2020-01-23   01:19:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nationella Knattesimmet 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  11 april 2015   
  Tävlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  17:24   
  Arrangör  IF Åland         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 april 2015         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim/SU F/T1, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Siiri Konkka  2004    301          38.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Nicole Yisrael  2004    270          39.78   
  Simmis Wanda                   
Emmi Manninen  2004    257          40.44   
  TaTu Tampere                   
Tinja Lasonen  2004    251          40.76   
  Porin Uimaseura                   
Sini Salmi  2004    241          41.29   
  Uimaseura Kaarina                   
Olivia Uusitorppa  2004    225          42.25   
  Rauman Uimaseura                   
Aino Rantala  2004    224          42.30   
  Uimaseura Kaarina                   
Ella Nihtilä  2004    214          42.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Manja Lindell  2004    202          43.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
10  Alisa Ailanen  2004    196          44.26   
  Rauman Uimaseura                   
11  Emmi Ellonen  2005    192          44.55   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
12  Nita Tenho  2004    191          44.59   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
13  Elina Ryynänen  2005    189          44.75   
  Simmis Wanda                   
14  Iida Herrala  2004    186          45.03   
  Simmis Wanda                   
15  Milla Järvenpää  2004    182          45.37   
  Uimaseura Kaarina                   
16  Jessika Liimatta  2004    175          45.97   
  TaTu Tampere                   
17  Minttu Kiili  2005    174          46.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
18  Anna Lehmusvaara  2005    168          46.59   
  Simmis Wanda                   
19  Ulla Haarala  2004    164          46.91   
  Uimaseura Kaarina                   
20  Oona-julianna Kurkela  2005    164          46.95   
  Uimaseura Kaarina                   
21  Ella Suominen  2005    161          47.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
22  Henni Havén  2004    159          47.42   
  Simmis Wanda                   
23  Aliina Karvonen  2004    154          47.97   
  Simmis Wanda                   
24  Kukka Kangas  2005    153          48.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
25  Viola Penttilä  2004    146          48.81   
  Rauman Uimaseura                   
26  Siiri Pekkala  2005    144          49.08   
  Simmis Wanda                   
27  Jenni Kurki  2005    141          49.32   
  Simmis Wanda                   
28  Sonja Mikkonen  2004    138          49.72   
  Rauman Uimaseura                   
29  Sonila Selimi  2005    136          49.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
30  Kiia Alenius  2005    127          51.15   
  TaTu Tampere                   
31  Wilma Lassila  2004    124          51.58   
  TaTu Tampere                   
32  Céline Flöjt  2005    120          52.07   
  IF Åland                   
33  Emelie Måtar  2004    120          52.09   
  IF Åland                   
34  Teresa Kivistö  2004    113          53.21   
  Rauman Uimaseura                   
35  Venla Salminen  2004    106          54.30   
  Uimaseura Kaarina                   
36  Sanni Jouppi  2004    105          54.45   
  Rauman Uimaseura                   
37  Moona Kaituri  2005    102          55.00   
  Uimaseura Kaarina                   
38  Vilja Pusa  2005    99          55.56   
  Rauman Uimaseura                   
39  Aleksandra Hiekka  2004    84          58.64   
  Uimaseura Kaarina                   
40  Elisa Lehtiö  2004    81          59.45   
  Uimaseura Kaarina                   
41  Maija Nätti  2004    74          1:01.23   
  Simmis Wanda                   
42  Maija Talvensaari  2005    70          1:02.40   
  TaTu Tampere                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  11 april 2015 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  17:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner