2018-05-21   18:42:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord - Hørsholm Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  09:55   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elena Westmark Holm  2003    419          31.71   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Astrid Thimmer  2003    351          33.63   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Rebecca Sangild  2003    342          33.93   
  Søllerød Svømmeklub                   
Camilla Kaavé  2003    330          34.31   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Frida Hvirring Kragh  2004    322          34.60   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Mie Bidsted Hansen  2003    310          35.04   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Martha Hjuler Britze  2004    298          35.51   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Emilie Nepper-Christensen  2003    296          35.59   
  Søllerød Svømmeklub                   
Emma Bruhn  2003    270          36.71   
  Hvidovre Svømme Klub                   
10  Victoria Husted Volden  2003    265          36.91   
  Hørsholm Svømmeforening                   
11  Kaya Vennick Haugbølle  2004    264          36.98   
  Hørsholm Svømmeforening                   
12  Filippa Olivia Rützou  2003    245          37.89   
  Hørsholm Svømmeforening                   
13  Josephine Lysdahl  2004    244          37.97   
  Hørsholm Svømmeforening                   
14  Mathilde Edele Borg  2004    240          38.14   
  Hørsholm Svømmeforening                   
15  Nicoline Hjort Kaas  2003    235          38.41   
  Hørsholm Svømmeforening                   
16  Anna Nørskov  2004    228          38.80   
  Søllerød Svømmeklub                   
17  Thit Wang Esbjørn  2004    210          39.89   
  Hørsholm Svømmeforening                   
18  Anna Leopold Brandt  2004    204          40.31   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
19  Emma Kjer Rasmussen  2004    173          42.51   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
20  Ronja Jensen  2004    171          42.69   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
21  Caroline N.r. Søndergaard  2004    162          43.48   
  Hørsholm Svømmeforening                   
22  Mathilde Busch Erhardi  2004    152          44.41   
  Hørsholm Svømmeforening                   
23  Caroline Amalie Søgaard  2004    144          45.25   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
24  Emilie Prytz Tillisch  2004    87          53.43   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Emilia van Wyk B. Jensen  2004              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
 
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Coco Lee Fuhrmann  2006    313          34.93   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Jasmin Egeskov Andersen  2005    223          39.09   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    223          39.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Nichole Juul Bømler  2005    219          39.31   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Else K. Haunstrup Larsen  2005    199          40.61   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Ana Rosa Kragh  2005    198          40.68   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Ronja Hove  2005    196          40.81   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Alba Vendelboe  2005    187          41.47   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Amalie Jensen  2005    180          41.99   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
10  Nicoline Mørch Andersen  2005    177          42.20   
  Hvidovre Svømme Klub                   
11  Kajsa Salomonsen  2005    168          42.93   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
12  Laura Købke  2005    161          43.56   
  Hørsholm Svømmeforening                   
13  Cecilie G. Mortensen  2005    158          43.82   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
14  Safa Mohammed  2005    150          44.60   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
15  Clara Secher Termansen  2005    149          44.73   
  Hørsholm Svømmeforening                   
16  Sasha Nezdiikovskaia  2005    145          45.11   
  Hørsholm Svømmeforening                   
17  Agnete Høyer  2005    142          45.40   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
18  Nanette Skou Clausen  2005    132          46.54   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
19  Matilde Maagøe  2007    129          46.93   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
20  Astrid Hjuler Britze  2006    116          48.53   
  Hørsholm Svømmeforening                   
21  Camilla Guldborg Knudsen  2005    115          48.74   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
22  Ellen Kyndi Serup  2005    113          48.97   
  Hvidovre Svømme Klub                   
23  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    107          49.88   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
24  Anne-Sofie Skytt  2006    106          50.13   
  Hørsholm Svømmeforening                   
25  Zoe Overby Traberg  2006    99          51.24   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
26  Ella Nikoline Borg  2005    96          51.76   
  Hørsholm Svømmeforening                   
27  Victoria Haslund Mourier  2007    95          51.88   
  Hørsholm Svømmeforening                   
28  Louise Byrn  2006    95          51.89   
  Hørsholm Svømmeforening                   
29  Gaia Kruse  2005    93          52.25   
  Hvidovre Svømme Klub                   
30  Sophia Drauschke  2005    92          52.47   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
31  Emma Philip  2005    82          54.43   
  Hørsholm Svømmeforening                   
32  Isabella Sørensen  2006    74          56.35   
  Hørsholm Svømmeforening                   
33  Amalie Rose Søndergaard  2006    63          59.56   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Ditte Jensen  2005              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Klara Kolberg  2006              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  09:55 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  09:59   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Asger Hugo Juul  2003    306          31.01   
  Søllerød Svømmeklub                   
Sebastian Hviid Larsen  2004    276          32.09   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Malte Egholm Brøns  2003    264          32.56   
  Hørsholm Svømmeforening                   
William Kristensen  2003    246          33.36   
  Søllerød Svømmeklub                   
Marcus Elkjær Samson  2003    214          34.93   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Mads Sølberg Mathiesen  2005    180          36.98   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Mikkel Andersen  2005    160          38.44   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Finn Elbo Card  2005    157          38.75   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Janus Schnabl  2003    156          38.77   
  Hørsholm Svømmeforening                   
10  Lucas Kaavé  2004    150          39.34   
  Hørsholm Svømmeforening                   
11  Carl-Johan Bødtker  2003    142          40.00   
  Hørsholm Svømmeforening                   
12  Marius Kjær Hoelgaard  2004    139          40.27   
  Hvidovre Svømme Klub                   
13  William Pohl Stangerup  2004    137          40.47   
  Hørsholm Svømmeforening                   
14  Kasper Kusk  2003    136          40.64   
  Hvidovre Svømme Klub                   
15  Julius Rix Melchiorsen  2004    135          40.72   
  Hørsholm Svømmeforening                   
16  Oscar Jones  2004    131          41.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
17  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    124          41.84   
  Hørsholm Svømmeforening                   
18  Alexander Nørby  2006    118          42.52   
  Hørsholm Svømmeforening                   
19  Fabian R. Klarskov  2004    110          43.61   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
20  Christoffer Harmsen  2004    108          43.83   
  Hørsholm Svømmeforening                   
20  Jonathan S. Samuelsson  2005    108          43.83   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
22  Josef Kindy  2003    106          44.13   
  Hvidovre Svømme Klub                   
23  Frederik Rink Larsen  2004    105          44.28   
  Hørsholm Svømmeforening                   
24  Johan Plambæk Madsen  2004    104          44.37   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
25  Gustav Abildgaard  2005    100          44.91   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
26  David Ludwig Sølling  2005    98          45.24   
  Hørsholm Svømmeforening                   
27  Vincent Eddy Fabricius  2005    96          45.66   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
28  Bertram Toldhwoss Aunshol  2004    91          46.47   
  Hvidovre Svømme Klub                   
29  Johan Rothaus Ølykke  2004    88          46.92   
  Hvidovre Svømme Klub                   
30  Niclas Schulze  2004    81          48.26   
  Hørsholm Svømmeforening                   
31  Aron Nybo  2006    79          48.63   
  Hørsholm Svømmeforening                   
32  Christian Holm Gottlieb  2005    77          49.06   
  Hørsholm Svømmeforening                   
33  Oscar Svensson  2005    76          49.32   
  Hørsholm Svømmeforening                   
34  Duncan Gillespie  2006    70          50.56   
  Hørsholm Svømmeforening                   
35  Mikkel Retbøll-Bauer  2006    65          51.94   
  Hørsholm Svømmeforening                   
36  Christian Johannessen  2007    64          52.27   
  Hørsholm Svømmeforening                   
37  Anders W. Pedersen  2006    63          52.35   
  Hørsholm Svømmeforening                   
38  Oscar Rosic  2007    62          52.75   
  Hørsholm Svømmeforening                   
39  Storm Rosted  2007    61          52.92   
  Hørsholm Svømmeforening                   
40  Christoffer R Søndergaard  2006    45          58.39   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Conrad Holten Hansen  2005              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Jaime Mass Pedersen  2004              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Matthias Slot  2005              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Oscar Cleemann  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Felix Lund  2001    473          26.82   
  Herlev Svømning                   
Nicklas Östman Pedersen  2002    442          27.45   
  Herlev Svømning                   
Samuel Wiktor  2001    438          27.53   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Filip Hinderup  2001    433          27.63   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Mark Viskum  2001    408          28.19   
  Søllerød Svømmeklub                   
Arvid Scott  2001    363          29.31   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Gustav Englund  2001    337          30.04   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Mathias Nørskov  2001    323          30.46   
  Søllerød Svømmeklub                   
Philip Hansen  2001    320          30.55   
  Herlev Svømning                   
10  Tobias Hufeldt  2001    303          31.12   
  Hvidovre Svømme Klub                   
11  Peter Eskjær-Køppen  2002    301          31.20   
  Herlev Svømning                   
12  Gustav Haugård Hansen  2002    300          31.21   
  Hvidovre Svømme Klub                   
13  Altin Misimi  2002    293          31.45   
  Herlev Svømning                   
14  Karl Liljegren  2001    292          31.50   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
15  Anders Skousen  2002    290          31.57   
  Hvidovre Svømme Klub                   
16  Adar Benli  2001    289          31.61   
  Herlev Svømning                   
17  Andreas Gammelgaard  2002    288          31.63   
  Hvidovre Svømme Klub                   
18  Tor Ejrnæs  2002    242          33.54   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Joachim Lanzky Otto  2001              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  09:59 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  10:23   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elena Westmark Holm  2003    323  44.83  1:35.51  2:28.49    3:22.71   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Emilia Naledi Madonsela  2003    316  47.77  1:40.25  2:31.69    3:24.06   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Anna Marie Nielsen  2004    298  48.69  1:41.15  2:35.54    3:28.13   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Emilie Schmidt-Lund  2003    298  48.22  1:42.32  2:35.42    3:28.18   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Sofie Bak  2003    287  48.74  1:43.02  2:37.95    3:30.86   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Thea Jacobsen  2003    285  49.64  1:42.94  2:37.58    3:31.32   
  Herlev Svømning                   
                     
