Results for Brøndby Sommer Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Brndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stvne by | Brndby | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangr | Vest Brndby Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 06 juni 2015 |
Lb 17, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 40.39 | 1:24.11 | |||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svmmeklub | 42.00 | 1:25.91 | |||||
3 | Petrine R. E. Srensen | 2005 | Haslev Svmmeklub | 39.94 | 1:28.40 | |||||
4 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 42.51 | 1:30.63 | |||||
5 | Astrid Rnn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 43.80 | 1:34.59 | |||||
6 | Olivia lshj | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 44.64 | 1:36.69 | |||||
7 | Lrke Mller | 2005 | Haslev Svmmeklub | 46.11 | 1:37.30 | |||||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 46.02 | 1:40.44 | |||||
9 | Alma Gotfredsen | 2005 | Vest-Brndby | 49.23 | 1:42.61 | |||||
10 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brndby | 47.24 | 1:44.41 | |||||
11 | Josefine Staudt | 2005 | Vest-Brndby | 50.19 | 1:44.68 | |||||
12 | Natacha Munch | 2005 | Solrd Svmmeklub | 49.28 | 1:45.26 | |||||
13 | Line Krog Rose | 2006 | Sigma Swim Allerd | 50.82 | 1:46.53 | |||||
14 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerd | 49.60 | 1:47.05 | |||||
15 | Elisabeth Englev | 2006 | Solrd Svmmeklub | 50.99 | 1:47.82 | |||||
16 | Signe Holm Hansen | 2005 | Vrlse Svmmeklub | 49.32 | 1:49.43 | |||||
17 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerd | 52.94 | 1:50.42 | |||||
18 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerd | 50.07 | 1:51.70 | |||||
19 | Andrea Vorbeck Smer | 2006 | Sigma Swim Birkerd | 52.90 | 1:52.44 | |||||
20 | Cathrine rneborg | 2005 | Vrlse Svmmeklub | 50.59 | 1:52.53 | |||||
21 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerd | 55.68 | 1:56.60 | |||||
22 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brndby | 55.38 | 1:56.99 | |||||
23 | Liva Gottorp Srensen | 2006 | Vest-Brndby | 57.40 | 1:59.29 | |||||
24 | Kathrine Holm | 2005 | Vest-Brndby | 55.63 | 2:01.01 | |||||
25 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brndby | 57.25 | 2:02.32 | |||||
26 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brndby | 1:02.73 | 2:04.00 | |||||
27 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brndby | 57.72 | 2:05.10 | |||||
28 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brndby | 1:03.69 | 2:14.26 | |||||
29 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brndby | 1:10.28 | 2:24.89 | |||||
30 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brndby | 1:09.38 | 2:27.95 | |||||
31 | Wilma Nrgaard | 2006 | Vest-Brndby | 1:17.17 | 2:44.39 | |||||
32 | Lrke Hansen | 2006 | Vest-Brndby | 1:24.89 | 2:52.61 | |||||
- | Freia Bella Ettrup Bartho | 2006 | Vest-Brndby | DNS | ||||||
Lb 17, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Anna Hjerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brndby | 33.58 | 1:09.78 | |||||
2 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Vrlse Svmmeklub | 34.72 | 1:12.18 | |||||
3 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Vrlse Svmmeklub | 39.80 | 1:21.84 | |||||
4 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 39.44 | 1:21.91 | |||||
5 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brndby | 38.88 | 1:24.00 | |||||
6 | Amanda Christensen | 2004 | Frederiksvrk Svmmeklub | 40.47 | 1:24.51 | |||||
7 | Olivia Mller | 2004 | Haslev Svmmeklub | 40.45 | 1:26.71 | |||||
8 | Frederikke L. B. Hngaard | 2003 | Vrlse Svmmeklub | 40.97 | 1:27.49 | |||||
9 | Freja Sndergaard | 2004 | Vordingborg Svmme Klub | 42.71 | 1:29.91 | |||||
10 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svmmeklub | 44.16 | 1:30.68 | |||||
