Haslev Svømmeklub            36.62   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            37.37   
Sofie Nording-Grooss  2001  Værløse Svømmeklub            37.78   
Signe Salto Deleuran  2001  Værløse Svømmeklub            38.09   
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub            38.79   
Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub            40.20   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Frederiksværk Svømmeklub            42.91   
10  Nina Skou Clausen  2001  Hovedstadens Svømmeklub            48.71   
11  Maria Slot  2002  Hovedstadens Svømmeklub            49.92   
12  Sofie-Amalie Føns Lomholt  2001  Odsherred Svømmeklub            50.48   
13  Zoey Epstein  2002  Hovedstadens Svømmeklub            52.49   
Sille Mundt  2002  Værløse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub            34.70   
Emma Walbjørn  2000  Værløse Svømmeklub            36.47   
Nicoline Huusfelt  2000  Frederiksværk Svømmeklub            37.16   
Nikoline Victoria Sass  1999  Solrød Svømmeklub            38.30   
Cathrine Lauritsen  1999  Solrød Svømmeklub            38.34   
Charlotte W. Jørgensen  2000  Vordingborg Svømme Klub            43.19   
Julie Dalgaard Petersen  2000  Haslev Svømmeklub            DNS   
Maria L. C. Pedersen  2000  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:31 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:16   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            38.17   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            38.34   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            42.72   
Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            43.66   
Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub            45.98   
William Mitchell  2004  Vest-Brøndby            46.57   
Christian Røgind  2004  Sigma Swim Birkerød            47.00   
Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby            48.24   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            50.90   
10  Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            51.23   
11  Nikolaj Noording-Grooss  2004  Værløse Svømmeklub            51.43   
12  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            51.96   
13  Kristian S. Sørensen  2005  Vest-Brøndby            52.13   
14  Cassius Arbo Christensen  2003  Vest-Brøndby            52.18   
15  Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            52.47   
16  Magnus Steen Andersen  2006  Vest-Brøndby            52.50   
17  Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            53.38   
18  Victor Bornemann  2006  Sigma Swim Allerød            53.42   
19  Thorbjørn Bjerrum  2004  Vest-Brøndby            55.32   
20  Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            55.84   
21  Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            56.26   
Lauritz Tørholm Jørgensen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Persson  2001  Værløse Svømmeklub            33.74   
Nicklas Andersen  2001  Frederiksværk Svømmeklub            34.48   
Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            37.83   
Mikkel Kronborg Riis  2002  Frederiksværk Svømmeklub            41.03   
Jeppe Just Lundgreen  2002  Odsherred Svømmeklub            46.97   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby            29.12   
Emil Compen  2000  Haslev Svømmeklub            33.28   
Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub            34.35   
Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub            37.62   
Mikkel Steffensen  2000  Hovedstadens Svømmeklub            39.15   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicolai Møbius Pedersen  1996  Gladsaxe Idræts Forening            29.01   
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby            30.38   
Martin Wifstrand  1998  Vest-Brøndby            33.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:16 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:47   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 9, Linekast livredning, Finaler Årg. 0-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
East Coast 1  1996  Vest-Brøndby    11.65        11.65   
East Coast 2  2002  Vest-Brøndby            32.16   
Hovedstaden 1  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej fuldført 
Hovedstaden 2  2000  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej fuldført 
Hovedstaden 3  1999  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej fuldført 
Julie Og Nikoline  2005  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej fuldført 
Olivia Og Selma  2005  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej fuldført 
Porsdal 1 Og 2  2005  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej fuldført 
Sarah Og Astrid  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej fuldført 
Simmonds 1 Og 2  2005  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej fuldført 
Vsk Livredder Piger 1  2003  Værløse Svømmeklub            DSQ  Ej fuldført 
Vsk Livredder Piger 2  2003  Værløse Svømmeklub            DSQ  Ej fuldført 
Vsk Livredder Piger 3  2005  Værløse Svømmeklub            DSQ  Ej fuldført 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:47 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:53   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 10, Linekast livredning, Finaler Årg. 0-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
East Coast Mix 2  1997  Vest-Brøndby    15.13        15.13   
Asbjørn Og William  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej fuldført 
Hovedstaden 4  2000  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej fuldført 
Jonathan Og Christoffer  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej fuldført 
Røgind Og Oscar  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej fuldført 
Svane Og Valdemar  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej fuldført 
Vsk Livredder Drenge  2003  Værløse Svømmeklub            DSQ  Ej fuldført 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:53 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:27   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            35.99   
Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub            37.21   
Amalie Wichmann Larsen  2005  Haslev Svømmeklub            37.47   
Lærke Sander Vestergaard  2005  Haslev Svømmeklub            39.64   
Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            42.04   
Olivia Ølshøj  2005  Sigma Swim Birkerød            42.41   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub            43.69   
Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby            43.99   
Mathilde Hjort Lodstrup  2005  Haslev Svømmeklub            44.41   
10  Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            44.70   
11  Elisabeth Englev  2006  Solrød Svømmeklub            44.82   
12  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            44.90   
13  Alma Gotfredsen  2005  Vest-Brøndby            45.50   
14  Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub            46.13   
15  Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød            47.21   
16  Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            49.46   
17  Maya Louise Heinicke  2005  Sigma Swim Allerød            51.80   
18  Kathrine Holm  2005  Vest-Brøndby            52.30   
19  Andrea Vorbeck Sømer  2006  Sigma Swim Birkerød            52.74   
20  Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby            52.75   
21  Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            54.15   
22  Caroline Svane  2005  Vest-Brøndby            54.85   
23  Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby            56.21   
24  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            56.37   
25  Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            58.60   
26  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby            1:03.91   
27  Selina Koch-Mathews  2005  Vest-Brøndby            1:04.32   
28  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            1:15.83   
29  Lærke Hansen  2006  Vest-Brøndby            1:18.50   
30  Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            1:19.90   
Freia Bella Ettrup Bartho  2006  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            32.28   
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            33.01   
Olivia Møller  2004  Haslev Svømmeklub            36.42   
Sarah Holm Clausen  2004  Sigma Swim Birkerød            36.47   
Nova Carter  2003  Hovedstadens Svømmeklub            38.30   
Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub            39.21   
Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksværk Svømmeklub            39.36   
Nanna Lauritsen  2004  Haslev Svømmeklub            41.36   
Mathilde Holde Jørgensen  2003  Haslev Svømmeklub            42.15   
10  Sarah Bilberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            44.87   
11  Laura Bjerregaard Withen  2004  Frederiksværk Svømmeklub            45.38   
12  Bjørg Trærup Andersen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            50.17   
Alberte Hjarsø  2003  Solrød Svømmeklub            DNS   
Alexandra Gudjonsdottir  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby            27.78   
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby            29.81   
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby            30.04   
Laura Lyngbye Nybroe  2002  Vest-Brøndby            30.44   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            30.70   
Iben Flytkjær-Hansen  2001  Haslev Svømmeklub            31.15   
Astrid Katrine Andersen  2002  Odsherred Svømmeklub            31.57   
Cecilia Nisgaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.65   
Regitze Lund Frederiksen  2002  Vordingborg Svømme Klub            31.89   
10  Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub            32.06   
11  Isabel Abcell  2001  Vest-Brøndby            32.17   
12  Sofie Nording-Grooss  2001  Værløse Svømmeklub            32.21   
13  Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby            32.57   
14  Amalie V. Sørensen  2002  Vest-Brøndby            33.07   
15  Emma Karstenberg  2002  Haslev Svømmeklub            34.41   
16  Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub            34.61   
17  Amelina Sala  2002  Hovedstadens Svømmeklub            37.94   
18  Sofie-Amalie Føns Lomholt  2001  Odsherred Svømmeklub            38.72   
19  Cecilie Kaas Olsen  2001  Odsherred Svømmeklub            39.25   
20  Ida Bekker Poulsen  2002  Solrød Svømmeklub            43.85   
21  Zoey Epstein  2002  Hovedstadens Svømmeklub            45.70   
Clara Hollenbeck  2002  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Malak Dohri  2002  Haslev Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Walbjørn  2000  Værløse Svømmeklub            30.24   
Sarah Krogh Scott  2000  Vest-Brøndby            31.42   
Christine Greisen  2000  Hovedstadens Svømmeklub            31.69   
Katrine Høyer Tindbæk  1999  Værløse Svømmeklub            31.87   
Cathrine Lauritsen  1999  Solrød Svømmeklub            31.91   
Sif Salomonsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub            32.31   
Victoria Kappel  2000  Solrød Svømmeklub            33.13   
Victoria Grøn Brandelev  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.83   
Asta H Jensen  2000  Frederiksværk Svømmeklub            33.86   
10  Elisabeth Ralov Andersen  1999  Hovedstadens Svømmeklub            34.46   
11  Anna Glad  1999  Hovedstadens Svømmeklub            35.59   
12  Charlotte W. Jørgensen  2000  Vordingborg Svømme Klub            36.86   
Emilie Gaál  1999  Haslev Svømmeklub            DNS   
Julie Dalgaard Petersen  2000  Haslev Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:27 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:18   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            33.95   
Malde Tesch Busse  2003  Sigma Swim Allerød            35.47   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            36.76   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            38.01   
Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub            38.04   
Victor Compen  2003  Haslev Svømmeklub            38.90   
Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby            41.92   
William Mitchell  2004  Vest-Brøndby            43.35   
Nikolaj Noording-Grooss  2004  Værløse Svømmeklub            43.52   
10  Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            43.92   
11  Gustav Steen Andersen  2006  Vest-Brøndby            44.38   
12  Magnus Steen Andersen  2006  Vest-Brøndby            45.65   
13  Alexander Asmussen  2004  Frederiksværk Svømmeklub            45.94   
14  Lauritz Tørholm Jørgensen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            46.19   
15  Thorbjørn Bjerrum  2004  Vest-Brøndby            46.56   
16  Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            51.78   
17  Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            52.40   
18  Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            52.83   
19  Kristian S. Sørensen  2005  Vest-Brøndby            57.22   
20  Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            1:00.98   
21  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            1:03.35   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby            27.57   
Marcus G. Gjettermann  2001  Vest-Brøndby            28.39   
Frederik Birch Jørgensen  2001  Haslev Svømmeklub            30.30   
Alexander Ravn Borch  2001  Værløse Svømmeklub            30.51   
Mikkel Ringer  2001  Vordingborg Svømme Klub            31.25   
Thor Nielsen  2002  Vest-Brøndby            31.84   
Tobias Sundwall  2001  Værløse Svømmeklub            31.93   
Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            32.51   
Benjamin Spicker  2002  Hovedstadens Svømmeklub            35.49   
10  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            35.70   
11  Adam Holm Jørgensen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            37.00   
12  Jeppe Just Lundgreen  2002  Odsherred Svømmeklub            38.07   
13  Mikkel Kronborg Riis  2002  Frederiksværk Svømmeklub            38.83   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Compen  2000  Haslev Svømmeklub            25.80   
Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby            27.24   
Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            28.10   
Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub            28.27   
Jakob Dynesen  2000  Haslev Svømmeklub            29.04   
Boas Olesen  2000  Odsherred Svømmeklub            29.52   
August Hertz Bugge  2000  Hovedstadens Svømmeklub            29.96   
Frederik Otte  2000  Frederiksværk Svømmeklub            30.31   
Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub            30.60   
10  Jeppe Woetmann Pedersen  2000  Haslev Svømmeklub            30.62   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicolai Møbius Pedersen  1996  Gladsaxe Idræts Forening            24.90   
Martin Wifstrand  1998  Vest-Brøndby            27.20   
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby            27.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:18 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:48   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød    46.31        1:34.17   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød    46.93        1:36.09   
Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød    46.95        1:37.64   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    48.82        1:40.08   
Josefine Staudt  2005  Vest-Brøndby    50.32        1:42.12   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød    49.57        1:43.52   
Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub    52.31        1:43.85   
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub    53.44        1:47.21   
Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød    52.10        1:47.95   
10  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød    55.09        1:48.43   
11  Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    54.57        1:49.76   
12  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    54.61        1:50.42   
13  Cathrine Ørneborg  2005  Værløse Svømmeklub    55.91        1:53.00   
14  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød    57.82        1:55.14   
15  Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby    1:01.41        1:59.58   
16  Asta Bundgaard Wanscher  2006  Sigma Swim Allerød    58.69        2:03.49   
17  Line Krog Rose  2006  Sigma Swim Allerød    59.46        2:03.62   
18  Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby    1:00.42        2:04.26   
19  Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby    1:02.91        2:08.55   
20  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby    1:04.23        2:11.09   
21  Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby    1:06.96        2:15.76   
22  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby    1:10.35        2:23.46   
23  Selina Koch-Mathews  2005  Vest-Brøndby    1:09.28        2:25.04   
24  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby    1:10.60        2:25.82   
25  Lærke Hansen  2006  Vest-Brøndby    1:15.19        2:28.74   
Freia Bella Ettrup Bartho  2006  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Højerslev Eriksen  2004  Vest-Brøndby    38.08        1:18.52   
Anne-Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    42.02        1:26.83   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    43.00        1:26.90   
Amanda Christensen  2004  Frederiksværk Svømmeklub    45.36        1:32.76   
Silja Østerbye  2003  Værløse Svømmeklub    46.27        1:35.13   
Freya Elmshøj Kallerup  2003  Hovedstadens Svømmeklub    47.48        1:38.01   
Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub    50.55        1:41.47   
Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub    51.27        1:41.65   
Lykke Gøtterup Jensen  2004  Vest-Brøndby    50.90        1:42.84   
Karla Banke Mathisen  2003  Vest-Brøndby            DSQ  Mavelig efter 25m 
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Nanna Lauritsen  2004  Haslev Svømmeklub            DSQ  Mavelig. eft. v 75m 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Isabel Abcell  2001  Vest-Brøndby    39.30        1:19.53   
Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub    38.91        1:20.16   
Laura Mikkelsen  2001  Haslev Svømmeklub    40.33        1:23.52   
Signe Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.07        1:23.58   
Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub    41.64        1:24.21   
Anna Louise Elmgreen  2001  Frederiksværk Svømmeklub    45.91        1:31.15   
Maria Slot  2002  Hovedstadens Svømmeklub    52.92        1:47.53   
Clara Hollenbeck  2002  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Nina Skou Clausen  2001  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej forts. bev. v.25m 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub    36.90        1:14.70   
Emma Fie Holck Sørensen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.13        1:18.14   
Nicoline Huusfelt  2000  Frederiksværk Svømmeklub    38.77        1:19.34   
Christine Greisen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    38.39        1:19.42   
Johanne Vium-Heinesen  2000  Solrød Svømmeklub    40.59        1:21.22   
Nikoline Victoria Sass  1999  Solrød Svømmeklub    41.12        1:22.63   
Maria Hjort Lodstrup  2000  Haslev Svømmeklub    42.12        1:28.97   
Sara Solevad  2000  Solrød Svømmeklub    48.04        1:35.29   
Charlotte W. Jørgensen  2000  Vordingborg Svømme Klub    47.27        1:36.90   
Maria L. C. Pedersen  2000  Solrød Svømmeklub            DNS   
Sarah Hassel Toubro  1999  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:48 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød    39.89        1:20.33   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød    40.47        1:22.50   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød    41.89        1:24.51   
Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby    41.98        1:25.28   
Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød    43.94        1:28.94   
William Schützsack Duncan  2003  Værløse Svømmeklub    45.40        1:34.82   
Davie Tran  2003  Vest-Brøndby    48.40        1:41.06   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby    49.26        1:41.14   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby    56.53        1:50.28   
10  Asbjørn Rosenbohm  2004  Sigma Swim Birkerød    52.98        1:50.34   
11  Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    1:00.48        1:58.69   
12  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby    59.21        2:00.46   
13  Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby    57.21        2:00.49   
14  Lauritz Tørholm Jørgensen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    53.18        2:03.95   
15  Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    1:02.06        2:05.88   
16  Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby    1:01.35        2:06.58   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            DNS   
Victor Bornemann  2006  Sigma Swim Allerød            DSQ  Ej forts. bev. v.75m 
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Persson  2001  Værløse Svømmeklub    33.75        1:11.56   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub    36.59        1:17.23   
Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød    38.51        1:18.60   
Albert Voldum Krog  2001  Vest-Brøndby    38.51        1:19.44   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby    39.73        1:21.21   
Mikkel Hemmingsen  2002  Vest-Brøndby    39.54        1:21.59   
Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    42.00        1:25.99   
Marius Wanscher  2002  Sigma Swim Allerød    44.36        1:32.40   
Mikkel Kronborg Riis  2002  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            DSQ  Ej forsat bev 25m 
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby    29.82        1:01.42   
Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby    35.56        1:11.94   
Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub    41.45        1:24.74   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby    31.89        1:06.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:08 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:06   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    49.15  1:46.97  2:48.58    3:49.25   
                     
