Resultater for Handelsbanken Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Indledende
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 658 | 1:13.97 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Matilde Schrøder | 1996 | 651 | 1:14.22 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 612 | 1:15.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | 606 | 1:16.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 567 | 1:17.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Cebula | 1997 | 467 | 1:22.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 459 | 1:23.38 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 433 | 1:25.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 415 | 1:26.26 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Emma F. Sørensen | 1998 | 411 | 1:26.52 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
11 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 392 | 1:27.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Pernille Nislev | 1998 | 377 | 1:29.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 375 | 1:29.18 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Laura Christensen | 1997 | 322 | 1:33.88 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Anni Pedersen | 1998 | 319 | 1:34.13 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 45 | 3:00.02 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kathrine Fog | 2000 | 600 | 1:16.28 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Liva Schmid | 2000 | 538 | 1:19.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 537 | 1:19.14 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sofie Strandby | 1999 | 515 | 1:20.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Julie Pavon Friis | 1999 | 503 | 1:20.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 474 | 1:22.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 461 | 1:23.30 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Marie Eske | 1999 | 448 | 1:24.06 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | 440 | 1:24.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Snæfridur Sol | 2000 | 414 | 1:26.31 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 414 | 1:26.32 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Silke Mehr | 2000 | 406 | 1:26.89 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 405 | 1:26.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Annabella B. Wammen | 2000 | 385 | 1:28.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilie Spliid | 2000 | 265 | 1:40.12 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Camilla Aagaard | 2000 | 246 | 1:42.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 542 | 1:18.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | 468 | 1:22.87 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Line Gertz | 2001 | 446 | 1:24.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Christine Nielsen | 2001 | 419 | 1:25.97 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sibel Simonsen | 2001 | 379 | 1:28.87 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
6 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 366 | 1:29.88 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Julie Fink | 2001 | 315 | 1:34.52 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 307 | 1:35.35 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Smiilla Brun Christensen | 2001 | 305 | 1:35.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Madison Guldborg | 2001 | 298 | 1:36.29 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 297 | 1:36.42 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 286 | 1:37.59 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Als | 2002 | 271 | 1:39.32 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Sofie Knudsen | 2001 | 244 | 1:42.85 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Louise Sutherland | 2002 | 240 | 1:43.48 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | 181 | 1:53.63 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Iben Maj Laursen | 2002 | 156 | 1:59.32 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Sara Klit | 2002 | 148 | 2:01.49 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 365 | 1:29.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 343 | 1:31.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 322 | 1:33.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mathilde Møller | 2004 | 307 | 1:35.29 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 272 | 1:39.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 269 | 1:39.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 251 | 1:41.92 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Signe Ladefoged | 2004 | 245 | 1:42.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 236 | 1:44.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Veronica Brix | 2003 | 234 | 1:44.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 233 | 1:44.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 224 | 1:45.87 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 222 | 1:46.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 208 | 1:48.55 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 184 | 1:52.94 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
16 | Emilie Theilade | 2003 | 182 | 1:53.51 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
17 | Kimia Lotfipour | 2003 | 178 | 1:54.23 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 174 | 1:55.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Frida Saks Justesen | 2004 | 155 | 1:59.72 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Signe Thomsen | 2004 | 151 | 2:00.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 148 | 2:01.52 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 131 | 2:06.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | 120 | 2:10.34 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Nonbye | 2003 | 114 | 2:12.41 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 192 | 1:51.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:38 |