Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 maj 2015 |
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 445 | 36.03 | 1:18.92 | 2:07.24 | 2:45.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 435 | 38.51 | 1:23.72 | 2:09.69 | 2:46.44 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 399 | 39.42 | 1:24.27 | 2:14.32 | 2:51.30 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 384 | 38.33 | 1:27.06 | 2:13.46 | 2:53.49 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 380 | 37.55 | 1:23.21 | 2:14.72 | 2:54.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 363 | 37.96 | 1:24.44 | 2:14.65 | 2:56.77 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Naja Thomsen | 2003 | 357 | 40.40 | 1:26.47 | 2:19.39 | 2:57.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie K Rose | 2003 | 356 | 39.54 | 1:27.45 | 2:17.70 | 2:57.92 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | 347 | 39.13 | 1:26.44 | 2:21.15 | 2:59.49 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Luna Gammelgaard | 2003 | 344 | 41.54 | 1:26.51 | 2:20.94 | 3:00.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mille Pedersen | 2003 | 340 | 38.16 | 1:25.75 | 2:21.62 | 3:00.71 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Mia Lindberg | 2003 | 339 | 43.28 | 1:28.93 | 2:22.53 | 3:00.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 307 | 43.10 | 1:30.36 | 2:24.83 | 3:06.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laura Boutrup | 2003 | 307 | 41.07 | 1:31.11 | 2:28.32 | 3:06.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 306 | 42.96 | 1:32.57 | 2:27.85 | 3:07.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Freja Møller | 2004 | 303 | 42.22 | 1:32.02 | 2:25.22 | 3:07.62 | |||
A6 | ||||||||||
17 | Hannah Höesch | 2003 | 296 | 45.63 | 1:35.53 | 2:26.79 | 3:09.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 296 | 42.74 | 1:29.12 | 2:28.05 | 3:09.17 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kaya Rolin | 2003 | 292 | 47.26 | 1:33.53 | 2:26.12 | 3:09.99 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Malou Soelberg | 2004 | 277 | 42.50 | 1:30.60 | 2:28.31 | 3:13.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Dahl | 2003 | 265 | 46.43 | 1:39.58 | 2:36.54 | 3:16.28 | |||
A6 | ||||||||||
22 | Nora Hertel | 2003 | 265 | 45.34 | 1:34.78 | 2:34.22 | 3:16.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sophia Bøttger | 2004 | 264 | 49.64 | 1:38.04 | 2:33.19 | 3:16.64 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Matilda Colley | 2003 | 258 | 45.02 | 1:35.24 | 2:33.97 | 3:18.01 | |||
A6 | ||||||||||
25 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 251 | 47.48 | 1:40.01 | 2:37.42 | 3:19.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jasmin Philip | 2004 | 250 | 45.60 | 1:35.05 | 2:37.42 | 3:20.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Hansen | 2004 | 249 | 47.61 | 1:41.11 | 2:35.37 | 3:20.30 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Rebecca Hoeck | 2004 | 240 | 45.23 | 1:33.83 | 2:40.42 | 3:22.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Thea Pedersen | 2003 | 239 | 52.12 | 1:40.52 | 2:39.41 | 3:23.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Olivia Callesen | 2004 | 238 | 49.42 | 1:41.69 | 2:39.91 | 3:23.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Katrine Bonefeld | 2004 | 233 | 50.86 | 1:42.22 | 2:38.69 | 3:24.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
32 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 231 | 50.92 | 1:42.20 | 2:39.58 | 3:25.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 229 | 44.39 | 1:41.01 | 2:40.76 | 3:26.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 225 | 46.50 | 1:40.56 | 2:42.47 | 3:27.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 223 | 46.51 | 1:39.66 | 2:40.11 | 3:27.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Rosemarie Koch | 2004 | 221 | 48.84 | 1:42.52 | 2:43.49 | 3:28.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Laura Vangkilde | 2004 | 216 | 51.73 | 1:46.92 | 2:43.81 | 3:30.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 201 | 50.83 | 1:43.63 | 2:46.62 | 3:35.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Karla Marie Fæster | 2004 | 199 | 57.45 | 1:47.15 | 2:51.45 | 3:35.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
