2020-09-27   08:00:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för ENA-cupen 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  09:47   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Flickor C-D, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Weuro  2002  IF Åland            28.82   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            30.12   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            30.39   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            30.82   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            31.49   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            31.57   
Stella Donning  2002  IF Åland            31.71   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb            31.80   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            31.97   
10  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            32.84   
11  Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            32.91   
12  Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            33.71   
13  Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            34.35   
14  Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            34.40   
15  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena            34.41   
16  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap            34.71   
17  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            35.67   
18  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb            35.88   
19  Alvida Forsman  2004  Köpings Simsällskap            35.95   
20  Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb            36.78   
21  Estelle Gyoni  2004  Köpings Simsällskap            36.97   
22  Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            37.01   
22  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            37.01   
24  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            37.76   
25  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            37.95   
26  Jenny Larsson  2003  Köpings Simsällskap            37.96   
27  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            38.66   
28  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            38.80   
29  Karolina Kruus  2003  Strängnäs Simklubb            39.05   
30  Agnes Strömberg  2003  Strängnäs Simklubb            39.18   
31  Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            39.25   
32  Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap            40.20   
33  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            40.47   
34  Amanda Persson  2004  Österby Simsällskap            41.05   
35  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            41.14   
36  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            41.26   
37  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            42.49   
38  Naimi Wästberg  2004  Österby Simsällskap            44.35   
39  Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            44.73   
40  Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            48.74   
41  Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            49.39   
42  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            50.11   
43  Olivia Budden  2007  Simklubben Ena            52.01   
44  Adela Cedermark  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            52.31   
45  Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            53.08   
46  Miriam Wästberg  2006  Österby Simsällskap            55.00   
Aida Lagumdzija  2005  Simklubben Ena            DSQ   
Amanda Hellberg Nilsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:47 
 
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:09   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Flickor C-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Weuro  2002  IF Åland            29.40   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            30.33   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            30.36   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            31.05   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            31.19   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            33.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:09 
 
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  09:50   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Pojkar C-D, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            29.54   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap            32.49   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb            33.20   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb            33.66   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            34.06   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap            34.09   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb            34.62   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb            34.68   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            34.94   
10  David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            36.21   
11  Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb            36.29   
12  Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb            36.74   
13  Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb            37.03   
14  Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb            40.08   
15  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb            40.83   
16  Gustav Thorsén  2004  Köpings Simsällskap            41.27   
17  Olle Thorsén  2006  Köpings Simsällskap            45.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:50 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:11   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Pojkar C-D, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            29.73   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb            33.38   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap            33.39   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb            33.79   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap            34.34   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            34.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:11 
 
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer A-B, Försök 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb            27.63   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb            27.66   
Jenny Ek  1999  IF Åland            29.14   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            29.20   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            29.63   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            29.81   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            29.99   
Jessica Lindholm  2001  IF Åland            30.51   
Clara Eklund  2000  Simklubben Ena            30.72   
10  Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb            30.96   
11  Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap            31.15   
12  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            31.23   
13  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            31.45   
14  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb            31.57   
15  My Lord  1999  Strängnäs Simklubb            31.63   
16  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            31.72   
17  Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena            32.63   
18  Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb            32.88   
19  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            32.92   
20  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb            33.35   
21  Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap            33.49   
22  Maja Andersson  2000  Strängnäs Simklubb            33.90   
23  Mikaela Thungren  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            34.29   
24  Isabel Sundberg  1992  Hallsberg Kumla Simklubb            35.62   
25  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb            35.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:13   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer A-B, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb            27.52   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb            27.79   
Jenny Ek  1999  IF Åland            29.02   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            29.14   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            30.49   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            30.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:13 
 