Astrid Thimmer  2003    268  49.12  1:44.42  2:40.54    3:35.66   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Frida Hvirring Kragh  2004    260  49.26  1:45.63  2:42.22    3:37.73   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Nicoline Hjort Kaas  2003    255  50.36  1:46.14  2:43.28    3:39.37   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Anna Eliasen Dehlholm  2004    250  50.31  1:46.87  2:44.41    3:40.69   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Laura Nellemann  2004    226  50.98  1:48.46  2:48.06    3:48.17   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
12  Pauline Drucker  2004    207  52.42  1:53.84  2:54.41    3:54.96   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
13  Carla Lyhne Weiner  2003    198  56.54  1:57.70  2:59.59    3:58.64   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
14  Emma Kjer Rasmussen  2004    171  59.43  2:03.41  3:08.70    4:10.53   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
15  Anna Leopold Brandt  2004    145  1:02.12  2:09.80  3:19.02    4:24.61   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
16  Nanna Udby Laugesen  2004    110  1:06.57  2:21.04  3:37.26    4:49.81   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Caroline Amalie Søgaard  2004    86  1:15.66  2:36.35  2:39.89    5:14.69   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Emilia van Wyk B. Jensen  2004              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jasmin Egeskov Andersen  2005    198  54.73  1:58.80  2:59.53    3:58.35   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Clara Secher Termansen  2005    174  56.27  1:59.79  3:05.30    4:08.73   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Else K. Haunstrup Larsen  2005    172  59.27  2:03.30  3:07.79    4:09.80   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ana Rosa Kragh  2005    168  57.31  2:02.47  3:07.73    4:11.96   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Agnete Høyer  2005    167  1:00.51  2:04.88  3:09.84    4:12.40   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    161  59.89  2:08.04  3:14.10    4:15.43   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Kajsa Salomonsen  2005    156  59.86  2:08.57  3:15.36    4:18.36   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Nanette Skou Clausen  2005    148  1:01.61  2:10.25  3:16.50    4:22.75   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ellen M. Weise Sørensen  2005    111  1:09.39  2:21.79  3:37.93    4:49.34   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Rebecca Petersen  2005              DSQ  asynkr. arme 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  10:23 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Max Albertsen  2003    252  43.03  1:34.50  2:27.49    3:20.85   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Filip Bruhn  2003    251  46.32  1:37.99  2:30.51    3:21.28   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Mikkel Andersen  2005    202  51.16  1:46.06  2:41.34    3:36.19   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mads Møller  2005    174  53.59  1:51.38  2:50.41    3:47.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Otto Walther Holst  2003    166  54.51  1:53.20  2:52.92    3:50.79   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Fabian R. Klarskov  2004    145  59.53  2:01.12  3:01.63    4:01.75   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Niclas Schulze  2004    140  57.57  2:00.47  3:04.25    4:04.46   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Mathias Parkhøi  2003    136  57.36  2:03.14  3:06.77    4:06.63   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Alexander Nørby  2006    133  54.75  1:58.52  3:03.74    4:08.29   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Bertram Wenneberg  2004    122  58.79  2:03.79  3:11.73    4:15.78   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Mads Sølberg Mathiesen  2005    115  1:00.28  2:06.78  3:14.09    4:20.50   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Oscar Jones  2004    104  1:00.13  2:07.81  3:19.39    4:29.93   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
13  Finn Elbo Card  2005    103  1:05.42  2:12.21  3:22.88    4:30.62   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
14  Matthias Slot  2005    95  1:05.00  2:15.41  3:28.64    4:37.88   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
15  Johan Plambæk Madsen  2004    90  1:06.33  2:18.70  3:29.41    4:43.12   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Conrad Holten Hansen  2005              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Oscar Cleemann  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Carl-Johan Bødtker  2003              DSQ  fl.flyben v. start 
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Jonathan S. Samuelsson  2005              DSQ  fl.flyben v. start 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victor Bendix Beiter  2001    426  37.24  1:20.13  2:03.66    2:48.67   
  Herlev Svømning                   
                     
