Tulokset Kevätuinnit Kuopio 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 12:38 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nikita Semach | 2005 | 35.77 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Sisu Sorri | 2005 | 37.54 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Veeti Palviainen | 2005 | 40.09 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
4 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | 42.05 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Onni Eronen | 2005 | 42.19 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 42.23 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Topi Fordell | 2005 | 43.08 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Tuukka Viinisalo | 2006 | 44.98 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Johannes Ylimäki | 2005 | 47.76 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Olli Talus | 2005 | 48.96 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Konsta Kauppinen | 2005 | 1:02.39 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Matias Perälä | 2005 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Benjamin Evans | 2003 | 35.05 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Markus Veckman | 2004 | 35.32 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 35.51 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Kasper Kankkunen | 2003 | 35.67 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Maksim Geimonen | 2003 | 36.84 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Cool Iivanainen | 2004 | 37.12 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Aleksandr Istomin | 2004 | 38.06 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Atte Linnolahti | 2004 | 38.29 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Eemil Markkanen | 2004 | 39.00 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
10 | Sami Turunen | 2004 | 39.77 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
11 | Arsenij Shadrin | 2003 | 40.29 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
12 | Eero Podduikin | 2004 | 43.61 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Pyry Aspholm | 2004 | 44.32 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
14 | Ahto Louheranta | 2004 | 45.90 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Ihalainen | 1996 | 25.65 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
2 | Antti Leiponen | 1998 | 25.92 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Petri Lampela | 1996 | 26.15 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Juuso Martikainen | 1996 | 26.30 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Jani Hartikainen | 1993 | 26.81 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Taneli Juutinen | 2000 | 26.95 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Pyry Kurkinen | 1998 | 27.34 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 27.75 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Tuomas Luukinen | 1996 | 27.75 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
10 | Heikki Tervanen | 1998 | 27.84 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Lauri Tapio | 1998 | 28.18 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Ronny Brännkärr | 2002 | 28.24 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Lauri Jämsén | 2000 | 28.26 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Jaakko Liedevaara | 1999 | 28.45 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Ville Luukkonen | 1998 | 28.46 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
16 | Niilo Hokkanen | 1997 | 28.64 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Matias Murole | 1971 | 28.65 | |||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
18 | Jere Ojakippola | 1999 | 28.68 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
19 | Miikka Huotari | 2000 | 28.93 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
20 | Atte Pohjolainen | 1997 | 29.12 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
21 | Elias Soukola | 1999 | 29.24 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
22 | Kalle Hepojoki | 2000 | 29.41 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Mika Hurula | 1999 | 29.61 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
24 | Arttu Leppäkynnäs | 1997 | 29.76 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Niilo Ukkonen | 2000 | 29.89 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
26 | Karl-Johan Salokangas | 1999 | 30.27 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
27 | Miikka Luukinen | 1999 | 30.44 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
28 | Teemu Lautanen | 2001 | 31.09 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
29 | Aksel Kansanniva | 2000 | 31.23 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
30 | Eetu Malvela | 2000 | 31.34 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
31 | Hugo Mattola | 2001 | 31.41 | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
32 | Kalle Karhunen | 2001 | 31.79 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
33 | Antti Väyrynen | 1991 | 32.47 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
34 | Atte Roivainen | 1999 | 35.05 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
35 | Jaakko Vierola | 2002 | 35.73 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
36 | Iiro Räsänen | 2002 | 35.96 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
37 | Jeremia Sidoroff | 2001 | 35.98 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
38 | Aapo Pyyhtinen | 2002 | 36.27 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Juhani Tapio | 2002 | 36.43 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
40 | Niilo Penttinen | 2002 | 38.28 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
41 | Veeti Leppänen | 2002 | 40.03 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
42 | Jaakko Lehvonen | 2002 | 40.54 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
43 | Konsta Jalkanen | 2002 | 41.72 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
44 | Aarni Louheranta | 2002 | 43.66 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
45 | Vyacheslav Bobin | 2002 | 45.35 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Leevi Kärnä | 2001 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 12:38 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 12:42 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Merete Lätti | 2006 | 45.19 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 45.51 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Esra Ergüner | 2007 | 46.21 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Inka Hämäläinen | 2007 | 46.93 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Neri Lätti | 2007 | 47.57 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Aada-Julia Laakso | 2007 | 55.21 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sonja Salmimies | 2004 | 35.37 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Nea Parkatti | 2004 | 38.01 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 40.02 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Mitra Pietiäinen | 2004 | 41.94 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Anna Kajosmäki | 2004 | 42.70 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Oona Luokkala | 2005 | 45.47 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Kiia Saarelainen | 2004 | 46.32 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Pihla Pyykönen | 2005 | 50.40 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Norismaa | 1995 | 27.59 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Jenni Lampi | 2000 | 28.24 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Mia Pentti | 2002 | 28.43 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Viivi Immonen | 1996 | 28.98 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
5 | Maria Ripatti | 1987 | 29.58 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Erin Suni | 1999 | 29.80 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Jonna Siilin | 1997 | 29.88 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Iida Sihvonen | 1998 | 29.96 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
9 | Salla Jokio | 1998 | 30.00 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
10 | Mari Hyvönen | 2000 | 30.06 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
11 | Sanni Lampi | 2001 | 30.10 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Heidi Kivioja | 2000 | 30.50 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
13 | Rosa Sahlström | 1997 | 30.51 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
14 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 30.58 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Jessika Rissanen | 2001 | 30.66 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Nelle Ojakippola | 2001 | 30.75 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
17 | Emmi Tikkanen | 2000 | 30.86 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
18 | Heta Järvenpää | 2001 | 31.55 | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
19 | Pinja Raassina | 2002 | 31.64 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
20 | Tiia Pudas | 1999 | 31.88 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
21 | Elina Virekoski | 1999 | 32.25 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