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar A-B, Försök 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            26.26   
Jonas Fellman  1999  IF Åland            26.36   
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena            27.03   
Joel Marin  1999  Simklubben Ena            27.39   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            28.06   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            28.13   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb            28.90   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            29.36   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena            29.48   
10  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb            30.75   
11  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            32.13   
12  Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland            32.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:15   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar A-B, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            26.01   
Jonas Fellman  1999  IF Åland            26.50   
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena            27.21   
Joel Marin  1999  Simklubben Ena            27.39   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            27.87   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            28.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:15 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    34.87  1:13.94  1:54.67    2:35.10   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    39.62  1:22.67  2:06.03    2:45.90   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    38.63  1:22.87  2:08.45    2:53.93   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    41.28  1:29.15  2:17.67    3:00.98   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    40.09  1:27.89  2:19.26    3:04.09   
Estelle Gyoni  2004  Köpings Simsällskap    41.80  1:29.74  2:19.54    3:05.73   
Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    42.88  1:30.50  2:19.66    3:05.89   
Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    45.85  1:35.19  2:24.29    3:12.97   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    45.76  1:37.07  2:30.85    3:22.30   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Weuro  2002  IF Åland    31.95  1:06.76  1:43.25    2:18.88   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    33.16  1:10.29  1:49.24    2:28.20   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    33.88  1:12.82  1:52.63    2:31.16   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    34.74  1:14.18  1:53.87    2:32.70   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.92  1:16.37  1:57.29    2:34.70   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    36.80  1:18.78  2:00.10    2:36.97   
Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb    39.72  1:24.42  2:09.91    2:54.10   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    40.12  1:25.45  2:11.88    2:55.52   
Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    41.32  1:26.92  2:13.32    2:58.44   
10  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    40.87  1:27.16  2:14.02    2:58.97   
11  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    39.99  1:27.72  2:15.30    3:00.85   
12  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    42.45  1:31.36  2:19.04    3:03.83   
13  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    43.36  1:32.46  2:20.46    3:05.12   
14  Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb    38.37  1:26.88  2:20.76    3:11.65   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    32.60  1:08.57  1:46.15    2:22.64   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    32.96  1:09.05  1:46.63    2:23.68   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    33.69  1:11.54  1:51.73    2:31.06   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    34.47  1:12.45  1:52.29    2:32.20   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    35.26  1:14.14  1:55.07    2:33.89   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    35.35  1:15.72  1:57.34    2:37.11   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    35.84  1:15.98  1:58.29    2:37.40   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    36.78  1:17.67  1:59.90    2:38.95   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    35.54  1:16.46  1:58.28    2:39.75   
10  Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    36.31  1:16.91  1:58.53    2:40.67   
11  Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap    37.38  1:18.91  2:00.82    2:40.86   
12  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    36.65  1:18.02  2:01.24    2:42.61   
13  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    38.47  1:21.28  2:04.18    2:46.08   
14  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    35.88  1:17.64  2:02.57    2:46.81   
15  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    40.53  1:25.63  2:12.58    2:59.64   
16  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb    36.81  1:19.15  2:08.80    3:01.25   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    30.03  1:02.48  1:35.84    2:08.96   
Fanny Ek  1999  IF Åland    33.59  1:10.05  1:46.97    2:22.57   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    33.19  1:09.99  1:47.20    2:23.27   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    33.24  1:09.90  1:48.88    2:26.91   
My Lord  1999  Strängnäs Simklubb    34.56  1:13.83  1:54.59    2:34.57   
Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    37.35  1:21.66  2:07.08    2:52.01   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:27 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    38.88  1:22.41  2:07.85    2:48.33   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb    39.37  1:24.27  2:11.30    2:54.82   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    39.34  1:28.29  2:19.30    3:06.80   
Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb    42.31  1:32.64  2:24.15    3:10.22   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    41.15  1:31.91  2:24.64    3:18.25   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    43.11  1:36.42  2:30.98    3:26.06   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    31.17  1:06.44  1:43.55    2:19.73   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    36.34  1:15.94  1:55.55    2:33.30   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    36.82  1:17.02  1:57.88    2:37.06   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    36.22  1:16.14  1:57.82    2:39.23   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    35.81  1:17.01  2:00.32    2:42.47   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    37.45  1:19.72  2:01.18    2:42.58   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    36.07  1:19.55  2:04.57    2:48.04   
Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    39.97  1:26.14  2:15.84    3:04.50   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    45.56  1:36.97  2:30.45    3:22.47   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    31.80  1:08.27  1:46.10    2:22.60   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    34.49  1:15.08  1:56.68    2:38.12   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    38.32  1:18.89  2:01.12    2:39.15   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    28.69  1:00.61  1:34.15    2:08.39   
Joel Marin  1999  Simklubben Ena    30.85  1:05.64  1:38.48    2:12.89   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    30.54  1:05.00  1:41.21    2:18.04   
Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    34.49  1:12.98  1:54.69    2:35.57   
Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland    34.81  1:14.90  1:57.79    2:40.01   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:41 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:56   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            36.97   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            37.56   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            40.09   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            41.08   
Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb            46.08   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            46.45   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            49.17   
Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            50.54   
Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            50.56   
10  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            51.12   
11  Amanda Persson  2004  Österby Simsällskap            51.24   
12  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            54.05   
13  Adela Cedermark  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            59.41   
14  Aida Lagumdzija  2005  Simklubben Ena            1:01.85   
15  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            1:04.61   
16  Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            1:11.13   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            33.78   
Olivia Weuro  2002  IF Åland            35.60   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            36.66   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            36.69   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            37.28   
Stella Donning  2002  IF Åland            38.16   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            38.67   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            41.38   
Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap            43.13   
10  Agnes Strömberg  2003  Strängnäs Simklubb            45.58   
11  Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            46.44   
12  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            46.55   
13  Jenny Larsson  2003  Köpings Simsällskap            46.76   
14  Karolina Kruus  2003  Strängnäs Simklubb            48.58   
15  Amanda Hellberg Nilsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            51.89   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            33.11   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            33.81   
Clara Eklund  2000  Simklubben Ena            35.45   
Jessica Lindholm  2001  IF Åland            35.65   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            36.81   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            37.25   
Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap            37.90   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            38.97   
Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap            39.27   
10  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb            39.62   
11  Maja Andersson  2000  Strängnäs Simklubb            41.80   
12  Mikaela Thungren  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            42.36   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb            32.22   
Jenny Ek  1999  IF Åland            33.38   
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena            37.33   
My Lord  1999  Strängnäs Simklubb            37.87   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb            39.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  11:02   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb            42.64   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb            43.05   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            44.53   
Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb            46.35   
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb            51.08   
Gustav Thorsén  2004  Köpings Simsällskap            56.40   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
Olle Thorsén  2006  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb            34.88   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            36.91   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            40.29   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb            42.08   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb            42.68   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            43.59   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb            54.83   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            37.57   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Fellman  1999  IF Åland            29.80   
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena            30.89   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            31.89   
Joel Marin  1999  Simklubben Ena            34.24   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena            36.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:02 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    46.00        1:35.45   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    46.83        1:35.86   
Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap    48.73        1:39.81   
Alvida Forsman  2004  Köpings Simsällskap    46.01        1:40.76   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    48.52        1:42.62   
Estelle Gyoni  2004  Köpings Simsällskap    49.89        1:42.71   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    50.98        1:46.33   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    50.14        1:46.62   
Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    52.78        1:49.94   
10  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    54.55        1:53.32   
11  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    56.68        1:57.62   
12  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    57.07        1:58.93   
13  Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap    59.07        2:01.50   
14  Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap    59.37        2:03.38   
15  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap    59.25        2:04.62   
16  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    1:00.17        2:07.01   
17  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    1:03.41        2:14.02   