Asger Væver Hartvig  2002    393  39.25  1:23.41  2:08.70    2:53.32   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Gustav Englund  2001    390  39.42  1:24.18  2:08.59    2:53.83   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    385  39.52  1:24.29  2:09.29    2:54.55   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Karl Gustav B. Toft  2002    291  42.49  1:29.57  2:19.78    3:11.45   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Christoffer Hove  2002    267  46.28  1:36.46  2:26.80    3:17.06   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Christoffer Weiss  2002    253  44.49  1:35.80  2:27.62    3:20.70   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Altin Misimi  2002    204  49.15  1:44.16  2:40.21    3:35.64   
  Herlev Svømning                   
                     
Janus Rosholm  2002              DNS   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Joachim Lanzky Otto  2001              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thea F. Johansen  2003    460  36.44        1:15.25   
  Herlev Svømning                   
                     
Camilla Kaavé  2003    280  43.93        1:28.82   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Martha Hjuler Britze  2004    279  44.05        1:28.84   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Emilie Nepper-Christensen  2003    265  43.84        1:30.44   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Victoria Husted Volden  2003    257  44.95        1:31.39   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004    232  46.81        1:34.52   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Marie Reno Bernack  2003    229  45.93        1:34.93   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Josephine Lysdahl  2004    226  46.74        1:35.34   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Sofie Bak  2003    216  47.37        1:36.84   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
10  Filippa Olivia Rützou  2003    211  47.74        1:37.55   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Carla Lyhne Weiner  2003    197  48.95        1:39.78   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
12  Anna Nørskov  2004    190  49.66        1:41.03   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
13  Pauline Drucker  2004    187  49.56        1:41.57   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
14  Anna Leopold Brandt  2004    163  52.84        1:46.24   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
15  Laura Nellemann  2004    158  53.00        1:47.43   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
16  Nanna Udby Laugesen  2004    156  51.52        1:47.81   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Ronja Jensen  2004    138  55.54        1:52.33   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Caroline Amalie Søgaard  2004    104  1:04.77        2:03.40   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
19  Emilie Prytz Tillisch  2004    74  1:04.97        2:18.05   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Coco Lee Fuhrmann  2006    256  45.05        1:31.44   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Nichole Juul Bømler  2005    205  48.59        1:38.54   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ronja Hove  2005    199  52.73        1:39.42   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    197  50.40        1:39.88   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Rebecca Petersen  2005    176  50.02        1:43.60   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ana Rosa Kragh  2005    169  51.72        1:45.06   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005    157  53.80        1:47.64   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Nanette Skou Clausen  2005    157  53.61        1:47.73   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Cecilie G. Mortensen  2005    145  55.23        1:50.51   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
10  Else K. Haunstrup Larsen  2005    137  55.93        1:52.55   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Kajsa Salomonsen  2005    133  57.53        1:53.62   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Amalie Jensen  2005    130  56.09        1:54.56   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
13  Agnete Høyer  2005    129  56.24        1:54.91   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
14  Safa Mohammed  2005    125  57.05        1:55.95   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
15  Zoe Overby Traberg  2006    116  59.16        1:59.02   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
16  Ellen Kyndi Serup  2005    115  58.14        1:59.20   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
17  Sophia Drauschke  2005    114  1:00.54        1:59.72   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Ellen M. Weise Sørensen  2005    99  1:04.53        2:05.23   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
19  Gaia Kruse  2005    95  59.87        2:06.95   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
20  Matilde Maagøe  2007    95  1:02.15        2:07.05   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
21  Camilla Guldborg Knudsen  2005    91  2:08.77        2:08.77   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
22  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    87  1:04.85        2:11.12   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ditte Jensen  2005              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Nicoline Mørch Andersen  2005              DSQ  maveligg ved afslutn 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:05 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:18   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    527  31.05        1:04.28   
  Herlev Svømning                   
                     
Magnus Bækgaard Andersen  2001    446  32.94        1:07.94   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Filip Hinderup  2001    404  34.74        1:10.22   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Philip Stenberg  2001    391  33.48        1:11.01   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Robin Falk  2001    379  34.33        1:11.77   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Mark Viskum  2001    369  35.92        1:12.41   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Samuel Wiktor  2001    342  35.74        1:14.27   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Karl Liljegren  2001    328  37.21        1:15.31   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Peter Eskjær-Køppen  2002    320  37.69        1:15.90   
  Herlev Svømning                   
                     
