Resultat för Vårsimiaden Distrikt, Tumba
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 18/4 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 18 april 2015 | |||
Tävlingsort | Tumba | Utskriftstid | 09:10 | |||
Arrangör | Botkyrka Rönninge & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.46 | 1:11.71 | |||||
2 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 35.05 | 1:12.34 | |||||
3 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.83 | 1:16.23 | |||||
4 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.81 | 1:18.68 | |||||
5 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.93 | 1:19.06 | |||||
6 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.85 | 1:19.13 | |||||
7 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 38.99 | 1:19.80 | |||||
8 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.23 | 1:21.08 | |||||
9 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.63 | 1:22.33 | |||||
10 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.92 | 1:22.45 | |||||
11 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.88 | 1:23.04 | |||||
12 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.74 | 1:24.18 | |||||
13 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 41.20 | 1:24.34 | |||||
14 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.48 | 1:24.47 | |||||
15 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.30 | 1:25.29 | |||||
16 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 41.35 | 1:26.06 | |||||
17 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 41.17 | 1:26.28 | |||||
18 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.79 | 1:26.48 | |||||
19 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.11 | 1:26.53 | |||||
20 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.04 | 1:28.64 | |||||
21 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 44.07 | 1:29.67 | |||||
22 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 44.15 | 1:30.28 | |||||
23 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.29 | 1:30.90 | |||||
24 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.88 | 1:32.61 | |||||
25 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.49 | 1:33.45 | |||||
26 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 46.00 | 1:37.40 | |||||
27 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 48.92 | 1:44.39 | |||||
28 | Amanda Grejs | 2002 | Turebergs Simklubb | 50.38 | 1:46.34 | |||||
- | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Botkyrka-Rönninge SS | Utskriftstid | 09:10 |