 
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maria Caroline Krumbak  2000  Køge Svømmeklub    33.74  1:11.76  1:51.30    2:31.56   
Xenia Bonnén Sjøgren  1997  Vest-Brøndby    32.28  1:11.71  1:54.81    2:39.13   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub    34.40  1:16.76  2:02.04    2:49.08   
Caroline Friis Thirstrup  2000  Solrød Svømmeklub    39.71  1:28.96  2:20.12    3:08.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:06 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    41.62  1:29.43  2:17.90    3:01.25   
Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby    39.00  1:24.68  2:13.62    3:01.40   
Marius Wanscher  2002  Sigma Swim Allerød    52.66  1:57.26  3:04.24    4:10.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:08 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:56   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød    40.39        1:24.11   
Amalie Wichmann Larsen  2005  Haslev Svømmeklub    42.00        1:25.91   
Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub    39.94        1:28.40   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    42.51        1:30.63   
Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød    43.80        1:34.59   
Olivia Ølshøj  2005  Sigma Swim Birkerød    44.64        1:36.69   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    46.11        1:37.30   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    46.02        1:40.44   
Alma Gotfredsen  2005  Vest-Brøndby    49.23        1:42.61   
10  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    47.24        1:44.41   
11  Josefine Staudt  2005  Vest-Brøndby    50.19        1:44.68   
12  Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub    49.28        1:45.26   
13  Line Krog Rose  2006  Sigma Swim Allerød    50.82        1:46.53   
14  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød    49.60        1:47.05   
15  Elisabeth Englev  2006  Solrød Svømmeklub    50.99        1:47.82   
16  Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub    49.32        1:49.43   
17  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød    52.94        1:50.42   
18  Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød    50.07        1:51.70   
19  Andrea Vorbeck Sømer  2006  Sigma Swim Birkerød    52.90        1:52.44   
20  Cathrine Ørneborg  2005  Værløse Svømmeklub    50.59        1:52.53   
21  Asta Bundgaard Wanscher  2006  Sigma Swim Allerød    55.68        1:56.60   
22  Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby    55.38        1:56.99   
23  Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    57.40        1:59.29   
24  Kathrine Holm  2005  Vest-Brøndby    55.63        2:01.01   
25  Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby    57.25        2:02.32   
26  Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby    1:02.73        2:04.00   
27  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby    57.72        2:05.10   
28  Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby    1:03.69        2:14.26   
29  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby    1:10.28        2:24.89   
30  Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby    1:09.38        2:27.95   
31  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby    1:17.17        2:44.39   
32  Lærke Hansen  2006  Vest-Brøndby    1:24.89        2:52.61   
Freia Bella Ettrup Bartho  2006  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Højerslev Eriksen  2004  Vest-Brøndby    33.58        1:09.78   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub    34.72        1:12.18   
Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub    39.80        1:21.84   
Sarah Holm Clausen  2004  Sigma Swim Birkerød    39.44        1:21.91   
Amalie Nissov-Johannsen  2003  Vest-Brøndby    38.88        1:24.00   
Amanda Christensen  2004  Frederiksværk Svømmeklub    40.47        1:24.51   
Olivia Møller  2004  Haslev Svømmeklub    40.45        1:26.71   
Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub    40.97        1:27.49   
Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    42.71        1:29.91   
10  Nanna Lauritsen  2004  Haslev Svømmeklub    44.16        1:30.68   
11  Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub    43.38        1:30.97   
12  Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    44.87        1:31.88   
13  Lykke Gøtterup Jensen  2004  Vest-Brøndby    44.23        1:32.45   
14  Mathilde Holde Jørgensen  2003  Haslev Svømmeklub    43.96        1:38.09   
15  Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub    46.81        1:38.34   
16  Josephine Aagesen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    46.34        1:39.53   
Alberte Hjarsø  2003  Solrød Svømmeklub            DNS   
Sarah Bilberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    28.84        59.95   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub    33.08        1:07.99   
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    32.97        1:08.87   
Sofie Nording-Grooss  2001  Værløse Svømmeklub    33.59        1:09.62   
Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby    34.02        1:09.86   
Astrid Katrine Andersen  2002  Odsherred Svømmeklub    33.78        1:09.90   
Signe Salto Deleuran  2001  Værløse Svømmeklub    33.91        1:10.67   
Isabel Abcell  2001  Vest-Brøndby    34.43        1:11.76   
Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub    34.10        1:11.78   
10  Laura Mikkelsen  2001  Haslev Svømmeklub    35.37        1:12.73   
11  Regitze Lund Frederiksen  2002  Vordingborg Svømme Klub    33.87        1:13.33   
12  Signe Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.26        1:16.23   
13  Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    37.23        1:18.18   
14  Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub    38.30        1:20.82   
15  Cecilie Kaas Olsen  2001  Odsherred Svømmeklub    43.68        1:28.92   
16  Sofie-Amalie Føns Lomholt  2001  Odsherred Svømmeklub    39.81        1:29.62   
Malak Dohri  2002  Haslev Svømmeklub            DNS   
Sille Mundt  2002  Værløse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hannah Karin Wood-Kurland  1998  Solrød Svømmeklub    30.85        1:04.54   
Emma Walbjørn  2000  Værløse Svømmeklub    31.77        1:06.78   
Natascha Bonnén Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    33.07        1:07.08   
Caroline Friis Thirstrup  2000  Solrød Svømmeklub    33.01        1:08.06   
Sarah Krogh Scott  2000  Vest-Brøndby    33.11        1:08.67   
Delphine Møller  1999  Vest-Brøndby    32.97        1:09.39   
Cathrine Lauritsen  1999  Solrød Svømmeklub    34.04        1:09.49   
Katrine Høyer Tindbæk  1999  Værløse Svømmeklub    32.96        1:11.08   
Frederikke Amund Nielsen  1999  Solrød Svømmeklub    34.01        1:11.22   
10  Victoria Kappel  2000  Solrød Svømmeklub    35.31        1:12.53   
11  Emma Fie Holck Sørensen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.02        1:12.92   
12  Sif Salomonsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    34.49        1:14.20   
13  Victoria Grøn Brandelev  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.98        1:15.33   
14  Maria Hjort Lodstrup  2000  Haslev Svømmeklub    37.89        1:20.12   
15  Anna Glad  1999  Hovedstadens Svømmeklub    39.37        1:21.73   
16  Sara Solevad  2000  Solrød Svømmeklub    40.11        1:21.98   
17  Charlotte W. Jørgensen  2000  Vordingborg Svømme Klub    40.76        1:25.23   
Elisabeth Ralov Andersen  1999  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Maria L. C. Pedersen  2000  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:56 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:16   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød    36.36        1:15.19   
Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    35.40        1:16.95   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød    36.60        1:17.33   
Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby    37.94        1:18.19   
Malde Tesch Busse  2003  Sigma Swim Allerød    38.08        1:19.88   
Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød    38.85        1:20.29   
Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød    37.21        1:20.50   
Davie Tran  2003  Vest-Brøndby    40.27        1:22.95   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød    39.37        1:24.83   
10  Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub    39.22        1:26.57   
11  Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    43.49        1:31.51   
12  Asbjørn Rosenbohm  2004  Sigma Swim Birkerød    39.23        1:31.60   
13  William Schützsack Duncan  2003  Værløse Svømmeklub    44.52        1:34.89   
14  Magnus Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub    45.71        1:35.58   
15  Gustav Steen Andersen  2006  Vest-Brøndby    48.52        1:37.08   
16  William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød    47.00        1:39.13   
17  Magnus Steen Andersen  2006  Vest-Brøndby    48.98        1:39.14   
18  Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby    47.35        1:40.45   
19  Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby    48.77        1:43.76   
20  Cassius Arbo Christensen  2003  Vest-Brøndby    46.33        1:43.85   
21  Alexander Asmussen  2004  Frederiksværk Svømmeklub    50.93        1:46.24   
22  Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby    51.74        1:46.70   
23  Thorbjørn Bjerrum  2004  Vest-Brøndby    49.02        1:47.74   
24  Kristian S. Sørensen  2005  Vest-Brøndby    51.11        1:48.05   
25  Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby    51.98        1:50.73   
26  Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    55.75        1:58.00   
27  Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby    53.65        2:04.52   
28  Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    1:04.75        2:11.33   
                     
