Tulokset UGP-3 Stockholm
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lördag Pass 1
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:16 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
37.31 |
1:19.45 |
2:00.80 |
|
2:41.00 |
|
2 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.64 |
1:19.86 |
2:03.10 |
|
2:45.96 |
|
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.76 |
1:21.09 |
2:05.15 |
|
2:49.16 |
|
4 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
38.18 |
1:22.12 |
2:06.40 |
|
2:50.22 |
|
5 |
Philip Parsons |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
38.59 |
1:24.21 |
2:07.52 |
|
2:52.13 |
|
6 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
39.58 |
1:24.56 |
2:10.60 |
|
2:56.35 |
|
7 |
Nikola Despotovic |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.78 |
1:27.88 |
2:17.31 |
|
3:06.05 |
|
8 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
41.86 |
1:32.52 |
2:24.42 |
|
3:16.65 |
|
- |
Andreas Hållberg |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.69 |
1:18.76 |
1:59.88 |
|
2:42.88 |
|
2 |
Samuel Talback |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.13 |
1:22.11 |
2:06.55 |
|
2:50.32 |
|
3 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.96 |
1:24.60 |
2:09.43 |
|
2:53.95 |
|
4 |
Wilhelm Lörinc |
2000 |
Täby Sim |
|
40.51 |
1:25.50 |
2:11.66 |
|
2:58.03 |
|
5 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
42.13 |
1:29.29 |
2:17.39 |
|
3:05.05 |
|
- |
Kevin Fahlström |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.61 |
1:23.06 |
2:08.09 |
|
2:49.81 |
|
2 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.17 |
1:22.34 |
2:07.13 |
|
2:50.75 |
|
3 |
Fredrik Annergren |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
38.04 |
1:22.21 |
2:07.42 |
|
2:50.98 |
|
4 |
Dag Unevik |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
38.26 |
1:21.07 |
2:06.50 |
|
2:52.49 |
|
5 |
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
39.79 |
1:25.04 |
2:10.65 |
|
2:56.13 |
|
6 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.97 |
1:26.48 |
2:14.76 |
|
3:01.01 |
|
7 |
Oskar Hedin |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
46.31 |
1:41.65 |
2:37.91 |
|
3:30.38 |
|
8 |
Elof Kjellberg Olsson |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
47.43 |
1:44.13 |
2:40.25 |
|
3:33.34 |
|
9 |
Philip Edler |
2001 |
Danderyds Sim |
|
48.22 |
1:43.30 |
2:39.42 |
|
3:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
38.97 |
1:23.41 |
2:07.92 |
|
2:52.81 |
|
2 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
38.43 |
1:23.62 |
2:10.08 |
|
2:55.71 |
|
3 |
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
39.96 |
1:26.04 |
2:13.85 |
|
3:01.27 |
|
4 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.23 |
1:26.38 |
2:14.75 |
|
3:01.60 |
|
5 |
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.28 |
1:32.10 |
2:21.14 |
|
3:07.22 |
|
6 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
41.39 |
1:29.94 |
2:20.04 |
|
3:09.15 |
|
7 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
42.04 |
1:30.46 |
2:20.02 |
|
3:09.81 |
|
8 |
Sebastian Johansson |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
45.36 |
1:37.97 |
2:29.75 |
|
3:19.58 |
|
9 |
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
44.02 |
1:35.21 |
2:27.85 |
|
3:19.61 |
|
10 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
44.50 |
1:36.05 |
2:29.50 |
|
3:21.45 |
|
11 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.13 |
1:37.80 |
2:31.45 |
|
3:22.85 |
|
12 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
47.02 |
1:39.45 |
2:33.47 |
|
3:25.06 |
|
13 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
47.25 |
1:41.36 |
2:37.63 |
|
3:30.80 |
|
14 |
Alexander Lehtonen Hebert |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
50.98 |
1:45.45 |
2:40.86 |
|
3:33.12 |
|
15 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
50.85 |
1:46.28 |
2:43.97 |
|
3:38.25 |
|
16 |
Filip Nilsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
51.73 |
1:47.78 |
2:44.77 |
|
3:38.66 |
|
17 |
Viktor Malmring |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
51.66 |
1:50.25 |
2:48.10 |
|
3:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
11:16 |
|