22 | Liisa Ryhänen | 2002 | 32.54 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
23 | Maria Perälä | 2002 | 32.57 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
24 | Elina Jurvanen | 2001 | 32.59 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
25 | Siina Salmi | 2001 | 32.95 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
26 | Kirsi Salmela | 2000 | 33.02 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
27 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 33.07 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
28 | Alisa Miettinen | 2000 | 33.31 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
28 | Emma Remes | 2002 | 33.31 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
30 | Petra Tuunanen | 2002 | 33.32 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
31 | Iida Lasanen | 2000 | 33.47 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
32 | Anni Kokolahti | 2001 | 33.48 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
33 | Jessika Nikarmaa | 2000 | 34.02 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
34 | Maija Liukkonen | 2001 | 34.20 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
35 | Rita Miettinen | 2000 | 34.22 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
36 | Vilma Mikkonen | 2002 | 34.23 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
37 | Netta Korhonen | 2001 | 34.72 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
38 | Julia Perälä | 2000 | 34.82 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
39 | Maria Kivimäki | 2000 | 34.91 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
40 | Hanna Kinnunen | 1999 | 35.22 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
41 | Julia Kinnunen | 2000 | 35.40 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
42 | Santra Hujanen | 2000 | 35.48 | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
43 | Erika Moilanen | 2002 | 35.53 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
44 | Oona Parviainen | 2002 | 35.54 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
45 | Riina Huotari | 1998 | 35.66 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
46 | Iida-Lotta Kolehmainen | 2002 | 36.10 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
47 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 36.13 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
48 | Julia Järvelin | 2003 | 36.55 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
49 | Eveliina Kettunen | 2000 | 37.01 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
49 | Venla Korhonen | 2000 | 37.01 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
51 | Emilia Markkanen | 2001 | 37.38 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
51 | Mari Tuovinen | 2003 | 37.38 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
53 | Riina Palviainen | 2003 | 37.62 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
54 | Iina Lehikoinen | 2003 | 37.64 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
55 | Anni Turunen | 2001 | 37.71 | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
56 | Oona Haaparanta | 2002 | 37.90 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
57 | Veera Vehviläinen | 2002 | 38.44 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
58 | Oona Tervo | 2003 | 39.08 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
59 | Janika Jokinen | 2003 | 39.11 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
60 | Iiris Saranpää | 2002 | 39.40 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
61 | Janika Lappalainen | 2001 | 39.51 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
62 | Venla Kuoppala | 2003 | 39.52 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
63 | Ella Kankkunen | 2003 | 39.88 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
63 | Kiira Tuunanen | 2003 | 39.88 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
65 | Wunsen Jämsen | 2003 | 40.49 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
66 | Veera Vuorinen | 2001 | 40.88 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
67 | Noora Hirvonen | 2003 | 41.91 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
68 | Kerttu Havukainen | 2003 | 42.33 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
69 | Nella Valtanen | 2003 | 42.40 | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
70 | Iida-Elisi Anttila | 2002 | 44.04 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
71 | Moona Pitkänen | 2003 | 46.68 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
72 | Venla Ylisuvanto | 2003 | 1:06.50 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 12:42 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 12:59 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ohto Pihlajamäki | 2001 | 37.50 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
2 | Miiro Vartiainen | 2001 | 37.55 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Veeti Ruohtula | 2001 | 38.13 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Antti Hirvonen | 2000 | 39.11 | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
5 | Julius Auvinen | 2001 | 41.56 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Jari Siponen | 2000 | 41.64 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
7 | Jonni Timonen | 2000 | 42.44 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Veikko Pyyhtinen | 2002 | 43.02 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 45.04 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Iiro Räsänen | 2002 | 49.49 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
11 | Aarni Louheranta | 2002 | 54.25 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
12 | Eero Podduikin | 2004 | 57.08 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Visa Nissinen | 2004 | 1:10.14 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
14 | Johannes Ylimäki | 2005 | 1:10.99 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Olli Talus | 2005 | 1:39.16 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Ville Hämäläinen | 2002 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Konsta Naumanen | 1996 | 31.40 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Petri Lampela | 1996 | 32.03 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Andrei Prytkov | 1991 | 33.87 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Oskari Valkonen | 1999 | 34.90 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Janne Kainulainen | 1995 | 35.55 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Roope Eiserbeck | 1999 | 36.60 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 39.17 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Juuso Anttila | 1998 | 39.62 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
9 | Joonas Kuutsa | 1998 | 40.18 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
10 | Antti Väyrynen | 1991 | 43.23 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 12:59 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 13:02 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Martta Ruuska | 2003 | 39.60 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Emma Laatikainen | 2003 | 40.72 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Viivi Paasonen | 2002 | 41.31 | |||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
4 | Anni Kokolahti | 2001 | 43.45 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Lotta Tiittanen | 2001 | 44.08 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Eeva Paapio | 2001 | 44.70 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Siina Salmi | 2001 | 45.64 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
8 | Emilia Markkanen | 2001 | 46.36 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
9 | Melissa Talvio | 2001 | 46.83 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Pinja Pyykönen | 2002 | 48.73 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
11 | Minna Kettunen | 2002 | 48.80 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
12 | Lotta Räsänen | 2003 | 50.23 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Riina Palviainen | 2003 | 51.39 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
14 | Vilma Mikkonen | 2002 | 51.62 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
15 | Milla Hjelt | 2002 | 52.54 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
16 | Mari Tuovinen | 2003 | 53.23 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
17 | Erika Moilanen | 2002 | 53.65 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
18 | Venla Kuoppala | 2003 | 53.72 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Kiira Tuunanen | 2003 | 53.88 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
20 | Veera Vehviläinen | 2002 | 54.54 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
21 | Eveliina Kuula | 2002 | 55.77 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Oona Luokkala | 2005 | 56.35 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Anni Turunen | 2001 | 56.72 | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
24 | Venla Ylisuvanto | 2003 | 59.39 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Lidia Evans | 2005 | 59.61 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
26 | Kiia Saarelainen | 2004 | 59.62 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