18  Adela Cedermark  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    1:06.40        2:15.26   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    38.70        1:19.03   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.45        1:26.97   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    43.00        1:30.40   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    46.42        1:36.57   
Stella Donning  2002  IF Åland    47.18        1:37.68   
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    49.43        1:44.08   
Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    50.70        1:45.13   
Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb    50.77        1:45.17   
Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap    50.40        1:45.40   
10  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    50.64        1:46.54   
11  Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap    50.20        1:46.64   
12  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    52.45        1:49.98   
13  Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb    52.95        1:50.35   
14  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    55.92        1:54.69   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    41.67        1:25.45   
Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    44.98        1:31.34   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    45.86        1:35.57   
Maja Andersson  2000  Strängnäs Simklubb    45.35        1:37.96   
Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    48.41        1:38.70   
Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    49.12        1:41.65   
Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    51.00        1:45.14   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb    37.92        1:18.31   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    38.28        1:19.16   
Fanny Ek  1999  IF Åland    41.68        1:27.82   
Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    42.86        1:30.72   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    44.44        1:31.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  11:53   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    43.64        1:33.97   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    49.31        1:41.31   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    52.39        1:52.09   
Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb    1:00.31        2:08.76   
Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb    1:02.27        2:10.08   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    42.86        1:28.30   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.11        1:31.40   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    45.89        1:33.74   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    47.77        1:38.09   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    48.34        1:38.95   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    47.06        1:40.20   
Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    48.81        1:42.78   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    49.80        1:45.01   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    38.11        1:19.15   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    38.34        1:20.69   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    39.60        1:21.38   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    40.33        1:24.33   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    43.32        1:29.31   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    45.93        1:35.95   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    35.21        1:13.45   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    43.74        1:33.62   
Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland    46.22        1:36.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:53 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  12:04   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            37.19   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            39.68   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            40.50   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena            40.57   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            41.44   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            44.50   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb            45.14   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            46.31   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            48.05   
10  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            49.72   
11  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            53.86   
Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            33.11   
Olivia Weuro  2002  IF Åland            33.76   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            34.50   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            35.07   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            36.99   
Stella Donning  2002  IF Åland            37.25   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            37.71   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb            37.91   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            40.22   
10  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            42.23   
11  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb            43.14   
12  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            44.23   
13  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap            44.90   
14  Agnes Strömberg  2003  Strängnäs Simklubb            52.12   
15  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            52.95   
16  Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            55.67   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jessica Lindholm  2001  IF Åland            30.93   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            32.06   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            34.23   
Clara Eklund  2000  Simklubben Ena            34.84   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb            34.97   
Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb            35.15   
Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap            35.27   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            36.13   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            36.79   
10  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            37.12   
11  Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb            38.00   
12  Mikaela Thungren  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            39.00   
13  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb            40.96   
14  Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap            41.93   
15  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb            44.73   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb            29.30   
Jenny Ek  1999  IF Åland            31.42   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb            34.26   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            34.98   
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena            35.85   
My Lord  1999  Strängnäs Simklubb            36.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  12:04 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  12:10   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb            38.80   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            42.05   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb            44.55   
Gustav Thorsén  2004  Köpings Simsällskap            58.60   
Olle Thorsén  2006  Köpings Simsällskap            DSQ   
Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb            32.08   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            36.48   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap            39.40   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb            39.52   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb            40.63   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb            40.86   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            41.61   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            42.33   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb            50.63   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            31.32   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb            32.86   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            39.62   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Fellman  1999  IF Åland            29.23   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            29.45   
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena            29.72   
Joel Marin  1999  Simklubben Ena            31.61   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena            34.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  12:10 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    39.90        1:20.48   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    39.24        1:21.11   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    40.93        1:25.03   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    45.78        1:34.17   
Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    47.53        1:36.70   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    48.24        1:36.97   
Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap    55.64        1:52.45   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            DNF   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    37.03        1:16.83   
Stella Donning  2002  IF Åland    40.14        1:21.54   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    39.76        1:21.67   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    41.77        1:21.80   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.81        1:24.88   
Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    43.71        1:29.10   
Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb    44.75        1:29.51   
Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb    47.08        1:34.37   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    47.30        1:34.96   
10  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    48.68        1:35.78   
11  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    50.64        1:43.27   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            DSQ   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    34.39        1:10.46   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    35.64        1:13.33   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    35.80        1:16.21   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    38.60        1:17.91   
Clara Eklund  2000  Simklubben Ena    39.25        1:19.76   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    39.08        1:20.85   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    39.70        1:21.85   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    39.53        1:22.16   
Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    40.23        1:22.92   
10  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    40.74        1:23.32   
11  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    44.66        1:30.43   
12  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    45.05        1:31.25   
13  Maja Andersson  2000  Strängnäs Simklubb    45.96        1:34.14   
14  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb    48.34        1:42.08   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb    33.76        1:10.13   
Fanny Ek  1999  IF Åland    37.09        1:15.41   
My Lord  1999  Strängnäs Simklubb    40.06        1:22.10   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    42.02        1:26.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  12:26 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  12:35   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    45.63        1:33.64   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    46.61        1:39.05   
Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb    49.84        1:40.33   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    49.06        1:40.64   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    49.86        1:42.67   
Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb    51.34        1:43.49   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    42.22        1:25.18   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    41.59        1:26.29   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    47.13        1:37.38   
Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    50.04        1:41.17   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    53.05        2:03.93   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    38.40        1:17.76   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    39.30        1:19.94   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    39.25        1:20.48   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    39.75        1:22.64   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    43.71        1:28.68   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    31.36        1:03.79   
Jonas Fellman  1999  IF Åland    31.67        1:06.10   
Joel Marin  1999  Simklubben Ena    37.29        1:13.02   
Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    38.36        1:17.39   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    38.12        1:17.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  12:35 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  13:47   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 15, 4X50m Frisim Damer Öppen, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Strängnäs Damer  1998  Strängnäs Simklubb            1:57.37   
  Rebecka Gustafsson  1998      27.91        27.91   
  Ellinor Larsson  1999      31.14        59.05   
  My Lord  1999      31.25        1:30.30   
  Lisa Eriksson  1998      27.07        1:57.37   
                     