10  Valdemar Solok  2001    310  37.14        1:16.70   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
11  Adar Benli  2001    288  37.74        1:18.64   
  Herlev Svømning                   
                     
12  Nicolai Wiuff  2002    273  38.99        1:20.05   
  Herlev Svømning                   
                     
13  Tobias Hufeldt  2001    267  39.67        1:20.65   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
14  Mathias Berner Jensen  2002    237  41.44        1:23.84   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Daniel Kjær Jørgensen  2001    218  42.10        1:26.28   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Janus Rosholm  2002              DNS   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Hviid Larsen  2004    249  41.41        1:22.47   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Asger Hugo Juul  2003    247  40.38        1:22.73   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Malte Egholm Brøns  2003    244  40.99        1:23.09   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
William Kristensen  2003    216  42.24        1:26.49   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Filip Bruhn  2003    209  42.10        1:27.40   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Marcus Elkjær Samson  2003    182  45.41        1:31.52   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Mikkel Andersen  2005    176  45.95        1:32.67   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mads Møller  2005    154  48.14        1:36.71   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Xander Pontoppidan  2003    146  48.60        1:38.54   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
10  Oscar Jones  2004    139  49.68        1:40.16   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    134  49.73        1:41.37   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
12  Janus Schnabl  2003    133  49.83        1:41.58   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
13  Kasper Kusk  2003    119  52.61        1:45.44   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
14  Marius Kjær Hoelgaard  2004    118  51.94        1:45.87   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Fabian R. Klarskov  2004    117  53.24        1:46.19   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
16  Bertram Wenneberg  2004    116  51.40        1:46.44   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Johan Plambæk Madsen  2004    109  53.44        1:48.45   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Finn Elbo Card  2005    108  53.46        1:49.01   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
19  Gustav Abildgaard  2005    103  55.76        1:50.64   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
20  Mads Sølberg Mathiesen  2005    99  53.30        1:51.94   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
21  Josef Kindy  2003    95  56.55        1:53.71   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
22  Jonathan S. Samuelsson  2005    94  56.97        1:54.06   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
23  Johan Rothaus Ølykke  2004    86  56.72        1:57.25   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
24  Vincent Eddy Fabricius  2005    74  1:00.12        2:03.48   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
25  Matthias Slot  2005    68  1:03.62        2:07.17   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
26  Bertram Toldhwoss Aunshol  2004    63  1:02.32        2:10.53   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Conrad Holten Hansen  2005              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Jaime Mass Pedersen  2004              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:18 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 24, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laurits Kenskov  2001    310  35.41  1:18.33  2:02.07    2:44.74   
  Herlev Svømning                   
                     
Carl Peter Vittrup  2001    287  35.56  1:18.15  2:02.54    2:48.88   
  Herlev Svømning                   
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    272  36.50  1:19.94  2:05.61    2:51.92   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:50 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thea F. Johansen  2003    380  34.95  1:12.89  1:55.85    2:35.97   
  Herlev Svømning                   
                     
Elena Westmark Holm  2003    343  35.58  1:17.32  2:00.24    2:41.31   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Emilie Nepper-Christensen  2003    320  37.10  1:19.66  2:02.46    2:45.06   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Anna Marie Nielsen  2004    306  38.35  1:21.54  2:05.93    2:47.65   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Rebecca Sangild  2003    297  37.07  1:20.48  2:06.39    2:49.19   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Astrid Thimmer  2003    296  38.36  1:22.13  2:06.87    2:49.35   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Mie Bidsted Hansen  2003    289  39.84  1:25.15  2:09.70    2:50.69   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Camilla Kaavé  2003    278  39.80  1:24.95  2:11.78    2:52.94   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Victoria Husted Volden  2003    274  39.25  1:25.22  2:10.63    2:53.78   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Martha Hjuler Britze  2004    271  39.39  1:25.41  2:11.29    2:54.50   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Thea Jacobsen  2003    257  41.42  1:26.53  2:12.39    2:57.69   
  Herlev Svømning                   
                     
12  Kaya Vennick Haugbølle  2004    254  41.58  1:28.65  2:14.86    2:58.23   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
13  Josephine Lysdahl  2004    245  41.16  1:27.31  2:15.49    3:00.52   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
14  Filippa Olivia Rützou  2003    231  41.87  1:29.83  2:19.36    3:04.09   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
15  Marie Reno Bernack  2003    229  40.78  1:29.18  2:18.46    3:04.40   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Emma Bruhn  2003    227  41.63  1:30.02  2:19.69    3:05.19   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
17  Anna Nørskov  2004    222  41.39  1:29.52  2:18.40    3:06.37   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
18  Laura Nellemann  2004    216  42.57  1:30.98  2:20.93    3:08.20   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
19  Mathilde Edele Borg  2004    211  44.43  1:32.53  2:22.35    3:09.48   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
20  Pauline Drucker  2004    208  41.81  1:31.17  2:21.54    3:10.68   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
21  Emma Kjer Rasmussen  2004    177  45.20  1:38.98  2:32.61    3:21.06   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
22  Caroline N.r. Søndergaard  2004    168  44.90  1:38.52  2:32.46    3:24.58   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
23  Mathilde Busch Erhardi  2004    133  48.03  1:45.20  2:45.52    3:40.94   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
24  Ronja Jensen  2004    132  49.44  1:46.99  2:46.17    3:41.81   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
25  Thit Wang Esbjørn  2004    131  49.23  1:46.45  2:46.28    3:42.25   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
26  Nanna Udby Laugesen  2004    116  53.07  1:52.23  2:54.58    3:51.27   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
27  Caroline Amalie Søgaard  2004    114  55.66  1:57.47  2:59.07    3:52.64   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Anna Leopold Brandt  2004              DSQ  tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Coco Lee Fuhrmann  2006    245  40.36  1:27.27  2:16.36    3:00.51   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    200  43.43  1:34.60  2:25.67    3:12.88   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Rebecca Petersen  2005    186  44.03  1:37.43  2:28.35    3:17.81   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ana Rosa Kragh  2005    170  48.34  1:40.74  2:33.95    3:23.85   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005    161  46.19  1:40.92  2:35.30    3:27.67   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Nichole Juul Bømler  2005    153  48.09  1:43.56  2:39.16    3:30.88   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ronja Hove  2005    148  49.14  1:45.21  2:41.02    3:33.42   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Else K. Haunstrup Larsen  2005    137  48.89  1:46.76  2:45.20    3:38.68   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Cecilie G. Mortensen  2005    131  47.68  1:44.05  3:41.93    3:41.93   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
10  Kajsa Salomonsen  2005    128  51.17  1:49.15  2:48.11    3:43.90   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Nanette Skou Clausen  2005    128  52.19  1:49.58  2:48.40    3:44.02   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Laura Købke  2005    126  49.46  1:49.72  2:49.37    3:45.10   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
13  Agnete Høyer  2005    121  52.77  1:50.41  2:51.11    3:47.97   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
14  Safa Mohammed  2005    114  51.36  1:52.79  2:52.00    3:52.95   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
15  Ellen M. Weise Sørensen  2005    104  54.13  1:58.77  3:02.72    3:59.52   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ditte Jensen  2005              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  12:31   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Felix Lund  2001    461  29.64  1:03.31  1:37.94    2:11.97   
  Herlev Svømning                   
                     
