Tulokset Brøndby Sommer Cup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.39 | 1:24.11 | |||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.00 | 1:25.91 | |||||
3 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.94 | 1:28.40 | |||||
4 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 42.51 | 1:30.63 | |||||
5 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 43.80 | 1:34.59 | |||||
6 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 44.64 | 1:36.69 | |||||
7 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 46.11 | 1:37.30 | |||||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.02 | 1:40.44 | |||||
9 | Alma Gotfredsen | 2005 | Vest-Brøndby | 49.23 | 1:42.61 | |||||
10 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 47.24 | 1:44.41 | |||||
11 | Josefine Staudt | 2005 | Vest-Brøndby | 50.19 | 1:44.68 | |||||
12 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 49.28 | 1:45.26 | |||||
13 | Line Krog Rose | 2006 | Sigma Swim Allerød | 50.82 | 1:46.53 | |||||
14 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 49.60 | 1:47.05 | |||||
15 | Elisabeth Englev | 2006 | Solrød Svømmeklub | 50.99 | 1:47.82 | |||||
16 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 49.32 | 1:49.43 | |||||
17 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 52.94 | 1:50.42 | |||||
18 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 50.07 | 1:51.70 | |||||
19 | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 52.90 | 1:52.44 | |||||
20 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Værløse Svømmeklub | 50.59 | 1:52.53 | |||||
21 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 55.68 | 1:56.60 | |||||
22 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 55.38 | 1:56.99 | |||||
23 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 57.40 | 1:59.29 | |||||
24 | Kathrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 55.63 | 2:01.01 | |||||
25 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 57.25 | 2:02.32 | |||||
26 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 1:02.73 | 2:04.00 | |||||
27 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 57.72 | 2:05.10 | |||||
28 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 1:03.69 | 2:14.26 | |||||
29 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:10.28 | 2:24.89 | |||||
30 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 1:09.38 | 2:27.95 | |||||
31 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 1:17.17 | 2:44.39 | |||||
32 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:24.89 | 2:52.61 | |||||
- | Freia Bella Ettrup Bartho | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.58 | 1:09.78 | |||||
2 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 34.72 | 1:12.18 | |||||
3 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.80 | 1:21.84 | |||||
4 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.44 | 1:21.91 | |||||
5 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 38.88 | 1:24.00 | |||||
6 | Amanda Christensen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.47 | 1:24.51 | |||||
7 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 40.45 | 1:26.71 | |||||
8 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.97 | 1:27.49 | |||||
9 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 42.71 | 1:29.91 | |||||
10 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 44.16 | 1:30.68 | |||||
11 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.38 | 1:30.97 | |||||
12 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 44.87 | 1:31.88 | |||||
13 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 44.23 | 1:32.45 | |||||
14 | Mathilde Holde Jørgensen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 43.96 | 1:38.09 | |||||
15 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.81 | 1:38.34 | |||||
16 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.34 | 1:39.53 | |||||
- | Alberte Hjarsø | 2003 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Bilberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 28.84 | 59.95 | |||||
2 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 33.08 | 1:07.99 | |||||
3 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 32.97 | 1:08.87 | |||||
4 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 33.59 | 1:09.62 | |||||
5 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 34.02 | 1:09.86 | |||||
6 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 33.78 | 1:09.90 | |||||
7 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 33.91 | 1:10.67 | |||||
8 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 34.43 | 1:11.76 | |||||
9 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 34.10 | 1:11.78 | |||||
10 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 35.37 | 1:12.73 | |||||
11 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 33.87 | 1:13.33 | |||||
12 | Signe Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.26 | 1:16.23 | |||||
13 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 37.23 | 1:18.18 | |||||
14 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 38.30 | 1:20.82 | |||||
15 | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 43.68 | 1:28.92 | |||||
16 | Sofie-Amalie Føns Lomholt | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 39.81 | 1:29.62 | |||||
- | Malak Dohri | 2002 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 30.85 | 1:04.54 | |||||
2 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 31.77 | 1:06.78 | |||||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 33.07 | 1:07.08 | |||||
4 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 33.01 | 1:08.06 | |||||
5 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 33.11 | 1:08.67 | |||||
6 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 32.97 | 1:09.39 | |||||
7 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 34.04 | 1:09.49 | |||||
8 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 32.96 | 1:11.08 | |||||
9 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 34.01 | 1:11.22 | |||||
10 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 35.31 | 1:12.53 | |||||
11 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.02 | 1:12.92 | |||||
12 | Sif Salomonsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.49 | 1:14.20 | |||||
13 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.98 | 1:15.33 | |||||
14 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | Haslev Svømmeklub | 37.89 | 1:20.12 | |||||
15 | Anna Glad | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.37 | 1:21.73 | |||||
16 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 40.11 | 1:21.98 | |||||
17 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 40.76 | 1:25.23 | |||||
- | Elisabeth Ralov Andersen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria L. C. Pedersen | 2000 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:56 |