IF Åland Dam  2002  IF Åland            1:59.32   
  Olivia Weuro  2002      29.88        29.88   
  Fanny Ek  1999      29.56        59.44   
  Stella Donning  2002      31.07        1:30.51   
  Jenny Ek  1999      28.81        1:59.32   
                     
Eskilstuna Flickor Lag 1  2000  Eskilstuna Simklubb            2:03.64   
  Emilia Loikala  2000      32.10        32.10   
  Frida Gustafsson  2001      31.35        1:03.45   
  Katarina Lindoff  2000      30.92        1:34.37   
  Rebecka Loikala  2000      29.27        2:03.64   
                     
SK Ena Damer  2000  Simklubben Ena            2:07.02   
  Sara Randerstedt  2004      33.80        33.80   
  Adelina Walldén  2002      31.70        1:05.50   
  Lovisa Sved  2000      30.10        1:35.60   
  Tova Magnusson  2002      31.42        2:07.02   
                     
Hk Sim Damer 1  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            2:07.25   
  Josefine Stenman  2002      31.53        31.53   
  Ellen Eriksson  2001      32.31        1:03.84   
  Elsa Jansson  2002      30.92        1:34.76   
  Jennie Lundgren  2001      32.49        2:07.25   
                     
SK Ena Damer 2  2004  Simklubben Ena            2:13.87   
  Matilda Olausson  2004      33.14        33.14   
  Alice Johansson  2003      37.36        1:10.50   
  Alicia Budden  2004      29.87        1:40.37   
  Clara Eklund  2000      33.50        2:13.87   
                     
Eskilstuna Flickor Lag 3  1999  Eskilstuna Simklubb            2:15.29   
  Ylva Rehnholm  2000      33.40        33.40   
  Donya Dam  1999      34.45        1:07.85   
  Nora Laine  2000      31.20        1:39.05   
  Wendy Lam  2001      36.24        2:15.29   
                     