Nicklas Östman Pedersen  2002    431  30.30  1:04.88  1:40.08    2:14.95   
  Herlev Svømning                   
                     
Magnus Bækgaard Andersen  2001    430  31.16  1:05.47  1:40.76    2:15.11   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Samuel Wiktor  2001    413  31.57  1:07.02  1:42.91    2:16.95   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Philip Stenberg  2001    390  30.65  1:06.03  1:43.40    2:19.57   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Robin Falk  2001    378  30.92  1:06.39  1:44.49    2:20.96   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Mark Viskum  2001    352  33.57  1:10.93  1:49.17    2:24.42   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Valdemar Solok  2001    350  33.51  1:11.06  1:49.07    2:24.70   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Daniel Kjær Jørgensen  2001    347  34.27  1:11.64  1:49.64    2:25.10   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Arvid Scott  2001    347  32.07  1:09.56  1:48.75    2:25.13   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
11  Carl Peter Vittrup  2001    346  34.85  1:11.34  1:49.68    2:25.27   
  Herlev Svømning                   
                     
12  Asger Væver Hartvig  2002    337  33.66  1:11.03  1:49.38    2:26.50   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
13  Christoffer Weiss  2002    333  34.02  1:11.32  1:49.55    2:27.03   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
14  Philip Hansen  2001    331  33.74  1:11.71  1:50.30    2:27.36   
  Herlev Svømning                   
                     
15  Christoffer Hove  2002    317  35.13  1:13.72  1:52.12    2:29.47   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
16  Karl Liljegren  2001    312  34.22  1:13.55  1:52.53    2:30.23   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
17  Anders Skousen  2002    312  33.45  1:11.79  1:51.87    2:30.30   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
18  Mathias Nørskov  2001    299  34.47  1:13.68  1:53.85    2:32.44   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
19  Altin Misimi  2002    268  35.28  1:16.16  1:57.20    2:38.03   
  Herlev Svømning                   
                     
20  Peter Eskjær-Køppen  2002    261  37.47  1:19.85  2:01.35    2:39.52   
  Herlev Svømning                   
                     
21  Tor Ejrnæs  2002    254  36.37  1:17.49  1:59.32    2:40.91   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
22  Andreas Gammelgaard  2002    238  36.38  1:17.48  2:00.58    2:44.44   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
23  Mathias Berner Jensen  2002    237  37.76  1:20.44  2:03.23    2:44.63   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Janus Rosholm  2002              DNS   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Asger Hugo Juul  2003    311  35.36  1:13.85  1:53.19    2:30.39   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004    287  35.80  1:15.87  1:56.91    2:34.62   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Malte Egholm Brøns  2003    273  36.72  1:18.30  1:59.74    2:37.10   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
William Kristensen  2003    255  36.36  1:18.14  2:00.11    2:40.72   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Marcus Elkjær Samson  2003    253  38.00  1:19.56  2:00.64    2:41.19   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Filip Bruhn  2003    247  36.72  1:18.33  2:01.29    2:42.40   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Otto Walther Holst  2003    186  42.25  1:28.46  2:14.75    2:58.66   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Janus Schnabl  2003    180  42.58  1:29.57  2:16.52    3:00.59   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Mathias Parkhøi  2003    172  41.25  1:28.39  2:16.98    3:03.33   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
10  Mads Møller  2005    161  42.08  1:30.88  2:21.54    3:07.16   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Xander Pontoppidan  2003    154  41.51  1:29.57  2:19.94    3:09.90   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
12  Mikkel Andersen  2005    147  44.96  1:34.97  2:24.83    3:12.98   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
13  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    133  45.07  1:36.51  2:29.17    3:19.36   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
14  Mads Sølberg Mathiesen  2005    129  42.91  1:34.69  2:28.38    3:21.58   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
15  William Pohl Stangerup  2004    129  45.87  1:38.26  2:30.87    3:21.72   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
16  Frederik Rink Larsen  2004    128  47.31  1:39.72  2:30.96    3:22.12   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
17  Bertram Wenneberg  2004    118  46.79  1:39.96  2:35.27    3:27.44   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    114  47.81  1:42.81  2:35.84    3:29.80   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
19  Finn Elbo Card  2005    108  47.67  1:45.02  2:39.94    3:33.57   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
20  Julius Rix Melchiorsen  2004    108  45.14  1:40.23  2:37.60    3:33.96   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
21  Oscar Jones  2004    108  47.36  1:43.55  2:39.76    3:34.12   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
22  Christoffer Harmsen  2004    101  49.29  1:45.11  2:41.92    3:38.96   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
23  Gustav Abildgaard  2005    95  50.73  1:49.65  2:48.95    3:42.87   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
24  Fabian R. Klarskov  2004    93  49.96  1:49.41  2:47.77    3:45.12   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
25  Jonathan S. Samuelsson  2005    90  48.51  1:48.59  2:47.32    3:46.97   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
26  Johan Plambæk Madsen  2004    89  53.44  1:53.84  2:52.51    3:48.27   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
27  Matthias Slot  2005    79  52.18  1:54.71  2:59.44    3:57.49   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
28  Vincent Eddy Fabricius  2005    71  53.46  1:58.06  3:02.84    4:06.31   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Conrad Holten Hansen  2005              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  12:31 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  12:43   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 27, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilia Naledi Madonsela  2003    318  1:39.08  3:11.54  5:04.07    6:32.97   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Carla Lyhne Weiner  2003    219  1:55.17  3:40.41  5:45.68    7:24.81   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  12:43 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 28, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victor Bendix Beiter  2001    400  1:18.50  2:45.70  4:16.56    5:30.78   
  Herlev Svømning                   
                     