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby    28.70        58.31   
Nicklas Andersen  2001  Frederiksværk Svømmeklub    31.11        1:03.72   
Marcus G. Gjettermann  2001  Vest-Brøndby    30.89        1:04.90   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub    30.48        1:04.90   
Frederik Birch Jørgensen  2001  Haslev Svømmeklub    31.81        1:05.21   
Nicolai Andreassen  2001  Haslev Svømmeklub    32.59        1:07.08   
Alexander Ravn Borch  2001  Værløse Svømmeklub    31.85        1:07.27   
Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby    32.45        1:08.59   
Thor Nielsen  2002  Vest-Brøndby    34.41        1:11.78   
10  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød    34.65        1:12.98   
11  Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    36.50        1:15.39   
12  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    39.64        1:20.56   
13  Jeppe Just Lundgreen  2002  Odsherred Svømmeklub    39.91        1:24.58   
14  Marius Wanscher  2002  Sigma Swim Allerød    40.14        1:24.81   
Benjamin Spicker  2002  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            DNS   
Mikkel Ringer  2001  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby    28.68        59.68   
Jakob Dynesen  2000  Haslev Svømmeklub    29.72        1:03.14   
Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksværk Svømmeklub    30.05        1:03.38   
Boas Olesen  2000  Odsherred Svømmeklub    31.01        1:04.42   
August Hertz Bugge  2000  Hovedstadens Svømmeklub    32.22        1:07.21   
Jeppe Woetmann Pedersen  2000  Haslev Svømmeklub    32.36        1:08.62   
Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby    34.02        1:09.19   
Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub    38.72        1:21.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  15:16 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:40   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød    52.87  1:49.05  2:45.62    3:41.84   
Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub    53.74  1:54.61  2:56.35    3:55.48   
Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød    54.17  1:56.23  2:57.12    3:56.49   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød    55.74  1:59.13  3:01.96    4:03.92   
Maya Louise Heinicke  2005  Sigma Swim Allerød    1:01.08  2:14.24  3:28.47    4:44.01   
                     