11 | Amalie Lester | 2003 | Vrlse Svmmeklub | 43.38 | 1:30.97 | |||||
12 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svmmeklub | 44.87 | 1:31.88 | |||||
13 | Lykke Gtterup Jensen | 2004 | Vest-Brndby | 44.23 | 1:32.45 | |||||
14 | Mathilde Holde Jrgensen | 2003 | Haslev Svmmeklub | 43.96 | 1:38.09 | |||||
15 | Ida Lund Jrund | 2003 | Frederiksvrk Svmmeklub | 46.81 | 1:38.34 | |||||
16 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 46.34 | 1:39.53 | |||||
- | Alberte Hjars | 2003 | Solrd Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Bilberg | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | DNS | ||||||
Lb 17, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brndby | 28.84 | 59.95 | |||||
2 | Ida Holm Hansen | 2002 | Vrlse Svmmeklub | 33.08 | 1:07.99 | |||||
3 | Maya Nykjr | 2001 | Vordingborg Svmme Klub | 32.97 | 1:08.87 | |||||
4 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Vrlse Svmmeklub | 33.59 | 1:09.62 | |||||
5 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brndby | 34.02 | 1:09.86 | |||||
6 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Odsherred Svmmeklub | 33.78 | 1:09.90 | |||||
7 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Vrlse Svmmeklub | 33.91 | 1:10.67 | |||||
8 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brndby | 34.43 | 1:11.76 | |||||
9 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svmmeklub | 34.10 | 1:11.78 | |||||
10 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svmmeklub | 35.37 | 1:12.73 | |||||
11 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | Vordingborg Svmme Klub | 33.87 | 1:13.33 | |||||
12 | Signe Brandt | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 36.26 | 1:16.23 | |||||
13 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brndby | 37.23 | 1:18.18 | |||||
14 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svmme Klub | 38.30 | 1:20.82 | |||||
15 | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | Odsherred Svmmeklub | 43.68 | 1:28.92 | |||||
16 | Sofie-Amalie Fns Lomholt | 2001 | Odsherred Svmmeklub | 39.81 | 1:29.62 | |||||
- | Malak Dohri | 2002 | Haslev Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Sille Mundt | 2002 | Vrlse Svmmeklub | DNS | ||||||
Lb 17, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrd Svmmeklub | 30.85 | 1:04.54 | |||||
2 | Emma Walbjrn | 2000 | Vrlse Svmmeklub | 31.77 | 1:06.78 | |||||
3 | Natascha Bonnn Sjgren | 2000 | Vest-Brndby | 33.07 | 1:07.08 | |||||
4 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrd Svmmeklub | 33.01 | 1:08.06 | |||||
5 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brndby | 33.11 | 1:08.67 | |||||
6 | Delphine Mller | 1999 | Vest-Brndby | 32.97 | 1:09.39 | |||||
7 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrd Svmmeklub | 34.04 | 1:09.49 | |||||
8 | Katrine Hyer Tindbk | 1999 | Vrlse Svmmeklub | 32.96 | 1:11.08 | |||||
9 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrd Svmmeklub | 34.01 | 1:11.22 | |||||
10 | Victoria Kappel | 2000 | Solrd Svmmeklub | 35.31 | 1:12.53 | |||||
11 | Emma Fie Holck Srensen | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 35.02 | 1:12.92 | |||||
12 | Sif Salomonsen | 2000 | Hovedstadens Svmmeklub | 34.49 | 1:14.20 | |||||
13 | Victoria Grn Brandelev | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 36.98 | 1:15.33 | |||||
14 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | Haslev Svmmeklub | 37.89 | 1:20.12 | |||||
15 | Anna Glad | 1999 | Hovedstadens Svmmeklub | 39.37 | 1:21.73 | |||||
16 | Sara Solevad | 2000 | Solrd Svmmeklub | 40.11 | 1:21.98 | |||||
17 | Charlotte W. Jrgensen | 2000 | Vordingborg Svmme Klub | 40.76 | 1:25.23 | |||||
- | Elisabeth Ralov Andersen | 1999 | Hovedstadens Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Maria L. C. Pedersen | 2000 | Solrd Svmmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby | Udskriftstidspunkt | 14:56 |