Tulokset Brøndby Sommer Cup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 51.68 | ||||||
2 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 55.06 | ||||||
3 | Josefine Staudt | 2005 | Vest-Brøndby | 55.67 | ||||||
4 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 57.33 | ||||||
5 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 57.68 | ||||||
6 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 59.68 | ||||||
7 | Maya Louise Heinicke | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:00.52 | ||||||
8 | Elisabeth Englev | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:00.88 | ||||||
9 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:00.93 | ||||||
10 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.11 | ||||||
11 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:01.85 | ||||||
12 | Kathrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 1:02.82 | ||||||
13 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:04.12 | ||||||
14 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:04.18 | ||||||
15 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:05.67 | ||||||
16 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:06.41 | ||||||
17 | Alma Gotfredsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:07.28 | ||||||
18 | Andrea Sepstrup-Skjoldner | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:07.36 | ||||||
19 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 1:11.59 | ||||||
20 | Selina Koch-Mathews | 2005 | Vest-Brøndby | 1:11.98 | ||||||
21 | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.10 | ||||||
22 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 1:14.59 | ||||||
23 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 1:18.07 | ||||||
24 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 1:18.28 | ||||||
25 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:51.47 | ||||||
- | Caroline Rask | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.27 | ||||||
2 | Mikka Holm | 2003 | Haslev Svømmeklub | 48.40 | ||||||
3 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 52.69 | ||||||
4 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 53.53 | ||||||
5 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 55.61 | ||||||
- | Alberte Hjarsø | 2003 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Holde Jørgensen | 2003 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 43.28 | ||||||
2 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 43.80 | ||||||
3 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 48.72 | ||||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 38.98 | ||||||
2 | Emilie Gaál | 1999 | Haslev Svømmeklub | 43.31 | ||||||
3 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.39 | ||||||
4 | Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | Haslev Svømmeklub | 44.62 | ||||||
5 | Veronica Lauridsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 45.92 | ||||||
6 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 47.48 | ||||||
7 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | Haslev Svømmeklub | 48.47 | ||||||
8 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 48.88 | ||||||
- | Maria L. C. Pedersen | 2000 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:15 |