40 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 198 | 49.46 | 1:46.08 | 2:49.96 | 3:36.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 196 | 51.60 | 1:48.86 | 2:50.77 | 3:36.83 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
42 | Signe Krag Andersen | 2004 | 193 | 53.33 | 1:50.37 | 2:48.47 | 3:38.08 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
43 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 192 | 50.46 | 1:46.44 | 2:50.08 | 3:38.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 185 | 52.44 | 1:49.87 | 2:53.84 | 3:41.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 185 | 51.99 | 1:46.35 | 2:51.66 | 3:41.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Rebecca Petersen | 2005 | 184 | 47.96 | 1:43.44 | 2:53.11 | 3:41.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
47 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 166 | 51.17 | 1:48.75 | 2:55.31 | 3:49.49 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
48 | Ditte Jensen | 2005 | 159 | 51.30 | 1:48.38 | 2:58.89 | 3:52.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
49 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 151 | 53.41 | 1:54.96 | 3:04.90 | 3:56.73 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Anna Leopold Brandt | 2004 | DSQ | Cr.ben e vend v 100m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine Zebitz | 2004 | DSQ | asynkron arme i fly | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | DSQ | asymetrisk ben i fly | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Therese Sand Frederiksen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 570 | 32.92 | 1:14.36 | 1:56.48 | 2:32.12 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 562 | 32.19 | 1:12.86 | 1:57.66 | 2:32.85 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 546 | 32.52 | 1:14.36 | 1:58.71 | 2:34.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thea Blomsterberg | 2002 | 537 | 34.05 | 1:17.64 | 1:59.13 | 2:35.19 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | 533 | 36.50 | 1:16.22 | 2:00.15 | 2:35.54 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Anne Føyn | 2002 | 527 | 32.11 | 1:13.96 | 2:00.52 | 2:36.13 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 520 | 34.47 | 1:16.99 | 1:59.61 | 2:36.78 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camille Erichsen | 2001 | 511 | 34.74 | 1:13.77 | 2:00.25 | 2:37.69 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Julie Stampe | 2002 | 487 | 34.75 | 1:16.42 | 2:03.85 | 2:40.24 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Zenia Aarestrup | 2001 | 468 | 36.16 | 1:15.92 | 2:03.87 | 2:42.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 450 | 36.07 | 1:20.78 | 2:07.96 | 2:44.54 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 447 | 35.36 | 1:18.22 | 2:07.89 | 2:44.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mille Graasbøll | 2002 | 439 | 34.80 | 1:19.16 | 2:08.29 | 2:45.86 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Moa Karlsson | 2002 | 433 | 37.39 | 1:19.80 | 2:10.03 | 2:46.73 | |||
S71 | ||||||||||
15 | Emilie Bast | 2002 | 406 | 38.93 | 1:24.07 | 2:10.69 | 2:50.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Porsdal | 2002 | 397 | 37.03 | 1:21.41 | 2:12.95 | 2:51.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
17 | Silke Siff Larsson | 2002 | 390 | 41.60 | 1:28.65 | 2:13.83 | 2:52.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Charlotte Malberg | 2002 | 389 | 41.54 | 1:27.16 | 2:14.40 | 2:52.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Camilla Friis | 2001 | 367 | 38.39 | 1:26.89 | 2:14.94 | 2:56.12 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Victoria Leth | 2002 | 349 | 35.55 | 1:22.02 | 2:18.18 | 2:59.12 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Liva Palmund | 2002 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Katja Korbo Petersson | 2001 | DSQ | Asym arme start fly | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 | Udskriftsdato | 03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:35 |