Resultater for Nationella Knattesimmet 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lördag em
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Nationella Knattesimmet |
|
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mariehamn |
|
Utskriftstid |
18:17 |
|
|
Arrangör |
IF Åland |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley/SKU P13, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petr Pankratov |
2002 |
|
302 |
37.51 |
1:21.96 |
2:09.57 |
|
2:46.22 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
290 |
36.75 |
1:19.72 |
2:12.84 |
|
2:48.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilho Heino |
2003 |
|
288 |
36.80 |
1:20.48 |
2:12.41 |
|
2:48.92 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskar Voiko |
2002 |
|
253 |
41.50 |
1:23.55 |
2:16.31 |
|
2:56.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miska Birkstedt |
2002 |
|
249 |
41.43 |
1:24.24 |
2:20.27 |
|
2:57.36 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veeti Verronen |
2002 |
|
245 |
37.85 |
1:25.07 |
2:18.76 |
|
2:58.28 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mio Harju |
2002 |
|
238 |
41.15 |
1:27.56 |
2:21.69 |
|
3:00.10 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
233 |
39.93 |
1:24.58 |
2:21.24 |
|
3:01.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lauri-luukas Jäntti |
2002 |
|
215 |
40.36 |
1:28.17 |
2:24.97 |
|
3:06.18 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viljami Kuosmanen |
2002 |
|
204 |
42.81 |
1:31.51 |
2:29.80 |
|
3:09.45 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Santeri Kinnunen |
2002 |
|
185 |
44.80 |
1:32.00 |
2:29.11 |
|
3:15.60 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oscar Taht |
2003 |
|
165 |
48.53 |
1:38.85 |
2:40.65 |
|
3:23.51 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ville Kuusimäki |
2002 |
|
157 |
49.60 |
1:44.46 |
2:43.67 |
|
3:26.60 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
157 |
48.45 |
1:41.01 |
2:41.46 |
|
3:26.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Samu Hatakka |
2003 |
|
154 |
50.53 |
1:45.65 |
2:41.48 |
|
3:28.21 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Valtteri Tantarimäki |
2002 |
|
148 |
47.91 |
1:39.39 |
2:42.47 |
|
3:30.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Topias Vaahensalo |
2002 |
|
112 |
56.91 |
|
3:00.43 |
|
3:51.45 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ville Syrjäkoski |
2002 |
|
110 |
55.55 |
1:54.29 |
3:01.54 |
|
3:52.82 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aaro Puutio |
2003 |
|
102 |
59.98 |
1:57.13 |
3:04.62 |
|
3:58.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Elias Laine |
2003 |
|
97 |
1:03.35 |
2:01.05 |
3:15.62 |
|
4:02.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Robert Ridal |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Felaktiv vändning 25 |
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
Licensierad till: IF Åland |
Utskriftstid |
18:17 |
|