Nicolai Wiuff  2002    351  1:18.01  2:51.69  4:29.19    5:45.49   
  Herlev Svømning                   
                     
Laurits Kenskov  2001    349  1:16.63  2:46.66  4:30.95    5:46.03   
  Herlev Svømning                   
                     
Valdemar Solok  2001    348  1:23.30  2:48.65  4:30.85    5:46.43   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Tobias Hufeldt  2001    330  1:20.18  2:51.43  4:33.08    5:52.58   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Christoffer Weiss  2002    318  1:20.17  2:50.60  4:38.79    5:57.16   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Mathias Nørskov  2001    317  1:19.33  2:52.09  4:39.66    5:57.50   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Adar Benli  2001    291  1:23.01  2:54.95  4:43.29    6:07.78   
  Herlev Svømning                   
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    246  1:26.52  3:07.19  5:01.92    6:28.89   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
10  Karl Gustav B. Toft  2002    241  1:37.90  3:19.97  5:05.38    6:31.39   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 28, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Max Albertsen  2003    230  1:40.71  3:19.65  5:06.73    6:37.58   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  12:51 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicola Lindell  2001    604          28.06   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Mille Graasbøll  2002    505          29.79   
  Sigma Swim Allerød                   
Thea Blomsterberg  2002    460          30.72   
  Sigma Swim Birkerød                   
Julie Stampe  2002    459          30.76   
  Sigma Swim Allerød                   
Natascha Laigaard  2002    447          31.02   
  Herlev Svømning                   
Emma Petersen  2002    441          31.16   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Kristina Kulcsar  2001    429          31.45   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Cecilie Porsdal  2002    395          32.32   
  Sigma Swim Birkerød                   
Marie Uglebjerg  2002    381          32.71   
  Kalundborg SK                   
10  Alma Kondrup Hansen  2002    365          33.20   
  Hvidovre Svømme Klub                   
11  Rebekka Windahl  2001    364          33.22   
  Hvidovre Svømme Klub                   
12  Sofie Slotved  2002    351          33.62   
  Hørsholm Svømmeforening                   
13  Sofie Boesgaard Weber  2002    338          34.04   
  Herlev Svømning                   
14  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    327          34.42   
  Hørsholm Svømmeforening                   
15  Emma Bille Engell  2002    318          34.73   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Lea Joensen  2001              DSQ  tyvstart 
  Sigma Swim Birkerød                   
 
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Nissen Jakobsen  2000    527          29.36   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Caroline Schwenger  2000    526          29.39   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Kristine Mikkelsen  2000    519          29.51   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Anna Grahovac  1999    513          29.64   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Simone Bukholt  1999    513          29.64   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Tove Lennartsson  2000    493          30.03   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Caroline Sofie Lund  2000    476          30.39   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Olivia Torres  1999    451          30.94   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Annika Møller-Kristensen  2000    445          31.07   
  Kalundborg SK                   
10  Nicole Olofsson  1999    400          32.19   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofia Altoft  1998    595          28.21   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Cassandra Tran  1997    590          28.28   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Laura Holm Junge  1998    558          28.82   
  Kalundborg SK                   
Sofie Witthøft  1997    498          29.93   
  Kalundborg SK                   
Mathilde Olsen  1998    482          30.25   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Julie Bak  1997    477          30.35   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Hanna Liljegren  1998    477          30.37   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Mette Meyer  1995    389          32.49   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Louise Nicolaisen  1998    383          32.66   
  Kalundborg SK                   
Ida Lindborg  1994              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  14:49   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 30, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marcus Rappenborg  1999    546          25.57   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Owais Hamid  2000    463          27.02   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Jakob Petersen  1999    425          27.79   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Mads Møller  2000    423          27.84   
  Kalundborg SK                   
Lucas Hansen  1999    419          27.93   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Markus Julian Lange  2000    418          27.95   
  Herlev Svømning                   
Christian K. Jensen  2000    416          28.00   
  Sigma Swim Allerød                   
Filip Kutlesovski  2000    414          28.04   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Anders Ludvigsson  2000    401          28.34   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
10  Christopher Kiss  1999    400          28.37   
  Herlev Svømning                   
11  Mads Witthøft  2000    377          28.93   
  Kalundborg SK                   
12  Magnus Windahl  2000    328          30.30   
  Hvidovre Svømme Klub                   
13  Villads Krarup  2000    322          30.50   
  Herlev Svømning                   
Tim Hagerström  1999              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 30, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Rysgaard  1998    617          24.55   
  Kalundborg SK                   
Eric Hinderup  1998    609          24.66   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Oliver Jacobsen  1997    585          25.00   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Mikkel Samsøe Borch  1997    526          25.90   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Mikkel Ulrich  1998    474          26.81   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Sten Ludvigsson  1998    423          27.85   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Nicolai Ringhøj  1998    342          29.88   
  Kalundborg SK                   
 
Løb 30, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Burlev  1995    470          26.89   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Mark Halding  1991    454          27.20   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Mikkel Møller-Jensen  1995    452          27.23   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Jakob Vismann  1995    395          28.48   
  Hørsholm Svømmeforening                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  14:49 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  15:02   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Fiedler  2001    465  40.67  1:26.75  2:13.29    2:59.49   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Julie Stampe  2002    385  42.52  1:31.65  2:21.98    3:11.19   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Sofie Boesgaard Weber  2002    382  43.81  1:32.22  2:22.54    3:11.58   
  Herlev Svømning                   
                     