 
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    45.30  1:35.87  2:27.91    3:19.31   
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub    47.09  1:39.39  2:32.11    3:22.69   
Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    48.62  1:42.22  2:37.97    3:34.15   
Anne-Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    48.64  1:45.26  2:44.60    3:42.86   
Karla Banke Mathisen  2003  Vest-Brøndby    51.93  1:49.55  2:46.69    3:42.88   
Mikka Holm  2003  Haslev Svømmeklub    53.20  1:49.99  2:48.11    3:46.67   
Freya Elmshøj Kallerup  2003  Hovedstadens Svømmeklub    52.83  1:54.56  2:56.04    3:56.59   
Laura Bjerregaard Withen  2004  Frederiksværk Svømmeklub    54.69  1:58.79  3:03.77    4:08.53   
Sarah Bilberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    57.03  2:02.93  3:11.06    4:16.84   
Amalie Nissov-Johannsen  2003  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    38.23  1:21.07  2:05.18    2:50.31   
Laura Lyngbye Nybroe  2002  Vest-Brøndby    39.25  1:25.06  2:12.73    3:00.58   
Amalie V. Sørensen  2002  Vest-Brøndby    42.60  1:32.63  2:23.67    3:12.70   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Frederiksværk Svømmeklub    45.46  1:35.54  2:26.22    3:16.44   
Astrid Katrine Andersen  2002  Odsherred Svømmeklub    46.41  1:38.49  2:31.25    3:20.86   
Anna Louise Elmgreen  2001  Frederiksværk Svømmeklub    46.58  1:37.99  2:31.26    3:21.68   
Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    50.36  1:46.21  2:42.96    3:37.92   
Ida Bekker Poulsen  2002  Solrød Svømmeklub    49.91  1:49.03  2:48.48    3:44.95   
Nina Skou Clausen  2001  Hovedstadens Svømmeklub    55.94  1:57.94  3:00.91    4:05.18   
                     
 
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Delphine Møller  1999  Vest-Brøndby    43.59  1:32.99  2:23.07    3:12.11   
Johanne Vium-Heinesen  2000  Solrød Svømmeklub    44.14  1:33.34  2:24.88    3:16.29   
Asta H Jensen  2000  Frederiksværk Svømmeklub    44.15  1:34.58  2:25.59    3:16.35   
Victoria Kappel  2000  Solrød Svømmeklub    49.43  1:44.93  2:43.71    3:41.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  15:40 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød    45.30  1:36.89  2:30.22    3:21.48   
Noel Sander Vestergaard  2003  Haslev Svømmeklub    49.91  1:49.35  2:49.35    3:49.94   
Christian Røgind  2004  Sigma Swim Birkerød    54.06  1:54.66  2:55.49    3:55.33   
Victor Compen  2003  Haslev Svømmeklub    58.48  2:03.83  3:08.80    4:11.71   
Nikolaj Noording-Grooss  2004  Værløse Svømmeklub    1:00.21  2:10.28  3:21.26    4:31.07   
                     
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Albert Voldum Krog  2001  Vest-Brøndby    39.28  1:24.35  2:09.34    2:52.77   
Tobias Sundwall  2001  Værløse Svømmeklub    41.29  1:29.85  2:19.11    3:09.78   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby    44.34  1:34.53  2:26.55    3:16.30   
Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub    47.20  1:42.66  2:36.58    3:28.94   
Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød    48.26  1:41.92  2:37.20    3:31.58   
Marius Wanscher  2002  Sigma Swim Allerød    48.62  1:44.91  2:41.11    3:38.66   
Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød    52.77  1:56.18  2:58.52    4:00.24   
                     
