2020-01-29   16:29:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Svetruck UGP 3 Ljungby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP-3 2015    Utskriftsdatum  30 maj 2015   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 maj 2015         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Svetruck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Matilda Egelrud  2003  Jönköpings Simsällskap    1:14.63        2:37.92   
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    1:16.33        2:38.22   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    1:17.25        2:38.36   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:16.67        2:38.77   
Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    1:18.84        2:44.50   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    1:20.19        2:44.54   
Tilda Lindström  2002  Jönköpings Simsällskap    1:19.00        2:44.74   
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:20.24        2:45.60   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    1:21.75        2:46.76   
10  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap    1:21.98        2:49.16   
11  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:21.89        2:49.42   
12  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    1:19.81        2:49.73   
13  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:21.89        2:51.05   
14  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    1:23.24        2:51.42   
15  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:21.95        2:51.79   
16  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    1:23.79        2:52.52   
17  Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap    1:22.67        2:55.95   
18  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    1:24.41        2:57.23   
19  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    1:27.42        2:59.62   
20  Matilda Bondesson  2002  Emmaboda Simsällskap    1:28.00        3:03.80   
21  Filippa Laurelii  2002  Jönköpings Simsällskap    1:28.82        3:05.13   
22  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap    1:33.50        3:11.46   
23  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    1:34.59        3:12.94   
24  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    1:34.45        3:13.36   
25  Maria Sjölund  2004  Kalmar Simsällskap    1:33.81        3:13.74   
26  Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap    1:35.23        3:18.99   
27  Elly Andersson  2005  Ljungby Simsällskap    1:38.76        3:25.69   
28  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap    1:38.19        3:26.12   
29  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsällskap    1:40.08        3:27.34   
30  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    1:39.57        3:34.19   
31  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:43.44        3:34.54   
32  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:41.66        3:36.09   
33  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:39.47        3:36.16   
34  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap    1:46.28        3:40.08   
35  Clara Persson  2004  Ljungby Simsällskap    1:47.36        3:43.60   
36  Towe Andersson  2005  Ljungby Simsällskap    1:48.24        3:47.24   
37  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap    1:49.36        3:48.81   
38  Lilly Johnsson  2005  Älmhults Simsällskap    1:53.25        4:02.11   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 14 år 
Sponsor: Svetruck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    1:10.12        2:28.21   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    1:12.00        2:33.30   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    1:14.32        2:35.17   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    1:17.29        2:42.84   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    1:18.56        2:43.03   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    1:23.71        2:53.72   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    1:25.03        2:55.93   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap    1:22.21        2:59.07   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    1:24.11        3:00.04   
10  Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap    1:34.83        3:15.48   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 år 
Sponsor: Svetruck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Disa Wahlgren  2000  Älmhults Simsällskap    1:21.66        2:51.57   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Svetruck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:08.23        2:22.98   
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:08.25        2:23.40   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    1:18.76        2:44.53   
Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsällskap    1:17.39        2:45.70   
Astrid Bonnedahl  1999  Kalmar Simsällskap    1:20.72        2:50.52   
Ottilia Ring  1999  Kalmar Simsällskap    1:24.67        2:57.54   
Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap    1:26.86        2:59.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  30 maj 2015 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  10:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner