Tulokset Polisen HEAD Summer Cup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Head Summer Cup 2015 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:13 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 26 juni 2015 |
Gren 45, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 31.28 | 1:05.06 | |||||
2 | Mariliis Palm | 2002 | Audentese Spordiklubi | 31.57 | 1:06.09 | |||||
3 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.52 | 1:07.72 | |||||
4 | Grete Anette Treiman | 2002 | Audentese Spordiklubi | 32.70 | 1:07.76 | |||||
5 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.98 | 1:08.03 | |||||
6 | Vilde Skaug | 2002 | Bærumsvømmerne | 32.15 | 1:08.12 | |||||
7 | Henriette Dale | 2003 | Vestkantsvømmerne | 33.35 | 1:08.87 | |||||
8 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.88 | 1:09.12 | |||||
9 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.09 | 1:09.13 | |||||
10 | Katriin Hansalu | 2003 | Briis | 33.78 | 1:09.82 | |||||
11 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.02 | 1:09.91 | |||||
12 | Tia Sasuthon | 2003 | Bærumsvømmerne | 33.59 | 1:09.96 | |||||
13 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 33.24 | 1:10.00 | |||||
14 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.22 | 1:10.02 | |||||
15 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.51 | 1:10.05 | |||||
16 | Hege Jörgensen | 2002 | Ts | 33.32 | 1:10.32 | |||||
17 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.98 | 1:10.34 | |||||
18 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.34 | 1:10.36 | |||||
19 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 33.88 | 1:10.38 | |||||
20 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 34.22 | 1:10.39 | |||||
21 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 33.74 | 1:10.48 | |||||
22 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.96 | 1:10.57 | |||||
23 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 33.76 | 1:10.77 | |||||
24 | Madicken Eriksson | 2003 | Kanaans Simsällskap | 33.28 | 1:11.09 | |||||
25 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.31 | 1:11.30 | |||||
26 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 33.65 | 1:11.31 | |||||
27 | Kristine Kleppestrand | 2002 | Vestkantsvømmerne | 34.28 | 1:11.66 | |||||
28 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 33.82 | 1:11.98 | |||||
29 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 34.69 | 1:12.79 | |||||
30 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.77 | 1:12.81 | |||||
31 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.62 | 1:13.02 | |||||
32 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.83 | 1:13.07 | |||||
33 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.00 | 1:13.09 | |||||
34 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 34.93 | 1:13.12 | |||||
35 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.32 | 1:13.24 | |||||
36 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.91 | 1:13.38 | |||||
37 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.49 | 1:13.39 | |||||
38 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.37 | 1:13.58 | |||||
39 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 35.01 | 1:13.75 | |||||
40 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.96 | 1:14.19 | |||||
41 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.80 | 1:14.32 | |||||
42 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.68 | 1:14.47 | |||||
43 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.70 | 1:14.90 | |||||
44 | Lisa Holeberg | 2002 | Bærumsvømmerne | 35.30 | 1:14.93 | |||||
45 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.76 | 1:15.01 | |||||
46 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 35.73 | 1:15.15 | |||||
47 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.64 | 1:15.21 | |||||
48 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.17 | 1:15.38 | |||||
49 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.27 | 1:15.67 | |||||
50 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.18 | 1:15.80 | |||||
51 | Kertu Marie Savila | 2002 | Ujumisklubi Shark | 36.24 | 1:15.86 | |||||
52 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.70 | 1:15.92 | |||||
53 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.14 | 1:15.95 | |||||
54 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 35.01 | 1:16.21 | |||||
55 | Elisa Tamm | 2003 | Top Swimclub | 35.97 | 1:16.23 | |||||
56 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.39 | 1:16.24 | |||||
57 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.03 | 1:16.61 | |||||
58 | Veronica Heier | 2002 | Ujumise Spordiklubi | 35.94 | 1:16.65 | |||||
59 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.60 | 1:16.74 | |||||
60 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 36.31 | 1:17.01 | |||||
61 | Henie Hurum Flaata | 2002 | Bærumsvømmerne | 37.35 | 1:17.18 | |||||
62 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 36.20 | 1:17.19 | |||||
63 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.64 | 1:17.31 | |||||
64 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 35.88 | 1:17.61 | |||||
65 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.78 | 1:17.70 | |||||
65 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.78 | 1:17.70 | |||||
67 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.10 | 1:17.75 | |||||
68 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.02 | 1:17.77 | |||||
69 | Ella Kristine Johannessen | 2002 | Bærumsvømmerne | 38.08 | 1:18.02 | |||||
70 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.84 | 1:18.07 | |||||
71 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 36.58 | 1:18.23 | |||||
72 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.26 | 1:18.35 | |||||
73 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.78 | 1:18.65 | |||||
74 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 37.12 | 1:18.73 | |||||
75 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 37.80 | 1:19.00 | |||||
76 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 36.50 | 1:19.39 | |||||
76 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.74 | 1:19.39 | |||||
78 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 37.69 | 1:19.58 | |||||
79 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.79 | 1:19.99 | |||||
80 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.85 | 1:20.04 | |||||
81 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 36.51 | 1:20.12 | |||||
82 | Nora Dahl Elde | 2002 | Bærumsvømmerne | 37.24 | 1:20.33 | |||||
83 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.61 | 1:20.53 | |||||
84 | Polina Rozova | 2003 | Ujumisklubi Shark | 38.00 | 1:20.60 | |||||
85 | Filippa Hedlund | 2003 | Sala Simsällskap | 37.49 | 1:20.62 | |||||
86 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.90 | 1:20.66 | |||||
87 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.40 | 1:20.72 | |||||
88 | Marie Eek | 2003 | Bærumsvømmerne | 38.03 | 1:20.78 | |||||
89 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.93 | 1:20.81 | |||||
90 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.32 | 1:21.06 | |||||
91 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.25 | 1:21.32 | |||||
92 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 38.74 | 1:21.55 | |||||
93 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 38.18 | 1:21.61 | |||||
94 | Emelie Bergwall | 2003 | Täby Sim | 38.49 | 1:21.93 | |||||
95 | Tove Asplund | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.38 | 1:22.41 | |||||
96 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 39.03 | 1:22.46 | |||||
97 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.73 | 1:22.70 | |||||
98 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.39 | 1:23.19 | |||||
99 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.25 | 1:23.35 | |||||
100 | Una Borchgrevink | 2003 | Bærumsvømmerne | 39.61 | 1:23.66 | |||||
101 | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 40.36 | 1:24.05 | |||||
102 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 40.77 | 1:24.22 | |||||
103 | Agnes Olsson | 2002 | Falu Simsällskap | 39.91 | 1:25.27 | |||||
104 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 40.52 | 1:25.34 | |||||
105 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.60 | 1:25.43 | |||||
106 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 41.15 | 1:25.47 | |||||
107 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 40.18 | 1:26.69 | |||||
108 | Ida Engdahl | 2003 | Falu Simsällskap | 42.63 | 1:28.06 | |||||
109 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.38 | 1:28.15 | |||||
110 | Emilia Lövstrand | 2002 | Borlänge Simsällskap | 41.94 | 1:29.00 | |||||
111 | Carina Kvadsheim | 2003 | Bærumsvømmerne | 43.78 | 1:32.46 | |||||
112 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.83 | 1:35.21 | |||||
113 | Ida Vinje | 2003 | Bærumsvømmerne | 46.43 | 1:36.51 | |||||
114 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 44.80 | 1:37.16 | |||||
115 | Mea Nyberg Ronkainen | 2002 | Väsby Simsällskap | 48.25 | 1:45.77 | |||||
116 | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | 49.82 | 1:47.88 | |||||
- | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 juni 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap | Utskriftstid | 12:13 |