Eskilstuna Flickor Lag 2  2001  Eskilstuna Simklubb            2:16.29   
  Maja Gustafsson  2001      32.39        32.39   
  Matilda Jungstedt  2001      35.30        1:07.69   
  Cecilia Ahnlund  2001      32.11        1:39.80   
  Tilda Wik  2001      36.49        2:16.29   
                     
Hk Sim Damer 2  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            2:18.50   
  Ellen Olsson  2002      36.11        36.11   
  Mikaela Thungren  2000      36.19        1:12.30   
  Majja Brattström  2004      32.28        1:44.58   
  Emma Sebelius  2002      33.92        2:18.50   
                     
10  Bålsta SK Dam  2004  Bålsta Simklubb            2:19.17   
  Matilda Ardanius  2001      33.07        33.07   
  Sofia Ingemansson  2004      39.10        1:12.17   
  Alma Norgren  2004      36.11        1:48.28   
  Anna Viinapuu  2000      30.89        2:19.17   
                     
11  Strängnäs Dam Extra  2000  Strängnäs Simklubb            2:21.45   
  Elsa Staaf  2003      32.76        32.76   
  Tilda Granlund  2001      36.15        1:08.91   
  Karolina Kruus  2003      36.24        1:45.15   
  Maja Andersson  2000      36.30        2:21.45   
                     
12  Hk Sim Damer 3  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            3:02.67   
  Carla Rye  2004      38.70        38.70   
  Amanda Hellberg Nilsson  2002      45.33        1:24.03   
  Adela Cedermark  2004      56.50        2:20.53   
  Wilma Pettersson  2004      42.14        3:02.67   
                     
13  SK Ena Damer 3  2004  Simklubben Ena            3:08.24   
  Malvina Walldén  2005      43.01        43.01   
  Tara Klarbo Egan  2005      41.74        1:24.75   
  Aida Lagumdzija  2005      55.38        2:20.13   
  Tindra Bärgård  2006      48.11        3:08.24   
                     
Köpings SS Damer  2002  Köpings Simsällskap            DSQ   
  Matilda Thorsén  2001      33.66        33.66   
  Jenny Larsson  2003      39.93        1:13.59   
  Alvida Forsman  2004      37.57        1:51.16   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  13:47 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  13:19   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eskilstuna Pojkar Lag 1  2000  Eskilstuna Simklubb            1:55.97   
  Carl Bidebo  2000      28.73        28.73   
  Adam Fröjdfeldt  1999      29.84        58.57   
  Arvid Heikinniemi  2001      28.39        1:26.96   
  Artush Shahverdyan  2000      29.01        1:55.97   
                     
SK Ena Herrar  1997  Simklubben Ena            1:56.29   
  Sean Johansson  1997      27.37        27.37   
  Olle Hansen  2001      31.11        58.48   
  Gustav Ekesten  1998      29.80        1:28.28   
  Joel Marin  1999      28.01        1:56.29   
                     
Hk Sim Herrar  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            2:06.52   
  Andreas Thungren  2002      30.59        30.59   
  David Eriksson  2004      36.62        1:07.21   
  Benjamin Wallin  1995      31.29        1:38.50   
  Vilmer Jansson  2000      28.02        2:06.52   
                     
Eskilstuna Pojkar Lag 2  2000  Eskilstuna Simklubb            2:13.55   
  Elias Paulson  2000      34.63        34.63   
  Harry Chan  2001      32.36        1:06.99   
  Arman Dumanyan  2002      33.43        1:40.42   
  Alex Ly  2003      33.13        2:13.55   
                     
Strängnäs Herrar  2003  Strängnäs Simklubb            2:23.76   
  Fredrik Karlsson  2004      35.01        35.01   
  Vigor Runemar-Ham  2004      38.79        1:13.80   
  Erik Ankarling  2004      35.62        1:49.42   
  Eric Malmquist  2003      34.34        2:23.76   
                     
Bålsta SK Herrar  2002  Bålsta Simklubb            2:24.63   
  Evert Jonsson  2003      36.74        36.74   
  Marcus Ardanius  2003      42.96        1:19.70   
  Eskil Jonsson  2003      35.36        1:55.06   
  Leo Jakobsson  2002      29.57        2:24.63   
                     