27 | Iida-Elisi Anttila | 2002 | 1:02.53 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 1:02.53 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Janika Lappalainen | 2001 | 1:04.41 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
- | Moona Pietiläinen | 2005 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ida Hulkko | 1998 | 33.42 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Nea Norismaa | 1995 | 37.35 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Maria Ripatti | 1987 | 38.68 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Rita Valkama | 1999 | 39.78 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Rosa Sahlström | 1997 | 40.46 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 43.40 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Reetta Hirvonen | 1998 | 44.32 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Rita Miettinen | 2000 | 44.45 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
9 | Jessika Nikarmaa | 2000 | 48.18 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
10 | Santra Hujanen | 2000 | 49.18 | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
11 | Anne-Maarit Tirronen | 1967 | 52.34 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
12 | Maisa Kankkunen | 2000 | 52.84 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Venla Korhonen | 2000 | 53.42 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
14 | Eveliina Kettunen | 2000 | 55.56 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 13:02 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 13:10 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nikita Semach | 2005 | 41.75 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Mikhail Vilesov | 2005 | 42.57 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 53.37 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Onni Eronen | 2005 | 53.40 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Matias Perälä | 2005 | 54.93 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Tuukka Viinisalo | 2006 | 55.53 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Topi Fordell | 2005 | 55.83 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Veeti Palviainen | 2005 | 56.41 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
9 | Johannes Ylimäki | 2005 | 57.14 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Olli Talus | 2005 | 58.36 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Konsta Kauppinen | 2005 | 1:03.85 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Otto Mikkonen | 2003 | 41.14 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Markus Veckman | 2004 | 45.48 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 47.43 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Atte Linnolahti | 2004 | 49.70 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Jasper Nupponen | 2004 | 49.76 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Visa Nissinen | 2004 | 51.24 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
7 | Pyry Aspholm | 2004 | 53.51 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
8 | Eemil Markkanen | 2004 | 53.61 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
9 | Sakari Eskelinen | 2004 | 56.24 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Leevi Pietiläinen | 2004 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Martti Tervanen | 2000 | 32.16 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Miikka Huotari | 2000 | 33.20 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Tuomas Luukinen | 1996 | 33.50 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
4 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 34.09 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Hugo Mattola | 2001 | 35.09 | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
6 | Jiri Järvinen | 2001 | 35.35 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Karl-Johan Salokangas | 1999 | 36.60 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Vertti Vuori | 2000 | 38.01 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
9 | Luukas Hätinen | 2002 | 40.05 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
10 | Atte Vehkala | 2002 | 40.95 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Jeremia Sidoroff | 2001 | 41.99 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
12 | Veeti Leppänen | 2002 | 49.23 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
13 | Konsta Jalkanen | 2002 | 49.60 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
14 | Jaakko Lehvonen | 2002 | 51.41 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
15 | Ville Jumppainen | 2001 | 53.06 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Vyacheslav Bobin | 2002 | 1:03.91 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 13:10 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 13:21 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Merete Lätti | 2006 | 52.34 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 52.61 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Neri Lätti | 2007 | 56.54 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Esra Ergüner | 2007 | 58.89 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Aada-Julia Laakso | 2007 | 1:07.77 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aino Koskelo | 2005 | 43.34 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Sonja Salmimies | 2004 | 43.94 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
3 | Lidia Evans | 2005 | 53.78 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Oona Luokkala | 2005 | 55.60 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Pihla Pyykönen | 2005 | 1:00.43 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Norismaa | 1995 | 31.73 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Rosa Sahlström | 1997 | 33.69 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Emmi Tikkanen | 2000 | 34.02 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
4 | Aino Mononen | 2001 | 34.86 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Erin Suni | 1999 | 35.73 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Salla Jokio | 1998 | 36.54 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Reetta Schroderus | 1997 | 36.74 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | 36.83 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Elina Jurvanen | 2001 | 37.06 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
10 | Melinda Moilanen | 2000 | 38.20 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
11 | Netta Vesanen | 2000 | 39.08 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Alisa Miettinen | 2000 | 39.95 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Maija Liukkonen | 2001 | 40.46 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
14 | Mari Siponen | 1999 | 40.98 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
15 | Emma Remes | 2002 | 41.06 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
16 | Maria Perälä | 2002 | 41.32 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
17 | Julia Perälä | 2000 | 41.33 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
18 | Liisa Ryhänen | 2002 | 42.43 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
19 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 43.44 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
20 | Iina Lehikoinen | 2003 | 43.78 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
21 | Emilia Markkanen | 2001 | 43.95 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
22 | Erika Moilanen | 2002 | 45.13 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
23 | Riina Huotari | 1998 | 45.48 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
24 | Oona Tervo | 2003 | 45.49 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
25 | Wunsen Jämsen | 2003 | 46.09 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Mette Palonen | 2002 | 46.15 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Julia Järvelin | 2003 | 46.16 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
28 | Venla Kuoppala | 2003 | 48.21 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Oona Haaparanta | 2002 | 48.35 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
30 | Kiira Tuunanen | 2003 | 49.24 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
31 | Moona Pitkänen | 2003 | 51.37 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
32 | Noora Hirvonen | 2003 | 51.84 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
33 | Iida-Elisi Anttila | 2002 | 53.91 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
34 | Janika Lappalainen | 2001 | 54.29 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
35 | Milla Hjelt | 2002 | 55.99 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
36 | Venla Ylisuvanto | 2003 | 1:11.04 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 13:21 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 13:27 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Jämsén | 2000 | 29.62 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Taneli Juutinen | 2000 | 30.03 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Leevi Kärnä | 2001 | 32.89 | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
4 | Vilho Laukkarinen | 2000 | 34.71 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Niklas Laine | 2002 | 34.75 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
