Results for Brøndby Sommer Cup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 44.81 | 1:35.12 | |||||
2 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 44.26 | 1:35.19 | |||||
3 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.63 | 1:41.08 | |||||
4 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.06 | 1:43.48 | |||||
5 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 48.99 | 1:44.74 | |||||
6 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 51.56 | 1:46.21 | |||||
7 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.30 | 1:46.57 | |||||
8 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 50.12 | 1:47.38 | |||||
9 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.51 | 1:47.58 | |||||
10 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 53.24 | 1:49.43 | |||||
11 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 50.43 | 1:51.12 | |||||
12 | Josefine Staudt | 2005 | Vest-Brøndby | 51.94 | 1:51.83 | |||||
13 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 53.75 | 1:52.23 | |||||
14 | Alma Gotfredsen | 2005 | Vest-Brøndby | 50.43 | 1:53.70 | |||||
15 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 54.22 | 1:55.78 | |||||
16 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 52.87 | 1:55.83 | |||||
17 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 54.16 | 1:57.69 | |||||
18 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 58.28 | 1:58.25 | |||||
19 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 51.81 | 1:58.78 | |||||
20 | Line Krog Rose | 2006 | Sigma Swim Allerød | 56.20 | 2:04.53 | |||||
21 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 58.14 | 2:14.02 | |||||
22 | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.97 | 2:20.19 | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.08 | 1:21.39 | |||||
2 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.90 | 1:21.51 | |||||
3 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 38.10 | 1:21.93 | |||||
4 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.72 | 1:28.24 | |||||
5 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.05 | 1:33.66 | |||||
6 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 45.80 | 1:34.87 | |||||
7 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 44.33 | 1:35.52 | |||||
8 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 44.86 | 1:38.57 | |||||
9 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.67 | 1:39.89 | |||||
10 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 47.24 | 1:39.94 | |||||
11 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.64 | 1:41.13 | |||||
12 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 45.74 | 1:41.18 | |||||
13 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.93 | 1:41.31 | |||||
14 | Amanda Christensen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.18 | 1:41.98 | |||||
15 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 47.38 | 1:42.67 | |||||
16 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 50.87 | 1:44.02 | |||||
17 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.32 | 1:44.81 | |||||
18 | Alexandra Gudjonsdottir | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.20 | 1:50.26 | |||||
19 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 51.37 | 1:50.98 | |||||
20 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.75 | 1:52.57 | |||||
21 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 57.10 | 1:53.93 | |||||
- | Nova Carter | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej samt berør 75m | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 37.45 | 1:20.09 | |||||
2 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.78 | 1:21.49 | |||||
3 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 39.08 | 1:23.15 | |||||
4 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 37.20 | 1:23.85 | |||||
5 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 38.87 | 1:25.13 | |||||
6 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.29 | 1:26.05 | |||||
7 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.82 | 1:27.42 | |||||
8 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 44.70 | 1:33.49 | |||||
9 | Amelina Sala | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.84 | 1:39.10 | |||||
10 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 51.17 | 1:45.57 | |||||
11 | Maria Slot | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.55 | 1:47.17 | |||||
12 | Zoey Epstein | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.75 | 1:48.52 | |||||
- | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Asynk ben v25m | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 31.36 | 1:10.31 | |||||
2 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 33.67 | 1:14.88 | |||||
3 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 35.54 | 1:15.23 | |||||
4 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.45 | 1:17.34 | |||||
5 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 38.04 | 1:20.55 | |||||
6 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 38.23 | 1:20.57 | |||||
7 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.35 | 1:22.66 | |||||
8 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 39.18 | 1:23.08 | |||||
9 | Christine Greisen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.67 | 1:24.17 | |||||
10 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 38.28 | 1:24.67 | |||||
11 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 36.52 | 1:24.97 | |||||
12 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.38 | 1:26.10 | |||||
13 | Elisabeth Ralov Andersen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.33 | 1:30.20 | |||||
13 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.49 | 1:30.20 | |||||
15 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 48.87 | 1:37.70 | |||||
- | Emilie Gaál | 1999 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:02 |