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederik Otte  2000  Frederiksværk Svømmeklub    38.39  1:23.67  2:10.33    2:57.87   
Mikkel Steffensen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    40.16  1:27.07  2:16.23    3:06.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  15:54 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  16:17   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vest Talent Piger  2003  Vest-Brøndby            2:34.69   
  Annika Egenhardt  2003      43.29        43.29   
  Caroline Wiuff Jensen  2004      43.45        1:26.74   
  Anna Højerslev Eriksen  2004      34.53        2:01.27   
  Anne-Sofie Devantier  2004      33.42        2:34.69   
                     
Værløse Piger 2  2003  Værløse Svømmeklub            2:45.07   
  Sofie Lund-Scherbeck  2003      39.06        39.06   
  Johanne Brown Marloth  2003      45.04        1:24.10   
  Mikala Ravn Borch  2003      43.12        2:07.22   
  Silja Østerbye  2003      37.85        2:45.07   
                     
Haslev Piger 1  2003  Haslev Svømmeklub            3:04.19   
  Olivia Møller  2004      47.60        47.60   
  Mikka Holm  2003      49.33        1:36.93   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      47.28        2:24.21   
  Anna Lind Petersen  2004      39.98        3:04.19   
                     
Allerøds Seje Sild 1  2003  Sigma Swim Allerød            3:15.67   
  Cecilie Rud  2006      52.31        52.31   
  Caroline Bach Mindested  2005      47.60        1:39.91   
  Mathilde Friis Autzen  2005      51.41        2:31.32   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      44.35        3:15.67   
                     
Haslev Piger 2 (03)  2003  Haslev Svømmeklub            3:23.88   
  Lærke Sander Vestergaard  2005      49.75        49.75   
  Nynne Jakobsen  2004      55.01        1:44.76   
  Nanna Lauritsen  2004      58.45        2:43.21   
  Petrine R. E. Sørensen  2005      40.67        3:23.88   
                     
Værløse Piger 3  2003  Værløse Svømmeklub            3:24.99   
  Esther Haudrum Larsen  2005      51.89        51.89   
  Amalie Lester  2003      55.41        1:47.30   
  Signe Holm Hansen  2005      58.38        2:45.68   
  Frederikke L. B. Høngaard  2003      39.31        3:24.99   
                     
Allerøds Seje Sild 2  2003  Sigma Swim Allerød            3:36.64   
  Astrid Mulipola  2006      48.68        48.68   
  Maya Louise Heinicke  2005      1:02.72        1:51.40   
  Laura Lind-Christensen  2006      58.37        2:49.77   
  Line Krog Rose  2006      46.87        3:36.64   
                     
                     
 
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vest Damer  1996  Vest-Brøndby            2:11.15   
  Stine Eskebo Nielsen  2001      32.89        32.89   
  Delphine Møller  1999      41.24        1:14.13   
  Xenia Bonnén Sjøgren  1997      29.90        1:44.03   
  Sarah Missing  2001      27.12        2:11.15   
                     
Vest Årgangspiger 1  2000  Vest-Brøndby            2:19.71   
  Sasia Lundhus  2002      38.87        38.87   
  Emma Mikkelsen  2001      36.52        1:15.39   
  Sarah Krogh Scott  2000      34.18        1:49.57   
  Laura Lyngbye Nybroe  2002      30.14        2:19.71   
                     
Fsk Devilgirls 1 1 Ld  2000  Frederiksværk Svømmeklub            2:25.59   
  Nicoline Huusfelt  2000      37.39        37.39   
  Asta H Jensen  2000      42.63        1:20.02   
  Kaja Aunstrup  1998      32.62        1:52.64   
  Maja Marie Elmgreen  2003      32.95        2:25.59   
                     
Værløse Piger 1  1999  Værløse Svømmeklub            2:26.49   
  Sofie Nording-Grooss  2001      38.26        38.26   
  Emma Walbjørn  2000      39.71        1:17.97   
  Katrine Høyer Tindbæk  1999      36.20        1:54.17   
  Signe Salto Deleuran  2001      32.32        2:26.49   
                     
Solrød Piger  1998  Solrød Svømmeklub            2:28.87   
  Caroline Friis Thirstrup  2000      38.22        38.22   
  Johanne Vium-Heinesen  2000      33.86        1:12.08   
  Hannah Karin Wood-Kurland  1998      43.75        1:55.83   
  Victoria Kappel  2000      33.04        2:28.87   
                     
Vest Årgangspiger 2  2001  Vest-Brøndby            2:37.68   
  Isabel Abcell  2001      39.02        39.02   
  Amalie V. Sørensen  2002      39.34        1:18.36   
  Mia Witt  2002      42.46        2:00.82   
  Karla Banke Mathisen  2003      36.86        2:37.68   
                     
Piger Vordingborg Grp2  2002  Vordingborg Svømme Klub            2:45.00   
  Regitze Lund Frederiksen  2002      39.35        39.35   
  Freja Søndergaard  2004      55.35        1:34.70   
  Maya Nykjær  2001      34.59        2:09.29   
  Emilie Ferslev Christians  2002      35.71        2:45.00   
                     
Fsk Devilgirls 2  2000  Frederiksværk Svømmeklub            2:53.02   
  Amanda Christensen  2004      44.41        44.41   
  Mathilde Emilie K. Larsen  2002      44.28        1:28.69   
  Anna Louise Elmgreen  2001      42.65        2:11.34   
  Ida-Marie Nørgaard  2005      41.68        2:53.02   
                     
Haslev Piger 2 (02)  2002  Haslev Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Maria Hjort Lodstrup  2000      42.17        42.17   
                     
Triton Piger  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
  Signe Brandt  2001      39.12        39.12   
  Victoria Grøn Brandelev  2000      49.43        1:28.55   
  Emma Fie Holck Sørensen  1999      39.86        2:08.41   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  16:17 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  16:18   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vest Talent Drenge  2001  Vest-Brøndby            2:30.27   
  Mikkel Hemmingsen  2002      37.69        37.69   
  Martin Jacobsen  2002      44.04        1:21.73   
  Lucas Jensen  2001      34.89        1:56.62   
  Carl Magnus Krievs  2002      33.65        2:30.27   
                     
Værløse Drenge 1  2001  Værløse Svømmeklub            2:31.39   
  Mathias Persson  2001      33.99        33.99   
  Tobias Sundwall  2001      41.92        1:15.91   
  Alexander Ravn Borch  2001      35.20        1:51.11   
  Magnus Ravn Borch  2003      40.28        2:31.39   
                     
Haslev Drenge 1  2001  Haslev Svømmeklub            2:35.05   
  Frederik Birch Jørgensen  2001      37.66        37.66   
  Viktor Eibye  2001      45.35        1:23.01   
  Nicolai Andreassen  2001      37.94        2:00.95   
  Holger Flytkjær-Hansen  2004      34.10        2:35.05   
                     
Allerøds Seje Drenge 1  2001  Sigma Swim Allerød            2:54.21   
  Malde Tesch Busse  2003      42.28        42.28   
  Jakob Legaard  2003      47.68        1:29.96   
  Daniel Garne Larsen  2003      42.05        2:12.01   
  William Leander Agerskov  2004      42.20        2:54.21   
                     
Haslev Drenge 2  2001  Haslev Svømmeklub            DSQ  1 hånd v afslut 150m 
  Jonas P. Dahrup  2004      48.25        48.25   
  Noel Sander Vestergaard  2003      48.22        1:36.47   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vest Herrer  1992  Vest-Brøndby            1:51.33   
  Sebastian Bidstrup Lantz  1999      28.83        28.83   
  Niklas Beyer Hansen  1997      31.52        1:00.35   
  Oliver Huban  1996      26.40        1:26.75   
  Martin Nielsen  1997      24.58        1:51.33   
                     