6 | Teemu Turunen | 2002 | 35.73 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
7 | Hugo Mattola | 2001 | 36.55 | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
8 | Kalle Karhunen | 2001 | 36.65 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Akseli Kontiainen | 2002 | 36.74 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Teemu Lautanen | 2001 | 37.68 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
11 | Joel Paukkonen | 2004 | 44.46 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
12 | Sisu Sorri | 2005 | 45.90 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Luukas Laine | 2005 | 47.70 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
14 | Cool Iivanainen | 2004 | 48.09 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 48.57 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Topi Myyry | 2003 | 48.58 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Johannes Ylimäki | 2005 | 1:16.83 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Ihalainen | 1996 | 27.29 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
2 | Konsta Naumanen | 1996 | 27.51 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Petri Lampela | 1996 | 27.74 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Toni Takkinen | 1995 | 28.50 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Juuso Martikainen | 1996 | 28.59 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Pyry Kurkinen | 1998 | 29.24 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Arttu Ohtonen | 1983 | 29.42 | |||||||
UPOT | ||||||||||
8 | Lauri Tapio | 1998 | 30.45 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Jaakko Liedevaara | 1999 | 30.47 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Kim Tiainen | 1998 | 30.56 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Mikko Porali | 1971 | 30.93 | |||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
12 | Heikki Tervanen | 1998 | 31.05 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Joonas Kuutsa | 1998 | 31.09 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
14 | Jere Ojakippola | 1999 | 31.54 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
15 | Janne Kainulainen | 1995 | 31.88 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Ville Luukkonen | 1998 | 33.72 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
17 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 34.49 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 13:27 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 13:36 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 8, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jessika Rissanen | 2001 | 33.04 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Heidi Blankenstein | 2001 | 34.28 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | 35.60 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Heta Järvenpää | 2001 | 35.67 | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
5 | Emma Laatikainen | 2003 | 38.71 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Minna Kettunen | 2002 | 39.12 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
7 | Emma Remes | 2002 | 39.22 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
8 | Mimosa Seijari | 2001 | 39.67 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Pinja Raassina | 2002 | 40.14 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Venla Huurinainen | 2001 | 40.29 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
11 | Netta Korhonen | 2001 | 41.10 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
12 | Rosa Antikainen | 2002 | 41.48 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
13 | Siina Salmi | 2001 | 42.60 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
14 | Pinja Pyykönen | 2002 | 42.63 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
15 | Riina Palviainen | 2003 | 44.98 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
16 | Jenny Forsell | 2004 | 45.13 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
17 | Iiris Saranpää | 2002 | 46.03 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Tessa Tattari | 2004 | 48.48 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
19 | Mitra Pietiäinen | 2004 | 49.03 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
20 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 51.00 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
21 | Mari Tuovinen | 2003 | 53.32 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
22 | Veera Vehviläinen | 2002 | 53.33 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
23 | Venla Kuoppala | 2003 | 53.36 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Nella Valtanen | 2003 | 54.40 | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
25 | Oona Luokkala | 2005 | 56.05 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Noora Hirvonen | 2003 | 56.62 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
27 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 1:01.93 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Norismaa | 1995 | 28.77 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Sofia Rönkkö | 1999 | 31.63 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Maria Ripatti | 1987 | 31.99 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Iida Sihvonen | 1998 | 32.56 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
5 | Jonna Siilin | 1997 | 33.17 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Amanda Kankkunen | 2000 | 34.65 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
7 | Viivi Immonen | 1996 | 35.14 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
8 | Rosa Sahlström | 1997 | 35.40 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
9 | Emilia Leppänen | 1999 | 35.94 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Elina Virekoski | 1999 | 36.33 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
11 | Iida Lasanen | 2000 | 38.86 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
12 | Jessika Nikarmaa | 2000 | 42.16 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
13 | Riina Huotari | 1998 | 42.18 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
14 | Maria Kivimäki | 2000 | 42.23 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
15 | Katriina Sepponen | 1998 | 44.56 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
16 | Hanna Kinnunen | 1999 | 51.24 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 13:36 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 13:37 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 9, 50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Markku Ahonen | 1981 | 28.71 | |||||||
UPOT | ||||||||||
2 | Matti Hurula | 1961 | 29.06 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Jorma Puustinen | 1969 | 29.65 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
4 | Jari Sundberg | 1962 | 30.61 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Ulla Hurula | 1965 | 31.11 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Anne-Maarit Tirronen | 1967 | 43.77 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 13:37 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 14:05 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Luukas Laine | 2005 | 1:47.17 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
2 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | 2:02.10 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 2:08.78 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Konsta Kauppinen | 2005 | 2:29.18 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Arsenij Shadrin | 2003 | 1:42.43 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Aleksandr Istomin | 2004 | 1:43.29 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Benjamin Evans | 2003 | 1:50.71 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Atte Linnolahti | 2004 | 2:06.79 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Miikka Huotari | 2000 | 1:17.65 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Veeti Ruohtula | 2001 | 1:18.52 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Ronny Brännkärr | 2002 | 1:20.37 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Atte Lindholm | 2001 | 1:20.62 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Niilo Ukkonen | 2000 | 1:25.52 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
6 | Tommy Iivanainen | 2000 | 1:26.70 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Niklas Laine | 2002 | 1:27.27 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
8 | Antti Hirvonen | 2000 | 1:28.95 | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
9 | Eetu Malvela | 2000 | 1:29.35 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Aapo Pyyhtinen | 2002 | 1:35.11 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Niilo Penttinen | 2002 | 1:40.99 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Julius Paukkonen | 2002 | 1:44.54 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Max Peltoperä | 2002 | 1:47.38 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Atte Vehkala | 2002 | 1:47.43 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Ville Hämäläinen | 2002 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Leiponen | 1998 | 1:11.19 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Jani Kuutsa | 1993 | 1:13.83 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 1:13.87 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Oskari Valkonen | 1999 | 1:18.32 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Elias Soukola | 1999 | 1:19.00 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Juuso Anttila | 1998 | 1:27.86 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
