Tulokset Brøndby Sommer Cup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 52.87 | 1:49.05 | 2:45.62 | 3:41.84 | |||
2 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.74 | 1:54.61 | 2:56.35 | 3:55.48 | |||
3 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 54.17 | 1:56.23 | 2:57.12 | 3:56.49 | |||
4 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 55.74 | 1:59.13 | 3:01.96 | 4:03.92 | |||
5 | Maya Louise Heinicke | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:01.08 | 2:14.24 | 3:28.47 | 4:44.01 | |||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 45.30 | 1:35.87 | 2:27.91 | 3:19.31 | |||
2 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.09 | 1:39.39 | 2:32.11 | 3:22.69 | |||
3 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 48.62 | 1:42.22 | 2:37.97 | 3:34.15 | |||
4 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 48.64 | 1:45.26 | 2:44.60 | 3:42.86 | |||
5 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 51.93 | 1:49.55 | 2:46.69 | 3:42.88 | |||
6 | Mikka Holm | 2003 | Haslev Svømmeklub | 53.20 | 1:49.99 | 2:48.11 | 3:46.67 | |||
7 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.83 | 1:54.56 | 2:56.04 | 3:56.59 | |||
8 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 54.69 | 1:58.79 | 3:03.77 | 4:08.53 | |||
9 | Sarah Bilberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.03 | 2:02.93 | 3:11.06 | 4:16.84 | |||
- | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 38.23 | 1:21.07 | 2:05.18 | 2:50.31 | |||
2 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 39.25 | 1:25.06 | 2:12.73 | 3:00.58 | |||
3 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 42.60 | 1:32.63 | 2:23.67 | 3:12.70 | |||
4 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.46 | 1:35.54 | 2:26.22 | 3:16.44 | |||
5 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 46.41 | 1:38.49 | 2:31.25 | 3:20.86 | |||
6 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.58 | 1:37.99 | 2:31.26 | 3:21.68 | |||
7 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 50.36 | 1:46.21 | 2:42.96 | 3:37.92 | |||
8 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 49.91 | 1:49.03 | 2:48.48 | 3:44.95 | |||
9 | Nina Skou Clausen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.94 | 1:57.94 | 3:00.91 | 4:05.18 | |||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 43.59 | 1:32.99 | 2:23.07 | 3:12.11 | |||
2 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 44.14 | 1:33.34 | 2:24.88 | 3:16.29 | |||
3 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.15 | 1:34.58 | 2:25.59 | 3:16.35 | |||
4 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 49.43 | 1:44.93 | 2:43.71 | 3:41.75 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:40 |