Vest Årgangsdrenge  2000  Vest-Brøndby            2:07.80   
  Frederik Borg  2000      33.60        33.60   
  Albert Voldum Krog  2001      36.87        1:10.47   
  Andreas Thybo Ganzhorn  2001      29.85        1:40.32   
  Marcus G. Gjettermann  2001      27.48        2:07.80   
                     
Fsk Devils Drenge 1  2000  Frederiksværk Svømmeklub            2:11.28   
  Nichlas Fonnesbech  1996      33.53        33.53   
  Frederik Otte  2000      37.43        1:10.96   
  Nicklas Andersen  2001      32.42        1:43.38   
  Mathias Husted Rasmussen  1999      27.90        2:11.28   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  16:18 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  09:56   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød    47.56  1:38.93  2:31.08    3:21.48   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød    48.51  1:40.23  2:32.42    3:22.56   
Olivia Ølshøj  2005  Sigma Swim Birkerød    52.29  1:49.27  2:48.63    3:43.22   
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub    53.65  1:53.01  2:53.63    3:52.02   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød    53.89  1:54.20  2:56.41    3:54.81   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød    58.47  1:59.74  3:00.34    3:58.24   
Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød    56.97  1:58.91  3:02.19    4:00.70   
Andrea Vorbeck Sømer  2006  Sigma Swim Birkerød    57.46  1:59.20  3:03.43    4:04.42   
Asta Bundgaard Wanscher  2006  Sigma Swim Allerød    58.59  1:58.82  3:02.82    4:05.00   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub    40.98  1:23.91  2:06.89    2:48.56   
Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    44.66  1:32.36  2:21.47    3:09.49   
Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub    48.24  1:37.42  2:25.88    3:14.09   
Silja Østerbye  2003  Værløse Svømmeklub    46.38  1:35.86  2:27.70    3:17.59   
Sarah Holm Clausen  2004  Sigma Swim Birkerød    45.57  1:37.64  2:32.27    3:25.32   
Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    48.44  1:41.46  2:35.26    3:27.26   
                     
 
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Isabel Abcell  2001  Vest-Brøndby    39.10  1:21.81  2:05.70    2:47.49   
Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby    41.28  1:24.84  2:09.31    2:52.88   
Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub    41.33  1:27.88  2:14.07    2:55.50   
Sille Mundt  2002  Værløse Svømmeklub    42.70  1:29.01  2:15.30    2:58.30   
Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub    43.41  1:32.75  2:20.48    3:06.76   
Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub    47.20  1:40.20  2:32.73    3:20.84   
                     
 
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Natascha Bonnén Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    35.42  1:14.02  1:54.27    2:33.92   
Nicoline Huusfelt  2000  Frederiksværk Svømmeklub    40.15  1:23.23  2:06.37    2:48.34   
Caroline Friis Thirstrup  2000  Solrød Svømmeklub    39.62  1:22.45  2:05.94    2:48.50   
Maria Hjort Lodstrup  2000  Haslev Svømmeklub    43.33  1:31.10  2:20.02    3:07.10   
Sarah Hassel Toubro  1999  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  09:56 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:13   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød    1:20.77  2:46.69  4:12.25    5:31.34   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød    1:23.10  2:51.20  4:22.07    5:50.04   
Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød    1:26.48  3:02.99  4:40.23    6:12.92   
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    1:32.20  3:16.40  5:02.00    6:45.59   
                     
 
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Nicolai Andreassen  2001  Haslev Svømmeklub    1:11.57  2:28.14  3:44.43    4:58.03   
Frederik Birch Jørgensen  2001  Haslev Svømmeklub    1:10.27  2:27.15  3:44.38    4:58.48   
Tobias Sundwall  2001  Værløse Svømmeklub    1:12.34  2:33.92  3:56.32    5:17.12   
Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby    1:14.29  2:35.82  3:58.19    5:18.88   
Alexander Ravn Borch  2001  Værløse Svømmeklub    1:15.52  2:37.43  4:01.00    5:21.83   
Mikkel Ringer  2001  Vordingborg Svømme Klub    1:15.55  2:38.38  4:04.27    5:27.26   
Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    1:18.83  2:44.50  4:09.48    5:27.87   
                     
 
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frederik Otte  2000  Frederiksværk Svømmeklub    1:10.44  2:28.09  3:44.57    4:57.29   
Mathias Petersen  1999  Solrød Svømmeklub    1:11.22  2:30.56  3:50.98    5:08.68   
Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub    1:21.43  2:53.57  4:27.67    5:51.99   
                     
 
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Martin Wifstrand  1998  Vest-Brøndby    1:05.04  2:17.07  3:29.87    4:40.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:13 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:35   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød    53.57        1:52.99   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub    54.10        1:54.61   
Josefine Staudt  2005  Vest-Brøndby    56.67        1:57.68   
Caroline Svane  2005  Vest-Brøndby    54.82        1:58.18   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    1:02.40        2:02.97   
Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    58.86        2:05.64   
Cathrine Ørneborg  2005  Værløse Svømmeklub    1:00.55        2:07.74   
Kathrine Holm  2005  Vest-Brøndby    1:01.73        2:09.60   
Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub    1:01.90        2:10.46   
10  Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby    1:03.64        2:11.48   
11  Elisabeth Englev  2006  Solrød Svømmeklub    1:02.42        2:14.88   
12  Alma Gotfredsen  2005  Vest-Brøndby    1:06.74        2:18.91   
13  Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby    1:07.31        2:23.46   
14  Andrea Sepstrup-Skjoldner  2006  Solrød Svømmeklub    1:07.47        2:27.47   
15  Selina Koch-Mathews  2005  Vest-Brøndby    1:11.47        2:29.85   
                     
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub    43.16        1:31.04   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    44.18        1:33.04   
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub    45.19        1:33.13   
Anna Højerslev Eriksen  2004  Vest-Brøndby    45.44        1:35.98   
Amalie Nissov-Johannsen  2003  Vest-Brøndby    48.43        1:42.20   
Anne-Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    48.43        1:42.59   
Karla Banke Mathisen  2003  Vest-Brøndby    49.85        1:44.49   
Mikka Holm  2003  Haslev Svømmeklub    49.64        1:46.85   
Lykke Gøtterup Jensen  2004  Vest-Brøndby    52.79        1:51.30   
10  Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    52.50        1:51.38   
11  Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    54.38        1:55.92   
12  Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub    55.06        2:00.56   
13  Mathilde Holde Jørgensen  2003  Haslev Svømmeklub    1:02.75        2:17.38   
Alberte Hjarsø  2003  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie V. Sørensen  2002  Vest-Brøndby    42.09        1:28.98   
Astrid Katrine Andersen  2002  Odsherred Svømmeklub    43.83        1:31.35   
Anna Louise Elmgreen  2001  Frederiksværk Svømmeklub    44.14        1:31.74   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Frederiksværk Svømmeklub    45.76        1:35.83   
Ida Bekker Poulsen  2002  Solrød Svømmeklub    49.51        1:44.23   
                     