7 | Atte Roivainen | 1999 | 1:33.57 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
8 | Miikka Luukinen | 1999 | 1:33.95 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
9 | Antti Väyrynen | 1991 | 1:38.75 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
- | Karl-Johan Salokangas | 1999 | DSQ | sw 7.6 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 14:05 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 14:21 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Inka Hämäläinen | 2007 | 2:11.25 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sonja Salmimies | 2004 | 1:42.41 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Aino Koskelo | 2005 | 1:42.42 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
3 | Noora Kuparinen | 2004 | 1:51.12 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Anna Kajosmäki | 2004 | 1:54.19 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Lidia Evans | 2005 | 2:08.41 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mia Pentti | 2002 | 1:24.38 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Martta Ruuska | 2003 | 1:24.49 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Nelle Ojakippola | 2001 | 1:24.56 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 1:27.36 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 1:27.91 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Maija Liukkonen | 2001 | 1:28.00 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
7 | Emma Laatikainen | 2003 | 1:28.30 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Lotta Tiittanen | 2001 | 1:28.95 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Viivi Merisalo | 2002 | 1:30.54 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Viivi Paasonen | 2002 | 1:31.17 | |||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
11 | Noora Leppänen | 2001 | 1:33.72 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Siiri Pellinen | 2003 | 1:35.09 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Anni Kokolahti | 2001 | 1:37.06 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
14 | Petra Tuunanen | 2002 | 1:39.10 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
15 | Heta Järvenpää | 2001 | 1:40.27 | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
16 | Saana Järvinen | 2003 | 1:42.31 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Emilia Markkanen | 2001 | 1:43.11 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
18 | Rosa Antikainen | 2002 | 1:54.04 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
19 | Vilma Mikkonen | 2002 | 1:54.69 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
20 | Mette Palonen | 2002 | 1:56.74 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Milla Hjelt | 2002 | 1:58.24 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
22 | Venla Ylisuvanto | 2003 | 2:17.99 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ida Hulkko | 1998 | 1:18.28 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Heidi Kivioja | 2000 | 1:20.46 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Netta Vesanen | 2000 | 1:38.04 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Mari Siponen | 1999 | 1:39.26 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
5 | Rita Miettinen | 2000 | 1:39.53 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
6 | Santra Hujanen | 2000 | 1:50.31 | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
7 | Katriina Sepponen | 1998 | 1:53.14 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
8 | Venla Korhonen | 2000 | 1:54.43 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
9 | Anne-Maarit Tirronen | 1967 | 2:01.38 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 14:21 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 14:38 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 12, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jani Hartikainen | 1993 | 1:02.10 | 2:05.65 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Ville Ihalainen | 1996 | 1:01.04 | 2:07.50 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Miiro Vartiainen | 2001 | 1:02.68 | 2:09.00 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Martti Tervanen | 2000 | 1:03.63 | 2:11.90 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Kim Tiainen | 1998 | 1:04.28 | 2:13.54 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Jonni Timonen | 2000 | 1:05.22 | 2:16.76 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Kalle Hepojoki | 2000 | 2:18.70 | 2:18.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Mika Hurula | 1999 | 1:07.90 | 2:19.39 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
9 | Niilo Hokkanen | 1997 | 1:07.27 | 2:24.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Markku Ahonen | 1981 | 1:07.67 | 2:24.99 | ||||||
UPOT | ||||||||||
11 | Arttu Leppäkynnäs | 1997 | 1:11.21 | 2:27.21 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Atte Pohjolainen | 1997 | 1:07.63 | 2:30.16 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Vilho Laukkarinen | 2000 | 1:13.46 | 2:30.93 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Matias Murole | 1971 | 1:12.53 | 2:31.28 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
15 | Akseli Kontiainen | 2002 | 1:15.25 | 2:31.46 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Julius Auvinen | 2001 | 1:14.02 | 2:31.77 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Maxim Kolomainen | 2001 | 1:13.53 | 2:32.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Arttu Ohtonen | 1983 | 1:11.01 | 2:32.80 | ||||||
UPOT | ||||||||||
19 | Jiri Järvinen | 2001 | 1:14.12 | 2:34.28 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Jorma Puustinen | 1969 | 1:14.49 | 2:35.81 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
21 | Otto Mikkonen | 2003 | 1:21.19 | 2:48.69 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
22 | Juhani Tapio | 2002 | 1:22.89 | 2:51.37 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Cool Iivanainen | 2004 | 1:23.26 | 2:53.06 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
24 | Johannes Ylimäki | 2005 | 1:55.76 | 3:58.65 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Olli Talus | 2005 | 1:57.69 | 4:08.99 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Juuso Anttila | 1998 | DNF | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 14:38 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 14:51 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 13, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Lampi | 2000 | 1:07.57 | 2:17.85 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Reetta Schroderus | 1997 | 1:09.30 | 2:21.82 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Aino Mononen | 2001 | 1:09.57 | 2:23.27 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Nelle Ojakippola | 2001 | 1:08.41 | 2:23.56 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
5 | Iida Sihvonen | 1998 | 1:10.98 | 2:24.47 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
6 | Tiia Pudas | 1999 | 1:09.40 | 2:24.86 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Heidi Blankenstein | 2001 | 1:10.96 | 2:25.86 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Melinda Moilanen | 2000 | 1:12.33 | 2:29.07 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Riina Koskinen | 2001 | 1:11.82 | 2:30.16 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 1:12.26 | 2:31.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 1:13.03 | 2:31.87 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Heta Järvenpää | 2001 | 1:11.73 | 2:32.31 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
13 | Salla Jokio | 1998 | 1:10.15 | 2:32.91 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
14 | Peppi Palokangas | 2002 | 1:14.03 | 2:34.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 1:27.43 | 3:00.91 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
16 | Maria Kivimäki | 2000 | 1:28.59 | 3:01.62 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
17 | Saana Järvinen | 2003 | 1:31.88 | 3:05.98 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Maisa Kankkunen | 2000 | 1:29.21 | 3:12.42 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Kia Lindholm | 2002 | 1:30.98 | 3:17.91 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Venla Kuoppala | 2003 | 1:40.37 | 3:26.99 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Iida-Elisi Anttila | 2002 | 1:45.05 | 3:42.12 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 1:50.24 | 3:45.37 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 14:51 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 14:56 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 1:05.89 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Lauri Jämsén | 2000 | 1:07.82 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Miikka Huotari | 2000 | 1:17.42 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Veeti Veijonen | 2001 | 1:23.56 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Tommy Iivanainen | 2000 | 1:26.45 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Sampo Soininen | 2002 | 1:29.96 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Nikita Semach | 2005 | 1:31.13 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 1:31.60 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Luukas Hätinen | 2002 | DSQ | sw 8.4 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 1:05.18 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Pyry Kurkinen | 1998 | 1:06.34 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Lauri Tapio | 1998 | 1:08.58 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Elias Soukola | 1999 | 1:08.67 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Jere Ojakippola | 1999 | 1:08.77 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