Köpings SS Herrar  2002  Köpings Simsällskap            2:43.32   
  Axel Thorsén  2003      36.24        36.24   
  Gustav Thorsén  2004      41.92        1:18.16   
  Olle Thorsén  2006      50.09        2:08.25   
  Peter Khabarov  2002      35.07        2:43.32   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  13:19 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:42   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 17, 200m Medley Damer A,B, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    34.56  1:17.71  2:07.45    2:45.56   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    38.39  1:21.28  2:09.59    2:46.90   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    38.78  1:25.73  2:15.88    2:56.88   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    42.56  1:27.61  2:19.27    2:58.70   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    40.85  1:24.97  2:19.52    2:59.55   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    38.08  1:25.55  2:20.76    2:59.62   
Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    41.22  1:27.57  2:21.01    3:01.02   
Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    46.38  1:33.12  2:23.18    3:04.15   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    41.56  1:27.63  2:28.95    3:09.64   
10  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    44.54  1:35.92  2:27.77    3:10.48   
11  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    43.46  1:33.16  2:29.50    3:13.21   
12  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb    44.13  1:39.19  2:42.35    3:29.94   
Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Mikaela Thungren  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Medley Damer A,B, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb    32.89  1:12.04  1:55.35    2:28.22   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    33.62  1:12.02  1:57.52    2:29.94   
Fanny Ek  1999  IF Åland    37.74  1:19.62  2:06.36    2:43.26   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    37.83  1:24.33  2:20.18    2:55.23   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    35.95  1:22.63  2:16.08    2:55.70   
My Lord  1999  Strängnäs Simklubb    42.33  1:26.75  2:22.45    3:01.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:42 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:46   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 18, 200m Medley Herrar A,B, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    35.72  1:19.03  2:07.47    2:44.30   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    39.90  1:22.03  2:13.10    2:54.56   
                     