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hannah Karin Wood-Kurland  1998  Solrød Svømmeklub    39.16        1:23.02   
Emma Walbjørn  2000  Værløse Svømmeklub    39.64        1:25.80   
Johanne Vium-Heinesen  2000  Solrød Svømmeklub    43.15        1:33.09   
Emma Fie Holck Sørensen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.35        1:33.54   
Emilie Gaál  1999  Haslev Svømmeklub    44.11        1:34.72   
Asta H Jensen  2000  Frederiksværk Svømmeklub    45.80        1:37.79   
Victoria Kappel  2000  Solrød Svømmeklub    47.86        1:41.48   
Veronica Lauridsen  1999  Solrød Svømmeklub    48.12        1:42.63   
Sara Solevad  2000  Solrød Svømmeklub    52.17        1:47.52   
Maria L. C. Pedersen  2000  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:35 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød    43.00        1:31.48   
Noel Sander Vestergaard  2003  Haslev Svømmeklub    48.19        1:45.69   
Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby    50.28        1:47.29   
Christian Røgind  2004  Sigma Swim Birkerød    52.98        1:50.56   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby    52.52        1:52.75   
Davie Tran  2003  Vest-Brøndby    54.03        1:54.15   
Cassius Arbo Christensen  2003  Vest-Brøndby    57.74        2:04.66   
Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby    59.16        2:05.27   
William Mitchell  2004  Vest-Brøndby    58.04        2:05.27   
10  Kristian S. Sørensen  2005  Vest-Brøndby    59.47        2:07.17   
11  Thorbjørn Bjerrum  2004  Vest-Brøndby    1:00.52        2:11.11   
12  Asbjørn Rosenbohm  2004  Sigma Swim Birkerød    1:01.78        2:15.06   
13  Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby    1:04.91        2:18.52   
14  Magnus Steen Andersen  2006  Vest-Brøndby    1:10.50        2:26.51   
15  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby    1:13.73        2:37.10   
                     
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby    44.50        1:32.23   
Lucas Jøns  2002  Værløse Svømmeklub    45.98        1:36.42   
Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød    45.62        1:37.10   
Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    50.72        1:48.01   
Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub            DSQ  Ej samt. berør v.75m 
                     
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Niels R. E. Sørensen  1999  Haslev Svømmeklub    38.71        1:22.43   
Emil Kvistbo  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.11        1:25.82   
Jens Gustav Nielson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.83        1:31.01   
Niklas Kaas Olsen  1999  Odsherred Svømmeklub    43.84        1:34.54   
                     
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Niklas Beyer Hansen  1997  Vest-Brøndby    31.88        1:08.45   
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby    35.08        1:14.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:07 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub            47.34   
Alma Gotfredsen  2005  Vest-Brøndby            48.77   
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            50.31   
Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub            54.21   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub            58.81   
Caroline Svane  2005  Vest-Brøndby            59.94   
Elisabeth Englev  2006  Solrød Svømmeklub            1:01.44   
Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby            1:01.74   
Josefine Staudt  2005  Vest-Brøndby            1:02.63   
10  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby            1:09.37   
Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            DNS   
Andrea Sepstrup-Skjoldner  2006  Solrød Svømmeklub            DSQ  Bryst arm v vend 25m 
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            36.60   
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            39.98   
Sarah Holm Clausen  2004  Sigma Swim Birkerød            40.60   
Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub            40.84   
Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub            45.48   
Silja Østerbye  2003  Værløse Svømmeklub            46.47   
Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub            46.96   
Olivia Møller  2004  Haslev Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby            30.05   
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby            31.86   
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub            34.40   
Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub            36.06   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Frederiksværk Svømmeklub            40.18   
Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub            45.20   
Ida Bekker Poulsen  2002  Solrød Svømmeklub            51.73   
Cecilie Kaas Olsen  2001  Odsherred Svømmeklub            54.43   
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victoria Bierre  2000  Herlev Svømning            29.54   
Xenia Bonnén Sjøgren  1997  Vest-Brøndby            30.78   
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub            33.05   
Katrine Høyer Tindbæk  1999  Værløse Svømmeklub            36.11   
Lise Coermann Nygaard  1998  Haslev Svømmeklub            37.46   
Nicoline Huusfelt  2000  Frederiksværk Svømmeklub            37.85   
Nikoline Elbæk Nielsen  1997  Haslev Svømmeklub            38.33   
Victoria Grøn Brandelev  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.93   
Maria L. C. Pedersen  2000  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:06 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            38.62   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            39.72   
Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød            41.46   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            42.45   
Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            43.06   
Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub            46.38   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            48.59   
Christian Røgind  2004  Sigma Swim Birkerød            52.38   
Thorbjørn Bjerrum  2004  Vest-Brøndby            52.46   
10  Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            54.23   
11  William Mitchell  2004  Vest-Brøndby            54.91   
12  Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub            1:00.23   
13  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            1:00.50   
14  Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby            1:03.42   
15  Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby            1:05.48   
16  Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby            1:09.65   
17  Cassius Arbo Christensen  2003  Vest-Brøndby            1:09.91   
                     
 
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus G. Gjettermann  2001  Vest-Brøndby            30.27   
Mathias Persson  2001  Værløse Svømmeklub            32.98   
Nicklas Andersen  2001  Frederiksværk Svømmeklub            33.00   
Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            37.86   
Thor Nielsen  2002  Vest-Brøndby            38.66   
Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            38.80   
Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            40.34   
Marius Wanscher  2002  Sigma Swim Allerød            43.44   
                     
 
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby            27.89   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby            28.73   
Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub            31.25   
Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby            33.88   
Rasmus Lynge Schmidt  2000  Haslev Svømmeklub            34.14   
Jeppe Woetmann Pedersen  2000  Haslev Svømmeklub            38.65   
                     
 
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Wilquin  1998  Vest-Brøndby            28.99   
Andreas Østergaard Nielse  1997  Vordingborg Svømme Klub            37.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:07 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 29, 50m redn. af dukke m fin, Finaler Årg. 0-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mie Garlin  1996  Vest-Brøndby    36.40        36.40   
Cecilie T Linden  1997  Vest-Brøndby    38.23        38.23   
Josefine Sørensen  2000  Vest-Brøndby    39.97        39.97   
Amalie Jacobsen  2000  Vest-Brøndby    40.72        40.72   
Emilie Stilling Sørensen  2000  Vest-Brøndby    41.39        41.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 30, 50m redn. af dukke m fin, Finaler Årg. 0-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Morten Møller Jensen  1992  Vest-Brøndby            28.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:57   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød    43.60  1:32.73  2:23.31    3:11.01   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød    42.39  1:32.16  2:23.45    3:11.09   
Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub    42.62  1:32.96  2:25.64    3:12.28   
Lærke Sander Vestergaard  2005  Haslev Svømmeklub    42.44  1:31.81  2:22.35    3:12.36   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød    51.08  1:48.74  2:42.84    3:33.10   
Olivia Ølshøj  2005  Sigma Swim Birkerød    49.07  1:46.32  2:41.52    3:34.82   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød    50.09  1:53.19  2:52.51    3:47.48   
Andrea Vorbeck Sømer  2006  Sigma Swim Birkerød    53.29  1:53.37  2:52.35    3:52.14   
Cathrine Ørneborg  2005  Værløse Svømmeklub    52.74  1:56.29  3:02.14    4:02.59   
10  Maya Louise Heinicke  2005  Sigma Swim Allerød    52.13    3:14.02    4:22.94   
Caroline Rask  2005  Sigma Swim Allerød            DNS   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            DNS   
Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Højerslev Eriksen  2004  Vest-Brøndby    35.41  1:14.50  1:55.16    2:35.34   
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub    39.82  1:23.72  2:08.48    2:51.97   
Karla Banke Mathisen  2003  Vest-Brøndby    41.04  1:26.12  2:13.58    2:58.63   
Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub    42.83  1:29.52  2:16.23    3:03.83   
Lykke Gøtterup Jensen  2004  Vest-Brøndby    44.28  1:33.35  2:23.92    3:11.83   
Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    45.11  1:36.73  2:31.11    3:23.05   
                     