Kristina Kulcsar  2001    376  43.40  1:32.94  2:22.73    3:12.57   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Cecilie Porsdal  2002    362  45.58  1:35.59  2:26.32    3:15.07   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Emma Hjort Kaas  2002    333  45.92  1:36.76  2:28.47    3:20.56   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Caroline Meyer  2002    319  47.80  1:41.87  2:34.59    3:23.57   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Mathilde Vangkilde Jensen  2002    291  47.77  1:40.54  2:35.99    3:29.78   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Sofie Slotved  2002    256  49.55  1:45.15  2:42.80    3:39.04   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Emma Bille Engell  2002    252  49.85  1:46.43  2:43.65    3:40.15   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Signe Skousen  1999    498  37.66  1:22.06  2:08.78    2:55.43   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Marina Nissen Jakobsen  2000    413  42.27  1:30.01  2:18.53    3:06.77   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Cecilie Meyn  2000    367  44.56  1:34.75  2:24.34    3:14.27   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma F. Nystrøm  1996    484  39.68  1:23.58  2:09.53    2:57.09   
  Kalundborg SK                   
                     
Frederikke Dons  1998    452  40.23  1:26.80  2:14.00    3:01.17   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  15:02 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  15:10   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Owais Hamid  2000    505  36.23  1:16.70  1:58.41    2:39.39   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Oliver H. Andersen  1999    450  36.46  1:18.69  2:02.07    2:45.72   
  Kalundborg SK                   
                     
Sebastian Tullberg  2000    437  37.68  1:20.99  2:04.25    2:47.33   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Mads Haugård Hansen  2000    387  38.67  1:22.60  2:08.38    2:54.23   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian H. Andersen  1997    559  34.17  1:14.05  1:53.88    2:34.13   
  Kalundborg SK                   
                     
Anton Andersson  1997    532  36.14  1:15.56  1:55.79    2:36.66   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Mikkel Ulrich  1998    445  36.39  1:18.62  2:02.20    2:46.29   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jakob Helman  1996    536  36.67  1:16.27  1:56.45    2:36.31   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  15:10 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  15:18   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katharina N Møller  2001    421  37.58        1:17.53   
  Herlev Svømning                   
                     
Thea Blomsterberg  2002    401  38.05        1:18.75   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Mille Graasbøll  2002    398  38.05        1:18.95   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Emma Petersen  2002    398  38.67        1:19.00   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Lea Joensen  2001    393  38.46        1:19.28   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Julie Frisch Hoff  2002    388  39.26        1:19.67   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Rebekka Windahl  2001    334  41.22        1:23.72   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Kristina Kulcsar  2001    297  42.16        1:27.08   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederikke Arentoft  2000    522  34.87        1:12.15   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Stinna Schnabl  1999    494  34.70        1:13.52   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Kristine Mikkelsen  2000    477  36.53        1:14.36   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Signe Skousen  1999    467  36.52        1:14.90   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Simone Bukholt  1999    458  35.81        1:15.35   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Alba Cecilie Runge  2000    430  36.97        1:16.99   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Annika Møller-Kristensen  2000    416  37.50        1:17.82   
  Kalundborg SK                   
                     
Tove Lennartsson  2000    406  37.95        1:18.44   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Anna Grahovac  1999    403  38.16        1:18.66   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
10  Nicole Olofsson  1999    287  42.72        1:28.01   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cassandra Tran  1997    587  33.02        1:09.41   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Sofie Witthøft  1997    568  33.61        1:10.16   
  Kalundborg SK                   
                     
Jenny Thalin  1997    496  35.08        1:13.38   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Frederikke Dons  1998    464  36.19        1:15.06   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Hanna Liljegren  1998    433  37.47        1:16.78   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Ida Krogh Gøtzsche  1998    416  36.90        1:17.81   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Louise Nicolaisen  1998    353  40.81        1:22.23   
  Kalundborg SK                   
                     
Ida Lindborg  1994              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  15:18 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  15:22   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Witthøft  2000    491  32.12        1:05.83   
  Kalundborg SK                   
                     
Jakob Petersen  1999    391  34.39        1:11.00   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Christian K. Jensen  2000    369  36.11        1:12.40   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Filip Kutlesovski  2000    313  36.74        1:16.45   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Magnus Windahl  2000    286  38.71        1:18.77   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Tim Hagerström  1999              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Rysgaard  1998    667  28.67        59.43   
  Kalundborg SK                   
                     
Sten Ludvigsson  1998    439  32.97        1:08.34   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Oliver Jacobsen  1997    415  32.88        1:09.61   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  15:22 
 
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  15:24   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Uglebjerg  2002    447  35.42  1:15.25  1:56.90    2:39.23   
  Kalundborg SK                   
                     
Alma Kondrup Hansen  2002    320  36.83  1:20.75  2:10.28    2:58.01   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Salskov Jensen  2000    342  35.89  1:18.93  2:06.89    2:54.04   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Holm Junge  1998    510  33.21  1:11.65  1:51.96    2:32.44   
  Kalundborg SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  15:24 
 
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  15:27   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 36, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Møller  2000    421  31.03  1:08.03  1:47.62    2:28.77   
  Kalundborg SK                   
                     
Marcus Rappenborg  1999    290  30.37  1:08.57  1:54.63    2:48.35   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 36, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Samsøe Borch  1997    456  31.03  1:06.69  1:44.40    2:24.83   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 36, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Møller-Jensen  1995    470  30.05  1:04.98  1:43.00    2:23.40   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Jakob Helman  1996    316  34.99  1:16.09  2:00.24    2:43.68   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  15:27 
 
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  16:01   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicola Lindell  2001    525  32.19  1:07.77  1:44.33    2:20.00   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Mille Graasbøll  2002    477  33.46  1:09.98  1:47.93    2:24.55   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Julie Stampe  2002    469  33.18  1:10.29  1:47.90    2:25.37   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Thea Blomsterberg  2002    448  33.61  1:10.84  1:49.39    2:27.64   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Natascha Laigaard  2002    437  32.73  1:10.00  1:49.53    2:28.77   
  Herlev Svømning                   
                     
Lea Joensen  2001    420  34.87  1:13.79  1:52.63    2:30.75   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Emma Petersen  2002    399  34.77  1:13.42  1:53.99    2:33.44   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Cecilie Porsdal  2002    375  34.84  1:14.42  1:55.67    2:36.55   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Emma Hjort Kaas  2002    357  36.83  1:17.91  1:58.59    2:39.21   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Sofie Slotved  2002    353  36.70  1:17.33  1:59.14    2:39.75   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Sofie Boesgaard Weber  2002    342  37.08  1:18.80  2:01.34    2:41.45   
  Herlev Svømning                   
                     