6 | Roope Eiserbeck | 1999 | 1:10.16 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Jaakko Liedevaara | 1999 | 1:10.86 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 14:56 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 15:02 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 15, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sanni Lampi | 2001 | 1:15.49 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Viivi Puolakka | 2002 | 1:18.82 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Amanda Paukkunen | 2002 | 1:21.74 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 1:25.41 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Noora Leppänen | 2001 | 1:30.66 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Eeva Paapio | 2001 | 1:32.83 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Venla Huurinainen | 2001 | 1:38.54 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
8 | Oona Parviainen | 2002 | 1:42.51 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Melissa Talvio | 2001 | DNF | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 15, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Reetta Hirvonen | 1998 | 1:11.58 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Rita Valkama | 1999 | 1:13.07 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Heidi Kivioja | 2000 | 1:18.10 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Heini Käkönen | 2000 | 1:27.95 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Julia Kinnunen | 2000 | 1:43.16 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 15:02 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 15:06 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niilo Ukkonen | 2000 | 1:14.88 | 2:37.42 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Miikka Huotari | 2000 | 1:18.77 | 2:39.38 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Hugo Mattola | 2001 | 1:21.88 | 2:49.65 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
4 | Akseli Kontiainen | 2002 | 1:25.12 | 2:51.92 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 15:06 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 15:14 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ulla Hurula | 1965 | 1:21.96 | 2:46.00 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Viivi Merisalo | 2002 | 1:24.97 | 2:51.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | 1:24.40 | 2:53.03 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Mari Siponen | 1999 | 1:32.33 | 3:07.46 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
- | Anna Kajosmäki | 2004 | DSQ | sw 6.4 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 15:14 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 15:43 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Luukas Laine | 2005 | 1:23.35 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
2 | Sisu Sorri | 2005 | 1:24.84 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Veeti Palviainen | 2005 | 1:30.19 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
4 | Mikhail Vilesov | 2005 | 1:32.02 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Topi Fordell | 2005 | 1:37.27 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Onni Eronen | 2005 | 1:38.12 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
7 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | 1:38.57 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Johannes Ylimäki | 2005 | 1:49.92 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Olli Talus | 2005 | 1:57.65 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Konsta Kauppinen | 2005 | 1:58.82 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Topi Myyry | 2003 | 1:17.92 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Markus Veckman | 2004 | 1:18.54 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 1:20.82 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Atte Linnolahti | 2004 | 1:23.58 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Aleksandr Istomin | 2004 | 1:28.57 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Joel Paukkonen | 2004 | 1:28.60 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
7 | Eemil Markkanen | 2004 | 1:29.50 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
8 | Leevi Pietiläinen | 2004 | 1:31.86 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
9 | Arsenij Shadrin | 2003 | 1:32.56 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Jasper Nupponen | 2004 | 1:35.31 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
11 | Visa Nissinen | 2004 | 1:35.81 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
- | Kasper Kankkunen | 2003 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Miiro Vartiainen | 2001 | 59.95 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Martti Tervanen | 2000 | 1:00.40 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Taneli Juutinen | 2000 | 1:00.86 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Ronny Brännkärr | 2002 | 1:02.56 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Jonni Timonen | 2000 | 1:03.11 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Teemu Lautanen | 2001 | 1:06.81 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Tommy Iivanainen | 2000 | 1:06.90 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Vilho Laukkarinen | 2000 | 1:08.42 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Maxim Kolomainen | 2001 | 1:08.90 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Niklas Laine | 2002 | 1:08.96 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
11 | Veeti Veijonen | 2001 | 1:09.48 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Julius Auvinen | 2001 | 1:10.56 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Kalle Karhunen | 2001 | 1:12.39 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Vertti Vuori | 2000 | 1:13.13 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
15 | Joona Forsell | 2002 | 1:15.73 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
16 | Olli Elo | 2002 | 1:17.07 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Veikko Pyyhtinen | 2002 | 1:17.50 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Julius Paukkonen | 2002 | 1:18.29 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
19 | Jari Siponen | 2000 | 1:18.94 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
20 | Jeremia Sidoroff | 2001 | 1:19.77 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
21 | Max Peltoperä | 2002 | 1:22.08 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Vyacheslav Bobin | 2002 | 1:51.30 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Teemu Turunen | 2002 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Petri Lampela | 1996 | 57.39 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Andrei Prytkov | 1991 | 58.64 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Kim Tiainen | 1998 | 59.74 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Heikki Tervanen | 1998 | 1:00.70 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Tuomas Luukinen | 1996 | 1:00.82 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
6 | Toni Takkinen | 1995 | 1:02.11 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
7 | Ville Luukkonen | 1998 | 1:02.82 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
8 | Niilo Hokkanen | 1997 | 1:03.26 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Mika Hurula | 1999 | 1:03.99 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
10 | Matti Hurula | 1961 | 1:04.03 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Arttu Leppäkynnäs | 1997 | 1:04.61 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Oskari Valkonen | 1999 | 1:06.06 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Atte Pohjolainen | 1997 | 1:06.62 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
14 | Mikko Porali | 1971 | 1:06.72 | |||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
15 | Miikka Luukinen | 1999 | 1:08.09 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
16 | Antti Väyrynen | 1991 | 1:12.48 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
17 | Atte Roivainen | 1999 | 1:17.89 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
