Results for Brøndby Sommer Cup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.62 | ||||||
2 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.72 | ||||||
3 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.46 | ||||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.45 | ||||||
5 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 43.06 | ||||||
6 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 46.38 | ||||||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 48.59 | ||||||
8 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.38 | ||||||
9 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 52.46 | ||||||
10 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 54.23 | ||||||
11 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 54.91 | ||||||
12 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 1:00.23 | ||||||
13 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:00.50 | ||||||
14 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:03.42 | ||||||
15 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 1:05.48 | ||||||
16 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 1:09.65 | ||||||
17 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 1:09.91 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 30.27 | ||||||
2 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 32.98 | ||||||
3 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.00 | ||||||
4 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.86 | ||||||
5 | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | 38.66 | ||||||
6 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 38.80 | ||||||
7 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.34 | ||||||
8 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 43.44 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 27.89 | ||||||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 28.73 | ||||||
3 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 31.25 | ||||||
4 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 33.88 | ||||||
5 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 34.14 | ||||||
6 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 38.65 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 28.99 | ||||||
2 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 37.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:07 |