12  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    298  38.18  1:20.88  2:05.83    2:48.96   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Grahovac  1999    529  32.65  1:07.39  1:43.58    2:19.61   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Annika Møller-Kristensen  2000    520  32.90  1:09.10  1:45.72    2:20.43   
  Kalundborg SK                   
                     
Caroline Schwenger  2000    488  32.47  1:08.46  1:45.23    2:23.50   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Caroline Sofie Lund  2000    487  32.87  1:09.01  1:46.62    2:23.53   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Simone Bukholt  1999    486  31.98  1:08.73  1:47.28    2:23.68   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Stinna Schnabl  1999    477  31.94  1:08.53  1:44.91    2:24.52   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Cecilie Meyn  2000    448  33.56  1:10.90  1:49.99    2:27.62   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Olivia Torres  1999    403  34.52  1:13.82  1:54.31    2:32.83   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma F. Nystrøm  1996    589  31.68  1:05.93  1:40.52    2:14.78   
  Kalundborg SK                   
                     
Sofia Altoft  1998    578  32.07  1:06.39  1:41.80    2:15.56   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Jenny Thalin  1997    548  32.76  1:07.89  1:43.06    2:18.01   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Mathilde Olsen  1998    425  33.73  1:11.51  1:50.65    2:30.20   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Louise Nicolaisen  1998    402  36.20  1:15.58  1:55.81    2:32.99   
  Kalundborg SK                   
                     
Ida Lindborg  1994              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  16:01 
 
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  16:10   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 38, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Tullberg  2000    513  29.59  1:01.40  1:34.67    2:07.41   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Mads Witthøft  2000    446  30.71  1:04.52  1:39.06    2:13.50   
  Kalundborg SK                   
                     
Christopher Kiss  1999    440  30.52  1:04.71  1:39.71    2:14.10   
  Herlev Svømning                   
                     
Lucas Hansen  1999    439  30.60  1:04.74  1:39.30    2:14.20   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Markus Julian Lange  2000    434  30.60  1:05.20  1:41.20    2:14.63   
  Herlev Svømning                   
                     
Anders Ludvigsson  2000    404  30.95  1:05.81  1:41.97    2:17.87   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Filip Kutlesovski  2000    400  31.74  1:06.59  1:43.05    2:18.34   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Christian K. Jensen  2000    399  31.55  1:06.60  1:43.20    2:18.55   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Mads Haugård Hansen  2000    389  30.95  1:06.21  1:43.13    2:19.68   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
10  Villads Krarup  2000    357  32.23  1:09.13  1:47.13    2:23.78   
  Herlev Svømning                   
                     
11  Magnus Windahl  2000    314  33.68  1:12.22  1:51.53    2:30.01   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Tim Hagerström  1999              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 38, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Rysgaard  1998    641  27.39  57.24  1:27.62    1:58.26   
  Kalundborg SK                   
                     
Eric Hinderup  1998    544  28.77  59.37  1:32.08    2:04.88   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Sebastian H. Andersen  1997    524  29.61  1:02.32  1:35.37    2:06.45   
  Kalundborg SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  16:10 
 
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  16:42   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 39, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Uglebjerg  2002    496  1:15.37  2:43.24  4:21.35    5:39.05   
  Kalundborg SK                   
                     
Katharina N Møller  2001    436  1:24.90  2:52.48  4:29.10    5:53.80   
  Herlev Svømning                   
                     
Rebekka Windahl  2001    423  1:29.02  2:59.51  4:39.05    5:57.34   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Julie Frisch Hoff  2002    398  1:27.30  2:58.19  4:43.91    6:04.68   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Alma Kondrup Hansen  2002    386  1:20.22  3:01.55  4:46.29    6:08.39   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Caroline Meyer  2002    316  1:42.43  3:23.72  5:09.78    6:33.86   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Emma Bille Engell  2002    282  1:48.44  3:28.04  5:21.52    6:49.26   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 39, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Salskov Jensen  2000    450  1:19.62  2:52.38  4:31.80    5:50.11   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Marina Nissen Jakobsen  2000    424  1:23.10  2:57.47  4:37.78    5:57.06   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 39, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Holm Junge  1998    589  1:11.43  2:34.12  4:10.13    5:20.05   
  Kalundborg SK                   
                     
Sofie Witthøft  1997    588  1:13.96  2:35.20  4:06.57    5:20.29   
  Kalundborg SK                   
                     
Emma F. Nystrøm  1996    542  1:16.08  2:41.97  4:13.11    5:29.15   
  Kalundborg SK                   
                     
Julie Bak  1997    428  1:19.66  3:03.99  4:30.08    5:56.14   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  16:42 
 
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  18 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  16:51   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Tullberg  2000    500  1:11.24  2:28.50  3:58.02    5:07.19   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Oliver H. Andersen  1999    484  1:08.94  2:29.72  3:59.96    5:10.39   
  Kalundborg SK                   
                     
Mads Møller  2000    472  1:09.50  2:31.40  4:03.20    5:12.99   
  Kalundborg SK                   
                     
Owais Hamid  2000    460  1:10.37  2:37.13  4:04.50    5:15.75   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Jakob Petersen  1999    417  1:07.81  2:33.28  4:08.86    5:26.21   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Mads Haugård Hansen  2000    381  1:19.89  2:51.14  4:22.59    5:36.30   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Andersson  1997    523  1:07.77  2:26.18  3:51.94    5:02.61   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Nicolai Ringhøj  1998    240  1:23.07  3:10.73  5:01.33    6:32.04   
  Kalundborg SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 april 2015 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  16:51 
 
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2015 langbane    Udskriftsdato  19 april 2015   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  09:11   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 april 2015         
 
 
Løb 41, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thea F. Johansen  2003    377  35.52        1:17.43   
  Herlev Svømning                   
                     
Anna Marie Nielsen  2004    245  41.33        1:29.38   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Emilie Schmidt-Lund  2003    235  41.67        1:30.68&