- | Juuso Martikainen | 1996 | DNS | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 15:43 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 16:06 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Merete Lätti | 2006 | 1:45.81 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Neri Lätti | 2007 | 1:50.08 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 1:50.28 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sonja Salmimies | 2004 | 1:18.50 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Aino Koskelo | 2005 | 1:22.18 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
3 | Tessa Tattari | 2004 | 1:26.55 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
4 | Nea Parkatti | 2004 | 1:27.14 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 1:28.51 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Noora Kuparinen | 2004 | 1:30.48 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Jenny Forsell | 2004 | 1:30.53 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Mitra Pietiäinen | 2004 | 1:31.90 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Oona Luokkala | 2005 | 1:43.53 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Moona Pietiläinen | 2005 | 1:50.67 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
11 | Pihla Pyykönen | 2005 | 2:11.07 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sara Virtanen | 2002 | 1:05.79 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Aino Mononen | 2001 | 1:06.02 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Heidi Blankenstein | 2001 | 1:06.03 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 1:06.15 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Jessika Rissanen | 2001 | 1:06.50 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Heta Järvenpää | 2001 | 1:09.12 | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
7 | Elina Jurvanen | 2001 | 1:10.28 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
8 | Liisa Ryhänen | 2002 | 1:10.43 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
9 | Pinja Raassina | 2002 | 1:11.38 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Siiri Pellinen | 2003 | 1:11.56 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Peppi Palokangas | 2002 | 1:12.17 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Riina Koskinen | 2001 | 1:12.65 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Emma Remes | 2002 | 1:14.43 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
14 | Viivi Paasonen | 2002 | 1:14.96 | |||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
15 | Pinja Pyykönen | 2002 | 1:16.41 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Siina Salmi | 2001 | 1:16.56 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
17 | Maria Perälä | 2002 | 1:16.77 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
18 | Netta Korhonen | 2001 | 1:16.94 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
19 | Inka Metiäinen | 2003 | 1:17.95 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Minna Kettunen | 2002 | 1:18.37 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
21 | Erika Moilanen | 2002 | 1:19.17 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
22 | Vilma Mikkonen | 2002 | 1:19.39 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
23 | Mimosa Seijari | 2001 | 1:19.65 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
24 | Iida-Lotta Kolehmainen | 2002 | 1:20.58 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
25 | Saana Järvinen | 2003 | 1:23.70 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Kia Lindholm | 2002 | 1:24.46 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Rosa Antikainen | 2002 | 1:25.38 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
28 | Anni Turunen | 2001 | 1:27.20 | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
29 | Janika Jokinen | 2003 | 1:27.95 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
30 | Eveliina Kuula | 2002 | 1:28.26 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
31 | Iina Lehikoinen | 2003 | 1:28.34 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
32 | Ella Kankkunen | 2003 | 1:31.13 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
33 | Venla Kuoppala | 2003 | 1:31.24 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
34 | Janika Lappalainen | 2001 | 1:31.25 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
35 | Iiris Saranpää | 2002 | 1:32.30 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
36 | Veera Vehviläinen | 2002 | 1:32.90 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
37 | Lotta Räsänen | 2003 | 1:33.88 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
38 | Noora Hirvonen | 2003 | 1:35.75 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
39 | Milla Hjelt | 2002 | 1:40.00 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
40 | Moona Pitkänen | 2003 | 1:42.27 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
41 | Iida-Elisi Anttila | 2002 | 1:42.90 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jonna Siilin | 1997 | 1:04.90 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Erin Suni | 1999 | 1:05.63 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Reetta Schroderus | 1997 | 1:06.05 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Ida Hulkko | 1998 | 1:06.27 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
5 | Tiia Pudas | 1999 | 1:07.34 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
6 | Melinda Moilanen | 2000 | 1:07.74 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 1:10.20 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Elina Virekoski | 1999 | 1:10.48 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
9 | Netta Vesanen | 2000 | 1:12.90 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Iida Lasanen | 2000 | 1:14.16 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
11 | Hanna Kinnunen | 1999 | 1:17.58 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
12 | Jessika Nikarmaa | 2000 | 1:18.61 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
13 | Rita Miettinen | 2000 | 1:19.96 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
14 | Riina Huotari | 1998 | 1:20.37 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
15 | Maria Kivimäki | 2000 | 1:22.26 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
16 | Venla Korhonen | 2000 | 1:24.38 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
17 | Maisa Kankkunen | 2000 | 1:26.51 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Alisa Miettinen | 2000 | DNS | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 16:06 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 16:09 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 20, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Leiponen | 1998 | 1:15.36 | 2:40.27 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Elias Soukola | 1999 | 1:22.30 | 2:50.76 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Atte Lindholm | 2001 | 1:25.64 | 2:59.67 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Ohto Pihlajamäki | 2001 | 1:31.28 | 3:06.85 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Karl-Johan Salokangas | 1999 | 1:32.40 | 3:12.12 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Toni Takkinen | 1995 | 1:31.78 | 3:14.63 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 16:09 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 16:22 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 21, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mia Pentti | 2002 | 1:27.95 | 2:58.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Martta Ruuska | 2003 | 1:28.44 | 2:59.72 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Jenni Lampi | 2000 | 1:28.75 | 3:03.22 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 1:32.16 | 3:09.15 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Maija Liukkonen | 2001 | 1:32.93 | 3:09.75 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
6 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 1:31.43 | 3:10.90 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 1:34.29 | 3:12.27 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Lotta Tiittanen | 2001 | 1:33.49 | 3:13.08 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Heini Käkönen | 2000 | 1:36.33 | 3:16.27 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Noora Leppänen | 2001 | 1:37.33 | 3:18.77 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Viivi Merisalo | 2002 | 1:39.32 | 3:25.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Venla Ylisuvanto | 2003 | 2:22.61 | 4:53.37 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 16:22 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 16:36 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 22, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nikita Semach | 2005 | 1:34.68 | 3:16.78 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Otto Mikkonen | 2003 | 1:38.79 | 3:17.15 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Luukas Laine | 2005 | 1:41.01 | 3:20.47 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
4 | Markus Veckman | 2004 | 1:41.04 | 3:23.66 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Cool Iivanainen | 2004 | DSQ | sw 9.3 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 22, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Miikka Huotari | 2000 | 1:15.88 | 2:38.47 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 1:18.34 | 2:42.10 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Kalle Hepojoki | 2000 | 1:19.19 | 2:44.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Tommy Iivanainen | 2000 | 1:24.24 | 2:48.85 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Leevi Kärnä | 2001 | 1:19.03 | 2:54.47 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
