2020-01-24   18:44:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nationella Knattesimmet 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  11 april 2015   
  Tävlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  IF Åland         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 april 2015         
 
 
Gren 11, 200m Medley/SKU P13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Petr Pankratov  2002    302  37.51  1:21.96  2:09.57    2:46.22   
  TaTu Tampere                   
                     
Santeri Herpola  2003    290  36.75  1:19.72  2:12.84    2:48.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Vilho Heino  2003    288  36.80  1:20.48  2:12.41    2:48.92   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Oskar Voiko  2002    253  41.50  1:23.55  2:16.31    2:56.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Miska Birkstedt  2002    249  41.43  1:24.24  2:20.27    2:57.36   
  TaTu Tampere                   
                     
Veeti Verronen  2002    245  37.85  1:25.07  2:18.76    2:58.28   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Mio Harju  2002    238  41.15  1:27.56  2:21.69    3:00.10   
  TaTu Tampere                   
                     
Samu Petteri Kallio  2002    233  39.93  1:24.58  2:21.24    3:01.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Lauri-luukas Jäntti  2002    215  40.36  1:28.17  2:24.97    3:06.18   
  Porin Uimaseura                   
                     
10  Viljami Kuosmanen  2002    204  42.81  1:31.51  2:29.80    3:09.45   
  Rauman Uimaseura                   
                     
11  Santeri Kinnunen  2002    185  44.80  1:32.00  2:29.11    3:15.60   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
12  Oscar Taht  2003    165  48.53  1:38.85  2:40.65    3:23.51   
  Simmis Wanda                   
                     
13  Ville Kuusimäki  2002    157  49.60  1:44.46  2:43.67    3:26.60   
  Porin Uimaseura                   
                     
14  Tatu Kunttila  2003    157  48.45  1:41.01  2:41.46    3:26.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Samu Hatakka  2003    154  50.53  1:45.65  2:41.48    3:28.21   
  Rauman Uimaseura                   
                     
16  Valtteri Tantarimäki  2002    148  47.91  1:39.39  2:42.47    3:30.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Topias Vaahensalo  2002    112  56.91    3:00.43    3:51.45   
  Rauman Uimaseura                   
                     
18  Ville Syrjäkoski  2002    110  55.55  1:54.29  3:01.54    3:52.82   
  TaTu Tampere                   
                     
19  Aaro Puutio  2003    102  59.98  1:57.13  3:04.62    3:58.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Elias Laine  2003    97  1:03.35  2:01.05  3:15.62    4:02.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Robert Ridal  2003              DSQ  Felaktiv vändning 25 
  TaTu Tampere                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  11 april 2015 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  18:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner