Results for Brøndby Sommer Cup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.99 | ||||||
2 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 37.21 | ||||||
3 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 37.47 | ||||||
4 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.64 | ||||||
5 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 42.04 | ||||||
6 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 42.41 | ||||||
7 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 43.69 | ||||||
8 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 43.99 | ||||||
9 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 44.41 | ||||||
10 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 44.70 | ||||||
11 | Elisabeth Englev | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.82 | ||||||
12 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 44.90 | ||||||
13 | Alma Gotfredsen | 2005 | Vest-Brøndby | 45.50 | ||||||
14 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 46.13 | ||||||
15 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 47.21 | ||||||
16 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 49.46 | ||||||
17 | Maya Louise Heinicke | 2005 | Sigma Swim Allerød | 51.80 | ||||||
18 | Kathrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 52.30 | ||||||
19 | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 52.74 | ||||||
20 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 52.75 | ||||||
21 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 54.15 | ||||||
22 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 54.85 | ||||||
23 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 56.21 | ||||||
24 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 56.37 | ||||||
25 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 58.60 | ||||||
26 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:03.91 | ||||||
27 | Selina Koch-Mathews | 2005 | Vest-Brøndby | 1:04.32 | ||||||
28 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 1:15.83 | ||||||
29 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:18.50 | ||||||
30 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 1:19.90 | ||||||
- | Freia Bella Ettrup Bartho | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 32.28 | ||||||
2 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.01 | ||||||
3 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.42 | ||||||
4 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.47 | ||||||
5 | Nova Carter | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.30 | ||||||
6 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.21 | ||||||
7 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.36 | ||||||
8 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 41.36 | ||||||
9 | Mathilde Holde Jørgensen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 42.15 | ||||||
10 | Sarah Bilberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.87 | ||||||
11 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.38 | ||||||
12 | Bjørg Trærup Andersen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.17 | ||||||
- | Alberte Hjarsø | 2003 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexandra Gudjonsdottir | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 27.78 | ||||||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 29.81 | ||||||
3 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 30.04 | ||||||
4 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 30.44 | ||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 30.70 | ||||||
6 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.15 | ||||||
7 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 31.57 | ||||||
8 | Cecilia Nisgaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.65 | ||||||
9 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 31.89 | ||||||
10 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 32.06 | ||||||
11 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 32.17 | ||||||
12 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 32.21 | ||||||
13 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 32.57 | ||||||
14 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 33.07 | ||||||
15 | Emma Karstenberg | 2002 | Haslev Svømmeklub | 34.41 | ||||||
16 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 34.61 | ||||||
17 | Amelina Sala | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.94 | ||||||
18 | Sofie-Amalie Føns Lomholt | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 38.72 | ||||||
19 | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 39.25 | ||||||
20 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 43.85 | ||||||
21 | Zoey Epstein | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.70 | ||||||
- | Clara Hollenbeck | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malak Dohri | 2002 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 30.24 | ||||||
2 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 31.42 | ||||||
3 | Christine Greisen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.69 | ||||||
4 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 31.87 | ||||||
5 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 31.91 | ||||||
6 | Sif Salomonsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.31 | ||||||
7 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 33.13 | ||||||
8 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.83 | ||||||
9 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.86 | ||||||
10 | Elisabeth Ralov Andersen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.46 | ||||||
11 | Anna Glad | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.59 | ||||||
12 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.86 | ||||||
- | Emilie Gaál | 1999 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Dalgaard Petersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:27 |