6 | Jiri Järvinen | 2001 | 1:21.05 | 2:55.45 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Veeti Veijonen | 2001 | 1:24.55 | 2:59.44 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Antti Hirvonen | 2000 | 1:27.04 | 3:01.96 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
9 | Jari Siponen | 2000 | 1:28.90 | 3:06.86 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
10 | Sampo Soininen | 2002 | 1:24.11 | 3:06.89 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Juhani Tapio | 2002 | 1:38.05 | 3:28.19 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Max Peltoperä | 2002 | 1:46.17 | 3:35.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Aksel Kansanniva | 2000 | DNS | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Laji 22, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jani Hartikainen | 1993 | 1:08.14 | 2:23.84 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Jere Ojakippola | 1999 | 1:13.16 | 2:34.75 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Andrei Prytkov | 1991 | 1:16.92 | 2:39.91 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Lauri Tapio | 1998 | 1:15.57 | 2:43.28 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 1:18.93 | 2:43.76 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 16:36 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 16:56 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Kuparinen | 2004 | 1:46.65 | 3:36.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Nea Parkatti | 2004 | 1:48.82 | 3:38.50 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Oona Luokkala | 2005 | 2:05.93 | 4:05.79 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sanni Lampi | 2001 | 1:17.01 | 2:44.04 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Nelle Ojakippola | 2001 | 1:19.67 | 2:44.16 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Aino Mononen | 2001 | 1:17.98 | 2:47.36 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Sara Virtanen | 2002 | 1:20.62 | 2:47.78 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Riina Koskinen | 2001 | 1:26.76 | 2:59.56 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Emma Laatikainen | 2003 | 1:31.52 | 3:02.96 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
7 | Amanda Paukkunen | 2002 | 1:27.12 | 3:03.82 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Eeva Paapio | 2001 | 1:32.30 | 3:07.81 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Siiri Pellinen | 2003 | 1:31.60 | 3:09.21 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Melissa Talvio | 2001 | 3:10.79 | 3:10.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Veera Laakkonen | 2003 | 1:36.10 | 3:22.99 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
12 | Mette Palonen | 2002 | 1:43.70 | 3:35.01 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Anni-Maria Laakso | 2003 | DSQ | sw 9.3 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Heidi Kivioja | 2000 | 1:16.53 | 2:38.03 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Reetta Hirvonen | 1998 | 1:13.21 | 2:39.56 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Ulla Hurula | 1965 | 1:20.18 | 2:45.85 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Viivi Immonen | 1996 | 1:21.47 | 2:49.49 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
5 | Iida Sihvonen | 1998 | 1:23.64 | 2:49.67 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
6 | Jonna Siilin | 1997 | 1:24.12 | 2:52.00 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Tiia Pudas | 1999 | 1:23.81 | 2:52.52 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
8 | Emilia Leppänen | 1999 | 1:25.60 | 2:56.04 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 1:33.09 | 3:12.51 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Rita Valkama | 1999 | DSQ | sw 7.5 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 16:56 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 17:05 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Martti Tervanen | 2000 | 1:09.13 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Lauri Jämsén | 2000 | 1:11.91 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Niilo Ukkonen | 2000 | 1:13.16 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
4 | Ronny Brännkärr | 2002 | 1:13.94 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Miiro Vartiainen | 2001 | 1:14.11 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Ville Hämäläinen | 2002 | 1:22.78 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
7 | Vertti Vuori | 2000 | 1:24.30 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Niklas Laine | 2002 | 1:24.95 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
9 | Joona Forsell | 2002 | 1:27.00 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
10 | Olli Elo | 2002 | 1:27.05 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Teemu Lautanen | 2001 | 1:27.54 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
12 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 1:28.68 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Atte Vehkala | 2002 | 1:28.70 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Jeremia Sidoroff | 2001 | 1:31.37 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
15 | Topi Myyry | 2003 | 1:32.38 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Benjamin Evans | 2003 | 1:33.80 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
17 | Arsenij Shadrin | 2003 | 1:38.57 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Mikhail Vilesov | 2005 | 1:40.40 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
19 | Sisu Sorri | 2005 | 1:51.05 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Kasper Kankkunen | 2003 | 1:51.32 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Tuukka Viinisalo | 2006 | 2:00.19 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
22 | Ville Jumppainen | 2001 | 2:01.91 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
23 | Johannes Ylimäki | 2005 | 2:07.97 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Olli Talus | 2005 | 2:08.29 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Sakari Eskelinen | 2004 | 2:09.00 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roope Eiserbeck | 1999 | 1:07.06 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 1:09.54 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 17:05 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KevätUinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 17:19 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Viivi Puolakka | 2002 | 1:17.91 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Elina Jurvanen | 2001 | 1:19.11 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
3 | Peppi Palokangas | 2002 | 1:21.53 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 1:21.77 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Petra Tuunanen | 2002 | 1:22.41 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
6 | Pinja Raassina | 2002 | 1:26.37 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Venla Huurinainen | 2001 | 1:28.06 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
8 | Viivi Paasonen | 2002 | 1:29.54 | |||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
9 | Pinja Pyykönen | 2002 | 1:29.74 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Rosa Antikainen | 2002 | 1:32.88 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
11 | Oona Parviainen | 2002 | 1:33.17 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
12 | Inka Metiäinen | 2003 | 1:33.18 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Veera Laakkonen | 2003 | 1:34.06 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
14 | Iiris Saranpää | 2002 | 1:47.81 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
15 | Venla Kuoppala | 2003 | 1:53.09 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Iida-Elisi Anttila | 2002 | 2:01.60 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 2:04.64 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Venla Ylisuvanto | 2003 | 2:43.02 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Salla Jokio | 1998 | 1:17.16 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Reetta Schroderus | 1997 | 1:17.33 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Sofia Rönkkö | 1999 | 1:17.82 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
4 | Erin Suni | 1999 | 1:17.91 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Mari Hyvönen | 2000 | 1:19.33 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Ida Hulkko | 1998 | 1:21.82 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
7 | Kirsi Salmela | 2000 | 1:24.95 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Iida Lasanen | 2000 | 1:35.45 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Riina Huotari | 1998 | 1:38.87 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
10 | Julia Kinnunen | 2000 | 1:39.55 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Katriina Sepponen | 1998 | 1:40.88 | |||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 09 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 17:19 |