 
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    30.14  1:04.36  1:41.67    2:11.52   
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    33.83  1:12.14  1:51.05    2:29.17   
Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby    36.04  1:14.80  1:54.05    2:32.33   
Isabel Abcell  2001  Vest-Brøndby    33.77  1:13.88  1:54.59    2:34.52   
Sille Mundt  2002  Værløse Svømmeklub    36.64  1:16.94  1:57.49    2:34.85   
Laura Mikkelsen  2001  Haslev Svømmeklub    36.53  1:17.17  1:59.05    2:38.86   
Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    36.86  1:17.50  1:59.78    2:40.43   
Anna Louise Elmgreen  2001  Frederiksværk Svømmeklub    37.73  1:19.02  2:00.86    2:41.15   
Signe Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.54  1:17.21  1:59.77    2:41.75   
10  Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub    37.61  1:20.22  2:04.62    2:43.36   
11  Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub    35.99  1:17.22  2:01.05    2:44.12   
12  Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub    41.88  1:30.35  2:19.55    3:05.09   
13  Cecilie Kaas Olsen  2001  Odsherred Svømmeklub    45.18  1:33.29  2:24.80    3:13.79   
                     
 
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub    32.14  1:07.22  1:43.69    2:19.74   
Hannah Karin Wood-Kurland  1998  Solrød Svømmeklub    32.90  1:09.19  1:46.16    2:21.06   
Natascha Bonnén Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    33.08  1:09.47  1:47.70    2:25.05   
Caroline Friis Thirstrup  2000  Solrød Svømmeklub    33.57  1:10.31  1:48.60    2:25.66   
Emma Walbjørn  2000  Værløse Svømmeklub    33.80  1:11.70  1:51.57    2:29.05   
Sarah Krogh Scott  2000  Vest-Brøndby    35.01  1:13.00  1:51.78    2:29.79   
Delphine Møller  1999  Vest-Brøndby    33.80  1:12.35  1:52.21    2:31.68   
Lise Coermann Nygaard  1998  Haslev Svømmeklub    35.80  1:14.74  1:54.46    2:32.76   
Victoria Kappel  2000  Solrød Svømmeklub    36.09  1:16.08  1:57.18    2:36.18   
10  Victoria Grøn Brandelev  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.99  1:20.40  2:03.29    2:43.95   
11  Veronica Lauridsen  1999  Solrød Svømmeklub    40.21  1:24.96  2:12.05    2:57.39   
Sarah Hassel Toubro  1999  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:57 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød    36.07  1:15.93  1:56.53    2:34.29   
Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby    37.87  1:20.52  2:03.99    2:46.40   
Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    36.85  1:20.63  2:05.08    2:46.67   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød    37.42  1:20.55  2:05.22    2:47.09   
Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød    38.36  1:22.84  2:08.59    2:51.91   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød    38.31  1:22.99  2:09.02    2:53.01   
Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød    40.53  1:25.65  2:11.96    2:54.42   
Malde Tesch Busse  2003  Sigma Swim Allerød    39.42  1:26.19  2:11.66    2:56.35   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød    39.77  1:26.07  2:14.82    3:01.47   
10  Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub    43.30  1:32.66  2:22.99    3:13.47   
11  Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    42.83  1:33.19  2:26.38    3:15.25   
12  Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    44.54  1:36.22  2:28.08    3:17.96   
13  William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød    45.84  1:40.69  2:37.81    3:28.08   
14  Asbjørn Rosenbohm  2004  Sigma Swim Birkerød    43.93  1:38.53  2:34.88    3:28.36   
                     
 
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicklas Andersen  2001  Frederiksværk Svømmeklub    34.09  1:09.27  1:43.57    2:17.66   
Nicolai Andreassen  2001  Haslev Svømmeklub    32.74  1:08.92  1:45.95    2:21.21   
Frederik Birch Jørgensen  2001  Haslev Svømmeklub    32.36  1:08.62  1:46.29    2:22.35   
Marcus G. Gjettermann  2001  Vest-Brøndby    31.80  1:07.73  1:47.83    2:25.81   
Tobias Sundwall  2001  Værløse Svømmeklub    33.95  1:11.87  1:50.59    2:28.99   
Mikkel Ringer  2001  Vordingborg Svømme Klub    33.91  1:12.63  1:52.18    2:30.04   
Alexander Ravn Borch  2001  Værløse Svømmeklub    33.78  1:11.68  1:51.71    2:30.70   
Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød    35.85  1:16.84  1:57.84    2:36.87   
Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    37.92  1:19.82  2:03.50    2:46.52   
10  Marius Wanscher  2002  Sigma Swim Allerød    39.97  1:26.92  2:14.64    3:01.04   
                     
 
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jens Gustav Nielson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.29  1:09.38  1:47.58    2:22.10   
Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby    33.44  1:10.18  1:48.30    2:25.28   
Mathias Petersen  1999  Solrød Svømmeklub    32.85  1:10.84  1:49.52    2:25.89   
Rasmus Lynge Schmidt  2000  Haslev Svømmeklub    33.18  1:10.99  1:49.38    2:26.07   
Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksværk Svømmeklub    32.32  1:08.94  1:47.36    2:26.71   
Jeppe Woetmann Pedersen  2000  Haslev Svømmeklub    34.43  1:12.76  1:53.11    2:33.14   
Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub    37.79  1:21.89  2:05.94    2:45.67   
                     
 
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Niklas Beyer Hansen  1997  Vest-Brøndby    28.10  59.33  1:32.49    2:05.01   
Martin Wifstrand  1998  Vest-Brøndby    29.58  1:03.18  1:37.81    2:11.14   
Andreas Østergaard Nielse  1997  Vordingborg Svømme Klub    32.81  1:12.89  1:55.16    2:35.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:29   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 33, 50m redn dukke m fin+torp, Finaler Årg. 0-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mie Garlin  1996  Vest-Brøndby    38.02        38.02   
Emilie Stilling Sørensen  2000  Vest-Brøndby    40.79        40.79   
Amalie Jacobsen  2000  Vest-Brøndby    41.53        41.53   
Josefine Sørensen  2000  Vest-Brøndby    42.12        42.12   
Cecilie T Linden  1997  Vest-Brøndby    1:02.77        1:02.77   
Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub    1:03.35        1:03.35   
Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub    1:14.24        1:14.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:29 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:29   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 34, 50m redn dukke m fin+torp, Finaler Årg. 0-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Morten Møller Jensen  1992  Vest-Brøndby    34.16        34.16   
Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub    42.12        42.12   
Mathias Persson  2001  Værløse Svømmeklub    43.02        43.02   
Lucas Jøns  2002  Værløse Svømmeklub    51.85        51.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:29 
 
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Højerslev Eriksen  2004  Vest-Brøndby    36.68        1:20.63   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    40.80        1:27.95   
Anne-Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    41.12        1:31.50   
Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    45.90        1:38.97   
Amalie Nissov-Johannsen  2003  Vest-Brøndby    47.76        1:45.77   
                     
 
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    30.68        1:08.46   
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby    33.52        1:11.33   
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    36.82        1:20.32   
Amalie V. Sørensen  2002  Vest-Brøndby    40.56        1:27.19   
Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub    41.70        1:30.60   
Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub    42.72        1:32.51   
Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    42.69        1:37.23   
                     
 
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub    32.70        1:10.72   
Sarah Krogh Scott  2000  Vest-Brøndby    35.76        1:17.08   
Caroline Friis Thirstrup  2000  Solrød Svømmeklub    35.21        1:17.84   
Katrine Høyer Tindbæk  1999  Værløse Svømmeklub    37.78        1:24.38   
Johanne Vium-Heinesen  2000  Solrød Svømmeklub    41.10        1:29.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  07 juni 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:51 
 
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Vest Brøndby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christoffer Reklin