 
Gren 18, 200m Medley Herrar A,B, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    33.23  1:10.26  1:54.14    2:23.50   
Jonas Fellman  1999  IF Åland    30.97  1:09.83  1:57.53    2:33.50   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    36.19  1:18.10  2:08.80    2:41.74   
Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    37.32  1:19.99  2:12.26    2:50.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:46 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  16:08   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            42.66   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            43.91   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            44.53   
Alvida Forsman  2004  Köpings Simsällskap            45.92   
Estelle Gyoni  2004  Köpings Simsällskap            47.46   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            48.07   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            50.59   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb            51.01   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena            51.06   
10  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            51.67   
11  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            52.86   
12  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            52.98   
13  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            53.75   
14  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            53.99   
15  Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap            54.92   
16  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            56.13   
17  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            57.01   
18  Isabella Auvinen  2005  Köpings Simsällskap            57.42   
19  Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            57.46   
20  Olivia Budden  2007  Simklubben Ena            58.86   
21  Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            59.79   
22  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            1:00.58   
23  Adela Cedermark  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            1:01.10   
24  Miriam Wästberg  2006  Österby Simsällskap            1:02.26   
25  Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            1:04.95   
26  Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            1:05.61   
27  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            1:08.45   
Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap            DNS   
Aida Lagumdzija  2005  Simklubben Ena            DSQ   
Naimi Wästberg  2004  Österby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            36.95   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            40.86   
Olivia Weuro  2002  IF Åland            41.41   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            42.62   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            43.55   
Stella Donning  2002  IF Åland            44.22   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb            44.43   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            45.37   
Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            47.06   
10  Jenny Larsson  2003  Köpings Simsällskap            48.44   
11  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            48.87   
12  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap            49.15   
13  Agnes Strömberg  2003  Strängnäs Simklubb            49.70   
14  Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            50.37   
15  Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb            51.13   
16  Karolina Kruus  2003  Strängnäs Simklubb            51.74   
17  Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb            52.23   
18  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb            52.44   
19  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            53.84   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Amanda Hellberg Nilsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap            42.67   
Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap            43.03   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            43.04   
Maja Andersson  2000  Strängnäs Simklubb            43.97   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            45.51   
Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb            45.91   
Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb            46.67   
Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb            47.31   
Mikaela Thungren  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            49.59   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb            36.13   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb            37.03   
Jenny Ek  1999  IF Åland            40.72   
Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb            41.30   
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena            42.82   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb            43.78   
My Lord  1999  Strängnäs Simklubb            45.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  16:15   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb            42.80   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb            47.79   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb            49.43   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            49.86   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb            49.94   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            50.61   
Gustav Thorsén  2004  Köpings Simsällskap            54.67   
Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb            1:00.53   
Olle Thorsén  2006  Köpings Simsällskap            1:03.89   
10  Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb            1:07.89   
Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb            40.56   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            40.62   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb            41.27   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap            43.00   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb            46.25   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            46.31   
Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb            50.37   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            50.54   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            36.21   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            37.94   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb            38.48   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb            41.47   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            41.62   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena            34.30   
Jonas Fellman  1999  IF Åland            37.95   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena            43.83   
Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland            43.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:15 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  16:47   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    51.76        1:47.48   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    56.67        2:01.50   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Weuro  2002  IF Åland    37.84        1:19.18   
Stella Donning  2002  IF Åland    40.27        1:24.71   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    40.68        1:25.76   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    36.82        1:26.91   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    42.38        1:30.76   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    43.83        1:33.16   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.96        1:39.10   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jessica Lindholm  2001  IF Åland    34.34        1:11.97   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    35.06        1:12.08   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    33.41        1:13.67   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    36.08        1:17.13   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    40.62        1:23.20   
Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap    39.99        1:24.23   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    39.27        1:25.50   
Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    41.24        1:27.84   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    43.93        1:36.22   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb    32.40        1:06.39   
My Lord  1999  Strängnäs Simklubb    41.13        1:31.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:47 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    45.58        1:38.95   
Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb    56.36        2:01.97   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    43.83        1:29.41   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    43.30        1:32.01   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    42.69        1:32.98   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    41.60        1:36.50   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    35.26        1:13.64   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    36.01        1:17.57   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    37.55        1:22.25   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    32.80        1:06.12   
Joel Marin  1999  Simklubben Ena    34.77        1:12.98   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    37.63        1:21.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:45 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  17:04   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 23, 100m Medley Flickor C,D, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    40.35        1:24.50   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    40.13        1:26.02   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    42.04        1:26.73   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    40.46        1:29.69   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    43.00        1:29.77   
Alvida Forsman  2004  Köpings Simsällskap    45.58        1:32.43   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    42.14        1:34.50   
Estelle Gyoni  2004  Köpings Simsällskap    45.48        1:34.64   
Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    47.70        1:36.78   
10  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    50.39        1:47.02   
11  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    51.75        1:47.65   
12  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    50.00        1:47.84   
13  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    52.32        1:48.19   
14  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    58.57        1:51.83   
15  Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap    59.86        1:55.56   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Flickor C,D, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    37.30        1:15.47   
Olivia Weuro  2002  IF Åland    36.54        1:16.41   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.58        1:17.36   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    40.07        1:23.38   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    40.86        1:25.09   
Stella Donning  2002  IF Åland    39.52        1:25.86   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    38.62        1:28.48   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.24        1:28.58   
Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap    43.76        1:32.01   
10  Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.01        1:34.23   
11  Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb    45.70        1:34.37   
12  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    43.59        1:35.04   
13  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    47.31        1:35.59   
14  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    43.80        1:35.90   
15  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    45.95        1:37.79   
16  Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb    44.89        1:38.87   
17  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    51.38        1:41.40   
18  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    49.38        1:42.16   
19  Agnes Strömberg  2003  Strängnäs Simklubb    49.69        1:42.43   
Karolina Kruus  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:04 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  17:13   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 24, 100m Medley Pojkar C,D, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    46.09        1:30.78   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    42.74        1:31.50   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb    44.64        1:34.87   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    45.90        1:36.15   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    44.93        1:36.62   
Gustav Thorsén  2004  Köpings Simsällskap    53.26        1:47.46   
Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb    52.67        1:52.67   
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb    53.85        1:54.06   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Olle Thorsén  2006  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Pojkar C,D, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.17        1:20.92   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    40.44        1:22.41   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    41.58        1:26.47   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    42.07        1:28.46   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    44.40        1:29.07   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    42.97        1:30.42   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    45.62        1:30.97   
Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    47.00        1:35.29   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    43.66        1:35.85   
10  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    49.39        1:48.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:13 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  17:34   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    34.89        1:11.93   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    36.49        1:16.29   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    37.25        1:18.45   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    39.16        1:18.59   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    38.61        1:19.32   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    39.64        1:22.47   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    40.14        1:23.97   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    40.18        1:24.09   
Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    42.95        1:26.85   
10  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    41.78        1:27.01   
11  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    42.12        1:29.30   
12  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    43.23        1:31.49   
13  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    44.98        1:34.19   
14  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    44.42        1:34.64   
15  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    45.65        1:40.08   
16  Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap    45.52        1:40.72   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    34.29        1:10.14   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    33.00        1:10.27   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    33.31        1:10.35   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    36.95        1:19.37   
Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    39.43        1:20.15   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    39.31        1:21.10   
Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap    40.92        1:21.69   
Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb    40.14        1:22.33   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.68        1:22.67   
10  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    41.44        1:25.43   
11  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    41.30        1:25.73   
12  Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb    42.56        1:26.34   
13  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    41.19        1:26.91   
14  Karolina Kruus  2003  Strängnäs Simklubb    41.49        1:27.53   
15  Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap    42.62        1:30.89   
16  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    43.26        1:31.24   
17  Agnes Strömberg  2003  Strängnäs Simklubb    44.24        1:33.00   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    30.76        1:04.96   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    32.82        1:08.14   
Clara Eklund  2000  Simklubben Ena    32.88        1:08.82   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    32.39        1:08.89   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    33.87        1:10.63   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    34.47        1:11.70   
Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap    35.20        1:12.46   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    34.60        1:12.49   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    34.52        1:12.64   
10  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    35.73        1:12.74   
11  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    34.97        1:13.23   
12  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    36.52        1:14.30   
13  Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    35.91        1:15.96   
14  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    37.63        1:17.40   
15  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb    35.45        1:17.50   
16  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    38.45        1:18.08   
17  Maja Andersson  2000  Strängnäs Simklubb    37.69        1:18.72   
18  Mikaela Thungren  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    37.83        1:21.24   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb    28.87        59.67   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    29.05        1:00.23   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    31.85        1:06.15   
My Lord  1999  Strängnäs Simklubb    34.52        1:10.92   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    33.71        1:10.98   
Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    36.04        1:16.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:34 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  17:44   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    37.25        1:17.71   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb    38.06        1:21.61   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    40.41        1:22.28   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    38.98        1:23.69   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    39.98        1:24.84   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    40.30        1:25.71   
Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb    41.80        1:27.37   
Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb    42.19        1:28.27   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    44.61        1:36.75   
10  Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb    46.12        1:36.91   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    30.53        1:04.14   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    36.25        1:14.48   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    36.20        1:14.96   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    36.64        1:15.20   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    36.45        1:18.16   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    38.19        1:19.59   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    37.68        1:19.84   
Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    43.27        1:32.27   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    43.91        1:32.98   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    30.26        1:03.75   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    30.91        1:04.84   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    33.37        1:09.96   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    33.91        1:14.01   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    36.65        1:14.84   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    28.85        59.82   
Joel Marin  1999  Simklubben Ena    30.35        1:01.38   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    31.44        1:07.04   
Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    32.36        1:07.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:44 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  18:22   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
Gren 27, 4X50m Medley Mixed Öppen, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Ena Mix 1  Simklubben Ena            2:13.27   
  Lovisa Sved  2000      34.86        34.86   
  Adelina Walldén  2002      37.42        1:12.28   
  Gustav Ekesten  1998      33.44        1:45.72   
  Joel Marin  1999      27.55        2:13.27   
                     
Hk Sim Mix 1  Hallsberg Kumla Simklubb            2:17.38   
  Elsa Jansson  2002      35.16        35.16   
  Josefine Stenman  2002      39.98        1:15.14   
  Vilmer Jansson  2000      35.91        1:51.05   
  Andreas Thungren  2002      26.33        2:17.38   
                     
Strängnäs Mix  1998  Strängnäs Simklubb            2:29.16   
  My Lord  1999      42.99        42.99   
  Rebecka Gustafsson  1998      31.80        1:14.79   
  Fredrik Karlsson  2004      39.19        1:53.98   
  Erik Ankarling  2004      35.18        2:29.16   
                     
Strängnäs Mix 2  1998  Strängnäs Simklubb            2:31.00   
  Ellinor Larsson  1999      41.40        41.40   
  Lisa Eriksson  1998      34.21        1:15.61   
  Eric Malmquist  2003      39.59        1:55.20   
  Max Lord  2004      35.80        2:31.00   
                     
Eskilstuna Mix Lag 1  Eskilstuna Simklubb            2:32.39   
  Alva Abrahamsson  2004      38.73        38.73   
  Arman Dumanyan  2002      41.76        1:20.49   
  Harry Chan  2001      38.28        1:58.77   
  Laura Chan  2000      33.62        2:32.39   
                     
SK Ena Mix 2  Simklubben Ena            2:33.91   
  Matilda Olausson  2004      38.45        38.45   
  Olle Hansen  2001      40.10        1:18.55   
  Gustav Walldén  2003      42.71        2:01.26   
  Sara Randerstedt  2004      32.65        2:33.91   
                     
Bålsta SK Mix  Bålsta Simklubb            2:33.92   
  Alma Norgren  2004      41.60        41.60   
  Eskil Jonsson  2003      48.19        1:29.79   
  Anna Viinapuu  2000      35.05        2:04.84   
  Leo Jakobsson  2002      29.08        2:33.92   
                     
Hk Sim Mix 2  Hallsberg Kumla Simklubb            2:36.47   
  Jennie Lundgren  2001      38.10        38.10   
  Benjamin Wallin  1995      41.95        1:20.05   
  Ellen Olsson  2002      39.08        1:59.13   
  David Eriksson  2004      37.34        2:36.47   
                     
Eskilstuna Mix Lag 2  Eskilstuna Simklubb            2:44.77   
  Alex Ly  2003      39.46        39.46   
  Samuel Paulson  2004      44.62        1:24.08   
  Izabella Kullman  2002      43.68        2:07.76   
  Isabelle Persson  2003      37.01        2:44.77   
                     
10  Köpings SS Mix  Köpings Simsällskap            2:47.27   
  Axel Thorsén  2003      44.31        44.31   
  Matilda Thorsén  2001      42.34        1:26.65   
  Peter Khabarov  2002      43.19        2:09.84   
  Estelle Gyoni  2004      37.43        2:47.27   
                     
11  Bålsta SK Mix 2  2004  Bålsta Simklubb            3:10.28   
  Lukas Jakobsson  2005      52.38        52.38   
  Sofia Ingemansson  2004      1:01.70        1:54.08   
  Evert Jonsson  2003      42.55        2:36.63   
  Matilda Ardanius  2001      33.65        3:10.28   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  18:22 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner